Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

CENNETTEYİM KEYFİM GICIR..

AIRBUS

Önerilen İletiler

Bugün dünya üzerinde yaşayan müslümanların neredeyse tamamına yakın bir kısmının

iman ve ibadetlerinin arkasında cenneti hakedip sonsuza kadar orada hiçbir çaba

içinde olmadan bir eli yağda bir eli balda yaşamak olduğunu söyleyebilirim.

(Yanlız bu cümleyle uğraşmayın konu bu değil,aksini söyleyene de zaten inanmam)

Benim Cennet hakkında bazı sorgulamalarım var ve bir tanesine burada değinmek istiyorum;

Farzedelim ki siz öldünüz ve ahiret günü geldi dünyadayken yaptığınız güzel

ibadetlerden dolayı cennete kabul edildiniz.Fakat sizin çok sevdiğiniz eşiniz,

anneniz,babanız veya kardeşiniz yahut dostunuz,dostlarınız herhangibiri veya

birkaçı yaptığı yanlışlardan dolayı cehenneme atıldı ve inanca göre bu çok olasıdır,

(dinibütün çevrelerde yaygın inanç ahirette herkoyunun kendi bacağından asılacağıdır.)

Peki şimdi soruyorum siz bu sevdiğiniz insan yada insanlar belki de sadece dinin

gerekliliklerini yerine getirmedi diye cehennemde korkunç işkence ve eziyetler

içindeyken cennette huzurlu bir şekilde keyfinize bakabilecekmisiniz,

eğer erkekseniz gül bahçelerinde neşe içinde huri kovalayabilecekmisiniz.

(kadınsanız ne kovalayacağınız belli değil pek )

Arkadaşlar eğer bu topiğe yazıcaksanız rica ediyorum;

işte efendim buranın aklıyla orayı düşünemeyiz,beynimizin %5 inin kullanarak

orayı tasvir edemeyiz ,orada kimse kimseyi tanımayacak

gibi korkunç tabansız cevaplar vermeyin.

Teşekkürler..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 67
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

"beynimizin %5 inin kullanarak

orayı tasvir edemeyiz ,orada kimse kimseyi tanımayacak...."

...............

''İki Şey Sonsuzdur;Birincisi Uzay,İkincisi ise İnsanoğlunun "Aptallığı",Ama Birincisinden O Kadar da Emin Değilim.''

Albert Einstein.

------------------------

cevap mı arıyorsun şimdi.....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"beynimizin %5 inin kullanarak

orayı tasvir edemeyiz ,orada kimse kimseyi tanımayacak...."

...............

''İki Şey Sonsuzdur;Birincisi Uzay,İkincisi ise İnsanoğlunun "Aptallığı",Ama Birincisinden O Kadar da Emin Değilim.''

Albert Einstein.

------------------------

cevap mı arıyorsun şimdi.....

Top yine taca atıldı,farkettim..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bugün dünya üzerinde yaşayan müslümanların neredeyse tamamına yakın bir kısmının

Benim Cennet hakkında bazı sorgulamalarım var ve bir tanesine burada değinmek istiyorum;

birkaçı yaptığı yanlışlardan dolayı cehenneme atıldı ve inanca göre bu çok olasıdır,

(dinibütün çevrelerde yaygın inanç ahirette herkoyunun kendi bacağından asılacağıdır.)

Peki şimdi soruyorum siz bu sevdiğiniz insan yada insanlar belki de sadece dinin

Teşekkürler..

Sen rahatsan bu dünyada ,

öbür dünyada ne olacagini

bilmene ragmen ,

oraya girebilenler

neden rahat olmasinlar?

Elbette ruhlar gelmeyenlere,gelemeyenlere üzülebilirler ...

Ama bu sorunu düsünmek bile en azindan benim aklima hic gelmedi

Baskalarinin hallerini ve o hallerdeki durumlarini düsünecegime ,

müslüman olarak kendi halimi düsünmem gerekir ...

Kaldi ki ameller degil Allahin rahmeti ancak kurtarir ...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Airbus,

İşte senin sorunun cevabı tam olarak şudur:

Şu yukardakini defalarca oku, oku, ve oku ibret al. Dinlerin ne demek olduğunu bu yukardakinden başka bir şey bu kadar güzel anlatamaz.

Sen diyorsun ki, biricik sevdiceğim, canım, oğlum, kızım, anam, babam, can dostlarım, orda sonsuza kadar cayır cayır yanarken, sen nasıl keyif çatacaksın?

O da diyor ki:

Defalarca oku ve dini gördüğün yerde tam gaz kaç.

Saygılar sevgiler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkürler..

Sevgili AIRBUS ;

Nasılsınız ? Gördünüz mü Bak. Size Başka Bir Seviyeli Tartışmada Karşılaşırız Demiştim.

İşte Karşılaştık. Başlığınız Gerçekten de Etkileyici Olmuş.

İsterseniz Konuya Girelim Artık.

Ben Sizin Arifliğinize Güvendiğim için Yalın Bir Şekilde Anlatacağım.

Sanırım Siz Özetle İnsan Nasıl Cennet i Kazansada Cehennemdeki Yakınlarını Düşünmeden, Rahat ve Huzurlu Olabilir ?

Diye Merak Ediyorsunuz.

Şimdi Önce Teknik Cevabı ;

İslam Dininde, CENNET e Girmeye Hak Kazanan Bir Kul İçin, Zihninde ya da Hissiyat ında, olumsuz Hiç Bir Olgu Kalmayacaktır.

Yani Cennet Ehli ;

Korku Endişe Sabırsızlık, Gam, Keder, Hased, Kıskançlık, Kin, İntikam, Düşmanlık, vb gibi Hiçbir Menfi Haslet Kalmayacak Şekilde Cennet e Alınır.

Onlar HiçBir Şekilde Üzülmezler. Yani Yapılarında Artık Üzülmek Diye Bir Şey Yoktur.

Kaldı ki, Cennet Ehli, Hiçbir Şekilde Cehennem in Varlığından Haberdar Edilmez.

Onlar İçin Heryer Cennet tir. Tüm Ufuk Cennet tir. Başka Bir Mekan ı Göremezler.

Yani Hiçbir Cennet Ehli, Sinema Perdesi Gibi, Cehennemi Seyredemez.

Yalnızca Cennet i Temaşa Edebilir.

Şimdi Gelelim, Sorunun Biz e Bakan Yönüne ;

Biz ce,Bir Mümin Zaten Dünyada İken Herşeyiyle Cennet i Arzulamaz.

lakin Yanlış Anlaşılmasın. Cennet i İstemek Başkadır. Cennet i Gaye Yapmak Başka.

Tabii ki, Cennet i İsteyeceğiz, Cehennem i İsteyecek Değiliz Ya. Lakin Kendimize GAYE Yapmayız.

Yani Sırf Cennet İçin ALLAH a Kul Olmayız.

Zaten Bunada Kulluk Denmez. Kimse ALLAH ı Kandıramaz.

Biz Müminler, Yalnızca ALLAH ın Rızasını Gaye Ediniriz. Başka Hiç Bir Şeyi Değil.

ve Eğer O ALLAH, Biz e Mükafat Olarak Cennet i Bahşetmiş İse, Tabiiki O'na Şükrederiz.

Bizi de Cennetine Al Ya Rabbi Deriz.

Tekrar Ediyorum; Gayemiz ALLAH Rızasıdır. Neticemiz ve Mükafat ımız İse Cennet tir.

Bir de ALLAH a Kul Olmanın Daha Yüksek Mertebeleri Vardır ;

Şöyleki ;

Kul un İman ı Öyle Güçlü Olur ki, ALLAH tan Başka Hiç Bir şeyi Gözü Görmez Olur.

Tıpkı Yunus Emre Gibi.

Ne Demiş Yunus Emre Hazretleri ;

CENNET DEDİĞİN BİRKAÇ KÖŞK BİRKAÇ HURİ , DİLEDİĞİNE VER ONLARI BANA SENİ GEREK SENİ.

Yani Yunus Kendi Diliyle Mevla sı na Der ki ;

ALLAH ım Ben Senin Cennetini Değil, Bizzat Aslını İstiyorum. Bana Sen i Görebilmeyi, Yanında Olabilmeyi nasip Eyle, Ya Rabbi.

Şimdi Daha İyi Anlayabilmişsinizdir Umarım.

Saygılarımla. Doğan Gülbudak

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Onlar İçin Heryer Cennet tir. Tüm Ufuk Cennet tir. Başka Bir Mekan ı Göremezler.

Kafanıza, keyfinize göre öyle desteksiz yorumlar yapıyorsunuz ki, herhalde siz Muhammed'in getirdiği ve Kuranın anlattığı dinden başka yeni bir din getirdiniz.

Nedenini söylemeden önce şunu söyleyeyim: Sizimn anlatımınıza göre cennete alınırken insanlar insanlıklarından çıkıyorlar. Hadi duyguları alındı, düşünceleri de mi alınacak? "Dünyada şöyle sevdiğim biri vardı, buralarda olmadığına göre cehenmnemde olmalı" diye düşünmekten de mi aciz duruma getirilecek? Ne biçim cennet bu yahu? Esaretten farksız. Düşünce yasaklı tecrit kampı!

Gelelim niye yeni bir din getirdiğiniz konusuna:

Apaçık Kuranı inkar ediyor ve yalanlıyorsunuz:

(Onlar cennetler içindeyken, mücrimlerden sorarlar: "Sizi şu yakıcı ateşe sokan nedir?" diye. Onlar şöyle cevap verirler: "Biz .......") (Kuran 74/40-43)

Yani adamlar cennetten cehenneme soru sorup cevap alıyorlar, siz "görmeyecek, bilmeyecek, haberi olmayacak..." diye kafanızdan uydurduklarınızı bize yutturuyorsunuz. Yeni dininizi kabul etmedik ve reddettik. Bize gerçek ve saptırılmamış İslam'ı anlatın lütfen. Yutturmacalara karnımız tok!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkürler..

Sadece bakmakla kalmayacak sizden su isteyenleri acımasızca redetmeniz gerekiyor.

Araf 50- Cehennemdekiler, cennettekilere: "Bize biraz su akıtın veya Allah'ın size verdiği rızıktan bize de verin." diye seslenirler. Cennettekiler de: "Allah, bunların ikisini de kâfirlere haram kıldı." derler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bilmemki yarin neye layik ve neyim

cennetmi acep ya cehenne mi yerim

yar icki ve ud... bana sun bunlarida

al cennetini de git sana toptan vereyim

cennetle cehennem varmi goren gonlum

donmus kimi gordun oteden gonlum

bel baglamadim korkuyla umuttan

yok bir tek isaret iz bile gonlum

Beni özene bezene yaratan kim? Sen!

Ne yapacağmı da yazmışsın önceden.

Demek günah işleten de sensin bana:

Öyleyse nedir o cennet cehennem?

omer hayyamdan -_-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Araf 50- Cehennemdekiler, cennettekilere: "Bize biraz su akıtın veya Allah'ın size verdiği rızıktan bize de verin." diye seslenirler. Cennettekiler de: "Allah, bunların ikisini de kâfirlere haram kıldı." derler.

Evet bir de bu ayet... Eminim başka bir kaç benzer ayet daha vardır biraz daha araştırsak.

Demek cennettekilerin cehennemdekilerden haberi olmayacağını söylemek, Kuranı açık bir şekilde yalanlamak ve söylediğinin aksini söylemekmiş.

Biz boşuna mı diyoruz bu dini cilalayıp şekerle kaplayıp yutturmaya çalışmayın, sevimli göstereceğiz diye uğraşmayın. Bakın böyle şekerle kaplayıp yutturuyorsunuz, yan etkileri yıllar sonra ortaya çıkıyor. Bir sürü bağnaz, tutucu, kendi paçasını kurtarma saplantısıyla en yakınlarını hiçe sayan bencil, korkak türeyivermiş oluyor da artık kafalarındaki paslı çivileri sökmenin bir yolu kalmıyor. Ben çok gördüm iki dindar arkadaşla sohbet edip yıllarca kendisine bakan büyüten annesine başını örtmüyor diye kafir diyen, babasına namaz kılmıyor diye zındık diyen, onlarla didişip durmayı "cihad" kabul eden şaşkınları. "Tebliğe en yakınlardan başlamalı" deyip kızkardeşiyle başını örtmediği sürece konuşmayanları, -hatta kızkardeşine tesettürlü değil diye bakmaktan kaçınanları, "kadın fitnesinden allaha sığınanları" bile!- annesine küsenleri, babasına bağırıp çağıranları çoook gördüm. Saidi Nursi şeytandan bile allaha bir kere, kadından üç kere sığınırmış! Bunlar böyle beyin yıkarlar. Kadın lafını ağızlarına bile almaktan kaçınır, onun yerine "şeytan" demeyi tercih ederler. Üstadları tesettürlü değilse kızkardeşlerine bile bakmalarını yasaklamıştır. Bunlar birer paranoyadır, akıl almaz şaşkınlıklardır. Kızkardeşlerine bile bakmaz, yetmiş kat giysilerden içi görünen transparan hurilerle ilgili öbür dünya fantazileri kurarlar.

Biz boşuna mı diyoruz yeni bir din mi kuruyorsunuz diye? Çünkü Muhammed kadınlara düşkündü. Yeni cariyesiyle yatmak için eşlerinin sırasını bozacak ve onları küstürecek kadar düşkündü. Bununla ilgili sure bile "indirmiş"tir. (Tahrim) Ayrıca hadisiyle de bunu itiraf etmiştir, dünyadan kendisine sevdirilen üç şeyden birinin kadın olduğunu söylemiştir. Hiç öyle kadından üç kere allaha filan sığınmamıştır.

Bu dramları yaşayanlar bilirler. Anne dersen şefkat timsali, baba dersen çocuğuna on milyar istese gözünü kırpmadan verecek kadar özverili, kızkardeş dersen inci gibi, çiçek gibi bir kızcağız. Ama çocuk tutturmuş tesettür, namaz! Erkek kardeş mi? Ona ne yağ çekmeler, ne yaranmalar... Gırla gider! Çünkü belki o da bir "islam mücahidi" olur ihtimali var!

Dünyada böyle beyin yıkayan bir öğreti daha yoktur! Bu tohumları yıllardır saçtınız, saçtınız ve nihayet toplumu kutuplaştırmayı, birbirine düşürmeyi, bir bez parçasının etrafında fırtına koparmayı, iktidarların yolunu şaşırtmayı, partiler kapattırmayı başardınız. Ne diyelim, gözünüz aydın, gazanız mübarek olsun!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili AIRBUS ;

Nasılsınız ? Gördünüz mü Bak. Size Başka Bir Seviyeli Tartışmada Karşılaşırız Demiştim.

İşte Karşılaştık. Başlığınız Gerçekten de Etkileyici Olmuş.

İsterseniz Konuya Girelim Artık.

Ben Sizin Arifliğinize Güvendiğim için Yalın Bir Şekilde Anlatacağım.

Sanırım Siz Özetle İnsan Nasıl Cennet i Kazansada Cehennemdeki Yakınlarını Düşünmeden, Rahat ve Huzurlu Olabilir ?

Diye Merak Ediyorsunuz.

Şimdi Önce Teknik Cevabı ;

İslam Dininde, CENNET e Girmeye Hak Kazanan Bir Kul İçin, Zihninde ya da Hissiyat ında, olumsuz Hiç Bir Olgu Kalmayacaktır.

Yani Cennet Ehli ;

Korku Endişe Sabırsızlık, Gam, Keder, Hased, Kıskançlık, Kin, İntikam, Düşmanlık, vb gibi Hiçbir Menfi Haslet Kalmayacak Şekilde Cennet e Alınır.

Onlar HiçBir Şekilde Üzülmezler. Yani Yapılarında Artık Üzülmek Diye Bir Şey Yoktur.

Şimdi Gelelim, Sorunun Biz e Bakan Yönüne ;

Biz ce,Bir Mümin Zaten Dünyada İken Herşeyiyle Cennet i Arzulamaz.

lakin Yanlış Anlaşılmasın. Cennet i İstemek Başkadır. Cennet i Gaye Yapmak Başka.

Tabii ki, Cennet i İsteyeceğiz, Cehennem i İsteyecek Değiliz Ya. Lakin Kendimize GAYE Yapmayız.

Yani Sırf Cennet İçin ALLAH a Kul Olmayız.

Zaten Bunada Kulluk Denmez. Kimse ALLAH ı Kandıramaz.

Biz Müminler, Yalnızca ALLAH ın Rızasını Gaye Ediniriz. Başka Hiç Bir Şeyi Değil.

ve Eğer O ALLAH, Biz e Mükafat Olarak Cennet i Bahşetmiş İse, Tabiiki O'na Şükrederiz.

Bizi de Cennetine Al Ya Rabbi Deriz.

Tekrar Ediyorum; Gayemiz ALLAH Rızasıdır. Neticemiz ve Mükafat ımız İse Cennet tir.

Bir de ALLAH a Kul Olmanın Daha Yüksek Mertebeleri Vardır ;

Şöyleki ;

Kul un İman ı Öyle Güçlü Olur ki, ALLAH tan Başka Hiç Bir şeyi Gözü Görmez Olur.

Tıpkı Yunus Emre Gibi.

Ne Demiş Yunus Emre Hazretleri ;

CENNET DEDİĞİN BİRKAÇ KÖŞK BİRKAÇ HURİ , DİLEDİĞİNE VER ONLARI BANA SENİ GEREK SENİ.

Yani Yunus Kendi Diliyle Mevla sı na Der ki ;

ALLAH ım Ben Senin Cennetini Değil, Bizzat Aslını İstiyorum. Bana Sen i Görebilmeyi, Yanında Olabilmeyi nasip Eyle, Ya Rabbi.

Şimdi Daha İyi Anlayabilmişsinizdir Umarım.

Doğan Bey tekrar merhaba;

bakın sizin bu ahiretteki insan tanımınız Kuranda belirtilmeyen ve hatta tam tersi belirtilen bir savdır..baştan belirteyim ben inanca saygı duyarım meğer ki o inanç hadi aklın dışına çıktı diyelim vicdanın dışına çıkmadığı sürece.Şimdi siz özetle diyorsunuz ki kimse dünyadaki hiçkimseyi düşünmeyecek hatta hatırlamayacak aklı silinecek(öyle ya bunun olabilmesi için aklının ve tüm anılarının silinmesi manasına gelir)Öyleyse bu dünya manevi olarak da geçici

ve yalan dünya(maddi olarak öyle olduğunu biliyorum zaten)..bu da şuna delalet eder sizin kızınıza oğlunuza eşinize ananıza babanıza olan sevginiz ve ''gönül''bağınızı anlamsızlaştırır,çünkü bütün bunlar gözaçıp kapayıncaya kadar bir ömür çerçevesinde yaşanıp biten ve silinen yokolan duygulardır,orada herkes kendine özgü ve kimseden habersiz bireylerdir(robotlar gibi),yani bu insan onuruna ve vicdanına ve hatta ruhuna çok ters düşer.Şöyle ki

Bizler hadi maddiyatı geçtim manevi olarak ruhumuzda beslediğimiz duyguları pat diye silinip

yeniden yapılandırılacak,garip anlamsız varlıklar değiliz,eğer varsa tanrının ''birer parçasıyız''oyuncağı değiliz

(duygu düşünce ve özgürlüğümüzle)Ayrıca sevgi evrenseldir ve evrensel olan böyle kutsal bir duyguya el uzatmak vicdan değildir.

Yani böyle birşey insanı insan yapan yaratılış yapısına terstir,sizin söylediğiniz gibi olursa o artık insan olmaz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Doğan ağbi,

Airbus arkadaşımız diyor ki; "Ben kendim cennete gitsem dahi sevdiğim insanların, yakınlarımın da orada olmasını isterim."

Sen de diyorsun ki;

Bir insanın başka insanları sevip, onların iyiliğini düşünmesi sence olumsuz bir olgu mudur?

Ardından da diyorsun ki:

Yani Cennet Ehli ;

Sence sevgi de yukarda saydığın; korku, endişe, sabırsızlık, gam, keder, hased, kıskançlık, kin, intikam, düşmanlık, vb gibi bir menfi haslet midir?

Birini sevmemin ve onun iyiliğini düşünmenin neresinde kötülük vardır?

Yani diyorsun ki; "üzülecek bir şey olsa da üzülmezler çünkü yapılarında üzülmek diye bir şey kalmayacaktır".

Eğer bunu söylemek istiyorsan, bunun manası, "İnsanlar cennete girmeden önce insafsızlaştırılacaklardır, gaddar olacaklardır" manasına eşittir.

Yok, eğer bunu kast etmeyip de; "üzülecek bir şey olmayacağı için üzülmezler" diyorsan, bunun manası da "sevdiklerinin cehennemde yanması üzülecek bir şey değildir" manasına eşittir.

Yok eğer bunu da kast etmeyip; "onlar sevdiklerinin cehennemde olduğunu bilmeyecekler" diyorsan; bunun da manası "insanlar sevdiklerini merak etmeyecekler" manasına eşittir.

Eğer "insanlar sevdiklerini merak etmeyecekler" diyorsan, bunun da manası "insanların hafızaları silinecek" manasına eşittir.

Adamın korku, endişe, sabırsızlık, gam, keder, hased, kıskançlık, kin, intikam, düşmanlık, vb gibi bütün menfi duyguları zaten uçtu gitti.

Merak duygusu da uçtu gitti çünkü hafızası silindi.

Peki geriye o insandan ne kaldı? Hiç bir şey. Bu durumda cennete gönderilen aynı insan olmuyor ki. Yeni bir insan yaratılıp o yeni insan cennete koyuluyor. Cenneti hak etmiş olan önceki ise yok edilmiş oluyor.

Nerde kaldı ödül?

Ayrıca o yeniden yaratılmış olan, "bambaşka bir insan" imtihana girmeden nasıl cenneti hak etmiş oluyor?

Saygılar, sevgiler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yani Cennet Ehli ;

Bu bilgilerin kaynağı varmı Doğan bey. Ayet yada hadis....

Yada sizin bildiğiniz başka bir kaynak.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Doğan ağbi,

Airbus arkadaşımız diyor ki; "Ben kendim cennete gitsem dahi sevdiğim insanların, yakınlarımın da orada olmasını isterim."

Sen de diyorsun ki;

.

.

Saygılar, sevgiler.

Sevgili Notamatik ;

Söylediklerinizi Anlıyorum. AirBus in ki leride Tabiiki. Gerçekten Haklısınız.

İnsan Kendi Keyf i Sefa Ederde, Sevdiklerinin Akibetini Hiç Düşünmez mi ?

Sanırım Benim Yazdıklarım Farklı Anlaşıldı. Kurduğum Cümleler Anlaşılamadı. Belkide Ben Maksadımı Anlatamadım. İzah Edemedim.

Her Neyse. Şimdi Daha Net Anlatmaya Çalışacağım.

Öncelikle Biliyorsunuzki, Cennet ALLAH ın Mülkü dür. Ne Kulların Ne de Peygamberlerin Dahi ,

''Kişileri Cennete Almak'' Husunda Bir Yetkileri Yoktur. Bu Yalnızca Cenab ı Hakk ın Takdiri dir.

Cenneti de Cehennemi de ve Oralara Gidecek İnsanları da ALLAH Yaratmıştır. Dilediğince Hükmeder.

Lakin Şunu İyice Anlamak Gereklidir ; Cenab ı Hakk Kullarına Cennet i Mükafat Olarak Sunar. Hak Olarak Değil.

Yani Biz Cennet i Satın Almış Olmayız. Bu Fikir OrtaÇağ Avrupası nda Hristiyan Dünyasının Uydurduğu,

PAPA nın Gelir Kaynağı Olarak, ''Cennet ten Para Karşılığı Arsa Satışı'' ile Oluşmuş Batıl Bir İnanıştır. İslam Bunu Reddeder.

Pekiyi Bu Ne Demek Oluyor ;

Yani Hristiyanlar Tanrının Kendilerine Cennet i Bahşettiğini Verdiğini Düşünürler. Yani Cennet i Sahiplenirler.

Onlara Göre; Eğer Cennet e Girerlerse, Bu Cennet Kendi Üzerlerinde Bir Hak Olmuştur. Cennet İçerisindekilerin dir Zannederler.

Ancak İslam İnancında ; Cennet te Cehennem de Tüm Mevcudat Gibi ALLAH ın Mülküdür.

Bizler Oraya Kabul Edilsek Dahi, Oranın SAHİP i Değil, EBEDİ MİSAFİR i Olmuş Oluruz.

Şimdi Buraya Kadar Herşey Anlaşıldı İse Gelelim Asıl Mevzumuza ;

İslam inancına Göre ; Hakkettiği İçin Değil , ALLAH ın Lütfu na ve Rahmet ine Mazhar Olduğu İçin ,

Cennet İle Mükafatlandırılan, ve Orada Ebedi Bir Misafir Olan Bir Mümin ;

Nasıl Olabilir ki , Sevdiği Herkesi de Kendi Yanında Cennet e Alabilir...?

Cennet in Anahtarı Kendi Elinde midir ? , Cennet in Tapusu Mülkü Kendi Üzerinde mi dir ?

Nasıl ; Ben Şu İnsan ı Çok Severdim O da Buraya Gelsin Diyebilir ? Bu Hakkı Ona Kim Verebilir ?

Kaldı ki Bu Meselenin Bir de ADALET Yönü Var ;

Evet Arkadaşlar Asıl Ehemmiyetli Nokta Budur. Bakınız ALLAH Her işinde ADİL dir. Kaldıki Burada Adaletsizlik Yapsın.

Şimdi Soruyorum Herkese , Adalet Neyi Gerektirir Sevgili Dostlar...?

Herkese Karşı Hakettiği Şekilde Bir Ölçü Belirlemeyi. Değil mi ?

Yani Bir Sınav da , Siz Ne Kadar Çok Soru Çözerseniz, O Kadar Başarı Elde Etmelisiniz. Ya da Tam Tersi.

Fakat Siz Tüm Soruları Doğru Şekilde Yanıtladığınız Halde, Sizin Kadar Soru Çözememiş Biri İle Aynı Derecede Aynı Puan a Sahip Olsanız ,

Ne Olurdu ; Bunun Adı Tek Kelime İle ; ADALETSİZLİK Olurdu.

Şimdi Anladınız mı...?

Yani Tıpkı Sınavdaki Gibi , Eğer Ben Bir Gün Ölür ve Ahiret te Cennet le Mükafatlandırılırsam ,

ve Cennet in İçerisinde Dünya da Tanıdığım Bir Ateist Dostumu Görürsem ,

Siz ce Onu Gördüğüme Sevinmelimiyim...? Orası Piknik Yerimi Arkadaşlar ...?

Ben Düşünmezmiyim ; Tüm Ömrümü ALLAH a Kulluk ve Tebliğ e Harcadım. Herkese ALLAH ı Anlattım.

Fakat Bir Ateist Hiç ALLAH a İnanmadığı Hatta Bizzat ''ALLAH YOKTUR'' Diyebildiği Halde, Bugün Gelmiş Cennet e Girmiş.

Pekiyi Ben AKILSIZMIYDIM ? Tüm Ömrüm Boyunca ALLAH ı Anlattım, ve İbadet Ettim.

Nasıl Olsa Ateist te Aynı Yere Cennet e Girecekmiş, Bende.

Böyle Bir ADALETSİZLİK olabilir mi ?

Bir Ateist, Eski Bir Müslüman Dostu, Kendisinin Cehennem de Yanmasına Gönlü Elvermedi, Arkadaşına Kıyamadı Diye, Cennet e Girebilecek.

ÖYLE Mİ ...?

Yok Böyle Bir Şey. Olsaydı Zaten, ADALET Diye Birşey Kalmazdı.

Bir Ateist te Cennet te Olacak , Peygamber Efendimiz de. Hiç Olur mu ? Hangi Akıl Bunu Kabul Edebilir ki ...?

Böyle Bir Şey Varsa, O Zaman Hepimiz, İşi Gücü İbadet i Namaz ı Bırakalım, Bir Cennet lik Arkadaş Bulalım Kendimize.

Nasıl Olsa o Bizi Cehennem de Bırakmaz, Aldırır Cennet e, Biz de Yırtmış Oluruz. ( Şakacıktan Yani )

Sanırım Şimdi Herkes Anlamıştır, Cennet te Keyfe Özel Arkadaşlar Alınmayacaktır.

Kimseye , Canın Sıkılıyor mu, Cehennem den Bir Arkadaş ını Getirtelim mi Diye Bir Soru Sorulmayacaktır.

Şimdi Gelelim Cehennemdeki Eşe Dosta Acımak Meselesine,

Madem Ona Acıyorsunuz,

Ona Dua Etmeliydiniz, Ona ALLAH ı Anlatmalıydınız, Ona Din i Öğretmeliydiniz.

Zaten ALLAH Uyarmıştı, Kıyamet Gününde, ve Ahiret te Göstereceğiniz Pişmanlıklar Ağlamaklar Nafiledir.

''Dünyada İken İman Ediniz'' '' Dünya da İken Günahlarınızdan Tövbe Ediniz'' Buyurmuştu. Unuttunuz mu...?

Demek ki Ahiret Günü Pişman Olmak Bir Hiç Hükmündedir. Şimdiden ALLAH a İman Etmelisiniz.

Yoksa Zannedildiği Gibi Öyle , '' İçeriden Bir Arkadaşı Çok Özledim de, Onu Görüp Hemen Çıkacağım.'' Desenizde Sizi Kimse Cennet e Almaz.

Bunu Unutmayınız...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sn D. Gülbudak.

İslam inancına Göre ; Hakkettiği İçin Değil , ALLAH ın Lütfu na ve Rahmet ine Mazhar Olduğu İçin ,

Cennet İle Mükafatlandırılan, ve Orada Ebedi Bir Misafir Olan Bir Mümin ;

Nasıl Olabilir ki , Sevdiği Herkesi de Kendi Yanında Cennet e Alabilir...?

Eğer sizin sözleriniz doğru olsa idi ,

Muhammad daha dünyada iken , birtakım yakın arkakadşlarına cenneti *******

Oysa 10 tane İYİ BAĞIŞ YAPAN yada İYİ ADAM KESEN arkadaşını , daha dünyada iken cennetle müjdelemiştir.

Adları belli. Saymayalım.

Şimdi Allahın mülkünde Muhammed nasıl oluyorda , istediği gibi karar veriyor.

YOKSA BU İKİ OLAYDAKİ ÖZNELER AYNI KİŞİ OLMASIN.. !!!!!

Size de dininizle ilgili bilmediğiniz yada kasıtlı olarak unuttuğunuz bişeyi soracağım.

Muhammedin kaç kişiye ŞEFAAT hakkı var.

ŞEHİT denilen kişilerin kaç kişiye şefaat hakkı var.

Yani Allahın kurallarına karşı... Bu adamlar bağışlama hakkına sahip.

Cevap lütfen..

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yani Doğan bey kardeş, öyle bir yanıt vermişsin ki, sanki burada senin anlatımlarına karşı çıkanlar cennete inanmış, var olduğunu kabul etmiş de "iyi de niye sevdiğimiz arkadaşlar da oraya alınmıyor, hadiii, alınsınlar ne oluuur!" diye yalvarıyorlarmış gibi konuşmuşsun!

Kardeş, gözünü aç! Burada kimse cennet kontenjanını artırma, kotaları genişletme çabasında değil! Burada sana karşı çıkanlar, İslam'daki cennet anlayışının içinde barındırdığı çelişki ve mantıksızlıkları ortaya koyuyor, böylece bu inancın geçersiz ve anlamsız olduğunu gösteriyorlar.

"Anam, babam, kardeşim o kadar namaz kılın, allaha eş koşmayın, başınızı örtün dediğim halde dinlemediler, şimdi öbür yanda cayır cayır yanıyorlar, benim sevgili peygamberimin dizinin dibinde, havzı kevserinin başında kucağımdaki hurilerle keyfim gıcır" deme hayallerinin ne korkunç bir bencillik ve insanlıktan çıkma düşüncesi olduğunu vurguluyorlar.

Üstelik bu yanan akrabaları ne seri katil, ne psikopat, ne tecavüzcü, ne dolandırıcı. Sadece akşamları iki tek atan, camiye gitmeyen, başını örtmeyen ve Kuranda ne emrediyor umursamayan insanlar. Bu yüzden bu azaplara düçar olacaklarını düşünüyor ve "oh olsun, inansalardı! Yansın kavrulsunlar, anam babam, kardeşlerim sana feda ya rasululllah!" diyorsunuz.

Biz de bu insanlık dışı garabetinizi size iade ediyor, kabul etmiyoruz. Arap atanızı alın, istediğiniz cennete gidin...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Daha önce yine yazmıştım;

Yeryüzünde bile her zerrenin bütün için şart olduğunu görüyorsak, Cennet'i eksik düşünemeyiz. Cennet tüm insanlığı albilecek kadar büyük değilse hiçbirimize yetmez, zira cennet en kusursuz bütün olmalıdır. Bütünleri kutublar oluşturur. Dilerim yanlış anlaşılmış ''dünyevi cennet'' fikirlerinden uzaklaşan adımlarımız bizi kendimize, yani asıl cennete götürür.

Saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sn D. Gülbudak.

Bazen cevaplamadığınız , gözden kaçan konular var ise , yeniden hatırlatmamızı rica etmiştiniz.

Ben aşağıdaki sorumun cevabını alamadım.

Tekrar hatırlatmak istedim.

Yani Cennet Ehli ;

Bu bilgilerin kaynağı varmı Doğan bey. Ayet yada hadis....

Yada sizin bildiğiniz başka bir kaynak.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Zaten cennet deyince çok ilginçtir kutsal kitapta yapılan tarifler;

neredeyse tamamen arabın psikolojik yapısına uygun ve onları memnun edecek

aksiyonlara yerverilmiş cennette;

*Uçsuz bucaksız serin ağaç gölgeleri

(ki arap en çok sıcaktan muzdariptir ve gölge düşkünüdür)

*Bol bol bal,süt ve serin su ırmakları(arap susuzluktan kavrulan millettir)

*kendilerine bağlı iri gözlü ve gencecik huriler(arabın kıskançlığı ve yaşı küçük

gençkızlara düşkünlüğü,arap kabilelerinde hatunların genellikle iri gözlü olması)

*Tepsilerle şarap vb.yiyecek içecek hzimetinde bulunan genç,parlak oğlanlar

(arabın aşırı baskıdn dolayı büyük çoğunluğunun cinsel sapkınlığı)

*hiç bir mücadele vermeden yangelip yatıp koyu sohbetler yaparak zaman öldürmek

ve bütün nimetin zahmetsizce ayaklarına getirilmesi

vs.vs.cennet tanımı neredeyse evrensel filan değil arabın ihtiyaç ve psikolojik hezeyanına

göre şekillendirilmiştir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tamam , anladık.

Erkeklere 70 tane göğüsleri yeni tomurcuklanmış , şeffaf , yaşıt kız çocukları verdiniz.

Kadınlara ne var.

GILMAN.!!!!!!!!!!!!

Bu gılmanın tarifi var mı.

Kılsız vucutlu.

İri kaslı.

Bitmek tükenmek bilmeyen enerjili.

Yakışıklı.

Siyah saçlı.. Koyu yeşil gözlü.. Kirli sakallı...

Nazik..

Her zaman şiir okuyabilen.

İyi dans eden.

Romantik.

Her zaman gülümseyen.

Alçak günüllü..

yani buna benzer şeyler..

Böyle bir tanım var mı.

Yoksa GILAMN fikri yalan mı.

Yada kadınlar arada ne var.

Tanımı ne.

Kurandan kaynağı ne..

Bilen var mı.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tamam , anladık.

Erkeklere 70 tane göğüsleri yeni tomurcuklanmış , şeffaf , yaşıt kız çocukları verdiniz.

Kadınlara ne var.

GILMAN.!!!!!!!!!!!!

Bu gılmanın tarifi var mı.

Kılsız vucutlu.

İri kaslı.

Bitmek tükenmek bilmeyen enerjili.

Yakışıklı.

Siyah saçlı.. Koyu yeşil gözlü.. Kirli sakallı...

Nazik..

Her zaman şiir okuyabilen.

İyi dans eden.

Romantik.

Her zaman gülümseyen.

Alçak günüllü..

yani buna benzer şeyler..

Böyle bir tanım var mı.

Yoksa GILAMN fikri yalan mı.

Yada kadınlar arada ne var.

Tanımı ne.

Kurandan kaynağı ne..

Bilen var mı.

Saygılar.

Sn.TAKLAMAKAN ;son iki yazınızda sorduğunuz sorularınıza malesef

yanıt ve kaynak alamayacaksınız..Şu sebeptendir ki son 200 yıldır

islam dini neredeyse kendi özünden bile uzaklaşacak şekilde tahribedildi,

ve hala edilmekte.(Onlarca farklı tarikat ve mezhep onlarca farklı din ortaya

koyabilmekte,hatta binlerce şeyh,şıh vs.) Yerine yeni ve diğeriyle alakası olmayan garip

bir inanç sistemi getirildi,ve bu inanç sisteminin yoz,insan aklını

beynini hezeyana uğratan,özgür iradeyi ipotek altına alan yönü ;sorgulamayan,

düşünmeyen,sürekli korkan,özgüveni zayıf hayattan yaşamdan uzak ruhu çekilmiş robot insancıklar yetiştirmekte.

İnsanların getirilmeye çalıştığı bu kıvam ; bu olağanüstü topraklardaki tüm zenginliklerin emperyal ülkeler

tarafından hortumlanması için elverişli toplum kıvamıdır.Koskoca osmanlı imparatorluğu 150 yılda böyle çökertildi biz Türkiye Cumhuriyeti

80 yıldır dayanmaya çalışıyoruz maddi çıkar üzerine kurulmuş tarikat-haçlı işbirliğine..

Umarım size bir cevap olmuştur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yani Doğan bey kardeş, öyle bir yanıt vermişsin ki, sanki burada senin anlatımlarına karşı çıkanlar cennete inanmış, var olduğunu kabul etmiş de "iyi de niye sevdiğimiz arkadaşlar da oraya alınmıyor, hadiii, alınsınlar ne oluuur!" diye yalvarıyorlarmış gibi konuşmuşsun!

Kardeş, gözünü aç! Burada kimse cennet kontenjanını artırma, kotaları genişletme çabasında değil! Burada sana karşı çıkanlar, İslam'daki cennet anlayışının içinde barındırdığı çelişki ve mantıksızlıkları ortaya koyuyor, böylece bu inancın geçersiz ve anlamsız olduğunu gösteriyorlar.

"Anam, babam, kardeşim o kadar namaz kılın, allaha eş koşmayın, başınızı örtün dediğim halde dinlemediler, şimdi öbür yanda cayır cayır yanıyorlar, benim sevgili peygamberimin dizinin dibinde, havzı kevserinin başında kucağımdaki hurilerle keyfim gıcır" deme hayallerinin ne korkunç bir bencillik ve insanlıktan çıkma düşüncesi olduğunu vurguluyorlar.

Üstelik bu yanan akrabaları ne seri katil, ne psikopat, ne tecavüzcü, ne dolandırıcı. Sadece akşamları iki tek atan, camiye gitmeyen, başını örtmeyen ve Kuranda ne emrediyor umursamayan insanlar. Bu yüzden bu azaplara düçar olacaklarını düşünüyor ve "oh olsun, inansalardı! Yansın kavrulsunlar, anam babam, kardeşlerim sana feda ya rasululllah!" diyorsunuz.

Biz de bu insanlık dışı garabetinizi size iade ediyor, kabul etmiyoruz. Arap atanızı alın, istediğiniz cennete gidin...

Sevgili demirefe ;

Kesinlikle Hakkımda Yanılıyorsunuz ;

Diyorsunuz ki ;

Bu yüzden bu azaplara düçar olacaklarını düşünüyor ve "oh olsun, inansalardı! Yansın kavrulsunlar, anam babam, kardeşlerim sana feda ya rasululllah!" diyorsunuz.

Alıntı Demirefe

Hayır Hayır. Yine Beni Yanlış Anlamışsınız. Ben Kimse İçin ''Oh Olsun, İnanmadıkları İçin Yansınlar Kavrulsunlar'' Demiyorum. Demem de.

Ben Tüm İnsanlık ı Kendime Dost ve Kardeş Olarak Görüyorum. Bunu Biliniz.

Sizin Cehennem e Gitmeniz, Bana Keyif Değil , Üzüntü Verir.

İşte Bu Yüzden, Sizin İçin, Ve Tüm İnançsız Dostlarım İçin Dua Ediyorum. ''İnşeAllah Doğru Yolu Bulurlar, ve Birlikte Cennet e Gideriz.''

Diyerek ALLAH a Sizin Adınıza El Açıyorum.

Şimdi Gelelim Sizin Anlayamadığınız Bir Başka Hakikate ;

Diyorsunuz ki ;

Üstelik bu yanan akrabaları ne seri katil, ne psikopat, ne tecavüzcü, ne dolandırıcı.

Sadece akşamları iki tek atan, camiye gitmeyen, başını örtmeyen ve Kuranda ne emrediyor umursamayan insanlar.

Alıntı Demirefe

Gördünüzmü Yine Yanılmışsınız, Kesinlikle İslam Dininde İnsanlar ;

İçki İçti, Camiye Gitmedi, Başını Örtmedi, Emirleri Dinlemedi, Diye Ebedi Cehennemlik Olmazlar.

Bunları Yapanlar, Sadece Günahkar Olurlar. ve

Bu Günahlarının Bedelini Kısa ve Belirli Müddette Ödeyip, Asıl Menzili Olan Cennet e Girer, ve Ebediyen Cennetlik Olurlar.

Hatta Belkide, Ahiret te ALLAH ın Rahmeti ile Affedilir, HiçBir Bedel Ödemeden, Direkt Cennet e Girerler.

Anladınız mı...?

Günahkarlar, Kesinlikle Ebedi Cehennemlik Değillerdir. Bizlerde Günahkarız Ancak ALLAH ın Sonsuz Rahmetine İnanıyoruz.

ve İnşeAllah Cennet e Gireceğiz. Hatta İnşeAllah Sizinle de Beraber Girebiliriz Kardeşim.

''Rahmetim Gazabımı Geçti'' Diyen, Allah ın Rahmetinden Ümid Kesilmez.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sn AIRBUS2,

Atatürk ün yaşadığı zamana göre getirdiği yenilikler.

Bir devlet adamı olarak yaptığı devrimler.

Yaşam tarzı.

Kültürü..

Giyim kuşamı.

Öngörüleri...

Rakı içmesi...

Hayranlığım her geçen gün artıyor.

Sanırım Türk gençliğide arap köleliğine , arap milliyetçiliğine , arap hayranlığına , arap yaşam tarzına , arap giyim tarzına ve arap mantalitesine karşı gelebildiği gün , gerçek bağımsızlık yaşanacaktır.

Arap militarizmine hayır demek hepimizin ilk görevi olsa gerek.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.