Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

ISTANBULDA TERÖR SALDIRISI

Efendi Türkler

Önerilen İletiler

Hiçbir siyasi söylem ve amaç doğrudan savaşın tarafı olmayan sivillerin canına kast edilmesini haklı çıkartamaz. Sokakta yürüyen masum insanları hedef alarak halkı tedhişe, paniğe sevketmeyi ve devamında kışkırtma ve toplumsal kaosu amaçlayan bu tür eylemleri gerçekleştirenler hak ve halk düşmanı canavarlardır. Tüm halkımızı bu vahşeti üreten sapkın anlayışlardan, her türlü milliyetçilik fitnesinden, kirli ve karanlık çetelerin yönlendirmelerinden uzak durmaya ve yüz yüze olduğumuz sorunlara, sıkıntı ve acılara adalet temelinde çözüm aramaya çağırıyoruz.

Özgür-Der Genel Başkanı

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 50
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Hiçbir siyasi söylem ve amaç doğrudan savaşın tarafı olmayan sivillerin canına kast edilmesini haklı çıkartamaz. Sokakta yürüyen masum insanları hedef alarak halkı tedhişe, paniğe sevketmeyi ve devamında kışkırtma ve toplumsal kaosu amaçlayan bu tür eylemleri gerçekleştirenler hak ve halk düşmanı canavarlardır. Tüm halkımızı bu vahşeti üreten sapkın anlayışlardan, her türlü milliyetçilik fitnesinden, kirli ve karanlık çetelerin yönlendirmelerinden uzak durmaya ve yüz yüze olduğumuz sorunlara, sıkıntı ve acılara adalet temelinde çözüm aramaya çağırıyoruz.

Özgür-Der Genel Başkanı

Din simsarlarini unutmus Özgür-der.heralde heyecandan olacak.Ha bu arada Özgür-Der baskani kimdir,aciklarsaniz memnun olurum.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan, halkın teröre karşı “ayaklanması” çağrısının yanlış olduğunu söyledi, “Buradaki görüntü bir iç çatışma ihtimalini ortaya çıkarır” dedi.

İSTANBUL - Prof. Dr. Arıboğan NTV’nin Güngören’de meydana gelen bombalı saldırıyla ilgili sorularını yanıtladı. Eylemin PKK’nın genel stratejisiyle uyumlu olmadığını, bu tür bir eylemin PKK için “tehlikeli” olduğunu, El Kaide’nin yapmış olabileceğini, ama El Kaide’nin de “soyut” bir örgüt haline geldiğini anlatan Arıboğan, “Ergenekon olayıyla bağlantılı da olabilir” yorumu yaptı.

Haberin devamı

Deniz Ülke Arıboğan şöyle konuştu:

ÖNCE ÖRGÜTÜN BELİRLENMESİ LAZIM

“Önceden bir görüş sahibi olmak doğru değil. Ama ben saldırının üstlenileceğini de zannediyorum. Çünkü bu tür eylemler yapıldıktan sonra yapan örgüt tarafından üstlenilirler. Emniyet güçlerinin elinde de bizim sahip olduğumuzdan daha geniş çapta bilgiler olduğunu tahmin ediyorum. Bunun beklenmesi gerektiği inancındayım. Yani henüz kimin tarafından yapıldığını net olarak tespit etmeden bu yönde tavır almak çağrılarda bulunmak doğru değil.

ERGENEKON DA OLABİLİR, EL KAİDE DE

“Çünkü bu tür saldırılar El Kaide tarafından da yapılabilir yani El Kaide artık iyice soyut bir örgüt haline geldi kimin El Kaide olup kimin olmadığını da tespit edilemiyor. Ama böyle arkada bir güç de söz konusu olabilir. Bir taşeron örgüt yapmış olabilir, Ergenekon olayıyla bağlantılı olarak da gerçekleşmiş olabilir. Yani Türkiye zaten çok gergin bir atmosferde. Bir çok açılım söz konusu olabilir. Onun için bu işi PKK da yapmış olabilir ama beklememiz ve görmemiz gerekiyor kimin yaptığını. Önden yargılarda bulunmak gerçeklerle buluşturamaz bizi.

* PKK’ya yönelik operasyonların örgütün önemli hedeflerini yöneldiği bir dönemde İstanbul’da kalabalık bir bölgeye böyle bir saldırının düzenlenmesini nasıl yorumluyorsunuz?

MİSİLLEME OLABİLİR AMA

“Böyle bir tarihin uygun olduğunu söyleyebilirim. Bir misilleme davranışı olarak PKK tarafından gerçekleştirilmiş olabilir. Ancak bu PKK’nın genel stratejisiyle çok uyumlu bir tutum değil açıkçası. PKK’nın böyle geniş kitleyi hedef alan kent saldırılarından ziyade daha devlet güçlerine yönelik kır bölgelerinde yaptığı saldırılar söz konusu. Şehirde eyleme geçmeleri bunların yeni bir faza geçtiği anlamına gelir. O da tabii PKK’nın genel olarak uluslararası desteğini azaltacak bir şeydir.

PKK’NIN ULUSLARARASI DESTEĞİ AZALIR

PKK kendisini bir terör örgütü olarak tanıtmaktan kaçındı bugüne kadar. Yani ona bazı ülkelerin milis güç, gerilla gibi kelimeler kullanarak yaklaşması da bizi kızdırıyor. Bu sebeple yapıyorlar. Genel olarak şehre geçtikleri andan itibaren uluslararası kamuoyu tarafından terör örgütü olarak kabul edilecekler. Güçleri kırda önemli ölçüde kırılmış kente doğru bir eylem geliştiriyor olabilirler: Bu çok tehlikeli bir eylem türüdür.

İÇ ÇATIŞMA İHTİMALİ ORTAYA ÇIKARIR

Buradaki görüntü ileri dönemde bir iç çatışma ihtimalini ortaya çıkarır. Çünkü halkın genelinin empati kurabileceği bir Türk-Kürt çatışmasına götürebilecek bir zeminin hazırlandığını gösterir. O açıdan buna karşı çok dikkatli olunması gerekir. Yani teröre karşı duruş sergilemek iç çatışma için başlangıç sağlayacak şekilde yönlendirilirse ve bir hani Kürtlere karşı Türkiye içerisinde bir tavra doğru dönüşürse bu çok sağlıksız olur.

YATIŞTIRICI ÇAĞRILAR YAPILMALI

Ben halkın ayaklanması çağrılarına kesinlikle katılmıyorum. Tam tersine yatıştırıcı çağrılar yapılması gerektiğini düşünüyorum. Aksi halde tam arzu ettikleri hedefe doğru götürürler Türkiye’yi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Din simsarlarini unutmus Özgür-der.heralde heyecandan olacak.Ha bu arada Özgür-Der baskani kimdir,aciklarsaniz memnun olurum.

saygilarla

bu olayı bile ideolojiye alet edebileceginizi sanmamışdım.

lütfen beni ve yazdıklarımı muhatap almayın, sakın almayın

ben öyle yapacagım çünkü

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

her kim yaptıysa akp nin ekmeğine yag sürüp ergenekonu iyice bataklıga sokmaya calısmıstır ve bu olay şüpesiz pkk lı ***** işidir anca onlar cocuk kadın sivil demeden öldürür bırakın ergenekon düşmanlıgını hem bu ülkede ergenekon bitermi sizce içte, dışta ve en önemlisi başta böyle tehtit ve tehlike varken

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

PKK yapmıştır bunu,yok El Kaide aman durun ergenekon,kapatma davası...yine o kısır döngülerine sığınan bir acı!

Sokak ortasında uzanmış cansız bedenler,ölüme kapanmış küçük bedenler!

Kim olursa,ne için olursa olsun;bu saldırıyı yapanları lanetlemekle kalmıyorum,****,VERSİN Kİ ANLASINLAR ÖLDÜRDÜKLERİ CANLARIN ACISINI!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hala cevap gelmedi kimdir ÖZGÜR-DER baskani onu sormustum ben **

saygilarla

yazıver google özgür der diye çıkar karşına sevgili arkadaşım politika

ama dedigim gibi,bir önceki ileti geçerli..

ben acıyı siyasete alet edemem....

sevgiyle kal dostum

not; özelden yazarsan bilgilendiririm elimden geldigi kadar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

PKK da saldırıyı kınadı (!)

ANKA

Kongra Gel Başkanı Zübeyir Aydar, İstanbul Güngören’de 17 kişinin ölümüne ve yaklaşık 150 kişinin yaralanmasına yol açan terör saldırısını kınadı. Aydar, PKK’nın olayla ilgisi olmadığını söyledi.

Kongra Gel Başkanı Zübeyir Aydar, Fırat Haber Ajansı’na (ANF) yaptığı açıklamada, İstanbul’da gerçekleştirilen saldırıyı nefretle kınadığını belirterek, olayın "Kürt özgürlük mücadelesiyle" ilintilendirilmesi gerektiğini bildirdi. Saldırının karanlık güçlerce düzenlendiğini savunan Aydar, AKP ve Ergenekon’a yönelik davaların olduğu bir dönemde bu olayın gerçekleşmesinin dikkat çekici olduğunu dile getirdi.

Aydar, şöyle konuştu:

“Olay karanlık bir olaydır. Geçmişte de buna benzer bir sürü karanlık olaylar oldu. Bu saldırı bize bu tür karanlık olayları hatırlattı. Ergenekon ve AKP davaların görüldüğü bir dönemde böyle bir saldırı düşündürücüdür. Kürt özgürlük hareketinin bu olayla bir ilgilisi yoktur, PKK ile ilintilendiremezler. Böyle bir anlayışımız yoktur. Bu tür saldırılara karşıyız. Olayın karanlık güçler tarafından yapıldığını düşünüyoruz. Bu katliamda yaşamını yitirenlerin aillelerine ve Türkiye halkına başsağlığı diliyoruz."

Kaynak:

http://www.milliyet.com.tr/Yasam/SonDakika.aspx?aT ype=SonDakika&Kategori=turkiye&ArticleID=971991&Da te=28.07.2008&b=PKK%20da%20sald%FDr%FDy%FD%20k%FDn ad%FD%20(!)&ver=26

-------------------------------------------------------

Öyle hemen PKK yaptı dersek kendi kendimizi kandırmış oluruz..

Sabırlı olalım, bunu yapanların karşısında hep birlikte duralım. Kim olursa olsun...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

PKK da saldırıyı kınadı (!)

ANKA

Kongra Gel Başkanı Zübeyir Aydar, İstanbul Güngören’de 17 kişinin ölümüne ve yaklaşık 150 kişinin yaralanmasına yol açan terör saldırısını kınadı. Aydar, PKK’nın olayla ilgisi olmadığını söyledi.

.

.

...

Bu masum insanları böyle kalleşçe katleden bir ögüt ben yaptım dermi?bu olay yanlız sivilleri hedef almıştır ne askeri,ne polisi nede konsolusluk gibi bir anlam taşıyan yeri her kim yaptıysa lanetle kınıyorum ama pkk yapmadı açıklama yaptı demesi hiç inandırıcı gelmiyor.

bebekleri nasıl katlettiklerini biliyoruz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ÖDP Genel Başkanı Ufuk Uras, İstanbul'daki bombalı saldırıyla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Uras, karanlık güçlerin tipik bir provokasyonu ile karşı karşıya olduklarını söyledi.

Bombalama olayını gerçekleştirenlerin halka bir mesaj vermek istediğini belirten Uras, ''Demişlerdir ki; (bizim üstümüze gelmeyin.) Hayır, onların üstüne gideceğiz. İnatla biz bu ülkede temiz siyaseti, demokrasiyi kurumsallaştıracağız. Onlara buradan hodri meydan diyoruz.'' ifadelerini kullandı.

ÖDP lideri Uras, Türk Tabipleri Birliği Genel Başkanı Prof. Dr. Gençay Gürsoy, KESK Genel Başkanı Sami Evren, Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) Genel Başkanı Zübeyde Kılıç Öztürk, Eğitim-Sen ve KESK'e bağlı sendikaların üyeleriyle birlikte patlamaların yaşandığı Menderes Caddesi'nde incelemelerde bulundu. Burada basın mensuplarının sorularını cevaplayan Uras, saldırının tipik bir provokasyon olduğunu ileri sürdü. Uras, şöyle devam etti: ''Şiddet ve terörün en büyük amacı halkı dondurmaktır. Kör şiddetin ve terörün ne vicdanı ne de aklı vardır. Biz ne yapıp edip dayanışma içerisinde olmalıyız. Türkiye'yi kaosa sürüklemek isteyenlere, kardeş kavgası yaratmak isteyenlere karşı bir arada yaşamayı savunmalıyız.'' Uras, Türkiye'de halkın iradesi dışında başka bir irade tanımadıklarını vurguladı; demokrasiden, açık siyasetten, insan hak ve özgürlüklerinden yana olduklarının altını çizdi.

Gencay Gürsoy da 100 bin hekimin üye olduğu Türk Tabipleri Birliği adına vahşeti kınamak amacıyla olay yerine geldiklerini ifade etti. Gürsoy, ölüm tacirlerine, vahşet bezirganlarına 'dur' denilmesi gerektiğini dile getirdi.

KESK Genel Başkanı Sami Evren, katliamın sorumlularının demokrasiden, barıştan korkanlar olduğuna işaret etti; büyük bir insanlık suçu işlendiğini söyledi. Eğitim-Sen Genel Başkanı Zübeyde Kılıç Öztürk ise Türkiye'nin bir yol ayrımında olduğunu, demokrasiden mi, çetelerden mi yana olduğuna karar vermesi gerektiğini kaydetti.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan, halkın teröre karşı “ayaklanması” çağrısının yanlış olduğunu söyledi, “Buradaki görüntü bir iç çatışma ihtimalini ortaya çıkarır” dedi.

İSTANBUL - Prof. Dr. Arıboğan NTV’nin Güngören’de meydana gelen bombalı saldırıyla ilgili sorularını yanıtladı. Eylemin PKK’nın genel stratejisiyle uyumlu olmadığını, bu tür bir eylemin PKK için “tehlikeli” olduğunu, El Kaide’nin yapmış olabileceğini, ama El Kaide’nin de “soyut” bir örgüt haline geldiğini anlatan Arıboğan, “Ergenekon olayıyla bağlantılı da olabilir” yorumu yaptı.

Haberin devamı

Deniz Ülke Arıboğan şöyle konuştu:

ÖNCE ÖRGÜTÜN BELİRLENMESİ LAZIM

“Önceden bir görüş sahibi olmak doğru değil. Ama ben saldırının üstlenileceğini de zannediyorum. Çünkü bu tür eylemler yapıldıktan sonra yapan örgüt tarafından üstlenilirler. Emniyet güçlerinin elinde de bizim sahip olduğumuzdan daha geniş çapta bilgiler olduğunu tahmin ediyorum. Bunun beklenmesi gerektiği inancındayım. Yani henüz kimin tarafından yapıldığını net olarak tespit etmeden bu yönde tavır almak çağrılarda bulunmak doğru değil.

ERGENEKON DA OLABİLİR, EL KAİDE DE

“Çünkü bu tür saldırılar El Kaide tarafından da yapılabilir yani El Kaide artık iyice soyut bir örgüt haline geldi kimin El Kaide olup kimin olmadığını da tespit edilemiyor. Ama böyle arkada bir güç de söz konusu olabilir. Bir taşeron örgüt yapmış olabilir, Ergenekon olayıyla bağlantılı olarak da gerçekleşmiş olabilir. Yani Türkiye zaten çok gergin bir atmosferde. Bir çok açılım söz konusu olabilir. Onun için bu işi PKK da yapmış olabilir ama beklememiz ve görmemiz gerekiyor kimin yaptığını. Önden yargılarda bulunmak gerçeklerle buluşturamaz bizi.

* PKK’ya yönelik operasyonların örgütün önemli hedeflerini yöneldiği bir dönemde İstanbul’da kalabalık bir bölgeye böyle bir saldırının düzenlenmesini nasıl yorumluyorsunuz?

MİSİLLEME OLABİLİR AMA

“Böyle bir tarihin uygun olduğunu söyleyebilirim. Bir misilleme davranışı olarak PKK tarafından gerçekleştirilmiş olabilir. Ancak bu PKK’nın genel stratejisiyle çok uyumlu bir tutum değil açıkçası. PKK’nın böyle geniş kitleyi hedef alan kent saldırılarından ziyade daha devlet güçlerine yönelik kır bölgelerinde yaptığı saldırılar söz konusu. Şehirde eyleme geçmeleri bunların yeni bir faza geçtiği anlamına gelir. O da tabii PKK’nın genel olarak uluslararası desteğini azaltacak bir şeydir.

PKK’NIN ULUSLARARASI DESTEĞİ AZALIR

PKK kendisini bir terör örgütü olarak tanıtmaktan kaçındı bugüne kadar. Yani ona bazı ülkelerin milis güç, gerilla gibi kelimeler kullanarak yaklaşması da bizi kızdırıyor. Bu sebeple yapıyorlar. Genel olarak şehre geçtikleri andan itibaren uluslararası kamuoyu tarafından terör örgütü olarak kabul edilecekler. Güçleri kırda önemli ölçüde kırılmış kente doğru bir eylem geliştiriyor olabilirler: Bu çok tehlikeli bir eylem türüdür.

Bu pkk sözcülerine sormak lazım PKK olamaz ,yapmaz''ERGENEKON DA OLABİLİR, EL KAİDE DE'' diyordu ne oldu sormak lazım KANLI SALDIRIYI YAPANLAR YAKALAMDI VE PKK lı çıktı...umarım hala buna kılıf uydurmaya çalışmazlar.

Güngören bombacısı yakalandı -mynet -com

Bu konuda en büyük tesellinin olayın zanlılarının yakalanarak, yargı önüne çıkarılması olduğunun altını çizen Atalay, “Halen çalışmalar devam etmektedir. Ama eyleme katılanların büyük bir bölümü yakalanmıştır” diyerek, saldırının “kanlı bölücü terör örgütü” tarafından yapıldığını da kaydetti.

Güngören bombacısı PKK'lı çıktı -http://www.ensonhaber.com/Gundem/143071/Gungoren-bombacisi-PKKli-cikti.html-

Güngören’de meydana gelen ve 17 kişi ile bir doğmamış bebeğin ölümüyle sonuçlanan terörist saldırıya ilişkin olarak yürütülen soruşturma kapsamında 9 kişi gözaltına alındı.

Terör ve örgütlü suçlara bakmakla görevli özel yetkili olan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü geniş çaplı soruşturma kapsamında, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince operasyonlar düzenleniyor. Operasyonlar kapsamında şu ana kadar patlayıcıları bırakan terörist ya da teröristlerle bağlantıları olabileceği şüphesiyle 9 kişi gözaltına alındı. Zanlıların ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda bölücü terör örgütü PKK’ya ait örgütsel dokümanlar ele geçirildi.

Gözaltına alınan zanlıların, DTP gençlik kollarına üye oldukları ve bazılarının da olay sırasında bombalı saldırının gerçekleştirildiği caddede bulundukları belirlendi. Eşkâli ve açık kimliği tespit edilen bombacının ise saldırıdan sonra İstanbul dışına kaçtığı, yakalanması yönünde çalışmaların devam ettiği öğrenildi. Gözaltına alınan kişilerin emniyetteki sorgu ve işlemlerinin sürdüğü bildirildi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bombalarla ozgurluk veya demokrasi gelmez..eger bu ulke demokrasiyle insanlikla bagimsizlikla tanisacaksa bombalarla degil kimsenin etkisinde kalmadan bagimsiz piril piril tertemiz yazarlariyla gerceklesecek.bombalardan guclu seylerde varidr.insandir insanliktir..ama insanlar bombalarin gucune inanip silahlarin tarafina gecmiyecekse tabi..eger insanlar bombalarin ve silahlarin gucune inanirsa ortaya bu tur uzucu ve insanlik adina utanc verici tablo cikar malesef.ayni bosnada irakta filistinde oldugu gibi..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu ülkeyi yikmak icin mümkün olan heryolu ve her ortakligi mübah sayanlarin elinde Ergenekon denilen bir senaryo vardir,ulusalcilara saldirmanin yeni nedeni,ERGENEKON dur.Ellerine verilen bu yeni nedenle,ne kadar dinci,tarikatci,Fetullahci,dönek,Laiklik ve Atatürk karsiti ve bölücü var ise elbirlig etmisler ve aYNI HEDEFE KILITLENMISLERDIR.Ergenekon fiyaskosu onlar tüm inandiriciligini ortadan yokedecegi icin savcisiyla,gazetecisiyle bu yola bu hedefe kimler kilitlenmis ise mümkün olan her yolu denemekte ve iftira üstüne iftira hakaret üstüne hakaret yagdirmaktadirlar.

Güngörendeki hain saldiri PKK tarafindan yapilmis ve yüzleri bile kizarmadan "BIZ YAPMADIK "diyebilmislerdir.Birileride sucu hemen Ergenekonlastirmis ve bununla ilgili makale yazmistir.Ergenekon bir senaryodur ama GÜNGÖREN gercektir,17 canin katilleri ise pkk lidir,kimse kivirmasin.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bombalarla ozgurluk veya demokrasi gelmez..eger bu ulke demokrasiyle insanlikla bagimsizlikla tanisacaksa bombalarla degil kimsenin etkisinde kalmadan bagimsiz piril piril tertemiz yazarlariyla gerceklesecek.bombalardan guclu seylerde varidr.insandir insanliktir..ama insanlar bombalarin gucune inanip silahlarin tarafina gecmiyecekse tabi..eger insanlar bombalarin ve silahlarin gucune inanirsa ortaya bu tur uzucu ve insanlik adina utanc verici tablo cikar malesef.ayni bosnada irakta filistinde oldugu gibi..

Sevgili dostum siz insandan, insanlıktan bahsediyorsunuz,doğmamış çocukları,suçsuz insanları öldürenler insan olabilirmi...

bu zihniyetler topluma kazandırılabilirmi ?bu insanlar (insan kılığındaki canavarlar)ne bu dünyadan nede öteki dünyadan bir beklentisi olmayan beyinleri uyuşturucu esrar,eroin ile dondurulmuş ne ölüsü nede dirisi insanlığa yarayan bu mahlukları korkarımki 3-5 sene sonra yine sokaklarda elini kolunu sallayarak gezerken yada bir çatışmada öldürülmüş olarak göreceğiz.....yanlız pkk lılara insan hakkı ve özgürlük sağlanan bir ortamda bizi yöneten bu zihniyetler oldukça korkarım daha çok böyle olayları görürüz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gungoren bombacisinin PKK'li oldugu iddiasi hala devam ediyor, bu Pkk'li oldugu anlamina gelmiyor. Unutmayinki, yargitaya yapilan saldirida yakalanan kisi icinde islami orgut uyesi denmisti, ve hatta bu sahis, mahkemeye Allahi tekbirlerle girmisti, ve sonunda ne oldu, devletin adami cikti. Derin devlet dedikleri bu olsa gerek...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gungoren bombacisinin PKK'li oldugu iddiasi hala devam ediyor, bu Pkk'li oldugu anlamina gelmiyor. Unutmayinki, yargitaya yapilan saldirida yakalanan kisi icinde islami orgut uyesi denmisti, ve hatta bu sahis, mahkemeye Allahi tekbirlerle girmisti, ve sonunda ne oldu, devletin adami cikti. Derin devlet dedikleri bu olsa gerek...

devletin adami cikti diyorsunuz kisaca bu olaylari AKP liler yapti demek istiyorsunuz.. olurmu olur neden olmasin yargitaya yapilan saldirida yakalanan kisi bayagi iştahla bagiriyordu şeriatimi isterim diye...

:shuriken:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

devletin adami cikti diyorsunuz kisaca bu olaylari AKP liler yapti demek istiyorsunuz.. olurmu olur neden olmasin yargitaya yapilan saldirida yakalanan kisi bayagi iştahla bagiriyordu şeriatimi isterim diye...

Tabi devleti hangi yonden aldiginizda onemli.

Devlet denince akliniza tek AKP gelirse, ben sustum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tabi devleti hangi yonden aldiginizda onemli.

Devlet denince akliniza tek AKP gelirse, ben sustum...

yazmakla bitmez yargitayi var Askeri var AKP var ABD var AB var BOP var birlesmis milletler var ARAPLAR var Ahmedinejad'ın Türkiye ziyareti.var Soykırım anıtına gider Anıtkabir'e gitmez *****... bu ülkede yok yoktur

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili candide

Olayla ilgili olarak yakalanan Hüseyin Türeli ile Ziya Kıraç, Abdurrahman Oral, Şerafettin Kara, Cevat Aydın, Aydın Ağlar, Mehmet Salih Yanak ve Nusret Tebiş’in ”terör örgütü PKK üyesi ololdukları tesbit edilerek tutuklanmıştır.

K. Irak'ta bomba eğitimi alıp 3 ay önce İstanbul'a gönderildiği belirlenen PKK bombacısı Türeli, bir PKK sempatizanın evine yerleşti.

TNT kalıpları kurye aracılığı ile Hüseyin Türeli’ye ulaştırıldı. Cep telefonu düzenekli bombayı bu evde hazırlayan Hüseyin Türeli, eylem için Güngören’de keşif yaptı. Türeli ve beraberindeki teröristler hedef olarak kalabalık olduğu için Menderes Caddesi’ni, zaman olarak da caddenin en kalabalık olduğu akşam saatlerini seçti. bunlar tesbit edildmiş ve adamlar tutuklanmış bunun iddası falan yok yapanlar ve yapılanlar belli teröristlerin k ırakta eğitim gördüklerini ve olayları itiraf etmiştir...

bu sanıklardan belki birinin suçsuz olması diğerlerinde suçsuz olması anlamına gelmez.

kaynak -hürriyet-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili candide

Olayla ilgili olarak yakalanan Hüseyin Türeli ile Ziya Kıraç, Abdurrahman Oral, Şerafettin Kara, Cevat Aydın, Aydın Ağlar, Mehmet Salih Yanak ve Nusret Tebiş’in ”terör örgütü PKK üyesi ololdukları tesbit edilerek tutuklanmıştır.

K. Irak'ta bomba eğitimi alıp 3 ay önce İstanbul'a gönderildiği belirlenen PKK bombacısı Türeli, bir PKK sempatizanın evine yerleşti.

TNT kalıpları kurye aracılığı ile Hüseyin Türeli’ye ulaştırıldı. Cep telefonu düzenekli bombayı bu evde hazırlayan Hüseyin Türeli, eylem için Güngören’de keşif yaptı. Türeli ve beraberindeki teröristler hedef olarak kalabalık olduğu için Menderes Caddesi’ni, zaman olarak da caddenin en kalabalık olduğu akşam saatlerini seçti. bunlar tesbit edildmiş ve adamlar tutuklanmış bunun iddası falan yok yapanlar ve yapılanlar belli teröristlerin k ırakta eğitim gördüklerini ve olayları itiraf etmiştir...

bu sanıklardan belki birinin suçsuz olması diğerlerinde suçsuz olması anlamına gelmez.

kaynak -hürriyet-

hayatta sayfasina bile dokunmayacagim tek gazete Hurriyettir, ve hurriyet kadar tarafli baska bir gazete gormedim. Hurriyetin nasil tarafli yazdigini anlamak zor olmasa gerek...

Baska gazeteleride okuyun derim... Hala kesin PKK'li deninmiyor... Zaten Turk milletinin bilindik huyudur ne olursa Pkk.... Ama Teror Orgutu PKK yapmadik diyorsa yapmazlar. Cunku amaclari belli. Yapilan her bombali saldirida hedefleri belli.

Sayin Bakan olayi hemen kapatmaya calisiyor.. Neden? Cunku Turk millletinin neye inanmasi gerektigini iyi biliyor. Zaten yillarca beyni yikanmis milletimiz inanacak bunada... Daha ortada dogru durust delil olmadan PKK....

Bu isler zaten boyledir....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aslinda DEVLET diyerek,DEVLET'i bir suc isleme kurumu gibi göstermek maksatli ve malum cevrelerin bir eylemidir,Ayni cevreler Ergenekon'u yaratmistir ve farkinda iseniz islenen bütün suclar Ergenekoun üzerine yikilmaya calisilmaktadir.

Bu cevrelerin elbirligi ederek ayni hedefe saldirmalari onlarin amaclari hakkinda yeterli bilgiyi vermektedir.Dikkat edin AKP yi savunanlarin özellikle hersucu Ergenekona yükleme azimleri ne kadar yüksektir.

Bakin bugün iddialarda cok carpici bir suclama yasandi,Tayyip Erdogan'in bacanaginin da Ergenekoncu oldugu cikti ortaya,

Erdogan'in bacanagi,"NURI VARDARBASI"nin AKP hükümeti düsmanligi ile suclanan "KUVAY-I MILLIYE"dernegini"perde arkasindan "yönettigi ileri sürüldü.

441 klasörden olusan Ergenekon dava dosyasinin 232'ci klasöründeki belgelerde,Kuvayi milliye dernegi ile ilgili cok genis bir arastirma var..Arastirmanin TIT-Türk Intikam Tugayi'nin kurucusu Semih Tufan Gülaltay'in bilgisayrindan ciktigi bildiriliyor.

Arastirmada Kuvayi Milliye Derneginin yönetim kurulu üyelerinin özellikleri bir bir siralaniyor.Basbakan Erdogan'in bacanagi icin "Baskan emekli Albay Fikri Karadag'in sag kolu gibi görünsede talimatlari o veriyor,dernegin tüm resmi islemlerinde devreye giriyor,dernege caminda TBMM plakasi olan resmi aracla geliyor denmektedir.

Simdi bu haber birkac gazete disinda baska hicbir gazetede verilmedi,hani dersinizki ERGENEKON diye neredeyse dünyayi ayaga kaldiranlar her nedense bu haberdenhaberleri yok.Halböyle iken Güngörendeki faciayi hala devlet yapti diyenler varya Allah onlara biraz vicdan nasip etmemis.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hayatta sayfasina bile dokunmayacagim tek gazete Hurriyettir, ve hurriyet kadar tarafli baska bir gazete gormedim. Hurriyetin nasil tarafli yazdigini anlamak zor olmasa gerek...

Baska gazeteleride okuyun derim... Hala kesin PKK'li deninmiyor... Zaten Turk milletinin bilindik huyudur ne olursa Pkk.... Ama Teror Orgutu PKK yapmadik diyorsa yapmazlar. Cunku amaclari belli. Yapilan her bombali saldirida hedefleri belli.

Sayin Bakan olayi hemen kapatmaya calisiyor.. Neden? Cunku Turk millletinin neye inanmasi gerektigini iyi biliyor. Zaten yillarca beyni yikanmis milletimiz inanacak bunada... Daha ortada dogru durust delil olmadan PKK....

Sevgili candide Olayla ilgili olarak yakalanan Hüseyin Türeli ile Ziya Kıraç, Abdurrahman Oral, Şerafettin Kara, Cevat Aydın, Aydın Ağlar, Mehmet Salih Yanak ve Nusret Tebiş’in ”terör örgütü PKK üyesi ololdukları tesbit edilerek ve

Bazı gazetelerde yer alan, Hüseyin Türeli’nin olay yeri görüntülerini izleyince, her şeyi anlattığı ve pişmanlık yasasından faydalanmak istediğini söylemiştir.

Ayrıca yanlız hürriyet gazetesi değil http:-

//www.kanalturk.com.tr/Haber.php?Haber_

Güngören’de 17 kişinin ölümüyle 100’ün üzerinde insanın yaralanmasına neden olan bombayı koydukları iddia edilen 10 zanlıdan sekizi çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanırken, sanıkların emniyet müdürlüğünde ifade vermedikleri ve susma haklarını kullandıkları öğrenildi Sevk edildikleri mahkeme tarafından “örgüt üyeliği” ile “yardım ve yataklıktan” tutuklanan zanlıların, mahkemedeki ifadelerinde bombayı koyan şahısı tanıdıklarını, hatta evlerinde barındırdıklarını ancak Hüseyin Türeli olmadığını ifade ederek bombacının Fatih adında firardaki başka bir şahıs olduğunu ifade ettikleri öğrenildi.

-http://www.atv.com.tr/haber,e4293b27317d4a559d6181633f1944fc.htm-

HÜCRE EVLERİNE BASKIN

Kanlı saldırının ardından geniş çaplı soruşturma başlatan polis, terör örgütü PKK'nın Esenyurt, Bahçelievler, Bağcılar, Güngören ve Bakırköy'deki hücre evlerine düzenlediği baskınlarda 10 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan 10 kişiden 2'si savcılıktaki ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. 8 zanlı ise tutuklanarak cezaevine gönderildi. İddiaya göre, gözaltına alınan zanlılardan, 1'i bombayı hazırladı, 3'ü olay sırasında gözcülük yaptı ve Hüseyin Türeli'nin (26) bombayı bıraktığı, diğer zanlıların da bu kişilere yardım ve yataklık yaptığı tespit edildi. Gözaltına alınanların fotoğrafları patlama yerindeki MOBESE görüntüleriyle karşılaştırıldı. Ve gözaltındaki Hüseyin Türeli'nin görüntüsünün, çöp tenekesine bombayı bırakan kişiyle örtüştüğü saptandı. Görgü tanıklarının ifadesinde de olay yerinde görünen ve eşkali verilen zanlının gözaltındaki Hüseyin Türeli olduğu öğrenildi.

SUÇ DOSYALARI KABARIK

Türel'nin ifadesinde olayla ilgisi olmadığını ve bombayı bırakan kişinin kendisi olmadığını söylediği öğrenildi. Ancak gözaltına alınan ve olay sırasında gözcülük yaptığı ileri sürülen bir zanlı ifadesinde, bombayı bırakan kişinin Hüseyin Türeli olduğunu söyledi. Gözcünün itirafları üzerine Türeli'nin de suçunu itiraf ettiği öğrenildi.

-http://www.yeniasir.com.tr/sondak_detay.php?hid=3744-

Bombayı patlatıp seyrettim

Güngören'de biri doğmamış bebek, 18 kişiyi katleden ve PKK'lı oldukları belirlenen Hüseyin Türeli ile yedi yardımcısı dün tutuklandı. Türeli, bombaları cep telefonu ile patlatıp yanındaki beş kişiyle beraber olanları seyrettiklerini söyledi

-http://www.aktifhaber.com/news_detail.php?id=17834-

Bu kişiler arasında bombayı koyduğu iddia edilen Hüseyin Türeli ili Ziya Kıraç, Abdurrahman Oral, Şerafettin Kara, Ceat Aydın, Aydın Ağlar, Mehmet Salih Yanak ve Nusret Tebiş'in de aralarında bulunduğu öğrenildi.

Evlerde yapılan aramalarda ise, 3 adet tabanca, 3 adet bıçak, çok sayıda tabanca mermisi, 3 adet hard disk çok sayıda CD, DVD ve örgütsel döküman ele geçirildi

BAŞKA KAYNAĞA GERK VARMI?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aslinda DEVLET diyerek,DEVLET'i bir suc isleme kurumu gibi göstermek maksatli ve malum cevrelerin bir eylemidir,Ayni cevreler Ergenekon'u yaratmistir ve farkinda iseniz islenen bütün suclar Ergenekoun üzerine yikilmaya calisilmaktadir.

saygilarla

Bu konuda farkli görüsler var ... Mesela Fehmi Koru "Ergenekon kimin işi, hükümetin mi, hükümete rağmen mi?" sorusuna söyle cevap veriyor :

Bir devlet operasyonu bu, baktığınız zaman ipuçlarını görüyorsunuz. Devlet deyince Milli Güvenlik Kurulu'nda temsil edilenleri kastediyorum. Hükümet, asker, istihbarat. Elbette yargıçlar da devletin bir parçasıdır, savcıların da çabaları devletin kararıyla ilgilidir. Siyasi iktidarlar bu işlerden korkarlar ucu nereye gidecek bilinmediği için, kontrol edemeyeceği için. Geçmişte örneklerini çok gördük. Kontr gerillanın varlığını ilk telaffuz etmiş siyasetçi defalarca Başbakan olmasına rağmen bunu yapamadı. Refah Yol döneminde Susurluk kazası oldu, üzerine gidilmedi, faso fiso dedi. Belki anlamadılar belki üzerine gitmediler. Bu devlet kararının uygulanmasında savcıların elini kolunu bağlamadı hükümet bu önemli. Aksine, bugünkü siyasi iktidarın da eğer elinden gelse bu işe elini bulaştırmadan daha en başında vazgeçebileceğini düşünüyorum. Kaynak

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"pkk yamadım diyorsa yapmamıştır" gibi bir mantığı anlıyamadım ben. Terör örgütleri gerçekleştirdikleri eylem bekledikleri sonucu doğurmaz ve kamuoyunda kendilerine karşı ciddi bir tepki oluşursa eylemi üstlenmezler.

Ortada sekiz kişi var tutuklanan ve hepsi terör örgütü pkk ile bağlantılı oldukları tespit edilmiş kimseler. Yani mahkemenin tutuklama gerekçesi bu. Bu durumda Hürriyet'in haberi nasıl "taraflı" oluyor?

Ben aksine bu durumda şunu görüyorum. "Deliller kimi gösterirse göstersin kesin ergenekon yapmıştır".

Taha Akyol bugün bu konuda çok güzel bir yazı yazmış.

Bebek katilleri?

GÜNGÖREN semtinde küçük çocuklar dahil, 17 masum vatandaşımızı kimler katletti? PKK mı, yoksa “karanlık güçler” yahut Ergenekon veya “başka bir senaryo” mu?

Tartışma sürüyor. Soruşturmanın bu aşamasında iki türlü tartışma yapılabilir:

- Eldeki delillere bakarak tartışmak: Delillerden hareket eden bir tartışma normaldir. Mesela Taraf gazetesi ‘bombacı’ Hüseyin Türeli’nin beş yıldır düzenli olarak mahallede oturduğunu yazdı, ücret bordrosunu yayımladı. Demek ki Kandil’de eğitilip Türkiye’ye gelmiş olamazdı. Öyleyse bu vahşetin sorumlusu PKK’dan ziyade “başka bir senaryo” olabilirdi...

- Komplo teorileri kurmak: Olaya ilişkin maddi bulgulara hiç bakmadan, sadece ‘siyasi gündem’e bakarak, patlamayı ‘gündem ayarlı bomba’ diye niteleyerek, gündemdeki Ergenekon’a bağlamak! Hatta bazıları bu olayı ‘büyük başkentlerin’ yaptığını falan bile yazdılar.

Somut deliller?

Evet, Taraf’ın yayımladığı belgeler “bombacı” Hüseyin Türel’in hiç Kandil’e gitmediğini kanıtlıyor. Ama zaten onun hakkındaki suçlama, sadece bombayı yerleştirmek ve diğer arkadaşlarının yardımıyla patlatmaktı! İçişleri Bakanı Beşir Atalay da açıklamasında “bombayı bizzat kullanan” deyimini kullanmıştı.

Beş yıldır mahallede oturmak ve bir işte çalışıyor olmak, iyi bildiği mahallesindeki bir yere bomba yerleştirmemiş olduğunun “delil”i sayılabilir mi?!

Ayrıca, resmi açıklamalarda bu “bombacı”dan başka, “Kandil’de eğitim gören” ve “bomba düzeneğini yapan” zanlı statüsünde “bombacı”lar da var; resmi açıklamada bunların kimliğinin belirlendiği, aralamaların sürdüğü belirtilmişti.

Bombayı yerleştiren kişinin “örgüt üyesi” diye tutuklanması bir şey ispat etmez, sadece adli bir işlemdir.

“Polis kaynakları, Türel’in bombayı patlattım ve seyrettim açıklamasını yalanlıyor” muş; olabilir, ama bu önemsiz bir ayrıntıdır. “Failler yakalandı, kesin bölücü örgüt” diye açıklama yapan da polis değil mi?

Bu olayın zanlıları teorik olarak elbette beraat da edebilirler ama eldeki bulgular, PKK’yı gösteriyor.

"Komplo zırvaları

Komplo teorisi usulüne gelince... Dikkat ederseniz, olayın bulgularından, somut delillerden yola çıkmıyorlar, aksine, zihinlerinin içindeki soyut bir siyasi kurguya bakarak olay hakkında hüküm veriyorlar.

Ne bomba, ne bombacı, ne terörün tarzı, ne de yakalanan zanlılar!

Sadece siyasi kurgu!

Önce “siyasi ortam”ı kendi önceliklerine göre tanımlıyorlar, sonra bu tanımlarına göre “gündem ayarlı bomba” diye hüküm veriyorlar. Gündemde Ergenekon var, öyleyse, “üzerime gelmeyin” mesajını vermek için “Ergenekon yaptı” diyorlar!

Bu noktada karşı teorim şu: Bunlar Ergenekon terör örgütüne, böyle ilgisiz bir vahşeti yükleyerek, onun hakkındaki ciddi iddialar konusunda da kamuoyunda şüphe yaratmak, Ergenekon’u aklamak istiyorlar!

Bütün komplo teorileri gibi bu da zırvadır tabii! Çünkü hiçbir somut bulguya dayanmıyor, sadece zihin içindeki bir kurgudan ibarettir!

Bilim felsefesindeki karmaşık “nedensellik ilişkisi” sorununu ve hukuktaki “ispat” sorununu yok sayarak beyinlerimizi esrarengizliğin davetkâr dehlizlerine çeken komplo tutkusu ciddi bir zihni marazdır."

gerçekten şaşırıyorum ya. Eylemin arkasından PKK'nın çıkmış olması sanki hayal kırıklığı yaratmış. Bir çok yorumda bunu görüyorum.

Daha bombalar patlar patlamaz, ergenekonun işi diye bağıran gazeteler. Pkk lı militanlar yakalanınca hayal kırıklığına uğradı. Hele taraf yakalanan militanları aklamaya çalışmak gibi akıl almaz işlere kalkıştı.

Taraf manşetten yakalanan şahıslardan birisinin, uzun süredi aynı iş yerinde çalıştığını, aynı yerde oturduğunu gösteren belgeleri manşetten yayınlıyor. Bakın o yapmamıştır demek için. Sanki terör eylemlerine katılmak için uzun süre bir yerde oturmamak, bir iş yerinde çalışmamak gibi şartlar var.

Resmen olan bu benim gördüğüm. Deliller neyi gösterirse göstersin "ergenekon yapmıştır" faraziyesini savunmak için. PKK yı aklamaya çalışmak bu gazetelerin yaptığı. Taha Akyol durumu çok güzel özetlemiş.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.