Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

MHP kapatılmalı mı?

bradost

Önerilen İletiler

Evet CHP ve MHP bu ülkenin iyiliğini istiyorlar da bizler bunun farkında değiliz.Ne iyiliği yapmayın ya.Cumhurbaşkanlığı seçiminde darbe çığartkanlığı yapmak ne zamandan bu ülkeyi sevme anlamına geliyor anlayamadım doğrusu!Bırakın onu Alevi vatandaşları kurşunlayan, kendi gibi olmayanları yok etmeyi vatanseverliğe sığdırmayı ne zamandan beri bir ülkenin yarınına hizmet olarak görüyosunuz? Abdullah Çatlılar kimlerdi ve ne yaptılar bu ülke için?

Sorun ne biliyormusunuz? Sorun at gözlüğü ile hayatı yorumlamak.Bu ülkede yaşayan kürtler sizin için her zaman birer suçluydu ve istedikleri herşey bu ülkeyi yıkmak içindi.Ama orada ki insanlar sabahları ezan sesşi yerine silahlarla uyandılar.DTP ve PKK beni ilgilendirmiyor ama siz hala her sözü oraya getiriyorsunuz.Ben doğuda büyüdüm ve orada büyümenin ne demek olduğunu çok iyi bilrim.Dilde eğitim hakkı istemeleri veya başka insani haklar ne zamandan beri toprağına düşmanlık yapmak adıyla bir cellada nefes verdi sevgili arkadaşım.

Bagımsız ve özgür bir ülke istiyorsak ak ve karayı iyi ayırt edelim.DTP kapansın kabul ama benim için hiç bir işlevi olmayan mhp de kalksın!Ben çeteçilerin,faşistlerin olduğu bir parti istemiyorum; madem demokrasi anlayışımız bu!

Anlaşılan bizler bazı şeylerin farkında değiliz galiba, CHP ve MHP ülkenin çıkarlarını istemiyorlar,ülkenin çıkarını Önce akp topraklarımızı ve değerlerimizi karış, karış satarak, DTP de özgürlik ve demokrasi getireciğiz diyerek daha çok fayda ve çıkar sağlayacaktır öylemi?!

Ayrıca alevi vatandaşlarını kurşunlama olayı değildir bahsettiğiniz olaylar,dhkpc militanlarını alevi olarak yansıtmak, her fırsatta alevi vatandaşlarını,kürt vatandaşlarını milliyetçilere karşı kutuplaştırmak için Abd abinizin emrini yapıp,kin tohumlarını ekiyorsunuz....

Milliyetçilik ırkçılık değildir ,bunu ırkçılık olarak algılandırmaya çalışıyorsunuz, işinize nasıl gelirse o şekilde anlıyorsunuz...

Bugün sizin vatan haini dediğiniz Abdullah çatlılar,Korkut ekanlar çok şeyler yaptılar bu vatanları için.vatanlarını satmadılar,Askerine kurşun sıkmadılar...

dhkpc militanlarını öldürmek suç olabilir, olsada,o insanları pkk terörisleriyle aynı kefeye koyamasınız..

Bugün Akp ye ve dtp ye karşı olanlar vatan haini olmakla,faşist olmakla suçlanıyor...KORKUT EKENLER, MUZAFFER TEKİNLER,KUVAİ MİLLİYECİLER VS.vs ceza evlerine atılıyorlar...

Oysa pkk'destekçileri ve pkk da aktif görevlerde bulunmuş teröristler dokunulmazlık alırken...onlar demokrasi kahramanı olurken ABDULLAH ÇATLILAR VE KORKUT EKENLER vatan haini,çeteçi faşist olurlar...

Doğuda büyüdüğünüzü söylüyorsunuzda efendi ,siz orada büyüdüyseniz bende doğu bölgesinde doğdum büyüdüm ve bende doğuluyum...o nedenle benim kadar bilemesiniz sanırım...

Dilde eğitim hakkı deyip duruyorsunuz ya kardeşim burada defalarca dile getirdik daha aynı şeyi söyleyip duruyorsunuz...Hangi dil?

kürtçe diye bir dil varmı?senin kürtçe dediğin kurmancımı,zazacamı,soranicemi?

türkiyedeki kürt vatandaşlarımız bu üç dili ,ençok kurmancı ve zazaca olarak konuşuyor...

ya geçelim bu konuları....Başka insani haklar ne oluyor?birde onu söyleseydiniz ,kşme insanlık dışı muamele yapılıyor?

Bende doğuluyum ama bana hiç kimse insanlık dışı muamele yapmadı ....Çünkü her zaman insan olmaya çalıştım..

İnsan olmayana insanlık muamelesi yapılabilirmi?

pkk ,dtp beni ilgilendirmiyor diyorsunuz ama propagandasını çok iyi yapıyorsunuz .

saygılaR...........

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bende doğuluyum ama bana hiç kimse insanlık dışı muamele yapmadı ....Çünkü her zaman insan olmaya çalıştım..

:clover: sonuna kadar katılırım bu cümlelere

Bugün sizin vatan haini dediğiniz Abdullah çatlılar,Korkut ekanlar çok şeyler yaptılar bu vatanları için.

Bunu somutlaştırabilirmisiniz?

Abdullah Çatlı'nın, 9 Ekim 1978'de de Ankara ili Bahçelievler semtindeki 7 TİP'li öğrencinin katledilmesi olayının planlayıcısı ve baş sorumlusu olduğu onu vatan için çalışmış mı yapmaktadır?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Halkin yüzde 53 ise o partiye HAYIR demis durumda.Ayrica halk derken önce bir analiz yapmaniz gerekmezmi,AKP ye kimlerin oy verdigi konusunda.Türkiyede lapatilacak iki parti vardir.1-AKP 2-DTP cünkü bu iki partide birlik ve bütünlügü tehtid etmektedirler.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:clover: sonuna kadar katılırım bu cümlelere

Bunu somutlaştırabilirmisiniz?

Abdullah Çatlı'nın, 9 Ekim 1978'de de Ankara ili Bahçelievler semtindeki 7 TİP'li öğrencinin katledilmesi olayının planlayıcısı ve baş sorumlusu olduğu onu vatan için çalışmış mı yapmaktadır?

Bugün hiç kimse çatlının asalaya yaptığını inkar edemez...devleti için dediğim asaladır...Bahsetiğm gibi 7 tip'li öğrencilerin öldürülmesi siyasi mesele çıkarları olarak değerldirebilirsiniz,çatlı ile pkk teröristleri aynı kefeye konulamaz..

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bugün hiç kimse çatlının asalaya yaptığını inkar edemez...devleti için dediğim asaladır...Bahsetiğm gibi 7 tip'li öğrencilerin öldürülmesi siyasi mesele çıkarları olarak değerldirebilirsiniz,çatlı ile pkk teröristleri aynı kefeye konulamaz..

Saygılar..

Aynı kefeye koyulamaz tabii. Amaçlar çok farklı.

Ama aynı kefeye koyamadığım her şeyi kalkıp da kendi kefemdeymiş gibi de düşünemem.

DHKP-C ile PKK da çok farklı, bir sürü sol örgütle PKK da farklı. Hatta bu mantıkla DTP ile PKK da farklı yerlerde aynı kefeye koyamazsınız. Hadi onları da savunalım...

Bırakın arkadaşlar. Terör terördür. Bu ülkeye hiç bir faydası dokunmamıştır ne sağ ne de sol terörün.

Devir değişti arkadaşlar. Sağ sol diye bir şey kalmadı. Kendinizi ille de bir sağ ya da sol görüşe yamayıp tüm sağ ya da tüm sol görüşleri haklı çıkarmak için uğraşmayın. Devir değişti. Artık sadece şu ikilem var: Atatürkçü'müsün değil misin?

Başka türlü bir adım yol alamayız. Tarihi tekerrür etmek için tarihin dişlileri olmayın. Tarihi yönlendirin...

Saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sonuna kadar milliyetçiyiz kim bu konuyu açmışsa ayıp etmiş mhp olmassa ülkenin vay haline mitinglere baktınızmı kim var dı nerde koministler nerde akp ciler sonuna kadar ülkücüler vardı alın size canlı örnek sizin bir tane bile böyle bir örneğiniz varmı yapmayın bunu cCc

KAHRAMANLAR CAN VERİR YURDU YAŞATMAK İÇİN

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Halkin yüzde 53 ise o partiye HAYIR demis durumda.

sayın politika neredeyse bütün yazılarınızı okudum görüşlerinize saygım var (her ne kadar farklı düşünsemde)ancak bu yüzde 53 dediğiniz olayı açarsak TÜRKİYE'de bu denli oy alabilmiş parti yok dencek kadar azşimdi bu kadar zamandır bizi yönetenlerle ilgili ne diyecez?çok değil 9-10 yıl önceki o ülkemizi karanlığa gömen koalisyon dönemindeki partilerin ne oy aldıkları ortadadır...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yoksa sen de bütün solcuları, sosyal demokratları, sosyalistleri komünist yapanlardanmısın be kardeşim :)

Ooof of...

İşte diğer bir örneği....söylemek istediğim bu!

Devir değişti arkadaşlar. Sağ sol diye bir şey kalmadı. Kendinizi ille de bir sağ ya da sol görüşe yamayıp tüm sağ ya da tüm sol görüşleri haklı çıkarmak için uğraşmayın. Devir değişti. Artık sadece şu ikilem var: Atatürkçü'müsün değil misin?

Ayrıca bu konuda size katılıyorum..

saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sayın politika neredeyse bütün yazılarınızı okudum görüşlerinize saygım var (her ne kadar farklı düşünsemde)ancak bu yüzde 53 dediğiniz olayı açarsak TÜRKİYE'de bu denli oy alabilmiş parti yok dencek kadar azşimdi bu kadar zamandır bizi yönetenlerle ilgili ne diyecez?çok değil 9-10 yıl önceki o ülkemizi karanlığa gömen koalisyon dönemindeki partilerin ne oy aldıkları ortadadır...

Sayun bijitirkiye,haklisinizda aslinda ben bu azinligin cogunlugu yönetmesi konusunda cok yazilar yazdim,fakat fazla bir taraftar bulamadim.

Benim icin bugünkü secim sistemi gayri demokratiktir.Bu sadece AKP icin bir tespit degil Özal''la baslayan bir sürectir.Halkin yüzde 53 ünden maksadim AKP ye oy vermemis olanlardir.Bunlari ister diger partiler olarak görün ister secim sandigina gitmemis olanlar olarak görün farketmiyor,matematiksel hesap ortadadir.Demokratik bir secim sisteminde halkin yarisindan fazlasinin oyunu almis olanlar iktidar olabilme hakkina sahiptir.Buda demek oluyorki;örnegin 10 milyon olan secmenin 5 milyondan fazlasinin oyunu almis olmak iktidar olmaya hak kazandirir.Avrupadaki uygulamalar böyledir genelde.Almanyada CDU oylarin yüzde 45 ini almakla iktidar olamaz tek basina,bu nedenle Almanyada koalisyon vardir.

Ülkeyi karanliga gömen iktidarlar 9-10 senwdir degil 50 denedir is basinda.Aradaki yarim pürcük dönmeleri saymazsak 50 yildir Türkiyeyiyöneten hicbir iktidar Türkiye insani icin calismamistir,eger calismis olsaydilar biz bugün baska konumlarda olurduk.Özalla baslayan sürectede maalesef yanlis secim ve partiler yasasinin yürürlükte olmasiylada artik hicbir sey yapilmamaktadir.Son 5 yilda ise Türkiye tek parti iktidarinin avantajini yasamasi gerekirken maalesef bir dikta rejimini andiran siyasi uygulamalari yasamaktadir.Anayasa rafa kaldirilmis ve AKP kendi caninin istedigi gibi yönetme sevdasina kapilmistir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

O zaman bırakalım bu Çatlı'ları da DTP'yi de bilmem neyi de savunmayı artık...

Sevgili Yersoy, Eğer birileri bu günki ortamda düşmanlık tohumlerı ekecek,intikam rüzgarları estirecek ve kapatılması gereken pertileri görmezden gelip,Askere,polise kurşun sıkanları,hırsızları, teröristleri görmezden gelip ve ,onları savunuyorsa,kusura bakmayın ama benimde onlara hatırlatacaklarım,savunacaklarım Çatlılar,korkut ekenler,muzaffer tekinler olacaktır..

Ben isterimki olan olmuştur ve yapılan yanlışlar birdaha yapılmasın,2008 yılına gelmişiz hala kardeş kavgası yapıyoruz...bunların karşılıklı olması gerekmezmi .....

biz sağ ile sol ile uğraşırken Bizi birbirimize düşman edenler uzayı aştı ,yeni gezegenleri bulup keşfettiler...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Anlaşılan bizler bazı şeylerin farkında değiliz galiba, CHP ve MHP ülkenin çıkarlarını istemiyorlar,ülkenin çıkarını Önce akp topraklarımızı ve değerlerimizi karış, karış satarak, DTP de özgürlik ve demokrasi getireciğiz diyerek daha çok fayda ve çıkar sağlayacaktır öylemi?!

Ayrıca alevi vatandaşlarını kurşunlama olayı değildir bahsettiğiniz olaylar,dhkpc militanlarını alevi olarak yansıtmak, her fırsatta alevi vatandaşlarını,kürt vatandaşlarını milliyetçilere karşı kutuplaştırmak için Abd abinizin emrini yapıp,kin tohumlarını ekiyorsunuz....

Milliyetçilik ırkçılık değildir ,bunu ırkçılık olarak algılandırmaya çalışıyorsunuz, işinize nasıl gelirse o şekilde anlıyorsunuz...

Bugün sizin vatan haini dediğiniz Abdullah çatlılar,Korkut ekanlar çok şeyler yaptılar bu vatanları için.vatanlarını satmadılar,Askerine kurşun sıkmadılar...

dhkpc militanlarını öldürmek suç olabilir, olsada,o insanları pkk terörisleriyle aynı kefeye koyamasınız..

Bugün Akp ye ve dtp ye karşı olanlar vatan haini olmakla,faşist olmakla suçlanıyor...KORKUT EKENLER, MUZAFFER TEKİNLER,KUVAİ MİLLİYECİLER VS.vs ceza evlerine atılıyorlar...

Oysa pkk'destekçileri ve pkk da aktif görevlerde bulunmuş teröristler dokunulmazlık alırken...onlar demokrasi kahramanı olurken ABDULLAH ÇATLILAR VE KORKUT EKENLER vatan haini,çeteçi faşist olurlar...

Doğuda büyüdüğünüzü söylüyorsunuzda efendi ,siz orada büyüdüyseniz bende doğu bölgesinde doğdum büyüdüm ve bende doğuluyum...o nedenle benim kadar bilemesiniz sanırım...

Dilde eğitim hakkı deyip duruyorsunuz ya kardeşim burada defalarca dile getirdik daha aynı şeyi söyleyip duruyorsunuz...Hangi dil?

kürtçe diye bir dil varmı?senin kürtçe dediğin kurmancımı,zazacamı,soranicemi?

türkiyedeki kürt vatandaşlarımız bu üç dili ,ençok kurmancı ve zazaca olarak konuşuyor...

ya geçelim bu konuları....Başka insani haklar ne oluyor?birde onu söyleseydiniz ,kşme insanlık dışı muamele yapılıyor?

pkk ,dtp beni ilgilendirmiyor diyorsunuz ama propagandasını çok iyi yapıyorsunuz .

saygılaR...........

Öncelikle sayın arkadaşım ben kimsenin propagandasını yapmıyorum; benim için pek de alkışlanmayacak davranışlarda bulunan nideoloji,parti ne olursa olsun propagandası kanla yapıldığı için buna gerek duymam.Doğuda büyümeye gelince; herkes kendi kaderini yaşar kardeşim.Ben sabahlara kadar pencere önünde sadece bir korku çoçukluğunu yaşadım.Bu benim kaderim ve ben buna tepkiliyim.Alevi,kürrt vs bir insanı sadece yaratıcı ntarafında verilen değerlerle yargılamak neye sığar.Ben dediğin şahısları çok iyi tanıyorum ve onların yarına yaptıkları oo şaşası hizmetlerden de haberdarım.Bu arada Sayın Politika ne zaman ya da hangi sözümde bölücüleri desteklediğime kanaat getirdiniz?Sadece merak...Saygılar!Kürtçayi kabul etmemişsin ama kollarını da çok iii saymızsınız.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

çatlı ile pkk teröristleri aynı kefeye konulamaz..

İsteyen aynı kefeye koyar yada koymaz...

Ama gerçek olan bir şey var ki;

Çatlı ve arkadaşlarının düşünce yapısıyla...

Pkk'lılar ve düşünce yapısı...

İNSANLARI KATLETMİŞTİR...

İnsanların hangi nedenle olursa olsun katledilmesinin bir kefesi olabilir mi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İsteyen aynı kefeye koyar yada koymaz...

Ama gerçek olan bir şey var ki;

Çatlı ve arkadaşlarının düşünce yapısıyla...

Pkk'lılar ve düşünce yapısı...

İNSANLARI KATLETMİŞTİR...

İnsanların hangi nedenle olursa olsun katledilmesinin bir kefesi olabilir mi?

İnsanları katletmek elbette doğru değildir...fakat bir Abdullah çatlının Asla teröristlerini, yada devlete karşı suikast planlayanları öldüremeleri,vatanı,milleti için görev yapan askeri,polisi,öğretmeni,suçsuz günahsız bebekleri ve yaşlı,kadın demeden öldürenleri bir kefeye koyamam...sevgili gecekuşu....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Halkın yüzde 47'sinin tercihinden elbette...

kur`an`ı da kendilerine göre cevirip,yorumlayan insanlarin zorunlu kıldıkları yasayla yönetmeye calisanlari..

kadınların erkekleri günaha sokmak için yaratıldıgını düsünen *********!

v.s v.s bla bla bla bla

degistik dediler degismiyenleri

o zaman o tercihi devirecegiz....

:shuriken:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba arkadaşlar sadece tek bir soru sorucam lütfen samimi cevap verin :)

Sağcılık vede Solculuk bu güne kadar Türkiye'ye ne yarar getirdi ?

vericeğiniz cevabı bekliyorum

Saygılar :clover:

Hiçbir yarar getirmedi,Getirmediği gibi çok şey götürdü....

Artık o zamanın sağ sol davası, bugunün türk -kürt davasına dönüştürüldü...

şimdi ise yabancı bilim adamları m.ö kürtleri keşfetmiş onun davsını görüyoruz...

:=) :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

işte hepsi bu onlar ceplerine bir şeyler girsin diye milletin sinir uçlarıyla, hassas oldukları konularla oynuyorlar.. neymiş ben ülkemin menfaatleri için uğraşıyorum sanırım onun ülkesi cebinde :) yaptığı şey ise insanları bölmek, sınıflandırmak. kazancımız ne oluyor ? sadece bunlara aldanip, kendimizi tatmin etmemiz! zararı ise ölçülemez.. bu güne kadar gelinen nokta geçmişte olan olaylar ortada.. başkalarının bizleri kullanmasına izin vermeyelim derim..

Saygılar.. :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.