Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

İSLAM ÜLKELERİ KADINLARI... [ŞERİAT GÖLGESİNDE 2. SINIF YAŞAMLAR]... Kadınlar 'erkek vasi'siz sokağa çıkamıyor, pasaport alamıyor, araba kullanamıyor

DİPNOT

Önerilen İletiler

Modern çağin köleleri ne olacak peki genelevlerde pavyonlarda vesaire sektörlerde sözüm ona hizmet veriyorlar..Güneydoğu ve doğudan ailelerinden para karşiliği satın alınıp Modern iş sahipleri tarafından Kötü şartlarda çaliştirilanlar...Örnekleri saymakla bitmez öncelikle günümüze bir çare bulalım 1400 yıl öncesini çağdaş ve modern görmüyor olabilirsiniz peki sormazlar mı insana yahu kardeşim çağdaş ve modern sıfatlarını kendinize yakıştırıyorsunuz da Hakim olduğunuz Çağda zamane köleliklere neden duyarsızsınız...1400 yıl öncesini karalayarak çağiniz hastalığı olan Modern köleliklere kılıf aranmaz kimse kusura bakmasın..

SaygıLar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Erkek başını örtmemelidir. Çünkü erkek Tanrı'nın benzeyişinde olup Tanrı'nın yüceliğini yansıtır. Kadın ise erkeğin yüceliğini yansıtır. Çünkü erkek kadından değil, kadın erkekten yaratıldı. Erkek kadın için değil, kadın erkek için yaratıldı. Bu nedenle ve melekler uğruna kadın, bir yetki işareti olarak başını örtmelidir.

ya da başka bir çeviri..

Hıristiyan geleneklerine bakılacak olursa, Katolik rahibelerin 1.000 yıldan beri başlarını örttükleri bilinmektedir. St. Paul (Pavlos) Yeni Ahid'de başörtüsü hakkında şu açıklamalarda bulunmaktadır:

"Fakat bilmenizi isterim ki, her erkeğin başı Mesih, kadının başı erkek ve Mesih'in başı Allâh'tır. Başı örtülü olarak duâ eden yahut peygamberlik eden her erkek, başını küçük düşürür. Fakat başı örtüsüz olarak duâ eden, yahut peygamberlik eden her kadın, başını küçük düşürür; çünkü tıraş edilmiş olmakla bir ve aynı şeydir. Çünkü eğer kadın örtünmüyorsa, saçı da kesilsin; fakat kadına saç kesmek yahut tıraş olmak ayıp ise örtünsün. Çünkü erkek, Allâh'ın sûreti ve izzeti olduğu için başını örtmemelidir; fakat kadın, erkeğin izzetidir. Çünkü erkek, kadından değil; fakat kadın, erkektendir; çünkü erkek kadın için değil, fakat kadın erkek için yaratıldı. Bunun için melekler sebebinden kadın başı üzerinde hâkimiyet alâmetine mâlik olmalıdır.” (4) Yani başım üzerinde hakimiyet alametine sahip olmam

Allah erkeği yarattı, erkekten,erkek için kadını yarattı.. Erkek başı olanı seçme hakkına sahip değil özünde, çünkü başı Mesih,Mesih in başı Allah.. Ama kadın başını seçme hakkına sahip.. Başını seçip,başını seçtiği erkek için başı üzerinde yetki alemetine sahip. Erkeğimi seçerim,yetkim dahilinde onu yüceltmek,ona adanmışlığımın alameti için başımı kapatır ve onu yüceltirim,öyle ki o da başını yüceltsin..

Bu benim kendi aklımca,Rabbimin nasip ettiği oranda anlama kapasitem.. Başkası belki başka anlar.. Doğrusu budur ya da değildir.. Ama benim için anlamlıdır.. Anlatabildiysem eğer.. Sizin için anlamlı ya da anlamsız bulunsa da ,bu bende çok çok anlamlıdır.. Saygılar...

Bak şimdi kafam acayip karıştı

Bunlarışu hıca neydi adı hı zekeriya öztürkten mi öğrendin

Yok erkeğin bası tanrının basıymıs laf bunlar ben de Allaha inanıyorum ama böyle saçmalık duymadım yani

Allah'ın gözünde bütün kulları eşittir

Ben buna inanıyorum

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yok erkeğin bası tanrının basıymıs laf bunlar ben de Allaha inanıyorum ama böyle saçmalık duymadım yani

Ben buna inanıyorum

Sayın cecile, saçmalıklar sadece bunlardan ibaret değil, daha neler var neleeerrr...

Bence siz dininizi bilmiyorsunuz. Bilseydiniz Kuran'ın Allah'ının gözünde insanların eşit olmadığını görürdünüz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Modern çağin köleleri ne olacak peki genelevlerde pavyonlarda vesaire sektörlerde sözüm ona hizmet veriyorlar..Güneydoğu ve doğudan ailelerinden para karşiliği satın alınıp Modern iş sahipleri tarafından Kötü şartlarda çaliştirilanlar...Örnekleri saymakla bitmez öncelikle günümüze bir çare bulalım 1400 yıl öncesini çağdaş ve modern görmüyor olabilirsiniz peki sormazlar mı insana yahu kardeşim çağdaş ve modern sıfatlarını kendinize yakıştırıyorsunuz da Hakim olduğunuz Çağda zamane köleliklere neden duyarsızsınız...1400 yıl öncesini karalayarak çağiniz hastalığı olan Modern köleliklere kılıf aranmaz kimse kusura bakmasın..

SaygıLar..

İran'da fahişelik:

- Fahişeliğin cezası nedir İran'da?

Nergis: Evliysen recm. Bekârsan para cezası ve 100 kırbaç. Kırbaç yiyen arkadaşlarımız da oldu. Ama biz kırbaçtan korkmuyoruz. Çünkü kırbaç, para cezasına çevrilebiliyor. Satın alabilecek kadar paramız var.

- Muta nikâhıyla mı çalışıyorsunuz?

Tara: Ben inançlı biri olduğum için muta nikâhı kıyıyorum.

Nergis: Ben istemem, çünkü muta nikâhı kayırsan sana para ödemezler. Karısı olursun. Ve yargıca gidip diyebilir ki "Bu benim geçici karım ve başkalarıyla oluyor." Bu tehlikeli bir şey.

Günlüğü 100 dolar!

- Nasıl müşteri buluyorsunuz?

Tara: Önceleri geceliği 500 dolar ödeyebilecek zengin erkeklerle çıkıyordum ama bedenimin bu kadar ağır bir şeyi kaldıramayacağını fark ettim.

O yüzden ben Nergis'ten farklı çalışıyorum. Zengin adamlar buluyor ve onlarla üç-dört ay beraber oluyorum.

Mümkün olduğunca çok paralarını alıyorum. Bu süre içinde bu adamla sadece üç dört kez birlikte oluyorum. Onlara fahişe olduğumu söylemiyorum.

Bugüne kadar 24 erkek arkadaşım oldu.

Nergis: Benim sistemim daha farklı. Ben günlük çalışıyorum. Müşteri yabancıysa otele, İranlı'ysa eve gidiyorum. Ama ben kendi çalıştığımdan çok ,çalıştırdığım kızlardan para kazanıyorum. Çok sayıda kızım var. Onları işe gönderiyorum. 50 doların 40'ını ben alıyorum. Ama benim fiyatım 100 dolardan başlar. Çünkü muhteşem bir striptiz gösterisi yapıyorum.

- Başınız polisle derde girmiyor mu?

Nergis: Çok geniş bir çevremiz var. Bizi destekleyen bir İran gizli servisi yöneticisi var. Onunla bir ev partisinde tanıştık.

Önemli insanları tanıyor, polis şefini tanıyor. Bizi koruyor.

- Ona para mı ödüyorsunuz?

Nergis: Ödemiyorum. Ama istediği zaman ona ve misafirlerine kız gönderiyorum.

Kaynak Haber Türk

Neymiş? Sözüm ona 'hizmet vermek' ne türban ne çarşaf tanıyormuş.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bilenle bilmeyen birmidir..Ama ile gören birmidir..Hangi eşitlikmiş bu çok bilen arkadaş açıklarmısınız?..

Allahın katında insanların üstünlüğü ancak Takvada''dır..

Ayrıca nice ayrımcılığın olduğu Modern sistemlerde İnsanlar ne kadar eşit önce bunu öğreniniz sonra Dinimizi bilip bilmediğimizi yargılayınız Ve Dinimizi İnkarcılardan öğrenecek değiliz Rehber Kuran Öğretmenimiz Hz.Muhammed(s.a.v)''dir..

SaygıLar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben buna inanıyorum

Ben dinimi falanca hocadan öğrenmem,kendim Kutsal Kitaplardan ne anlıyorsam,işte benim dinim iman ettiğim o anladığım kadarlık kısımdır.Kadın ve erkek geçmişten günümüze asla eşit olmadı,olmayacak ,çünkü birinin adını kadın diğerinin erkek.. ben kadınım,istesende istemesende erkek olamam.. Bu da ben ile erkek eşit değiliz anlamına gelir.. Kadınlığımı seviyorum ve kadın gibi olmak istiyorum,erkeksi gibi yaşamaktan ben benlikten çıkacağım nerdeyse.. erkeksi gibi çalışmaktan erkekler arasında,yeterince anladım neydi doğru olan biz kadınlar için.. Siz çırpınsanızda dik hallerde,ben bozulmuş yıkılmış darma duman olmuş bu yeni nesil sistemi benimseyemediğim için üzgünüm.. Geride miyim çok çok eski zihniyetlerde,var mı eskiler kadar mutluluğu bana yakalatacak formülünüz şu yitik yeniliklerde..

Ayetlere gelince.. Anlatamasamda bir türlü yinede deneyeceğim.. Kadının ,kendi başını seçme konusunda yetkisi vardır.. Kadın yetki sahibi olandır.. Erkeğe bu yetki verilmemiştir .. Ama kadının hakkı vardır.. Erkek istesin varsın,seçim yetkisi,karar yetkisi kadınındır aslında.. Bu da yaratılışımızın eksik yönünün eşitlenmesi ve dengelenmesidir aslında..

Eşitlik demişsin kardeşim,öyle ya,hiç mi eşit değiliz aslında.. neyde eşitiz neyde değiliz,biz kadınları kadın yapan özelliklerimiz ne,erkeği erkek yapan özellikler ne,peki hangi alanlarda nasıl eşitiz,yani eşit olan yönler var mı yok mu,inan bana eşitiz dediğin her konuda ,Kutsal Kitaplarda da eşit olduğumuzu ve ayrım olmadığını göreceksin aslında Allah dilerse... Biz hem eşitiz hem değiliz,sadece Duygu Asena sal konuşmalardan ve öğretilerden bir silkelenip biraz daha gerçekçi gözlemler yapmalıyız,sadece biraz daha gerçekleri düşünmeliyiz.. işimize gelsin ya da gelmesin.. Yıllardır erkekler arasında tek kadın olarak çalıştım,erkeğin zor yaptığı işi yapabildiğim için kadınlığımla başarılı kaldım.. Ama yinede ,ama yinede yaratılışlığımızdan ve bakış açılarından kaynaklı ayrılıklarımızdan kaynaklı kadınsılığımla başedemedim .. Bu hep kapasiteleri zorlayışta,geri bıraktı beni istemesemde.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

SaygıLar..

seklındekı ıletıye,

İran'da fahişelik:

- Fahişeliğin cezası nedir İran'da?

Nergis: Evliysen recm. Bekârsan para cezası ve 100 kırbaç. Kırbaç yiyen arkadaşlarımız da oldu. Ama biz kırbaçtan korkmuyoruz. Çünkü kırbaç, para cezasına çevrilebiliyor. Satın alabilecek kadar paramız var.

- Muta nikâhıyla mı çalışıyorsunuz?

Tara: Ben inançlı biri olduğum için muta nikâhı kıyıyorum.

Nergis: Ben istemem, çünkü muta nikâhı kayırsan sana para ödemezler. Karısı olursun. Ve yargıca gidip diyebilir ki "Bu benim geçici karım ve başkalarıyla oluyor." Bu tehlikeli bir şey.

Günlüğü 100 dolar!

- Nasıl müşteri buluyorsunuz?

Tara: Önceleri geceliği 500 dolar ödeyebilecek zengin erkeklerle çıkıyordum ama bedenimin bu kadar ağır bir şeyi kaldıramayacağını fark ettim.

O yüzden ben Nergis'ten farklı çalışıyorum. Zengin adamlar buluyor ve onlarla üç-dört ay beraber oluyorum.

Mümkün olduğunca çok paralarını alıyorum. Bu süre içinde bu adamla sadece üç dört kez birlikte oluyorum. Onlara fahişe olduğumu söylemiyorum.

Bugüne kadar 24 erkek arkadaşım oldu.

Nergis: Benim sistemim daha farklı. Ben günlük çalışıyorum. Müşteri yabancıysa otele, İranlı'ysa eve gidiyorum. Ama ben kendi çalıştığımdan çok ,çalıştırdığım kızlardan para kazanıyorum. Çok sayıda kızım var. Onları işe gönderiyorum. 50 doların 40'ını ben alıyorum. Ama benim fiyatım 100 dolardan başlar. Çünkü muhteşem bir striptiz gösterisi yapıyorum.

- Başınız polisle derde girmiyor mu?

Nergis: Çok geniş bir çevremiz var. Bizi destekleyen bir İran gizli servisi yöneticisi var. Onunla bir ev partisinde tanıştık.

Önemli insanları tanıyor, polis şefini tanıyor. Bizi koruyor.

- Ona para mı ödüyorsunuz?

Nergis: Ödemiyorum. Ama istediği zaman ona ve misafirlerine kız gönderiyorum.

Kaynak Haber Türk

Neymiş? Sözüm ona 'hizmet vermek' ne türban ne çarşaf tanıyormuş.

seklınde cevap vermıssınız.

her zaman derım bırı bana bak senın soyle bı hatan var dedıgınde bende ona ıyı ama senınde boyle bı hatan var dersem bana ısnad edılen hatayı kabul edıyorum demektır.

cunku kendımı savunmak onun hata olmadıgını anlatmak ıcın bısey demıyorumda karsımdakının hatasını kendı hatamı ortmek, gundemden dusurmek ıcın kullanıyorum demektır.

sız bu olanlardan memnun degılsenız eger, bız ve sız aynı seyden muzdarıbız demektır.

bunun ortadan kalkması ıcın yapılacak sey karsılıklı suclamalar yerıne sorunu ortadan kaldırmak ıcın harekete gecmek olmalı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben dinimi falanca hocadan öğrenmem,kendim Kutsal Kitaplardan ne anlıyorsam,işte benim dinim iman ettiğim o anladığım kadarlık kısımdır.Kadın ve erkek geçmişten günümüze asla eşit olmadı,olmayacak ,çünkü birinin adını kadın diğerinin erkek.. ben kadınım,istesende istemesende erkek olamam.. Bu da ben ile erkek eşit değiliz anlamına gelir.. Kadınlığımı seviyorum ve kadın gibi olmak istiyorum,erkeksi gibi yaşamaktan ben benlikten çıkacağım nerdeyse.. erkeksi gibi çalışmaktan erkekler arasında,yeterince anladım neydi doğru olan biz kadınlar için.. Siz çırpınsanızda dik hallerde,ben bozulmuş yıkılmış darma duman olmuş bu yeni nesil sistemi benimseyemediğim için üzgünüm.. Geride miyim çok çok eski zihniyetlerde,var mı eskiler kadar mutluluğu bana yakalatacak formülünüz şu yitik yeniliklerde..

Ayetlere gelince.. Anlatamasamda bir türlü yinede deneyeceğim.. Kadının ,kendi başını seçme konusunda yetkisi vardır.. Kadın yetki sahibi olandır.. Erkeğe bu yetki verilmemiştir .. Ama kadının hakkı vardır.. Erkek istesin varsın,seçim yetkisi,karar yetkisi kadınındır aslında.. Bu da yaratılışımızın eksik yönünün eşitlenmesi ve dengelenmesidir aslında..

Eşitlik demişsin kardeşim,öyle ya,hiç mi eşit değiliz aslında.. neyde eşitiz neyde değiliz,biz kadınları kadın yapan özelliklerimiz ne,erkeği erkek yapan özellikler ne,peki hangi alanlarda nasıl eşitiz,yani eşit olan yönler var mı yok mu,inan bana eşitiz dediğin her konuda ,Kutsal Kitaplarda da eşit olduğumuzu ve ayrım olmadığını göreceksin aslında Allah dilerse... Biz hem eşitiz hem değiliz,sadece Duygu Asena sal konuşmalardan ve öğretilerden bir silkelenip biraz daha gerçekçi gözlemler yapmalıyız,sadece biraz daha gerçekleri düşünmeliyiz.. işimize gelsin ya da gelmesin.. Yıllardır erkekler arasında tek kadın olarak çalıştım,erkeğin zor yaptığı işi yapabildiğim için kadınlığımla başarılı kaldım.. Ama yinede ,ama yinede yaratılışlığımızdan ve bakış açılarından kaynaklı ayrılıklarımızdan kaynaklı kadınsılığımla başedemedim .. Bu hep kapasiteleri zorlayışta,geri bıraktı beni istemesemde.

Şunu belirtmeliyim ki dinde herkes anlayabildiği kadarını yaşıyor.

Mesela sen kendin öğrenmeye çalışmışsın dinini ama hangi kaynaklardan?

Kutsal kitabımız Arapça yazılmıştır.Yoksa çok iyi düzeyde arapça mı biliyorsun?

GErçi Arapçada bir kelime çok anlama da gelir hangi anlamda kullanılmışş bunu idrak edebiliyor musun?

Ya da hangi anlamı işine geliyorsa onu mu alıyorsun?

Bu arada kadın erkek eşitlii derken fiziksel eşitlikten söz etmiyorum ki bu zaten ahmakça olur

Benim bahsettiğim sosyal ve ruhsal eşitlikler

şimdi sen kadınlar daha duygusal diyebilirsin onu da kabul ediyorum ama benim bahsettiğim eşitliğin hukuksal ve sosyal eşitlik oldunu söylemeliyim yoksa kimse dier anlamlarda bi eşitlikten söz etmiyor.Ben kadınsam kadınım doğrudur.Ve bununla da gurur duyuyorum

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

SaygıLar..

Dininizi öveceksiniz diye modernliğin genevleri onayladığı tezini savunmayın...

Bunlar seçimdir ya da çoğu kez olduğu gibi kadınların zorla bu işlerde çalıştırılmasıdır...

Çoğu dindar geçinen erkeklerde "hangi dine mensup olursa olsun" zinasına kılıf uydurur...

Bunun açıklaması olmaz insanların kendi vicdan ve düşünsel gelişmişlikleridir tercihlerine yön veren eylemler, kölelik her çağda var ama öyle ama böyle dünede bugünede kılıf uyduranda insandır...

Örneğin tüm dünyada ezilen halklar ezenlerin kölesidir emperyalist güçler diğerlerini sömürüyorlarsa ve buna göz yumuluyorsa buda köleliktir...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dininizi öveceksiniz diye modernliğin genevleri onayladığı tezini savunmayın...

Bunlar seçimdir ya da çoğu kez olduğu gibi kadınların zorla bu işlerde çalıştırılmasıdır...

Çoğu dindar geçinen erkeklerde "hangi dine mensup olursa olsun" zinasına kılıf uydurur...

Bunun açıklaması olmaz insanların kendi vicdan ve düşünsel gelişmişlikleridir tercihlerine yön veren eylemler, kölelik her çağda var ama öyle ama böyle dünede bugünede kılıf uyduranda insandır...

Örneğin tüm dünyada ezilen halklar ezenlerin kölesidir emperyalist güçler diğerlerini sömürüyorlarsa ve buna göz yumuluyorsa buda köleliktir...

:clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

seklındekı ıletıye,

seklınde cevap vermıssınız.

her zaman derım bırı bana bak senın soyle bı hatan var dedıgınde bende ona ıyı ama senınde boyle bı hatan var dersem bana ısnad edılen hatayı kabul edıyorum demektır.

cunku kendımı savunmak onun hata olmadıgını anlatmak ıcın bısey demıyorumda karsımdakının hatasını kendı hatamı ortmek, gundemden dusurmek ıcın kullanıyorum demektır.

sız bu olanlardan memnun degılsenız eger, bız ve sız aynı seyden muzdarıbız demektır.

bunun ortadan kalkması ıcın yapılacak sey karsılıklı suclamalar yerıne sorunu ortadan kaldırmak ıcın harekete gecmek olmalı.

Ortadan kaldırmak için harekete geçmek olmalı demişsiniz. Öneriniz nedir?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ortadan kaldırmak için harekete geçmek olmalı demişsiniz. Öneriniz nedir?

mevcut sıstemde su an ıcın yapabılecegımız ılk sey ''mevcut duruma razı olmadıgımızı'' soylemek olur.

guc olusturabılecek nıtelıge ulastıgımız zaman talep ederız.

taleplerımıze cevap alamadıgımız zaman ıse talep etmeden alabılecegımız kadar guclenmeye calısırız.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

mevcut sıstemde su an ıcın yapabılecegımız ılk sey ''mevcut duruma razı olmadıgımızı'' soylemek olur.

guc olusturabılecek nıtelıge ulastıgımız zaman talep ederız.

taleplerımıze cevap alamadıgımız zaman ıse talep etmeden alabılecegımız kadar guclenmeye calısırız.

Ne gücü bu anlamadım?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne gücü bu anlamadım?

talep ettıklerınız hakkınızsa eger sız onları ancak ve ancak hakkınızı sıze teslım etmeyı gorev addedenlerden alma konusunda sıkıntı ıle karsılasmazsınız.

muhatabınızın hak hukuk dıye bır derdı yoksa ve sızden daha guclu (makam ve mevkı) ıse ıstedıgınız kadar ısteyın. canı ıstemezse vermeyecektır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

.

muhatabınızın hak hukuk dıye bır derdı yoksa ve sızden daha guclu (makam ve mevkı) ıse ıstedıgınız kadar ısteyın. canı ıstemezse vermeyecektır.

Burada muhatabınız diyorsunuz... Muhatabın, hak hukuk tanımayan Kuran'ın Allah'ı olduğunu düşünüverdim birden. Ondan da istediğiniz kadar isteyin, canı istemezse vermiyor. Ancak bu muhatap insanın gözünde büyütüldükçe büyütülüyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Burada muhatabınız diyorsunuz... Muhatabın, hak hukuk tanımayan Kuran'ın Allah'ı olduğunu düşünüverdim birden. Ondan da istediğiniz kadar isteyin, canı istemezse vermiyor. Ancak bu muhatap insanın gözünde büyütüldükçe büyütülüyor.

konustugumuz seyın afedersınız ama kadınlarımızın para karsılıgı calısmalarına nasıl son verılebılecegı oldugunu sandıgım ıcın o baglamda konusuyordum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bilenle bilmeyen birmidir..Ama ile gören birmidir..Hangi eşitlikmiş bu çok bilen arkadaş açıklarmısınız?..

Allahın katında insanların üstünlüğü ancak Takvada''dır..

Ayrıca nice ayrımcılığın olduğu Modern sistemlerde İnsanlar ne kadar eşit önce bunu öğreniniz sonra Dinimizi bilip bilmediğimizi yargılayınız Ve Dinimizi İnkarcılardan öğrenecek değiliz Rehber Kuran Öğretmenimiz Hz.Muhammed(s.a.v)''dir..

SaygıLar..

Selam Johnny Walker, burda kanun önündeki eşitliklerden söz ediliyor,doğuştan gelen engelli durumlardan değil.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 9 ay sonra...

Kadınlarını Öldüren Toplum, Kadınlarını Koruyamayan Devlet

Kadınlarını erkeklerin malı gibi gören toplum…

Kadınlarını ikinci sınıf vatandaş gören toplum…

Kadınlarını aşağılayan toplum…

Kadınlarını örten toplum…

Kadınlarını öldüren toplum…

Kadınlarını koruyamayan toplum…

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi tarafından Kadını koca şiddetinden koruyamadınız gerekçesiyle mahkûm olan devlet…

Uygar olabilir mi?..

Demokratik olabilir mi?...

Bu hafta sonu bir günde üç kadın öldürülüyor…

Kocaları veya eski kocaları tarafından…

Zübeyde Yıldız:

Eski kocası tarafından ölümle tehdit ediliyor….

Koruma için polise başvuruyor…

Koruma yok.

Savcılığa başvuruyor…

Koruma yok.

Sonunda kocası geliyor, işyerinde, herkesin gözü önünde Zübeyde’yi bıçakla doğruyor.

Çünkü Zübeyde eski kocasına Artık hayatına karışamayacağını söylemiş.

Ferfuri Akbaş:

İki tabancayla birden ateş eden kocası tarafından evinde öldürülüyor.

İddia edilen cinayet nedeni:

Kıskançlık.

Ayşe Köse:

Evinde çocuklarının gözü önünde kocası tarafından kalbinden kurşunlanarak öldürülüyor.

İddia edilen cinayet nedeni:

Aldatma.

Vatan gazetesinin haberine göre:

2006 yılında aile içi cinayet davası sayısı 295.

2008 yılında 292.

Resmi araştırmalara göre Türkiye’de her 10 kadından 4’ü fiziksel ya da cinsel şiddet görüyor.

Türkiye genelinde, fiziksel ya da cinsel şiddet görmüş kadınların oranı yüzde 41.

Neredeyse kadınların yarısı (resmi olarak saptanabilen sayılara göre) şiddet görüyor.

Benim yaptığım araştırmalara göre Türkiye’deki ailelerin üçte ikisinde dayak olağandı.

Bu arada mahkûm Güler Zere hasta, hapiste herkesin gözü önünde ölüyor…

Ama tahliye edilmiyor.

Kadınları namus uğruna eve kapatan…

Kadınları namus uğruna örten…

Kadınları namus uğruna döven…

Kadınlara namus uğruna söven…

Kadınları namus uğruna öldüren…

Namuslu erkeklerden oluşan bir toplum!

Kendilerine başvuran kadınlaraAile içinde olur böyle şeyler diyen polisler, savcılar…

Kadınlarını koruyamayan bir devlet!

Bu nedenle AİHM’de mahkûm olan bir devlet!

İşte bizde böyle olur demokrasi dediğin!

İçimi burkan ne biliyor musunuz sevgili okurlarım:

Bizzat kadınların anne ve eş olarak bu düzene boyun eğmiş olmaları…

Bu düzeni devam ettirecek değer yargılarını içselleştirmeleri, çocuklarına aktarmaları…

Güya insan haklarını savunan, türban konusunda mangalda kül bırakmayan kuruluşların bu ilkel düzenin devamına katkıda bulunmaları…

Ve bu ülkenin başkanının “…ya davulcuya, ya zurnacıya…” söylemini şiar edinmiş olması.

Emre Kongar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hoşgörüymiş... :(

Pakistan’da vahşet

Diri diri yaktılar

Pakistan’ın bir köyünde 7 Hıristiyan Kuran’a saygısızlık ettikleri gerekçesiyle yakılarak öldürüldü. Pakistan Azınlıklar Bakanı Şahbaz Batti, öldürülenlerden 4’ünün kadın, birinin çocuk olduğunu, olaylarda 14 Hıristiyanın yaralandığını, 40 kadar ev ve bir kilisenin de yakıldığını bildirdi.

Hıristiyanları yakarak öldürdüler

Dış Haberler Servisi - Pakistan’ın batısındaki bir köyde, Kuranıkerim’e saygısızlık ettikleri gerekçesiyle 7 Hıristiyan canlı canlı yakılarak öldürüldü.

Pakistan Azınlıklar Bakanı Şahbaz Batti, öldürülenlerden 4’ünün kadın, birinin çocuk olduğunu, olaylar sırasında 14 Hıristiyanın da yaralandığını, 40 kadar ev ve bir kilisenin ateşe verildiğini duyurdu.

Hükümet olarak olaydan büyük üzüntü duyduklarını söyleyen Batti, Lahor kentinin 160 kilometre batısındaki Gojra köyünde bir grup Müslümanın, Hıristiyanları Kuranıkerim’e saygısızlık etmekle suçladığını, ancak bunun dayanaktan yoksun bir iddia olduğunu belirtti.

Olayın ardından bölgede olağanüstü güvenlik önlemleri alınırken 12 kişinin gözaltına alındığı, gözaltına alınanlardan 3’ünün yasaklanmış bir gruba üye oldukları bildirildi. Bölgede incelemelerde bulunan yetkililer, olaylardan etkilenenlere tazminat ödeme sözü verdiler.

Gojra köyünde ve ülkenin çeşitli kentlerinde Hıristiyanlar tarafından protesto gösterileri düzenlendi. Gösterilerde saldırganların yakalanması ve cezalandırılması talep edildi. Protestocular, saldırganlar bulunana kadar ölenlerin toprağa verilmeyeceğini belirtti.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hoşgörüymiş... sad.gif

.

.

.

Gojra köyünde ve ülkenin çeşitli kentlerinde Hıristiyanlar tarafından protesto gösterileri düzenlendi. Gösterilerde saldırganların yakalanması ve cezalandırılması talep edildi. Protestocular, saldırganlar bulunana kadar ölenlerin toprağa verilmeyeceğini belirtti.

Din bu!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.