Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Türüt’ün şarkısı

Mehdî

Önerilen İletiler

o şarkıyı savunanlardan bahsetmedim..anlamadığınız bölümde

ben kendi bakış açımdan bahsettim bunda anlaşılmayacak bir yan yok..

madem anlamamışsınız açıklayım.

---vatanını milletini içerden yada dışardan iteklenen beslenen oyunlarla bölmeye parçalamaya değiştirmeye alt üst etmeye kardeşleri birbirine düşürmeye çalışanlara karşı söyleyecek sözlerini

insani değerlerini yitirmeden çekinmeden.. düşüncelerini ifade ederek izin vermeyeceğini söyleyenler mi ırkçılığı pohpohlayıp işine geldiği tarafa yontmaya çalışıyor..

açım değişmedi değişmezde.. sözlerimde öyle---

dedim çünkü...

araya gelip laf atmayı marifet sanan bazıları gibi

rüzgar nerden eserse o tarafa gidenler furyasının dışında kaldığımızı...........anlamak istemeselerde bir kez daha belirttik..

yeterince açık olmuştur umarım..

"ama şunlarda ırkçı, bunlarda ırkçı" diye bir mazeret olmaz.demişsiniz..

ne güzel yazmışsınız.. sözle ifade edilince güzel duruyor cyrano

ama dünyaya şöyle bir bakarsak..

gerçekler bu sözlerin yanından bile geçmiyor..

Evet efendim pohpohluyor. Bir insan işlemediği bir suç yüzünden toplumun karşısına Vatan Haini olarak çıkarılıp. Ve ardından öldürülmüşken. Daha adamın kanı kurumadan, katillerini unutup. Cinayeti protesto eden ve öldürülen kişiye sahip çıkan insanlara saldırmaya başlayanlar, katilleri cesaretlendiriyor ve ırkçılığı pohpohluyor. Tüm dünya o sloganı atan insanların ne anlattığını anlamışken, kalkıp o insanlara saldırmasaydı bazıları. Belkide Malatyada misyonerlerin boğazını kesenler "kahraman" olmak için bunu yapmazlardı.

Korkmayın ya. "Hepimiz zenciyiz" diyenler zenci olmadı. Solingen'de "Hepimiz Türk'üz" diyenlerde türk olmadı. Türkiyede daha önce "Hepimiz Filistinli'yiz" diyipte bir anda Filistinli olan hiç kimsede tanımadım ben. Bir insan ermeni olduğu için öldürülünce "Hepimiz Ermeni'yiz" diyenlerde Ermeni olmadı.

Hangi gerçekler yanından geçmiyor. Böyle yazıncada anlamlı durmuyor.

Irkçılığa "şunlarda ırkçı" diye mazeret olmaz. Bu sözün neresi hangi dünya gerçekliğinin yanından geçmiyor ?

Azıcık sloganların ötesine geçelim beraber.

İnsani değerleri yitirmemek. Irkçı bir cinayet işlendikten sonra. Katilleri ve cinayeti boşverip. İnsani değerleri ile bir jest yapanlar. Ve o cinayet işlendikten sonra evlerinden çıkmaya dahi çekinen Ermeni vatandaşlarımızın içini rahatlatmak için sahip çıkanlara saldırmak değildir.

Bu sadece, ısrarla anlamamaya çalışmaktır. Bunu Atatürkçü adı altında yapmanın neticeside %47 AKP oyudur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 74
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Birde

gerçekten ben merak ediyorum. Daha adamın kanı kurumadan, hala "vatan haini", "türk düşmanı" diyenler mahkeme kararından sonra acaba hiç utandılarmı ?

Zira yine bazıları burada Bir kuvay-ı milliye tabelası yaptırıp. Onun altında uyuşturucu satmaktan, şehit ailelerinden dahi silahla haraç almaya kadar yemedikleri halt kalmayan çete bozundularına söz söylettirmiyorlardı. Onları eleştirenleri yine vatan haini ve Atatürk düşmanı olmakla suçluyorlardı. Ne oldu. O çete bozuntularının yaptıkları ortaya çıktıktan sonra hiç utandılar mı ?

Bence yine birbirlerine slogan atıp, birbirlerini coşturabilirler. Ama artık bunu Atatürkçü kimliği ve adı altında yapmasınlar.

Bir yandan cinayeti eleştiriyorum deyip bir yandan katillerin söylediğiyle aynı şeyi söyleyenler bunları artık Allah aşkına Atatürkçülük maskesini kullanarak yapmasınlar.

Ve oturup azıcık 22 Temmuz'dan ders almayı denesinler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Korkmayın ya. "Hepimiz zenciyiz" diyenler zenci olmadı. Solingen'de "Hepimiz Türk'üz" diyenlerde türk olmadı. Türkiyede daha önce "Hepimiz Filistinli'yiz" diyipte bir anda Filistinli olan hiç kimsede tanımadım ben. Bir insan ermeni olduğu için öldürülünce "Hepimiz Ermeni'yiz" diyenlerde Ermeni olmadı.

demişsiniz tekrar ederek ..bende üzerine ekleme yapıyorum..

hepimiz ermeni değiliz demeklede..ermeni düşmanı ve ırkçı olunmadığı gibi değilmi..lütfen korkmayın ..bakın ben gayet güzel anlıyorum..

Irkçılığa "şunlarda ırkçı" diye mazeret olmaz. Bu sözün neresi hangi dünya gerçekliğinin yanından geçmiyor ? demişsiniz..

şöyleki efendim..

dünyaya hükmeden devletlerin karıştırmak istedikleri ülke toplumlarını vurmanın garantili yollarından biri olarak benimsedikleri etnik ve mezhep ayrılıklarını biraz kaşımak sureti ile tıpkı bizdede yapılmaya çalışıldığı gibi sistemli bir ırkçılık ve bölünme başarısına ulaşabilecekleri gibi..

ki ben aynı ülke insanların birbirlerini bir ? uğruna bombaladığını..öldürdüğünü..görmüyorum. kabul etmiyorum diyorsanız siz bilirsiniz..

Azıcık sloganların ötesine geçelim beraber. sözlerini ne ilk ve ne yazık ki son duyuşumuz olucak..söyleyiniz bir mahsuru yok..

İnsani değerleri yitirmemek. Irkçı bir cinayet işlendikten sonra. Katilleri ve cinayeti boşverip. İnsani değerleri ile bir jest yapanlar. Ve o cinayet işlendikten sonra evlerinden çıkmaya dahi çekinen Ermeni vatandaşlarımızın içini rahatlatmak için sahip çıkanlara saldırmak değildir.

bu sözlerinizede cevap verme gereği bile duymuyorum..siz varın düşüncesizliğime verin ..biliyorum ki anlamak istemeyene anlatamazsınız..söylediğiniz kişilerle aynı kefeye koymak hoşunuza ve işinize geliyorsa yapılacak birşey yok..

Bu sadece, ısrarla anlamamaya çalışmaktır. Bunu Atatürkçü adı altında yapmanın neticeside %47 AKP oyudur.

evet suçlu bulundu..herkes rahatlasın..

ATATÜRK'çülük maskesi nedir ben size söyliyeyim..

azınlık haklarını savunuyorum adı altında..

demokrasiyi savunuyorum adı altında..

insanlık dersi veriyorum utanın söylemleri adı altında..

en dindar benim en zavallı mazlum benim adı altında..

etmediğini bırakmayanlardır o maskenin arkasına saklananlar..

ben gibiler değil..

ben gördükleri karşısında susmayan bir vatandaşım..bu etiketinizi kesinlikle kabul etmiyorum..

biliyormusunuz söylenecek çok söz var..söyleyen yazan pek çok arkadaşta..

ama sadece önüne bakanların.. yanındaki, sağındaki ve solundaki manzarayı görmek istememeleri durumunda zorlamamak gerektiğini ben öğrenmiş bulunuyorum..

böyle renkleri kullanarak alıntılamak zorunda kaldım internet bağlantım da sorun var..kusura bakmayınız biraz karışık oldu..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

konunuza sonradan giriyorum kusura bakmayın.. mantık değişikliği her birimizde olur. buda farklılıklarımızın düşüncesidir. örnegin; bu klip bu türkü'ye çekildi türkü'de böyle tanımlanıyor, mantıkca. ama mantık tamamiyle gerçegi yansıtmıyor. buna biz istersek mantıksal olarak yaklaşınca başka, başka anlamlarda çıkabiliriz. bu türkü aslında o klibi yayımlıyan kişinin mantığıdır. adı geçen sanatçıların degildir.. ozan'ların yaptıkları bestelerde bu tür yorumlarla çok karşılarız. halk ozanları bunlar kendi görüşlerini yansıtırlar ama bunları degil. nasıl bir şarkı dinlerken kendimizle o şarkıyı eş tutup en çok sevdigimiz şarkı haline getirebiliyorsak bunu yapan kişide aynı şeyi yapmıştır. örnek bir şarkı vereyim Grup Anıların/Görmez olsun( Bizim şarkımız) isimli şarkısı var. bu şarkıya klibi kendilerinden başka bir çok kişide çekmiştir. kimisi slayt görüntüsü, kimiside başka bir şekilde. anlayış mantıgı degişiktir bence. o şarkı neden yapıldı neye baglanarak yapıldı bunu o eseri yapan kişide bulanabilicek bir cevaptır. yoksa böyle ön yargılı yorumlarımız devam eder varcagımız yer ise anlaşamamazlık ve anlaşılmazlık olur en fazla anlaşılabilicegimiz taraf ise anlaşamamışlıgımız olur...

konuşmanıza girip, böldügüm için kusura bakmayın :clover:

Saygılar :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

demişsiniz tekrar ederek ..bende üzerine ekleme yapıyorum..

hepimiz ermeni değiliz demeklede..ermeni düşmanı ve ırkçı olunmadığı gibi değilmi..lütfen korkmayın ..bakın ben gayet güzel anlıyorum..

Hepimiz Ermeni değiliz demek tabiki bir şey değildir. Ancak "hepimiz ermeniyiz" diyen insanları ermeni olmakla, ermenici olmakla, vatan haini olmakla, türk düşmanı olmakla itham etmek? bu nedir ? Siz böyle yapıyorsunuz demiyorum.

19 Ağustos depreminden sonra Yunanistanda gazeteler "HEPİMİZ TÜRK'ÜZ" manşeti attı. Yunanistan kurulduğu günden beri Hrant Dink'in Ermeni fanatizmini eleştiren yazısında gönderme yaptığı gibi. Tek kimlik ve politika olarak Türk Karşıtlığı kullanan Eokacı politikacılar tarafından yönetilmiş. Ders kitaplarında "Türklerin Yunanlıları kıtır kıtır kestiği" gibi safsatalarla çocukların eğitildiği Yunanistan'da gazeteler böyle bir jest yaptı. Ve ilkokuldan beri "Türk karşıtı" safsatalarla ajite edilen Yunanlılar bile anladı bu jesti. Kimse kalkıp "Vay dönmeler vay türkler " demedi o gazetelere.

Bizde ne oldu ? "Hepimiz Ermeniyiz" sloganı atıldı. Ben Yedikuleliyim doğma büyüme. İstanbul'da rum ve ermeni azınlığın yoğun olarak yaşadığı belirli semtlerden birisinde doğdum büyüdüm. Çocukluktan beri isimlerimiz dışında herhangi bir farklılık göremediğimiz ve hatta çocukluk arkadaşlarımın dahi yüzündeki şaşkınlığı ürkekliği gördüm ben cinayet ajanslardan duyulunca. Bu insanlar burada yaşıyor, herkes kadar vergi ödüyorlar, herkes kadar askerlik yapıyorlar.

Ne oldu peki "Hepimiz Ermeniyiz" jestine cevap. Cinayet unutuldu, bu sloganı atanlar katillerden suçlu oldu. Biz yakın tarihi boyunca Türk Düşmanı partilerce yönetilen yunanlılar kadar bile anlayışlı olabildikmi ? Yoksa hemen sloganlaramı sarıldık ?

Irkçılığa "şunlarda ırkçı" diye mazeret olmaz. Bu sözün neresi hangi dünya gerçekliğinin yanından geçmiyor ? demişsiniz..

şöyleki efendim..

dünyaya hükmeden devletlerin karıştırmak istedikleri ülke toplumlarını vurmanın garantili yollarından biri olarak benimsedikleri etnik ve mezhep ayrılıklarını biraz kaşımak sureti ile tıpkı bizdede yapılmaya çalışıldığı gibi sistemli bir ırkçılık ve bölünme başarısına ulaşabilecekleri gibi..

ki ben aynı ülke insanların birbirlerini bir ? uğruna bombaladığını..öldürdüğünü..görmüyorum. kabul etmiyorum diyorsanız siz bilirsiniz..

Bakın hala ne alakası olduğunu anlamadım. Bu anlattığınız neyi çürütüyor. "Irkçılığa şunlarda ırkçı diye mazeret olmaz" bunun neresine karşı ve neresiyle çelişiyor ? Irkçılık kim tarafından ve nerede yapılırsa yapılsın ırkçılıktır. Hiçbir mazeretide yoktur.

evet suçlu bulundu..herkes rahatlasın..

Hiç suç yok dimi. Hiç yok

Yani Atatürkçü adı alıp "Türkler kürt bakkaldan alışveriş yapmamalı, Türk çocuğu asla lahmacun ve kebay yememeli, her kürt bir pkk lıdır" diye manifesto hazırlanmasının hiç suçu yok.

Atatürk'ün siyasi hareketinin adını içeren bir dernek kurup. Bunun altında şehit ailelerini dahi haraca kesecek çete faaliyetleri yürütenlerin hiç suçu yok.

Suçsuz, silahsız bir insanı arkasından vuran bir katille, Atatürk'ün resminin önünde poz verenlerin hiç suçu yok.

Atatürk'ün adını kullanıp bir dernek kurup, "Türk kanından gelmek, türk ana ve babadan doğmak, türk soyuna tabi olmak" şeklinde üyelik şartları koyanların hiç suçu yok.

Atatürk'ün adını kullanıp "Lazlar, Çerkesler, Pomaklar, Lezgiler, Arnavutlar, Kürtler, Ermeniler, Çeçenler, türklerin savaşması gereken iç düşmanlarıdır" diyenlerin hiç suçu yok.

Gerçekten böyle diyebilirmiyiz. Dersek o Cumhuriyet mitinglerinde yürüyen milyonlarca insanın oyu niye sandığa yansımadı ? Onları soğutan neydi ?

Ben sizin bunları söylediğinizi falan iddia etmiyorum. Ama bence düşünün, Atatürk'ün adı böyle kullanılırken ne yaptınız bunlara karşı ? Ben bunları eleştirdiğim günlerde ne vatan hainliğim kaldı, ne Türk düşmanlığım.

ATATÜRK'çülük maskesi nedir ben size söyliyeyim..

azınlık haklarını savunuyorum adı altında..

demokrasiyi savunuyorum adı altında..

insanlık dersi veriyorum utanın söylemleri adı altında..

en dindar benim en zavallı mazlum benim adı altında..

etmediğini bırakmayanlardır o maskenin arkasına saklananlar..

ben gibiler değil..

ben gördükleri karşısında susmayan bir vatandaşım..bu etiketinizi kesinlikle kabul etmiyorum..

biliyormusunuz söylenecek çok söz var..söyleyen yazan pek çok arkadaşta..

ama sadece önüne bakanların.. yanındaki, sağındaki ve solundaki manzarayı görmek istememeleri durumunda zorlamamak gerektiğini ben öğrenmiş bulunuyorum..

böyle renkleri kullanarak alıntılamak zorunda kaldım internet bağlantım da sorun var..kusura bakmayınız biraz karışık oldu..

Şu forumu biraz inceleseniz. Bu forumda Atatürkçülük ve cumhuriyet karşıtı yazılarla en çok polemiğe giren kişi olduğumu görürsünüz. Yada ayrılıkçı savlarla 2 yıldır. Ajitetif sloganlardan öte saatlerce usanmadan yazarak hemde.

Ben burada "azınlık haklarını savunmuyorum" ben burada kimliğinde TC yazan insanlardan bahsediyorum. Benim derdim şimdi tümel olarak Ermeniler değil Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan Ermeniler.

Elbette görüyoruz. Ermeni Diasporasının yaptıkları üzerinden Türkiye vatandaşı Ermenilere yönelik yapılan değerlendirmeleri. Bu tartışmalardada gördük, "siz böyle diyorsunuz ama Fransada ermeniler şöyle yapıyor". Biz kendi vatandaşlarımızı ülkemizde yaptıklarıylamı değerlendireceğiz yoksa onların etnik temellerini kıstas alıp. Onlarla aynı etnik temelden gelenlerin başka ülkelerde yaptıklarıylamı değerlendireceğiz ?

Benim en Atatürkçü olmak gibi bir iddiam yok. Ama ortodoks bir yaklaşımla Atatürkçü olduğumdanda hiçbir şüphem yok.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

konunuza sonradan giriyorum kusura bakmayın.. mantık değişikliği her birimizde olur. buda farklılıklarımızın düşüncesidir. örnegin; bu klip bu türkü'ye çekildi türkü'de böyle tanımlanıyor, mantıkca. ama mantık tamamiyle gerçegi yansıtmıyor. buna biz istersek mantıksal olarak yaklaşınca başka, başka anlamlarda çıkabiliriz. bu türkü aslında o klibi yayımlıyan kişinin mantığıdır. adı geçen sanatçıların degildir.. ozan'ların yaptıkları bestelerde bu tür yorumlarla çok karşılarız. halk ozanları bunlar kendi görüşlerini yansıtırlar ama bunları degil. nasıl bir şarkı dinlerken kendimizle o şarkıyı eş tutup en çok sevdigimiz şarkı haline getirebiliyorsak bunu yapan kişide aynı şeyi yapmıştır. örnek bir şarkı vereyim Grup Anıların/Görmez olsun( Bizim şarkımız) isimli şarkısı var. bu şarkıya klibi kendilerinden başka bir çok kişide çekmiştir. kimisi slayt görüntüsü, kimiside başka bir şekilde. anlayış mantıgı degişiktir bence. o şarkı neden yapıldı neye baglanarak yapıldı bunu o eseri yapan kişide bulanabilicek bir cevaptır. yoksa böyle ön yargılı yorumlarımız devam eder varcagımız yer ise anlaşamamazlık ve anlaşılmazlık olur en fazla anlaşılabilicegimiz taraf ise anlaşamamışlıgımız olur...

konuşmanıza girip, böldügüm için kusura bakmayın :clover:

Dostum, gerçekten bir kaç sloganın bir araya getirilip üstüne melodi eklenmiş bir parçayı "halk ozanı eseri" olarak görmek mümkünmü ?

Kaldıki sadece klip değilki. Şarkının sözleri? Savcılık bunun içinde soruşturma başlattı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dostum, gerçekten bir kaç sloganın bir araya getirilip üstüne melodi eklenmiş bir parçayı "halk ozanı eseri" olarak görmek mümkünmü ?

Kaldıki sadece klip değilki. Şarkının sözleri? Savcılık bunun içinde soruşturma başlattı.

merhaba Cyrano tabiki iletilerinizde haksız sayılmazsınız haklısınız ama bu dogrudan bir kaç kere dinlemekle bu türkü'yü bu kaanete varmak bence yanlışlık olur. cevabi türkü'yü yapan halk ozanımız verir kararını ise yargı. türkü'ler de, şarkı'lar da müzik adına her şey, sanat adına her şey, tabiki her birisi bir şeyler esinlenilerek yapılmıştır. kişi kendi mantıgıyla yaklaşır. nasıl gördüyse öyle açıklar. benim söylemek istedigim. sonuçlanmadan bizler fikir sahibi olmayalım bu konuda. izleyici etabında kalırsak hem paranoyaklıgımız hemde önyargımız biraz geride kalır çünkü son zamanlarda ülke olarak çok iyi günler geçirmiyoruz. ve bir çok açıdan yıpratıldık tabiki bu durum hiç hoş bir şey degil, ki savcılıkta ifadelerini aldı bu gün sanatçıların.. gerçi biraz boy gösteri yaptılar ama kendilerini koruma gereksinimi :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben de İstanbul'un ermeni ve rum nüfusunun yoğun olduğu bir semtinde büyüdüm.Ve burada benim için de önemli olan TC vatandaşı olan azınlıklardır.Ama bu forumda ve dış dünya da gördüğüm kadarıyla ; eğer bir insan işin özüne bakmadan "onlar bizim şehit cenazelerimizde biz Türküz dediler mi "diye söylediklerinin arkasına bir ama ekliyorlarsa zaten konuşacak ve tartışacak bir şey yoktur.

Başka başlıklar altında yapılan eleştirilerde" kelimelerin arkasındaki anlamları göremiyorsunuz vah vah ne yazık " diye ahkam kesenler bu konuya gelince" Biz ermeni değiliz Türküz ve müslümanız "söylemlerinde bulunabiliyorlar ve bunları eleştirenleri de vatan hainliği ve ermenici olmakla suçlayabiliyorlar ne yazık ki.

Üstelik bu konuda Türüt ün düne kadar milliyetçi söylemlerde bulunurken şimdi yeni iktidara yaranmak derdinde olan bir adam olarak rüzgar nereden eserse ona göre davranıyor şeklindeki eleştirilerimizi de üstlerine alınabiliyorlar.Buna ne denir bilmem ki yarası olan gocunur uyar mı?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Boy gösteriminin yine birilerini tehdit etmek şeklinde oldu benim izlediğim kadarıyla.

Yalnız "ozan" tanımı için adı geçen kimse uygunmu. Yani sadece bir siyasi partinin mitinglerinde ve şenliklerinde sahne alabilen. O gösterilerde kitleyi coşturmak için sahneye çıkarılan. Yaptığı müzik de sadece o siyasi görüşün sloganlarının üstüne melodi yazmak olan bir kimse ? Ve yine sadece o siyasi görüşün mensuplarının bir "müzik" olarak değilde ajitetif argüman olarak dinlediği şarkıları yapan kişi. Ozan Arif'in bir "ozan" olduğuna katılmıyorum. mensubu olduğu siyasi görüşün müzikli propaganda malzemelerini üretenlerden birisi diyebiliriz. Ama ona "ozan" dersek valla son ozanlarımız aşık mahsuni ile Neşet Ertaş'ı düşününce ne bileyim birazcık abartı olur diyelim en iyi haliyle.

Gerçekten, bir ozanın gördüğünü müziği ve sözleriyle yansıtması ile, sloganları birleştirip üstüne melodi eklemek aynı şey değil dostum.

Ajitetif müzik, her siyasi görüşte mutlaka vardır. Eskiden her partinin her örgütün bir müzik grubu vardı mesela.

Şimdi Abdurrahim Karakoç sağcıdır eski milliyetçi şimdi islamcıdır. ama aynı zamanda bir ozandır. Olaylara ve dünyaya kendi görüşünün penceresinden bakar. Ama yazdığı eserler sadece propaganda veya ajitasyon amaçlı malzemeler değildir. Gerçekten kalemi eline aldığında "mihriban" gibi harikulade sanat eserleride çıkarır ortaya. Yada taşlamaları slogan toplamı olarak durmaz görünmez. Zekicedir ve şiirdir herbiri.

Mahsuni Şerif solcudur, aynı zamanda ozandır. Müziği ve eserleri solcu sloganların melodileştirilmiş hali değildir. Oda kuşaktan kuşağa söylenen sanat eserleri çıkarmıştır ortaya.

Ozan arif ise, sloganlara melodi yazan ve sadece mensubu olduğu siyasi görüşün üyelerine ajitetif müzik yönüyle hitap edebilen bir kişidir. Siyasi görüşü populerse oda dinlenebilir, yok populer değilse dinlenmez.

Ama ozanların yazdıkları herkese hitap eder ve nesilden nesile geçer. Tıpkı kimi devlet tarafından idam edilmiş Pir Sultanlar gibi. Kimide bir devletin kuruluşuna yardımcı olmuş Yunus Emre gibi. Onların dünya görüşleri sanatlarının arkasında kalır. Farkları buradadır.

Dostum sanırın anlatabildim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben de İstanbul'un ermeni ve rum nüfusunun yoğun olduğu bir semtinde büyüdüm.Ve burada benim için de önemli olan TC vatandaşı olan azınlıklardır.Ama bu forumda ve dış dünya da gördüğüm kadarıyla ; eğer bir insan işin özüne bakmadan "onlar bizim şehit cenazelerimizde biz Türküz dediler mi "diye söylediklerinin arkasına bir ama ekliyorlarsa zaten konuşacak ve tartışacak bir şey yoktur.

Buna ne denir bilmem ki yarası olan gocunur uyar mı?

uyar gayet güzel uyar buyurduğunuz gibi..

yaramız var haklısınız..

çünkü benim için önemli olanda ülke bütünlüğünün korunabilmesidir..

bu tür tartışmalarda ırkçı bir taraf olmak zorunluluğu giydirilmeye çalışılsada kabul etmediğimiz için belkide..

onu diyen sardunya arkadaşımız düşüncesini dile getirmekle ırkçı damgası yiyebiliyorsa tarafınızdan..düşüncelerinizi söylediğiniz için size yöneltilen ve şikayetçi olduğunuz suçlamalarda aslında sizi rahatsız etmemeli diye düşünüyorum..iğneyle çuvaldız olayı..

bizim bu ülkede yaşayan azınlık vatandaşlarımızla bir sorunumuz YOK..olamazda..

anlamamakta ki ısrara ne demeli peki?

ve CYRANO

onun ne olduğunu yapanlara sormak lazım..

ama şunu söyleyebilirim öylesine gerilmiş bir ortamda yaşamak zorunda bırakılıyoruz ki her yönden gelen saldırıların asıl suçlularını bir yana bırakıp dediğiniz gibi bir kelimenin peşine takılıp gidebiliyoruz..ama herkes değil..ben size bunu anlatmaya çalışıyorum..

yunanistanın yaptığı jest benim umrumda bile olmaz çünkü..biz çok gördük sağ gösterip soldan vuranları..o kitaplardan kalktımı bu safsatalar yoksa hala sistemli bir düşmanlıklamı beslenmekte taze beyinler..

önemli olan bu

neden anlamadığınızıda ben anlayamıyorum..

diyorum ki evet hiç bir mazereti olamaz..fakat..uygulamalara bakarsak..bunun sadece düşüncelerde kaldığını görüceğiz

siz mazereti olamaz dedikçe birileri gelip olmadık yerlerden olmadık gedikler açarak bu canavarı uyandırmaya çalışırken

mazereti yok söyleminin içi boş kalıyor..

evet mazereti yok ama kimin umrunda..yapılanlar ortada işte..

ve son söylediklerinize katılıyorum.. madalyonun bir yüzünde bunlar yazmakta.. diğer yüzünüde akp ve yandaşları doldurmakta..

ne yapıyorum.. gördüğünüz gibi burdayım ve vazgeçmeden savunuyorum bende..

üzerimize uymayan bir elbise giydirilmeye çalışılsada..

T.C vatandaşlarının temel hak ve özgürlükleri savunduğum..etnik kökene ayırmadan inanan inanmayan demeden..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ey Güzel Ülkem,

Bir tarafta açlıkla baş edemeyen doğu...

Bir yanda Mars'a ev kurmaya çalışan batı...

Arada sıkışık kalmışız. Ne aç kalmaya takatimiz var ne de Mars'a ev yapmaya...

Hiç birşey olamayışımızının acısını çekiyoruz işte.

Küçük işler peşinde koşmaktan, büyük işlere göz bile kırpamıyoruz...

Nereye kadar sürer bu ülkemin hali?

Söyler misin Yaradanım...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hiç kimsenin ölümünden mutlu olmadığımız halde bizi ırkçı göstermeye çalışanlar gocunacak bişeyimiz yok...

kafatası avcılığı yapmadığımız gibi insanların inançlarını alay konusu yapıp ardından insan hakları, özgürlük, demokrasi laflarını laf olsun diye söylemedik...

Erbay kardeşimi bizzat tanırım onun ırkçı olmadığını ama bir vatansever olduğunu bilirim adım gibi onun bir şarkıyı dinlemeyle kafatasçı olmayacağını biliyorum... insanlar kendi yargıları ile istedikleri gibi kalıplara sokmaya çalışsada gerçek değişmiyor... Ben Türk'üm özümde sözümde Türk... Irkçısın mı diyorsunuz hiç umurumda değil... Allah'a şükür biz biliyoruz ne olup ne olmadığımızı...

hepimiz ermeniyiz demedik denilmesindende hoşnut olmadık bizi eleştirenler birde kendilerine dönüp bakmazlar mı?

hepimiz ermeniyiz demedende katilleri kınamasını biliriz...

ve bugüne kadar hiç birşeyi ne inancı, ne başka bir değeri kullanmadık kullananların yanında olmadık, canımızı acıttılar, vatansever, ulusalcı olduğumuzu söyledik demediklerini bırakmadılar hınç yaptılar... fırsat kolladılar alay edebilmek için akılları sıra köşeye sıkıştıracaklar, onlar çok açık seçik ortada...

hepsinin nedeni belli... milliyetçiliği sulandıranlarda demokrasiden anlamayanlarda belli...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hiç kimsenin ölümünden mutlu olmadığımız halde bizi ırkçı göstermeye çalışanlar gocunacak bişeyimiz yok...

kafatası avcılığı yapmadığımız gibi insanların inançlarını alay konusu yapıp ardından insan hakları, özgürlük, demokrasi laflarını laf olsun diye söylemedik...

Erbay kardeşimi bizzat tanırım onun ırkçı olmadığını ama bir vatansever olduğunu bilirim adım gibi onun bir şarkıyı dinlemeyle kafatasçı olmayacağını biliyorum... insanlar kendi yargıları ile istedikleri gibi kalıplara sokmaya çalışsada gerçek değişmiyor... Ben Türk'üm özümde sözümde Türk... Irkçısın mı diyorsunuz hiç umurumda değil... Allah'a şükür biz biliyoruz ne olup ne olmadığımızı...

hepimiz ermeniyiz demedik denilmesindende hoşnut olmadık bizi eleştirenler birde kendilerine dönüp bakmazlar mı?

hepimiz ermeniyiz demedende katilleri kınamasını biliriz...

ve bugüne kadar hiç birşeyi ne inancı, ne başka bir değeri kullanmadık kullananların yanında olmadık, canımızı acıttılar, vatansever, ulusalcı olduğumuzu söyledik demediklerini bırakmadılar hınç yaptılar... fırsat kolladılar alay edebilmek için akılları sıra köşeye sıkıştıracaklar, onlar çok açık seçik ortada...

yarası olanlar belli oluyor gizli gizli girip yazılanları okuyup aklı sıra açık arayıp ne yapsamda şuna bir laf soksam diyenler komik durumlara düşüyor...

hepsinin nedeni belli... milliyetçiliği sulandıranlarda demokrasiden anlamayanlarda belli...

Sevgili sardunyam,

İletişimsel olarak yazıştığımız arkadaşlara ben bunu anlatamadım. Biz birbirimizi anlıyoruz fakat zıt düşünceyi savunanlar bir türlü anlamıyor. Bunun adına tartışma değil sabote etme denir diyorum bu kez de siz sabote ediyorsunuz diyorlar...

Verdiğim örnek açıktır:

- Ermenilerin öncü gazetecilerinden Hrant Dink görünürde Türk'lere hakaret içeriyor gibi görünse de Ermenileri topa tutan bir yazı yazıyor.

- Bizim yurdum insanından biri (katil) çıkıp yazıyı yanlış anlıyor ve kin besliyor, oysa ki yazıyı adam gibi okumuyor.

- Birileriyle birlik olup Hrant Dink'i öldürüyor.

- Cinayetten sonra konu her yerde tartışılmaya başlanıyor.

- Ve bir anda... Hrant Dink'in bile eleştirdiği Ermenileri sahipleniveriyoruz. Hepimiz Ermeni oluveriyoruz.

Ortada bir yanlış varsa Ermeni olmamıza gerek yok...

Dünya bir gün Soykırım kararını Türkiye'ye bağladığında da bu arkadaşlardan rica ediyorum: 'Hepimiz Ermeniyiz' diye caddelerde yürüsünler...

Mesele şu bu ırk değil. Mesele tarih boyunca Türk'lere ve Anadolu'ya beslenmiş kinin günümüzde tamamen açığa çıkmasıdır.

Bunu göremeyen yurdum insanı da SİNEMALARDA...

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

guneslıgece bunu sıze bır oncekı mesajımdada soyledım yıne aynı seylerı soylıcem.hrant dınk ermenılerı topa tutan ermenılerı elestıren ermenı ınsanına ermenı halkına laf ettıgı yok.ermenı dıasporasına ve basındakı adamlara turklere olan dusmanlıgından ofkesınden dolayı elestırıyo.elestırdıgı senın toppa tutugu dedıgın ermenı halkı degıldır ermenı dıasporasıdır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kraldan çok daha fazla kralcı olmak buna denir...

Ermeniden fazla Ermenici... Neymiş onlar vatansevermiş Atatürkçüymüş...

Atatürk bu yaptıklarını görse, vatanseverlere, Ne mutlu Türk'üm diyenlere, hepimiz Ermeniyiz demeyenlere bunların neler söylediğini duysa ne söyleyeceğini tahmin ediyorum...

Ermeniler bile gülüyordur bu olanlara... Amerika'da Ermeniler yürüyüş yapıyorlar sözde soykırımı kınamak adına gidip orada katılmazlarmı bu yürüyüşlere... Hepimiz Ermeniyiz hepimizi soykırdılar diye... Gülünç...

Güneşli Gece anlamak istemeyene ne anlatacaksın ki, çok farklıyız çok...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

guneslıgece bunu sıze bır oncekı mesajımdada soyledım yıne aynı seylerı soylıcem.hrant dınk ermenılerı topa tutan ermenılerı elestıren ermenı ınsanına ermenı halkına laf ettıgı yok.ermenı dıasporasına ve basındakı adamlara turklere olan dusmanlıgından ofkesınden dolayı elestırıyo.elestırdıgı senın toppa tutugu dedıgın ermenı halkı degıldır ermenı dıasporasıdır.

Anladım...

Bu durumda Ermeni Diasporası Türk oluyor...

2 x 2 = 5

Ak akçe kara gün içindir... B)

Halen anlamamakta ısrar ediyorsunuz. Bizim için kimin ne yaptığı önemli değil. Ölen ölmüş öldüren öldürmüş bu vakitten sonra bunu da tartışamayız...

Hepimiz Ermeniyiz derken Ermeni Diasporasını sahiplenmiş olmuyoruz yani?

Güzel kardeşim, kim ne olursa olsun.

Hz. Mevlana'nın dediği gibi 'GEL GEL NE OLURSAN OL YİNE GEL' fakat nerden geldiğini inkar etmeden gel...

Ecdadını yok saymadan gel...

Ama pek gelecek yok gibi. Ufukta yok en azından...

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hepımız ermenıyız sozu emperyalızme karsı halkların kardeslıgı adına bu ulkenın kardslıgı ıcın soylenmıs olan bır sozdur ve ben bu yuzden soyluyorum.turklugumude asla ınkar etmıs olmuyorum.ben turkum ama emperyalızmın bu kırlı oyunlarına karsı ben bır ermenıyım.ortada emperyalıstlerın bızı bırbırımıze dusman etmek ıcın ve bızı bolmek ıcın oynadıkları bır oyun var.cıkarız hepımız ermenıyız de derız ama emperyalıstlerın bu oyununa gelmeyız.onların amacı zaten ıc kargasa yaratmak ve bızı bırbırımıze dusman etmek.aynı ırakta sunnı ve sıılerın bırbırını vurdurdukları gıbı.aynı fılıstınde el fetıh ve haması bırbırıne oldurttuklerı gıbı.aynı saray bosnada ınsanları bırbırıne dusurduklerı gıbı.bızdemı kavga edelım bırbırımızı oldurelım bolunelım.bız kavga etmıcez bu oyunlara gelmıcez.kardeslıgımızı bozmuyacagız.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yunanistanın yaptığı jest benim umrumda bile olmaz çünkü..biz çok gördük sağ gösterip soldan vuranları..o kitaplardan kalktımı bu safsatalar yoksa hala sistemli bir düşmanlıklamı beslenmekte taze beyinler..

önemli olan bu

İşte o "ama"lardan biri daha yanılmamışım ve kimseye ırkçı damgası yapıştırmadım.Dikkatli okuyun lütfen bozacıya şahitlik yapmak size yakışmıyor.

****************...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"onlar bizim şehit cenazelerimizde biz Türküz dediler mi "diye söylediklerinin arkasına bir ama ekliyorlarsa zaten konuşacak ve tartışacak bir şey yoktur.

Buna ne denir bilmem ki yarası olan gocunur uyar mı?

Bu deyimi Türütün rüzgar nereden eserse eleştirilerimi üzerine alanlar için kullanmıştım Frozen farklı yerlere koyup farklı anlamlar çıkararak olayı saptırmanız size yakışan hoş bir tavır değil.Sizi tutarlı bir öyle bir böyle konuşmayan biri olarak algılamıştım yazılarınız itibariyle görüşlerimiz uyar ya da uymaz yanıldım mı acaba?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İşte o "ama"lardan biri daha yanılmamışım ve kimseye ırkçı damgası yapıştırmadım.Dikkatli okuyun lütfen bozacıya şahitlik yapmak size yakışmıyor.

size göre amadır..bana göre başka bir yönden bakmaktır konuya..bu fikir farklılıklarıda doğaldır..

ve ben şahitlik yapmak gibi bir dert içerisinde değilim..belirtmek istediğim fikir uyumu göstermediğimiz arkadaşlarla tartışırken bazen yazdıklarımızda kantarın topuzu kaçabiliyor..o insanın fikridir deyip bir etiket yapıştırmamak yada ima etmemek gerekir..bunu başarmak gerçekten zor..ki ben bunu söylerken kendimide eleştiriyorum..

Bu deyimi Türütün rüzgar nereden eserse eleştirilerimi üzerine alanlar için kullanmıştım Frozen farklı yerlere koyup farklı anlamlar çıkararak olayı saptırmanız size yakışan hoş bir tavır değil.Sizi tutarlı bir öyle bir böyle konuşmayan biri olarak algılamıştım yazılarınız itibariyle görüşlerimiz uyar ya da uymaz yanıldım mı acaba?

farklı yerlere koyup olayı saptırmak gibi bir amacım yok..tartışmalar içerisinde öyle insafsızca eleştirilip garip etiketlerin yanında buluyoruz ki bazen fikirlerimizi (ki bundan sizde şikayetçisiniz sanıyorum).. böyle bir konunun içerisinde tartışırken aslında haketmeyen kişilerle bile polemikler yaşayabiliyoruz..

yanılmadınız gelincik..burda yanılan biri varsa oda benim..

bazı arkadaşların iletilerini okuduğumda aslında kendi üzerime alınmakla hata ettiğimi anlıyorum..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir adamın bir yazısının içinden bir cümle alındı. Gözümüze sokuldu ve hep beraber "aha bakın adam Türk'ün kanı zehirlidir diyor" verildi.

Peki mahkeme ne yaptı bir bilirkişi heyeti atadı. Bilirkişi heyeti ne rapor verdi ? :

yazının tam olarak anlaşılabilmesi için ilgili paragrafın bulunduğu dizinin tümüyle incelenmesi gerektiğini belirterek, suçun oluşmadığını bildirdi.

Yazı neydi ?

"Ermeni kimliğinin 'Türk'ten kurtuluş yolu gayet basittir. 'Türk'le uğraşmamak. Ermeni kimliğinin yeni cümlelerini arayacağı alan ise artık hazırdır. Gayrı Ermenistan'la uğraşmak. 'Türk'ten boşalacak o zehirli kanın yerini dolduracak temiz kan Ermeni'nin Ermenistan'la kuracağı asil damarında mevcuttur. Yeter ki bu mevcudiyetin farkında olunsun. Bu farkındalığın asıl sorumlusu ise diasporaya yayılmış Ermenilerden ziyade Ermenistan yönetimleridir. Ermenistan hükümetlerinin sorumluluklarının bilincinde olmaları ve gereğini yerine getirmeleri aslolandır."

Yazar çıktı yazdıklarına açıklık getirdi. Ermeni kimliğinin 50 yıldır Türk Düşmanlığı dışında hiçbir amaç ve saik edinmemesini eleştirdiğini söyledi.

"Üslubumdan ve niyetimden eminim. Ceza almamam gerekirdi. Çünkü bu yazıda Ermeni kimliği üzerine yazıyorum. Dizinin önceki bölümlerinde, Diaspora Ermenilerine seslenerek, Türk'e olan öfkelerini kendi kimliklerinden dışlamalarını ve kendi kimliklerinde olumsuz rol oynayan Türk'le uğraşmamalarını belirtmiştim. Türk kimliğinin dışlanmasıyla oluşacak boşluğu Ermenistan'ın varlığı ile doldurmalarını önermiştim. Burada, 'Türk'ten boşalan zehirli kan' derken, Türk düşmanlığını kastediyorum. 'Bu zehirli kan da Türk düşmanlığıyla zehirlenmiş Ermeni kanıdır ve boşalmalıdır' diyorum." Hrant Dink.

Dinlemedik. Dinlemek işimize gelmedi. Paragrafın içinden bir cümleyi cımbızlayıp üstünden elli tane slogan atmak hoşumuza gitti.

Bir insanın nasıl oluyorda. Aynı yazı yüzünden hem Ermeni Diasporası tarafından afaroz edilip hemde Türk Düşmanı ilan edilebileceğinide düşünmedik. Yani aynı yazı yüzünden biz adamı vatan haini ilan ettik. Ermeni Diasporası'da onu afaroz etti ve başta Mutafyan olmak üzere fanatik Ermeniler tarafından dışlandı. Yani orada yazının ne anlattığını anlayanlar biz değildik Ermeni diasporası ve fanatik ermenilerdi. Onlar yazının neyi anlattığını ve neyi eleştirdiğini çok iyi anladı ve Dink'i afaroz ettiler.

Kaçınız bu yazının tamamını okudunuz ?

Netice: Türkiye Cumhuriyeti Yargısı. Bu yazıda Türklüğe hiçbir hakaret olmadığına karar verdi. Ama bizim "Uzman ceza hukukçusu" "yılların savcısı" forumdaşlarımızdan daha iyi bilecek değil ya hakimlerimiz.

Öncelikle şunu belirtmek isterimki bu olayı kabullenmiyorum öldürülmesine karşıyım yazdıklarım öldürülmesini gerektirmez elbette ama , yalnız söylediği sözlerin bu yazdığın metin mi sanıyorsun.....Hadi bu olay senin dediğin gibi insanlar yalnış anladı ya diğerleri...

2003 yılıda cevizkabuğu programında sn.hulki cevizoğlunun konuğu olan hran dink

Kanımızla aldığımız toprakları ,istanbulun en işlek yerlerin'in göstererek ermenilere aittir geri verilmelidir diyor

Kanımızla yazdığımız ,İstiklal marşı ırkçılık içeriyor, değiştirilmelidir diyor

Türk silahli kuvvetleri'nın değişip türkiye'nin silahlı kuvvetleri olmalı diyor...

Bu konuları aihm e taşıyor...

Bu konuları neden görmezden geliyorsunuz bunlara ne diyeceksiniz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kraldan çok daha fazla kralcı olmak buna denir...

Ermeniden fazla Ermenici... Neymiş onlar vatansevermiş Atatürkçüymüş...

Atatürk bu yaptıklarını görse, vatanseverlere, Ne mutlu Türk'üm diyenlere, hepimiz Ermeniyiz demeyenlere bunların neler söylediğini duysa ne söyleyeceğini tahmin ediyorum...

Ermeniler bile gülüyordur bu olanlara... Amerika'da Ermeniler yürüyüş yapıyorlar sözde soykırımı kınamak adına gidip orada katılmazlarmı bu yürüyüşlere... Hepimiz Ermeniyiz hepimizi soykırdılar diye... Gülünç...

Güneşli Gece anlamak istemeyene ne anlatacaksın ki, çok farklıyız çok...

Yada Atatürk, Atatürkçülük maskesi altında yeri geldimi şeriatçıdan çok şeriatçı kesilip insanları "cihada " çağıranları

Atatürkçülük maskesi altında ülkenin vatandaşlarını "ermeni, kürt, türk , laz, çerkes" diye ayrımlara tabi tutanları

Kendisine Atatürkçüyüm deyip Adolf Hitleri "islam dünyasını kurtarmaya çalışan kahraman" olarak sunanları görseydi. Gerçekten ne derdi acaba :)

Türkiye Cumhuriyeti, vatandaşlarının etnik kimliği ne olursa olsun bir bütündür. Hiçkimsenin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları arasında onların etnik kimliği üzerinden ayrım yapmaya hakkı yoktur. Hele hele bunu yaparken Atatürkçülük adını kullanmaya hiç hakkı yoktur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili sardunyam,

İletişimsel olarak yazıştığımız arkadaşlara ben bunu anlatamadım. Biz birbirimizi anlıyoruz fakat zıt düşünceyi savunanlar bir türlü anlamıyor. Bunun adına tartışma değil sabote etme denir diyorum bu kez de siz sabote ediyorsunuz diyorlar...

Verdiğim örnek açıktır:

- Ermenilerin öncü gazetecilerinden Hrant Dink görünürde Türk'lere hakaret içeriyor gibi görünse de Ermenileri topa tutan bir yazı yazıyor.

- Bizim yurdum insanından biri (katil) çıkıp yazıyı yanlış anlıyor ve kin besliyor, oysa ki yazıyı adam gibi okumuyor.

- Birileriyle birlik olup Hrant Dink'i öldürüyor.

- Cinayetten sonra konu her yerde tartışılmaya başlanıyor.

- Ve bir anda... Hrant Dink'in bile eleştirdiği Ermenileri sahipleniveriyoruz. Hepimiz Ermeni oluveriyoruz.

Ortada bir yanlış varsa Ermeni olmamıza gerek yok...

Dünya bir gün Soykırım kararını Türkiye'ye bağladığında da bu arkadaşlardan rica ediyorum: 'Hepimiz Ermeniyiz' diye caddelerde yürüsünler...

Mesele şu bu ırk değil. Mesele tarih boyunca Türk'lere ve Anadolu'ya beslenmiş kinin günümüzde tamamen açığa çıkmasıdır.

Bunu göremeyen yurdum insanı da SİNEMALARDA...

Saygılar...

sana önce bir tek şey sorucam arkadaşım. Cumhuriyet kurulduğu günden bu yana. Türkiye'de yaşıyan gayrimüslüm azınlıklardan herhangi birisinin Cumhuriyet veya ülkenin aleyhine bir hareket, bir eylemin içine girdiğini gördün mü ?

Gördüysen örneğini verde bizde bilelim.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan Ermenilere bakışını, Ermenistan'ın ne yaptığı yada Ermeni diasporasının ne yaptığı belirliyorsa o zaman milliyetçilik ve vatandaşlığı bir kez daha oku.

Söz konusu Türk Ermenileri, ee ermeni diasporası şöyle yapıyor , ermenistan böyle yapıyor.

Söz konusu rum azınlık ona gelince, ee yunanistan şöyle yapıyor, güney kıbrıs böyle yapıyor.

Yani önemli olan o azınlıkların ülkemizde nasıl davrandıkları, nasıl yaşadıkları ne yapıp yapmadıkları değil. Onlarlar aynı ırktan olanların dünyada ne yaptığı.

Ve kendi vatandaşlarımızıda bunun üzerinden değerlendireceğiz. Bu mu millyetçilik ? Böyle bir milliyetçilik tanımını nereden okudunuz ?

Amerikan Ermeni Diasporası, Mutafyan'ın Amerikada yapacağı konuşmayı iptal ettirdi. Gerekçesi Mutafyan'ın sözde Ermeni soykırımı yasasına karşı çıkması. Şimdi burada bakacağımız nokta, Mutafyan'ın nasıl davrandığımı, yoksa Ermeni Diasporasının nasıl davrandığımı. Bizi ilgilendiren yani. Bizim kendi vatandaşımızın ne yaptığı.

Mutafyan yada Hrant Dink Sözde Ermeni soykırımı yasalarına şiddetle karşı çıkarken biz onları kendi söyledikleri ve yaptıklarıyla değilde. Sırf onlarla aynı etnik asıla sahip diye Fransız Ermeni diasporasının yaptıklarıylamı değerlendireceğiz ?

Yok Türkiye'deki azınlıkların Türkiye'nin aleyhine olan eylemlerin içinde bulunduklarına dair bir bilgin varsa onları söyle.

Benim semtimde oturan bir Rum'a bakışımı. Yunanistan'ın ne yaptığı ne söylediğimi belirleyecek ? Ve bu milliyetçilik, Atatürkçülük olacak öylemi ?

Ya 70 milyonluk Türkiye'de topu topu 60 bin ermeni, 3000 rum ve 1500 musevi kaldı. Hepsini toplasan Olimpiyat stadını doldurmaz. Vay be 70 milyonluk ülkede 65 bin kişi nelerin nelerin sorumlusuymuş.

Azıcık mantık diyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ey Güzel Ülkem,

Bir tarafta açlıkla baş edemeyen doğu...

Bir yanda Mars'a ev kurmaya çalışan batı...

Arada sıkışık kalmışız. Ne aç kalmaya takatimiz var ne de Mars'a ev yapmaya...

Hiç birşey olamayışımızının acısını çekiyoruz işte.

Küçük işler peşinde koşmaktan, büyük işlere göz bile kırpamıyoruz...

Nereye kadar sürer bu ülkemin hali?

Söyler misin Yaradanım...

40.senedir Aklimiz nerde gelmek geliyor icimden... öyle ya kim giyinip kusanacak daga cikmak icin.!

SIRF Hollandanin gönderdigi inekleri besleyip cogaltsaydik dogunun daglarinda bu sikinti olmazdi..

:shuriken: yamyam frankfurt

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
Bu başlık cevaplara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.