Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

ERGENEKON=?SUSURLUK=?GLADYO=?ULUSALCILIK?

Dogrucudavut

Önerilen İletiler

Mehmet Ağar neden içerde değil. Bunlara sahip çıkan Tansu-Özer Çiller nerede ?

bende soruyorum;nerede?

boşuna,bu da fiyasko demiyoruz ya;hukuk mu var bu ülke de!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Mehmet Ağar neden içerde değil. Bunlara sahip çıkan Tansu-Özer Çiller nerede ?

Ben böyle soru sormak yerine Mehmet Agar'dan tutun Tansu Ciller ve Özer'e kadar herkesin iceri alinip sorgulanmasini talep ederim cünki, bana göre tümünün olayla alakasi var. Bizler toplum olarak ikiye bölünmüsüz. Bir olsakta derindevletin ve cetelerin üzerine gitsek kimse böyle rahat hareket edemeyecek ama, bizleri cok iyi yönlendirdikleri icin bizler Ali'nin kötü dedigine inadina iyi deriz ve bizim kötü dedigimize de Ali inadina iyi der. Böyle bir toplum oldugumuza göre birilerinin sana, bana veya digerlerine kimin iyi ve kimin kötü oldugunu ögretmesi gayet normal.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben böyle soru sormak yerine Mehmet Agar'dan tutun Tansu Ciller ve Özer'e kadar herkesin iceri alinip sorgulanmasini talep ederim cünki, bana göre tümünün olayla alakasi var. Bizler toplum olarak ikiye bölünmüsüz. Bir olsakta derindevletin ve cetelerin üzerine gitsek kimse böyle rahat hareket edemeyecek ama, bizleri cok iyi yönlendirdikleri icin bizler Ali'nin kötü dedigine inadina iyi deriz ve bizim kötü dedigimize de Ali inadina iyi der. Böyle bir toplum oldugumuza göre birilerinin sana, bana veya digerlerine kimin iyi ve kimin kötü oldugunu ögretmesi gayet normal.

Siz savcı olursanız birgün yaparsınız. Biz şimdi Ergenekon savcısının mantığını sorguluyoruz. Nedenlerine ulaşmaya çalışıyoruz. Cevabınız varsa yazın.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Siz savcı olursanız birgün yaparsınız. Biz şimdi Ergenekon savcısının mantığını sorguluyoruz. Nedenlerine ulaşmaya çalışıyoruz. Cevabınız varsa yazın.

Benim savci olmami beklerseniz ülkem yandi derim, ama ona ragmen kimlerin sorgulanmasi gerektigi konusunda görüs bildirebilirim. Ergenekon savcisinin mantigini sorgulayacak kadar konu daha aydinlanmadiki. Önce onu hele bir rahat birakalimda sonuclarini bekleyelim. Diger taraftan benim sorguladigim derin devlet ve yaptiklari. AKP'yi kapatma davasinda da AKP ve yandaslari kapatma davasi acan savciyi sorgulamaya baslamislardi. Nereden geliyor acaba bu tip benzerlikler?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Benim savci olmami beklerseniz ülkem yandi derim, ama ona ragmen kimlerin sorgulanmasi gerektigi konusunda görüs bildirebilirim. Ergenekon savcisinin mantigini sorgulayacak kadar konu daha aydinlanmadiki. Önce onu hele bir rahat birakalimda sonuclarini bekleyelim. Diger taraftan benim sorguladigim derin devlet ve yaptiklari. AKP'yi kapatma davasinda da AKP ve yandaslari kapatma davasi acan savciyi sorgulamaya baslamislardi. Nereden geliyor acaba bu tip benzerlikler?

Endişe etmeyin, savcılar bizden etkilenmez. :) Siz şu sorulara bir cevap vermeyi deneseniz:

Mehmet Ağar neden içerde değil. Bunlara sahip çıkan Tansu-Özer Çiller nerede ? İçerdekilerle farkları nedir ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Endişe etmeyin, savcılar bizden etkilenmez. :) Siz şu sorulara bir cevap vermeyi deneseniz:

Mehmet Ağar neden içerde değil. Bunlara sahip çıkan Tansu-Özer Çiller nerede ? İçerdekilerle farkları nedir ?

Arkadasim bu sorunuzun cevabi bu baslik altindaki yorumlarimi okursaniz satir aralarinda Ergenekonun ne oldugunu söylerken cevabida verilmis oldu, ama ben gene sizin icin tekrarlayayim. Ergenekon derin devlet icerisindeki bir tasviyeden ibarettir, yani artik derin devlet icin isi bitmis olanlar ve derin devletin yeni siyasetine uymayanlar ve devlet icin tehlikeli olanlar tasviye ediliyor. Bu benim görüsüm. Demekki Agar ve digerleri hala derin devlet icin görev verileceklerin icerisinde diye düsünüyorum. Bizim buradan istedigimiz sadece tasviye degil, tümüyle son verilmesi derin devlete, yani konturgerillaya.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Derin devletin yeni siyaseti sizce nedir ?

O sorunun muhatabi sn Perincek ve diger Ergenekon Tutuklulari. Ama Perincek bu konularda uzman oldugu icin sizide benide aydinlatir. Gecmisteki derin devletin siyasi cizgisini iyi gördük, ileride yenisini görürüz herhalde. Ama beklemek istemiyorsaniz sorunuzu sn Perincek'e veya Veli Kücük'e yöneltirseniz o söyler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

O sorunun muhatabi sn Perincek ve diger Ergenekon Tutuklulari. Ama Perincek bu konularda uzman oldugu icin sizide benide aydinlatir. Gecmisteki derin devletin siyasi cizgisini iyi gördük, ileride yenisini görürüz herhalde. Ama beklemek istemiyorsaniz sorunuzu sn Perincek'e veya Veli Kücük'e yöneltirseniz o söyler.

Olur sorariz bizi aydinlatir :lol:

Sabahtan beri takip ediyorum bekliyorum aydinlanacagiz diye? Madem aydinlatamayacaktiniz O zaman söyleyinde Sayin Dogu Perincek´i neden iceri atip bu milleti karanliga gömdünüz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kendi alıntıladığınız yazıda cevap yazıyordu. Okumadınız mı ? Okumadan mı yapıştırıyorsunuz ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kendi alıntıladığınız yazıda cevap yazıyordu. Okumadınız mı ? Okumadan mı yapıştırıyorsunuz ?

Sn Dogrucudavut, siz benim fikrimi sordunuz, bende ileride görecegiz diye yazdim ve en iyi cevabida sn Perincek'ten alirsiniz diye yazdim. Onun disinda size göre alintilarda da baskalari tarafindan sizi tatmin edici cevaplar varsa sevinin. Bana sordungunuz icin alinti yerine kendi düsüncemi ve birde birinci elden cevap alin diye tavsiyede bulundum size. Ama anlasilan sizin amaciniz sadece sorguya cekerek kendinizce acik aramak galiba. Merak etmeyin okumadan hic bir sey yapistirmam, aklimin ucundan bile gecmediydi, ama aklima getirdiniz, herhalde bayagi tecrübeniz var okumadan yapistirmakta.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Olur sorariz bizi aydinlatir :lol:

Sabahtan beri takip ediyorum bekliyorum aydinlanacagiz diye? Madem aydinlatamayacaktiniz O zaman söyleyinde Sayin Dogu Perincek´i neden iceri atip bu milleti karanliga gömdünüz.

Dogu Perincek konusu Almanya'daki sosyal hizmetler kanuna fazla benzemedigi icin bizden bu kadar, ama siz onu herhalde aynen Almanya sosyal kanunlarini bildiginiz gibi iyi taniyorsunuzki hapse girmesiyle Türk milletini karanliga gömmüs oluyoruz. Birazda perincek iceridekileri aydinlatsin, cikinca gene bahsettiginiz millet, tahminim 10 kisiyi gecmez, tekrar karanliga gömülmekten kurtulur. Perincek'in nasil olsal devamli bir ayagi iceride bir ayagida disarida olmustu, aynen bir eliyle prti yönetirken diger eliylede ajan provekatörlük yaptigi gibi, o alsik bu tür tutuklamalara, bence 10 tane arkasindaki "millet"te artik alissin bu duruma.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İşte onu diyorum kendi düşünceniz nedir ? Tahmininiz nedir ? Düşünmüyormusunuz, bir tahmininiz yok mu, derin devletin yeni siyaseti hakkında ?

Gelismeyi takip ediyoruz ve görecegiz diyorum.

Dikkatimi ceken devamli soruyorsunuz ama kendi düsüncelerinizi yazmiyorsunuz. Ben beklemedeyim diye cevap verdim, sizinkisinid e öygrenirsek sevinirim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Daha düne kadar Kemalist ordu diktatör bir ordudur diyen Dogu Perincek dünki Ergenekon savunmasinda dün söylediklerini yutarak 180 derece bir dönüs yaparak TSK hakkinda övgü yagdiriyor ve kendisini savunacagi yerde ölen subay üzerinden savunma yapmaya calisiyor. Ne ilginc. Perincek her dönem bilgi kirliligi yapmistir ve bunu mahkemede de devam ettiriyor.

Apo'ya dokunan yaniyordiyor, ya siz neden yaniyorsunz? Apo'ya sizdemi dokundunuz acaba? Yanina gidip gül vererek ve terörüstlerle el SIKISARAK ve onlari selamlayarakmi dokundunuz Apo'ya?

"Perinçek'ten zehir zemberek savunma 22 Ocak 2009

Belma ALTUNCU - İSTANBUL DHA

"Ergenekon" davasının 40'ıncı duruşması Silivri Cezaevi'ndeki duruşma salonunda yapılıyor. Duurşmada İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek savunmasını yaptı.

Sorgu sırası kendisinden olan tutuklu sanıklardan Serhan Bolluk, savunmasının hazır olmadığını belirterek daha sonra ifade vereceğini belirtti. Bunun üzerine sıradaki sanık İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, kürsüye çağrıldı.

"KIRCI DEĞİL BİR DEVLET İNTİHAR ETTİ"

Perinçek savunmasına intihar eden emekli albay Abdülkerim Kırcı'ya ilişkin beyanlarıyla başladı. Perinçek, "Kahramanların intihar eden ordu savaşma yeteneğini kaybeder. Kahramanları intihar eden ülkenin yargısı başka büyük devletin infaz memuruna dönüşür. Türk yargısı ABD'nin infaz memuruna dönüşmektedir. Bir kahramana yaşamayı zindan etmişiz, Türk milleti kahramanlarını ölüme zorluyor. Zor dönemler kahramanlar ile geçilir. Şimdi kahramanları köpeklere boğduruyorlar" dedi.

Bu sürece sessiz kalınarak kalkıda bulunulduğunu ileri süren Perinçek, Abdülkerim Kırcı'nın değil bir devletin intihar ettiğini söyledi.

"NATO'DAN ÇIKALIM IRAK HALKINA EN BÜYÜK KATKIDIR"

Abdullah Öcalan'a dokunanın yandığını iddia eden Perinçek, "Apo'yu yakalayan Levent Göktaş albayı içeri tıkacaksınız. Sonra kapalı kapılar arkasında görüşeceksiniz. Apo'ya dokunan yanıyor. Türk Silahlı Kuvvetleri hergün futbol topu gibi tekmeleniyor" diye konuştu.

Tuncay Güney'in ve Danıştay saldırısına ilişkin davada ceza alan Osman Yıldırım'ın beyanlarının ciddiye alınmasının savcıların kendi samimiyet ölçülerini ortaya koyduğunu ifade eden Perinçek, bu davanın Türkiye'nin en temiz insanlarına açıldığını söyledi.

Gladyo temizlenmek isteniyorsa, NATO'dan çıkılması gerektiğini belirten Perinçek, "NATO'dan çıkalım Uğur Mumcu'lar katledilmez, Madımaklar yakılmaz, PKK'nin kökü kazınır. NATO'dan çıkalım Irak halkına en büyük katkıdır" diye konuştu."

Alinti:-http://www.hurriyet.com.tr/gundem/10833113.asp?gid=229-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bende soruyorum;nerede?

boşuna,bu da fiyasko demiyoruz ya;hukuk mu var bu ülke de!

hayatında kaç kere Anayasayı açıp okudun yada TCK yı açıp kaç defa okudun yada idare hukukunu ( ki eminim ki mutlaka okudum diyeceksindir)

her lafın sonun da bu ülkede hukuk mu var diyorsun *********

düzendeki bozukluğu herkez görüyor ancak bu şekilde bir yaklaşım olumlu sonuç çıkarmaz

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hayatında kaç kere Anayasayı açıp okudun yada TCK yı açıp kaç defa okudun yada idare hukukunu ( ki eminim ki mutlaka okudum diyeceksindir)

her lafın sonun da bu ülkede hukuk mu var diyorsun *********

düzendeki bozukluğu herkez görüyor ancak bu şekilde bir yaklaşım olumlu sonuç çıkarmaz

TCK yi her gün acip okuyalim, ne degistirirki? Kitaptaki kanuna göre degil yasananlara göre yorum yapmak gerek derim. Biz zaten kanunlari sadece göstermelik olarak bir yerlerde yazili sekilde bulunduruyoruz ama is o kanunlari uygulamaya gelince tümü rafa kaldirilir. AB komisyonlari bile dile getirdi ve Türkyie'den sadece reform yapmakla yetinmemelerini yapmis olduklari reformlari, yani kanunlari uygulamalarinida özenle istedi ve yorumlarini kanunlarin islemesine göre yapacaklarini söyledi. O yüzden bende tekrar sorayim, hukuk varmi bu ülkede? yani uygulanan hukuktan bahsediyoruz!!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

TCK yi her gün acip okuyalim, ne degistirirki? Kitaptaki kanuna göre degil yasananlara göre yorum yapmak gerek derim. Biz zaten kanunlari sadece göstermelik olarak bir yerlerde yazili sekilde bulunduruyoruz ama is o kanunlari uygulamaya gelince tümü rafa kaldirilir. AB komisyonlari bile dile getirdi ve Türkyie'den sadece reform yapmakla yetinmemelerini yapmis olduklari reformlari, yani kanunlari uygulamalarinida özenle istedi ve yorumlarini kanunlarin islemesine göre yapacaklarini söyledi. O yüzden bende tekrar sorayim, hukuk varmi bu ülkede? yani uygulanan hukuktan bahsediyoruz!!!!

benim orda demek istediğim ;

yazılı olan hukuk vardır birde bunun yanında yazılı olmayan ki biz buna teamülü hukuk ta deriz.Yazılı hukuğun işlevselliği hakkında tartışma her zaman vardır ta 1982 anayasasından bu yana kırk takla attı zaten.Toplum içerisnde insanların yaşayışı sırasında çıkan uyuşmazlıklar biraz da toplumun suçudur bunu kabul ederek olaya bakmak lazımdır.BU ülkede hukuk yok demek olayı temizlemez bu bir kaçıştır.ELbetteki hukukunda yetersiz olduğu yazan kelimelerin karşılığının olmadığı durumlarda vardır.İşte o zaman teamulü hukuk devreye girer yani örfi hukuk yanı yazılı olmayan hukuk bu da zaten tamamen tartışmaya açıktır.

Toplumun her aşamassında bir anlaşmazlık bir uyuşmazlık çıkacaktır haklı durum haksız durum.Biz hukukçular bile bazen bu nasıl bir yasa diyerek eleştirdiğimiz bir çok durum olmuştur.AMa dediğim gibi bu "bu ülkede hukuk yoktur" savunmasını harekete geçirmez.Bugün bir çok duruşmada bir çok idari davada şahısların bir çoğu haklı olduğu halde kendi sahip olduğu hakları bilmemektedir bunun nedeni üşengeçliğinden en azından bir cep anayasası taşımadığındandır(olayı basite indirgemek için bu örneği verdim ) ben idari hukukçuyum ve inanin ki toplum hukuku için o kadar çok madde varki birçok insan birisi okuduğunda "hadi ya" şeklinde hayretler içinde kalarak tepki veriyor

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Alintidaki cevap sizin sahsi cevabiniza tam uygun yani? Okey anlastik ozaman.

Aşağıda sizin kendi alıntınız, benim katıldığım noktalar yazıdaki bazı tespitler. Tabii ki diğer görüşler bir Kürtçü gözüyle Ergenekon yorumu, onlara katılmam mümkün değil, siz hepsine katılıyorsanız tarafınızı seçmişsiniz demektir, yani; bir 'devrimci' olarak ABD tarafı ;) , ne yazık ki Türk tarafı değil...

Internetten yayin yapan Nasname isimli kürt yayininin bir yazari olan Metin Delikan'in Ergenekon ve PKK ile ilgili yazisı

.

.

.

Türkiye’deki bütün yapılanmalardan ABD’nin haberi vardır. Gladio, Ergenekon örgütlenmelerinden ABD’nin haberinin olmaması imkânsız. Hatta soğuk savaş döneminde bütün bunların kurucusu Amerika’dır.

TRT Şeş’in de, Ergenekon Davası’nın da Erdoğan ve Bush’un 5 Kasım görüşmesindeki kağıtlarda notları vardır. Bunu bilmek hiç de zor değil. Erdoğan’ın Ergenekon’un üzerine gidecek iradesi yoktu ve bu konularda ABD’den yardım istedi. Bilirsiniz ABD bütün dünyada gözü ve kulağı vardır. Eğer isterse Ergenekon meselesinde elindeki bilgi ve belgeleri Aktütün’de olduğu gibi Taraf’a servis eder ki kimse altından kalkamaz.

Yine de kamuoyunun haklı olarak bu davada sonuca gidilemiyeceği konusunda bir şüphesi var. Çünkü Şemdinli ve Susurluk’un hazin sonunu hepimiz biliyoruz. Ama Ergenekon Davası’nı başlatan irade bu işi sonuna kadar götürebilirse Türkiye yüzyıl sonra –çünkü bu ceberrut sistemin kaynağı 1908’dir- demokrasiyi yakalamak yolunda çok önemli bir yere gelmiş demektir. . Daha da önemlisi bu gibi örgütlenmeler Anti-Ameriancı olmakla kendi ayaklarına sıkmışlardır.

Bu konuda ben epey iyimserim. Çünkü TC tarihinde ilk defa generallere dokunuluyor, ilk defa söylenmeyen şeyler söyleniyor, ilk defa asker ve bürokratların güvenirliliği konuşuluyor, ilk defa sistem bu kadar ciddi sorgulanıyor ve ilk defa devletin resmi televizyonu Kürd dilinden yayın yapıyor

Anlayacağınız; Ergenekon Davası ile Türkiye, ABD ve Avrupa’nın istediği yeni bir sürece götürülmüştür. Bunun içinde PKK nin de hizaya getirilmesi veya tasfiyesi sözkonusudur. Bu değişimlerin arkasında hangi irade olursa olsun, benim için farketmez. Karasu bilmiyorsa söyleyeyim: Bunun adı BOP’tur, yani Amerikan-Avrupa çözümü.

İster sevelim, ister sevmeyelim; buna uymak, beraber yürümek durumundayız. Bundan PKK de dahil bölgenin bütün demokrasi isteyen güçlerinin faydası vardır. Suriye’yi Ortadoğu’nun devrimcisi, Saddam’ı dost bilen PKK nin bu sürece ne diyeceğini bilemem ama her halükârda Amerikancı çözüm Suriyeci çözümden elzemdir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dünki Ergenekon davasinda kendisini savunan Dogu Perincekin öne cikan bir sözü var, tüm tv lerde verildi. "Bize yaziklar olsunki AKP'yi yikamadik"

Bu sözü söyle irdelemek gerek:

1. Dogu Perincek siyasi parti genel baskani olarak secim yoluyla veya gensorularla AKP hükükümetini yikmak ve gene secim yoluyla iktidara gelmek.

2. Siyasi yoldan, yani secim yoluyla iktidari uzaklastiramiyorsan kaos ortami yaratarak ve sonunda bu kaostan yararlanan askeri cuntalarin isbasina gelmesini saglamakla olur.

Türkiye siyasetini az cok taniyan herkesin Dogu Perincek gibi bir siyasetcinin asla secim yoluyla bir iktidari uzaklastirma gücü olmadigini bilir. Eger Dogu Perincek böyle bir sey demek istediyse herkes güler ve Perincek'in ne kadar hayalperest oldugunu görür. Dogu perincek'in baskani oldugu siyasi parti birakin iktidar olmayi, yasami boyunca toplam aldigi oy oraninin toplami bile baraji asacak kadar degil.

Bu anlamda aslinda Dogu Perincek her zamanki tavrini göstererek agzindaki baklayi cikartti ve AKP iktidarini kaos ortami yaratarak ülkede askeri cuntanin gelmesini saglamak icin ugrastiklarini itiraf etmis oldu. Bu ugrasilari iktidari uzaklastiramadigi icinde kedisine ve beraber oldugu diger ortaklarini kasderek "yaziklar olsunki bize iktidari yikamadik" gibi söz söyledi.

Yorumlarimi takip eden olduysa okumustur, ben Perincek icin güvenilir birisi olmadigini devamli vurgulamisimdir ve ona inanipta ortak is yapanlarin basina gelecekleri söylemistim. Dünki savunmasinda ilk hatayi yaparak bir ölcüde Ergenekon cetesinin varligini kabul etmis oldu. Bekleyelim daha gerisi gelir Perincek'ten. O daha cok kisilerin basini belaya sokacak.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aşağıda sizin kendi alıntınız, benim katıldığım noktalar yazıdaki bazı tespitler. Tabii ki diğer görüşler bir Kürtçü gözüyle Ergenekon yorumu, onlara katılmam mümkün değil, siz hepsine katılıyorsanız tarafınızı seçmişsiniz demektir, yani; bir 'devrimci' olarak ABD tarafı ;) , ne yazık ki Türk tarafı değil...

Sn Dogrucudavut, bizler burada Ergenekon ismi altinda ülkemizde yillardan beri devlet tarafindan kurulmus ve desteklenmis bir yasadisi yapilanmadan bahsediyoruz. Bu yapilanmada hangi devletlerin parmagi oldugunu ve bunun ne kadar dogru ve yanlis oldugunu tartismiyoruz. benim icin zaten böyle bir sey tartisma konusuda olamaz. Yasadisi örgütlenmeleri ne amacla olursa olsun ve kimler tarafindan desteklenirse desteklensin kabul etmiyorum ve devrimcilikte budur.

Tabiiki Türkiye icerisinde olusan bu tip yapilanmada ABD gibi bir gücün parmagi oldugu tartisilmaz bir gercek ve bu tip örgütlerin saf disi birakilmasinda da rolünün oldugu bir gercek. Ben kötüler arasinda iyi falan aramiyorum ve diyorumki devlet icerisindeki yasadisi örgütlenmelerin tümüyle sona ermesi gerektigi ve bir daha böyle bir firsatin verilmemesi gerektigini söylüyorum. Hic bir sebeb bu tip örgütlerin varligini ve yapmis olduklari yargisiz infazlari hakli cikartmaz. Diger taraftan bu tip örgütlenmelerin Türkiye'de oldugu gibi resmi iktidara muhalefet yaparak kaos ortamlarinin olusumunu sagladigi ve ülkeyi devamli demokrasiden uzak tutmnaya calistigi bir gercek.

Ben Ergenekon meselesine bir devrimci gözüyle bakiyorum kürtcü gözüyle degil. Ima ettiginiz Kürtcü'ler aslinda Ergenekon cetesinin icindeler, ileriki sürecte bunlari görecegiz. Diger taraftan Ergenekon meselesine Türkcü güzüyle bakmakta cok yanlis. Bu bakis acisi malesef sizde ve bazi arkadaslarda acikca görülmektedir. Devrimciler disinda herkes ne derlerse desinler ABD'ye özünde karsi degillerdir. Karsi olduklari döynem sadece kendi iclerindeki cikar kavgasindan dolayidir, ayni Ergenekon meselesinde oldugu gibi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.