Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

YILAN SOYU

AKHENATON

Önerilen İletiler

Sonra, "Adem'in yalnız kalması iyi değil" dedi, "Ona uygun bir Yardımcı Yaratacağım. Tekvin 1:18

Tanrının ademe yardımcı olsun diye yarattığı eşin, onun cennetten kovuluşuna neden olacak bir “şanssızlık” getireceğini bilmemesi mümkünmüdür. ?

Yılan Havva ile konuşurken hangi dili konuşmuştur.İnsan dilinimi. ?

Çünkü Tanrı biliyor ki, o ağacın meyvesini yediğinizde gözleriniz açılacak, iyiyle kötüyü bilerek Tanrı gibi olacaksınız. Tekvin 3:5

Dahası Tanrının insanları iyiyi ve kötüyü ayırt etme yetisinden yoksun bırakmak istemesi aşırı derecede garip değimli. ? İyi ve kötüyü kötüyü ayırt etmesininden yoksun bırakmak istemesi aşırı derecede garip değimlidir.?

İyiyi ve kötüyü birbirinden ayıramamaktan daha büyük bir akılsızlık olabilirmi. ? Çünkü kötüden kaçıp uzak durmayı bilmediği sürece , iyiyi kavrayıp ona ulaşmak için çabalamayıda bilmeyecektir.

Kısaca , Tanrı insanın , kendisi için en değerli unsur olan bilgeliği tatmasını istememektedir. Dolayısıyla iyi veya daha az iyi arasındaki farkı anlamanın bilgelik işi olduğunu akılsızlar bile biliyorsa, bu durumda yılan insan soyunun düşmanı değil , tersine yardımcısıdır

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sonra, "Adem'in yalnız kalması iyi değil" dedi, "Ona uygun bir Yardımcı Yaratacağım. Tekvin 1:18

Tanrının ademe yardımcı olsun diye yarattığı eşin, onun cennetten kovuluşuna neden olacak bir "şanssızlık" getireceğini bilmemesi mümkünmüdür. ?

.

.

Sevgili akhenaton ;

Sizi Tebrik Ediyorum.

( Nationel Geopraphic te Bile, Yılanlar Hakkında Hiç bu kadar Gerçek ve Doğrulara Ulaşamamıştım. )

Bu Yazınız ile , Tıpkı Darvinci Ateistlerin, Bir Canlı Türü olan Maymun ile Oluşturdukları Tarihsel Döngü ve Bağları gibi,

Siz de Kendi Adınıza Kaleme alıp, Yayınladığınız Bu Düşünce ve Fikirleriniz Doğrultusunda ,

ve Sizin de Yazınız da Konu Edindiğiniz '' İnsan Irk ı '' na Bizzat Mensub Olmanız Hasebiyle Soruyorum ;

İnsan Soyunun , Yani Aslında Sizin de Soyu nuz un KİM e ya da NE ye Dayandığı Husunda Bizleri Aydınlattırmısınız.

Bu Özgür Düşünce ve Fikir Paylaşım Platformu nda Bu Ehemmiyetli Konuyu Bizim Paylaşımımıza Sunabilir mi siniz ?

Bu Konuda Bize Açıklık Getiriniz Lütfen.

Belki Siz de Merak Ediyorsu nuz dur Diye Söylüyorum ;

Biz Müminler Soyumuz un Bizzat Hz Adem e Dayanmakta Olduğuna İnanmaktayız.

Bunu Belirtmekten Çekinmeyiz. Şeref Duyarız.

Lütfen Siz de Kendi İnancınızı Ortaya Koyabilir mi si niz ?

Ne ye Dayanıyor Soyunuz..?

Saygılarımla. Doğan Gülbudak

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

esselamün aleyküm

birvarmışhiç yokmuş soruna verilecek cevapları!!! -ki cevaplar varsa- bölmek istemezdim kardeşim kusura bakma.

ancak

Tanrının ademe yardımcı olsun diye yarattığı eşin, onun cennetten kovuluşuna neden olacak bir “şanssızlık” getireceğini bilmemesi mümkünmüdür. ?

Çünkü Tanrı biliyor ki, o ağacın meyvesini yediğinizde gözleriniz açılacak, iyiyle kötüyü bilerek Tanrı gibi olacaksınız. Tekvin 3:5

Dahası Tanrının insanları iyiyi ve kötüyü ayırt etme yetisinden yoksun bırakmak istemesi aşırı derecede garip değimli. ? İyi ve kötüyü kötüyü ayırt etmesininden yoksun bırakmak istemesi aşırı derecede garip değimlidir.?

İyiyi ve kötüyü birbirinden ayıramamaktan daha büyük bir akılsızlık olabilirmi. ? Çünkü kötüden kaçıp uzak durmayı bilmediği sürece , iyiyi kavrayıp ona ulaşmak için çabalamayıda bilmeyecektir.

Kısaca , Tanrı insanın , kendisi için en değerli unsur olan bilgeliği tatmasını istememektedir. Dolayısıyla iyi veya daha az iyi arasındaki farkı anlamanın bilgelik işi olduğunu akılsızlar bile biliyorsa, bu durumda yılan insan soyunun düşmanı değil , tersine yardımcısıdır

kardeşim öncelikle sunu sormak isterim sorularınızı hangi kaynaktan soruyosunuz.

Kuran'ı Kerimde Tekvin Suresi yoktur .

Tekvin tevrat da bir bölümün adıdır.

hayır aklınızdaki sorulara nacizane cevap vermek istedim şayet bizim kaynağımız dejenere olmuş bir kitap değil tek bir harfi bile değişmeden günümüze kadar gelmiş olan Kuran-ı Kerim'dir.

biz müminler tevratın ilk indirildiği haline iman ederiz .

bu günki insanların kendi elleriyle yazdığı haline değil.o yüzden bu ayetlerin savunmasını yapamayız kardeşim.

Kuran-ı Kerim ayetlerinde bu tip sorular aklınıza takılırsa cevap alabilirsiniz.

selametle.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili akhenaton ;

Bu Yazınız ile , Tıpkı Darvinci Ateistlerin, Bir Canlı Türü olan Maymun ile Oluşturdukları Tarihsel Döngü ve Bağları gibi,

İnsan Soyunun , Yani Aslında Sizin de Soyu nuz un KİM e ya da NE ye Dayandığı Husunda Bizleri Aydınlattırmısınız.

Bu Özgür Düşünce ve Fikir Paylaşım Platformu nda Bu Ehemmiyetli Konuyu Bizim Paylaşımımıza Sunabilir mi siniz ?

Bu Konuda Bize Açıklık Getiriniz Lütfen.

Dostum bu konuyla ilgili yazıları vericem zaten.

Konumuz suan benim düşüncelerim değil , ele aldığım konu.

Belki Siz de Merak Ediyorsu nuz dur Diye Söylüyorum ;

Biz Müminler Soyumuz un Bizzat Hz Adem e Dayanmakta Olduğuna İnanmaktayız.

Bunu Belirtmekten Çekinmeyiz. Şeref Duyarız.

tevrat ve kurana göre insanın yaşını işleyecem.

acele etmeyiniz.

Lütfen yazıyla ilgili yorumlarınızı bekliyorum konu sapmasın.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hayır aklınızdaki sorulara nacizane cevap vermek istedim şayet bizim kaynağımız dejenere olmuş bir kitap değil tek bir harfi bile değişmeden günümüze kadar gelmiş olan Kuran-ı Kerim'dir.

biz müminler tevratın ilk indirildiği haline iman ederiz .

Dostum şehir efsaneleri ile kendinizi kandırmayınız, Tevratın değiştiğini kimse ispatlayamaz.

sürekli karşısındakine değişti suçlaması yapan islam hakkında, hanif denen kısım ve 19 cular birisi kuranın eksik derlendiğini diğeride son 3 ayetin fazladan eklendiğini söylemektedir , kaldıki arap ülkelerindeki ayet sayısı ile TC deki birbirini tutmaz, ve TC de 5 farklı çeviri vardır, yani bu konulara girmeyelim.

bu günki insanların kendi elleriyle yazdığı haline değil.o yüzden bu ayetlerin savunmasını yapamayız kardeşim.

bunlar sadece Türkiyedeki söylemler, dışına çıkıldığı zaman doğru olmadığı görülür.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

esselamün aleyküm

birvarmışhiç yokmuş soruna verilecek cevapları!!! -ki cevaplar varsa- bölmek istemezdim kardeşim kusura bakma.

ancak

.

.

Sevgili Misafir Ceylan ;

Bölmek Ne Kelime Sevgili Kardeşim Şeref Kattınız.

İşte, Karşınızdaki Sayın Akhenaton da Siz i Dinlemekte ,

Ve Sahne Sizindir...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kuran ın da yıllar boyunca tahribata uğradığı,saptırıldığı ve hatta birçok ayetinin sömürü düzeninin devamı için insanların akıl ve mantıklarını zincire vurmak iradelerini ipotek altına almak için değiştirildiğini anlamamak için hakikatten sadece kör değil sağır da olmak lazım diye düşünüyorum.

Bugünkü müslüman toplumların ve hatta uç düzeylere kaymış ve artık tüm yaşamsal hissiyatını ve ışığını yitirmiş tarikat mensuplarının yaşam tarzına bakarsanız da kolayca anlaşılır. Zaten bu kadar çok tarikata ve mezhebe bölünmüş aynı din içinde değişik inanışların sergilenmesi ve bunların da birbirleriyle sürekli çekişme-savaş içinde olması zaten islam dininin çoktan pekte iyi niyetli olmayan ellere geçtiğinin kanıtlarından biridir.

sevgilerle

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kuran ın da yıllar boyunca tahribata uğradığı,saptırıldığı ve hatta birçok ayetinin sömürü düzeninin devamı için insanların akıl ve mantıklarını zincire vurmak iradelerini ipotek altına almak için değiştirildiğini anlamamak için hakikatten sadece kör değil sağır da olmak lazım diye düşünüyorum.

Bugünkü müslüman toplumların ve hatta uç düzeylere kaymış ve artık tüm yaşamsal hissiyatını ve ışığını yitirmiş tarikat mensuplarının yaşam tarzına bakarsanız da kolayca anlaşılır. Zaten bu kadar çok tarikata ve mezhebe bölünmüş aynı din içinde değişik inanışların sergilenmesi ve bunların da birbirleriyle sürekli çekişme-savaş içinde olması zaten islam dininin çoktan pekte iyi niyetli olmayan ellere geçtiğinin kanıtlarından biridir.

sevgilerle

Sevgili Airbus ,

Diyorsunuz ki ;

Alıntı Airbus

Deriz ki ;

Yanılıyorsunuz ;

Akıl ve Vicdan ını Susturabilmek Sureti ile, Böyle Düşünebilmek İçin Ancak ve Ancak ;

Siz in Emsal iniz de Bir Ateist Olmak Lazımdır. Başka Hiç Bir Vasıf a Lüzum ve Hacet Yoktur.

Ancak; Münkir lik

Ancak; Müşrik lik

Ancak; Küffar lık

Sanıyorum ki ; Şahsı Hususi niz de Hepsinden Bir Parça İhata Edilmekte.

Öyle Değil mi ? Lütfen Hakkınızda Yanılıyor İsem Düzeltiniz.

Ateizm in Girdap ın da ki Bir Kişi İçin Bunlar , Doğası Gereği Taşımak Zorunda Olduğu Sıfatlar dır.

Anladınız mı ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dostum şehir efsaneleri ile kendinizi kandırmayınız, Tevratın değiştiğini kimse ispatlayamaz.

sürekli karşısındakine değişti suçlaması yapan islam hakkında, hanif denen kısım ve 19 cular birisi kuranın eksik derlendiğini diğeride son 3 ayetin fazladan eklendiğini söylemektedir , kaldıki arap ülkelerindeki ayet sayısı ile TC deki birbirini tutmaz, ve TC de 5 farklı çeviri vardır, yani bu konulara girmeyelim.

islam dininin kutsal kitabı Kuarnı kerim der ki, "Allah katında hak din, islamdır!". bu sebepten dolayı diğer kutsal kitapların değişmiş olması ya da olmaması üzerinde bu kadar takılmak mantıksızdır. ben sadece o kitaplardan çıkartılmış ve dini sabote etmek için kullanılan ayetlerin savunmasını yapamayacağımızı çünkü benim dinime göre değişmiş haline iman etmem yasaklanmış olduğunu ve bizde iman etmediğimiz için onu savunmayacağımızı belirttim..

kuran-ı kerim'in inmesiyle birlikte, diğer kitaplar değişse de değişmese de Allah katında din, islamdır.

ve tüm bunlardan başka yine islamın bölünemez bir bütün oluşundan dolayı şu ayet büyük önem arzeder;

"Hiç şüphesiz, zikri (Kur'an'ı) biz indirdik biz; onun koruyucuları da gerçekten biziz. (hicr suresi / 9)"

ayette anlatıldığı ve müslümanların da iman ettiği üzere kuran-ı kerim'in koruyucusu Allah'tır. ve O(c.c) büyük koruyucunun kelamı kendi izni olmadan asla ve asla değişmeyecektir.

kısacası sizin iddanıza göre Kuranının değişme ihtimali;

müslüman için böyle bir ihtimal yoktur.

din inanç meselesidir. ya inanırsın ya reddedersin, kuran dan bşr harf inkar eden dinden çıkar, ayıklama yapılamaz, yapılmaya çalışılamaz.

insan mantığıyla kuran ters düşüyorsa (ki öle bi yerin olduğunu daha kimse ıspatlayamadı)

yetersiz olanın insan mantığı olduğu açıktır.

peyami safa der ki; insan mantığı yeterli bir kriter olsaydı dünya gül bahçesi olmazmıydı.

bunlar sadece Türkiyedeki söylemler, dışına çıkıldığı zaman doğru olmadığı görülür.

Türkiyedeki değil islam aleminin gerçekleridir.

zira islam aleminin dışına çıkıp diğer din lerin kutsal! kitapları incelendiğinde görülecektirki,

dejenere edilmesine rağmen

son peygamberin gelişini müjdeleyen ayetler meccuttur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Akhenaton ;

Diyorsunuz ki ;

TC de 5 farklı çeviri vardır, yani bu konulara girmeyelim.

Alıntı Akhenaton

Deriz ki ;

Neden Girmeyelim ki..? Bizim Bir Kaygı Ya da Endişemiz Yok, Buyurun Girelim O Mevzulara.

Sorgulanmayan Hiç Bir Şey Kalmasın Hatta.

Var mı Yeterli Bilgi Birikiminiz ?

Neredeymiş Kuran ın 5 Farklı Çevirisi İspatlayın.

Buyrun Gösterin Kuran ı Kerim in Birbirinden Farklı 5 Çevirisinin Nerede Olduğunu.

Yoksa O Çevirileri Kendinişz mi Yazdınız...? O Yüzden mi Bu Kadar Emin Olduğunuz İzlenimi Uyandırıyorsunuz..?

Bekliyoruz..!

Saygılarımla. Doğan gülbudak

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Airbus ,

Diyorsunuz ki ;

Alıntı Airbus

Deriz ki ;

Yanılıyorsunuz ;

Akıl ve Vicdan ını Susturabilmek Sureti ile, Böyle Düşünebilmek İçin Ancak ve Ancak ;

Siz in Emsal iniz de Bir Ateist Olmak Lazımdır. Başka Hiç Bir Vasıf a Lüzum ve Hacet Yoktur.

Ancak; Münkir lik

Ancak; Müşrik lik

Ancak; Küffar lık

Sanıyorum ki ; Şahsı Hususi niz de Hepsinden Bir Parça İhata Edilmekte.

Öyle Değil mi ? Lütfen Hakkınızda Yanılıyor İsem Düzeltiniz.

Ateizm in Girdap ın da ki Bir Kişi İçin Bunlar , Doğası Gereği Taşımak Zorunda Olduğu Sıfatlar dır.

Anladınız mı ?

Arkadaşım şu yazdığın cevaba istinaden ben seninle hangi platformda nasıl tartışmalıyım acaba?

Şöyle açıklamaya çalışayım..

İmanlı bir çok arkadaşı ayrı tutarak söylemeliyim ki;bir taneniz çıksın da değişik bir tepki versin;

ortaya konulan düşünceye akıllı mantıklı bir cevap vermek şöyle dursun,yegane başvurulan yol;karşıdaki insanın kişiliğiyle ilgili arapça bir takım lanetler,yakıştırmalar yaparak saldırıya geçmek...Bumudur dinin getirdiği ahlak,görgü kuralı vs..Sen bu yazıyla zaten benim düşüncemde ne anlatmak istediğimi kanıtlamışsın tüm foruma haberin yok..

Verdiğiniz tepki ruhen ve aklen karanlığa alışmış bir insanın yüzüne tutulan küçücük bir ışık

hüzmesine bile tahammül edemeyişidir,yarattığı rahatsızlıktır,göz kamaşmasıdır. Ben sana zaten islamın

özünden uzaklaştırldığını ve saptırıldığını yazımda kanıtladım ama sen bana bunun böyle olmadığını kanıtlayamazsın sevgili arkadaşım,

sadece inandırıldığını yaşarsın sorgulayamazsın o cesaret ve özgüven yerleşmediyse farklı birşey düşünemezsin..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sen hiç Tevrat yada İncil okudunmu iki tane alda karşılaştır bakalım sen anlayamıyomusun farklılıkları bide iki tane Kuran al karşılaştır..................................

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"Hiç şüphesiz, zikri (Kur'an'ı) biz indirdik biz; onun koruyucuları da gerçekten biziz. (hicr suresi / 9)"

kuranı biz , indirdikte ! diğerlerini başkasımı indirdi ?

onları niye koruyamadı bu biz 'ler

ayette anlatıldığı ve müslümanların da iman ettiği üzere kuran-ı kerim'in koruyucusu Allah'tır. ve O(c.c) büyük koruyucunun kelamı kendi izni olmadan asla ve asla değişmeyecektir.

bakın burda size katılıyorum, arap kültürü değişmez.

müslüman için böyle bir ihtimal yoktur.

bunu benim haricimde haniflerin ve 19 cuların hepsi söylüyor, kadıki kuranınne zaman derlendiği ve orjinalinin olmadığı ortadadır.

din inanç meselesidir. ya inanırsın ya reddedersin, kuran dan bşr harf inkar eden dinden çıkar, ayıklama yapılamaz, yapılmaya çalışılamaz.

din inanç değil , yöneten kesimin yönetilen kesimi kontrol aracıdır.

insan mantığıyla kuran ters düşüyorsa (ki öle bi yerin olduğunu daha kimse ıspatlayamadı)

yetersiz olanın insan mantığı olduğu açıktır.

işte buna gülerek bakıyorum, size bakmanız gereken bir konu söyleyim ve burda yazın bakalım kendine müslüman diyen kaç kişi onaylayacak, aynı karı kocanın bir kaç kez evlenmesi.

yazın bakalım Türk mantığına uyacakmı , bu sadece biri.

Türkiyedeki değil islam aleminin gerçekleridir.

zira islam aleminin dışına çıkıp diğer din lerin kutsal! kitapları incelendiğinde görülecektirki,

dejenere edilmesine rağmen

son peygamberin gelişini müjdeleyen ayetler meccuttur.

yahu ben size şehir efsanesi yazmayın dedim sürekli kulaktan dolma kitaplarda olmayan şeyler yazıyorsunuz.fakat bu yalanı ilk önce Hristiyanlar uydurdu eski ahitte isa'nın geleceği vurgulandı söylemleri yapıldı ve din kitapları ana dilin dışında öğretildi, ne zaman ki ana dilde din eğitimine başladılar o zaman ahitte isanın müjdelenmediği bunun sadece kilisenin uydurması olduğu ortaya çıktı.Aynı şeyi şimdide müslümanlar yapıyor ; ne acı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Mümkün değil,zaten Kuran da irdelerseniz,melekler bile Adem yaratılmadan kan dökecek insan soyunun gelişini biliyor

Madem Tevrat okuyorsunuz,dillerin nasıl bozulduğunu,aslında insanların eskiden tek bir ümmet olduklarını da biliyorsunuz..şu anki dil oluşumları da iyi incelenirse ,eninde sonunda işin ucu tek bir dile gider elbet.Dil bilimci olmadığım için o dil ne çıkar ,adı ne olur bilmem.Ama Aramca,ama İbranice,ama Çince,sizin için önemi ne olur onu kavrayamadım..Bizler tek bir ümmettik,şimdi maşallah her kafadan ümmetiz,tek gerçek bu..

Doğru,aynen şimdi ki sıradan yaratılmışlar gibi olacaktır,ne iyi ne kötü,yaratılmış olduğu gibi yaşayacaktır. Karıncanın biri çıkıp ,yaz boyu herkes çalışırken ben kaçıp şurda dinleneyim deyip,sonra bunun kötü ve günah olduğunu düşünüp vazgeçmez heralde.. Bu demek değil ki,karınca gibi bir varlığın varlığında ki anlam anlamsız olsun.İsterseniz başlayın doğadaki her canlı için,şunu yaratmak akılsızlık mı değil mi diye kafa yormaya.. Hadi bunu geçtim,melekleri secde ettirircesine bir varlık yaratıyor,aslında belki de secde edilen Tanrıdan üflenen bir ruhtur aslında ya neyse,ona öğrenme-bilme yani ezber vari bir program yükleniyor(papağanın gelişmiş modeli),ama iyi nedir kötü nedir bilmiyor,sadece öğreniyor,öğretileni hafızada tutuyor falan.. Sürekli yaratan bir Tanrı için neden olmayacak iş gibi geliyor onu algılayamadım.Nolmuş şimdi,bu nasıl oluyorda bi akılsızlık ıspatı olabiliyor size göre?

İyiyi kavrayıp ona ulaşmak için çaba,kötüden kaçmak,Adam zaten iyi,bilse ne bilmese ne,zaten sunulan hayatta mutlu mesut rahat rahat yaşıyor,keşke bilmez olaydı da dünya da bu halde olmasaydı..Rabbimden o büyük söz çıkmasaydı,ama çıkmış işte,vatana millete hepimize ,tüm Adem soyuna geçmiş ola..

Tevratta lanete uğramış ve sürüngenlikle, toprak yemekle yaşamış bu varlığı,sevdiğim hayvanlar aleminde biraz daha fazla sevdiğim bir noktaya oturtsamda,bu zavallının içine girdiği ve bu şekilde kandırdığı anlatılan İblisin,yani cinlerin atası iblisin yani şeytanın, artık ne derseniz,kendisinin de ,soyununda düşmanımız olduğu apaçık ki,sevimli insancıkların büyüdüğünde bozgunculuk ve tüketicilik dışında bişey yapamamasının,hem de bütün dünyayı cennete çevirebilecek güçte evrensel özde olmasına rağmen bu kadar başarısız bir kan dökücü olmasının ,başka nasıl anlamlandırılabileceğini ben şahsen bilmiyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu arada hemen ekleyim, Ben bana indirilene yani Muhammed e indirilene,Musa ya ,İsa ya ;Yakup ve Yakup oğullarına indirilenlerin hepsine imanlıyım ve onların hiç birini diğerinden ayırmam.Rabbim Kitaplarını anlayacak ilim nasip etsin,kalplerimizi Kitaplarına açsın ve ilmimizi arttırsın.. Tevrat Allahın Kitabıdır,yol gösterici ve rahmettir,en az Kuran kadar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşım şu yazdığın cevaba istinaden ben seninle hangi platformda nasıl tartışmalıyım acaba?

Şöyle açıklamaya çalışayım..

İmanlı bir çok arkadaşı ayrı tutarak söylemeliyim ki;bir taneniz çıksın da değişik bir tepki versin;

ortaya konulan düşünceye akıllı mantıklı bir cevap vermek şöyle dursun,yegane başvurulan yol;karşıdaki insanın kişiliğiyle ilgili arapça bir takım lanetler,yakıştırmalar yaparak saldırıya geçmek...Bumudur dinin getirdiği ahlak,görgü kuralı vs..Sen bu yazıyla zaten benim düşüncemde ne anlatmak istediğimi kanıtlamışsın tüm foruma haberin yok..

Verdiğiniz tepki ruhen ve aklen karanlığa alışmış bir insanın yüzüne tutulan küçücük bir ışık

hüzmesine bile tahammül edemeyişidir,yarattığı rahatsızlıktır,göz kamaşmasıdır. Ben sana zaten islamın

özünden uzaklaştırldığını ve saptırıldığını yazımda kanıtladım ama sen bana bunun böyle olmadığını kanıtlayamazsın sevgili arkadaşım,

sadece inandırıldığını yaşarsın sorgulayamazsın o cesaret ve özgüven yerleşmediyse farklı birşey düşünemezsin..

Sevgili Airbus ;

Yanılıyorsunuz. Akıllı ve Mantıklı Cevap Verebilmek tabi ki Görecelidir. Ki Siz Bunun Olmadığını İddia Ediyor İseniz Saygı Duyarız.

Belkide İfadelerimiz Akılcı ve Mantıklı Değillerdir. ve Hatta Belkide Sizi İncitmişlerdir.

Bu Konuda Pişman ve Üzüntülüyüz.

Lakin Siz de Çok Keskin İddia lar da Bulundunuz.

İşte Buyrun ;

Alıntı Airbus

Ne demek Bu Şimdi ; Demek Biz Sadece Kör değil Bir de Sağır Oluyoruz. Tabii ki Sizin Zannınızca. Öylemi ..?

Pekiyi Benim Bu İtham Karşısında, Nasıl Nezaket Çerçevesin de Kalabilmemi Bekliyebiliyorsun Sevgili AirBus. Lütfen Söyler mi sin ..?

Şimdi , Hangimiz Daha Akılcı , Daha Mantıklı, Daha Düşünceli Olabil mi şiz ..?

Tamam Ben Olamamışım. Agresif Davranış ve Tutum Sergilemişim, Kabulumdür.

Pekiyi Ya Siz..?

Her Ne İse. Ben kendime Yakışanı Yapmak Adına Siz den Özür Diliyorum.

Maksadım ı Aştığım ve Saldırganlık İzlenimi Verdiğim için Üzgünüm.

Seviyeli ve Saygın Tartışmalarda Buluşmak Üzere Sevgili AirBus

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Akhenaton ;

Lütfen Sözlerinizin Arkasında Durun ve Bizlere Açıklayın ;

Birbirinden Farklı Olduğunu İddia Ettiğiniz 5 Farklı Kuran Çevirisi Nerededir ...?

Ve

Ne Şekilde ve Hangi Ayet ler de Birbirinden Farklılık Göstermişlerdir ...?

Ya da Şöyle Sorayım . ;

Böyle Bir Şey in Olabileceğine Biz den Önce Asıl Kendiniz İnanabiliyor mu su nuz ...?

Bu Kadar Çarpık ve Tutarsız Hurafe ler e, Kendinizi İnandırabilmeyi Nasıl Başarabiliyor su nuz ...?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Airbus ;

Yanılıyorsunuz. Akıllı ve Mantıklı Cevap Verebilmek tabi ki Görecelidir. Ki Siz Bunun Olmadığını İddia Ediyor İseniz Saygı Duyarız.

Belkide İfadelerimiz Akılcı ve Mantıklı Değillerdir. ve Hatta Belkide Sizi İncitmişlerdir.

Bu Konuda Pişman ve Üzüntülüyüz.

Lakin Siz de Çok Keskin İddia lar da Bulundunuz.

İşte Buyrun ;

Alıntı Airbus

Ne demek Bu Şimdi ; Demek Biz Sadece Kör değil Bir de Sağır Oluyoruz. Tabii ki Sizin Zannınızca. Öylemi ..?

Pekiyi Benim Bu İtham Karşısında, Nasıl Nezaket Çerçevesin de Kalabilmemi Bekliyebiliyorsun Sevgili AirBus. Lütfen Söyler mi sin ..?

Şimdi , Hangimiz Daha Akılcı , Daha Mantıklı, Daha Düşünceli Olabil mi şiz ..?

Tamam Ben Olamamışım. Agresif Davranış ve Tutum Sergilemişim, Kabulumdür.

Pekiyi Ya Siz..?

Her Ne İse. Ben kendime Yakışanı Yapmak Adına Siz den Özür Diliyorum.

Maksadım ı Aştığım ve Saldırganlık İzlenimi Verdiğim için Üzgünüm.

Seviyeli ve Saygın Tartışmalarda Buluşmak Üzere Sevgili AirBus

Bakın;Yukarıda yazdığınız yazıdaki ince düşünceniz için teşekkürler..

Fakat benim kullandığım ifadelerle ilgili olarak şunu söyleyebilirim;

Kuran da ''sözde'' yeralan bir çok ayette zaten bu ayetlere inanmayanlara,kuşku duyup

sorgulayanlara sağır,kör ve hatta hayvan da dahil birçok yakıştırma yapılmaktadır,

ve birçok insan da bu ayetleri aynen kabul eder,yani şimdi karşıt görüşe karşı inananlar

Kurana dayanarak(hiç te anlam veremediğim şekilde ve üslupta)

bukadar sert ve aşağılayıcı bir tavır takınacak ama alternatif düşünce tarafından böyle bir şey

geldiği vakitte çok rahatsız olacak..Ben sağır ve kör sıfatlarını bu niyetle kullandım.

Yoksa kimseyi tanımadan etmeden hiçkimseye hakaret etmek huyum değildir.

Vurgulamak istediğim bugün islamın getirildiği noktadır,

yüzyıllardır giyim tarzı olarak,yaşam tarzı olarak imanlının en önde gideni gözükenlerin

aslında islamın da genceceik beyinlerin de dibine nasıl da dinamit koyduğunu

hem de bunu müslüman olmayan zihniyetle ortak hareket ederek yaptıklarını gözler önüne sermektir.

Ve bunun düşünen gören şartlandırılmamış beynler tarafından farketmenin ne kadar kolay olduğunu anlatmaya çalıştım.

saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bakın;Yukarıda yazdığınız yazıdaki ince düşünceniz için teşekkürler..

Fakat benim kullandığım ifadelerle ilgili olarak şunu söyleyebilirim;

Kuran da ''sözde'' yeralan bir çok ayette zaten bu ayetlere inanmayanlara,kuşku duyup

sorgulayanlara sağır,kör ve hatta hayvan da dahil birçok yakıştırma yapılmaktadır,

ve birçok insan da bu ayetleri aynen kabul eder,yani şimdi karşıt görüşe karşı inananlar

Kurana dayanarak(hiç te anlam veremediğim şekilde ve üslupta)

bukadar sert ve aşağılayıcı bir tavır takınacak ama alternatif düşünce tarafından böyle bir şey

geldiği vakitte çok rahatsız olacak..Ben sağır ve kör sıfatlarını bu niyetle kullandım.

Yoksa kimseyi tanımadan etmeden hiçkimseye hakaret etmek huyum değildir.

Vurgulamak istediğim bugün islamın getirildiği noktadır,

yüzyıllardır giyim tarzı olarak,yaşam tarzı olarak imanlının en önde gideni gözükenlerin

aslında islamın da genceceik beyinlerin de dibine nasıl da dinamit koyduğunu

hem de bunu müslüman olmayan zihniyetle ortak hareket ederek yaptıklarını gözler önüne sermektir.

Ve bunun düşünen gören şartlandırılmamış beynler tarafından farketmenin ne kadar kolay olduğunu anlatmaya çalıştım.

saygılar..

Şimdi Ben Ne Diyebilirim ;

Hepside Doğru. Kabul Etmek Zorundayım. Tabii ki de ALLAH Kuran da Bu Hitapları Kullanıyor Olduğu Gerçeği,

Ben i Bu Sözlerden Ötürü Asabiyet Göstermiş Olmam Adına Haksız Konuma Düşüyor.

Pekiyi Şimdi Ne yapmalıyız. Birbirimize Kör Sağır Dilsiz Deyip Duracakmıyız.

Kaldı ki , Bu Terim ler Milyonlarca Özürlü Kardeşimizi de Rahatsız Edebilir ve İncitebilir İfadeler.

Bence Tekrarlayıp Durmayalım.

Yalnızca Davamızı Anlatalım, Gerisi Kolay.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Mümkün değil,zaten Kuran da irdelerseniz,melekler bile Adem yaratılmadan kan dökecek insan soyunun gelişini biliyor

bu düşünce kurana ait olmayıp , pagan dönem arabistanda hakim olan düşünce olup kurana sentezlenmiştir.

Madem Tevrat okuyorsunuz,dillerin nasıl bozulduğunu,aslında insanların eskiden tek bir ümmet olduklarını da biliyorsunuz..şu anki dil oluşumları da iyi incelenirse ,eninde sonunda işin ucu tek bir dile gider elbet.Dil bilimci olmadığım için o dil ne çıkar ,adı ne olur bilmem.Ama Aramca,ama İbranice,ama Çince,sizin için önemi ne olur onu kavrayamadım..Bizler tek bir ümmettik,şimdi maşallah her kafadan ümmetiz,tek gerçek bu..

Yahudilere Göre _______________

Olaylar.(DünYa Tarihi)........Ussher'e göre tarih.......Hales'e göre Tarih

Yaratılış..................................4004.............................5411

Nuh'un doğumu........................2948.............................3755

Tufan.....................................2348.............................3155

İbrahimin doğumu.....................1996.............................2153

Yakup'un doğumu.....................1836..............................1993

Yusuf Köle olarak satılması.........1728..............................1885

Yusufun vezirliği.......................1715..............................1872

Yusuf'un ölümü........................1635..............................1792

Lütfen yere basan düşünceler yazın.

İyiyi kavrayıp ona ulaşmak için çaba,kötüden kaçmak,Adam zaten iyi,bilse ne bilmese ne,zaten sunulan hayatta mutlu mesut rahat rahat yaşıyor,keşke bilmez olaydı da dünya da bu halde olmasaydı..Rabbimden o büyük söz çıkmasaydı,ama çıkmış işte,vatana millete hepimize ,tüm Adem soyuna geçmiş ola..

yazının ne anlatmaya çalıştığını anlamanız için eski dönem yapılarını bilmelisiniz özelliklede eski toplumlarda yılan bir külttür.

ve ata-erkil dinlerin ironik karalaması mevcuttur bu kültü fakat yazıyı daha çözebilen olmadı forumda.

Tevratta lanete uğramış ve sürüngenlikle, toprak yemekle yaşamış bu varlığı,sevdiğim hayvanlar aleminde biraz daha fazla sevdiğim bir noktaya oturtsamda,bu zavallının içine girdiği ve bu şekilde kandırdığı anlatılan İblisin,yani cinlerin atası iblisin yani şeytanın, artık ne derseniz,kendisinin de ,soyununda düşmanımız olduğu apaçık ki,sevimli insancıkların büyüdüğünde bozgunculuk ve tüketicilik dışında bişey yapamamasının,hem de bütün dünyayı cennete çevirebilecek güçte evrensel özde olmasına rağmen bu kadar başarısız bir kan dökücü olmasının ,başka nasıl anlamlandırılabileceğini ben şahsen bilmiyorum.

Yılan = Şeytan bir canlı değildir sevgili dostum, Tanrıların kadın veya erkek olduğu toplumları incele.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu düşünce kurana ait olmayıp , pagan dönem arabistanda hakim olan düşünce olup kurana sentezlenmiştir.

Yahudilere Göre _______________

Olaylar.(DünYa Tarihi)........Ussher'e göre tarih.......Hales'e göre Tarih

Yaratılış..................................4004.............................5411

Nuh'un doğumu........................2948.............................3755

Tufan.....................................2348.............................3155

İbrahimin doğumu.....................1996.............................2153

Yakup'un doğumu.....................1836..............................1993

Yusuf Köle olarak satılması.........1728..............................1885

Yusufun vezirliği.......................1715..............................1872

Yusuf'un ölümü........................1635..............................1792

Lütfen yere basan düşünceler yazın.

yazının ne anlatmaya çalıştığını anlamanız için eski dönem yapılarını bilmelisiniz özelliklede eski toplumlarda yılan bir külttür.

ve ata-erkil dinlerin ironik karalaması mevcuttur bu kültü fakat yazıyı daha çözebilen olmadı forumda.

Yılan = Şeytan bir canlı değildir sevgili dostum, Tanrıların kadın veya erkek olduğu toplumları incele.

Sevgili Akhenaton ;

Siz Hala Ne Diye Konuyu Farklı Mecralar a Sürüklüyorsunuz..?

Siz e, Tarafımızca Yöneltilen Sorulara Lütfen Cevap Veriniz.

Önce Önünüzde ki Siz i Bekleyen Kişilere Net ve Cesurca Yanıtlar Veriniz.

Sonra Konuyu Dilediğiniz gibi Yönlendirebilirsiniz. Biz Susarız. Siz i Dinleriz.

Ama Önce o Büyük İddia nız ı İspatlayınız .

Cevap Veriniz ;

Nerede O Olduğunu İddia Ettiğiniz Kuran ı Kerim in 5 Farklı İçeriğe Sahip Çevirisi...?

Nasıl ve Kim ler Tarafından Kuran ı Kerim 5 Farklı Manada Çevirilmiş...?

Buyurunuz İspat Ediniz. Ya da Lütfen Sükut Ediniz.

Siz Ne İspat a Kalkışabiliyorsunuz ; ( Çünki Zaten, Kuran ın 5 Farklı Çevirisi Yoktur )

Ne de Sükut Edebiliyorsunuz.

Daha Fazla Üzeriniz e Gelmek, Biliyorum ki, Zatım a Yakışmayacak.

Lakin Siz de Mesnedsiz İsnad ları Tekrarlamaktan dan Vaz Geçiniz.

Sonra Güzelce Tartışmamız a Kaldığımız yerden Devam Edebiliriz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Akhenaton ;

Ama Önce o Büyük İddia nız ı İspatlayınız .

Cevap Veriniz ;

Nerede O Olduğunu İddia Ettiğiniz Kuran ı Kerim in 5 Farklı İçeriğe Sahip Çevirisi...?

Nasıl ve Kim ler Tarafından Kuran ı Kerim 5 Farklı Manada Çevirilmiş...?

Bunu bilmediğiniz içinmi yoksa iş olsun diyemi soruyorsunuz , en basit örnek Nur 31 " 5 " farklı cevirisi vardır, kurandaki din sitesinde vardır , 5 ayrı cevirisi ve diğer tüm ayetlerdeki fark.

islamiyetin diğer dinlere en büyük eleştirisi budur, kelime oyunlarıyla dini değiştirdiklerini idda eder fakat suçlamayı yapan daima suçludur.Bu dinlerin özünde vardır.

Buyurunuz İspat Ediniz. Ya da Lütfen Sükut Ediniz.

Siz Ne İspat a Kalkışabiliyorsunuz ; ( Çünki Zaten, Kuran ın 5 Farklı Çevirisi Yoktur )

Ne de Sükut Edebiliyorsunuz.

birazda dış kaynaklı yazıları takip ederseniz arap dünyasındada dolanan 3 farklı kuran olduğunu görürsünüz, bunlar saklanan bilgi değil sadece TC de yayınlayanın kafasını koparı verirler o kadar.

siz şimdi konuya döneün be daha sonra İslamiyet bir din değil arap kltürüdür diye forum açıp islamı savunan herkese hodri meydan diyecem, henüz nette yazabilen çıkmadı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sevgilerle

Değişen Müslümanlar dır İslamı yanlıs algılamalarıdır,cahil kalmalarıdır islamdan kopmalarıdır İslamı yanlıs yorumlamalarıdı (Kuran hicbir sekilde bir cümlesi bile değiştiliememistir)ve bu İslamın bozulduğu anlamına gelmez....bozulan *********...İslam da bu yazdıklarınızın hibirini göremessiniz ama ''müslüman''ım dieynlerin hareketlerinden görebilirsiniz..Elma farklı armut farklı....

Not:butun müslümanları kastetmedigim biliniyor heralde....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bunu bilmediğiniz içinmi yoksa iş olsun diyemi soruyorsunuz , en basit örnek Nur 31 " 5 " farklı cevirisi vardır, kurandaki din sitesinde vardır , 5 ayrı cevirisi ve diğer tüm ayetlerdeki fark.

islamiyetin diğer dinlere en büyük eleştirisi budur, kelime oyunlarıyla dini değiştirdiklerini idda eder fakat suçlamayı yapan daima suçludur.Bu dinlerin özünde vardır.

birazda dış kaynaklı yazıları takip ederseniz arap dünyasındada dolanan 3 farklı kuran olduğunu görürsünüz, bunlar saklanan bilgi değil sadece TC de yayınlayanın kafasını koparı verirler o kadar.

siz şimdi konuya döneün be daha sonra İslamiyet bir din değil arap kltürüdür diye forum açıp islamı savunan herkese hodri meydan diyecem, henüz nette yazabilen çıkmadı.

Sevgili Akhenaton ;

Diyorsunuz ki ;

en basit örnek Nur 31 " 5 " farklı cevirisi vardır, kurandaki din sitesinde vardır

Alıntı Akhenaton

Size Daha Farklı Diller ile Nasıl Anlatmalıyım Acaba...?

Anlayabilmeniz Maksadı ile Tekrar Deriz ki;

Kendi İddialarımız, ''Evet Aslında Vardır, İnternet te Bile Vardır.'' Diyerek İspatlanamaz.

Şimdi Biz Sizin Yazdıklarınızdan Ne Anlamalıyız;

Diyorsunuzki;

Kuran da ki Din Sitesinde Vardır,

Dış Kaynaklı Yazıları Takip Ederseniz Görürsünüz.

Arap Dünyasında Farklı Kuran lar Vardır.

Şimdi Bu Yazdıklarınız, Siz in İspatlar ınız mı...?

Sizi Tebrik Ediyorum!!! İddia nızı Çok Net İspat Etmişsiniz !!!

Yahu Neden Anlamıyorsunuz, Bu Yazdıklarınız da Tamamen İdiida dır lar.

Yani Sadece Şurada Vardır, Burada Görülebilir, Diyorsunuz. Başka Bir Şey Yok.

Yahu Ben Ne Diye, Arap Dünya sını Araştırayım ki,

İddia nın Sahibi Ben Değilimki, Siz siniz. Yani Bizzat, Tüm Belge ve Dökümanları Burada Yayınlamalısınız.

Ayrıca Şunu İyi Biliniz ;

İnternette Yayınlanmış Her Yazı Bir Kaynak Değildir.

Eğer Öyle Olsaydı,

Bizlerin Burada Yazdığımız Tüm Yazılar Birer Kaynak Olmuş Olurlardı.

Yani Bir Web Sayfası; Sanki Bilimsel ya da Tarihsel Bir KANIT Olarak Gösterilemez.

İnternet te, Her Yazılan Yazı Ancak Kendi Yazar ını Bağlar. Ya da İnanlarını.

Evrensel bir Kayıt ya da Eser Olamazlar.

Eğer Siz bir İnternet Adresinde, ''Kuran ın Farklı Ayetleri Vardır.'' İddiasını Taşıyan Bir Yazı Bulursanız ;

Biliniz ki, Bu da Siz inki gibi Bir İddia dır. Bir Delil yada Bir İspat Değildir.

Artık Anladınız mı...?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Airbus ,

Diyorsunuz ki ;

Alıntı Airbus

Deriz ki ;

Yanılıyorsunuz ;

Yanılıyorsunuz demenin dışında somut bir şeyler söyleseniz de biz de aydınlansak ha?

Kuranın hiç değişmediğini söylüyorsan ispatlayacaksın... Neye göre? Kime göre?

Değişmediğini nereden biliyorsuuun?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.