Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

İslam Ülkeleri "first lady"lerinin başı açıkken TÜRKİYE'NİN Kİ TÜRBANLI... (Ülkemizin imajını gittikçe bozan zihniyet...)

DİPNOT

Önerilen İletiler

türban bir siyasi simgedir..dinle filanda alakası yoktur..ne dine imana getirelim konuyu nede şehit annelerimize..

isteyen örtünür istemeyen örtünmez demeklede olmuyor..artık iş çok başka yerlere geldi..müslüman kadınlar örtünür şekilciliği beyinlere bir güzel yerleştirildi..eskiden görmediğim kadar fazla görmeye başladım bu garip şekilde saçlarına takıntılı insanları..başörtüsü yetmemiş altına sıkı bir şey daha giymeye başladılar..yakında oda yetmez daha garip şeyler çıkar..vs.

oldu olacak çıkarın sizde takım elbise pantolon gömlek vs..giyin entarileri..bide sakal tamam.. :D

kadınlarımız bir garip örtü yüzünden nelerden vazgeçtiklerini,vazgeçirildiklerini bir anlayabilseler..erkekler öcü değil kadınlarda..kim neyine güvenmiyor ki bu örtülerin bu geri fikirlerin bu şekilciliğin arkasında duruyorlar..

namaz kılmak oruç tutmak elde kur-an dolaşmak la inanan olunsaydı..arkadaşların belirttiği gibi bütün müslüman ülkeler şu an bu durumda olmazdı..

bu arada merak ettim..başımızı kapatmamak açılmak mı?

Türk insanı ne yapıcağını bilseydi o bahsettiğiniz şehit annelerinin yüzüne bakıcak vicdana ve onura sahip bir iktidar olurdu ülkemizi teslim ettikleri..

Başini uyuşturarakta kapatırsın..uyuşturmayarakta açarsın ne şekilde anlamak istediğin önemli..

Şayet Ölmek gerekiyorsa uğrunda ölünecek Tabiii Vatanın Ben Size ÖLmeyi emrediyorum diyen kimdi..

İktidarla alakalı değil bu olay T.C kuruldu kurulalı var olan bir sorun sadece isimlerr değişmiştir..

O zaman Kurulduk kurulalı iktidar olan tüm partiler ve parti mensupları Şehit annelerinin yüzüne bakıcak vicdana ve onura sahip değilmiydi????.

SaygıLar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 113
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

türban bir siyasi simgedir..dinle filanda alakası yoktur.

evet son noktayıda siz koydunuz efem daha ne diyim ....

isteyen örtünür istemeyen örtünmez demeklede olmuyor..artık iş çok başka yerlere geldi..müslüman kadınlar örtünür şekilciliği beyinlere bir güzel yerleştirildi..eskiden görmediğim kadar fazla görmeye başladım bu garip şekilde saçlarına takıntılı insanları..başörtüsü yetmemiş altına sıkı bir şey daha giymeye başladılar..yakında oda yetmez daha garip şeyler çıkar..vs.

gidin sorun bakalım bunu onlara zorlamı giydiriyorlar

oldu olacak çıkarın sizde takım elbise pantolon gömlek vs..giyin entarileri..bide sakal tamam.. :D

kadınlarımız bir garip örtü yüzünden nelerden vazgeçtiklerini,vazgeçirildiklerini bir anlayabilseler..erkekler öcü değil kadınlarda..kim neyine güvenmiyor ki bu örtülerin bu geri fikirlerin bu şekilciliğin arkasında duruyorlar..

namaz kılmak oruç tutmak elde kur-an dolaşmak la inanan olunsaydı..arkadaşların belirttiği gibi bütün müslüman ülkeler şu an bu durumda olmazdı...

saydıklarınız inanan olmanın bazı kuralları tabiiki inananlar birlik içinde olsa dünyaya hükmederlerdi ama her insan gibi onlarında zaafları ve hataları var kimse mükemmel değildir...

hayır... zaten insan başı açık doğar...:) başınızı kapatırsanız kapanmış olursunuz başınız açıksa bişi yok...:)

Türk insanı ne yapıcağını bilseydi o bahsettiğiniz şehit annelerinin yüzüne bakıcak vicdana ve onura sahip bir iktidar olurdu ülkemizi teslim ettikleri..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

türban bir siyasi simgedir..dinle filanda alakası yoktur..ne dine imana getirelim konuyu nede şehit annelerimize..

namaz kılmak oruç tutmak elde kur-an dolaşmak la inanan olunsaydı..arkadaşların belirttiği gibi bütün müslüman ülkeler şu an bu durumda olmazdı..

Bilim Allah'ın varlığı ya da yokluğu ile ilgilenmez ve din bilime alet edilemez... Bilim dünyayı evreni ve canlılığı anlamanın bir yoludur ona inanç yüklenemez... devlet yönetimide dinle olmaz olamaz dini devlet işlerine karıştırdığınızda ortaya böyle karışık bir manzara çıkıyor ve hala birileri bunu din düşmanlığı olarak anlıyorsa gerçekten yapacak başka birşey yok bu bir tercih meselesi doğru o yüzden lütfen tercihlerinizi başkalarına dayatmayın... Dayatanlarada müsade vermeyin... bu dinimin emri demeleri ve bu sebeple başörtüsü taklamaları çağdaşlığı ne getirir ne götürür eğer niyet gerçekten dinine hürmeten sadece bir emrini yerine getirmekse buna müdahale edilemez... ama bu bir yaşam biçimi olarak topluma dayatılıyorsa (ki dayatılıyor) o zaman din devlet işlerine karışıyor demektir... ve bizim ülkemizde malesef Mustafa Kemal'in aramızdan ayrılışından hemen sonra dinciler hayatın ve yönetimin her alanına inançlarını dayattılar...

bu ülkede birileri dindar cumhurbaşkanı istemekten vazgeçtiğinde ve inancını reklam malzemesi olarak kullanmadığında gerçek demokrasi gelmiş olacak ve o zaman insanlar giyim kuşam savaşıda yapmayacaklar...

:clover::clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sayın jhonywalker

bende ona bakmakla görmek arasındaki fark derim..

kim olduğunu gayet iyi biliyorum da..türban ve şehit annelerini yanyana getiren siz olduğunuza göre bu sorunuzada siz cevap verin isterseniz..

insanların dini duygularını kullanarak oy toplamak ve bu safsataya inanarak oy vermek hangi vicdana sığar diye sorayım bende öyleyse??????????

ve sevgili erbay

zorla giydirilip giydirilmesi değil konu..dediğim ne benim..müslüman kadınlar örtünür şekilciliği beyinlere bir güzel yerleştirildi..

kadın olmak zaten yeteri kadar zor..

neden diye sorduğumuzda karşımıza çıkan sebepler çok..ikinci sınıf insan yerine koyulduk..kadının yeri evidir sözleriyle büyütüldük..inanç pazarlayan hurafeciler yüzünden yürüsek suçlu.. baksak suçlu.. konuşsak suçlu olduk..namus demek kadının cinselliği oldu..baba kardeş koca silahla temizleyecek cüreti kendilerinde bularak katil değil namuslu ve onurlu oldular..eğitimmi ne gerek vardı..okuyupta ne olucaktık.. baba evinden koca evine gidecektik nasılsa vs..vs..vs

kılık kıyafeti es geçilirmiydi kadının tabiki hayır..geçilmedide zaten..

türban nedir arkadaşım nedir çarşaf nedir kadını bu örtme gizleme bütün suçu üzerine yıkma durumları..benimde annem başını örter eşarbını boynundan bir düğümle bağlar saçları filanda gözükebilir..hiç sorun etmez..şimdi ne olduda türban denen garip şekil çıktı meydana...

kimse mükemmel değildir..ama toplumları oluşturan o kimselerin mükemmel olmayan tarafları aynı sorunda gelip tıkanıyorsa ve hiç bir ilerleme ve gelişim gösteremeden devam ediyorsa..o hataların ve zaafların bedellerini ödeyenlere bunu bu sözlerle açıklayamayız sanıyorum.. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Harunisa gül gibi birinin nereden geldiğine bir bak..

ondan sonra konuşalım...

(Üstelik o kadar basiretsiz ki, bir bez parçasını bile AVRUPA İNSAN HAKLARINA ŞİKAYET EDEN feodal anlamda ULUS DEVLET OLMANIN BİLİNCİNDEN yoksun biri...)

Haydi bir araştır da bilmeyenlerler birlikte sizde öğrenin...

O sizin için bir bez parcasıdır. Sizin için bir değeri olmaya bilir ama onların her şeyidir. Birde sen şunu bilmiyorsun bunu bilmiyorsun demeyi kes. Sen benim neyi bilip bilmediğimi nereden biliyorsun. (bilsen böyle yazmazsın) neden yazdığımıda acıklım sana....Ben hayrunisa gül hakkında yeterince bilgiye sahibim bundan şüphen olmasın. Özgürlük adına mahkemeye başvurmuştur hıklıdırdır. Ortada yapılan bir haksızlık vardır. Ya bi düşünün Avrupa'da başörtüsüyle okumak gezmek dolaşmak her yere girmek selbest ama bizim ülkemizde yasak "Başörtüsüyle okumak isteyen gitsin Arabistan'da okusun değil" mantığı değildir. laik olma insan olma bu değil. Sizin gibilerin düşünceleri yüzünden üniversiteden kovulan bir kız hatırlıyorum.Sonrasında yılmadı Belçikaya gitti. Belçikada üniversite birincisi oldu. Demek ki......

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Olayların hala farkında değilsiniz değil mi? Bir nesli sadece bir nesli türbansız yetiştirin sonrasında hep saçı açık olacaktır. Bir neslin imanından bir parça kopartın o parça geriye gelmeyecektir. Çünkü sonraki nesle öğretecek olna önceki nesildir. Anne baba kaynak evlat hedef kitledir. Her dönemde bir şeyler eksilecek bu gün türbana karşı çıkanlar yarın camilere gidenlere namaz kılanlara oruç tutanlara yobaz gözüyle bakaçaktır.

Bunlar için karşı çıkıyorum kişisel terçihlere karışanlara karşı çıkıyorum, özgürlükleri elinden alınanlar adına karşı çıkıyorum. İnsanlara dinini yaşatmayanlara karşı çıkıyorum. Sen başındakine bakma düşünçelerine bak mantığını karşı çıkıyorum.Türbanın Kur-an'da olduğu halde yok diyenlere karşı çıkıyorum nur süresi 31. ayet. (bana bu sureni şurası ne anlama geliyor burası ne anlama geliyor demeyin her şey açık ve net yazılmış) daha da bir şey demiyorum....(birisini ön yargısından arındırmak atomu parcalamaktan daha zor)bunu bir kere daha anladım B)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Olayların hala farkında değilsiniz değil mi? Bir nesli sadece bir nesli türbansız yetiştirin sonrasında hep saçı açık olacaktır. Bir neslin imanından bir parça kopartın o parça geriye gelmeyecektir. Çünkü sonraki nesle öğretecek olna önceki nesildir. Anne baba kaynak evlat hedef kitledir. Her dönemde bir şeyler eksilecek bu gün türbana karşı çıkanlar yarın camilere gidenlere namaz kılanlara oruç tutanlara yobaz gözüyle bakaçaktır.

Bunlar için karşı çıkıyorum kişisel terçihlere karışanlara karşı çıkıyorum, özgürlükleri elinden alınanlar adına karşı çıkıyorum. İnsanlara dinini yaşatmayanlara karşı çıkıyorum. Sen başındakine bakma düşünçelerine bak mantığını karşı çıkıyorum.Türbanın Kur-an'da olduğu halde yok diyenlere karşı çıkıyorum nur süresi 31. ayet. (bana bu sureni şurası ne anlama geliyor burası ne anlama geliyor demeyin her şey açık ve net yazılmış) daha da bir şey demiyorum....(birisini ön yargısından arındırmak atomu parcalamaktan daha zor)bunu bir kere daha anladım B)

herhalde kizginliginizdan öyle yazdiniz,Kuranda türban yoktur,önce bu yanlisi düzeltelim.Kuranda baslarinizin örtüsü diye gecer.Ayrica bu ülkede kimse namazini kilanlara orucunu tutanlara dil uzatmaz uzatamaz,Burada siz gercekleri saptirmaya calisiyorsunuz.Kimse müslümana karsi degildir,müslümanligi kilik kiyafet dini yapanlara ve ülkedeki huzuru bozanlaridir öfke.Sanirim burada pek itiraziniz olmayacaktir.Ama yinede siz bilirsiniz tabiiki.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sayın jhonywalker

bende ona bakmakla görmek arasındaki fark derim..

kim olduğunu gayet iyi biliyorum da..türban ve şehit annelerini yanyana getiren siz olduğunuza göre bu sorunuzada siz cevap verin isterseniz..

insanların dini duygularını kullanarak oy toplamak ve bu safsataya inanarak oy vermek hangi vicdana sığar diye sorayım bende öyleyse??????????

ve sevgili erbay

zorla giydirilip giydirilmesi değil konu..dediğim ne benim..müslüman kadınlar örtünür şekilciliği beyinlere bir güzel yerleştirildi..

kadın olmak zaten yeteri kadar zor..

neden diye sorduğumuzda karşımıza çıkan sebepler çok..ikinci sınıf insan yerine koyulduk..kadının yeri evidir sözleriyle büyütüldük..inanç pazarlayan hurafeciler yüzünden yürüsek suçlu.. baksak suçlu.. konuşsak suçlu olduk..namus demek kadının cinselliği oldu..baba kardeş koca silahla temizleyecek cüreti kendilerinde bularak katil değil namuslu ve onurlu oldular..eğitimmi ne gerek vardı..okuyupta ne olucaktık.. baba evinden koca evine gidecektik nasılsa vs..vs..vs

kılık kıyafeti es geçilirmiydi kadının tabiki hayır..geçilmedide zaten..

türban nedir arkadaşım nedir çarşaf nedir kadını bu örtme gizleme bütün suçu üzerine yıkma durumları..benimde annem başını örter eşarbını boynundan bir düğümle bağlar saçları filanda gözükebilir..hiç sorun etmez..şimdi ne olduda türban denen garip şekil çıktı meydana...

kimse mükemmel değildir..ama toplumları oluşturan o kimselerin mükemmel olmayan tarafları aynı sorunda gelip tıkanıyorsa ve hiç bir ilerleme ve gelişim gösteremeden devam ediyorsa..o hataların ve zaafların bedellerini ödeyenlere bunu bu sözlerle açıklayamayız sanıyorum.. :)

Sayın Frozen Öncelikle yanılıyorsunuz şehit annelerini ilk konu eden ben değildim..Verilen misale atıfta bulunarak irdeleme hakkımı kullandım..Sanırım Topici iyi takip edip okumuyorsunuz....

Sn.Frozen Bakmakla görmek arasında ki farkı biliyorsanız olan bitene ve Bu Topicteki amaca bir bakarmısınız...

Benim Kim olduğum hiç önemli değiL mühim olan fikir ve düşüncelerdir..

Çağdaş ve Modern olmamakla suçladıkları hakaret ettikleri karaladıkları türbanlı başörtülü sıkmabaşlı vesaire Kadınlarımızın çocuklarını askere neden alıyorlar o zaman..Kamu alanına girmesi yasak bir annnenin oğlunu askere alacaksın aynı annenin kızını üniversiteye almayacaksın bu çok çirkin tutarsız bir tavırdır uygulamadır..Bu demek değildir Askere gidilmeyecek Bu Vatan Bizlerin Tabi ki Askere gidecez..Ancak VeLakin bu tutarsız tavırlar can sıkıyor..O Evlatların anneleri''nin kılık kıyafetleri tartişiliyor.. Hatta kalkıp Cumhurreisin eşi bazında Köylü İnsanımızı karalıyor onların nereden geldiği belli diyor Sayın Dipnot Ne çabuk unuttu o değerlerini savunduğu Ulu Önder Atatürk''ün KÖylü Milletin efendisi''dir sözünü de Milletin efendisini karalıyor..Herkez haddini bilecek sınırları zorlamayacak Bu karalamalar Tüm Kadınlarımıza yapılıyor..Ve Bu Karalamalara tepkimi gösteriyorum...

Tutarsız tavırlardan uygulamalardan dolayıdır Şehit annelerini misal göstermem..

Bu sizi neden rahatsız ediyor..Ne oldu Ki..??

Benim Kim olduğumu biliyorsanız neden bana ileti yazmak zahmetinde bulunuyorsunuz bunuda anlamiş değilim..

SaygıLar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

herhalde kizginliginizdan öyle yazdiniz,Kuranda türban yoktur,önce bu yanlisi düzeltelim.Kuranda baslarinizin örtüsü diye gecer.Ayrica bu ülkede kimse namazini kilanlara orucunu tutanlara dil uzatmaz uzatamaz,Burada siz gercekleri saptirmaya calisiyorsunuz.Kimse müslümana karsi degildir,müslümanligi kilik kiyafet dini yapanlara ve ülkedeki huzuru bozanlaridir öfke.Sanirim burada pek itiraziniz olmayacaktir.Ama yinede siz bilirsiniz tabiiki.

saygilarla

'Başlarınızın örtüsü' hııı (tamam ya pardon başörtüsü değil miş) 'başlarınızın örtüsüymüş' :) İkincisi gerçekleri falan saptırmıyorum. Yazdıklarımı biraz ditkatli okusaydın şu andaki zihniyetten bahsetmediğimi bu gün başörtüsünü kaldırmak isteyen yarın başka istekleri olacağını söyledim

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

'Başlarınızın örtüsü' hııı (tamam ya pardon başörtüsü değil miş) 'başlarınızın örtüsüymüş' :) İkincisi gerçekleri falan saptırmıyorum. Yazdıklarımı biraz ditkatli okusaydın şu andaki zihniyetten bahsetmediğimi bu gün başörtüsünü kaldırmak isteyen yarın başka istekleri olacağını söyledim

Ne isteye bilecek dört kadinmi.?

:shuriken: frankfurt

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...

İslami kıyafet kullanan ilk Cumhurbaşkanı eşi

Times'dan türban yorumu...

The Times gazetesi geziyle ilgili şu notlara yer verdi: “Kraliçe ve Edinburgh Dükü, 37 yıl önce Türkiye’ye ilk resmi ziyaretlerini yaptıkları zaman, halk adeta kendinden geçmiş bir biçimde karşıladı.

Binlerce kişi, polis kordonlarını aşarak, İngiliz bayraklarıyla Kraliçe’nin olduğu üstü açık arabaya hücum etti. Hipodrom ziyareti ve Türk aşk şarkılarını içeren program bir hayli eski tarz idi. Ama bugün modern Türkiye Cumhuriyeti yaşlı Avrupa’yı AB üyeliğine layık bir ülkenin olgun yüzüyle karşılıyor. Ancak 1971 yılındaki ziyaret sırasında Kraliçe’yi karşılayan çoşkulu kalabalık bu kez yoktu. Kraliçe ve Prens Philip, Batılı Avrupai giyim tarzını teşvik etmekle tanınan Atatürk’ün mezarını ziyaret ettikten sonra, karısı bu tarzdan yoksun olan ve tartışmalı türban takan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüştü.”

Hayrünnisa Gül’ün, ‘İslami giysi kullanan ilk fist lady’ olduğuna dikkat çeken gazete, “Türban, ülke laik gururunu İslami kökleriyle barıştırmaya çalışırken Türk siyasetinde en çok tartışılan konulardan biri olmayı sürdürüyor” yorumunu yaptı.

150520080436131019171_3.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Insan kendi ülkesinin Cumhurbaskaninin esinden ülkesi adina utanirmi?Evet ben utandim kapali olmasindan degil Cankaya'ya yakismayan o utanc verici kiyafetten,düsünebiliyormusunuz,Gül'ün esi basini ceviremiyordu saga sola rahatlikla cünkü basindaki ne oldugu belli olmayan sözümona modern türban nedeniyle.Bir kralice Camide girdigi mekana ve gelenege saygi gösterip basina bir örtü atti ve Kuran dinledi,ama bizim tatlisu müslümanlari bir kralice kadar olamadilar.Cankaya Laikligin simgesi olan bir mekandir ne varki o mekana ve simgeye saygisi olmayanlar temsil ettikleri rejime bile layik olamadiklarini giysileri ile ispat ettiler,öyle insanlar kendileri gibi olanlarin disinda hic kimseden ne inanclari nedeniyle nede bulunduklari makam nedeniyle saygi duymayi haketmemislerdir.O kiyafetlerin icersinde ne kadar traji -komik bir sahne sergilediklerinin bilincinde olsalardi eminimkki bir saniye bile olsun o mekanda kalmazdilar.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ülkemizin imajı(!) bozulmuş.Nedir ki ülkemizin imajı?Avrupa bizi nasıl görüyor nasıl tanıyor bilmeyen var mı?Neyi kime kanıtlamaya çalışıyoruz?Bir bakın Avrupa'dan nasıl görünüyor Türkiye?Ya da okul sıralarında gördüğümüz tarih derslerinin bilgi kırıntılarını yoklayalım.Hıristiyan bir Avrupa ve yıllarca savaştıkları ve de tehlike olarak gördükleri Müslüman Türkler...Avrupa'da Türk dedin mi Müslüman,İslam geliyor adamın aklına.Bu imaj mı bozuldu baş örtüsüyle?Asıl imajımızla bu durum birebir örtüştü ve de pekişti.Peki bu imaj bizi niçin utandırıyor?Utanmak kabul gören değer yargıların dışındaki haller sergilendiğinde hissedilen bir duygudur.

Avrupa'nın değer yargılarıyla örtüşmediği için mi utandık?Kimden utandık, Avrupa'dan.Hakikaten ayıp ettik Avrupa'ya!İmajımızı düzeltsek utancımız geçer mi acaba?Avrupa'nın sırtımızı sıvazlamasını hak eder miyiz acaba?İltifatlarına nail olmak kısmet olur mu?Bu ülke Avrupa'nın övgülerine mazhar olmaya çalışan,terbiyesi eksik bir çocuk mu?Mesele bu mu?Ne yaptıysak olmuyor değil mi?Demokrasiyi getirdik,kanunları sil baştan Avrupalı yaptık,Osmanlı kimliğinin üstüne makyaj yapıp çıktık sahneye...Bir türlü olmuyor değil mi?Bir kısmımız Avrupa'dan daha Avrupalı,bir kısmımız biraz buralı biraz Avrupalı,bir kısmımız hala Osmanlı...Ne olmak istiyoruz biz, ya da siz ne olmasını istiyorsunuz,Avrupa ne olmamızı istiyor?Kimiz biz nerden gelip nereye gideriz böyle...Sorular,sorular,özlemler,dilekler,hayaller,utanmalar ve de asıl utanılacak durumlardan utanmamazlıklar...

MUHABBETLE...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet imajimiz bozuldu ama bu sizin ima ettiginiz anlamda olmadi.imajimiz bozuldu cünkü baskalarini kopya etmek ugruna benligimizi yitirdik,iste imaj bozuklugu budur.Basimizi türbanla kapatip müslümanlik oynarken türbanin müslümanlikla degilde Araplikla,hristiyanlikla ilgisi oldugunu bilmek bile istemedik.Türban takarak müslümanligimizi kanitlamak ve sözümona bazi cevrelerin Bati düsmanligini tatmin etmeye calistik.Inancim geregi türban takiyor Allahin emrini yerine getiriyorum demeler artik ucuzlayinca bu sefer türban takmayi demokrasi ve özgürlüge sigdirmaya calistik.

Imajimiz bozuldu,evet dogrudur,akli ve vicdani yerinde olan birisi söyle etrafina bakindiginda 21.asirdaki Türkiyenin hala kimligini bulamamis oldugunu ve Arap-Avrupa taklitciligi yaptigini inkar edemez.Cumhuriyetle baslayan reform ve inkilablarin amaci Türk ulusuna kimligini kaybettirmek degil,Türk ulusunun cagdas ve modern bir cizgiye yükselmesi ve dünya uluslari arasinda hakli olan yerini almasiydi,ama bu inkilablari hazmedemeyenler,onlari ya dinsizlik olarak millete lanse ettiler yada,yada o inkilablari yapanlari müslümanlarin düsmani Avrupanin adami olarak tanittilar millete.Tüm dünya uluslari cagdas olan ne varsa ona ayak uydurmaya calisisrken Türkiyede hala birileri din tacirligi yapiyor ve sanki bu millet türbansiz oldugunda dinsiz ama türbanli oldugunda muhterem bir müslümanmis gibi siyaset yapmaktadir.Din tüccarlari okadar ileri gidiyorlarki,artik resmen devletin siyasi rejiminin degismesini ve Laik degil Islam Cumhuriyeti olmasinin calismalarioni yapmaktadirlar.Tüm yasalar buna göre degistirilmekte,ve halkin safligi kullanilarak dinci bir yöne cekilmektedir.

Rahmetli Necip Fazil'in dedigi gibi;

"Allahim sen aci bu saf milletime,

Aksam yatar sabah kalkar basibos."

Bu milleti nereye cekersen oraya gider,son zamanlarda sirk kiyaetleri gibi sekil sekil tesettür kiyafetlerinin artmasi milletin birdenbire müslümanligini hatirlamasindan degil,milleti sabah aksam dinci yayinlarla beyin yikama ameliyesine sokmaktandir.

Cankaya Cumhuriyetin sembolüdür,orada oturanlar Laik Türkiye Cumhuriyetini temsil ederler,Cankayaya türbani sokabilmek icin heryolu deneyenler,bugüne kadar Laik Türkiye Cumhuriyetini temsil edecek hicbir davranis sergilemediler,cankayaya ciktiklari günden beri,önüne gelen her yasaya onay veren,Sezerin geri cevirdigi yasalari gözünü kapatip imzalayan bir Cumhurbaskani Laik Türkiye Cumhuriyetini temsilden uzaktir,hanimina gelince heralde oda Cankayaya hergün yeni bir türban modeli sergilemek icin cikmistir,iste Türkiyenin imajini bozanlar bunlardir,hak etmedikleri makamlara gelmis olanlardir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Mevzuyu sadece başörtüsüne indirgemeniz ya da indirgemek zorunda kalmanız asıl mevzuya girmeyi asıl söylenilmesi gerekenleri söylemenize engel oluyor.Bakış açınıza göre baş örtüsü orda olmasaydı ya da bu kadar baş örtüsü vurgulanmasaydı hem imajımız itibarlı olacak hem de laiklik-şeriat tartışması yapılmayacaktı intibasını veriyorsunuz.Başörtüsüne takıldığınız nokta da ilginç.Arap geleneği olması hasebiyle karşısınız size göre.Yani dinimizin hakikati değil.Bu bağlamda hangi noktada duruyorsunuz?Problem dine hurefelerin karışması mı bu bir dindar olarak sizi rahatsız mı ediyor?Yoksa bende Müslüman'ım ama...diyenlerden misiniz?Bu cümleler o kadar çok o kadar ilginç insanların ağzından döküldü ki kıymeti harbiyesi kalmadı artık.Hani dindar olup da ''Ben de laiğim...''diyenlere siz ne kadar inanıyorsanız''Ben de Müslümanım ama...''diyenlere de o kadar inanılıyor...Ne ''Ben de Müslümanım ama...'' diyenlerin Müslümanlığı dindar görülenlerin Müslümanlığıyla aynı, ne de ''Ben de laiğim ama...''diyenlerin laikliği laiklerin laikliğiyle aynı...Herkes kraldan daha kralcı olmuş...Bu mevzuları daha çok tartışır bu mevzularda daha çok vakit öldürürüz...Mevzu tarihi bir mevzu.Kimliğimizle ilgili,geçmişimizle ilgili...Millet bir türlü istenilen kıvama gelmiyor her iki taraf içinde nedense...Biz birbirimizle uğraşaduralım ki bizi biz gibi görmek istemeyenlerin istediği kıvama gelelim ve de geldik...Devlet halkıyla mı uğraşsın,halk devletiyle mi uğraşsın!Başka uğraş alanımız yok zaten...Labaratuarlarımızda laik-antilaik(şeriatçı) çalışmaları devam ediyor...Bilim adamlarımız gecesini gündüzüne katmış çalışıyor...Dünya bilim litaratürüne gireceksek bu alandaki yeni buluşlarımızla gireceğiz...

Hepimize kolay gelsin...

MUHABBETLE...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet imajimiz bozuldu ama bu sizin ima ettiginiz anlamda olmadi.imajimiz bozuldu cünkü baskalarini kopya etmek ugruna benligimizi yitirdik,iste imaj bozuklugu budur.Basimizi türbanla kapatip müslümanlik oynarken türbanin müslümanlikla degilde Araplikla,hristiyanlikla ilgisi oldugunu bilmek bile istemedik.Türban takarak müslümanligimizi kanitlamak ve sözümona bazi cevrelerin Bati düsmanligini tatmin etmeye calistik.Inancim geregi türban takiyor Allahin emrini yerine getiriyorum demeler artik ucuzlayinca bu sefer türban takmayi demokrasi ve özgürlüge sigdirmaya calistik.

"Allahim sen aci bu saf milletime,

Aksam yatar sabah kalkar basibos."

Bu milleti nereye cekersen oraya gider,son zamanlarda sirk kiyaetleri gibi sekil sekil tesettür kiyafetlerinin artmasi milletin birdenbire müslümanligini hatirlamasindan degil,milleti sabah aksam dinci yayinlarla beyin yikama ameliyesine sokmaktandir.

saygilarla

:clover:

CHP kurultayında uzuuun uzun konuşmalar yapılacağına, salondaki dev ekranda Hüseyin Üzmez in "din ve ahlak" konuşmaları yayınlansaydı, CHP ye neden ihtiyacımız olduğu daha iyi anlaşılırdı aslında.

*

Veya, uzuuun uzun dil dökeceğine, ver ekrana tesettür defilesi yapan üç eşli modacıyı, "tekeşlilik mümkün olsaydı, kerhane olmazdı" desin...

*

Ne anlatıyorsun ekonomiyi mekonomiyi... Çıkar belediyeci arkadaşı kürsüye, anlatsın, iman gücüyle portakal sıkarak Kábe manzaralı ev nasıl alınır?

*

Ya da, ver Başbakan ın sesini salona gümbür gümbür, "Batı nın ilmini alacağımıza, ahlaksızlığını aldık" desin.

*

Dinlesin Türkiye...

En son, çağır Profesör Yaşar Nuri Öztürk ü CHP ye geri, özür dile, tak rozetini, haykırsın:

"Türk halkı neden asırlardır kandırılıyor? Yanıtın Kuran da olduğuna inanıyorum. Kuran Allah ile aldatılmayın ihtarında bulunuyor. Neden? Çünkü, Allah ile aldatılanların en büyük sorunu, aldatıldıklarının farkında olma imkánından yoksun bulunmalarıdır... Derinden inandıkları ve içtenlikle teslim oldukları bir değer, kendileri aleyhine kullanılıyor. Bunu fark etmeleri kolay değildir... Türk halkı, dinine olan derin saygısı, İslam a duyduğu teslimiyet yüzünden, çoğu kez savunma, eleştirme gücünü kullanmıyor. Daha önemlisi, Allah ile aldatanlara karşı aklını kullanmıyor. Akıl işleyecek, dindarlık insanlar arasında bir değer ölçüsü olmaktan çıkarılacak ki, Allah ile aldatma tezgáhlarının maskesini düşürebilsin, arka planını görebilsin."

*

Kişisel değil...

Toplumsal mücadeledir bu.

Lütfen, gidin, Profesör Yaşar Nuri Öztürk ün, yukarıda önsözünden birkaç satırını verdiğim, "Türkiye yi Kemiren İhanet-Allah ile Aldatmak" kitabını alın, okuyun, çocuklarınıza, eşinize-dostunuza, komşularınıza okutun.

Kurtuluşun başka yolu yok çünkü.

.............................

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Mevzuyu sadece başörtüsüne indirgemeniz ya da indirgemek zorunda kalmanız asıl mevzuya girmeyi asıl söylenilmesi gerekenleri söylemenize engel oluyor.Bakış açınıza göre baş örtüsü orda olmasaydı ya da bu kadar baş örtüsü vurgulanmasaydı hem imajımız itibarlı olacak hem de laiklik-şeriat tartışması yapılmayacaktı intibasını veriyorsunuz.Başörtüsüne takıldığınız nokta da ilginç.Arap geleneği olması hasebiyle karşısınız size göre.Yani dinimizin hakikati değil.Bu bağlamda hangi noktada duruyorsunuz?Problem dine hurefelerin karışması mı bu bir dindar olarak sizi rahatsız mı ediyor?Yoksa bende Müslüman'ım ama...diyenlerden misiniz?Bu cümleler o kadar çok o kadar ilginç insanların ağzından döküldü ki kıymeti harbiyesi kalmadı artık.Hani dindar olup da ''Ben de laiğim...''diyenlere siz ne kadar inanıyorsanız''Ben de Müslümanım ama...''diyenlere de o kadar inanılıyor...Ne ''Ben de Müslümanım ama...'' diyenlerin Müslümanlığı dindar görülenlerin Müslümanlığıyla aynı, ne de ''Ben de laiğim ama...''diyenlerin laikliği laiklerin laikliğiyle aynı...Herkes kraldan daha kralcı olmuş...Bu mevzuları daha çok tartışır bu mevzularda daha çok vakit öldürürüz...Mevzu tarihi bir mevzu.Kimliğimizle ilgili,geçmişimizle ilgili...Millet bir türlü istenilen kıvama gelmiyor her iki taraf içinde nedense...Biz birbirimizle uğraşaduralım ki bizi biz gibi görmek istemeyenlerin istediği kıvama gelelim ve de geldik...Devlet halkıyla mı uğraşsın,halk devletiyle mi uğraşsın!Başka uğraş alanımız yok zaten...Labaratuarlarımızda laik-antilaik(şeriatçı) çalışmaları devam ediyor...Bilim adamlarımız gecesini gündüzüne katmış çalışıyor...Dünya bilim litaratürüne gireceksek bu alandaki yeni buluşlarımızla gireceğiz...

Hepimize kolay gelsin...

MUHABBETLE...

Iste sizin müslümanlik sablonunuz budur,müslüman Laik olamaz (Recep Tayyip Erdogan)dan alinma.Veya Lailkler müslüman olamaz.Irtica kokan bu sözlerle Türkiyedeki din tacirlerininde neden yatip kalkip Laiklik düsmanligi yaptiklari resmen oraya cikmaktadir,iste imajimizi bozan bu zihniyettir,siz ise imaj bozulmasini ancak kendi mantiginiz oraninda degerlendirmektesiniz,

Baörtüsü hem Islamin icinde yoktur hemde Türk geleneklerinde basörtüsü yoktur,türbani Kuranin icine yerlestirme cabalariniz bosa cikinca bu sefer kavgayi özgürlük ve insan haklari alanina cekmeye basladiniz. amaciniz kavga oldugu icin kavga edecek nedenler zaten hep vardi.

Müslüman gecinenlerin en büyük problemi müslüman olamamalaridir bu nedenle hem Laiklere karsidirlar hemde Cumhuriyete.Halbuki Laiklik dinsizlik degildir Laiklik herkesin kendi inancini özgürce yasayabilmesi ve devlet islerine dinin karismamasi demektir.Cünkü dinin devlet islerine karismasi ilerlemeyi engeller.Bunun felsefesini siz kendiniz oturup cözmeye calisin.Laik-Anti laik calismalari dincilerin yikici faaliyetleri nedeniyle ortaya cikmistir.Allahin emirlerini insanlara gercek olarak anlatan bilim adamlarinin karsisinda tarikat ve tekkelerin sözcülügünü üstlenmis olanlarda Allahin emirlerini degilde tarikat seyhinin dinini insanlara Allahin dini diye anlatiyorlar. Iste bu nedenle Laikler müslüman olamiyor müslümanlarda Laik olamiyor.Bunu iddia edenlerin tümününde tarikat cevrelrinde olmalari tesadüf degildir.

Islamiyet peygamberin vefatiyla gercek yolundan saptirilmis ve bir hurafeler dini haline getirilmistir.Namaz kilmayi,Oruc tutmayi,hersene hacca gitmeyi ( ki Bir ülkede yoksulluk nedeniyle evlenemeyen gencler var iken ) kafasini vücüdünü ambalajlamayi,Arap gibi giyinmeyi müslümanlik olarak gören zihniyet Allahin dininide saptirmistir.Müslümanlarin fakirlik ve yoksulluk icersinde olmalari,hristiyanlarin kucaginda oturmalarinin nedeni Islam dininin gercek yolundan saptirilmis ve adindan baska hicbir yaninin kalmamis olmasindandir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:clover:

CHP kurultayında uzuuun uzun konuşmalar yapılacağına, salondaki dev ekranda Hüseyin Üzmez in "din ve ahlak" konuşmaları yayınlansaydı, CHP ye neden ihtiyacımız olduğu daha iyi anlaşılırdı aslında.

*

Veya, uzuuun uzun dil dökeceğine, ver ekrana tesettür defilesi yapan üç eşli modacıyı, "tekeşlilik mümkün olsaydı, kerhane olmazdı" desin...

*

Ne anlatıyorsun ekonomiyi mekonomiyi... Çıkar belediyeci arkadaşı kürsüye, anlatsın, iman gücüyle portakal sıkarak Kábe manzaralı ev nasıl alınır?

*

Ya da, ver Başbakan ın sesini salona gümbür gümbür, "Batı nın ilmini alacağımıza, ahlaksızlığını aldık" desin.

*

Dinlesin Türkiye...

En son, çağır Profesör Yaşar Nuri Öztürk ü CHP ye geri, özür dile, tak rozetini, haykırsın:

"Türk halkı neden asırlardır kandırılıyor? Yanıtın Kuran da olduğuna inanıyorum. Kuran Allah ile aldatılmayın ihtarında bulunuyor. Neden? Çünkü, Allah ile aldatılanların en büyük sorunu, aldatıldıklarının farkında olma imkánından yoksun bulunmalarıdır... Derinden inandıkları ve içtenlikle teslim oldukları bir değer, kendileri aleyhine kullanılıyor. Bunu fark etmeleri kolay değildir... Türk halkı, dinine olan derin saygısı, İslam a duyduğu teslimiyet yüzünden, çoğu kez savunma, eleştirme gücünü kullanmıyor. Daha önemlisi, Allah ile aldatanlara karşı aklını kullanmıyor. Akıl işleyecek, dindarlık insanlar arasında bir değer ölçüsü olmaktan çıkarılacak ki, Allah ile aldatma tezgáhlarının maskesini düşürebilsin, arka planını görebilsin."

*

Kişisel değil...

Toplumsal mücadeledir bu.

Lütfen, gidin, Profesör Yaşar Nuri Öztürk ün, yukarıda önsözünden birkaç satırını verdiğim, "Türkiye yi Kemiren İhanet-Allah ile Aldatmak" kitabını alın, okuyun, çocuklarınıza, eşinize-dostunuza, komşularınıza okutun.

Kurtuluşun başka yolu yok çünkü.

.............................

Başörtülüleri üniversiteye almayalım,dinini daha iyi öğrenmek isteyenlere İmamhatip kapandı güle güle diyelim okullardan namaz görüntüleri verip namaz kılmak isteyenleri devlete düşman görelim velhasıl kelam hem milleti her yönüyle ve de özellikle dini yönden eğitmeyelim,okumayan,düşünmeyen dindar (Dinimiz cahilin dini olmaz diyor...)bir toplum olalım,milleti açlıkla,yoklukla cebelleştirelim dine düşman görünmesi için devletin, elimizden geleni ardımıza koymayalım sonra da din tacirleri zavallı dindar halkımızın halisane duygularını sömürüyor halkımız farkında değil diyelim...Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?

Okumayan, uyutulan sürekli bir devlet güdümünde kıvama getirilmeye çalışılan açlık sınırında yaşayan millet Yaşar Hocanın kitabını alacak parayı nerden bulsun?Okumanın kıymetini bilen,doğruyu,güzeli bulmaya çalışan düşünen bir millet mi yetiştirdik ki parası olduğunda da gitsin parasını kitaplara versin!Kim istedi bunu,kim yaptı bunu?İslam mı bu ülkeyi bu hale getirdi?İslam bu hale getirmediyse Mustafa Kemalde görse bu halimizi ben size bu milleti bu hale getirecek bir yol mu gösterdim diyerek ızdırap çekecekse sorun nerde ve de kimde sorarım size?

MUHABBETLE...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Iste sizin müslümanlik sablonunuz budur,müslüman Laik olamaz (Recep Tayyip Erdogan)dan alinma.Veya Lailkler müslüman olamaz.Irtica kokan bu sözlerle Türkiyedeki din tacirlerininde neden yatip kalkip Laiklik düsmanligi yaptiklari resmen oraya cikmaktadir,iste imajimizi bozan bu zihniyettir,siz ise imaj bozulmasini ancak kendi mantiginiz oraninda degerlendirmektesiniz,

Baörtüsü hem Islamin icinde yoktur hemde Türk geleneklerinde basörtüsü yoktur,türbani Kuranin icine yerlestirme cabalariniz bosa cikinca bu sefer kavgayi özgürlük ve insan haklari alanina cekmeye basladiniz. amaciniz kavga oldugu icin kavga edecek nedenler zaten hep vardi.

Müslüman gecinenlerin en büyük problemi müslüman olamamalaridir bu nedenle hem Laiklere karsidirlar hemde Cumhuriyete.Halbuki Laiklik dinsizlik degildir Laiklik herkesin kendi inancini özgürce yasayabilmesi ve devlet islerine dinin karismamasi demektir.Cünkü dinin devlet islerine karismasi ilerlemeyi engeller.Bunun felsefesini siz kendiniz oturup cözmeye calisin.Laik-Anti laik calismalari dincilerin yikici faaliyetleri nedeniyle ortaya cikmistir.Allahin emirlerini insanlara gercek olarak anlatan bilim adamlarinin karsisinda tarikat ve tekkelerin sözcülügünü üstlenmis olanlarda Allahin emirlerini degilde tarikat seyhinin dinini insanlara Allahin dini diye anlatiyorlar. Iste bu nedenle Laikler müslüman olamiyor müslümanlarda Laik olamiyor.Bunu iddia edenlerin tümününde tarikat cevrelrinde olmalari tesadüf degildir.

Islamiyet peygamberin vefatiyla gercek yolundan saptirilmis ve bir hurafeler dini haline getirilmistir.Namaz kilmayi,Oruc tutmayi,hersene hacca gitmeyi ( ki Bir ülkede yoksulluk nedeniyle evlenemeyen gencler var iken ) kafasini vücüdünü ambalajlamayi,Arap gibi giyinmeyi müslümanlik olarak gören zihniyet Allahin dininide saptirmistir.Müslümanlarin fakirlik ve yoksulluk icersinde olmalari,hristiyanlarin kucaginda oturmalarinin nedeni Islam dininin gercek yolundan saptirilmis ve adindan baska hicbir yaninin kalmamis olmasindandir.

saygilarla

Laikliğin dinsizlik olmadığını bir bizim ülkedeki laikler(!) anlayamadı zaten...Laiklik mi sekülerlik mi?Buyrun halkımızı eğitelim devletimiz sahip çıksın da halkımız tarikat şeyhlerinin dediklerine inanmayacak ya da söylediklerini sorgulayacak olgunluğa erişsin...Buyrun dinimizi hurafelerden kurtaralım...Neler hurafedir kime soracağız?Hangi profösöre danışacağız?Modern Müslüman profösöre mi,tersini söyleyen gerici(!) prosöre mi?

MUHABBETLE...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Başörtülüleri üniversiteye almayalım,dinini daha iyi öğrenmek isteyenlere İmamhatip kapandı güle güle diyelim okullardan namaz görüntüleri verip namaz kılmak isteyenleri devlete düşman görelim velhasıl kelam hem milleti her yönüyle ve de özellikle dini yönden eğitmeyelim,okumayan,düşünmeyen dindar (Dinimiz cahilin dini olmaz diyor...)bir toplum olalım,milleti açlıkla,yoklukla cebelleştirelim dine düşman görünmesi için devletin, elimizden geleni ardımıza koymayalım sonra da din tacirleri zavallı dindar halkımızın halisane duygularını sömürüyor halkımız farkında değil diyelim...Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?

Okumayan, uyutulan sürekli bir devlet güdümünde kıvama getirilmeye çalışılan açlık sınırında yaşayan millet Yaşar Hocanın kitabını alacak parayı nerden bulsun?Okumanın kıymetini bilen,doğruyu,güzeli bulmaya çalışan düşünen bir millet mi yetiştirdik ki parası olduğunda da gitsin parasını kitaplara versin!Kim istedi bunu,kim yaptı bunu?İslam mı bu ülkeyi bu hale getirdi?İslam bu hale getirmediyse Mustafa Kemalde görse bu halimizi ben size bu milleti bu hale getirecek bir yol mu gösterdim diyerek ızdırap çekecekse sorun nerde ve de kimde sorarım size?

MUHABBETLE...

Başörtülüleri üniversiteye almayalım,,, evet alinmiyacak bu ülkenin kurallari var hem neden alinsin bir faydasimi olacak Türban takipta rujsuz boyasiz bir bayan gördünüzmü ve o bayan evlendikten sonra devletin sirtindan halkin vergileriyle o okudugunun hakkini calisarak geri teslim edecekmi? yoksa sadece onlarin görevi?

Egitimi çagdısı anlayısa sürüklemekten baska Okullari karacarsafa takkeli´ye teslim etmekten baska baska görevlerimi var zannediyorsunuz?

Unutmayalim böyle yaklaşımlar ulusumuzu Türk Halkini caresizlige sürükler! bu cagda daha bunlari kavrayamiyormusunuz? dünün Ahlak kurallariyla bu ülkeyi yönetmeye calisanlarin farkinda degilmisiniz? dünün o Ahlak kurallariyla nice üzmezlerin ülkemizin her bir bas kösesinde yerini alacagini göremiyormusunuz simdiden bir cok ückagitcinin dolandiricinin kacak villalarin tepesine kondugunu göremiyormusunuz? zannediyormusunuz verimli müritlerine bu villalardan birer tane dagitacaklar? yoksa müritlerin bile ellerindeki son degerli ne varsa sonuna kadar kullanicaklarini bilmiyormusunuz.. sonra imam hatipler ihtiyacdan kat kat fazla buna nazaran simdiye kadar bu konuda yeterince saygili davranilmadimi?,, ikincisi iyi bir dini egitim bilhassa imam hatiplerde ve camilerde sadece ve sadece Türkceyle olur sizler bu sorunu cözecek hangi acilim yarattiniz sonra bu ülkenin gerilemesi soyulmasi Adnan menderesle baslar imanla soyacaklarin önünü acmistir ve simdiye kadar soyanlar bugün oldugu gibi dünde iman gücüyle soymuslardir..

:shuriken:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Başörtülüleri üniversiteye almayalım,,, evet alinmiyacak bu ülkenin kurallari var hem neden alinsin bir faydasimi olacak Türban takipta rujsuz boyasiz bir bayan gördünüzmü ve o bayan evlendikten sonra devletin sirtindan halkin vergileriyle o okudugunun hakkini calisarak geri teslim edecekmi? yoksa sadece onlarin görevi?

Egitimi çagdısı anlayısa sürüklemekten baska Okullari karacarsafa takkeli´ye teslim etmekten baska baska görevlerimi var zannediyorsunuz?

Unutmayalim böyle yaklaşımlar ulusumuzu Türk Halkini caresizlige sürükler! bu cagda daha bunlari kavrayamiyormusunuz? dünün Ahlak kurallariyla bu ülkeyi yönetmeye calisanlarin farkinda degilmisiniz? dünün o Ahlak kurallariyla nice üzmezlerin ülkemizin her bir bas kösesinde yerini alacagini göremiyormusunuz simdiden bir cok ückagitcinin dolandiricinin kacak villalarin tepesine kondugunu göremiyormusunuz? zannediyormusunuz verimli müritlerine bu villalardan birer tane dagitacaklar? yoksa müritlerin bile ellerindeki son degerli ne varsa sonuna kadar kullanicaklarini bilmiyormusunuz.. sonra imam hatipler ihtiyacdan kat kat fazla buna nazaran simdiye kadar bu konuda yeterince saygili davranilmadimi?,, ikincisi iyi bir dini egitim bilhassa imam hatiplerde ve camilerde sadece ve sadece Türkceyle olur sizler bu sorunu cözecek hangi acilim yarattiniz sonra bu ülkenin gerilemesi soyulmasi Adnan menderesle baslar imanla soyacaklarin önünü acmistir ve simdiye kadar soyanlar bugün oldugu gibi dünde iman gücüyle soymuslardir..

:shuriken:

Amaç üzüm yemek olmayıp da bağcıyı dövmek olunca dilin de kemiği yok zaten hamasetin de sınırı yok mangalda da kül kalmadı...

Uç noktalarda yaşamayı,her hususta hemen genelleme yapmayı ne çok seviyoruz...Bizim derdimiz sorun çözmek değil kafamızdakileri ortaya çıkarmak için olumsuzlukların olmasını beklemek ve de buna sevinmek...Gerekirse kafamızdakilerin doğruluğunu ispatlamak için seneryo yazar oyun oynarız...

Bu arada gerçek olanla gerçek olmayan, doğru olanla doğru olmayan birbirine karışır ortada ne doğru kalır ne eğri...Kimsenin de umrunda değildir doğrular ve yanlışlar...Yeter ki kafamızdaki ''izm''e fırsat doğsun,mühim olan odur.

Haydi genelleme yapalım her Müslüman Hüseyin Üzmez'dir ve de tehlikelidir.Birileri Müslümanlık adına yolsuzluk yapıyor haydi genelleyelim bütün Müslümanlar yolsuzluk yapmaya meyillidir.İslam mı söylüyor bunları?Git insanları kandır, çal, çırp vur kır?İslam sonra bunlara sahip mi çık diyor?

Haydi genelleme yapalım.Başörtülülerin bazıları sizinde dediğiniz gibi geçmişi özlemektedir o zaman başörtülülerin hepsi tehlikelidir üniversiteye almayalım.E diyeceksiniz ki başörtüsü bir başlangıçtır gerisi gelir.E o zaman başka neler başlangıçtır?Kim ne düşünüyor kim ne yapmak istiyor ayıramıyoruz ya sorunu temelden halletmek için bir kelime bir genelleme bir etiket sorun çözüldü.Bizim öyle bir sorunumuz yok, bitti mi?Devletin kuralları var.Devlet kim?Milletinden ayrı müstakil bir canlı mı?Milletin kurallarıyla devletin kuralları farklı mı?O devletin kurallarını kim yapıyor?Millet yapıyorsa niye millet kabul etmiyor?

Devletimizle milletimizin barıştığı günleri görürüz umarım.Devlet ayrıtelden millet ayrı telden çalıyor.Devlet milleti kendi telinden millet de devletini kendi telinden çaldırmak için mücadele ediyor ilginç.

Özünden sapmamış hiçbir değerimiz kalmadığı için hangi değerin mücadelesi veriliyor o da belli değil.

Gerçek Müslümanlık bu değil,gerçek laiklik bu değil,gerçek Atatürkçülük bu değil,gerçek vatanseverlik bu değil gerçek modernlik bu değil laflarını herkes birbiri için ağız dolusu dillendiriyor?Bir bakıyorsun herkes inançlı birbirine sen inançsızsın diyor,herkes laik sen laik değilsin diyor,herkes demokrat sen değilsin diyor Herkes Atatürkçü bir başka Atatürkçüye sen değilsin diyor diyor da diyor.Siz ne diyorsunuz sizin dediğiniz mi tek doğru yoksa?Herkes birilerinin dediği tek doğruyu kabul etmek zorunda mı değilse güç bende kabul edeceksin başka şık yok mu?

Biz önce insani değerlerimizi bir bulalım sonra ''izm''lerle uğraşmak daha zevkli ve daha faydalı olur.

İsminin önünde profosör ünvanı olup tartışma programlarında tartışma adabından yoksun tek doğru benimki üslubuyla birbirine giren bilimadamlarının bulunduğu bir ülkede halktan doğru şeyler beklemek abesle iştigal olur.

MUHABBETLE...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türkiyenin basbayanlari bugün Disisleri bakanliginda biaraya geldiler,aman bir görseniz düsman catlatircasina bir sarilma bir öpüsme sanki dersinizki daha o ana kadar birbirlerine ates püskürmüyorlardi,ama tabiiki biryigin kamera karsisinda dostluklarini göstermek zorundaydilar,herneyse o beni ilgilendirmiyorda benim dikkatimi ceken sey Hayrünnisa Gül'ün Emine Erdogan'i öpüs tarziydi,bu cok önemli bir ayrintiydi benim icin.Cünkü biz Türklerde bildigim kadariyla iki yanagin öpülmesi gelenegi vardir,üc defa öpmek Arap gelenegidir.

Bende o tarz öpüsmeyi görünce, Cankaya'nin basbayani Araplasti heralde diye sordum kendi kendime.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

slm ilk tebrikler ederim bu konu icin ..okuyup iki tarafin dusuncelirini gormek iki tarafida anlama calistim.

Ben Avrupada buyudum ve bir kac senedir yine Turkiye ile ilgilenmeye basladim daha ogrencek cok sey var hele Turkiye Politikle fazla ilgim yok zaten simdikilere isinmis degilim hic bir Ulke Politik le din'i karistirmamasi lazim.

Kapali insanlara karismiyorum ama ben Ataturk cocugu olarak buyudum ve bu yolda Turkiyenin devam etmesini tabiki istiyorum.

aklima Ataturk'un hitabi geldi : ************ ve hitabin sonunda "Muhtac oldugun kudret damarlarindaki asil kavda mevcuttur " demesi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.