Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

İŞTE MALEZYA

GeceKuşu

Önerilen İletiler

Bu ülkeler parası olmayanlara karşı son derece müslüman. Parası olanlara herşey mübah.

sevgili dostum;

bu ve benzeri işlerin İslam ile alakası yok.

her sakallı nasıl benim dedem degilse, her yapılanda İslam degildir.

Kur'an ve ilkeleri belli...

İslamın bu durum karşısında net ilkelerini ögrenmek istersen

BEN HAZIRIM.

birileri aklı sıra kalkıyor birilerine İslamcı! (ılımlı) falan diyor, sonra isimlendirdigi yerden vurmaya kalkıyor, uyanık olmalı bu birileri.

kapitalist medeniyetin ************ görmemen ve sorunu çarpıtman beni konuya dahil etti.

senin sorunu farklı ve taraflı ele alan yaklaşımın kendi içinde bir sorundur zaten.

devam edecegiz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgilisiyle el ele dolaştığı için. Bakanların, valilerin katıldığı protokollu resmi törenle, canlı yayınla 17 yaşında bir genç kızı kırbaçlayan Endonezya, 350 bin çocuğun fuhuş sektöründe çalıştırılmasına gelince aynı "müslümanlı" ğı neden göstermiyor. Yok suç sadece, oraya gelen turistler ve anne babalarınmı?

Yani Endonezya'da iki sevgili genç ele ele dolaştıkları için kırbançlanırken. Turistlere seks için çocuk satmanın uygulanan bir cezası yok.

tabiki bunlar saçma sapan ve anlamsız uygulamalar ve gayri islami.

peki gelişmiş dünyanın ve BM onca kararlarına ve sözüm ona mücadele!!! azmine ragmen, bu insanlık dışı durum eksilmeyen bilakis artan bir hızla neden devam etmektedir.

bütün medeni dünyanın! önünde....?

kendimizi kandırmayalım arkaşım, bu medeniyetin mayası budur, buna bulaşan insan -adı, sanı her ne olursa olsun- iflah olmaz..bunlar bulundukları yere göre müslüman gibi de görünebilir, hıristiyan gibide görünebilir, atesit gibide görünebilir, adam gibide görünebilir vs. vs.

güvenlik güçlerinin, durmadan yaptıgı uyuşturucu operasyonlarına ragmen, malesef artan uyuşturucu kullanıma en ufak bir olumlu etkisi olmuyor.

mesela degil mi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaslar keske gercekten İslamın ongordugu gibi yasasak..

ama merak ediyorum kac kişi İslamın ne ongordugunu biliyor?olay malezya olmak felan degil.zaten malezya gibi olamaz olmazda.ama bu sekilde sagcı solcu catısmaları yuzunden kesinlikle en ii sekilde olamayacak Türkiye.

herkes istedigi gibi yasasa istedigi dini ozgurce istedigi yerde yasasa. islamın ilkelerinde oldugu gibi kimse kimseye zarar vermese hakkını yemese. ac gozlu olmasa. zenginler ihtiyacından fazlası olanları fakirlere verip onlarında kotu isler yapmasını engellese ve aynı zamanda bu sekilde kendi guvenliginide saglasa. catısmalar olmasa.

islamın ongordukleri bunlar.hanginiz acaba bunların olmasını istemiyor??solcunuz mu sagcınız mı? muslumanınız mı ateistiniz mi hristiyanınız mı yahudiniz mi??

bir kesimin dedigi gibi Turkiye Malezya mı oluyor??neden diyor bunları.muslumanlar egitimlerini istedigi gibi alabilecekler die mi?yoksa bazılarının isine gelmedigi icin mi??

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaslar keske gercekten İslamın ongordugu gibi yasasak..

ama merak ediyorum kac kişi İslamın ne ongordugunu biliyor?

olay malezya olmak felan degil.zaten malezya gibi olamaz olmazda.

bir kesimin dedigi gibi Turkiye Malezya mı oluyor??neden diyor bunları.muslumanlar egitimlerini istedigi gibi alabilecekler die mi?yoksa bazılarının isine gelmedigi icin mi??

Keşke diyorsunuz...

Ancak, islamın öngörülerinin 1400 yıl öncesinin arap toplumunun "yarattığı örf, anane ve" kültürü gibi algılayarak...

Günümüzde hala yaşamın bu kurallar üzerine şekillenmesini gerektiğini savunmanın çağdaş yaşama nasılda dar geldiğini,

Çatışmanın özünde islamiyeti bu şakilde anlayanların dayatmaları olduğunu görmek gerek...

Tıpkı baş örtüsüyle amaçlanın başları örtmekten öte toplumsal sorunların üstünü örtmek olduğunu görebilmek gibi...

Kişisel hak ve özgürlüklerin söz edilmesini önün geçmenin en etkili yönteminin,

"ağızları dinsel yasak ve kavramlarla" bağlamak olduğunu anlamak gibi...

(laikliğin içi boşaltılarak yada elden gelirse ortadan kaldırarak )

Demokrasinin gelişmesinin önüne geçecek olan, "dinsel esaslara göre yönetim" toplumlara dayatılığında...

Kimlerin çıkarına toplumların yönetileceği,sömürüleceği gerçeğini görebilmek gibi...

Ilımlı İslam projesinin ABD tarafından Kendi ülkesel çıkarlarına dayalı olarak hangi ülkelere hangi amaçlarla dayatıldığını görebilmek gibi...

Ilımlı İslam projesiyle oluşturulmaya çalışılan toplumsal yapıda gücü elinde bulundurmak amacıyla ABD çıkarlarına aymazca hizmet edenlerle, sırf islam adı geçiyor diye önünü arkasını düşünmeden bu işbirlikcilerin ajitasyon ve parasal olanaklarının arkasından gidiyor olmanın ve dinsel ön görülerin gerçeklerden söz etmenin önüne set çekerek zorladığı koşulsuz kabullenmelerin ne anlama geldiğini görebilmek gibi...

Sanıldığı gibi Türkiye Malezya olabilirmi tartışmasını türk toplumu çıkartmadı...

Türkiye, Richard Holbrook'un "İki ılımlı İslam devleti var; Türkiye ve Malezya" sözlerinin tetiklemesi üzerine "Türkiye Malezya olur mu?" sorusunu tartışamaya başladı...

Richard Holbrook'un da kim olduğunu biliyorsunuz herhalde...

Türkiye elbetteki bir malezya olamaz...Türkiye bugün ulaştığı toplumsal yapı ve bilinciyle,

( engellemeye çalışan odak ve kişiler olsada ) her şeyi tartışabilecek bir yapıdadır...

Bu tartışmayla anlatılmaya çalışılan ve şimdiden çok azda olsa olabilme ihtimalinin önüne geçmek amacıyla,

Gelişmelerin perde arkasında nelerin olduğu yada olabileceğini gözler önünme sermektir...

Eğer bu gün Türkiye bir İran olmadıysa bunun arkasında Cumhuriyetle birlikte Atatürk devrimleriyle toplumda oluşan çağdaş, medeni toplum bilinci ve o dönemin gerçeklerini öne sürerek yapılan tartışmalar yatmaktadır...

Bazılarımız için bu "Türkiye Malezya olur mu?" tartışması gereksiz olabilir...

Hatta bazılarımız bunun dile getirilmesinede kızmaktadırlar...Yazılarından anlaşılan bu...

Ama istensede istenmesede bu tartışma olacak ve doğru bir noktaya ulaşana kadar yapılacaktır...

Sonuçunda tartışmanın muhalifleri gördünüz mü oldumu dediğinde...

Olmamasının arkasında bu tartışmanın bizlere olumlu yönde uyarıları...

ve bizlerin bunu kavramasıyla alacağımız önlemler yatacaktır...

Tıpıkı Bugün Ülkemizin Bir İran Olmamasının Arkasında,

O Dönemin O Tartışmalarının Doğru Çıkarım ve Tesbitlerinin Yararları Olduğu Gibi...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sevgili dostum;

bu ve benzeri işlerin İslam ile alakası yok.

her sakallı nasıl benim dedem degilse, her yapılanda İslam degildir.

Kur'an ve ilkeleri belli...

İslamın bu durum karşısında net ilkelerini ögrenmek istersen

BEN HAZIRIM.

Biz burada islam dininimi tartışıyoruz. Yoksa ılımlı islam denilen sistemle yönetilen ülkelerimi. Yada şeriat yasalarıyla yönetilen ilkelerimi.

Biz devletleri tartışıyoruz.

birileri aklı sıra kalkıyor birilerine İslamcı! (ılımlı) falan diyor, sonra isimlendirdigi yerden vurmaya kalkıyor, uyanık olmalı bu birileri.

Şeriat yasalarıyla yönetilen bir ülkeye ne diyelim ?

Sen söyle o isimle hitap edelim.

Bence birileri, aklı sıra. Bir yandan Şeriat yasalarıyla yönetilen ülkelere yapılan eleştirileri islama yapılmış eleştiri gibi göstermeye çalışıyor.Bir yandanda "islam bunu emretmez" diyor.

Bizim konumuz islamın neyi emredip emretmediğide değil. Şeriat yasalarıyla yönetilen ülkelerin hali ve yaptıkları.

Din bunu emretmez. Ama dini yasalarla devlet yönetmeye çalışmanın yaratacağı tabloda budur. Yok ben dini yasalarla yönetilip müreffeh bir ülke biliyorum diyen varsa. söylesin adını bizde öğrenelim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Eğer yukarıdaki yazılanlar doğru ise'ki bunu yapanların Müslüman olduklarına inanmıyorum nasılki Türkiye %99 Müslüman'dır

denir fakat Türkiyede her haltı yiyeninde malumu ilan nufus kağıdı Müslümanı olduğunu uluslararası camia bilmez ve Müslüman olarak lanse edilir ama her halukarda bu kötü fiili (fuhuş) yapanlara karşı önlem almayan Endenozya devleti ise oda sorumludur kişilerin yaptıklarındanda "DİN" sorumlu değildir.

Şimdi kim burada din sorumludur diyor? Yine söylüyorum bizim konumuz din mi?

Yoksa şeriat yasalarıyla ülke yönetmeye kalkanlar mı ?

Şeriatçılara yapılan eleştirileri İslama yapılan eleştiri olarak kabul edenlerin islam anlayışını merak ediyorum.

Tsunami felaketinden sonra, dünyanın yaptığı para yardımlarıyla, felaketzedelerin yaralarını sarmak. Kimsesiz kalan çocukları korumak (ki o çocuklar fuhuş mafyasının eline düştü) yerine. O parayla "şeriat polisi" diye özel bir polis birimi kurup (Şeriat Polisi'nin eleman sayısı, Açe polis teşkilatından daha fazla) sokakta başı açık dolaşan kadınları, elele dolaşan sevgilileri ve kendi şeriat yasalarına uymayan insanlar halkın önünde kırbaçlayan şeriat polisi teşkilatını kurdu.

Taliban zamanında Afganistanda pazarlanan? eroin (dünyaya) oradamı idin yoksa BM raporlarımı varda ona göre konuşuyorsun yoksa Taliban zamanında eroin satmanın pazarlamasının cezasını biliyormusun veya şimdiki ABD kuklası Karzai'nin Afganistanının Dünya eroinin'in kaçta,kaçını ürettiğini söyleyebilirmi BM ler kasıtlı olmamak gerekir kötü olan kötüdür ve kim olursa olsun.

:)

"İstanbul’daki toplantıda ağırlıklı olarak Afganistan kaynaklı eroin ve bu eroinin imalinde kullanılan kimyasal madde kaçakçılığının nasıl önleneceği ele alınırken; Türk tarafı uyuşturucunun uluslararası terörizmin ana finansman kaynağı olduğu tezini yineledi. Başlangıçta bu tezi kabullenmekte isteksiz davranan ABD de 11 Eylül 2001’deki El Kaide saldırılarından sonra bu görüşe geldi. Nitekim bu yılın nisan ayında New York’ta havaalanında yakalanan ve “Eroinin Asya’daki Pablo Eskobar’ı” olarak gösterilen Afgan Kabile reisi Hacı Beşir Nurzai, ABD makamları tarafından Taliban ve El Kaide’nin en önemli finansörü olarak açıklandı. ABD Uyuşturucu ile Mücadele Ajansı DEA’ya göre, Afganistan’ın Belucistan bölgesinde önemli bir kabilenin reisi olan Nurzai, 1990’lı yılların sonundan itibaren ABD’ye 50 milyon dolar değerinde eroin sevk etti. DEA’ya göre Nurzai, bu sevkiyatında El Kaide elemanlarını kullanmakta ve elde ettiği para ile Taliban’a silah malzemeleri temin etmekteydi. ABD, Afganistan kaynaklı eroinin ABD pazarında ancak yüzde 10’luk bir paya sahip olduğunu belirtmesine rağmen, 11 Eylül’den sonra bu ülkeye büyük önem vermeye başladı"

aksiyon.com.tr

ha aynı kaynaktan birde baş bilgi :)

"Eroinin yeni üssü: Dubai

Uluslararası serbest ticaretin ve turizmin sembolü Dubai, giderek dünya üzerindeki uyuşturucu ticaretinin ana karargâhı haline geliyor. Türk, Alman, İtalyan, Yunan, Afgan, Pakistanlı kaçakçılar işlerini ve para transferlerini buradan yapıyor."

aksion.com.tr

Kimi uzmanlar terörün 'uyuşturucu' parasıyla yürütülüğü görüşünde. Ancak gerçekler çok daha karmaşık. Aslında 1996 yılında Taliban iktidara geldiğinde Afganistan, 1990'ların başından beri Birmanya'nın önünde en önemli 'afyon' üreticisi ülke durumuna gelmişti. 1994-1998'de 2-3 bin ton üretim yapıldı, bunun sadece bir bölümü eroine ve morfine dönüştürülüyor, kalan bölümü özellikle Türkiye veya Pakistan veya Kafkas cumhuriyetlerinden ve Orta Asya'dan geçerek Avrupa'ya transfer ediliyordu

Simon Petterman

BM Uyuşturucu Dairesi'nin verilerine göre, ülkedeki haşhaş üretimi geçen yılın 3 katına çıktı. Taliban'ın etkin olduğu Helmand bölgesi ise, uyuşturucu üretiminin rekor seviyede olduğu Kolombiya'yı bile geçti

"Çünkü üretim yüzde 17 arttı ve bu da tarihi bir oran. Çin dışında hiç kimse böyle yasadışı bir uyuşturucu üretimi gerçekleştirmemişti" şeklinde konuştu. Üretimden alınan para, Taliban direnişçilerine aktarılıyor. Eroine dönüştürülen haşhaş aralarında Türkiye'nin de bulunduğu ülkeler üzerinden Avrupa'ya dağıtılıyor. "

Sabah

Bazı arkadaşlar işlerine gelmeyince, kaynak BM olsa bile kabul etmediği için. Kendi düşüncelerinden olan ajanslarıda veriyorum :)

Talbian'ın afyonu yasaklamasına gelince.

1996 yılında iktidara geldi taliban. İç savaşta bulunan Afgan Grupları arasında ABD'nin desteklediği grup Taliban'dı. Ve ABD kontrolunda olan Pakistan'da örgütlenmişti. 1996 yılında iktidara gelen Taliban, Rüzgar değişip eski dostları ABD kendilerini düşman ilan edince. Ve birleşmiş Milletler iyice bastırınca. Kısacası Taliban artık sonun geldiğini, en küçük bir mazerette BM'nin Afganistan'a saldıracağını anlayınca (ki mazeret 11 eylül oldu) 2000 yılında birden bire eroinin haram olduğunu hatırlayıverdi :) Bu kararla bir yandan Uyuşturucu ve suça karşı Birleşmiş Milletler Bürosu’nun (UNODC) eroin üretiminin merkezi olduğu yönündeki raporlarından kurtulmak. Hemde 4 yıldır biriktirdikleri stoklardaki eroinin üretimin durmasıyla bir anda onlarca kat değer kazanacağını düşünerek ekimi yasakladı. Daha doğrusu üçte bir oranında azalttı. Zira ABD 11 eylül'den önce Afganistanı bombalamak için "haşhaş tarlalarını vurma" gerekçesiyle mazeret arıyordu.

Yani "dindar taliban" 4 yıl sonra hatırladı haram olduğunu :)

Kaç Arap ülkesi "ŞERİAT"la yönetiliyor ve Irak savaşından kaçan (kadınları) hangi Arap Ülkeleri Fuhuş sektöründe çalıştırıyor

Savaştan kaçan İnsanlar için hangi ülkelerde "MÜLTECİ KAMPI VAR" Bu Ülkeler denilenler hangisi "KANIT VARMI"

var bir sürü. Sen biraz işine gelmeyince, kaynak beğenmediğin için şöyle vereyim.

"Her şey ABD’nin Irak’ı işgal etmesiyle başladı. Eşleri, babaları savaşta ölen kadınlar çareyi Suriye’ye kaçmakta aradı.

Şimdi başkent Şam’da fuhuş sektöründe çalışan kadınların yüzde 70-80’i Iraklı. Suudi Arabistanlı erkekler ise hafta sonları 6 saat uzaklıktaki Şam’a sefer düzenleyerek ABD’nin sillesini yemiş bu kadınlarla birlikte oluyor.

"

"Sivil toplum kuruluşu örgütlerine göre Iraklı fahişeler gecede 50 ile 70 dolar kazanıyor. Büyük gazinolarda dansözlük yapanların kazancı daha da artıyor. Hiba’nın çalıştığı pavyonun sahibi ise, "İşler kötü olsa da kızların gecede en az 500 lira (15 YTL) kazanmasına bakıyoruz. Iraklıların durumuna sempati duyuyoruz. Ailesi sıkıntı yaşayan kızlara ekstradan yardım sağlıyoruz" diyor.

Iraklı fahişeler, Şam’ı Ortadoğulu zengin Araplar için seks turizmi açısından bir cazibe merkezine dönüştürmüş. Hiba’nın çalıştığı pavyonun park yerindeki araçların yarısı S.Arabistan plakalı. Şam, Ürdün üzerinden Suudi Arabistan’a sadece 6 saat uzaklıkta. Haftasonu araçlarına atlayıp Şam’a gelen Suudi erkekleri, ABD yüzünden evinden barkından olmuş, fuhşa sürüklenmiş kızlarla göbek atıp, kadeh tokuşturarak gönlünce eğleniyor."

haber7.com

Aslında biraz haber izlesen, yada internette birazda haber sitelerinde dolaşşan "kanıt varmı kanıt" diye sormazdın.

Gerçekten sırf karşı çıkmaz için yazmak kötü bir şey bir tartışma platformunda.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tabiki bunlar saçma sapan ve anlamsız uygulamalar ve gayri islami.

güvenlik güçlerinin, durmadan yaptıgı uyuşturucu operasyonlarına ragmen, malesef artan uyuşturucu kullanıma en ufak bir olumlu etkisi olmuyor.

mesela degil mi?

Anlamadigim uyuşturucu üreten ülkelerin basini seriatla yönetilen ülkeler cekiyor.! tabi bati emrediyor onlarda üretiyor..

bati zehirle diyor zehirliyoruz.! bati öldür diyor öldürüyoruz..

ne perhiz ne perhiz ,,bati sayesinde yapmadigimiz bir deger kalmadi.! ne kadarda yüceymis bu bati

ah bati ah sen neymissin sen.! acaba bende batiyi suclasam fonlardan yararlana bilecekmiyim.?

:shuriken: yamyam frankfurt

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Turkiyenin illaki bir baska ulkeyi ornek almasimi gerekiyor turkiye bazi reformlari gerceklestirirken sirf avrupa birligi istiyor diye veya ABD istiyor diye yapmamali, yok iste sunu soyle yaparsak Malezyaya ve Irana benzeriz falanda filan neden sen baskalarina benzemeye calisiyorsunki sen kendi iradenden suphemi ediyorsun egerki bir is yapiyorsan ulkenin insanlarinin huzuru refahi icin yap kaldiki baskalarina akil vermekte ustumuze yok ama kendimize gelince nedense hep bir adim gerideyiz egerki bir ulkede huzur refah olsa ne teror kalir nede birsey, kaldiki orduya yilda milyonlarca para odeniyor ama halen bir teroru bitirmedi bitirmekmi istemiyor o dahi mechul nasilsa olen onca asker ve sivil hep fakir fukara arkasinda hakkini arayacak bir dayisi yok bir zenginin cocugu lailada reinerda gece alemlerinde ama fakir nobette... birisi biraz hakkini aramaya kalktiginda vatanhaini ilan edilir veya terorist diye gazetelere manset olur..

Boyle birsey dunyanin hic bir yerinde yoktur ve gorulmemistir, doguyla batiya bakin arada ucurumlar kadar fark var hergun onlarca insan evini yurdunu terkedip batiya geliyor huzur refah olsa neden evini duzenini bozup istanbullara gelsin acin gozunuzu kimse bu vatani bolmek veya parcalamak istemiyor ama sistemde bozukluk var once sistemin duzelmesi gerekiyor madem herkes esit ise bir zenginin cocuguda catismaya gitsin ordu ve hukumet kimin adına karar veripte kuzey iraka veya afganistana bosnaya asker gonderiyorki okadar cok dusunuyorlarsa sikiysa kendileri gitsinde goreyim

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Anlamadigim uyuşturucu üreten ülkelerin basini seriatla yönetilen ülkeler cekiyor.! tabi bati emrediyor onlarda üretiyor..

bati zehirle diyor zehirliyoruz.! bati öldür diyor öldürüyoruz..

ne perhiz ne perhiz ,,bati sayesinde yapmadigimiz bir deger kalmadi.! ne kadarda yüceymis bu bati

ah bati ah sen neymissin sen.! acaba bende batiyi suclasam fonlardan yararlana bilecekmiyim.?

:shuriken: yamyam frankfurt

hangi şeriatle yönetilen ülkeler.?

şeriat ne demek?

biliyormusunuz?

homojen bir İslam varmı?

homojen olan ne var peki?

bize Kur'an'dan bahsedin siz, mesela her türk müslümanın İslam adına yaptıgını Kur'an kabul ediyor mu?

tabiki hayır, temel Kur'an'dır, kullar degil.

neyse..

almanyada 18 milyar dolar para saglayan trafikden bütün almanları sorumlu tutmam ben.

temiz olanları ile iş yapmak isterim, yeter ki temizlik olsun.

afganistan mı?

işgal edilmiş bir yönetim mi?

abd geldi ama üretim patlama yaptı, garip,

ülkelerde bulunan müslümanlar sizi yanıltması.

bazı insanlar, her şeyi ama her şeyi din dahası İslam etkisinden ayrı düşünemiyor, bence bu saglıklı bir yaklaşım degil.

dünyanın her tarafından insanı kendi düzenine dahil etmiş bir sistemi engellemenin yolu, o düzenden beslenmeyen dünyanın heryanından insanın ittifak etmesidir.

batı ülkelerindeki kimi beşerler bu düzenden besleniyor diye durmadan batının sistemini suçlamanın bir anlamı yok.

yok çünkü bu bir İNSANLIK sorunu.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Biz devletleri tartışıyoruz.

Şeriat yasalarıyla yönetilen bir ülkeye ne diyelim ?

hangi şeriat efendim?

ben her türden tavra eyvallah diyen bir Kur'an tanımıyorum.

varsa böyle bir Kur'an yorumu dinlerim.

şeriat dediginiz şey daha çok yorumla alakalı ve temelide Kur'an'dır.

şeriat her zaman ve zeminde donmaya müsaittir, şeriat degişen koşullara göre güncellenir, bunun da hayat kaynagı Kur'an ve sahih sünnettir.

nedir yani sizin şeriat derken kastınız, ya da başkalarının.?

batı ülkeleri meslela bugün 2000 bin yıllık geçmişin üstüne bir takım kanunlar bina edebiliyor.

sadece örnek için söyledim, konuyu dagıtmak istemiyorum.

neden sizi Kur'an temeline çekmek istedigimiz açık degil mi?

ben anlayacagınızı sanmıştım?

neyse.......

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kları.

Din bunu emretmez. Ama dini yasalarla devlet yönetmeye çalışmanın yaratacağı tabloda budur. Yok ben dini yasalarla yönetilip müreffeh bir ülke biliyorum diyen varsa. söylesin adını bizde öğrenelim.

dini yasalar sorun olsaydı -varsayalım ki- o zaman senin dünyan bu kirli düzenden uzak olmalıydı. ama degil.

başından beri bunu söylüyorum.

ama sen sadece kendi yazdıklarını okuyor olmalısın...

sorunu algılayışınız...

falanca yer temiz filanca yer kirli demeyi ben samimi bulmuyorum.

bundan dolayı uzatmak istemiyorum, verimli olmaz, ama cevap hakkım saklıdır tabi ki..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.