Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

AKP KAPATILACAK... Evet evet iddialıyım, bu partı kapatılacak...

DİPNOT

Önerilen İletiler

Sayın Efendi Türkler ben yanlış anlamışım dini aydınlattığınız için müteşekkirim.Kırmızıyla gösterdiğiniz cümleyi ben es geçmişim örneğin.Bir çok Müslüman da es geçmiş gördüğüm kadarıyla.Biz sorgulayan,anlamaya çalışan,demokrsi şudur,laiklik budur,bilim şudur diyenlere hemencecik inananlardan değiliz.Siz bu düşüncelerinizi ancak sorgulamayan inançlı ve inançsızlara kabul ettirebilirsiniz.Bir de şu kraldan çok kralcılığımız yok mu söylenecek laf yok.Yıllardır bilim dünyasına bir katkıda bulunmadık ama başkalarının bulduklarını onlar adına onlardan daha hararetli savunmak ve biz bulmuşuz gibi kullanmak ancak bizim gibi kendini kandıran memleketlerde mümkün.Bak bunu anlamak da çoğu zaman mümkün olmuyor...

Bir baska özetin özeti..

Seyh Sadi der ki:

"Sizden daha bilgilli birini gördügünüzde ondan mutlaka bir seyler ögrenmelisiniz.

Sizden daha az bilene mutlaka bir seyler ögretmelisiniz.

Bilmeyen,bilmedigini de bilmeyenlerden ise uzak durunuz ki,en degerli varlıgınız olan zamanı bosa harcamayasınız!

:shuriken:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 252
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bir de şu kraldan çok kralcılığımız yok mu söylenecek laf yok.Yıllardır bilim dünyasına bir katkıda bulunmadık ama başkalarının bulduklarını onlar adına onlardan daha hararetli savunmak ve biz bulmuşuz gibi kullanmak ancak bizim gibi kendini kandıran memleketlerde mümkün.Bak bunu anlamak da çoğu zaman mümkün olmuyor...

:)

Boşuna bağırmıyoruz bilim yapın en azından takip edin ki öğrenin, öğrenince yaparsınız diye...

Ben bilim yapıyorum biliyor musun?

Şu sıralar canla başla kendi konumla ilgili makaleler çıkarmaya çalışıyorum, dünyaca ünlü dergilerde. O dünyaca ünlü dergilerde yıllardır hep avrupanın, amerikanın bilimi yayınlandı, söz konsu olan bizim ülkemiz olsa bile... Dağ taş deyip yanıbaşından geçtiğiniz yerlerde adamlar geldiler ve bir sürü makale yayınladılar. Türkiyenin üzerinde kurulduğu toprakların nasıl oluştığunu bize anlattılar. Onlardan öğrendik. Bugün tek derdim, yaptıkları makalelerin yanlış oldğunu yine o dergilerde kanıtlamak. çünkü yanlış yaptılar. Çünkü bizim kadar bilmiyolar. Çünkü burada yaşamıyorlar, bizim kadar görme şansları yok. Bu durumda ne diye onlara bırakalım bu fırsatı? Ülkemiz cennet... Bunun kıymetini bilmeliyiz... Ben bugün o krallara kral olmadıklarını göstermeye çalışıyorum. Bunu herkes yapıyor mu? Eğer bunu göstermezseniz, kral demek zorundasınız... Aksini ispatlayamadığınız ispatlı şeyleri kabul etmek zorundasınızdır bilimde. Çalışmak, çalışma, çalışmak... BİLİM YAPIN! YAPAMIYORSANIZ TAKİP EDİN!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir baska özetin özeti..

Seyh Sadi der ki:

"Sizden daha bilgilli birini gördügünüzde ondan mutlaka bir seyler ögrenmelisiniz.

Sizden daha az bilene mutlaka bir seyler ögretmelisiniz.

Bilmeyen,bilmedigini de bilmeyenlerden ise uzak durunuz ki,en degerli varlıgınız olan zamanı bosa harcamayasınız!

:shuriken:

Süfyan-ı Servi der ki:''Edep öğrenilmeden ilim öğrenilmez.'' Bİr başka büyüğümüz de der ki:''Alim kişi odur ki bilmediklerinin bildiklerinden fazla olduğunu bilendir.''

''***** insan içi boş başağa benzer,kafası hep yukardadır.Başak doldukça kafası eğilir.''

Ben sizin cümlelerinizi yanlış anlamadım siz de benimkini anlamayın anlamanız için açıklama yapıyorum kusura bakmayın...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Alternatiflerden birisi:

Bu ülke demokrasiyi öğrenene kadar, "demokrasi"yi kullanıp ülkeyi bölmeye, yıkmaya çalışan antidemokratik zihniyetleri yok edene kadar antidemokratik olmak... Nasıl ama? ;)

Bu bir ironi herhalde. Ha??? :(:o

Bu durumda antidemokratik olduğun için önce kendini mi yok edeceksin?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Okudum. Nasıl bir antidemokratiklik olacak bu 12 eylül gibi mi?

GEREKİRSE evet.

İyi okumamışsınız; tek tek okuyalım:

Alternatiflerden birisi:

Bu ülke demokrasiyi öğrenene kadar,

"demokrasi"yi kullanıp ülkeyi bölmeye, yıkmaya çalışan antidemokratik zihniyetleri yok edene kadar

Yoksa son cümlede kırmızı ile işaretlediğim cümlenin hedeflerinden birisi misiniz?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

GEREKİRSE evet.

Yoksa son cümlede kırmızı ile işaretlediğim cümlenin hedeflerinden birisi misiniz?

Demokrasiyi nasıl bir yöntemle öğretmeyi düşünüyorsunuz Sayın Yarasa bildiğinizi varsayarsak?Örneğin AKP'yi kapattık ki öyle görünüyor akabinde halk yine aynı türden bir partiyi iktidara getirirse bu sefer de halkı mı kapatacaksınız?Parti kapatmak yaraya pansuman yapmak oluyor kanımca çözümü sunmuşsunuz da halk da mı antidemokratik zihniyet taşıyor yoksa?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

GEREKİRSE evet.

Kime göre yıkıcı kime göre bölücü?

12 Eylül'de Enver Karagöz adlı bir türkücü yıkıcı komünist olduğu için işkencede boğazına kaynar su dökülerek ses telleri yakıldı.

12 Eylülcüler de biz cumhuriyeti yıkıcılardan korumak için geldik demişlerdi. Ama anyasal düzeni yıkıp yeni bir anayasa yapan kendileri oldu. Bu durumda bizim gibi düşünmeyen herhangi birini yıkıcı/bölücülükle suçlayıp birşeyler yapabiliriz. Doğru tavır bu mudur?

Mesela siz antidemokratik yollara başvurmayı mübah bir durum gibi göstermeye çalışıyorsanız bu durumda yıkıcı sizsiniz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bence bu sorunların kökten tek çözümü var:Demokrasiyi tamamen ortadan kaldırmak.Kısa bir süreliğine darbe yapmayla olmaz.Demokrasi sorun olarak görülen durumların oluşmasına zemin hazırlıyor.Darbe yapıp sürekliliğini sağlarsak hiçbir sorun kalmayacak bilimsel olarak yanlış mı düşünüyorum? :lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Parti kapatmak yaraya pansuman yapmak oluyor kanımca çözümü sunmuşsunuz

Çok önemli bir yere değinmişsiniz.

Evet aynen öyle. yaraya pansuman yapmak. hangi yaraya? geçmesi yüzyılı aşkın bir süre gerektiren bir yara. Dini duyguları kullanan ve kullandırtan bir yara. Şıhlar, şeyhler, günahçılar, türbancılar... Yüzyılı geçer bunların öğrenilmesi. Toplumsal bir süreçtir bu. Geçiş dönemi. Geçiş dönemini yaşamadan yukardan inen özgürlük ve demokrasi... Böylece kıymeti bilinmez.

Evet büyük bir yara. Bunlarla yaşamayı öğrenmemiz lazım. Çünkü zaman isteyen bir yara. Deprem gibi düşünün. Engelleyemezsiniz bu tür hareketleri. Engellenmesi ve yok edilmesi zaman alır. Öğrenmek gerek. Eğitim gerek. Bu da zaman gerek demek. Bu zaman içerisinde bu yara daha çok kanar ve her seferinde pansuman ister. Kaçınılmaz bir şey bu. Önemli olan, bu yarayı ABD gibi dış güçlere kullandırtmamayı öğrenmek ve öğretmek. Umarım anlatabiliyorumdur...

Kime göre yıkıcı kime göre bölücü?

Bu soru sizce ne kadar doğru? AKP ve DTP örneklerini vereyim. Bunların kime göresi mi var?

12 Eylül'de Enver Karagöz adlı bir türkücü yıkıcı komünist olduğu için işkencede boğazına kaynar su dökülerek ses telleri yakıldı.

Bana 12 Eylülü anlatmayın. Yaşamadığım halde çok iyi bilirim. Evrenin yaptıkları, yaptırdıkları. Beni onlarla aynı kefeye koymanız hiç anlamadığınızı gösteriyor...

12 Eylülcüler de biz cumhuriyeti yıkıcılardan korumak için geldik demişlerdi.

Evet, derler. Bu ülkede ağzı olan konuşur. Dinleyip kanacak çok kafa var nasılsa. AKP gibi, DTP gibi örneklerle ne kadar da örtüşüyor değil mi? Onlar da neler neler söylüyor da...

Mesela siz antidemokratik yollara başvurmayı mübah bir durum gibi göstermeye çalışıyorsanız bu durumda yıkıcı sizsiniz.

Hayat bana şunu öğretiyor. Bazı durumlarda yıkıcı olmak gerekebilir. Ama bu lafım yine 12 Eylül'cü gibi anlaşılmasın. Örneğin AKP, haddini çok aşan bir parti olarak kapatılmayı çoktan haketmiştir. Böyle bir yıkım gereklidir.

Bana sorarsanız, sunacağım çözüm şudur:

Toplum çıkarlarını gerçek anlamda samimice savunacak bir oluşum yaratılmadığı sürece bu kısır döngüden çıkılamaz. Eğer ülke bölünmek, parçalanmak istemiyorsa bunu yapmak zorunda. Bu yara sürekli olacak. uzun sürede... Bu süre içerisinde böyle bir oluşum yaratılmadığı sürece parçalanmak ile hep yüzyüze olacağımız kesin. şimdi sorarım size... Demokrasi diye yırtınan iki parti: AKP ve DTP; ellerinde olsa Türkiye Cumhuriyeti'ni yıkarlar mı yoksa sahip mi çıkarlar? herkes elini vicdanına koysun da bir düşünsün... Bu oluşumları meclise biz soktuk, çünkü cahiliz... Eğitime ihtiyacımız var. Ve şu anda, o eğğitim sürecini geçene kadar (kli zaman ister) bir güvencemiz olmalı... Nedir o güvence? Atatürkçülükten taviz vermemek derim. Kıymetini bilmek derim. Ve ülke sınırları ve rejimi karşısındaki her türlü tehlike engellenmeli derim. Bunun adına ister demokrasi deyin, ister antidemokrasi deyin. Tarihsel süreç içerisinde değerlendirdiğimizde, demokrasi bize pek de yakın değil. Kullanmayı bilmediğimiz eşsiz bir oyuncak başımıza dert açıyor. Çünkü o maskeyi takan art niyetliler çok fazla. Haksız mıyım?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Darbe yapıp sürekliliğini sağlarsak hiçbir sorun kalmayacak bilimsel olarak yanlış mı düşünüyorum? :lol:

Bilimsel olarak yanlış düşünüyorsun... Cümlelerimi tekrar tekrar okumanızı tavsiye ederim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sizler AKP yi sevmiyor olabilirsiniz.Nitekim bende yaptıklarını onaylamıyorum.Sizler kendinizi tehlikede hissedebilirsiniz.Nitekim çoğu zaman bende de bu haller yaşanır.AKP AKP AKP veya başka bir parti.Arkadaşlar sizler nasıl bir ülkede yaşamak istiyorsunuz?Önce buna cevap arayın.Sorun benim için AKP değil;sorun herhengi bir iktidarın benim için önceliği hiç değil;sorun hala tökezleyen bir DEMOKRASİ!!!!!!!!!Kaç yıldır daha biz ne olduğumuza kara veremedik.Burası LAİK SOSYAL VE DEMOKRATİK BİR TÜRKİYE diyenler nerde peki?Hangi demokrasi partileri kapatır;onun seçmenlerini yok sayar.Hangi demokrasi anayasayı,yargıyı böylesine belirsizleştirir.AKP kapatılmamalı çünkü bu yolda çok bedel ödendi artık başka bedel ödemek istemiyoruz.

Bu satırlarla başlayan bir demokrasi nasıl böylesi bir AKP dayatmasına dönüşüyor diye sormuyacağım bile çünkü yine herkes aynı noktaya gelmiş.Mavi olmayan gökyüzü sürekli tökezleyen,yok sayılan bir demokrasi de az önce olduğu gibi alternatifinize sunulan antidemokrasi ve onunla ilişkilendirilen dine baktığımda boşverin bizi anlamak istemiyorlar!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Çok önemli bir yere değinmişsiniz.

Evet aynen öyle. yaraya pansuman yapmak. hangi yaraya? geçmesi yüzyılı aşkın bir süre gerektiren bir yara. Dini duyguları kullanan ve kullandırtan bir yara. Şıhlar, şeyhler, günahçılar, türbancılar... Yüzyılı geçer bunların öğrenilmesi. Toplumsal bir süreçtir bu. Geçiş dönemi. Geçiş dönemini yaşamadan yukardan inen özgürlük ve demokrasi... Böylece kıymeti bilinmez.

Evet büyük bir yara. Bunlarla yaşamayı öğrenmemiz lazım. Çünkü zaman isteyen bir yara. Deprem gibi düşünün. Engelleyemezsiniz bu tür hareketleri. Engellenmesi ve yok edilmesi zaman alır. Öğrenmek gerek. Eğitim gerek. Bu da zaman gerek demek. Bu zaman içerisinde bu yara daha çok kanar ve her seferinde pansuman ister. Kaçınılmaz bir şey bu. Önemli olan, bu yarayı ABD gibi dış güçlere kullandırtmamayı öğrenmek ve öğretmek. Umarım anlatabiliyorumdur...

Bu soru sizce ne kadar doğru? AKP ve DTP örneklerini vereyim. Bunların kime göresi mi var?

Bana 12 Eylülü anlatmayın. Yaşamadığım halde çok iyi bilirim. Evrenin yaptıkları, yaptırdıkları. Beni onlarla aynı kefeye koymanız hiç anlamadığınızı gösteriyor...

Evet, derler. Bu ülkede ağzı olan konuşur. Dinleyip kanacak çok kafa var nasılsa. AKP gibi, DTP gibi örneklerle ne kadar da örtüşüyor değil mi? Onlar da neler neler söylüyor da...

Hayat bana şunu öğretiyor. Bazı durumlarda yıkıcı olmak gerekebilir. Ama bu lafım yine 12 Eylül'cü gibi anlaşılmasın. Örneğin AKP, haddini çok aşan bir parti olarak kapatılmayı çoktan haketmiştir. Böyle bir yıkım gereklidir.

Bana sorarsanız, sunacağım çözüm şudur:

Toplum çıkarlarını gerçek anlamda samimice savunacak bir oluşum yaratılmadığı sürece bu kısır döngüden çıkılamaz. Eğer ülke bölünmek, parçalanmak istemiyorsa bunu yapmak zorunda. Bu yara sürekli olacak. uzun sürede... Bu süre içerisinde böyle bir oluşum yaratılmadığı sürece parçalanmak ile hep yüzyüze olacağımız kesin. şimdi sorarım size... Demokrasi diye yırtınan iki parti: AKP ve DTP; ellerinde olsa Türkiye Cumhuriyeti'ni yıkarlar mı yoksa sahip mi çıkarlar? herkes elini vicdanına koysun da bir düşünsün... Bu oluşumları meclise biz soktuk, çünkü cahiliz... Eğitime ihtiyacımız var. Ve şu anda, o eğğitim sürecini geçene kadar (kli zaman ister) bir güvencemiz olmalı... Nedir o güvence? Atatürkçülükten taviz vermemek derim. Kıymetini bilmek derim. Ve ülke sınırları ve rejimi karşısındaki her türlü tehlike engellenmeli derim. Bunun adına ister demokrasi deyin, ister antidemokrasi deyin. Tarihsel süreç içerisinde değerlendirdiğimizde, demokrasi bize pek de yakın değil. Kullanmayı bilmediğimiz eşsiz bir oyuncak başımıza dert açıyor. Çünkü o maskeyi takan art niyetliler çok fazla. Haksız mıyım?

Samimi açıklamalarınız takdire şayan Sayın Yarasa.İşte ben bunları açıkça duymak istiyorum.Bu ülkede milletin beğenmediği tasvip etmediği bir şey yapılıyorsa bunu millete açıkça anlatacaksınız sağa sola sapmadan.Yapılanın neyle alakası olduğunu niçin böyle yapıldığını bütün açıklığıyla söyleyeceksiniz ki halk da ne olduğunu hakkında ne düşünüldüğünü bilsin sizin uyarılarınızı da samimi bulursa dikkate alsın.Sorun burda zaten.Halk nedense, kendini hakiki demokrasi,vatan savunucusu olarak adlandıranlara inanmıyor,samimi bulmuyor tam tersi söylenen zihniyeti başa getiriyor burda büyük bir çelişki var.Halk kendi kendini bölmek yok etmek istiyor asıl vatanseverlere itibar etmiyor.Güler misin, ağlar mısın, neylersin Allah'ım!...

MUHABBETLE...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Biraz acele ederek yanitliyoruz sanirsam,evet tabiiki herkesin hemfikir oldugu nokta darbelerin olmamasidir,peki nasil olacak bu?Doktor hastasina sundan sakin bundan sakin diyor ama hastalik almis basini gidiyor ve doktorun elinde hastaya aman suna dikkat et demekten baska bir recete yok.iki ucu +++++ degnek.sakinacak sakinmasina ama hastalik nasil iyilesecek.iste sorun burada yatiyor.Demokrasiyi kaldiralim diyor bir arkadas,ben daha önce anayasa mahkemesini kaldiralim demistim cünkü cok tepki aliyor.iktidarin isine gelince iyi isine gelmeyince yasamanin üzerine cikti deniyor.demokrasi zaten varmi yokmu bir muamma su anda Türkiye'de.Varsa nasil bir demokrasi var.örnegin iktidar ve yandaslari rejime karsilar rejimi yüzde 47 oya güvenip degistirme savasi veriyorlar ve bu savasi verirken hep demokrasiden bahsediyorlar.Yani simdi rejimiyikmak hemde bir türban icin tarikatlar istiyor diye,AB ye taviz verecegiz diye,abd nin stratejisi öyle gerektiriyor diye peki bumudur demokrasi,yoksa tramvaydan el sallamakmidir demokrasi.Mesut Yilmaz'i hicmi hic sevmem ama gecenlerde Mesut Yilmaz bir laf etti,ve dediki"Ülkede Laik rejim tehlikede iken Orduya kislana dön denemez."simdi bu lafi AKP yandasi+++++medya hemen mansete tasidi ve bu antidemokratik bir söylemdir,darbe cagristiriyor dedi.Evet varsayalim darbe cagristiriyor ve antidemokratiktir,peki rejimi yikmak demokrasimidir,hadi verin bunun cevabini.Lozan'ihice saymak demokrasimidir,ülkenin tüm yeralti zenginliklerini topraklarini yabancilarasatmak demokrasimidir.Peki varsayalim ki demokrasidir,orduda kislasina döndü.iktidar 16,5 milyon oyla cogunlugu gaspetmis ve illede benim dedigim olacak diyor,dikkat edin 16,5 milyon oyla!Yani simdi azinlik oylariyla cogunlugu gaspetmek demokrasi oluyor,cogunluk bende istedigim olacak demek demokrasi oluyor,ülkeyi satisa cikarmak demokrasi oluyor,halkin egitimsizliginden faydalanip halki en hassas oldugu din konusunda aldatmak demokrasi oluyor,ama anayasa mahkemesinin aldigi karar antidemokratik oluyor,ordunun konusmasi antidemokratik oluyor.ozaman mademki biz demokrasiden yanayiz,birakalim komünistide,fasistide,seriatcisida,irkcisida,dinciside istediklerini yapsinlar,yani demokrasi sadece oy gaspedenleremi var yoksa herkesemi?Birakin Erdogan'i bu ülkeyi babasinin ciftligi gibi kullansin,birakin dengir firati Atatürke *********,birakin Lozan'i Sevr gelsin.Neden kavga ediliyor ki.Türbanli kizlar dogru söylemisler,eger Ingilizler olsaydilar özgürce türbanlarini takacaktilar,eger Ingilizler olsaydi biz simdi coktan AB üyesiydik ve Erdogan bu kadar zahmetlere katlanmazdi.Demekki Kurtulus (Istiklal)savasi vermekle yanlis yapmisiz zaten kavga bu savasla ilgili degilmi,o zamanki saray erkani kutsal padisah ve maiyeti Atatürk ve arkadaslarini eskiya ilan etmekle dogru yapmis olmadilarmi.Ne güzel olacakti halbuki;Doguda bir Ermenistan olacakti,Güneydoguda bir Kürdistan,Dogu Karadenizde Pontus,Egede sevgili komsumuz hatta özkardesimiz Yunanli olacakti,neymis efendim Istiklal savasiymis.Iste böyle yaparlar insani,AB kapilarinda süründürürler!!

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

...

Toplum çıkarlarını gerçek anlamda samimice savunacak bir oluşum yaratılmadığı sürece bu kısır döngüden çıkılamaz.

Haksız mıyım?[/b]

Toplum çıkarları bana göre emeğin çıkarlarıdır. Ben bir emekçiyim. 2002'den beri Akp zihniyeti emek kazanımlarına karşı bir sürü saldırıda bulundu. Ama malum medya bunları görmezden geldi. Çünkü hem Akp'nin dayandığı sermaye hem de diğer sermaye gurubu bu işte karlıydı. Yapılan özelleştirmeler, cari açığın hızla artışı, ssgss yasası, sendika yasası, yörsan, arçelik, desa, uzel direnişlerinde Tuzla olaylarında 1 Mayısta işçilerin yanında kaç muhalefet partili vardı? Kim savunacak toplum çıkarlarını? Halka sizden yanayımı nasıl ve kim gösterecek?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hele siz bir anlatın da...

Anlatayım.Demokrasi yönetimde halkın çoğunluğudur.Ve eğer siz hala o halkı bu kadar küçümseyerek kendinizce çözümler sunacaksanız,ki, ben bunlara çözüm demiyorum laf kalabalığı,kendinizi haklı,onları bilinçsiz çıkaracaksanız bu sizin daha demokrasiden bir şeyler anlamadığınızı gösterir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Birileri bu halk demokrasiyi bilmiyor diyerek dem vuruyorsa burda suç demokrasiyi bilip de anlatmayanlarda ya da anlatamayanlarda ya da demokrasiyi bilmeyip demokrasi anlatmaya çalışanlarda halk da değil.Efendim bize oy vermiyorlar oy çektirirsen vermezler tabi git bir sor bakalım sana niçin oy vermiyorlar.Bizim orda buna ''Kendi çalıyor(oyun havası) kendi oynuyor.'' derler...

MUHABBETLE...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Toplum çıkarları bana göre emeğin çıkarlarıdır. Ben bir emekçiyim. 2002'den beri Akp zihniyeti emek kazanımlarına karşı bir sürü saldırıda bulundu. Ama malum medya bunları görmezden geldi. Çünkü hem Akp'nin dayandığı sermaye hem de diğer sermaye gurubu bu işte karlıydı. Yapılan özelleştirmeler, cari açığın hızla artışı, ssgss yasası, sendika yasası, yörsan, arçelik, desa, uzel direnişlerinde Tuzla olaylarında 1 Mayısta işçilerin yanında kaç muhalefet partili vardı? Kim savunacak toplum çıkarlarını? Halka sizden yanayımı nasıl ve kim gösterecek?

Aah ah... Bunları konuştğumda, okuduğumda, düşündüğümde gözlerim yaşarıyor... Emek ve emekçiden yana olmak. İşte ben bunu bilir bunu söylerim. Peki kim biliyor emekçinin kıymetini bu ülkede? Ayak takımı diyor adam ve hala savunulluyor. Satıyor özelleştiriyor ve hala tutuluyor. Nasıl beceriyor bunu? Hata nerde? Suç kimde? Hepimizde...

Anlatayım.Demokrasi yönetimde halkın çoğunluğudur.Ve eğer siz hala o halkı bu kadar küçümseyerek kendinizce çözümler sunacaksanız,ki, ben bunlara çözüm demiyorum laf kalabalığı,kendinizi haklı,onları bilinçsiz çıkaracaksanız bu sizin daha demokrasiden bir şeyler anlamadığınızı gösterir.

Saygılar efendim :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Birileri bu halk demokrasiyi bilmiyor diyerek dem vuruyorsa burda suç demokrasiyi bilip de anlatmayanlarda ya da anlatamayanlarda ya da demokrasiyi bilmeyip demokrasi anlatmaya çalışanlarda halk da değil.Efendim bize oy vermiyorlar oy çektirirsen vermezler tabi git bir sor bakalım sana niçin oy vermiyorlar.Bizim orda buna ''Kendi çalıyor(oyun havası) kendi oynuyor.'' derler...

Size katılıyorum. Ancak bunun asıl nedeni bence şu: 500 yılda söke söke aldığın hak ve özgürlüğün kıymetini bilirsin (örnek: batı); 10 yılda tepeden inme verilen özgürlük ve hakların ise değeri bilinmez (örnek: biz). İşte bu yüzden sorun ZAMAN dır, zamanla alınacak eğitimdir. Bir geçiş sürcidir. bu süreç içinde kanayan yaralar hep olacaktır. Mühim olan en az zararla atlatabilmektir. Ve umuyorum ki bu ülke bu buhranı atlatacaktır. Kimin dini türbanı kullanıp emeği sömürdüğünü görecektir, kimin demokrasi özgürlük laflarını kullanıp milliyetçilik duygularını sömürdüğünü ve savaş politikasına hizmet ettiğini görecektir. Öyle umuyorum. Peki ya göremezse? Siz söyleyin... Göremezse?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aah ah... Bunları konuştğumda, okuduğumda, düşündüğümde gözlerim yaşarıyor... Emek ve emekçiden yana olmak. İşte ben bunu bilir bunu söylerim. Peki kim biliyor emekçinin kıymetini bu ülkede? Ayak takımı diyor adam ve hala savunulluyor. Satıyor özelleştiriyor ve hala tutuluyor. Nasıl beceriyor bunu? Hata nerde? Suç kimde? Hepimizde...

Saygılar efendim :)

Muhalefeti budar cemaatlere buyrun kapılar açık derseniz ayak takımı değil hakaret de etseniz seçilirsiniz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Size katılıyorum. Ancak bunun asıl nedeni bence şu: 500 yılda söke söke aldığın hak ve özgürlüğün kıymetini bilirsin (örnek: batı); 10 yılda tepeden inme verilen özgürlük ve hakların ise değeri bilinmez (örnek: biz). İşte bu yüzden sorun ZAMAN dır, zamanla alınacak eğitimdir. Bir geçiş sürcidir. bu süreç içinde kanayan yaralar hep olacaktır. Mühim olan en az zararla atlatabilmektir. Ve umuyorum ki bu ülke bu buhranı atlatacaktır. Kimin dini türbanı kullanıp emeği sömürdüğünü görecektir, kimin demokrasi özgürlük laflarını kullanıp milliyetçilik duygularını sömürdüğünü ve savaş politikasına hizmet ettiğini görecektir. Öyle umuyorum. Peki ya göremezse? Siz söyleyin... Göremezse?

85 yıldır aynı noktadayız fikri sorunlarımız bağlamında.O zaman ne yaşandıysa bugünde aynısı yaşanıyor.İki anlam çıkıyor bundan ya bu millet demokrasiyi sevmiyor ya da yaşanılan demokrasi değil bundan dolayı halk sahip çıkmıyor?Çünkü demokrasi dediğiniz insana hizmet eder.İnsan kendine hizmet eden kendi iyiliğini isteyen bir anlayışı reddetmez herhalde.Eğer reddetiyorsa demokrasi diye sunulan bir anlayışı, o zaman o anlayışı sorgulamak lazım akıllıca olan budur yanılıyor muyum?

MUHABBETLE...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Netice itibariyle Anayasa mahkemesi bir partiyi kapatıyorsa kapatır. Sonuçta buna yetkisi var mı? Var. Ne olacak onlar da yeni bir parti kurarlar ve yola devam ederler? Karşı mı çıkacaklar bizi kapatamazsınız diye? Hayır.

Şimdi demokrasinin kesintiye uğraması da nedir? Her şey demokrasi sınırları içerisinde halledilmelidir. Ha adam silahlıysa o zaman yapacağın şey bellidir zaten yapılmaktadır da. Demokrasi için gerekirse anti-demokrasi gibi önermeler yanlıştır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.