Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

ERGENEKON=?SUSURLUK=?GLADYO=?ULUSALCILIK?

Dogrucudavut

Önerilen İletiler

sayın dünyahepimiz

madde madde sıralama yapmanıza gerek yok yazarken; şimdi burda birbirimize arşivcilik yaptırmayalım bana şu konu bu konuyu bir aç diyene kadar sizlerle tartışma yaptığımız konuları açarsın orda girdiğimiz diyaloglara bakarsın burda benden bir ispat istemen sadece kelime oyunu satırları doldurup olayı hodri meydan havasına getirmektir.Ben olayları burda yorumlarken her cevaba genel anlamda gördüğüm objektif sebeplerden yola çıkarak cevap veriyorum işe tarfsızlık koymak içinde az biraz hukuk katıyorum.Maksadım çorbanın lezzeti olsun.Ama iki gündür öyle bir nameleşme var ki Anayasa ile ilgili yazdığım bir söz o kadar çarpıtılarak üzerinde yorum yapılarak bu satıra kadar geldiki ayıplamaya başladım artık.

Lütfen yorum yaparken karşılıklı atışma şeklinde değil hodri meydan havasında değil forum havasında olalım.Çünkü yüz yüze değiliz sanal bir ortamdayız.Ha bu arada eminim dünya hepimiz arkadaşım bu yorumada karşılık bir muhalif cevabı olacaktır.

??????????????

Biz sadece sorularimiza, söylentileriniz dogrultusunda, cevap bekliyoruz. Yapacaginiz sey cok kolay, nerede okuduysaniz alinti yapip göstermektir. Benim herkesin iddaasi icin yazdiklarimi bastan okuyacak halim ve vaktim yok, cünki yorum sayisi bayagi fazla.

"Ha bu arada eminim dünya hepimiz arkadaşım bu yorumada karşılık bir muhalif cevabı olacaktır." süzünüzüde ciddiyetsizlik olarak karsiliyorum. Sorularima cevap vermek zorunda degilsiniz ama kesin bir yaklasim icerisinde olmanizda konuya nasil baktiginizi gösteriyor. Kendiniz kisisellestirilmesini dogru bulmuyorsunz, ama ayni yaklasimi sizde baskalarina göstermelisiniz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

??????????????

Biz sadece sorularimiza söylentileriniz dogrultusunda cevap bekliyoruz. Yapacaginiz sey cok kolay, nerede okuduysaniz alinti yapip göstermektir. Ben herkesin iddaasi icin yazdiklarimi bastan okuyacak halim ve vaktim yok, cünki yorum sayisi bayagi fazla.

"Ha arada eminim dünya hepimiz arkadaşım bu yorumada karşılık bir muhalif cevabı olacaktır." süzünüzüde ciddiyetsizlik olarak karsiliyorum. Sorularima cevap vermek zorunda degilsiniz ama kesin bir yaklasim icerisinde olmanizda konuya nasil baktiginizi gösteriyor. kendiniz kisisellestirilmesini dogru bulmuyorsunz, ama ayni yaklasimi sizde baskalarina göstermelisiniz.

madem çokkolay açar okursun bu kadar basit.Benimde bu şekilde tek tek arayıp buraya alıntı yapacak halim ve vaktim yok.E hadi geçtim hepsini yazılan şeye bile muhaliflik yapacağınızdan "evet kesin bir yaklaşımım var" emin olduğum için bunun zahmetine girmeye gerek yok.

ciddiyetsizlik sözüne gelelim.Alaya alınmış bir şekilde verilen bir cevap olsa idi dediğin doğru idi ama alaya verilen bir cevabım yok farkında isen yani bu tavır senin kuruntun olmuş oluyo biraz.KOnunun paralelinde bir yorum yapacaksanız yazın bende yorumunuza cevap vereyim ama yok kişiselleştirmeye ve çemberin dışına çıkacaksanız söz sizindir buyrun ben buraya kavga etmeye tatsızlık yaratmaya gelmedim

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

madem çokkolay açar okursun bu kadar basit.Benimde bu şekilde tek tek arayıp buraya alıntı yapacak halim ve vaktim yok.E hadi geçtim hepsini yazılan şeye bile muhaliflik yapacağınızdan "evet kesin bir yaklaşımım var" emin olduğum için bunun zahmetine girmeye gerek yok.

ciddiyetsizlik sözüne gelelim.Alaya alınmış bir şekilde verilen bir cevap olsa idi dediğin doğru idi ama alaya verilen bir cevabım yok farkında isen yani bu tavır senin kuruntun olmuş oluyo biraz.KOnunun paralelinde bir yorum yapacaksanız yazın bende yorumunuza cevap vereyim ama yok kişiselleştirmeye ve çemberin dışına çıkacaksanız söz sizindir buyrun ben buraya kavga etmeye tatsızlık yaratmaya gelmedim

Kanit iddaayi yapana düser, gösteremediginiz icinde tüm idaalarinizi geri ceviriyorum. Arastirmis olsam bile hangi basliktan veya yorumdan bahsediyorsunuz, o bile bildirilmemis. Tahminim olamyan bir konuda yorum yaptiniz ve gösteremeyeceginizi anlayinca böyle bir tavir gösteriyorsunuz. Bu Forumda tartisan her arkadas iddaasini isbatlamaya calisir. ben bunu böyle biliyorum, siz herhalde yeni bir kültür getirmek istiyorsunuz, ama kalsin bizimkisi bize yeter. Bende buraya kavgaya gelmedim , ama sizin hakkinizda bir bildigim varsa ve onuda burada paylasiyorsam size on iddaami göstermek zorundayim, yok efendim ben okudum sende bak oku demekle bu isler olmaz. ben kanitsiz bir idaayi hayatta kabul etmem ve kimseyede kabul et demem.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Anayasayı bilmiyoruzu,anlamıyoruz diyorsunuz ama hukuksuzlık var diyerek ve insan hakları mahkemesinin yolunu biliyorsunuz.

Hakkini aramak isteyen bir vatandas illada Anayasayi bilmesimi gerekiyor? Siz Anayasayi iyi biliyorsaniz Anayasanin hangi maddesine göre yargisiz infazlarin dogru oldugunu bize yazin lütfen, cünki siz yazilarinizda devamli yargisiz infazlari destekleyici yorumlar yapiyorsunuz.

Ben Anayasayi tümüyle iyi bildigimi asla idda etmem, ama ona ragmen hukuk devletinde yarginin yolu aciktir ve gerekirse insanhaklari mahkemesine de gideriz. Neden gidilmesinki? Gitmek sucmu yani? Neden gidilmesinden gocunuyoruz anlam veremiyorum. Devletimiz bize bu hakki verdigine göre burada kimsenin gocunmasina ve kendisini devletten üstün görmesine hic hakki yok.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yalcin Kücük'ten inciler: "Benim bombalarim kitaplarim", Samil Tayyar’ın, Yalçın Küçük’ün Med TV’de beraber program yaptığı bir şahıs ile terör örgütü PKK’ya haber yollayarak, terörist başı Abdullah Öcalan’ı yapılacak bir suikastten kurtardığına yönelik iddiasına ise Yalçın Küçük, bu durumu devlet yetkililerinin bildiğini ve kendisine özellikle bu yönde telkin yapıldığını söyledi.

Alinti: Dünki 32. gün tv programindaki tartisma

Burada önemli olan Kücük'ün kalin yazilarla yazmis oldugum sözleri. Yani devlet ondan özellikla Apo'ya yapilacak suikasti ona bildir demis. Yalcin Kücük Atatürkcü ve Ergenekon sanigi olduguna göre herhalde sözü güvenilir biri olmasi gerekli. O halde birileri bana aciklasin lütfen, devlet hangi amacla kendi düsmanini suikast tehlikesinden korur?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

direk sorunuza cevap olmayacak biliyorum ama başka bir açıdan olayı düşünmek için yazıyorum

"devlet hangi amacla kendi düsmanini suikast tehlikesinden korur? "==> Düşmanınızın hata yapması sizi galip çıkarmaz

Ama suikast yapilmasi icin müsaade edende gene devlet. Biraz celiskili bir durum olmuyormu dersiniz?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

şimdi kırılma noktası şudur arkadaşlar.ben bu siteye üye olurken millete hukuk ahkamı kesim diyerek girmedim zaten.Bir kaç arkadaşa dikkatim çekti de hemen alkış edasındalar.BUrda tebrik edilecek bir nokta yok.Hala görüşümün arkasındayım yasayı bilmiyorum demek mazaret sayılmaz.Ayrıca koya örneğindeki olayda birileri bize şurda bu yazar haberiniz olsun demedi biz kendimiz bu hakkı ortaya çıkardık kurulun da karşısına kadavra keser gibi öğrenci kesemessiniz yasanızda bu şekilde bu şekilde.....diyerek hakkımızı savunduk ve kazandık.

Direk bir tezi çürütmeye yönelik şeklinde bir tartışma yapılabilir ama ancak bazı zayıf aciz noktaların arkasına saklanmak puan kazandırmaz sayın mavi ve dünyahepimiz.Dikkatimi çeken sadece size doğru dendiği zaman iyi genel bir doğru olduğu zaman ise kötü oluyor.Doğru olana doğru dediğinizi forumdakşi hiç bir konuda görmedim.Muhalifiyet doğru zamanda ve doğru yerde yapılmadığı sürece zaman kaybıdır.

Sayın arkadaşım yakışıklı ; siz bize hukuku anlatamadıktan sonra derken umarım direk bana karşı bir ifade değilidr.O ifadede tam netliğe ulaşamadığım için cevap yazmak istemiyorum.Forumda konulara yaklaşımım bir hukukçu mantığından yola çıkarak olduğu için doğru bilinen bir çok şeyin yanlış olduğunu bazen dile getirmem rahatsızlık verdi ise bundan gurur duyarım.

Anlayamadığım şu,siz hukuk adına konuşurken,bizi bu konuda bilgisizlikle suçlarken,nasıl olurda faili meçhullerde ki hukuksuzluğu görmezsiniz,darbe çığırtkanlığı yapanları,kendince ülkeyi kurtaranları hukuk ile yargılamazsnız?

Alkışa gelince,emin olun ki o alkış ezberden geçer,ezberimiz olsaydı çok rahatça taraf olurduk.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Anlayamadığım şu,siz hukuk adına konuşurken,bizi bu konuda bilgisizlikle suçlarken,nasıl olurda faili meçhullerde ki hukuksuzluğu görmezsiniz,darbe çığırtkanlığı yapanları,kendince ülkeyi kurtaranları hukuk ile yargılamazsnız?

Alkışa gelince,emin olun ki o alkış ezberden geçer,ezberimiz olsaydı çok rahatça taraf olurduk.

bak arkadaşım birincisi bu ergenekon operasyonu ile ilgili ne taraflı ne tarafsız hiç mukayit hiç bir şekilde ne sayflar dolusu alıntı yaptım ne de bir yorum yaptım ben bir hukukçuyum doğru farkında ise şuanda sadece seyir halindeyim.tıklayın lütfen

taypa

ergenekon ile ilgili tek ciddi yorumum işte burdadır.

Faili meçhul muş şu burda bomba bırakmış yok bilmem ne imiş gazeteden tv den duyulan haberlerle yada yanlı gazete yazarlarının yorumları ile ben öncelikle bir hukukçu sonra bir vatandaş olarak yorum yapmam eğer yaparsam aynada kendime gülerim.Ortada hukuksuzluk var diyerek ver yansın ediyorsun sanki olayın içindesin göz altına alınan bir çok insan yöneltilen suçlamdan bir haber sen bana hukuk ithamlarında bulunuyorsun yapmayın lütfen biraz gerçekçi olun ha şahsi firkiniz vardır bence şudur bence budur dersiniz öyle diiler öyler ağızlar kullanıyorsunuz ki sanki olayın bizzat içindesiniz

darbe olyanın ne olduğunu darbenin neler getirir neler götüreceğini darbe siyasi anlamda nedir askeri anlamda nedir hukusal anlamda nedir diplomasi anlamında nedir ....... der der gider bunların tam teşekküllü tanımları bile artık yerini çok ayrı bir derya denize bırakmışken ortada ergenekon profesörü kesilmiş gibi konuşuyorşunuz

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bak arkadaşım birincisi bu ergenekon operasyonu ile ilgili ne taraflı ne tarafsız hiç mukayit hiç bir şekilde ne sayflar dolusu alıntı yaptım ne de bir yorum yaptım ben bir hukukçuyum doğru farkında ise şuanda sadece seyir halindeyim.tıklayın lütfen

taypa

Faili meçhul muş şu burda bomba bırakmış yok bilmem ne imiş gazeteden tv den duyulan haberlerle yada yanlı gazete yazarlarının yorumları ile ben öncelikle bir hukukçu sonra bir vatandaş olarak yorum yapmam eğer yaparsam aynada kendime gülerim.Ortada hukuksuzluk var diyerek ver yansın ediyorsun sanki olayın içindesin göz altına alınan bir çok insan yöneltilen suçlamdan bir haber sen bana hukuk ithamlarında bulunuyorsun yapmayın lütfen biraz gerçekçi olun ha şahsi firkiniz vardır bence şudur bence budur dersiniz öyle diiler öyler ağızlar kullanıyorsunuz ki sanki olayın bizzat içindesiniz

darbe olyanın ne olduğunu darbenin neler getirir neler götüreceğini darbe siyasi anlamda nedir askeri anlamda nedir hukusal anlamda nedir diplomasi anlamında nedir ....... der der gider bunların tam teşekküllü tanımları bile artık yerini çok ayrı bir derya denize bırakmışken ortada ergenekon profesörü kesilmiş gibi konuşuyorşunuz

Yillardan beri yüzlerce insanlar öldürülmüs, mesela Ugur Mumcu, bazi komutanlar, ücoklar,......., saymakla bitiremiyoruz. Bunlarin failleri bulundu da bizler sadec egazeteleri okuyarakmi yok bulunmamis diyoruz? Binlerce insan doguda kayip, tutuklandiktan sonra bir haber alinamamis, bunlar bulundu veya öldürüldüseler failleri bulundu da bizler gazete mansetlerine göremi yok bulunmadi diyoruz? JITEM'in yargisiz infaz ettigini artik Türkiye'de kabul etmeyen kalmadi ama siz bizim idaalarimizi sadece gazete mansetlerindeki dayanaksiz haberler olduguna bagliyorsunuz. ...........

Su an yargilaniyor Ergenekoncular, bizlerin konustugu cumhuriyet savcisinin idaalarinin disindami acaba?? Türkiye'de Ergenekon yani derindevlet yok diyen hukukcularida taniyoruz ve hatta varligini kabul edipte yapmis olduklari katliamlari savunan hukukcularda taniyoruz. Örnekleri Hirant Dink katillerinin savunuculari, Ergenekoncularin savunuculari,......

Ergenekon profesörü olmak icin cok okumaya da hic gerek yok. Türkiye gerceklerine göz yummayan, olan biteni sorgulayan herkes ülkede olan biteni cok acik sekilde görüyor. Ama malesef bazilarimiz irkci siyasi görüsleri sebebiyle inadina derindevleti savunuyoruz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yillardan beri yüzlerce insanlar öldürülmüs, mesela Ugur Mumcu, bazi komutanlar, ücoklar,......., saymakla bitiremiyoruz. Bunlarin failleri bulundu da bizler sadec egazeteleri okuyarakmi yok bulunmamis diyoruz? Binlerce insan doguda kayip, tutuklandiktan sonra bir haber alinamamis, bunlar bulundu veya öldürüldüseler failleri bulundu da bizler gazete mansetlerine göremi yok bulunmadi diyoruz? JITEM'in yargisiz infaz ettigini artik Türkiye'de kabul etmeyen kalmadi ama siz bizim idaalarimizi sadece gazete mansetlerindeki dayanaksiz haberler olduguna bagliyorsunuz. ...........

birincisi jitem hakkında ne kadar bilgiye sahipsin gazetede okuduğunla mı yoksa bizzat birinci ağızdan duyduğunla mı

ikincisi bu ülke bir susurluk faicası atlattı bu yaşanılan ergenekon operasyonu bunun bir devamı zaten söylermisin bana bu kadar bilgiye sahipseniz (yani öyle kesin ifadelerde bulunuyorsunuz ki dikkatinizi çekerim) dayanaksız haber kelimesi de benim yazılarımda geçmedi ayrıca.Sorgulamadan çıkan kaç tane sanığın çıkıpta tv den beyanat verdiğini gördünüz yada her hangi bir sanığın çıkıpta bu budur şu şudur şeklinde ifadelerle açıklama yaptıpını gördünüz henüz ergenekonun sadece çete kurmak olduğu ile ilgili o da basında ve birinci ağızdan başbakanın sadece takip ediyoruz şeklinde ifadeleri var

kusura bakmayın ama burda direk ben hukukçuyum diyerek cümleye başlayacam ceza hukukunda bir insanın sorguda ifadesi alınıp kesin tutuklamasına kanat getirecek delil olmadığı sürece tutuksuz hali ( hakim kanaatıne göredir bu aynı zamanda kişinin takibi anlamındadır) karar verilir ancak ne içerde ne de dışarda kritiklik ve davanın süreci açısından delil yok olmasını önlemek maksadı ile konuşma yasağı getirilir belli sınırlamalar dahilinde sabih kanadoğlu gibi bir hukukçunun dahi göz alıtna alınıp hiç bir yorum yapmaması ve sadece izleyip görecez demesi sizlere birşey ifade etmiyor sanırım.Hiç bir hukuçu kesin yargı görmediği veya kesinleştireceği bir şeyler görmediği bir durumda kanaat vermez.Bu hukuka aykırıdır.

Bu soruşturma boyunca kesinleşen neyi gördünüz her sorgu arkasında hala bir soru işareti bırakılmakta ve bu kamu oyuna bir kaos yaratılmamak için özellikle yapılmaktadır bunu da göremeyecek kadar kör olmasak gerek.

İki tane jitem adı geçti diye , iki tane faili meşhul cinayet le alakalı söz söylendi diye olayı çözmüşsünüz bakıyorum

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ergenekon adi,tutuklu olanlar tarafindan degil,onlari tutuklayanlar tarafindan konulmus ve bu adla aslinda neyin amaclanmis oldugunu bilhassa ortaya koymuslardir.

Ergenekon iddianamesi denilen senaryolar dizisi,telefon konusmalarindan,tahminlerden,terörist iftiracilarin söylemlerinden ileri gitmeyen,yandas ve PKK medyasinin körüklemeleri ile yürütülmeye calisilan hicbir somut delile belgeye dayanmayan siyasi bir davadir.Ciddi hicbir yani yoktur.Burada bazi isimler üzerinde durulmaktadir,bu isimler aslinda o isimlerden allerji duyanlarin "oh olsun oh olsun "diyerek ellerini ogusturmalari ve cocuksu bir heyecanla sevinmelerine yarayan isimlerdir.

Savci,kelime anlamiyla savlarla ugrasan demektir.yani herhngi bir sav üzerinden suclama yapmak,eger belge delil yoksa tahminlere dayanarak iddialarda bulunup sorgulamalarla sonuca ulasmaya calisanlara denir.Savcinin elinde delil yoksa davasini kazanabilmek icin heryola basvurur.Yasa disina bile cikar.

Ergenekon davasi,Türkiye'de aslinda birseylerin üzerini örtmek icin kullanilan bir örtüdür.Susurluk olayi ile Ergenekon olayinin birlestirilmesi,savcinin ne kadar zor durumda oldugunu ve millete karsi yüzünü kurtarabilecek bir sonuca varmak icin heryolu denedigini göstermektedir.Sonradan atanan 3 savci,aslinda hem yandas medyayi hemde savci Öz'ü rahatsiz etmistir.Yandas medya,HSYK. icin saibeli diyor.Hayret birsey degilmi,biran önce davanin sonuclanmasini istemeleri gerekirken atanan 3 savcidan onlarda rahatsiz olmuslardir.Heralde ümitleri suya düsmek üzeredir.

Türk devletiyle söyle veya böyle sorunlari olan cevreler,özellikle kendilerini devrimci diye niteleyen,aslinda amaclari cok farkli olan bazi odaklar ve o odaklarin üyeleri bu Ergenekon'la karsi olduklari bircok hedefin artik saf disi kalmasi olasiligini büyük bir sabirsizlikla beklemektedir.30 yil önce,bu ülkede gencler biribirine kirdirilmis,bir tarafta devrimci gecinen Sovyet yanlilari,bir tarafta ülkücü adi verilen ve kendilerini vatansever olarak görenler ülkeyi kurtarma operasyonlarina baslamis,evlat babaya,kardes kardese düsman edilmis her gün 30-40 insanin ölümü ile ülke bir kan deryasina döndürülmüs ve sonucta ortadan kalkmis olan siyasi iradenin yerini askeri yönetim devralmisti.O günlerde devrimci gecinmis olan sovyet yanlilarinin sovyetlerin ortadan kalkmasi ile cogusu devrimcilikten liberallige dönüsmüs ve sömürüden yana aldiklari tavirla emperyalistlerin isbirlikciligine soyunmuslardir.Yani libos degil libero olmuslardir.Libero futbolda hertarafta oynayabilene denir.Huylu huyundan vazgecmez derler.Dün Sovyetlerden yana olup devrim sarkilari söyleyenler simdilerde ise AKP yandasi olmus halklarin özgürlügüne soyunmuslar.Yani Türkcesi bölücülüge.Bu nedenle,askere,devlete,devletin kurucusuna,dil uzatarak AKP siyaseti yapmakta ve kim ülkenin bagimsizligini savunuyorsa kim ülkenin birlik ve bütünlügünden bahsediyorsa,asker veya sivil,yazar veya ismi önde olan Atatürkcü varsa yaka paca göz altina alinip,sorgusuz sualsiz,tutuklanmaktadir.Kim Amerika karsiti ise yarini garanti degildir.Ergenekon Amerikan ve NATO karsitlarinin temizlenmesi operasyonudur,bu operasyonun basariya ulasmasi icin mümkün olan her kanunsuzluk yapilmaktadir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

birincisi jitem hakkında ne kadar bilgiye sahipsin gazetede okuduğunla mı yoksa

.

.

.

İki tane jitem adı geçti diye , iki tane faili meşhul cinayet le alakalı söz söylendi diye olayı çözmüşsünüz bakıyorum

Siz bane SUSURLUK davasindan yargilana birini gösterebilirmisinizki, yargilanmasina ragmen sucunu kabul etmis ve ben surada sununla su isi yaptim, sunlari öldürdüm gibi bir beyenatini?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ergenekon adi,tutuklu olanlar tarafindan degil,onlari tutuklayanlar tarafindan konulmus ve bu adla aslinda neyin amaclanmis oldugunu bilhassa ortaya koymuslardir.

.

.

.

saygilarla

Tesekkür ederim siz aslinda istemeyerekte olsa o cok savundugunuz Dogu Perincek ve Yalcin Kücük gibileri iyi tanimlamissiniz.

Bizlerin neyi savundugu cok acik ve net. Biz demokratik ve bagimsiz bir Türkiye istiyoruz, irkciligin olmadigi, her vatandasin esit sartlarda yasadigi, derindevletin olmadigi bir devlet istiyoruz. Türkiye'de malesef yillardan beri suni sekilde terör örgütleri kurulup maksat o sayede kendi düzenlerinin devamini saglamak oldugu icin, o sözde vatanseverlerin ve derindevletcilerin maksadini hepimiz iyi biliyoruz.

PKK'nin bile MIT tarafindan kuruldugu iddaasi var, neden acaba Yalcin Kücük Rojtv de Apo'ya seslenerek suikast yapilacagini ona söyledi ve simdi de söylediklerini savunarak devletin bilgisi ve istegi dogrultusunda yaptim diyor. Hizbullah'i kim kurdu dersiniz?

Ezbere ve slogan laflara karnimiz tok artik Türkiye halki olarak.

Sorulara cevap veremedigimiz icin kliselesmis genel konusmalarla gecistirmeye calisiyoruz olayi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

taypa

Peki tüm bu olanların bir açıklaması yok mu?

Kim,nasıl inkar decek tüm yaşananları?

Lütfen,bana açıklasın biri,nedir dönen bu oyunlar?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Peki tüm bu olanların bir açıklaması yok mu?

Kim,nasıl inkar decek tüm yaşananları?

Lütfen,bana açıklasın biri,nedir dönen bu oyunlar?

Neyi,kim inkar ediyor,sizin dogrularinizmi ölcek olacak yoksa gercek olan dogrularmi.Sayin Taypa cok iyi sormus;Sanki berabermissiniz gibi dogruluyorsunuz iddialari.Gercekten faili mechul olaylarda siz ne kadar bilgi sahibisiniz?Sahit oldugunuz böyle bir cinayet varmidir.Yoksa TARAF'in Pkk avukati Tahir Elci'nin sözlerimi sizce dogrularin ta kendisidir.

Ergenekon Atatürkcülere,yurtseverlere yapilan bir operasyondur.Sindirme operasyonudur,daha dogrusu fasist bir operasyondur.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bakın arkadaşlar öncelikle yorum yaparken bir şeye dikkat etmenizi istiyorum.Buraya yazdıklarım alıntı filan da değildir kişisel görüşleriömdir aksine alıntı yapmak tan nefret ederim

Bugün mumcu cinayetinden tutun erseverin ölümüne varana kadar, Eşref Bitlisin ölümünden tutun Abdullah çatlının ölümüne varana kadar ..... ve daha niceleri hatta va hatta ömer lütfü topal cinayetine varana kadar.... bugün bu cinayetlerin hiç birinin adı konulamamıştır.Hatırlarmısınız bilmem hatta biraz da bizim milletin fantastiği sevmesinden ileri gelir sanırım kurtlar vadisinde Polat Alemdarın aslında Abdullah Çatlı olduğu ileri sürülmüş adbullah çatlının aslında gerçek hayatta ölmediği ve yüzünün değiştirildiği söylenmiştir.Tabiki hayal ürünü.

Gelmek istediğim nokta nedir.Bu ülkede hiç kimsenin bilmediği bir çok çey var kimsenin bilmediği ise çok şey var.Bir çok ile çok arasında çok çok çok ince bir çizgi vardır.O gün bir gazetede yorum sayfasında vatandaş yorum bölümüne şöyle bir yazı yazdım "ülke ekonomik krizde deniyor ya bu ülkede 80 ilde üniversite var doğusundan batısına 80 inde de iktisadi ve idari bilimler fakültesi var ve hepsinde de iktisat ekonomi bilim adamları ünvanları ile doç, yar.doç, prof lar var.Bir tanesi çıkıpta Türkiyenin bu krizden çıkması için bu ekonomi politikasını izlemelidir neden demiyorlar?? Derslerde babam zamanında kalma ekonomi iktisat filozoflarının keynezyenlerin, adam smith lerin ortaya attığı fikirleri anlatım sonra ayda nerden baksan her biri 3,5 milyar maaşı alıp oturuyor" bu yorumum gazete adı bende kalsın bir gün durdu yorum sayfasında gazeteye mail attım cevap gelmedi neden sildiniz herkezin yorumu bir haftadı duruyo benim ki neden silindi.BU sadece bir anektot çok çok küçük olanından.

Zamanında susurluk olayı çıktığında devrin devlet adamlarında Mesut Yılmaz susurluk kazasının üzerine çok gitmek istedi bunu gerek medya aracılığı ile gereksede siyasi manevralarla uğraştı ancak hem çiller ile yüz göz oldu hemde birileri "kurcalama" dedi.

Türkiye çok çok eskilerde erbakan dönemlerine kadar gider bu ÇEkiç Güç ile tanıştı.Tamamı ile çürük bir proje ile.Şimdi bu çekiç güç oldu Jitem, oldu MİT, oldu derin devlet, oldu susurluk ve oldu nihayet Ergenekon....

şuanda sorgu haline bulunan insanlardan birçoğu geçmişinde susurluğun içinde parmağı olanlardır.Susurluk sanıklarından kim tutuklandı diye soruyorsun enbüyük ispatı İbrahim Şahindir ve ki bu adam emin ol çok bilgili çok tehlikeli çok faydalı çok zararlı çok karşık çok net ..... bu şekilde alalı bulalı biridir.

Ergenekonunda susurluğunda benim nazarımda tek bir sebebi vardır.Birincis derin devlet her ülkede vardır.Uluslar arası hukuğun kayıtsız kaldığı bazı noktalarda siyasi bürokrasinin çaresiz kaldığı durumlarda hani insan der ya bir sihirli deynek olsa işte derin devlet dediğin olgu devletin menfaati adı altında o sihirli güç olur.Ancak bunu iyi kontrol edemessen sana zarar vermeye başlar.Bu durum şuna benzer.Doberman cinsi köpekleri herkez bilir çok asil bir köpektir duruşu havlayışı koşuşu ve hatta havlayışında çıkan sese kadar.Yalnız bir dipnot bu köpek kolay evcilleşmeyen sahibine kolay alışmayan tasmalı bekletilemye çok zor alışan bir cins köpektir.Eğer onu zamanında eğitirken gerek zorla gerek mücadelede azimle bıkmadan eğitirsen olgunlaşma yaşında sadece sen eğittiğin için sen beslediğin için sana sadık olur.Ama tekrar söylüyorum evcilleşmesi diyer köpeklere nazaran çok zordur ve işte bu köpeği doğru eğitemessen onu doyuramassan sağlam bir evcilleştirmeden kontrolden geçiremessen saldırganlaşır kendine geri döner pitbul da öledir diceksin ama aklını kullanarak parçalayan tek köpek dobermandır o yüzden lüks köpektir.Bİlmiyorum açıklamalı oldu mu Derin devlet dediğiniz adamları dobermana benzetin bu unsur çok farklı bir unsurdur bugün siyaset dediğiniz uluslar arası hukuk dediğiniz yada iç siyaset deyipte particilikle süsleyerek parlemento dediğiniz dünyada bazı sorunların kilidini kırandır.Derin devlete isterseniz devletin mafyası diyebilirsiniz.Ha ben burdan sanki derin devleti savunuyormuşum gibi algılanmasın

Bakın eğer bir düşmanı yenmek istiyorsanız düşmanınız gibi düşünebilmelisiniz onunla aynı olduğunuzu varsayabilmelisiniz yoksa savaşamassınız.Tekrar dediğim gibi bugün her ülkenin derin devleti vardır ama bu yeni dünyada basiretsiz siyasi oyunların getirmiş olduğu bazı sonuçlar doğrultusunda bireysel bir imparatorluk dünyasına dönmüştür.İşte buna devlet engel olamadığı için bugün kü sonuç hasıl olmuştur.Devletten kastettiğim duruma gelince.

BUgün gerek ergenekon da olsun gerek susurlıkta olsun birer tehlike arz eden birçok insan gücü doğuda bulmuştur.Bu açık bir itiraftır.Neden çünkü doğuda kurallar çok farklıdır orda yasalar farklı işler mezopotamya dediğimiz oba olgusunda bir kanun vardır yaşamak istiyorsan öldüreceksin.Çokkk eskilerden kalma bir felsefedir.Doğuda hiç bir şey kayıtlı değildir.Bugün bir çok evde bakın nüfus kağıdı bile olmayan bir sürü insan vardır.Dİyerbakırda birçok insan sırf DTP nin oyu artsın diyerek bir çok köyde biranda nüfus kağıdı çıkartmıştır.19-20 yaşında insanlar yeni yeni nüfus kapıtları aldılar.Nerden biliyorsun diceksiniz abim diyarbakırda yedek subay askerdi ve biraz zorlu geçmişti.

Bugün doğuda kaçakçılıktan tutun kayıtdışı ticaretin ne yoğun olduğu bölgeler bellidir.BUralardan zamanında PKK ile mücadele diyerek kimseden sen napıyprsun diyerek hesap sorulmadı şimdi o hesap sorulmayan insanlar güçlendi ve devlet içinde bir devlet oldular yani boynuz kulağı geçti.Eeee bu güçlerde kendine şebeke şbeke güç artırıncada çatlısı ortaya çıktı ,mafyası ortaya çıktı jitemler patladı failler bilmem neyler oldu....

Bakın kendimden bir anektot vermek isterim.Evimde her türlü kitabı okurum.Sağ kitabıda okurum sol kitabı da koministin yazısına da bakarım faşistinde Çatlının hayatınıda okurum not alırım bu yanlış bu doğru diye Deniz gezmişin kitabını da alırım okurum bu doğru bu yanlış diyerek...kimse tehlikenin farkında değil bilinçlenmek yerine hala safsata ile zaman geçiyoruz.Adına susurluk dersiniz adına ergenekon dersiniz ergenekon biter malazgit başlar ne bilim kürtler içinde bir operasyın yapılır adına bişe konur şahıslar geçicidir sistemler kalıcıdır.Şahıslar ancak getirmiş olduğu sistemlerle büyüklük yada küçüklük şeklinde anılır.BUgün nasıl hitlere cani Atatürk'e kahraman diyorsak....Yok dilimdi yok ırkımdı yok PKK idi yok derin devletti bişeyler için ülke adına mücadele verilemez ise 3 bermuda üçgeni arasında kalacak Türkiye.

Amerika , İsrail , İran ve üçününde içinden çıkamayacak bu bahsettiğiniz derin devlettlerde çıkaramayacak ve acı bir son olacak

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Neyi,kim inkar ediyor,sizin dogrularinizmi ölcek olacak yoksa gercek olan dogrularmi.Sayin Taypa cok iyi sormus;Sanki berabermissiniz gibi dogruluyorsunuz iddialari.Gercekten faili mechul olaylarda siz ne kadar bilgi sahibisiniz?Sahit oldugunuz böyle bir cinayet varmidir.Yoksa TARAF'in Pkk avukati Tahir Elci'nin sözlerimi sizce dogrularin ta kendisidir.

Ergenekon Atatürkcülere,yurtseverlere yapilan bir operasyondur.Sindirme operasyonudur,daha dogrusu fasist bir operasyondur.

saygilarla

Taraf demeyi bırakın,verin bana dürüst medyanızı.Dostum,siz de farkındasınız,biz de.Bu ülkeye,kimin,ne yaptığını.Aldatmayalım kendimizi,doğrularınız şu an çıkılamayan kafa karışıklığın tam da kendisi.Bakın,kimse nerede duramayacağını kestiremiyor.

Derin devletmiş,olması gerekenmiş...mişlerle değil o mişlerin belalarını yazın bana.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu ülkeye,Allahin adini kullanarak insanlarin inanclarini sömüren din simsarlari,onlarin pesine takilan ülkede birlik ve beraberligi sabote eden,30 yildir Kürdistan diye kan döken terör örgütü,ve 1950 yilidan bu yana ülkenin kaderini elinde tutan Amerikan,Israil,Arap dostu iktidarlar en büyük kötülügü yapmislardir.Ordunun icine sinerek yabanci ülkelerin cikarlari icin darbe yapan,Iktidarin taseronlugunu üslenen yargi mensuplari bu ülkede hukuku ayaklar altina alarak hukuksuzluk yaratmislardir.

Bu ülkede,karinlarini hizmetlerini gördükleri odaklarin paralari ile dolduran,ve görevleri bu ülkenin kurucusu ve arkadaslarini,onun kurdugu Silahli Kuvvetleri iftira ve karalamalarla milletin gözünden düsürüp, kirli hedeflerine varabilmek icin yazi yazan iktidara borazancilik yapan isgal medyasi bu ülkenin insanina en büyük kötülügü yapmaktadir.

Isterseniz daha devam edebilirim,ama biliyorum ki istediginiz ve beklediginiz gibi yazmadim kusura bakmayin.Ben pilavdan asla dönmem.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne güzel sıralamışsınız iktidarları ve onlardan nemalananları,bakın farkındaymışsınız bazı ülke gerçeklerimizin.

Devam edeyim,amacımız istenen cevabı yazmak değil nasıl olsa!

Öyle iktidarlar ki,tüm samimiyetsizliklerine rağmen,hala bize kendi kaderlerine göre rota çizenler.öyle medya ki dün olduğu yerden bugün çıkarı için karşıya intikal edenler ve öyle bir halk ki,bütün bunların farkında olmasına rağmen hala kendi halkı ile çıkarları aynı pencereden seyredenler.

Zübük,kalkar sanayi bölgesi olmamasına rağmen,40 fabrika der,kimse inanmaz,herkes de bir alkış tufanı :( galiba biz de ki bu,inanmayız ama farkındalıklara rağmen ısrar ederiz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bakin sizde farkindasiniz bazi seylerin.Ama ben dün baska iken bugün karsi tarafa intikal eden medyayi,kendilerine göre bize rota cizenleri savunmadim sizin kadar.

Onlarin farkinda olmaniza ragmen sizin görüslerinize ortak olduklari icin savundunuz onlari hep.Yani yanlis yaptiklarini yanlis olduklarini bile bile.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bakin sizde farkindasiniz bazi seylerin.Ama ben dün baska iken bugün karsi tarafa intikal eden medyayi,kendilerine göre bize rota cizenleri savunmadim sizin kadar.

Onlarin farkinda olmaniza ragmen sizin görüslerinize ortak olduklari icin savundunuz onlari hep.Yani yanlis yaptiklarini yanlis olduklarini bile bile.

saygilarla

Kimi savundum ben,yazın da beraber görelim...buyrun!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu ülkeye,Allahin adini kullanarak insanlarin inanclarini sömüren din simsarlari,onlarin pesine takilan ülkede birlik ve beraberligi sabote eden,30 yildir Kürdistan diye kan döken terör örgütü,ve 1950 yilidan bu yana ülkenin kaderini elinde tutan Amerikan,Israil,Arap dostu iktidarlar en büyük kötülügü yapmislardir.Ordunun icine sinerek yabanci ülkelerin cikarlari icin darbe yapan,Iktidarin taseronlugunu üslenen yargi mensuplari bu ülkede hukuku ayaklar altina alarak hukuksuzluk yaratmislardir.

Bu ülkede,karinlarini hizmetlerini gördükleri odaklarin paralari ile dolduran,ve görevleri bu ülkenin kurucusu ve arkadaslarini,onun kurdugu Silahli Kuvvetleri iftira ve karalamalarla milletin gözünden düsürüp, kirli hedeflerine varabilmek icin yazi yazan iktidara borazancilik yapan isgal medyasi bu ülkenin insanina en büyük kötülügü yapmaktadir.

Isterseniz daha devam edebilirim,ama biliyorum ki istediginiz ve beklediginiz gibi yazmadim kusura bakmayin.Ben pilavdan asla dönmem.

saygilarla

1950 ye kadar her sey iyimiydi yani Türkiye'de? Türkiye bastan beri ABD güdümlü bir politika yapiyordu. Bizlerin yaptigi burada sadece kötüler icerisinden iyisini secmek. Türkiye kurulusundan bugüne kadar sosyal demokrat, milliyetci cepheler ve dinciler tarafindan yönetilmistir ve tümüde özünde azinliklara karsi ayni politikayi uygulamistir, yani inkarcilik ve yanlış politika. Kürt vatandasllarin sürgün dönemine bakarsaniz tümü 1950 lerden önce olustur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türkiye'de Kürtlerin bölücülük ayaklanmalarini bastirmak icin yapilanlari yanlis diye nitelemek kisinin kendisini baglar,Türk milletini degil.Türkiye pasta degildirki her isteyene bir dilim verilsin.Pasta arayan gitsin nerede bulursa bulsun.

1950 den öncesi derken heralde bu tarihi ileri süren kisi,1919 la baslayan Kurtulus mücadelesinide bu iddianin icine almaktadir.Cünkü 1950 öncesi muglak bir tarihtir,aciklama yapilmadigina göre bu tarihten öncesi derken Atatürk'üde bu iddialara dahil etmektedir.Böylece bizim iddialarimizda dogrulanmis olmaktadir,kendi agizlariyla.Biz ne diyorduk;Bu iddialari ortaya atanlar Lozan karsitlari yani bölücülerdir.Bunlar Sevr'in geri getirilmesi icin calisirlar.AB bize acik acik Sevr'i kabul ettirmeye calismakta ve yandaslari olanlarda onlara arka cikmaktadirlar.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türkiye'de Kürtlerin bölücülük ayaklanmalarini bastirmak icin yapilanlari yanlis diye nitelemek kisinin kendisini baglar,Türk milletini degil.Türkiye pasta degildirki her isteyene bir dilim verilsin.Pasta arayan gitsin nerede bulursa bulsun.

1950 den öncesi derken heralde bu tarihi ileri süren kisi,1919 la baslayan Kurtulus mücadelesinide bu iddianin icine almaktadir.Cünkü 1950 öncesi muglak bir tarihtir,aciklama yapilmadigina göre bu tarihten öncesi derken Atatürk'üde bu iddialara dahil etmektedir.Böylece bizim iddialarimizda dogrulanmis olmaktadir,kendi agizlariyla.Biz ne diyorduk;Bu iddialari ortaya atanlar Lozan karsitlari yani bölücülerdir.Bunlar Sevr'in geri getirilmesi icin calisirlar.AB bize acik acik Sevr'i kabul ettirmeye calismakta ve yandaslari olanlarda onlara arka cikmaktadirlar.

saygilarla

Ülkemde olan biten her olay beni ve herkesi ilgilendirir. Ezbercilikle ve kaliplasmis sözlerle bir yerlere varamayacagimiz aslinda son 90 yildan günümüze kadar olaylarla ve konumumuz acisindan herkesin görebilecegi bir durum olamsina ragmen, bazilarimiz olmazsa olmaz mantigiyla inadina her seyi inkar etmeye devam ediyor.

Nedense birileri buradan güya bazilarini protesto amaciyla dolayli yoldan cevap verdigini zannediyor, bu tip yaklasim o sahsin tartismaya ve elestirilere ne kadar acik oldugunu gösteriyor. Kendisi gibi düsünmeyenleri sözüm ona ciddiye almiyor. Bu mantikla zaten ülkemiz dünya devletleri arasinda malesef sorunlu ülkeler arasinda. Onlar karsi düsünceleri hala görmemezlikten gele dursunlar ve kendilerini dev aynasinda görmeye devam etsinler. Tarih onlara gereken cevabi verecek.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.