Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Yeter Artık, dediğiniz an ...

Misafir birce

Önerilen İletiler

Yeter Artık dediginiz an...

Evet merak ettim..

Yeter dediginiz an hic olur' mu

Okuldan yada işden geliyorsunuz eve

Sabah' tan fırsatınız yoktu ise, gazeteleri elinize alıyorsunuz..ve başlıyorsunuz okumaya..

Yada Tv ' i acıyorsunuz... başlıyorsunuz izlemeye...

ve

hangi gazeteyi elinize alsanız...

hangi kanalı acarsanız acsanız...

Bunlara benzeyen başlıklar' la göz göze geliyorsunuz...

Hepsi yaşanmiş olaylar...ve birtürlü ' de sonu gelmeyen haberler...

sadece bugün' ki olanlar'dan birkac ı ...

-Ergenekon davasi

-PKK olaylari...

-DİYARBAKIR SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ

-Satirla odunla birbirlerine girenler...

-OKULDA MESCİT İDDİASI

-Liseli öğrencinin şok eden intiharı

-ILO: "20 MİLYON KİŞİ İŞSİZ KALACAK"

-Babanın korkunç cinneti

-Meclis'te "Allah ..... versin" tartışması

-Çocuklarını zehirledikten sonra intihar etti

-Doğalgaza rekor zam geldi.

-Elektrik kesintileri..

-Su kesintileri...

-Karakolda işkence iddiası

-Taksitle silah dönemi!

ki bunlar yazılı olanlar...

birde Tv den naklen izledikleriniz...

bombalar, akan kanlar, kavgalar...vs

Hepsi o an gözümüzün önün' de...

Bizler bir seyirci yada

Bir okuyucu

ve bu hergün, hergün, hergün, hergün.........................................

Yeter artık dediğiniz hic oluyor' mu

Ne yapıyorsunuz o zaman

Eliniz' de bulunan gazeteyi bir köseye mi atarsınız..

Tv kanalını mı değiştirirsiniz...

Ki bunlar tabi' ki olup biten olay' lar icin bir cözüm değil...

Cözüm Nedir..?

Bu devamli izlediklerimiz yada okuduklarımızın sonu gelecek' mi acaba..?

Yeter artık dediğiniz an hic olur mu..?

Tükendiginiz ama yine' de caresiz kaldiginiz..?

Saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yeter Artık dediginiz an...

Evet merak ettim..

Yeter dediginiz an hic olur' mu

Okuldan yada işden geliyorsunuz eve

Sabah' tan fırsatınız yoktu ise, gazeteleri elinize alıyorsunuz..ve başlıyorsunuz okumaya..

Yada Tv ' i acıyorsunuz... başlıyorsunuz izlemeye...

.

.

Yeter artık dediğim gün,bundan epeyce yıl önceydi.Bir haber izlerken.. Senin dediğin gibi,tükendiğimiz an.. Tek kelimeyle tükenip çaresiz sessiz çığlıklar. Çok olamayıp az olmanın sessizliğinde.. Ben hep Tanrımızın sabrının bitişi için dua ediyorum artık.O kadar sabırlı ki,sabır kelimesinin büyüklüğüne akıl ermezmiş meğer.İnsanlığa büyük,hemde çok büyük,korkunç bir ders gerek.Bu ben bile olsam,hiç farketmez.Allah helaka uğrayanlardan eylemesin.Kurtardığı,seçtiği kullardan eylesin.İnsan.. Düşünün bir İnsan.. İnsan ..Ne kadar güçlüyüz. Dünyayı cennet vari (haşa) bir yere çevirebilecek İnsan, gelmiş geçmiş yaratılmışların en kötüsü insan(cık) ..Yeryüzünün bozguncusu İnsan.. Cehennemi beğenmediler mi? Ben ,o olmasa ne hissederdim..Acaba imanım olmasa ,bunca yaşanana karşı ne hissederdim? Yapsınlar yapsınlar,sonrada toprak olup gitsinler,yok canım.. Ne saltanat..Çok beklerler..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İnsanlığa büyük,hemde çok büyük,korkunç bir ders gerek.Bu ben bile olsam,hiç farketmez.Allah helaka uğrayanlardan eylemesin.

Ben bu şekil de düşünmüyorum düşünemiyorum floyd..

Birseyler i düzeltecez derken, bu cümleler' de ...yine birseyler sezinliyorum..."siddet'

yada şöyle söyleyim

Dedigin gibi olsun diyelim... "korkunc bir ders gerek"....demişsin.

Bu nasıl ve hangi şekil de olacak... yada olması gerekiyor...?

Yine patlamalar, kan, kacışlar, aclık, susuzluk, ölüler vs...vs..vs...

Peki fark nedir, ne olacak... " Şuan gördüklerimizden "

Garantie verebilirmiyiz dediğin gibi olduğu vakit... hic geri kalan olmayacak

Ya olur ise...?

Kurtardığı,seçtiği kullardan eylesin.

Aynen benim sorduğum soruları tekrar soran olmaz' mı sence..

Bizim şuan tanık olduğumuz, gerek yurt ici ... gerek ise yurt dışı, onca seyirci kaldığımız olaylar a

Bir büyük hadise daha katılmayacak' mı

Yeter artık, o vakit ' de diyen olmaz mi

Büyük derken... şuan izlediklerimiz yeterince büyük değil mi

"ders gerek" derken...ceken bilir diyorum ben burada...

oncası zaten cekiyor... tekrar saymama gerek yok sanırim

Fark nedir..?

Basitce söyleyim: O vakit TV den izlemek imkansız olacak... Gazeteler olmayacak

Kalan artik her kimler ise....Tekrar onarmak'la meşgul olacak... kırık dökükleri toparlayacak... vs..

Fark bumudur..?

Fark bu ise...sonradan olacakları yada olabilecekleri... az cok tahmin edebiliyor isek...

Önlem cok daha önceden...olumlu bir sekil' de ... herkez tarafindan yapılması gerekmez mi?

Iste tam burada ben Yeter artık diyorum.........

Cünkü suan izlediklerimiz, yada okuduklarımız ... dedigin gibi olsa dahi... " o vakit " pek fazla önemli olmayacak diye

düsünüyorum.

Bana okuduklarım bile fazlası ile yeter'li çok bile geliyor... ki Tv izlemem

Izleyenler' i merak ediyorum...nasil tahamül edebiliyor' lar

ve aynen dedigim gibi yeter artik dediğiniz an yokmudur hic..?

Saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

.

.

.

Saygilar

Yeter diyorsun, bütün bozgunculuğa kana şiddete yeter diyorsun.. Aklın almıyor insanların bu kadar kötü olabilişlerini.. Etrafında olsun bişeyleri değiştirmeye çalışıyorsun. Belki yumruk yumruğa girmiş iki insanı ayırmaya kalkışıyorsun. Bu halinle bunu denediğinde olan tek şey yüzüne inen bir yumruk olacak belki. Çünkü onlar şiddete aç,güç yarıştırıyorlar.. Artık insan gibi insan değiller. Oysa sen,sen de güçlü olsaydın,o iki kişiye uyarın geçmeyince ikisini birden yere serip o olayı tamamen bitirebilirdin. Atatürk ün bile aldığı kelleri düşün,başka çaresi yoktu ve en doğrusunu yapmıştı. Sözden anlayan insandır,insan gibi tartışan insandır. Ama dinlemek istemeyen ve henüz vasıflarının farkında olmayanlarda vardır.Siz insan olarak onlara ne anlatmaya çalışsanız,anlamazlar,Çünkü siz ve onlar farklıdır.Farklı olmasa onlar öyle olmayacak zaten. Peki bunların ,bunca kötülüğün anlamı ne?Herşey dinimizde açık ve net.İşte bu yüzden o büyük gün gelecek,öyle insancıkların hepsi tükenecek,dünya bir süre onu düzeltmeye çalışan insanlara miras bırakılacak,huzur ve güzellikten sonra zamanla belki yeniden kötülük başlayacak. İnsan tarihine,bütün tarihine şahit ve her biri anlamlı aslında,her biri yaşanmalıydı yaşanıyor. Bu seçimlerimiz daha biz doğmadan bizim adımıza seçildi hatta.

Bu arada adım f toyd yani t, adımın başharfi ve soyadımım bir kısmı,aynı zamanda mühendislik biriminde kullanılan bir matematik olgusu.. :) siz floyd deyince,pink floyd aklıma geliyor..inanın alakam yok,doğru dürüst dinledim desem yalan söylemiş olurum... :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

mensturasyon dönemimden 1 gün önce;

aylık faaliyet raporunu teslim etmeye 1 gün kala,

yıllık bütçe balans raporunu teslim etmeye 1 hafta kala,

saçımdaki ilk beyaz teli gördüğümde;

yani bu yukardakilerin hepsinin bir gün içinde birleştiği bugün...

yeter artık diye böğürmek istiyorum ben...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

her şehit haberlerinde,her pkk cıların isyanında ve meclisteki terörist savunucularını gördüğümde yerer artık diyorum ve yeşil rengini daha çok seviyorum yeşilleri daha çok arıyorum.

Ne alakasi var simdi yesil renkle teröre karsi mücadelenin? Yoksa bahsettiginiz renkten yesil ismiyle anilan katil ve terörüsttenmi bahsediyorsunuz? Eger öyleyse siz sadece kendinizden olmayan teröre ve terörüste karsi olmus oluyorsunuz. Oysa ülkemizin ne yesil gibi katillere nede PKK gibi terörüstlere ihtiyaci var. Gercek yurtseverlik ve demokratlikta bunu gerektirir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu arada adım f toyd yani t, adımın başharfi ve soyadımım bir kısmı,aynı zamanda mühendislik biriminde kullanılan bir matematik olgusu..

Ilk ben bura' da bi özür dileyim, inan ki kasit yok... hemde o kadar dikat ediyorum yazı hatası olmasın diye, bu defa da ismini yalnis yazmişim ftoyd :blushing:

Oysa sen,sen de güçlü olsaydın,o iki kişiye uyarın geçmeyince ikisini birden yere serip o olayı tamamen bitirebilirdin.

Farkım o vakit siddeti uygulayanlardan ne olacak

Bu gercekten bir cözümü..?

Sanmiyorum

Cok daha başka birşey olması gerek bence....çok daha başka burasını tekrarlıyorum...cünkü henüz bulunmuş birsey değil bu...bulunmuş olsa idi....oncasına suan seyirci olarak, kalmazdık.

Atatürk ün bile aldığı kelleri düşün,başka çaresi yoktu ve en doğrusunu yapmıştı.

Bundan eminmisin ftoyd..

Ilk sunu söyleyim darilmaca olmasin lütfen olurmu, burada sadece düsüncelerimizi ifade etmeye calisiyoruz... ben artık

her ne kadar edebiliyor isem.

Eminmisin derken ise, demek istedigim...." başka çaresi yoktu ve en doğrusunu yapmıştı." demissin.

Baska caresi olmamış olabilir

fakat

En doğrusunu yapmış olduğunu söyleyemiyorum

Neden söyleyemiyorum: Sonuc' ta Atatürk ' te bir insan di, hataları ve doğruları ile... Her birimiz gibi.

Sıraladığın domino taşlarını düşün, eğer ki bir engel arasın' a koymaz isen... tek birisine vurduğun an hepsi düşer.

Öneml' li olan burada o engeli araya koyabilmek 'eğer ki düşmemesini istiyorsak"

O belir' li engeli o vakitler koyma imkani belki yoktu... yoktu ki onca kan aktı

Saniliyormu' ki onca akıtılan kanlar icin Atatürk mutlu idi..

Dogrusunu yaptım diyerek huzurlu idi...

Ben hic sanmıyorum....Insanlik adına sanmıyorum

Caresiz kalmis olabilir, zamanın sartlari o gerektiriyor ve o yüzden oldu denilebilinir...

Fakat şuan "bence" her imkan var iken elimiz' de

Yine gözler önün' de herşey ve yine' de durduramiyoruz... seyirci kalıyoruz

Belir' li engeli araya koyamıyoruz....... bilmem anlatabildimi

O engel nedir, ne olmalı'dır, nasıl konmalı' dir ?....ki

Oncasının sonu gelsin

Sonu gelsin derken bu kan akışların bu savasların demek istiyorum.

Gazeteler de okuduklarımızı, TV de hergün izlediklerimizi demek istiyorum...

Görüldügü gibi o kadar basit degil......., degil mi? Bir cözüm bulabilmek...

Değil evet senin demek istediğin' den haric

Birşey daha olması gerektiğini düşünüyorum

Bulunması hayli zor olsa gere' ki, şuana kadar bulunmamış

İşte bu yüzden o büyük gün gelecek,öyle insancıkların hepsi tükenecek,dünya bir süre onu düzeltmeye çalışan insanlara miras bırakılacak,huzur ve güzellikten sonra zamanla belki yeniden kötülük başlayacak.

Bulunur ise dedigin gibi yeniden kötülükler başlamaz dı degil mi

~~

simdi belki kelimesin' de takili kaldim...

neden takili kaldim, bende anlayamadim gerci...fakat söyle yazayim

Genel olarak

Biz ki madem bir ihtimal verip te... belki yeniden kötülük baslayacak...diye düsünür isek...( ilersini düsünüyoruz burada degil mi, "insanlar tükendikten sonra demissin " umarim yanlis anlamadim )

eger ki öyle ise...ilersini düsünene kadar

Neden suani bugünü yada yarini, gelecegimizi düsünmüyoruz

her şehit haberi duyuşumda "yeter artık yeteeerrrrrrr" diyorum...

Kim demiyor ki suheda

her şehit haberlerinde,her pkk cıların isyanında ve meclisteki terörist savunucularını gördüğümde yerer artık diyorum ve yeşil rengini daha çok seviyorum yeşilleri daha çok arıyorum.

elimiz de olanların kıymetini bilmes isek

var olanları yok ettiğimiz surece

yeşilden de haric arayacağımız daha çok şey olacak bence sayın kaplan

yani bu yukardakilerin hepsinin bir gün içinde birleştiği bugün...

sırf bugün olsa sayın Zebercet

Hergün

Saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Birine deger verdim Sünniyim diye karsı cıktı ailesi aleviler die baska birine deger verdim ben kürdüm onlar türk die yeter artık hakkaten sokakta yürüsem kim bilebilir ki aleviyom sünniyim ya da türküm kürdüm falan filan sıkıldım bu ülkedeki insanlardan insan olduklarının farkında diiller kırılacak belki birileri ama umrumda diil kırıldıgım kadar düşünsünler artık ancak hayvanlarda böyle ayrım olayı var hayvan diilim ben

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Birine deger verdim Sünniyim diye karsı cıktı ailesi aleviler die baska birine deger verdim ben kürdüm onlar türk die yeter artık hakkaten sokakta yürüsem kim bilebilir ki aleviyom sünniyim ya da türküm kürdüm falan filan sıkıldım bu ülkedeki insanlardan insan olduklarının farkında diiller kırılacak belki birileri ama umrumda diil kırıldıgım kadar düşünsünler artık ancak hayvanlarda böyle ayrım olayı var hayvan diilim ben

Sayin Senyour, malesef bizlere 100 yillrdan beri ülkemizdeki din, irk, dil ve mezhep farkliliginin zenginligimiz degil ülke icin büyük bir tehlike olarak anlatildigi ve hatta uygulandigi icin ysamis oldugunuz olaylar aslinda cok normal. Genelde hep konusurken kardes ve kimsenin digerinden üstün olmadigindan bahsederiz ama is ciddiye bindigi zaman söylenilen her sey unutulr ve düsman gözüyle bakilir. Okullarimizda Türkiye mozaigini olusturan insanlar hakkinda cocuklarimiza dogru dürüst bilgi verilmezse ve üstüne üstelik yillarca Kürtler'in varligini inkar ettiysek, Alevi vatandaslara kem gözle bakip kestigniz yenmez, siz gavurdan da betersiniz ve baci kardes tanimayan ve birbirleriyle iliskiye gecenler olarak tanittiysak, ülkemizdeki Rum, Ermeni ve diger uluslardan olusan Türk vatandaslarina ve müslüman olmayan insanlara kem gözle baktiysak ve halada bakiyorsak neden sasiyoruzki sizin yasamis olduklariniza? Biri bana gelismis bir ülkede benzeri olaylari göstersin lütfen. Kalkip su devleti bu devleti elestirecegimize, daha dogrusu ulasamadigimiz ete mindar diyecegimize, sapkamizi önümüze koyuk yanlislarimizi tesbit ederek dogru yolu bulmaya calisalim. Bakin burada bir cok yorumcu arkadas elestiriyoruz diye beni ve benim gibi düsünenleri belli bir kaliba sokarak güya kendilerinin ve ülkemizde yasananlarin ne kadar dogru oldugunu göstermeye calisiyorlar.

Bizler ne zaman ülkemizdeki cesitliligi görüp ve bu cesitliligi zenginligimiz olarak kabul edip o yolda calisirsak sizin ve bizlerin yasamis lduklari yukarida vermis oldugunuz kötü örnekleri bir daha yasamayacagiz. Ama benim umudum yok dogrusu, gercekleri konusacak olursak.

Saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

burda görünen o herkes senın söyledıgın yönden bakmayabılır.. :stuart:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Hatun kişi ile alışverişe gidildiğinde bir çift ayakkabı için 755 dükkana giriş çıkış yapıldıktan sonra;
  • Bazen hiçbirinden hiçbirşey alınmadığını düşündükten sonra;
  • Ayakkabı almaya gidip elbise,t-shirt,pantolon ve toka ile eve dönülürken yolda;
  • Forumda her başlıkta AKP bayrağı sallayıp, parti adı geçtiğinde, hangi taraftan olunduğu konusuna gelince ortalıktan kaybolup, herşeyi inkar edenlerle defalarca karşılaştıkça;
  • Kürt sevdası ile görmez olan gözlerin, sağırlaşan kulakların PKK sempatizanlığını heryerde farketmeden veya bilerek-farkederek yapıp, hiçbirşeyi kabul etmemelerini gördükçe ve bunların hepsi insan hakları ile ilintilendikçe;
  • Her konu başlığında ilgisiz, alakasız, hiçbir dayanağı olmadan, olur olmaz her lafı Ergenekon'a getirenleri gördükçe;
  • Bu maddeleri okuyup hala lafı "orasından" anlayabileceklerin olduğunu düşündükçe;
  • Beşiktaş-Liverpool maçında 8-0'dan sonra;
  • Euro 2,15 dolar 1,71 olduktan sonra;

Yeter artık demek istiyorum. Hatta 'yeteaaaaaaaaar' şeklinde :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

65455mpmo4.jpg

Marketlerde Fiyatlar Katlanıyor!

http://www.internetajans.com/default.asp?nid=65455

~~

Ucuz ekmek kapış kapış

300 gramı 75 kuruş olan en temel gıda maddemiz, Güzelbahçe Halk Ekmek Fırını’nda 50, Yenişehir Hüseyinoğulları’nda

ise 40 kuruş "İzmir’de vatandaş, ekmek yerine kazım mı yiyor?"

Fiyatlardaki inanılmaz çifte standart, insana bu soruyu sorduyor.

Ekmek kentin yüzde 99’unda 300 gramı 75 kuruştan satılıyor. Ama bazı yerlerde durum çok farklı

.

Hüseyinoğulları Market, Yenişehir’deki merkezinde ve İzmir’deki diğer 3 satış noktasında ekmeği 40 kuruştan satıyor.

Market yetkilisi Orhan Yıldız, "Biz bu durumda bile kar ediyoruz, ekmeği 75 kuruştan satanlar yüzde 100

kazanıyor" diyo

http://www.gazeteyenigun.com.tr/icerik.asp?page=main

~~

Elektrik zammı fena çarpacak!

http://www.haberform.com/news_detail.php?id=1281

Doğalgaz zammı Meclis'te

http://www.haberform.com/news_detail.php?id=1280

~~

Emekli maaşı yarıya iniyor

Şu anda 598 YTL olan emekli maaşları yarıdan fazla düşecek, 213 YTL olacak.

Yeni yasanın getirdiği yenilikler bakın nasıl?

1 Ekim 2008’de yürürlüğe giren yeni sosyal güvenlik yasasına göre, daha önce 598 YTL olan asgari ücretlinin emekli

maaşı yüzde 64 eriyerek 213 YTL’ye düşecek.

Sosyal Güvenlik Uzmanı Ali Tezel 1 Ekim 2008 tarihinden itibaren yürürlüğe giren yeni sosyal güvenlik yasasına göre,

65 yaşında emekli olan bir çalışanın emekli aylığının 213 YTL olacağını söyledi.

Tezel, yeni yasa gereğince aylık bağlama oranları ve güncelleme katsayısı düştüğü için ömrü boyunca

asgari ücretle çalışan birisi 65 yaşında asgari ücretin yüzde 35’i kadar emekli maaşı alabileceğini belirtti.

http://www.stargundem.com/ekonomi_haberleri/24436.html

[/font]Halen Yetmedi' mi...

Insanlar ne yiyorlar ne iciyorlar..

Nerede oturuyorlar nasil oturuyorlar...

ve bu sartlar altin da, cocuklari' ni okutabiliyorlar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Doğalgaza yapılan zamı duyunca,aklıma önce İstanbul'da yaşayanlar geldi...ev kiraları en az 600,bir de buna apartman giderleri,yolu falan ekleyin...yazık oluyor!

Ülkede ki siyasi atmosferi bir tarafa bırakalım,hergün sayıları bir önceki günün iki katına ulaşan işsizler!

Sokakta yaşayan/çalışan çocuklar.

Sadaka parasına çalıştırılan işçiler,

Trafik kazaları,keyfi cinayetler...

Birde yukarda Birce'nin yazdıkları...sayamadıklarımız,yazamadıklarımız...yeter artık!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Emekli maaşı yarıya iniyor

Şu anda 598 YTL olan emekli maaşları yarıdan fazla düşecek, 213 YTL olacak.

Eger ki bu haber dogru ise... dogru ise diyorum cünkü artik yazilanlara da pek inancim kalma' di gazeteler' de

Doğalgaza yapılan zamı duyunca,aklıma önce İstanbul'da yaşayanlar geldi...ev kiraları en az 600,bir de buna apartman giderleri,yolu falan ekleyin...yazık oluyor!

ve dedigin gibi kiralar 600 ise mavi olmayan gökyüzü....

sormak gerekmez mi: Bunu nasil karsilayacaklar diye.... ( sonuc' ta herkezin bir evi yok ( olsa dahi )...cogunluk kira' da )

Kira' ya bile yetmezken alacaklar' i

Elektrik - Su ...bunlar' i nereden kisitlayacaklar da, ödeyebileceker..

Ne yiyecek'ler ne icecek' ler

Bu karar' i vermeden önce düsünmediler mi bunu.... en cok ben buna sasiyorum

Sonuc ne olacak: Onca emek'li kendilerini sokak' ta bulmayacaklar' mi

Nereye gidecek' ler ne yapacak' lar

Bazen düsünmüyor degilim, bu kararlar ' i verenler ... şöyle cok degil sadece 1-2 aycik gercek yasamin icersin' de bulunsalar...

acaba bu kadar basitce bu kanunlari cikarirlar mi diye...

Saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Birce,

Aslında dediklerine ekleyecek çok şey yok.Net cümlelerle zaten tek çıkışın sokak olacağını göstermişsin.600 ise evler,bu insanlar aldıkları maaşla ev kirasını nasıl karşılayacak ki?

Alacaksın çadırı,kuracaksın köşkün önüne...görsünler diye;ama tabi görmek için yürek gerek,yürekte ben ne yapıyorumdann geçer :excl:

Geçen günlerde tersanelerde işine son verilecek işçilerle ilgili haberler okudum,hemen aklıma Tuzla'da ölen işçiler geldi.Bir ekmek parasına çalışan,ezilen,canlarından olan insanlar...onlar kendileri için insanlar alanlardayken,susmak zorundaydılar;çünkü eve götürmeleri gereken bir ekmek vardı.Ya şimdi;ölüme rağmen çalışan bu insanların bir kısmı kapı dışarı edilecekti...ölümlere bile sessiz kalan sayın yetkililer bu insanların sokağa ve açlığa olan yürüyüşünü nasıl görecekler?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...

Bir kişi olsa dahi sesini cikarabilmiş sayın mavi olmayan gökyüzü :clover:

11491k.jpg

Yeter artık ! Biraz huzur verin

Başbakan Erdoğan partisinin Yalova mitinginde protesto şoku yaşadı.

Kalabalığın arasından çıkan bir kadın, Erdoğan'a bağırdı !

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Yalova mitingindeydi bugün... Vatandaşlardan birinin protestosuyla şok oldu.

Secim otobüsü ile il stadına hareket ettiği sırada yoldan geçen ve adı öğrenilemeyen orta yaşlarda modern giyimli bir kadın,

Basbakan Erdogan'a "Bir huzur ver, yettin artık" diye bağırdı.

Bunun üzerine Erdoğan otobüsten inip kadın ile görüştü.

Erdoğan daha sonra otobüse binerek giderken, kadının fotoğrafının çekilmesine sinirlenen partililer ve korumalar,

gazetecileri tartaklarken,

kadın da uzaklaştırıldı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Trajedi dedikleri bu olsa gerek Sevgili Birce :(

Öyle bir kader ki güzelim ülkemin yaşadığı,samimiyetsizlik ve çıkar üzerine kurulmuş.Balı tutan parmağını yalamakla kalmıyor,baldan eser bırakmıyor.Bu kadere "yeter" demek birilerinin aklına gelmiş.Yaratıcımın değil yaratılanın sunduğu bu kadere "dur" diyenlerin hesapsız bedel ödediği bir tarihten susmak ile ders çıkaranlara rağmen,birilerri yeter demiş yaşanan trajediye.

Geçen hafta iş arkadaşım halk tarafından seçilen bir temsilcinin,halktan birine olan tepkisini bana söyleyince,"vay be,alışkanlık oldu bu iktidarda,halka postayı koymak" diye düşünmeden edemedim.

İşsizlik tüm değerleri kendisiyle yok etmiş.İnsanlar boğuluyor.Üçünçü sayfa haberleri olmadık rezillikleri anlatmaya devam ediyor.Siyasi tıkanıklığı yazmaya gerek bile duymuyorum...benim de diyeceğim;"ARTIK YETER"

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

Her kesimden feryat yükseliyor

Sanayi üretimi yüzde 17.4 geriliyor, esnafın yüzde 49’u acil durum alarmı veriyor, çiftçi ‘kuraklık nedeniyle

zor durumda kaldığını kredi borçlarının ertelenmesini’ istiyor. Emekliler Başbakan ve TBMM’ye mektup

yazarak ‘Ölüm kalım mücadelesi veriyoruz, maaşlarda düzeltme yapın’diyor

KÜRESEL krizin Türkiye’ye yansıması giderek ağırlaşınca , toplumun hemen her kesiminden feryat sesleri yükselirken,

sadece Bakanlar “Türkiye krizde en kötüyü geride bıraktı, dipten döndük” diyorlar.

Türkiye’nin sanayi üretimi Mayıs ayında, 2008 yılının aynı ayına kıyasla yüzde 17.4 oranında azalırken, İstanbul’da

esnafın yüzde 49’u acil durum alarmı verdi.

Çiftçi kuraklık nedeniyle mahvolduk kredi borçları ertelensin diyor, emekli Başbakan’a

ve TBMM’ye mektup yazarak “Ölüm kalım mücedelesi veriyoruz. Maaşları düzeltin” diye taleplerini iletiyor.

Sanayi geriliyor

Sanayi üretimi mayıs ayında, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 17,4 düşüş gösterdi. Sanayi üretimi,

2008 yılı mayıs ayında yüzde 3,2 artmıştı. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan,

2009 Yılı Mayıs Ayı Sanayi Üretim Endeksi sonuçlarına göre sanayi üretim endeksi, mayıs ayında bir önceki

aya göre ise yüzde 5 yükseldi.Sanayinin alt sektörleri incelendiğinde, 2009 yılı Mayıs ayında, bir önceki yılın

aynı ayına göre madencilik ve taş ocakçılığı sektörü endeksi yüzde 12,9, imalat sanayi sektörü endeksi

yüzde 19, elektrik, gaz ve su sektörü endeksi ise yüzde 5,5 geriledi.

Ana Sanayi Grupları Sınıflanmasına göre, mayıs ayında geçen yılın aynı dönemine göre ara malı imalatı

yüzde 19,5, sermaye malı imalatı da yüzde 35,8 oranında geriledi.

Geçen yılın aynı döneminde ara malı imalatı yüzde 0,9, sermaye malı imalatı yüzde 14 oranlarında artmıştı.

En yüksek otomotivde

Toplam Sanayi Üretim Endeksi alt gruplarının mayıs ayında, 2008 yılı aynı ayına göre yüzde değişim oranları

incelendiğinde, en yüksek düşüş oranı yüzde 41,9 ile Motorlu Kara Taşıtı, Römork

ve Yarı Römork İmalatında gerçekleşti. Bunu, yüzde 33,4 ile diğer madencilik

ve taşocakçılığı imalatı, yüzde 29,2 ile makina ve techizat hariç metal ürünleri imalatı, yüzde 28,9’luk elektrikli makine

ve cihazları imalatı takip etti.

Alt grupta yer alan kalemlerden, kömür madenciliği yüzde 12,4, metal cevherleri madenciliği yüzde 10,5,

tütün ürünleri imalatı yüzde 15,5, tekstil ürünleri imalatı yüzde 17, giyim eşyası imalatı yüzde 13,8,

kok kömürü rafine edilmiş petrol ürünleri imalatı yüzde 25,3, plastik ve kauçuk ürünleri imalatı yüzde 17 düşüş gösterdi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Tütün, şeker, fındık tamam; sıra çayda

Ülkemizde tütün ekiminde kotayla başladı bu süreç.

Şeker pancarıyla kota devam etti, 2-3 gün önce de devletin artık fındık almayacağı söyleniverdi.

Şeker pancarıyla kota devam etti, 2-3 gün önce de devletin artık fındık almayacağı söyleniverdi.

Sırada çay var sanırım.

Dünya fındık üretiminin yüzde 80’ini tek başına üreten ülkemizde fındık üreticileri tüccarın eline

ve insafına terk edildiler.

Önceki yıllarda Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği’nin (FİSKOBİRLİK) devre dışı bırakılarak fındık alımının Toprak

Mahsülleri Ofisine (TMO) verilmesi bu sürecin başlangıcıydı.

Sonunda olan oldu, devlet artık fındık almayacak.

Almayacağı gibi zorunlu fındık sökümü getirildi. Devlet de bu söküme devede kulak gelir desteği ile destek verecek !

Üreticiler alternatif ürünlere yönlendirilecek. Yok olan fındık üreticileri yeni maceralara sürüklenecek.

Hani nerede tarımda destek, hani nerede sosyal devlet, hani nerede köylüyü düşünen siyasi partiler ?

İktidarı ve muhalefetiyle bu karara karşı çıkan olmadığı gibi elleri acıyıncaya kadarda alkışladılar bu kararı.

Caklar, cekler havalarda uçuşuyor.

Sonuç fındık bitti.

Karadeniz Bölgesi’nin en önemli tarım ürünü olan fındık bu şekilde halledildikten sonra sırada çay tarımı var.

Çay İşletmeleri’nin özelleştirilip, devletin çaydan da elini çekeceği söylenmekte.

Çay üreticileri de özel ve güzel sektörümüzün narin ve nazlı girişimcilerinin insafına terk edilecek.

Şu anki duruma göre çay üreticisi geçen yıl verdiği yaş çayın parasını 12-13 ay sonra alabilmektedir özel sektörden.

Devlet olduğu halde bu böyleyken, devlet piyasada yokken olabilecekleri varın düşünün artık.

Zaman geç olmadan Karadeniz halkı bu oyunu bozmalı ve mücadeleyi üst düzeylere yükseltmelidir.

Bunun için de birlik olmalı ve birliği bozucu hareketlere prim vermemelidir.

Burada emek güçlerine düşen görev, ülkemizde uygulanan tarım politikalarının yanlışlığı halka anlatılmalı

ve mücadeleye yeni ivmeler katacak şekilde çalışmalar yapılmalıdır. Tarımda soyguna son.

Cemalettin Çalık (Güngören/İstanbul)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tütün, şeker, fındık tamam; sıra çayda

Sırada çay var sanırım.

Dünya fındık üretiminin yüzde 80’ini tek başına üreten ülkemizde fındık üreticileri tüccarın eline

ve insafına terk edildiler.

Önceki yıllarda Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği’nin (FİSKOBİRLİK) devre dışı bırakılarak fındık alımının Toprak

Mahsülleri Ofisine (TMO) verilmesi bu sürecin başlangıcıydı.

Sonunda olan oldu, devlet artık fındık almayacak.

Valla 2007 yılının yaz ayında Ordu'lular kendilerini yollara atmıştı, yeri göğü inletmişlerdi AKP bizi aç bırakıyor diye. Fındık politikalarından dolayı. Ve hatta onlara müdahele etmeyen vali yardımcısı görevinden olmuştu. Aynın yılın Temmuz'unda yapılan seçimlerde AKP Ordu'da %69 oy almıştı. Şimdi devlet fındık almayı bırakınca herhalde oy oranı %90'a çıkar.

Seçim programında Tekel'in satılacağını vaadeden AKP'ye oy verip, Tekel satılınca kendini yakarak eylem yapan Tekel işçisinin durumundan farklı görmüyorum ben fındık üreticilerinin durumunu.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tek çare recep tayyip erdoğan

boşuna aramasınlar başka yerde.... bi daha ki seçime

Tabi tabi efendim, hemen :)

Valla 2007 yılının yaz ayında Ordu'lular kendilerini yollara atmıştı, yeri göğü inletmişlerdi AKP bizi aç bırakıyor diye. Fındık politikalarından dolayı. Ve hatta onlara müdahele etmeyen vali yardımcısı görevinden olmuştu. Aynın yılın Temmuz'unda yapılan seçimlerde AKP Ordu'da %69 oy almıştı. Şimdi devlet fındık almayı bırakınca herhalde oy oranı %90'a çıkar.

Seçim programında Tekel'in satılacağını vaadeden AKP'ye oy verip, Tekel satılınca kendini yakarak eylem yapan Tekel işçisinin durumundan farklı görmüyorum ben fındık üreticilerinin durumunu.

Bana öyle geliyor ki, sanki insalarımız artık "tamam görüyorlar" "tamam duyuyorlar" tamam okuyorlar"

onca olup bitenleri.. ve az çok olacakları dahi ileride tahmin edebildikleri halde...

Dediğiniz gibi, yeri göğü inletseler dahi, şikayet etseler dahi, isyanlarini bir şekil de dile getirseler bile...

Yine de herşey sonucta, oluruna bırakılıyor..

Öyle olmasa, buncasına seyirci kalırmıydık diye düşünüyorum

Ve bu yüzden de olup bitenlere bir anlamda veremiyorum

Saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bana öyle geliyor ki, sanki insalarımız artık "tamam görüyorlar" "tamam duyuyorlar" tamam okuyorlar"

onca olup bitenleri.. ve az çok olacakları dahi ileride tahmin edebildikleri halde...

Dediğiniz gibi, yeri göğü inletseler dahi, şikayet etseler dahi, isyanlarini bir şekil de dile getirseler bile...

Yine de herşey sonucta, oluruna bırakılıyor..

Öyle olmasa, buncasına seyirci kalırmıydık diye düşünüyorum

Ve bu yüzden de olup bitenlere bir anlamda veremiyorum

Saygılar

Bu başka birşey. Siyaset Bilimi'ne aykırı valla :)

Neden bahsediyorum ? Seçmenlerin en ilkel eğilimleri, çıkarlarına uygun politikalar izleyen çıkarlarına uygun vaadlerde bulunan (inandıkları taktirde) partilere oy verme eğilimidir.

Yani bir toprak ağasının "toprak reformu" vaadeden bir partiye oy vermesi ve desteklemesi olası değildir. Eğer Robert Owen, ya da Friedrich Engels gibi "özel" bir insan değilse bu ağa.

Şimdi bir kamu işçisi için özelleştirme felakettir. Kadrolu bir kamu işçisi taa babasının dedesinin gençliğinde o kurumda veya genel olarak kamu kurumlarında çalışan işçilerin mücadele ederek elde ettiği haklara sahiptir. Özelleştirme ile, artık kamu işçisi olmayacak, işçilerin yarısı işşiz kalacak, kalanlar şimdi ki maaşının yarısı ve hatta üçte biri kadar maaşla, kamu işçisi iken sahip olduğu hakların bir iki tanesi hariç hepsini kaybederek çalışacaktır. Belki de, şirket tüm işçileri işten çıkarıp, taşeron çalışmaya başlayacaktır.

Peki bir kamu işçisinin çalıştığı kurumu özelleştirmeyi vaadeden partiye oy vermesi ve o partiyi desteklemesi normal midir ? Dünya standartlarında mümkün değildir. Bırakalım kendisi açısından böyle büyük bir felakete yol açacak uygulamayı, eğer bir partinin seçim programında o sektörde ki işçilerin çalışma koşulları ve haklarında göz görülür bir eksilmeye yolaçacak uygulamarı, politikaları vaadeden parti. O sektörde çalışan işçilerden oy alamaz.

Tarım üreticileri, tarımda kota koyan yapan bir partiye tarım üreticilerinin oy vermesi normal midir ? Devletin tarım ürünü alımını kaldıran bir partiye oy vermeleri ?

Ben kendi bilgimle söylüyorum, siyaset bilimi açısından normal bir durum değildir. Seçmenlerin en ilkel eğilimilerine bile aykırı bir durumdur bu. Sandık şüphesiz ki insanların seslerini duyurabilecekleri en büyük araçtır. Sandık kendi çıkarlarına aykırı davranan siyasetçileri cezalandırabilecekleri en ideal araçtır.

Fakat bir yandan uyguladığı tarım politikalarının kendileri için felaket olduğunu düşünen insanların öbür taraftan, söz konusu partiye, ülkenin en yüksek oy oranlarından birisini vermeleri normal değildir.

Sandıkta cezalandırıp, ihtar etmek yerine, ödüllendirmek sadece söz konusu politikalar için cesaretlendirme demektir.

AKP, Fiskobirlik'i dağıtacak, bir daha ki seçimlere kadar da, yoğun olarak işçi barındıran kamu kuruluşlarını satacaktır. Doğu ve Orta Karadeniz ile Ege bölgeleri bu dönem özelleştirmelerde ki hedef gibi görünüyor. Tasfiye ve özelleştirmeler anlaşılan bu bölgelerde yoğunlaşacak. Zira hala ayakta kalan ve oldukça iştah açan, tarım sektöründe faaliyet göstern kamu kuruluşları var bu bölgelerde.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.