Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

BURADA HER SORUYA CEVAP VERİLİR

Önerilen İletiler

Soru;

Islama göre su an bana ne yapmaniz gerekirdi?

islam seni imana zorlamaz ancak islam kendisine yapılan sataşmalara da cevap verilmesini uygun görür. islami bulmadin mı yoksa.. yeterli bulmadıysan sana uygun bir afgan ya da iran sitesi vardır muhakkak...

gelelim hz. Muhammed'in SAV kandirmasına: bak kandıran bir insanın yaptığından örnek :

Hazret-i Aişe -radıyallahü Anhâ-' Validemizin anlattığına göre, Hazret-i Peygamber -sallallahü aleyhi ve sellem- Efendimiz, geceleri mübarek ayakları şişinceye kadar uzun müddet teheccüde devam ederlerdi. Durumdan müteessir olan muhterem zevcesi:

"-Ey Allah'ın resûlü, geçmiş ve gelecek günahların bağışlandığı halde niçin böyle yapıyorsun?" diye sorunca; "-Ey Âişe! Rabbime çok şükreden bir kul olmayayım mı?" karşılığını vermiştir. (Buhari, Teheccüd, 6)

şimdi bu ıssız gecelerde kimleri kandırmayı amaçlamış olabilir acaba...

anlamadiğim şu ki: dünyada bir benzeri var mı bilmem ama; bir insan kandırdıklarıyla kimsenin bilmediği gece karanlığında sabaha kadar meşgul olsun...nasıl kandırma ki gece de ve de herkesler uykudayken sürüp gitsin... var mı böyle bir örnek?

bana gelince öyle saygın olmak gibi bir iddaam yok, olamaz da .. ama siz de saygısızlık yapmayın...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

islam seni imana zorlamaz ancak islam kendisine yapılan sataşmalara da cevap verilmesini uygun görür. islami bulmadin mı yoksa.. yeterli bulmadıysan sana uygun bir afgan ya da iran sitesi vardır muhakkak...

gelelim hz. Muhammed'in SAV kandirmasına: bak kandıran bir insanın yaptığından örnek :

Hazret-i Aişe -radıyallahü Anhâ-' Validemizin anlattığına göre, Hazret-i Peygamber -sallallahü aleyhi ve sellem- Efendimiz, geceleri mübarek ayakları şişinceye kadar uzun müddet teheccüde devam ederlerdi. Durumdan müteessir olan muhterem zevcesi:

"-Ey Allah'ın resûlü, geçmiş ve gelecek günahların bağışlandığı halde niçin böyle yapıyorsun?" diye sorunca; "-Ey Âişe! Rabbime çok şükreden bir kul olmayayım mı?" karşılığını vermiştir. (Buhari, Teheccüd, 6)

şimdi bu ıssız gecelerde kimleri kandırmayı amaçlamış olabilir acaba...

anlamadiğim şu ki: dünyada bir benzeri var mı bilmem ama; bir insan kandırdıklarıyla kimsenin bilmediği gece karanlığında sabaha kadar meşgul olsun...nasıl kandırma ki gece de ve de herkesler uykudayken sürüp gitsin... var mı böyle bir örnek?

bana gelince öyle saygın olmak gibi bir iddaam yok, olamaz da .. ama siz de saygısızlık yapmayın...

Ne varmis bu iran ve afgan sitelerinde? Türkiye'deki islamin onlarla alakasi yok degil mi? Demekki gercek islam neymis?

Kendi kendinize cevap veriyorsunuz, Bence islami kibarlastirarak degistirmissiniz sonra buna islam diyorsunuz oysaki asil islami yasamiyorsunuz..

Bu saygisizlik dediginiz seyi afganistanda yapsam bana ne yaparlardi islam anlayisina göre?

Anlattiginiz hadise gelince, bozacinin sahidi siraci..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Demek Muhammed inandığı için bunları yapmış.

Ne kadar da acı çekmiş....

Bide hintli dostumuza bakalım.

Kendisi peygamber olmamasına rağmen , sıradan basit bir inanan kişi olmasına rağmen ,

inandığı uğruna , sakalını kesmiyor. Yıllarca yıkanmıyor. Çivili döşekte yatıyor. Vejeteryan. Et yemiyor. Ve ulaşım aracı kullanmıyor. Yayan yürüyor.

Yıllarca yıkanmamak ne kadar acı verir kişiye bilir misiniz. Pireleniyor. Derisı çatır çatır kuruyup çatlıyor.

Sizinki peygamber... Bu bahsettiğim kişi sıradan inanan.

Yok ayakları şişiyormuş..

Masal.

Üstelikte inancı için ibadet ederken acı çekmek se maharet... Hintli dostumuz daha takvalı demek ki.

Verdiğiniz örnekle Allahın varlığı ispat oldu sanırım.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Demek Muhammed inandığı için bunları yapmış.

Ne kadar da acı çekmiş....

Bide hintli dostumuza bakalım.

.

.

Saygılar.

yazıdaki ayakların şişmesine vurgu yapmadım. çekme başka yöne...hatırlatmak isyediğim geceleeri de bu kandırmacanın devam ettiğini .mademki kandırmadır,gündüzler varken gece niye yapılır. hem de sabaha kadar.

ispata gelince :senin kıymetli örneğindeki hundu da Allah ı imkansızlaştırdı öylemi...

eskiya:

Allah şahitdir desem yok dersin Allah.

melekler şahittir desem gene öyle varlıklar yok dersin...

eşi şahittir dedindi: eşine şıracı dediniz.

nerden bulcaz bu şahidi pekii:seni şahit tutalım o zaman kimseye inanmıyorsun...ama bir sorun var ki şahitliğin için ölmen gerekiyor..

bunu ölüme sen bırakıyorsun...

ölünce de kendin şahit olursun... reddetmek kurtuluş olsa, sevgili peygamberimiz önce reddederdi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yazıdaki ayakların şişmesine vurgu yapmadım. çekme başka yöne...hatırlatmak isyediğim geceleeri de bu kandırmacanın devam ettiğini .mademki kandırmadır,gündüzler varken gece niye yapılır. hem de sabaha kadar.

.

.

.

O da hintli gibi bir zamanlar samimiyetiyle inanmis olabilir ancak onun bu sekilde inanmasi, inandigi soyutun varoldugu oldugu anlamina gelmez..

Sn taklamakan'in anlattigi hintlide o sekilde ibadet etti diye inancinin dogru oldugu anlamina gelmez..

Ona bakarsak bu hintli peygamberim deseydi ona da inanmamiz gerekirdi degil mi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

O da hintli gibi bir zamanlar samimiyetiyle inanmis olabilir ancak onun bu sekilde inanmasi, inandigi soyutun varoldugu oldugu anlamina gelmez..

Sn taklamakan'in anlattigi hintlide o sekilde ibadet etti diye inancinin dogru oldugu anlamina gelmez..

Ona bakarsak bu hintli peygamberim deseydi ona da inanmamiz gerekirdi degil mi?

Muahmmedin ayakları şişene kadar namaz kılması ile , hintli dostumuzun yıllarca yıkanmayıp kirli kalması , pirelenmesi , inandıkları şeyi gerçek yapmaz.

Sadece inandıkları gibi yaşama çabasını gösterir.

Sondan başa gelelim ,

Siz bu gün Muhammedin o gece kıldığı namazdan bahsediyorsanız eğer , bu namaz amacına ulaşmış demektir.

Bakın o kadar namaz kılıyor ki,

bakın hiç gereği yokken o kadar namaz kılıyorki,

bakın peygamber olmasına rağmen o kadar namaz kılıyor ki,

bakın..

bakın.

Ben uydurduğum kurala bu kadar uyarken , size nooluyorda kurala uymuyorsunuz demeye getiriyor.

Ve bugun siz hala bunu konuşuyorsunuz. Ve aynı manada kullanıyorsunuz.

Ortada inandığı şeyi destekleme uğruna , kendi koyduğu kurala uyan bir adam var. Başka bişey yok.

Nooldu şimdi.

Muhammedin Allahı var ve Muhammed onu peygamberidir mi diyecez.

İspatı yaptık.

Hadi hayılısı.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Dostlarım ;

Birkaç gün süren ayrılığın ardından yine aranızdayım, yine birlikteyiz.

Forumda bulunamadığım süreçte, Siz i hiç özlemedim dersem ; Bilin ki, İyi Bir Yalancı Olamadığım dan dır.

Bu öyle bir Özlem ki, Sanal Alem in sınırları bu Manayı İhata etmekte dahi, Yetersiz kalmakta.

Sanki, Kırk Yıllık Bir Dostluğumuz Varmış da, bu Dostluğun arasına da, Çok Uzun bir Ayrılık, ve Firak, ve Hicran Sızısı Katılmış, ve

Nihayet Vuslat Neş e si Kıvamında, Bir Buluşma Sevinci Sonrası. Daha Ne Söyleyebilirim ki ? Şükür Kavuşturana.

Lakin, Bir Söz Vardır ya Hani ; ''Gönül Umduğu Yere Küsermiş.''

Biraz da Dargınım Anlayacağınız, belkide Gönül Yorguluğu demeliydim. Bilemiyorum.

Şimdilerde düşünüyorum da , Ben bu Başlığı Ne Beklenti ve Gaye ler doğrultusunda Açtım, Oysa, Bugün ise Nasıl bir Portre ile karşı karşıyayız.

Siz Olsanız Üzülmezmiydiniz...? Ney den mi Bahsediyorum ...? Öyleyse Size İçimi Dökmeme İzin Verin, ve Lütfen Biraz daha Vakit ayırınız ;

Bakınız , Bu Başlığın Açılışında, Siz Sevgili Forum Dostlarıma Hitaben Yazdığım, 18.04 08 Tarihli, Takdim ve Sunum um Şöyledir ;

{ Saygıdeğer Arkadaşlar,

Muhtemelen herkes;

Kim bu kendini bilmez, Bu nasıl bir kibir dir böyle, ve de buna benzer ifadeler ve düşünceler içerisindesinizdir.

Ben de sizler gibi, böyle bir iddaa yı dünya da ilk kez gerçekleştirebilmiş olan ;

AZİZ ÜSTAD ımın hakkında (ALLAH affetsin) onu tanımadan önce bu şekilde önyargılarda bulunmuş idim.

Lakin, eğer beni (mana alemin de) kendi talebeliğine kabul buyurmuşlar ise,

Ve ben de telif ettikleri eşsiz risalelerini anlayabilmiş, onlardan bir hisse alabilmiş, ve ilim tahsil edebilmiş isem,

Evet ben de O ÜSTAD ın talebesi olmanın verdiği izzet ve şeref ile diyorum ki,

(İman Hakkında)

BURADA HER SORUYA CEVAP VERİLEBİLİR VE ALLAH IN İZNİ İLE VERİLECEKTİR...

Saygılarımla. Pek Aciz ve Kusurlu, Dualarınıza Pek Muhtaç Kardeşiniz;

Doğan Gülbudak }

İşte, bir kaç gün önce (Sizlerden ayrı kaldığım zaman zarfında) Bu Başlığın Sunum unu Okuyarak,

İlk Aklına Gelen Gelen Düşünceleri, Benimle ve Tabiiki Bizimle Paylaşan Bir Arkadaşımızın, Cevaben Yazdığı (Anlamlı !) Kelimeler ;

Yav SEN NE EZİK BİR İNSANMIŞSIN da haberimiz yokmuş. VALLA yeni gördüm bu başlığı ve insan olabilmenin onuru ile İÇİM BURULDU.

Demek hala böyle aziz üstadların talabeliklerine, çekirgeliklerine, risalelerine erişebilmeye,

Allah Kitap adını da dillendirerek YAMANAN, medet uman kullar var.

BU KADAR SAYGIYI SEN ÖNCE KENDİNE GÖSTER. Böylesi eziklik müritlikle başlar, ŞİRK'E kadar gider.

Allah akıl fikir versin.

Alıntı, Sevgili FERRARİ

Aslında Bu Cevaba karşı ilk Somut Tepkim, ''Bu Kümelenmiş Kelime Grubunu, büyük harflerle alıntılayıp,

Sonuna da, '' YORUMSUZ '' ibaresini eklemek'' olacaktı. Yani Yalnızca Sizin Vicdanınıza Sunmak, ve küçük boyutlu bir Kamuoyu oluşturmak.

Yinede bana yardımcı olmanızı çok isterim aslında, Mesela, Lütfen Yapıcı Nitelikte, Yorum ve Eleştirilerinizi Paylaşın Benimle.

Gerçekten ben ; İtham edildiğim üzere, ''EZİK'' Bir Şahsiyet mi yim ...?

Gerçekten ben ; ''Allah'' ın ve ''Kuran'' ın Adını Dillendirip, Kullanarak, Birine ya da bir Şeyler e Yamanmaya çalışan bir Kişi mi yim ...?

Gerçekten ben ; İçe Dönük Saygı konusunda, bu kadar Aciz ve Kendine Saygısı Olmayan Bir İnsan mı yım ...?

Ya da , Velev ki, Böyle Biri Olsam Bile ; Yalnızca yukarıdaki Başlık Sunumu nu yazmış olmam sebebiyle Nasıl böyle ithamları Hakediyor Olabilirim ...?

Yazık... Çok Yazık... Daha Fazla Yazmak İstemiyorum, Bilakis, Herşeye Rağmen Kişileri Kırmak tan, İncitmek ten Korkuyorum.

Ne Diyebilirim ki ; Derya lar Dalgalı Olsada, İnci ler Hiç Sahile Vurmazlar.

Saygılarımla. Doğan Gülbudak

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben de bir soru sormak istiyorum topici açan arkadaşa. İlk insan olarak kabul edilen Hz. Adem okuma yazma biliyor muydu?

Sevgili huseyinn ;

Sorulabilecek tüm sorular gibi Siz in sorunuz da Kuşkusuz Saygıyı ve Muhatabiyeti Hakediyor,

Değer Verip Soduğunuz için ise Ayrıca Teşekkürlerimi Sunuyorum.

Lakin ;

Bu Sorunun Cevaplandırmadan önce, izin verirseniz Siz e bir Önerim Olacak, Şöyleki ;

Lütfen , Google ya da Türevi olan bir Arama Motoruna, ''Yazının Tarihi'' ya da ''İnsanlık Tarihinde Yazı'' Cümlelerini yazarak arattırabilirmi si niz ?

Ayrıca Daha Detaylı Tarihsel Verilere ulaşabilmek için ; Lütfen '' Parşömen '' ve '' Hiyeroglif '' Terimlerini Arattırınız.

Emin Olun İlk ''Yazının Tarihi'' ile ''İlk İnsan ın Dünyaya Geliş Tarihi'' Arasında Epeyce ''Uzun Bir Büre Geçtiği'' bilgisine çok kolay ulaşılabilmektedir.

Lütfen Bu önerimiz adına Biz e Kızmayınız, Darılmayınız. Bizim Gayemiz Yalnızca Forumuz da, Ortak Kültür Altyapısı Oluşturulmasına Katkı Sağlamaktır.

Yinede, Bireysel Araştırma yerine, Bizim Beyanatlarımızı Okumayı Tercih Edecek Olursanız ;

Size Açıklayıcı Bilgiler Sunabilmekten Onur Duyacağımızı, Söylemek İsteriz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Muhammed kendi cikarlari icin insanlari kandirirken hic dalga gecmemis degil mi?

Siz o kadar saygin misiniz?

Hersey ortada..

Sevgili 3skiya ;

Diyorsunuz ki ;

Siz o kadar saygin misiniz?

Hersey ortada..

Alıntı 3skiya

Lütfen Yukarıdaki Alıntılanmış İfadelerinizi Açıklarmısınız ? Hedef Kitlenizin Kapsamına Kim ya da Kimler Giriyor ...?

Yani Bu Bu Soruyu Kimler e Soruyorsunuz ? '' Siz Saygınmısınız ? '' Soru Cümlesindeki, ''Siz'' Zamir i ne Hangi Kitleyi Dahil Etmektesiniz ...?

Eğer Bu Siz İnançlı Tüm İnsanlar ı Kapsayacak Nitelikte ve Cüret te İse ; Haydi Tekrar Sorunuz ; İşte Bir İnançlı Olarak Karşınızdayım...

Yok Eğer, Farklı bir Anlam Yüklediyseniz '' SİZ O Kadar Saygınmısınız ? '' Cümlesine, ve O Sorduğunuz ''Siz'' , aslında ''Biz'' Değilsek ;

Öyleyse Buyurunuz, Biz i Aydınlatınız , Açıklayınız, Kim e Bu Soru ...?

Kusuruma Bakmayınız, Biraz Gergin bir Hitap Şekliyle Siz e Karşı Bir İletişim Tarzı Sergilemiş de Olabilirim , Ancak ;

Kimse ama Kimse Bir Mümin Olarak Bizzat Şahsıma (ya da Şahsımıda İçine alan İslam Alemine) Karşı , SAYGINLIK Sorgulaması Yapamaz...

İddia Ediyorum ki ;

Aslında Hepsi Birbirinden Değerli Olan, Tüm Üyeler Arasından Bir Tek Üye Dahi ,

Benim Şahsımın Sergilediği, Saygı ve Saygınlık Numuneleri Karşısında, Kişiliğime ve Öz Benliğime Karşı ,

Bir Saygısızlık İthamı nda Bulunabilecek Cüreti Gösteremezler.

Eğer Benim Kadar Edep ve Saygı Konusunda Duyarlı Bir Kişi var ise,

Lütfen Bize Kendilerini Tanıştırma Nezaketini de Göstersinler, Biz de Bu Onur ile Müşerref Olalım.

İster Kibir Deyin, İster Megalomanlık, Bu Bir Gerçektir ;

İletilerimi Baştan Sona Okuyanlar Görecektir ki, Biz, Yaşamımız Boyunca Anne ve Babamızdan daha Değerli Saydığımız,

Üstadım Bediüzzaman Hazretleri Hakkında Türlü Yakıştırmalara , Ve Acımasız Yalanlamalara Maruz Kaldığımda Dahi ,

Karşımdaki Kişilere, '' Sayın Kişi, Sevgili Kişi '' Övgüleri ile Hitap Edebilmiş Bir Kişiliğin Temsilcisiyim.

Yayınlanmış olan Altıyüz Küsür İletimin Bir Tek in de Bile Hiç Kimse Bir Saygısızlık Emaresine Rastlayamaz, Edep Dışı İfadelere Rastlayamaz,

Alaycı ve Küçümseyici Cümlelere Rastlayamaz, Kişilik Değerlerine Saldırıya Rastlayamaz, İftira ya Rastlayamaz, Argo ya Rastlayamaz,

Kahvehane Kültürü Diyaloglara Rastlayamaz, Özel e Müdahale ye Rastlayamaz, Karşıt Fikir ve Düşüncelere Hoşgörüsüzlük e Rastlayamaz,

Eleştiri ve Suçlama lar a Tahammülsüzlük e Rastlayamaz...

Bu da Böylece Biline ...

Ve Kimse Benim Şahsıma, ve Şahsımı Dahil Hedef Alacak Kitlelere Karşı , SAYGI ve SAYGINLIK tan Söz Etmesin...

Bu Kadar Kesin ve Net...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İletilerimi Baştan Sona Okuyanlar Görecektir ki, Biz, Yaşamımız Boyunca Anne ve Babamızdan daha Değerli Saydığımız,

Üstadım Bediüzzaman Hazretleri Hakkında Türlü Yakıştırmalara , Ve Acımasız Yalanlamalara Maruz Kaldığımda Dahi ,

Karşımdaki Kişilere, '' Sayın Kişi, Sevgili Kişi '' Övgüleri ile Hitap Edebilmiş Bir Kişiliğin Temsilcisiyim.

Hiçbir kimse, kişinin kendi annesi ve babasından daha değerli değildir kişisel anlamda...

Olmamalıdır...

Başka bir açıdan ise her insan eşit sevgi ve saygıyı hakeder...

Tabii ki bir dürüst kimse ise...

Eğer birileri bir takım yakıştırmalara sahne oluyorsa, bu onun kendisi nedeniyledir...

Ayrıca şöyle bir deyim vardır:

"Yüzüne gülümseye gülümseye becermek!"

Fethullah Gülen milleti ağlaya ağlaya kandırır,

Başkası da yüzüne güle güle...

İnsanlık hali bu!

Sizi bu şekilde itham etmiyorum,

Sadece bir düşünce işte...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hiçbir kimse, kişinin kendi annesi ve babasından daha değerli değildir kişisel anlamda...

Olmamalıdır...

Başka bir açıdan ise her insan eşit sevgi ve saygıyı hakeder...

Tabii ki bir dürüst kimse ise...

Eğer birileri bir takım yakıştırmalara sahne oluyorsa, bu onun kendisi nedeniyledir...

Ayrıca şöyle bir deyim vardır:

"Yüzüne gülümseye gülümseye becermek!"

Fethullah Gülen milleti ağlaya ağlaya kandırır,

Başkası da yüzüne güle güle...

İnsanlık hali bu!

Sizi bu şekilde itham etmiyorum,

Sadece bir düşünce işte...

Sevgili TengeriinBoşig ;

Ardarda Yayınlanmış Üç İletim İncelendiğinde, Muhtemeldir ki, Yaşanası Aşikar Olan Bir, Duygusal Tepkime ve Reaksiyonlar ve Serzeniş ve Sızılar,

Sizin gibi HatırŞinas ve Vefakar bir Dost Tarafından da , Farkedilmiş Olacak ki ;

Biraz Eğitim e Yönelik Meyilde Olsada, Aslen Tarafımızca Teselli Edici Olarak Algınan Bu Nazik Üslubunuz, ve Açıklayıcı Tarzınız,

Rahatlatıcı Sözleriniz, Biz i Ziyadesiyle Mesrur Etti. Teşşekürü Bir Borç Biliriz.

Ne Diyebilirim ki, Bu Sözleri Duymaya O kadar çok İhtiyacım Vardı ki , Bilemezsiniz ...

Hele, Fethullah Gülen Hakkında Detaylı ve Yakın Alakalı Bu Teşbihiniz, İnanın Deyim Yerinde İse, ''Taşı Gediğine Koymak'' Düzeyinde Gerçekçi İdi.

Bu Yaklaşımınız, Siz i Bizim Gözümüzde, Bir Kat Daha Olgun, ve Anlayışlı Biri Olarak, Perçinliyor...

Hani Büyüklerimiz Derdi ya, Komşularımızı Uğurlarken ; ''Bunu Saymayız Yine Bekleriz'' diye ,

İşte Öyle Düşünüyorum, Bende Bu Değerli Katkı ve Yorumlarınız İçin, Siz e Hürmetler Efendim...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sn D. Gülbudak.

Bazen cevaplamadığınız , gözden kaçan konular var ise , yeniden hatırlatmamızı rica etmiştiniz.

Ben aşağıdaki sorumun cevabını alamadım.

Tekrar hatırlatmak istedim.

İslam Dininde, CENNET e Girmeye Hak Kazanan Bir Kul İçin, Zihninde ya da Hissiyat ında, olumsuz Hiç Bir Olgu Kalmayacaktır.

Yani Cennet Ehli ;

Korku Endişe Sabırsızlık, Gam, Keder, Hased, Kıskançlık, Kin, İntikam, Düşmanlık, vb gibi Hiçbir Menfi Haslet Kalmayacak Şekilde Cennet e Alınır.

Onlar HiçBir Şekilde Üzülmezler. Yani Yapılarında Artık Üzülmek Diye Bir Şey Yoktur.

Kaldı ki, Cennet Ehli, Hiçbir Şekilde Cehennem in Varlığından Haberdar Edilmez.

Onlar İçin Heryer Cennet tir. Tüm Ufuk Cennet tir. Başka Bir Mekan ı Göremezler.

Yani Hiçbir Cennet Ehli, Sinema Perdesi Gibi, Cehennemi Seyredemez.

Yalnızca Cennet i Temaşa Edebilir.

Bu bilgilerin kaynağı varmı Doğan bey. Ayet yada hadis....

Yada sizin bildiğiniz başka bir kaynak.

Saygılar.

Sn D.Gülbudak,

Dördüncü defadır soruyorum. Cevap alamadım.

Yukarıdaki size ait olan alıntıdaki bilgilerin kaynağı varmıdır.

Ayet yada hadis yada sizin bildiğiniz başka bir kaynak.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu bilgilerin kaynağı varmı Doğan bey. Ayet yada hadis....

Yada sizin bildiğiniz başka bir kaynak.

Saygılar.

Sn D.Gülbudak,

Dördüncü defadır soruyorum. Cevap alamadım.

Yukarıdaki size ait olan alıntıdaki bilgilerin kaynağı varmıdır.

Ayet yada hadis yada sizin bildiğiniz başka bir kaynak.

Saygılar.

Sevgili Taklamakan ;

Farklı Başlıklardan Derleyerek Hazırladığınız Bu İletiniz, ve ;

Yine o Başlıklarda Sormuş Lakin Yanıt Alamamış Olduğunuz, Sorularınız ;

Adına Öncelikle Teşekkür Etmeliyim, Zira Emeğe Saygı Bizim Prensiblerimiz den dir.

Ardından, Sizi Tatmin ve Temin Etmeliyim ki ,

Biz ''Her Soruya Cevap Verilir'' Dışında Kesinlikle Böyle Bir İddia da Bulunmadık.

Dolayısıyla, Değil Dört Kere, Belki Ondört Kerede Sormuş Olsanız Dahi, Yanıt Alamamanızdan Daha Doğal Bir Durum Düşünülemeyecekti.

Evet. Artık Doğru Adreste si niz ;

Burası, Hiç Bir Sorunun Cevapsız Kalmayacağı İlk ve Tek Yer Olan ; ''Her Soruya Cevap Verilir'' Başlığıdır.

Lütfen Saygı İle Bekleyiniz ; Sorunuza En Kısa Sürede Yanıt Verilecektir...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sn D.Gülbudak

Yazmış olduğunuz yazınızın

Dayanaklarını

1- Ayet ise , sure adı ve ayet numrası

2- Hadis ise tam metni ve ravisi

3- değil de sizin bildiğiniz bir kaynaksa , açıklaması yada varsa link ini rica ediyorum.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bahsettiğiniz arkadaşların kim oldukaları hakkında bir bilgim yok. Ama yazdıklarını okuyacağım, ve tarafımca cevap verilecektir.

lütfen siz de onlara benim yazılarımı okumalarını tavsiye ediniz.

Sakat doğumlar birer geçektir.

Lakin Yüce ALLAH

Hiristiyan aleminin tanrı bizim ise peygamberdir dediğimiz Hz.İsa nın katledilmesine müsadee etmemiş,

ve mucizevi biçimde O nu muhafaza etmiş ve katına yükseltmiş ise,

insan soyunun devamı için de Adem ile Havva nın çocuklarının sakat doğum yapmalarına izn vermeyecek kadar da, Yüce dir.

Bu O nun için zorluk teşkil etmez. Aslen hiçbir şeyin de etmeyeceği gibi...

Saygılarımla. DoğanGülbudak

forumda gezinirken rastladım. bu soruya çok önce yanıt verilmişti ama ben de birşey sormak istiyorum bu konuda. pek fazla bilgim olmamakla birlikte adme ile havva nın habil ve kabil adlı iki oğlu olduğunu biliyordum. kızları var mıydı, yoksa nasıl doğum oldu ? bu da Allah'ın mucizesiyle mi açıklanır yoksa ??

başka bir sorum daha var. islamiyet her zaman bize hoşgörülü bir din olarak anlatıldı. asla zorlamayla insanların müslüman yapılmasının savunulmadığı söylendi. ayrıca diğer dinden insanların inançlarına da saygı duyulması gerektiği söylendi. peki kuran da olduğu iddia edilen (!) " gayrimüslimlerle dost olmayınız, dost olanlardan da uzak durunuz " ayeti gerçek midir ?

eğer bu ayet gerçekse bu bir çelişki değil midir ? bunda hoşgörü, saygı nerede ? bu bir dışlama değil midir ve dinde bu günah değil midir ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bakın peygamber olmasına rağmen o kadar namaz kılıyor ki,

evet paygamber olmasına RAĞMEN namaz kılıyor, en sevilen ve hiç günah işlemmeş olmasına rağmen Rabbine sığınıyor, çünkü peygamberde olsa ölümün birgün onu da götüreceğini biliyor, size gelmeyecek değil mi o ölüm, ne olduğunu ölümden sonra anlayacağız hepimiz, kim boş yere namaz kılmış kim boş yere Rabbi için dua etmiş kim boş yere vakit kaybetmiş, umarım siz haklı çıkarsınızda bu yaptıklarımız boş yere yapılmış olur, ama biz haklı çıkarsak sayın taklamakan o zaman ne olacak varın siz düşünün.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

evet paygamber olmasına RAĞMEN namaz kılıyor, en sevilen ve hiç günah işlemmeş olmasına rağmen Rabbine sığınıyor, çünkü peygamberde olsa ölümün birgün onu da götüreceğini biliyor, size gelmeyecek değil mi o ölüm, ne olduğunu ölümden sonra anlayacağız hepimiz, kim boş yere namaz kılmış kim boş yere Rabbi için dua etmiş kim boş yere vakit kaybetmiş, umarım siz haklı çıkarsınızda bu yaptıklarımız boş yere yapılmış olur, ama biz haklı çıkarsak sayın taklamakan o zaman ne olacak varın siz düşünün.

İşte her zaman söylerim, İslamın bir böyle görünen ve sıradan kalıplara bürünmüş bir yönü var,

Bir taraftan da ayrı bir Felsefesi var...

Bu sıradan olmayan, farklı Felsefesine göre Hz. Muhammed'in namaz kılmasının nedeni Ölüm yada başka birşey değil...

Ama neyse, anlatsam anlaşılacağını sanmam, farklı bir anlamı var işte...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

başka bir sorum daha var. islamiyet her zaman bize hoşgörülü bir din olarak anlatıldı. asla zorlamayla insanların müslüman yapılmasının savunulmadığı söylendi. ayrıca diğer dinden insanların inançlarına da saygı duyulması gerektiği söylendi. peki kuran da olduğu iddia edilen (!) " gayrimüslimlerle dost olmayınız, dost olanlardan da uzak durunuz " ayeti gerçek midir ?

eğer bu ayet gerçekse bu bir çelişki değil midir ? bunda hoşgörü, saygı nerede ? bu bir dışlama değil midir ve dinde bu günah değil midir ?

Sevgili HakanAytac ;

Öncelikle Değer Verip, Kıymetli Sorularınıza Bu Başlıkta Yer Vermeniz Adına,

Şükranlarımı Sunuyorum. Bizi Gerçekten Mesrur ve Bahtiyar Kıldınız.

''Burada Her Soruya Cevap Verilir'' İsimli Bu Başlığı Tümüyle Okuma Fırsatı Bulabildiyseniz, Şahit Olmuşsunuz dur ki ;

Öyle Üyelerimiz Var ki ;

Sadece ve Sadece Benim Bu İddia mı Gerçekleştirip Gerçekleştiremeyeceğim İle İlgilenmekte,

Ve Nedense Her Fırsatta ;

Fikir ve Düşüncelerim Yerine, Şahsım ve Kişiliğim Adına Yapılan Hararetli Tartışmalar Düzenlenmektedir.

Tabiiki Bu Forumuzu Yanlış Tanımanıza Sebebiyet Versin İstemem, Forumumuz Çok Saygın ve Ciddi Bir Platformdur.

Fakat, Tüm Üyelerden de Bu Saygınlık ve Ciddiyeti Bizzat Temsil Edebilmelerini de Bekleyemeyiz, İstisnalar Kaidemizi Bozamaz.

Sadece, Hepimizin Çok İyi Bildiği Bir Hükmü, Manidar Bir Söz İle Beyan Etmek İstiyorum ;

Üç Çeşit İnsan Vardır Derler ;

Son dan Baş a Doğru Değer Sırasıyla Sayılabilir ;

İnsanları Konuşan Minik ve Sevimli İnsanlar,

Olayları Konuşan Ortanca ve Rutin İnsanlar ,

Fikirleri Konuşan Büyük ve Saygın İnsanlar ,

Artık Siz Yorumlayın, Yalnızca Kişileri Eleştirebilen, O Sevimli İnsanların Kim Olduklarını.

Ne Mutlu Siz e ki ; Fikir ve Düşünce nin Ehemmiyeti ile , Bu Önemli Sorular Üzerine Sorgulama Yapabiliyorsunuz.

Anlayacağınız, Biz Sizin Gibi Yalnızca Fikirler i Tartışan, ve Araştıran Üyelerimizin Sayısının Hızla Artmasından Mutlu Oluyoruz.

Sizi Bekletmemek Adına, Kıymettar Sorularınıza İlk Fırsatta Yanıt Vermeye Gayret Edeceğim.

Bir Kere Daha Teşekkür Ediyor, Ve Ekliyorum ; İyiki Varsınız...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sn birvarmishicyokmus

Siz derken yanlis anlasilmasin bütün inananlari falan kastetmedim, bir tek kisiye yazdim o iletimi..

Emin olmadan bu kadar uzatmaniza gerek yoktu..

Saygilar

Sevgili 3skiya ;

Sergilediğim Agresif Tutum, ve

Şahsınızı Haksızca Hedef Alan ,

Mantığın Yerine Geçmiş Duygular, ve Akabinde Vücut Bulmuş, Eleştiri ve Yorumlarım Adına ,

ve Siz i Kırmış Olabilme İhtimali Uğrunda ,

Sizden Özür Diliyorum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

mrh sayın Güldoğan ben sevgimden ve azap korkusundan aglayan bir kişiyim ama bildigimdende geri kalmıyorum. kitabımı bir kere türkçe okudum artık kim ne dese aklıma girmiyor.körü körüne degil düşüne düşüne ,gözlemleyerek sonuçlar elde ettim ve şu sonuçta karar kıldım .Allah dünyanın gelmiş geçmiş tüm sırlarını kücük bir kitaba öyle güzel , öylesine şiirsel olarak saklamış ki kalbi kendi sevdasıyla dolu olmayanlar tam anlayamıyor. bence gelmiş geçmiş tüm insanlık adına yapılmış ne kadar çalşma varsa her konuda, bunu kaynagı kitabımızdır . faydalananlardan bir kısmı açıklamıştır ama dünya nimetlerine doyumsuz insanlar bunu inkar etmişlerdir egoları müsade etmediginden ben buldum ben yaptım . o zat zaten biliyordu insanlık adına bukadar çalıştıktan sonra affa ugrayacagını .tanrım bak ben senin gösterdigin yolda insanlarına şu kolaylıgı sagladım affına sıgınarak bunu kendi üstüme aldım beni affet dediginde ortada kul hakkı olmadıgından ve yüce yaradanımın adaletli oldugundan emindir ben onlara minnettarım afları için dua aderim zaman zaman bak şimdi onların sayesinde evimizden dünyaya ulaşıyoruz degilmi. ve ben diyorumki herkezin dogrusu kendine. önemli olan ,varsa bildigin bir dogru ve bu birtek insanın bile kurtuluşu olacaksa ona odaklanın ve dehalarınızı hizmet olarak bize döndürün zaten on yaşından sonra insanlar sadece bilinçlenir degişmez son cümleler size gibi oldu ama degil genelleme konuyu dagıttım yine kendime dönmeliyim .ben dedigim gibi kendi dogrularımı yaşıyorum ibadet olarak yalnızca sonsuz hayranlık sevgi beslerken korkum bazen azalıp bazen çogalıyor .içimden ibadet etmek geliyor ama istemiyorum dünya işleri daha cazip geliyor.şunuda ifade edeyim zaman zaman eskisi kadar azap korkusu hisetmiyorum kendimi kurtuluşa ermiş gibi hissediyorum . bu hislerimin sebebi ne olabilir bilmeden isyanmı ediyorum sizce. çok karıştırdım degilmi cevabınızı bekliyorum esen kalın

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

mrh sayın Güldoğan ben sevgimden ve azap korkusundan aglayan bir kişiyim ama bildigimdende geri kalmıyorum. kitabımı bir kere türkçe okudum artık kim ne dese aklıma girmiyor.körü körüne degil düşüne düşüne ,gözlemleyerek sonuçlar elde ettim ve şu sonuçta karar kıldım .Allah dünyanın gelmiş geçmiş tüm sırlarını kücük bir kitaba öyle güzel , öylesine şiirsel olarak saklamış ki kalbi kendi sevdasıyla dolu olmayanlar tam anlayamıyor. bence gelmiş geçmiş tüm insanlık adına yapılmış ne kadar çalşma varsa her konuda, bunu kaynagı kitabımızdır . faydalananlardan bir kısmı açıklamıştır ama dünya nimetlerine doyumsuz insanlar bunu inkar etmişlerdir egoları müsade etmediginden ben buldum ben yaptım . o zat zaten biliyordu insanlık adına bukadar çalıştıktan sonra affa ugrayacagını .tanrım bak ben senin gösterdigin yolda insanlarına şu kolaylıgı sagladım affına sıgınarak bunu kendi üstüme aldım beni affet dediginde ortada kul hakkı olmadıgından ve yüce yaradanımın adaletli oldugundan emindir ben onlara minnettarım afları için dua aderim zaman zaman bak şimdi onların sayesinde evimizden dünyaya ulaşıyoruz degilmi. ve ben diyorumki herkezin dogrusu kendine. önemli olan ,varsa bildigin bir dogru ve bu birtek insanın bile kurtuluşu olacaksa ona odaklanın ve dehalarınızı hizmet olarak bize döndürün zaten on yaşından sonra insanlar sadece bilinçlenir degişmez son cümleler size gibi oldu ama degil genelleme konuyu dagıttım yine kendime dönmeliyim .ben dedigim gibi kendi dogrularımı yaşıyorum ibadet olarak yalnızca sonsuz hayranlık sevgi beslerken korkum bazen azalıp bazen çogalıyor .içimden ibadet etmek geliyor ama istemiyorum dünya işleri daha cazip geliyor.şunuda ifade edeyim zaman zaman eskisi kadar azap korkusu hisetmiyorum kendimi kurtuluşa ermiş gibi hissediyorum . bu hislerimin sebebi ne olabilir bilmeden isyanmı ediyorum sizce. çok karıştırdım degilmi cevabınızı bekliyorum esen kalın

Sevgili Canımın Canı ;

Bu Güzel, ve İçten ve Samimi ve Duygusal, ve Anlamlı, ve Kıymettar Beyanınız Adına ;

Sonsuz Teşekkürlerimi Sunuyorum.

Öyle Çok Sezgisel ve İçgüdüsel Cümle Barındırıyor ki Yazınız, Kesinlikle Okurken Sonunun Nereye Varabileceğini Tahmin Edemiyor İnsan.

Evet Yazınız Sonunda, Bir Soru Cümlesi Barındırıyor, Ve Bu Değerli Soru, En Yalın Haliyle Bile Tamamıyla Soyutsal Niteliktedir.

Bu Hali Gözönünde Bulundurulduğunuda Hak Verilecek, ve Takdir Edilecektir ki ;

Bu Değerli ve Soyutsal Sorunuzun Cevabı da, Elbette Yine Soyutsal Olabilecektir.

Sorunuza Gün İçerisinde, Yanıt Verilecektir, Gereksiz Uzatmalara Sebebiyet Vermemek Adına Şimdilik Tehir Edilecektir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.