Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

'TRT, tarikatın eline geçti' ......

Yayamaz Kayımca

Önerilen İletiler

Haber Sen, TRT'nin son aylarda Fethullahçı bir tarikat tarafından işgal edildiğini iddia etti, bu konuda bazı örnekler verdi. Buna göre, bir şiir programında Fethullah Gülen'in şiirleri seslendiriliyor. Samanyolu TV'nin bir sunucusuna TRT'de program yapma izni verildi.

Gülen'in onursal başkanı olduğu vakfın koordinatörü de TRT'de program sunmaya başladı. TRT'nin bir başka programının danışmanı, ingiltere'de bir kongrede "Gülen hareketinin sosyal ve manevi sermayesi" konulu bir bildiri sundu. Fethullah Gülen'in yazılarını seslendiren bir kişi, TRT'de program yapmaya başladı. Aynı şekilde Zaman ve Yeni Şafak gazetelerinin bazı yazarları da TRT'de programcı ve yorumcu olarak kamera karşısına geçti.

AKP YANDAŞLARI YERLEŞİYOR

TRT'de önümüzdeki günlerde de bir cami imamının sunacağı program yayınlanacak. Ayrıca, sonradan Müslüman olan sanatçı Cat Stevens ile ilgili bir belgesel gösterilecek.

Abdülhamit dönemini anlatan bir belgesel ile Doğu İslam bilgeleri ve düşünürlerini konu alan bir diğer belgesel de ekranlara taşınacak. Haber Sen'in açıklamasında şu görüşlere yer verildi:

"TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, bir yandan İbrahim Tathses, Hülya Avşar ve Tarkan gibi popüler isimlerle halkı uyuturken, diğer yandan tarikat mensupları ve AKP yandaşları ile mesajlarını aktarıyor. Genel Müdürün göreve başlamasından sonra türbanlılar, türban üstü peruklular programların vazgeçilmez konuklan haline geldi."

Açıklamada Genel Müdür Şahin'e şöyle seslenildi:

"TRT, ne sizin ne de AKP'nin özel malıdır. Sizin maaşınızı AKP ya da tarikatlar vermiyor. Siz, maaşınızı emekçi halkımızın her ay çoluk çocuğunun rızkından keserek TRT'ye verdiği paralardan alıyorsunuz. Bu nedenle AKP'ye veya tarikatlara değil halka karşı sorumlusunuz. Harcadığınız her kuruşun, yaptığınız her işin hesabını kamuoyuna vermelisiniz."

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Trt akp hükümetinin elindedir...Ödediginiz her kurus bandrol vergisi Trt'ye aktarılmaktadır... Kanal7 yada samanyolu yada benzeri bir televizyondan Trt'nin ne farkı var biri bana soyleyebilrmi?

Trt buz dagının sadece su üzerinde görünen yuzunden baska birsey değildir....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Trt akp hükümetinin elindedir...Ödediginiz her kurus bandrol vergisi Trt'ye aktarılmaktadır... Kanal7 yada samanyolu yada benzeri bir televizyondan Trt'nin ne farkı var biri bana soyleyebilrmi?

TRT seriati körükleyen yayinlar yapmaya baslamistir,arada bir baska seylerden bahsetmeleri ise sadece zevahiri kurtarmak icindir.TRT resmen AKP nin daha dogrusu Erdoganin borazani olmustur.Simdi birileri diyecekki TRT iktidarlarin borazaniydi zaten,buna hem katilirim hemde aradaki farki göremeyenlere gülerim.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

üzülme geldikleri gibi gidecekler vede cepleri astarsiz sekilde cünkü o astarda milletin

:shuriken:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben abdülhamit belgeselini Selam tv diye bir tv de izlemiştim demek TRT de aynı yolda...garip bir şey yok verebilir ama eskiden vermişmiydi merak ediyorum bir önyargı yok yani.

türban üstü perukla çıkan hanımefendilere seslenmek istiyorum

o perukla kimi kandırıyorsunuz beni mi? seni mi ? yoksa.... :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Allahaşkına hala TRT yi izleyenler var mı arkadaşlar?Eskiden kumandamda 1-TRT 1.2-TRT 2.....diye giderdi..İster inanın ister inanmayın, yıllardır nerde olduğunu bilmiyorum bile.

NICLENO birşeye duyarlı olmak için ilaki seyretmemiz,orada yaşamamız,v.s v.s mi gerekiyo?bana göre Türkiyede deki her olumsus hareketin ardı gelecek ve bunun hepimize veya çocuklarımızı etkiliyecek bir süreci olacaktır!!!!ki önce AKP geldi ardndan yapılanmaları aydındanda türban v.s v.s...nasıl sessiz kalınabilirki?ben siz veya başkası seretmiyo olabilir ama TRT 1 i seyreden kitle etkilenmicekmi bence bu yavaş yavaş diyemiyecegim hızlı bir şekilde heryerde borulayını ötürme politiksıdır!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Trt kanallarını izliyor yada izlemiyor olabilrsiniz, yapılan yayınları begenir yada begenmezsiniz ama her Türkiye Cumhuriyeti vatandası Trt kurumunun yönetimine, yapılan yayınlara karsı duyarlı olmalıdır. Bu kurum bu ulke insanının ödedigi vergilerle işletiliyor. Ödediğimiz vergilerin nereye gittigini bilmek ve bunun takibini yapmak her vatandasın asli görevlerinden biridir. Televizyonunuzda kanalları kayıtlı olmayabilir ama bu demek değildirki izlemiyorsunuz diye sizden vergi alınmıyor.

Trt simdilik bir kamu kurulusudur yani bu ulke insanına hizmet eden bir kurumdur. Kar amacı gütmez. Ama mevcut hukumetin elindeki her kurumu satma politikasında Trtyi ne zaman satıcaklar merak ediyorum. Satmak yerine propaganda aracı olarak ellerinde tutmak daha karlı olmalı. YOksa simdiye kadar coktan kemal abi el atmıstı orayada...

ULke insanının uyuşmuşluguna ve vurdumduymazlıgına en guzel örneklerden biride Trt kurumuna karsı duyulan bu bosvermişliktir... İstilalar bir anda butun heryerde olmaz..!!!

Sırası geldikce gereken yerler ele gecirilir...

Durmak Yok YOla Devam...!!!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben elimden geldiğince çevremdeki insanlara ve de üyesi olduğum forumlardaki kişilere bağımsız medya kanallarını izlemeleri gerektiğini anlatmaya çalışıyorum.Haber Türk ayakta kalma mücadelesi verirken her geçen gün yeni bir yeşil sermaye kanalı ekleniyor farkındaysanız.İzlememekten ve elden geldiği dilin döndüğü şekilde insanlara bunu anlatmaktan başka bir eylem şekli varsa kafanızda yazın , uygulayalım.Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Avrupa özel Türk kanallarini bilmem izleyeniniz varmi ve o kanallardaki bazi yayinlari özellikle reklamlari ve özellikle Türkcell'in sponsorlugunu üslendigi telefeon zili reklamlarini izledinizmi hic?Ben izledigimde televizyonu atip kirmak geliyor icimden,birkac defa faks ve amail gönderdim ama maalesef kimse tinmiyor.Maymunlarin Karadeniz horonu oynamalarindan tutunda 4-5 yasindaki tesettüre bürndürülmüs cocuklara ilahilere varana kadar bu kanallarda reklam olarak verilmektedir.Bu nlar her ne kadar Avrupa Türk kanallari isede sonucta Laik Türkiye Cumhuriyetinin kanallaridir,yoksa özel kanal olmak Laiklige aykiri olmayida beraberindemi getiriyor.Özellikle horon oynayan maymunlar reklami ile ben tüm Karadenizlilere hakaret edildigi görüsündeyim,maymunlara karsi degilim ama maymunlarin horon oynadigi bir telefon sesi farkli bir seydir.Ayni sekilde 4 yasindaki kiz cocugunun tesettüre sokulup ilahi okutturularak para kazanmakta aynidir.Bunu sadece dinci kanallar degil tüm kanallar yayinlamaktadir.TRT ye gelince TRT bugünkü haliyle Türk milletinin TV si olmak özelligini kaybetmis belirli bir kesime hitap eden bir kanal olmustur.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Avrupa özel Türk kanallarini bilmem izleyeniniz varmi ve o kanallardaki bazi yayinlari özellikle reklamlari ve özellikle Türkcell'in sponsorlugunu üslendigi telefeon zili reklamlarini izledinizmi hic?Ben izledigimde televizyonu atip kirmak geliyor icimden,birkac defa faks ve amail gönderdim ama maalesef kimse tinmiyor.Maymunlarin Karadeniz horonu oynamalarindan tutunda 4-5 yasindaki tesettüre bürndürülmüs cocuklara ilahilere varana kadar bu kanallarda reklam olarak verilmektedir.Bu nlar her ne kadar Avrupa Türk kanallari isede sonucta Laik Türkiye Cumhuriyetinin kanallaridir,yoksa özel kanal olmak Laiklige aykiri olmayida beraberindemi getiriyor.Özellikle horon oynayan maymunlar reklami ile ben tüm Karadenizlilere hakaret edildigi görüsündeyim,maymunlara karsi degilim ama maymunlarin horon oynadigi bir telefon sesi farkli bir seydir.Ayni sekilde 4 yasindaki kiz cocugunun tesettüre sokulup ilahi okutturularak para kazanmakta aynidir.Bunu sadece dinci kanallar degil tüm kanallar yayinlamaktadir.TRT ye gelince TRT bugünkü haliyle Türk milletinin TV si olmak özelligini kaybetmis belirli bir kesime hitap eden bir kanal olmustur.

saygilarla

Ben karşıyım...

Bence TRT daha önce belirli kesime hitap ediyordu belki şimdi çoğunluğa hitap ediyordur, bir kanalın herkese hitap edebileceğini düşünmek hüsn-ü zandır...

Bu konuda dönekliğinden dem vurulan Ahmet Hakan, dün bir yazı yazdı...ilgili gazeteye bakıldığından vay canına dedirtebilecek cinsten bir yazıdır...

Yani TRT yöneticilerin parayı kullanmayı bilmemeleri dolayımında...

Hasıl son zamanlarda ben de sevmez oldum...Bir aralar orjinal (bu kelimeyi farklı, enteresan, güzel olarak algılamanızı rica ediyorum en azından ben söylediğimde) filmleri ekrana taşıyan bu kanalı ne severdim...Dizilerini de severdik de o ayrı hikaye...

Şimdilerde her akşam müzik konserleri...Bunun için 3. bir kanalınız zaten var...

TRT bir şeyi seçmek zorunda...Ya bir misyon (Robert De Niro ve Jeremy İrons geldi aklıma birden) kanalı olacak ya da vahşi kapitalizmle çarpışma noktasında berbat bir hal alacak...

Ben birincisini isterim...Yoğunluklu belgeseller, orjinal filmler, hadi arada sırada müzik ve gerçek haberler...Kârımı yoksa belli bir misyonu mu üzerine almalı...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

TRT AKP nin resmi yayin organi oldugu icin TRT-INT kanali artik haberleri saat basi vererek yürt disina Erdogan'in propagandasini yapmaya basladi.TRT bir haber kanali degildir hic olmamistir,ama TRT nin taniiki haber saatleri vardi.TRT-INT'in saat basi ayni haberleri vermesinin altindaki gercek ne olabilir Erdogan'in propagandasini yapmak disinda.Milli maclari vermemek icin türlü bahaneler uyduran TRT nin Erdogan'a calismasi gercekten yüz kizartici bir seydir.Dünyanin hicbir televizyon kanalinda hemen her haberde o ülkenin basbakanina özel haberyapilmasi görülmemis bir skandaldir aslinda.Ana haber bülteni denilen ve haber olmaktan baska herseye benzeyen yayinin ücte ikilik bölümü sadece iktidara ve basbakana ayrilmistir.Cagdas bir ülkede iktidarlar insanlarin gözüne bukadar soka soka reklam edilmez.Ama Türkiyede edilir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

trt devlet kontrolünde kaldığı sürece ya buna alışıcaksınız yada böyle sızlanıcaksınız

her dönemde birilerinin kanalı olmasından herkes sıkıldıda ortaya konan birşey yok

bir takım insanlarda ise genel rahatsızlık neden benim kontrolümde benim propagandamı yapmıyorda onun kontrolünde onun propagandasını yapıyor şeklinde...

halbuki basit, satsınlar trtyi olsun bitsin alan adam ister şeriatçı kanal yapar ister erotik kanal,

böylece kimsenin cebinden trt için para çıkmamış olur kimsede gelip benim param diye zırlamaz...

sanki çok zor bir ihaleye bakar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.