Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

BUGÜN NE PİŞİRELİM?

sayman22

Önerilen İletiler

ara sıra tarif verelimde forumun içeriğini bozmayalım... :P

ORMAN KEBABI

Malzemeler: 1/2 kg. kuşbaşı et, 2 çorba kaşığı margarin, 2 adet soğan, 2 adet patates, 2 adet havuç, 1 su bardağı konserve bezelye, 1 çorba kaşığı salça, 1 çay kaşığı kekik, Tuz. Yapılışı: Küçük doğranmış soğan, et ve margarin tencereye konur. Ateş üzerinde karıştırılarak kavrulur. Salça konur. Biraz daha karıştırılıp üzerine 1,5-2 su bardağı sıcak su ilave edilip, etler yumuşayıncaya kadar pişirilir. Patatesler soyulur, havuçlar kazınır. Küçük küçük doğranıp, yumuşayan ete ilave edilir. Sebzeler pişince konserve bezelye ve tuz katılır. 5-10 dakika sonra kekik serpilip servis yapılır.

yemek böyle yapılır işte öğrenin biraz... :lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 447
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

noluyo burda? :D

Ekmek dedigin böyle tas gibi olur! :)

Sizde biraz zor anliyorsunuz ha :stuart: sabahdan beri ne diyorum ben. Bana bir corba söyleyin, sicak ekmek yaninda, ehh hadi sizde oturun karsima. Herkesin sagligi icin en iyisi olur valla. :P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

buyrun size güzel bir tarif...

(fare zehirli) :P Leyloş Kurabiyesi

Malzemeler:

9 kaşık şeker

30 kaşık un

3 yumurta

1 paket margarin

1 paket vanilin

1 paket kabartma tozu

Yapılışı:2 yumurtayı derin bir kaba kırın.3 üncü yumurtanın beyazını ayırın ve sarısını diğerlerine ilave edin.Daha sonra diğer bütün malzemeleri katıp yoğurun.hamur haline geldikten sonra yuvarlarıp şekil verin sonra yumrtanını beyazına batırın ve fındık tozuna bulayın.Önceden ısıtılmış fırına koyun.Dikkat:Kurabiyelerin özelliği çok pişmemesinde.Beyaz olarak kalmalı.Başında bekleyin 10-15 dakika yeter.

AFİYET OLSUN doymazsanız söyleyin ben yine yaparım... :lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

demek fil kadarsın :P o zaman senin yemeğin içine birkaç kutu boşaltmak lazım.... :lol:

yav çorba çorba diyip duruyon al sana çorba azizilturco yapmıştı dün biz yedik çok güzel olmuş sizde bir deneyin.... :devil:

malzemeler :

8 su bardağı et suyu

4 kahve fincanı yeşil mercimek

4 kahve fincanı un

5 çorba kaşığı tereyağ

tuz, biber

Yapılışı :

Mercimeği ayıklayıp, yıkadıktan sonra üzerini örteecek kadar su koyup hafif ateşte suyunu çekinceye kadar pişirin, azar azar kaynar et suyu ilâve ederek, süzgeçten geçirin. Yağ ile unu 1-2 dakika kavurup et suyu ile beraber süzgeçten geçirilmiş mercimeği ilave edin. Tuz, biber koyup, sürekli karıştırarak on dakika kadar kaynatın. Kızarmış ekmekle servis yapın.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:D

uyanik agabeyim benim. Gücüm fil kadar demek istedim. :blushing::)

Agabeyim sen beni niye anlamiyon yaw, bir corba söyle dedik, yine bir tarife vermisin, sen fazla düsünme söyledigin yerde o corbaci bilir nasil yapildigini. :P

Cek bakayim paralari, karnim ac. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sanslisiniz valla, istanbullu ben ancak yazin görebilirim buna üzgünüm simdi ama güzel bir yanida var bu isin. Size cabuk göremeyecegim. :P

Iyi kurtardin pacayi yine agabey. Simdi burda olsaydin benim istedigim zamanlarda corba söylemeye mecuburiyetindeydin. :D:clover:

Ne bu benim kaderim be. :stuart:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

nasil güzel bir sürpriz. Simdiye kadar hic bir erkek bana corba göndermedi. Pirlanta altun, bunlari hep fazlasinlan aldim ama bu icime isitacak bir corba veren olmadi. :):D:lol:

Birde altindan bir kasik koyarsan yanina daha da güzel olur ama agabey. :P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yemek adı:İNSANLIK :)

Kullanılacak Malzemeler:

Bir Ölçü...........:Günaydın

İki Ölçü...........:İyi Geceler

Birazcık...........:İlgi

Bir Tutam........:Anlayış

Normal Ölçüde.:Nezaket

Bir Tatlı Kaşığı..:Tolarans

HARIZLANIŞI

Malzemeyi iç dünyanızdan alın.Yıkamanıza gerek yok.Tertemizdir.

Gönül teknenizde yavaşça karıştırın.

Kokusu her yanınıza sinince içine duygu şerbeti karıştırın.

Karışımı hayat tabağının içine boşaltın üzerini sevgi marmelatıyla süsleyin.

Birkaç parça gökkuşağının renginden serpiştirin.

Gün boyu afiyetle yiyin. Ha! Bu arada sadece kendiniz yemeyin HERKESE VERİN :):clover:

bende bolye bir tarif vereyim dedim :blushing:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.