Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Gazze'de katliam

Efendi Türkler

Önerilen İletiler

Arkadaşımız bu ifadeyi genel anlamda kullnmış olabilir,bunu forum ile sınırlandırmak doğru değil.Ki her kelimesine katılıyorum.

Bu,zulmü yaşayan bir Filistin'le sınırlanacak olan haykırış değil,öldürülen tüm insanlar ile ses bulacak bir insani rahatsızlıktır.

Dürüst olalım,çocukları öldürenlere ve bu ölümlere suskun kalan bizlere dönelim :(

Suçlu kim?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

KETHUBOTH 111a

“Yeryüzünde bütün memleketler İsrail toprağı yanında aşağılık kalır”

Kethuboth 111b:

“Dünyada hakimiyet sağlayacak en önemli unsurlardan biri çok üremektir. Bütün yeryüzündeki gayri Yahudiler eşektir. O gün geldiği zaman bunlar yer altında kendileri için kazılmış olan yerlere girip ebediyen yer altında yaşayacaklardır”.

"İyi bir Arap, ölü bir Arap'tır"

bir zamanlar beyazların dostuyduk, ama sizler dalaverelerinizle kendinizden uzaklaştırdınız bizi... neden dobra dobra konuşup her şeyin düzelmesini istemezsiniz anlamıyorum” diyordu kara kazan. büyük ovalar’ın orta bölümündeki kızılderililer kuzeydekiler kadar şanslı olamadılar. güneyli cheyennelerin önderi kara kazan alçakça öldürüldü. gaga burun ve uzun boğa’nın sürüklediği savaşçılar arapaho, comanche ve kiowalar ile ittifak yapmalarına karşın beyazların büyük ateş gücü karşısında fazla dayanamadılar. teslim olmayanlar öldürüldü. teslim olan comanche reisi tosawi, general sheridan’a kendini şöyle tanıttı: “tosawi, iyi kızılderili”. yanıt hiçbir zaman unutulmayacaktı: “gördüğüm tek iyi kızılderili ölü bir kızılderilidir”. birkaç yıl içinde bütün büyük cheyenne reisleri “iyi bir kızılderili” olmuşlardı.

Mantık aynı…

27 Temmuz 2005 tarihinde, İsrail parlamentosu (Knesset) bir gün içinde Filistinlilere yönelik ayrımcılığı yeni bir boyuta taşıyan iki yasayı kabul etti: Yasak Fiiller/Kusurlu Fiiller (Devletin Sorumluluğu) ve Yurttaşlık ve İsrail Hukukuna Dahil Olma.

Yeni Devletin Sorumluluğu Yasası'na göre, Batı Şeria ve Gazze Şeridi'nde İsrail askeri işgali altında yaşamakta olan yaklaşık 3,5 milyon Filistinli "çatışma bölgesinde yaşayanlar" olarak kabul ediliyor. Böylece, İsrail güçlerinin yaptığı öldürme, yaralama ya da mülke zarar gibi vakalar için tazminat talebinde bulunma haklarından mahrum kalıyorlar.

Geriye dönük olarak Eylül 2000 sonrası için uyguanabilir olan yasa sadece Filistinlilere uygulanacak. Uluslararası hukuka aykırı olarak İşgal Altındaki Topraklar'da yaşayan İsrailliler yasadan muaf tutuluyor.

1948 yılında İsrail devletinin kurulmasının ardından İsrail'de kalan Filistinliler İsrail vatandaşı oldu. Filistinli Kudüslüler İsrail 1967 yılında Doğu Kudüs'ü işgal edip topraklarına kattığında daimi yerleşimci olarak özel bir statü edindi. Bugün yaklaşık 230,000 Filistinli Kudüslü bulunmakta. Şehri terk etmeleri durumunda -örneğin İşgal Altındaki Topraklara gidip eşleriyle yaşamaları halinde- bu statülerini ve böylece Kudüs'te yaşama haklarını kaybediyorlar.

Bu topraklarda Yahudiler söz sahibi olduğu zamanlarda Hıristiyanlara hayat hakkı yoktu. Hıristiyanlar söz sahibi olduklarında ise Yahudilere söz hakkı tanımadılar. Ne zaman Müslümanlar buraya hakim oldu, herkes insanca yaşadı.

Aslında buraya ne kadar İsrail ve Siyonist zihniyeti yazsak hiçbir önemi yok,nedeni “Kötülük, Ruha giydirilmiş elbise gibidir. Arifler, câna bakarlar tene bakmazlar. Mevlana” Bu durumda İnsan olarak bizde vazmı geçeceğiz zülümü,katliamı yazmaktan veyahut bak Filistinliler ve Hamas terör uyguluyor ve çocuklarını öyle yetiştiriyor,üstelik bu topraklar Yahudilerin “HAKKI” ne yaparlarsa haklarıdır’mı yazsakta modern ABD ve İsrail yandaşı olsak vede Araplar kendileri savaş açtılar Yahudilere ve kaybettiler bu durumda ne yapılır değimli. Fakat Son 100 yıl Filistinlilere sömürgecilik, sürgün, askeri işgal ve onu izleyen kendi kaderini tayin etme hakkı mücadelesi getirdi, ama modern İngiliz,ABD,Yahudi kendi kaderini tayin etme hakkı şöyle dursun,Filistinlileri Öz vatanlarında “PARYA” ve emperyalist ideallerine kurban ettiler ve Vatanlarını savunmayı bile terörist yaftası ile ilişkilendirip mahkum ettiler. Şimdi Yahudi,siyonist zihniyeti bu forumda savunup,birde bütün suçu Filistinlilere atmak acaba ne demektir İnsan olan biraz vicdani huzursuzluk duymazmı böyle yazmak ve düşünmekle yukarda örneğini verdiğim (İsrail güçlerinin yaptığı öldürme, yaralama ya da mülke zarar gibi vakalar için tazminat talebinde bulunma haklarından mahrum kalıyorlar.) somut kanıtlarda hiçmi zorlamıyor modern ve çağdaş forumdaşlarımızın zihniyetini.

Yahudilere göre toprağın sahibi olan tek ulus Yahudi halkıdır. David Ben Gurion 1919′da şöyle diyordu: “Biz bu ülkenin bizim olmasını istiyoruz; ama, Araplar da bu ülkenin kendilerinin kalmasını istiyorlar”. Ve hiçbir demografik olay bunu değiştiremez. Bir toprağında iki sahibi olamaz. Kudüs’ün “ebedi başkent” olacağı Nil’den Fırat’a arz-ı mev’ud’un fethi İsrail’in güvenliği için zorunlu olduğu gibi dini ve tarihi bir vazife ve vecibedir. Hiç kimsenin bunu askıya alma ve vazgeçme hakkı yoktur Sonuçta olan şey, Siyonistler halk ve hata insan addetmedikleri Filistinlilerin, seçilmiş kulların ve mutluluğu ve Yehova’nın vaadinin yerine gelmesi için sürülmesi ve öldürülmesidir.. Çünkü onlar beni İsrail’in ülkesine göz koymuşlardır. Onlar, Yahudi olmayan kafir/düşmanlar olduklarından “öldürmeyeceksin” emri onlar için geçerli değildir. Evet “on emir“de Tanrı “öldürmeyeceksin” der; ama, literal okumadan elde edilen mana Talmud‘a bağlı kalınarak ve yorumlandığında öldürülmemesi gerekenler kardeş olan Yahudilerdir. Gentile (Yahudi olmayan kişi) ve Goyim (diğer milletler) bu yasalara dahil değildirler. Halakkah‘a göre savaşta siviller öldürülebilir.Tevrat’ın savaş-ölüm, şiddet-intikam ve mala el koymayı emreden ayetleri rahatlıkla Arapları kapsayacak şekilde yorumlanmakta ve uygulanmaktadır.

Sonuç; "yüksek ırkın aşağı ırkları idare ettiğini, bunun tabiatta görülen bir hak olduğunu ve tek mantıklı gerçek olduğunu" söyleyen bir ideoloji ile Yahudi Siyonist düşüncenin nasıl örtüştüğünü görmek bazı şeylerin izahı oluyor..

Başka ne yazılabilir şu an bilemiyorum ama bu yapılanlar zannedilmesinki İnsanlara usanç veriyor bilakis enerji ve hız veriyor elbet bir gün “ADALET” yerini bulacak ve herkes hak ettiğini görecek.

Not.

Tanrı'ya şükürler olsun'ki Cennetin kapalı tribün koltuklarından Armegedon savaşını izleyeceğim,yeniden doğuşçu olan herkes Armegedon savaşını izleyecek,ancak bu iş göklerde olacak.

Carl Mclntire Christian Beacon 24 Haziran 1965

Tanrıyı kıyamete zorlamak,sayfa 49.

Grace Hallsell.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bazen bilmece sorulur bazende isine gelmeyince cevap verilmez. Bunun adida bilimsel tartisma oluyor, aynen sadece lafta bilimsel arastirmalardan bahsedilipte kaynak gösterilemedigi gibi. Etrafimizi iyi tanimak gerek dostum.

*******,ama bana birseyler isnat etmeye kalkarsaniz size önce okuduklarini anlayarak okuyun derim.Siz bilimselden ne anliyorsunuz?Ben her yazimda onlarca kitaptan ve bilim adamindan bahsettim, belgeler sundum,daha ne olacakti ki?

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İnsanların gözleri önünde ve hatta bazen canlı canlı ölüm izlemelerine rağmen kalplerinin bu ölümü hissetmemesi nasıl bir tehlikeli virüstür ki kişinin insanlık damarını kemirmektedir.

Hiçbir inanç ya da düşünce çocukların ölümünden daha anlamlı değildir zira insan olmadan ne din olur ne dinsizlik ne siyonizm ne kominizm ne de başka bir izm...

İnsanlar ölüyorken, çocuklar ölüyorken oturup da şu haklı bu haksız tartışmasını yapmak ne kadar doğru olabilir?

Kim haksız biliyor musunuz? Çocukların ölümlerine yürekleri yanmayanlar haksız.

yazık çok yazık....

bozan

Sayin Bozan:

Bu yorumu biraz şaşirtici buldum. ......

Süheyla adlı üye...Benim yukarıda yazdığım yorum kimsenin yazdıklarına bir yanıt değildir. Oysa ki siz benim yazdığım yazıya oturup yanıt yazma zahmetinde bulunmuşsunuz ne adına anlamadım?

Yazdığım yazı sizi bu kadar rahatsız ettiyse bence bunu vicdanınıza sorunuz..

Ve lütfen kalbim acı içerisindeyken yazdığım satırları tartışma sath-ı mailine çekmeyiniz...Şu anda hala insanlar ölmeye devam ediyorken sizinle oturup Şu haklı bu haksız tartışmasına giremem...

Savaş bitip acılar dininceye kadar akan kanı durdurmak için ne gerekiyorsa yapmalıyız, benim düşüncem budur, beğenirsen alırsın beğenmezsen de alırsın..

Son olarak başta Siyonizm ve Faşizm olmak üzere ne kadar hastalıklı izm varsa HEPSİ YOKOLSUN...

bozan

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu cografyada Nazim oldunuz birde Deniz olsaniz :lol: göz yaslarini ilk bastan manevi olarak durduracaksiniz.. maneviyet te cözümünüzse.. anlami cözülmüstür..

ABD okuyan dini bütünler ABD yi vicdanlarini dinleyerek terk ediyor :lol: artik ABD ye giderkende fettul vize side kalkiyor.. ABD sevdalilarina duyurulur artik daha kolay vize Dinsiz vize

ufak bir ayrintida

Artik 68.lerde ki gibi ABD filosuna defol diyen genclere

Mehmet Sevket Eygi´ler amerikalılar dostumuzdur diyerek saldırmayacak

yeni dostlari, bakmayin Timsah gözyaslarina ISRAIL´dir ... Dostlarimizi korumak icin Askerimiz gidiyor!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

*******,ama bana birseyler isnat etmeye kalkarsaniz size önce okuduklarini anlayarak okuyun derim.Siz bilimselden ne anliyorsunuz?Ben her yazimda onlarca kitaptan ve bilim adamindan bahsettim, belgeler sundum,daha ne olacakti ki?

saygilarla

Sn Politika, yaniliyorsunuz cünki size sormus oldugum konularda hic bir kitaptan ve bilim adamindan belgeler sunmadiniz. Hatta rica etmeme ragmen cevapsiz kaldi. Tekrar bakarsaniz sorularimi göreceksiniz. Sadece buradan verdim demekle olmuyor, bu Forum ortaminda yazilanlar kaybolmadigi icin, her an herkes ne söyledigini ve sordúgunu tekrar bulabilir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Süheyla adlı kişi...Benim yukarıda yazdığım yorum kimsenin yazdıklarına bir yanıt değildir. Oysa ki siz benim yazdığım yazıya oturup yanıt yazma zahmetinde bulunmuşsunuz ne adına anlamadım?

Yazdığım yazı sizi bu kadar rahatsız ettiyse bence bunu vicdanınıza sorunuz..

Ve lütfen kalbim acı içerisindeyken yazdığım satırları tartışma sath-ı mailine çekmeyiniz...Şu anda hala insanlar ölmeye devam ediyorken sizinle oturup Şu haklı bu haksız tartışmasına giremem...

Savaş bitip acılar dininceye kadar akan kanı durdurmak için ne gerekiyorsa yapmalıyız, benim düşüncem budur, beğenirsen alırsın beğenmezsen de alırsın..

Son olarak başta Siyonizm ve Faşizm olmak üzere ne kadar hastalıklı izm varsa HEPSİ YOKOLSUN...

bozan

Sayın Bozan,

Bazı (medeni) çevrelerde, sizin uslubunuza "Drive by shooting" derler. Yani elinizdeki bir silahla, bir araba içinde bir toplumun yanindan hızlı geçerken, onlara ates açıp ve kaçmaktır. Bu çesit zihniyet, yani "ben kendi sozlerimi size diyip çıkacagim, sizin cevabinizi istemiyorum" gibi duşunceler yuzunden dolayı, Orta Doguda insanlar, masum bebekler senelerdir ölüyor. çünkü tartısmasini bilmiyorlar. Araplar 1948 yilindan beri "Diplomatik" konusmaktan ziyade, silahla konuşmasini biliyorlar. Bebekleri oldurenler bu zihniyet sahipleridir. çunku o bebeklere sahip çıkmalarını bilmiyorlar. Yalnız herşeyi "mahvetmeyi" "yok etmeyi" biliyorlar.

Hoşca Kal

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sn Politika, yaniliyorsunuz cünki size sormus oldugum konularda hic bir kitaptan ve bilim adamindan belgeler sunmadiniz. Hatta rica etmeme ragmen cevapsiz kaldi. Tekrar bakarsaniz sorularimi göreceksiniz. Sadece buradan verdim demekle olmuyor, bu Forum ortaminda yazilanlar kaybolmadigi icin, her an herkes ne söyledigini ve sordúgunu tekrar bulabilir.

******* yazdigim iletilerin hepsinde kaynak ve bilim adamlarinin isimleri vardir.Tabi ki kaybolmaz,bi daha gözden gecirin.Ha bu arada benim verdigim kaynaklar ve bilim adamlari sizin icin birse ifade etmiyorsa orasini bilemem.Sorulariniza özel cevap verme geregini duymuyorum,burada kisisel tartisma degil genel tartisma yapiliyor.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Baskalarinin topraklarini gaspedenler diplomasiden ne anlarmislar,onlarin anladigi dil savastir.Bütün dünyanin onlarin arkasinda olmalari onlarin hakliligini göstermez,cambazliklarini gösterir.Topraklari gaspedilmis olanlar,hem bagimsizlik hem kurtulus savasi vermekteler.Cocuklari yillardir öldürenler ise baskalarinin topraklarini gaspetmis olanlardir.

Konulari tartisirken gercek ayrintilari yerine yerlestirirsek tartismanin sagligi yönünden faydali olur,yoksa hakli olan haksiz haksiz olan da hakli olur cikar,Filistin davasinda oldugu gibi,gaspcilar hakli gaspa ugrayanlar terörist.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

" ...

Peki ya Filistinliler? Onlar bir şeyleri değiştirerek bu trajediye bir son verebilir mi?

Cevap vermeden önce, Filistin’in durumuna bir bakalım. Birleşmiş Milletler kararlarıyla çizilen haritalara göre, Filistin iki parçadan oluşuyor: Batı Şeria ve Gazze Şeridi. Batı Şeria’ya El Fetih grubu egemen ve bunlar, Cumhurbaşkanı Mahmud Abbas’ın liderliğinde, İsrail ile bir ‘barış süreci’ içine girmiş durumdalar. Bu süreç mucizeler yaratmasa bile en azından şiddeti durduruyor. İsrail ile Batı Şeria arasında bir çatışma yok.

Daha küçük, sıkışık ve trajik olan Gazze ise Hamas’ın yönetiminde. Hamas ne İsrail’i ne de barış sürecini tanıyor. ‘Siyonist devleti haritadan silme’ hedefini de koruyor. Dahası, İsrail Gazze’den çekilmiş olmasına rağmen, Hamas militanları İsrail içine füze saldırıları düzenliyor. İsrail de, yeminli düşmanı olan Hamas’ı iktidara getirdiği için, tüm Gazze halkını cezalandırıyor. Bu küçücük ülkeye abluka uygulayıp, onu açlığa, ilaçsızlığa, sefalete mahkum ediyor. Çünkü, dediğim gibi, İsrail savaş makinasının insani kaygıları filan yok.

Gelelim son vahşete: Altı ay önce bir ‘ateşkes’ ilan edilmiş, bu sayede silahlar susmuştu. Bu süre 19 Aralık’ta bitti. Hamas, ateşkesi yenilemeyeceğini duyurdu. Hamas militanları da füze saldırılarına başladı. Bunun üzerine İsrail, eğer bu füzeler durmazsa sert şekilde misilleme yapacağını söyledi. Füzeler durmadı ve İsrail’in kanlı misillemesi geldi. İsrail helikopterleri, ‘Hamas hedefleri’yle birlikte onlarla içiçe bulunan sivilleri de vurdu.

Bir başka deyişle, eğer Hamas ateşkesi sürdürseydi, bu korkunç katliam da yaşanmayacaktı.

Durum biraz şuna benziyor: Diyelim yan mahallede ali kıran baş kesen bir kabadayı var. ‘Bizim mahalleye taş atarsan, gelip evini başına yıkarım’ diyor. Siz gidip taşı atıyorsunuz; o da gelip dediğini fazlasıyla yapıyor. Şimdi bu adam zalim mi, zalim. Acımasız mı, acımasız. Ama siz de niye gidip bile bile onu provoke ediyorsunuz ki?

Filistin halkının çektiği acıları anlıyor, içinde yaşadıkları cehennemin onları nasıl öfkelendirdiğini kavrayabiliyorum. Ama eğer bölgede daha fazla kan akmasın diyorsak, bunun tek yolu, Hamas’ın siyasetini değiştirerek İsrail ile ‘hudna’ dedikleri kalıcı ateşkese ve hatta barışa yanaşmasıdır. Bizim de bir yandan İsrail’in devlet terörünü protesto ederken, öte yandan da buna bahane yaratmaması için Hamas’a telkinde bulunmamız gerek. ... "

(Mustafa Akyol, 31 Aralik, Star Gazetesi)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Anlatamiyoruz galiba.

Ortada bizim mahalle sizin mahalle yok,statüler cok farkli,yan mahalle denilen yer gaspedilmis bir mahalleye ait,ve sahipleri orayi geri almak istiyor,ama zorba buna bütün gücüyle ve yandaslariyla karsi cikiyor.Olay budur.Yoksa Filistinliler hayatlarina susamis degiller ki durup dururken olay cikarsin da tabuta girsinler.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

******* yazdigim iletilerin hepsinde kaynak ve bilim adamlarinin isimleri vardir.Tabi ki kaybolmaz,bi daha gözden gecirin.Ha bu arada benim verdigim kaynaklar ve bilim adamlari sizin icin birse ifade etmiyorsa orasini bilemem.Sorulariniza özel cevap verme geregini duymuyorum,burada kisisel tartisma degil genel tartisma yapiliyor.

saygilarla

Size sormus oldugum bir tane yorumunuzdan kaynak gösterinde anlayalim. Benim kaynak göster ricam kisisel tartismayla alakasi yok. Olmayan bir konuyu nerede arayimki. Söyledigim gibi, kaynak rica ettigim bir tane konu gösterinki, kaynaginiz varda ben göremiyorum. Kisisel tartisma degil, rica ediyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Anlatamiyoruz galiba.

Ortada bizim mahalle sizin mahalle yok,statüler cok farkli,yan mahalle denilen yer gaspedilmis bir mahalleye ait,ve sahipleri orayi geri almak istiyor,ama zorba buna bütün gücüyle ve yandaslariyla karsi cikiyor.Olay budur.Yoksa Filistinliler hayatlarina susamis degiller ki durup dururken olay cikarsin da tabuta girsinler.

saygilarla

Sonuna kadar katılıyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

" ...

Peki ya Filistinliler? Onlar bir şeyleri değiştirerek bu trajediye bir son verebilir mi?

.

.

.

(Mustafa Akyol, 31 Aralik, Star Gazetesi)

Mustafa Akyol ismini görünce biraz şaşırdım.Yanan ateşin sönmesi için,herkes o ateşe su taşımalıdır.Bunu yaparken de ateşten kalan külün yeniden ateşe dönüşmemesi için,uluslararası arenada herkes üstüne düşeni yapmalı,yalnız şunun da farkında olunmalı;Hamas,halkın iradesine dönüşmüşse...halkı bu noktaya getiren iradeler de sorgulanmalı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yahudi toplumunun yasamis oldugu tarihin o kirli sahifesi ile,Yahudi toplumuna duyulan sefkat,onlarin da ihtiyac duydugu yasama hakkina olan saygi,onlara bir dokunulmazlik zirhi haline getirilmis ve yaptiklari haksizliklar ve zulüm mesrulastirilmis ve bir tür suc isleme,öldürme,baskasinin hakkini gaspetme hakkina dönüstürülmüs ve yillardan beri BM nin aldigi hicbir karara saygi duymadan,insan hayatini hice sayarak,yapilan uyarilari önemsemeyerek katliamlarina devam etmis arkasina aldigi büyük seytanin destegi ile bölgeyide basibos bularak zorbaligini ilan etmis simardikca simarmistir.

Yahudi toplumuna dokunulmazlik zirhini giydirip onun o bölgede zorbalik yapmasina neden olanlar,Filistin kurtulus örgütlerinede terör örgütü adini taktilar,böylelikle Yahudi toplumuna olan borclarini öderken diger yanda masum bir halki da Israilin zulmüne terkettiler.kulaklar tikandi kalpler mühürlendi,Yahudi toplumuna sirin görünme sevdasiyla yapilan katliamlara Israil haklidir diye bakanlarin ve düsünenlerin ürünüdür Gazze'de yasananlar.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Anlamıyorum! Neden ısrarla Suheyla arkadaşın söylediğini ve size anlatmaya çalıştığını görmek istemiyorsunuz? veya görmezden gelerek çok yanlış yönlendirmeye çalışıyorsunuz?

.

.

.

FİLİSTİNLİ ÇOCUKLAR NİYE ÖLÜYOR!!!

Tamamda Sayin erdogan' simdiye kadar filistin´de israil tarafindan katledilen cocuklarin elinde bir silah varmiydi? öyle bir fotograf gösterebilirmisin?

Her zaman diyoruz israil dünya basininda cok güclü vede bu gücün arkasinda ne var bilmiyen yok!

25 yıl önce, bir gece yarısı Trablussam sahilindeki Nahr El Bared kampında saldırıya ugrayan sekiz Türk devrimci de bu sayede hayata gözlerini kapamisti!!!

Birileri hep yanimizda?

Bu gün BOP planinda yer alanlari unutma: israilin yaptiklarina altina imzalarini atabilirler ama bu gösterdiginiz fotograflarin altina bizim imzamizi beklemeyin...

Filistinli Cocuklar bizimdir

Saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Çocuklar ölmesin ama kimsenin çocuğu ölmesin...

Katiliyorum....

Katiliyorum da, bunu nasil gerceklestiricez, onu bilemiyorum...

Hic bir Insan insanin ölmesini istemez, kaldi ki bir cocugun...

Daha kücük yaslar da elerine tuturulan silahlar....

hazanselicecen1ie6.jpg--- oyun mu oynuyorlar burada beli bile degil..

cocugun yüz ifadesine dikat edilir ise...

Yıllardır Filistin olayından en büyük nemayı yapan kim SUUDİ DESTEKLİ ARAPLAR....

DİN'den nemalanmak için onların İsraile ihtiyacı var nasılmı? HAMAS'a hem karşılar hem HAMAS'ın en büyük destekçisiler.

Oturun elinizi başınızın arasına koyun ve düşünün....

evet niye ölüyor

Tamamda Sayin erdogan' simdiye kadar filistin´de israil tarafindan katledilen cocuklarin elinde bir silah varmiydi? öyle bir fotograf gösterebilirmisin?

vardi yada yoktu sayin Efendi Türkler

Filistinli Cocuklar bizimdir

Saygilar

evet ve tüm cocuklar bizimdir, gelecegin cocuklari dedigimiz...

elerine silah verdigimiz..

9bild2small480jl0.jpg

739054h300pd1w400jc8.jpg

50522584rm7.png.. burada gülüyor, hicbirseyden habersiz belki.. peki

televisionu izlerken de acaba gülebiliyormu... yada ileri de gülebilecek mi.

Bu resmi sorumsuzca ceken, hangi amac ile cekti bu resmi soruyorum kendi kendime

waffe20080201152832wa3.jpg

-- http://diepresse.com/home/panorama/welt/359962/index.do

10 yasindan sonra ders alan cocuklar.........DERS

evet bu cocuklar hep cocuk kalmiyorlar malesef... nereden olurlarsa olsunlar, hangi ülkeden olurlarsa olsunlar

Bu Dünyanin Cocuklar i dediklerimiz...

Elerine tutusturdugumuz özendirdigimiz silahlar ile yine yok ediyoruz.

Ama birşey var ki, bu bile alışkanlık haline geliyor......bildigimiz halde, gördüğümüz halde

Birşeylerin yapılması gerektiğini düşündüğümüz halde......

Halen sadece izliyoruz

Onca yasakları var edenler

Tüm Dünya icin gereken i

Tüm Çocukların geleceği icin gereken i

Neden yapmıyor

Bu silahları yok etmiyor.

Çok şey bekliyorum değil mi

İmkansız birsey belki de diyenler de olacak tır

O vakit ben de diyorum ki

Bu şavaşların sonu hicbir zaman gelmiyecek

Saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

10 yasindan sonra ders alan cocuklar.........DERS

Birak alsinlar neden okadar zoruna gidiyor anlamadim sen silahi eline alirsan oda meraktan alir kalkipta savasacak hali yok ya: Nerdeyse.. filistinli cocuklar israil´li Dedelerinle catisiyor diyeceksiniz :lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Birak alsinlar neden okadar zoruna gidiyor anlamadim sen silahi eline alirsan oda meraktan alir kalkipta savasacak hali yok ya:

alsinlar mi..? sasirdim dogrusu ben biraz bu yanita...söyleyecek birsey de bulamiyorum

Nerdeyse.. filistinli cocuklar israil´li Dedelerinle catisiyor diyeceksiniz :lol:

Yok öyle demiyorum Sayin Efendi Türkler

Neyse kalsin........

Saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Irak'ta bir gazeteci Bush'un suratina ayakkabi firlatti diye,adamin ne gazeteciligini biraktilar ne de misafirperverlikten anlamadigini.Yani demek istediler ki,Bush misafir gelmis,ayakkabi firlatilmaz,eli ayagi öpülür.Aslinda biz de neden kurtulus savasi verdik hic anlamamisimdir,biz de Ingiliz ve Yunanlilarin gücünü kabul edip kaderimize razi olabilirdik,halbuki yapmadik savas verdik.

Filistin topraklari gaspedilmis,filistinli müslümanlarin yasam haklari (EGER ISRAILE BOYUN EGMEZLERSE)ellerinden alinmis.Yasser Arafat yillarca savasti,Hamas biraz daha radikal ama Israil kadar degil.Filistinli gencler ve cocuklar yillardir,tas atar karsiliginda kursun yerler,o körpecik vücutlar kanlar icersinde kalir.Neden?Cünkü Israile boyun egmiyorlar egmemeyi ögreniyor ve topraklarini geri istiyorlar:

Ölmesin tabiiki cocuklar,ama ölen cocuklar hep filistinli cocuklar oldu.Suudiler,bize ne Suudiden,bize ne Misirdan veya Ürdünden veya Suriyeden.Biz Filistinlilerden bahsediyoruz.Yani Suudiler,Misirlilar olmasa Filistinliler Israille kardesmi olacaklar.

Israille carpisiyorlar diye Hamas'a karsimi olmaliyiz yoksa?17.gün 900 ölü,bu ölülerin yarisindan fazlasi sivil insanlar ve cocuklar,onlarin kabahati Hamas'i iktidara getirmis olmalarimi yani ölümü hakmi etmis oluyorlar.

Orada insanlarin kani akarken ,kime hak verip tesekkür etmemiz gerekiyor,isterseniz bir imza kampanyasi baslatalim Israile yardim adi altinda!.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hepimiz Filistinli mi Olacağız, Yoksa İsrail mi Olduk?

İçim öfke dolu... Yazı adabını falan bir kenara bırakıp, sadece öfkemi boşaltmak istiyor canım bu günlerde...

Taş taş üstünde kalmayan Gazze’de yerde yatan ölü bebek bedenlerini gördükçe, annelerine, babalarına,

kafes gibi bir Gazze’de bile olsa tozlu sokaklarda oyunlarına daha doyamadan ölecek çocukları düşündükçe,

çaresizliğimi, çaresizliğimizi; Filistin halkıyla dayanışmak, İsrail’in terörünü lanetlemek için katıldığımız imza

ve yardım kampanyalarının, sokaklarda ve meydanlarda telin haykırışlarımızın acziyetini gördükçe,

koskoca bir yanan ateş ve enerji topuna dönüşmek ve yok olmak; yok olurken de yok etmek istiyorum insanın insana

gazabını yaşatan o insan ..........

Bir avuç toprak parçası üzerinde, açlık ve yoksulluk içinde kapana kısılmış gibi yaşayan -ne yaşaması !

- sadece hayatta kalmak için direnen bir avuç insana, o masum çocuklara nasıl kalkan olunabilir ?

O insanlara bütün kibir ve güçleriyle vuranlar nasıl engellenir?

Engelliyemiyoruz! Ve öfke ve nefret kaplıyor içimizi...

Yazmak anlamsızlaşıyor; Yazmak ne kelime, konuşmak anlamını kaybediyor...

Sadece nefretimizi haykırıyoruz... Ama istedikleri tam da bu... Çünkü "gel gel" yapıyorlar...

Ölüme, ölümün diline çağırıyorlar bizi... Ve biz gidiyoruz onların çağırdığı felaket diline...

O şiddet dili bir anafor gibi içine çekiyor bizi, dünyayı dolaşıyor, sokaklarımıza, evlerimize, ta içlerimize siniyor...

Kırılganlaşıyoruz, korkuyoruz ve o dilin esiri haline geliyoruz.

srail ve Hamas arasında savaş"tan bahsediyorlar mesela Gazze’de... "Savaş mantığı"ndan, "savaş kuralları"ndan,

İsrail ordusunun savaşa "üç saatlik" ara vermesinden bahsediliyor...

Hangi savaş? Ne savaşı ? Savaş değil ki bu ! Dev gibi bir ordu, saldırıyor !

Gerekçeler üretiyor; yıllardır ambargo altında hapishaneye çevirdiği bir toprak parçasında yaşayanları "ama önce onlar

saldırdı; bana atılan füzelere karşı güvenliğimi sağlıyorum" diye suçluyor ve sadece saldırıyor

ve kadın, çoluk, çocuk ayırdetmeden yokediyor...

Güç, kibir, kin ve nefret dili

Ve bu model, bu mantık, bu dil alınıp taşınıyor bizim buralara... Hem taşınıyor, hem de oradaki durumdan burada dibine

kadar faydalanmak, buradaki nefretlere meze yapabilmek için işlev kazanıyor.

Birileri Gazze felaketinden vazife çıkarıp, ırkçı kinlerini boşaltmak için fırsat yakalamışlar. Eskişehir’de bir takım "sivil toplum örgütleri" Filistin’e saldıran İsrail’i protesto eylemlerinde hedef olarak araya Ermenileri, Yahudileri ve Ermenilerin acılarını paylaşan, suskunluk karşısında özür dileyen 26 bin insanı da sokuşturmuşlar.

Bir kapının önünde durup, "Bu kapıdan Yahudiler ve Ermeniler giremez, köpeklere giriş serbesttir" yazılı pankart asmışlar. Ermenistan’da bazı işyerlerine "Türkler ve Köpekler Giremez" yazılarını asanları taklit ederek, düşman belledikleri ülkenin ırkçılarıyla aynı nefret gemisine binmişler.

İsrail devletinin Filistinli ve Arap kanına duyduğu nefrette, onları maruz bıraktığı ...... olduğu gibi...

Bu dil sayesinde, İsrail’e olan nefret Yahudilere yöneliyor. Antalya’da İsrail yıldız voleybol takımını protesto gösterisinde

bazıları kendilerini kaybediyorlar; "Yahudileri bize teslim edin", "Müslüman polis Yahudiyi koruma" sloganlarına kadar

vardırıyorlar işi...

Her taraf silah dolu...

Vatan topraklarını kazdıkça altından silah, bomba, mermi fışkırıyor...

Vatanı birbirine düşürdükten sonra kullanmak üzere sakladıkları silahlar...

Silaha tapıyor bu mantığın sahipleri... İsrail’de olduğu gibi... İsrailli çocuklara Lübnan’a fırlatacakları füzeleri "sevmeleri"

için, o füzelerle fotoğraf çektirip, üzerlerine "Lübnanlı çocuklara mesaj" yazdıran mantıkta olduğu gibi...

O süper güçlü, savaş makinası "kahraman Tsahal ordularıyla" gurur duymayı öğrettikleri gibi...

Sözde vatanseverler yaratıyor bu dil... Bir internet sitesinde parçalanmış PKK’lıların cesetlerini "İşte PKK leşleri" diyerek, adeta po*nografik bir zevkle sunuyorlar bazı "vatanseverler"...

Yarattığı ceset manzaralarından insan olarak zerre kadar rahatsız olmayan, ölüm makinası haline gelmiş, insanlığını kaybetmiş İsrail ordusunun katılığında olduğu gibi...

Bu dil sayesinde, kullandıkları her cümlede en az bir-iki tane Fransızca kelime kullanan, nezih ve seçkin yaşam tarzlarına, markalarına pek düşkün, gayet "Batılı", okumuş yazmış bazıları da "vatan-millet" dendiği zaman mangalda kül bırakmıyorlar.

Her ağızlarını açtıklarında şiddet, nefret, kin ve kibir dolu ırkçı söylemler kusup, tehditler savuruyorlar. Her türlü Ermeni-Yahudi-Kürt-başörtü düşmanlığını yapıp, aynı vatan toprağını tepe tepe kullanabilecekleri ve kirletebilecekleri bir çöplük gibi görüyorlar...

Bu mantığa bir kere düşüldüğü zaman, "Ülkemin savaş suçlarının parçası olmayacağım", "Irkçı soygun politikasının parçası olmak istemiyorum" diyen İsrailli genç vicdani redçileri, İsrail’in her yerinde sokaklara dökülen, polisin toplu tutuklamalarına aldırmadan azgın İsrail polisine karşı direnen onbinlerce kadın erkek insanı görmek de mümkün olmuyor...

O kadar yalan ve dolan üzerine kurulmuş bir mantık ve dil ki bu... Bizim sözde vatanseverlerin "vatan haini" ilan etme mantıkları bile İsrail usülü... İsrail devletinin terör politikalarına alet olmak istemeyen vicdani redçiler de İsrail’in "vatan hainleri"...

Onlar da Gazzeli çocukların öldürülmesini istemedikleri için "vatan haini" yaftasına maruz kalıyorlar.

Ve bizimkiler onları görmek istemiyorlar.

Acımasızlık içinde araçsallaştırılan acılar

Bu mantığa girenler gördükleri acılar karşısında acı bile duymuyorlar; onlar sadece etraflarında gördükleri acıları kendi

acımasızlıkları için araçsallaştırabilme gibi müthiş bir kabiliyet kazanmış durumdalar...

Bu körleştiren dilleri yüzünden, bu memleketin demokrat ve vicdan sahibi insanlarının bir kısmının imzaladığı "Ermeni vatandaşlarının acılarını paylaştıkları" bildiriyi ihanetle suçlayıp, "ama önce onlar bizi kesti, arkadan vurdu" dedikten sonra, "neden Filistin için bir şey yapmıyorsunuz!" diye bağırıyorlar...

Ve Filistin’in acılarını paylaşan, bundan insanlık adına utanan, sokaklara taşan, eylemler yapan aynı vicdanlı insanları görmüyorlar; mantıklarını bozacağı için -tabii ki- görmek işlerine gelmiyor...

Bu memlekette, demokrasinin ve adaletin bir-iki adım atabilmesi, insan hayatının biraz olsun kıymet kazanabilmesi yönündeki faaliyetleri için bazı sivil toplum örgütlerinin AB’den aldıkları fonları duyduklarında, herkesi kendileri gibi kişisel nema peşinde zanneden sözde vatanseverler "ihanet! ihanet!" diye bağırıyorlar.

Ancak bunlar, gene bu memleketin devletinin, hükümetinin gene aynı AB’den, ABD’den, İMF’den aldıkları kredi ve hibeleri; TSK’nın sınır ötesi operasyonlarını Amerikan radarlarıyla yaptığını, Konya ovasının bizim devletimizin izni altında İsrail uçaklarının eğitim sahası olduğunu görmezden geldiler.

Terör örgütü Ergenekon’un "vatanseverleri" İsrail’den aldıkları silahlarla "vatanseverlik" yaptılar. Gazi mahallesini Gazze’ye çevirdiler...

Daha önce 1 Mayıs 1977’yi, Maraş’ı, Güneydoğu’yu kana buladıkları gibi; arkalarında binlerce "faili meçhul" cinayet bıraktıkları, Mumcu’yu, Hablemitoğlu’nu, Kışlalı’yı öldürüp, Danıştay cinayetini işleyip, Cumhuriyet gazetesini bombalayıp, sonra da yarattıkları kurmaca "İslamcı failleri" gösterip bu memlekette habire düşman inşa ettikleri gibi...

Ergenekon davasında devletin içindeki pislikleri temizleme konusunda şimdiye kadar şahit olunmamış adımlar atılırken, toprağı kazdıkça silah fışkırırken, Baykal gibi İsrail mantığının temsilcileri, kaybettikleri meşruiyeti yeniden ele geçirmeye zemin hazırlamak üzere "rejim tehlikesi!" ve savaş çığlıkları atıyorlar...

Bugün hâlâ birileri ABD-İsrail gizli servis modellerinden devşirme bu Ergenekon terör örgütünün şimdiye kadar bu memlekete yaptığı koskoca tahribatı görmezden geliyorlar...

Terör örgütü Ergenekon’un şimdiye kadar işlediği cinayetler bir yana, belki de en büyük ‘başarısı’ tam da burada: insanı insana düşman ettiler, şimdiye kadar her darbe öncesinde becerdikleri gibi iç savaş kışkırtıcılığı ve insanın insana duyduğu nefret ve kin tohumlarını serpilttiler.

ABD’nin ve İsrail’in başardığı şey bu... Bush’un kişiliğinde somutlanan "silah bendeyse, güç bendeyse benim şiddetim doğrudur! Haklılığımı kabul edeceksin!" mantığıyla ekilen ve beslenen bir nefret...

Sıfır vicdanlı İsrail devlet dilini aşmak

Kimse bana "İsrail başka bizim buradaki meseleler farklı" demesin... O çok değer verdiğimiz ‘sayılar’, bağlamlar farklı olsa da, bugün hem dünyada hem Türkiye’de ‘gücün ve şiddetin mantığı’ aynı...

Her durumda bir grup insan daha zayıf ve bunlar ‘kötülük’ etiketini yemiş durumdalar... İsrail mantığını kullananlar ise hem daha güçlüler hem de hep haklı olduklarını dayatmak için her türlü araca sahipler...

Esas mesele bizim büzüğümüz yemediği için zayıftan yana olamayışımızda... Sayımızın ve silahlarımızın gücüne güvenerek haklı olduğumuza ve "en kahraman" olduğumuza sıfır vicdanla inanıyor olmamızda...

Ve tabii ki o zayıfların durumuna düşmemek için, o "....." kücük düsürülmüs durumlarına düşmemek ancak daha da

sefilane maddi ve zihinsel konforumuzdan zerre taviz vermemek için, tehcir edilmemek için, cop, tank mermisi, işkence,

füze vs. yememek için zalimin, celladın, katilin yanına geçmemizde... onun koltuklarının altına sığınıyor olmamızda...

Bunu da her türlü sahtekarlığı saklamak için adeta sıradan bir araç haline gelen vatan, millet edebiyatının güvencelerine,

dokunulmazlığına sığınarak yapmamızda...

İşte hem İsrail mantığına, İsrail’in katliamlarına, hem de bundan fırsat çıkartmaya çalışan ırkçı, milliyetçi, militarist söylemlere karşı inatla yazmaya, konuşmaya devam etmek ve Filistinliliği anlamak ve yaşamak gerekiyor.

Nefretin tuzağına, kin kuyularına düşmemek için, direnmek ve umudu yaşatmak için, tüm insanların insanca yaşama hakkını savunmak, kulaklarını tıkayanlara mazlumun, altta kalanın, sömürülenlerin sesini duyurabilmek için ve özgürleşmek için konuşmak ve yazmak gerekiyor.

"Gücün" dokunulmazlık zırhını en azından kendi dünyalarımızda kaldırmak için yazma ve yeni bir dille konuşma özgürlüğümüzü yaşamaktan başka çare yok...

Ve bu konuşma bütün nefret ve kin tacirlerine rağmen, her şeye rağmen, bu memlekette de yol alıyor... Şu geçtiğimiz

birkaç haftalık zaman süresinde bile en azından ‘TRT Şeş’ vesilesiyle "Kürt realitesinin" tanınması az şey mi?

Ya da insanların "acıya karşı isyan" için toplandıkları Saadet Partisi’nin Çağlayan mitinginde, İsrail buldozerlerine karşı Filistinlilerle birlikte direnirken öldürülen o gencecik ve vicdan sahibi Yahudi Rachel Corrie’ye sahip çıkan Numan Kurtulmuş’un İsrail mantığını yenmesi az şey mi?

Bunu becerebilirsek, bu adımları çoğaltabilirsek yani İsrail’i içimizde yenebilirsek, o zaman gücün politikasının

sıkışmışlığından kurtulacağız. Esir alan mantığın ve onun dilinin kabuğunu kaldırmaya cesaret edebildiğimizde altından

bütün sıradanlığıyla, mütavazı hikayeleriyle insan çıkacak...

Ferhat KENTEL

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Anlamıyorum! Neden ısrarla Suheyla arkadaşın söylediğini ve size anlatmaya çalıştığını görmek istemiyorsunuz? veya görmezden gelerek çok yanlış yönlendirmeye çalışıyorsunuz?

Kim filistinli veya başka bir ırkın çocuklarının ölmesini ister... Okuduğum kadarı ile Suheyla bütün savaşlara karşı görünüyor ama savaşları önlemenin yolu 'ÇİFTE STANDARTLARI' yıkmaktan geçer mantığını getiriyor size...

...

Sayin Erdogan, tesekkurler. Benim kanaatimde, gormezden gelirler degisik sebeplerden dolayi. Biri Islamci, biri kabileci, biri batiya dusman, biri yahudiye, gibi bahaneler bulurlar. Fakat bu ÇİFTE STANDARTLARI sadece Turkiyede degilde, diger ulkelerde de goruruz.

Niye bu kadar lanet Hamas'a degilde, Israile gelir?

- Bir bakimdan herkes tarafinda alisilmis bir davranis. Siyasetcilerin, Basının, Dini Liderlerin sanki, otomatik robot makinalari gibi Israili lanet ederler. Israili kendisini terrorist bir gruba karsi savunmasina ragmen.

- Kimse sormaz. Niye Demokratik ulkelerde yasayan vatandaslar, Radikal terrorist Hamas grubun tek hedefi olan demokratik bir ulkeyi yok etmesine destek vermeleri?

- Kimse sormaz, niye bu vatandaslar, yillardir, ayni filistin araplarin diger araplar tarafindan yapilan kotu muameleri gormemezlikten geliyorlar? Yalniz bu Filistinlilerin farkina Israille oldugu savasta variyorlar.

- Kimse sormaz, acaba bu ulkeler, Filistinli araplari bir bahane olarak kullanip, anti-sematiklikmi yapiyorlar?

Muazzam Derecede Enternasyonel lanet geliyor, Israile

- Israil senelerdir tahammul ettigi Hamas roketlerine cevap verir vermez, hemen lanetler geldi her taraftan. Fakat, genellikle Hamas'in yaptigi katilce attigi roketlerin sivilllerin semtlerine kimse bir sey demedi. Hamas kendi toplumlarin icinde, cocuklarin ve kadinlarin arkasina saklanip bu roketleri atmasini kimse tenkit etmedi. Edenleri kimse okumak istemedi!

- Israile karsi olan bu reaksiyonlarin oransız olduguna kimse fark etmedi. Bilhassa, Uzun zamadir suren DARFUR daki soykirima boyle bir reaksiyon yoktu. Demekki, 400.000 insanlarin katilce oldurulmesi ve milyonlarca insanlarin evlerinden kacmalari bu kadar muhim degildi. Cunku yahudiler yoktu ortada.

- Peki, Kongo savasi dami muhim degildi? 4 milyon oldu veya evlerini kaybetti! Niye bu kadar reaksiyon yoktu?

- Çeçenyadaki , tahminen 150.000-200.000 katledilenler Ruslar tarafindandami onemli degildi?

- Yukardaki olaylardan dolayi Londrada, Parisde, Berlinde, Milanda, Osloda, Dublinda, Kopenhagda, Stockholmda, Washingtonda, ... Gaza olayi gibi protesto edildimi?

Araplar tarafindan yapilanlara kimse farkina vardimi?

- 1949-1967 arasinda Misir ve Urdun Gazayi ve Bati seridi idare ettiler. Kimse sormadi, niye bu araplar bu Filistinliler icin bir Yurt kurmadilar? Yurt kurmasi bir yana, bu Filsitinlilerin insan haklarini cignediler. Bundan dolayi 120.000 filistinliler Nehrin batisindan dogusuna goc ettiler bu zamanlar icinde. 300.000 Filistinliler 1949-1967 arasinda diger ulkelere goc ettiler.

- Kimse sormaz. Niye hic bir enternasyonel lanetleme olmadi, Kiral Huseyin Filistin Kamplarini bomballayip binlerce Filistinliyi katletti. Buna "Kara Eylul" derler. Buna ragmen, Kiral Huseyin herkes tarafindan, bir baris isteyen , arayan insan olarak bilinirdi.... niye?

- 20 sene evvel, Abu Iyad, PLO groubun liderlerinden biri, dediki: Suriyenin Filistin hukumetine yaptigi muamele, Israilin yaptiklarindan cok daha kotu idi.

- Ayni sekilde, Yasser Arafat, Kuveyt hakkinda aynisini dedi. Kuveyt Hukumeti Gulf savasindan sonra Filistinlilere karsi aldigi intikamda, Filistinlilere olan muamelerle, Israilin yaptiklarini aşdı. ... dedi. Fakat bunu kimse protesto etmedi.

Sadece Filistinlilerin, Israille olan iliskileri protestoya, TV ve Gazetelerdeki lanetlere layik oluyor. Niye? Kimse sormaz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayin Suheyla' lanet demiyelimde neden bu kadar destek Israile gelir deseydiniz daha gercekci olurdu evet dünya kamuoyu israilin yanindadir.. bakin AKP sayesinde orda bulunan Türk askeri emret komutanim diye yakinda hamasa karsi, israil icin göreve basliyacaktir hükümet olarak ordayiz.. islamiyetle bizden yuzyillar önce tanismis islami bir rejim anlayısiyla kati bir islam siyasal sistemin egemenligiyle yönetilen ülkeler de.. israil filistin savasin neresinde durduklarida ortadadir.. nedir sizin bu heyacaniniz neden böyle carpitma geregi duyuyorsunuz... Türkiye´den gelen tepkiler dünyanin her kösesinden gelen tepkiyle arasinda ne fark var.. bunuda cözemiyormusunuz..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kimi neyle itham ediyorsun arkadaşım sen ?

Görmezden geliyormuşuz çok yanlış yönlendiriyormuşuz.

Bunun cevabi cok basit kardesim, 1948 yilindan beri Araplar bu Israil Devletinin kurulmasini tanimiyorlar. Bu devleti yok etmek istiyorlar. Bu Devletin icindeki her yahudiyi soykirim etmek istiyorlar. bu?

Böyle mi görüyorsun sen 50 yıllık filistin davasını ?

Malesef Musluman ulkelerinde, her zaman goruldugu gibi tek yönlü bir bakışla rapor olunuyor bu olaylar. Bakın sayin efendinin ilk postuna yukarda. "İsrail Gazze'ye 30 füze fırlattı."... olarak başladı ... ve " 195 kişi öldü" diyor.

Ben bu sayıların yanlış oldugunu degilde, bu olayların ne şekilde rapor edilmesine hayret kaliyorum. Hamas devamli Israele Roket atar. Son zamanlarda 6 ay süren bir ateşkesmeleri vardi. Bu "ateşkesme"ye Hamas bir hafta evvel son verdi. tekrar başladilar, roket atmaya.

Soru: Peki Israel ne yapmalı bunun karsısında? Hamas'a çicek ve çukulatamı gondersinler?

İsrail'in Gazze'de yaptığı katliamı meşru müdafa olarak mı görüyorsun ?

Bu sozleri ben eski bir Arap PLO (Filistin Kurtuluş Örgütü cyrano'nun notu) Terroristin yazilarinda okudum, onu televisyonda dinledim. Walid Shoebat yazar ...

Niye, 4 Haziran, 1967 gunu ben Urdunlu bir Araptim ve ertesi gun ben Filistinli bir Arap oldum?"

Iste "Filistin Arap topraklari" ve "Israil onlarin topraklarini caldilar" gibi yalanlar bu şekilde başladi.

Ne yazikki, Islam dininin Yahudilere karsi ogrettigi nefretlerle , Musluman ulkelerinde bu yalanlara inanmak cok kolay oldu. Tabiiki, gencler bugun okuduklari haberlerde, kuvvetli birisin kuvvetsizleri vuruyormus gibi seyleri okuyunca, Yahudilere olan hislerini dahada besliyorlar. Tarihi bimiyorlar.

Filistin Kurtuluş Örgütü'nü islam dinin yahudilere karşı olan nefretiyle savaşan teröristler olarak mı görüyorsun ? 50 yıllık filistin mücadelesini, arapların yahudilere olan ırkçı düşmanlığı olarak mı değerlendiriyorsun arkadaşım ?

Kim filistinli veya başka bir ırkın çocuklarının ölmesini ister... Okuduğum kadarı ile Suheyla bütün savaşlara karşı görünüyor ama savaşları önlemenin yolu 'ÇİFTE STANDARTLARI' yıkmaktan geçer mantığını getiriyor size...

Hangi çifte standartlar ? İsrail'in Savaş uçaklarıyla, tanklarla sürekli Filistin topraklarını vurmasını kendin koruma, filistinlilerin eylemlerini terör olarak gören çifte standartlar mı mesela ?

Suheyla arkadaşımız bütün savaşlara karşıymış.

Suheyla arkadaşımız yalnızca toprakları ABD ve müttefikleri tarafından işgal edilenlerin i,şgalcilere karşı verdiği savaşlara karşı.

1. Şiiler ve Kürtler ilk defa rahat nefes alıp Saddamdan kurtulmuşlardır.

2. Ilk defa serbest seçimler vardır.

3. Irak nüfusunun toplam yüzde 80'ini olan Şiiler ve Kürtler, sizinle bu filim hakkinda aynı fikirde oldugu sanmıyorum.

4. Genellikle Şiiler ve Kürtler Sadamsız Iraktan memnunlar. Memnun olmayanlar (azinlıklıklardır, sadamcılardır).

5. Amerikalilar, serbest secimle yere gelen Irak Hukumetinin izniyle şu anda oradalar. Irak hukumeti git derse, gidecekler.

Bir yandan:

ÇOCUKLARIN ELİNE OYUNCAK ROKET VERECEKSİNİZ - SİLAH VERECEKSİNİZ

7124080.jpg

Ne oluyor yani o zaman. Şimdi her yıl cumhuriyet bayramı törenlerinde asker üniforması giydirilmiş, omzuna oyuncak silah asılmış çocukların fotoğraflarınıda yayınlarımda mukayese mantığında değilim.

Bu mu yani Gazze'de olan bitenin sebebi. Cenazelerde törenlerde filistinli çocukların temsili silahları taşıması mı ? Her yıl bizim cumhuriyet bayramlarımızda , şehit cenazelerimizde de aynı görüntü oluyor.

olaylar olduğunda buraya gelip hiç bir şey yazmayan siz birde size 'ÇİFTE STANDARTLARI' yıkın diyen birine gene bize yakışır şekilde 'ÇOCUK KATİLLERİNİMİ' destekliyorsunuz sorusu soracaksınız...

Bu mantık yüzünden hep bu olaylar bu şekilde devam ediyor.

ÇİFTE STANDARTLARI YIKMADAN HİÇ KİMSE HİÇ BİR ŞEKİLDE DOĞRUYA ULAŞAMAZ....

Çocuklar ölmesin ama kimsenin çocuğu ölmesin...

Yıllardır Filistin olayından en büyük nemayı yapan kim SUUDİ DESTEKLİ ARAPLAR....

DİN'den nemalanmak için onların İsraile ihtiyacı var nasılmı? HAMAS'a hem karşılar hem HAMAS'ın en büyük destekçisiler.

Oturun elinizi başınızın arasına koyun ve düşünün....

ve Suheyla arkadaşa teşekkür etmeyi unutmayın çünkü size 'ÇİFTE STANDART' olayını açıkladığı için...

Unutmayın Filistin olayının bu bir yüzü diğer yüzlerini zaten Emperyalizm kendisi ortaya koyuyor...

Not:

İyi anlamak lazım Suheyla arkadaşımızın ne demek istediğini...

Aynı yakaşımla çocukları kendilerine kalkan yapan zihniyetide iyi anlamak lazım

Elli yıldır Filistin'de Hamas mı iktidar ? İsrail Hamas'la birlikte mi katliamlara başladı ? Hamas iktidarda değilken İsrail Gazze'ye saldırmıyor muydu ? İsrail'in ortadoğudaki katliamlarının, vahşetinin tarihi nedir? Hamas'ın Gazze'deki iktidarının tarihi nedir ?

"FİLİSTİN'Lİ ÇOCUKLAR NİYE ÖLÜYOR?"

Hamas var diye ölüyor öyle mi ? Yani Hamas yokken ölmüyorlardı. Hamas yokken İsrail çoluk, çocuk demeden katliam yapmıyordu. Birinci ve ikinci intifada'yı hamas başlatmıştı değil mi ? Sabra ve Şatilla hamas kontrolundeydi. Kibya hamasın iktidarda olduğu bir köydü.

Bize düşünmeyi akıl vereceğine sen başını ellerinin arasına koyup düşün. Hamas bir sebep midir ? Sonuç mudur ?

Biz Suheyla arkadaşımıza elbette teşekkür edeceğiz, zira nasıl olurda, ABD ve İsrail ortadoğuda bu kadar vahşet uygularken, Amerikan kamuoyunu uyutabilir sorusuna cevap bulmamızı sağladığı için. İnsanların Amerikancılıkla en vahşi insanlık suçlarını bile nasıl savunabileceğini bize gösterdiği için.

"Filistin'li teröristler yahudilerden nefret ettikleri için İsrail kurulduğundan beri İsrail'e saldırıyor. İsrail'de haklı olarak kendini koruyor"

Bunun nesi bize Çifte Standartı açıklıyor ? Şimdi bu forumda kendi yazdıklarından alıntı yaparım ama amacım utandırmak değil.

Aynı yakaşımla çocukları kendilerine kalkan yapan zihniyetide iyi anlamak lazım

Şuna bir örnek ver bakalım. İsrail'in çocukları her vurduğunda yaptığı açıklamadır bu "Filistinli teröristler çocukları kalkan yapıyor" . Plajda anne babasıyla oynayan, evinde oturan, birleşmiş milletlere ait okulda saklanan ? Hangi çocuklar bu kalkan yapılanlar. Bari bir tane örnek verki görelim.

İsrail barbarlığını, vahşetini, katliamlarını, madolyonun öbür yüzü tarzı zırvalarla Hamas'la gerekçelendirmeye çalışan zihniyeti şiddetle kınıyorum.

Sadece ikinci bir marcus vakası bu.

Bizim fikir değişimlerine saygımız vardır. Zira değişimin sürekliliğine inanırız. Ancak ileri doğru olursa. Kelebeliğin kozaya girip tırtıl olmasını ileri bir değişim olarak görmeyiz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayin Erdogan, tesekkurler. Benim kanaatimde, gormezden gelirler degisik sebeplerden dolayi. Biri Islamci, biri kabileci, biri batiya dusman, biri yahudiye, gibi bahaneler bulurlar. Fakat bu ÇİFTE STANDARTLARI sadece Turkiyede degilde, diger ulkelerde de goruruz.

Birleşmiş Milletler'in yayınladığı raporlara göre İNSANLIK SUÇU işlediği için olmasın ? Hitlere neden lanet geldiyse onun için olmasın ?

Arkadaşım İNSANLIK SUÇU diyoruz.

Birleşmiş Milletler raporlarına göre,

İsrail Filistin'de kullanılması BM'ye göre insanlık suçu kabul edilen Fosfor bombalarını kullanmaktadır.

Sivilleri sistematik ve bilinçli bir şekilde öldürmektedir.

Bir köyde operasyon yapacağını söylerek köydeki sivilleri bir eve toplamış. Ardından o evi vurmuştur.

Tamamı bombardımandan kaçan sivillerden oluşan insanların sığındığı Birleşmiş Milletler'e ait bir okulu vurmuştur.

Ambulansla yaralılara müdahele etmeye giden doktorları vurmuştur.

Sen herşeyden önce bir insan olarak böyle bir insanlık suçuna bıraktım tepki göstermeyi nasıl savunuyorsun onun hesabını ver ondan sonra başkalarına "şuna niye tepki göstermiyorsunuz, buna niye tepki göstermiyorsunuz diye sor"

Bu nasıl bir mantıktır ya. Halen işlenen bir insanlık suçuna bıraktım tepki göstermeyi savunan kişi, şuna niye tepki gösterilmiyor buna niye tepki gösterilmiyor diyor.

Bu en ucuz taktiktir. Sanki dünyanın başka bir yerinde uygulanan vahşete tepki gösterilip gösterilmemesi, başka bir yerinde uygulanan vahşeti haklı çıkaracak ?

Şöyle . Ali , Veli'yi vuruyor. İnsanlar Ali'ye tepki gösteriyor. Birisi çıkıyor. Ya cemil ahmet'i vurduğunda niye tepki göstermediniz diyor. Bırakalım tepki gösterilmiş mi , gösterilmemiş mi ? Cemil'e gösterilmeyen tepki, Ali'nin Veli'yi vurmasını haklı mı çıkaracak ?

- Bir bakimdan herkes tarafinda alisilmis bir davranis. Siyasetcilerin, Basının, Dini Liderlerin sanki, otomatik robot makinalari gibi Israili lanet ederler. Israili kendisini terrorist bir gruba karsi savunmasina ragmen.

- Kimse sormaz. Niye Demokratik ulkelerde yasayan vatandaslar, Radikal terrorist Hamas grubun tek hedefi olan demokratik bir ulkeyi yok etmesine destek vermeleri?

- Kimse sormaz, niye bu vatandaslar, yillardir, ayni filistin araplarin diger araplar tarafindan yapilan kotu muameleri gormemezlikten geliyorlar? Yalniz bu Filistinlilerin farkina Israille oldugu savasta variyorlar.

- Kimse sormaz, acaba bu ulkeler, Filistinli araplari bir bahane olarak kullanip, anti-sematiklikmi yapiyorlar?

- Israil senelerdir tahammul ettigi Hamas roketlerine cevap verir vermez, hemen lanetler geldi her taraftan. Fakat, genellikle Hamas'in yaptigi katilce attigi roketlerin sivilllerin semtlerine kimse bir sey demedi. Hamas kendi toplumlarin icinde, cocuklarin ve kadinlarin arkasina saklanip bu roketleri atmasini kimse tenkit etmedi. Edenleri kimse okumak istemedi!

Evet arkadaşlar, şunu anlıyoruz. Devletlerin kendilerini koruma yolu İNSANLIK SUÇU İŞLEMEKTİR.

Hamas İsrail'e roket atıyor ? Peki aynı süre zarfında, İsrail ne yapıyor ? Birde çifte standartlarmış. Ateşkeş imzalandığı günden beri İsrail 195 kere ateşkesi ihlal etmiş, onlarca filistin'liyi öldürmüştür. Hamas ateşkes boyunca İsrail'e tek bir füze dahi atmamıştır.

- Israile karsi olan bu reaksiyonlarin oransız olduguna kimse fark etmedi. Bilhassa, Uzun zamadir suren DARFUR daki soykirima boyle bir reaksiyon yoktu. Demekki, 400.000 insanlarin katilce oldurulmesi ve milyonlarca insanlarin evlerinden kacmalari bu kadar muhim degildi. Cunku yahudiler yoktu ortada.

- Peki, Kongo savasi dami muhim degildi? 4 milyon oldu veya evlerini kaybetti! Niye bu kadar reaksiyon yoktu?

- Çeçenyadaki , tahminen 150.000-200.000 katledilenler Ruslar tarafindandami onemli degildi?

- Yukardaki olaylardan dolayi Londrada, Parisde, Berlinde, Milanda, Osloda, Dublinda, Kopenhagda, Stockholmda, Washingtonda, ... Gaza olayi gibi protesto edildimi?

- 1949-1967 arasinda Misir ve Urdun Gazayi ve Bati seridi idare ettiler. Kimse sormadi, niye bu araplar bu Filistinliler icin bir Yurt kurmadilar? Yurt kurmasi bir yana, bu Filsitinlilerin insan haklarini cignediler. Bundan dolayi 120.000 filistinliler Nehrin batisindan dogusuna goc ettiler bu zamanlar icinde. 300.000 Filistinliler 1949-1967 arasinda diger ulkelere goc ettiler.

- Kimse sormaz. Niye hic bir enternasyonel lanetleme olmadi, Kiral Huseyin Filistin Kamplarini bomballayip binlerce Filistinliyi katletti. Buna "Kara Eylul" derler. Buna ragmen, Kiral Huseyin herkes tarafindan, bir baris isteyen , arayan insan olarak bilinirdi.... niye?

- 20 sene evvel, Abu Iyad, PLO groubun liderlerinden biri, dediki: Suriyenin Filistin hukumetine yaptigi muamele, Israilin yaptiklarindan cok daha kotu idi.

- Ayni sekilde, Yasser Arafat, Kuveyt hakkinda aynisini dedi. Kuveyt Hukumeti Gulf savasindan sonra Filistinlilere karsi aldigi intikamda, Filistinlilere olan muamelerle, Israilin yaptiklarini aşdı. ... dedi. Fakat bunu kimse protesto etmedi.

Sadece Filistinlilerin, Israille olan iliskileri protestoya, TV ve Gazetelerdeki lanetlere layik oluyor. Niye? Kimse sormaz.

Arkadaşım biz sana soruyoruz. Sen bir insan olarak nasıl İsrail'in Gazze'de işlediği İnsanlık suçuna tepki göstermiyorsun ve savunuyorsun.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.