Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Türüt’ün şarkısı

Mehdî

Önerilen İletiler

Sevgili Cyrano aslında bu başlığa bir daha yazı yazmamayı düşünüyordum ancak son iki iletin için teşekkür ediyorum ve söylediklerine yürekten katılıyorum. :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 74
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bir ülke düsünün ki halkinin yüzde 90 i Türk,yüzde 10 ise etnik kökenli yurttaslar,cerkezi,Abazasi,gürcüsü,türkmeni,kürdü,ermenisi,rumu,yahudisi ile bir bütün olusturmuslar.gel gelelimki bu ülkede herkes ne oldugunu söyleyebiliyor hatta bu ülkeyi bölmeye bile kalkiyorlar,bayraklar posterler aciliyor,bunlari alkislayan medya ve karanlik görüslü aydinlar var.Hepsi alimlarini gere gere ne olduklarini söylüyorlar,*Ben Gürcüyüm,Biz ermeniyiz,biz cerkezizmbiz kÜrdüz vs.vs*gel gelelimki bir tek yüzde 90 olan Türkler biz Türküz diyemiyorlar!Hemen yaftalar hazir;*************** vs.vs.*Nedir olay?Ozan denilen arif Sirin bir siir yazmis,o kisi hep öyle siirler yazar.Ismail Türüt bunu kendi sivesinde seslendirip türkü yapmis.Nedir bu türküde dile getirilen?Karadenizi ele gecirmek isteyen bazi odaklar ve özellikle bölücü PKK ve yandaslarina bir seslenmedir.Ülkede Türk sözünden igne yemis gibi olanlar özellikle malum medya basta Fehmi Koru ve Ali Bayramoglu olmak üzere satilmis medayada satilmis kalemler helede Kadin oldugu sadece isminden belli olan bir yaratik;Perihan Magden bu iki kisiye veryansin etmeye baslamislar.Bunlara sahip cikan baro baskaninada saldirmaktan geri kalmamislar,özellikle AKP nin yayin organi olma serefine erisen SABAH gazetesi.

Evet ülkemiz üzerinde cok büyük ve tehkileli oyunlar oynaniyor bunlari inkar edenler ya gercekleri bilmeyenlerdir yada AKP nin dümen suyunda gidenlerdir.Karadeniz üzerinde ise bambaska bir oyun oynanmaktadir.Burada bir bahane ile Ismail Türüt ve Arif Sirine saldiranlar aslinda kime saldirmalargerketigini ya bilmiyorlar yada onlarin isine öyle gelmektedir.Bu ülke Türkiye Cumhuriyetidir,bu ülkenin yüzde 90 i Türktür ve yüzde 90 TÜRK'ün Türk oldugunu söylemesi ülkesini vatanini bayragini bagimsizligini,üniter yapisini sevmesi haktir,bu hakki ondan hicbir güc alamaz,eger almaya calisirsaniz iste böyle seyler olur.Ben ülkemi ve insanlarini seviyorum,teröre karsiyim kim benim ülkemde terör yapiyorsa kim benim ülkemde terör yapani askerimi sehit edeni savunuyorsa ben onun karsisindayim kim olursa olsun.Bu ülke bugün paylasilsin diye kurulmadi,Hrant Dink'in kani kurumadi diyorsunuz size belirli bir noktaya kadar katilabilirim ama bu ülkenin istiklali icin hayatlarini hice saynlarin kanlari krudumu acaba,bir cevap vwren olacakmi dersiniz.Bu topraklar sehit<kanlöari ile yugruldu yoksa kolaymi sandiniz bu ülkeyi birilerinin babalarinin keyfi icin bölmeyi.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir ülke düsünün ki halkinin yüzde 90 i Türk,yüzde 10 ise etnik kökenli yurttaslar,cerkezi,Abazasi,gürcüsü,türkmeni,kürdü,ermenisi,rumu,yahudisi ile bir bütün olusturmuslar.gel gelelimki bu ülkede herkes ne oldugunu söyleyebiliyor hatta bu ülkeyi bölmeye bile kalkiyorlar,bayraklar posterler aciliyor,bunlari alkislayan medya ve karanlik görüslü aydinlar var.Hepsi alimlarini gere gere ne olduklarini söylüyorlar,*Ben Gürcüyüm,Biz ermeniyiz,biz cerkezizmbiz kÜrdüz vs.vs*gel gelelimki bir tek yüzde 90 olan Türkler biz Türküz diyemiyorlar!Hemen yaftalar hazir;*************** vs.vs.*Nedir olay?Ozan denilen arif Sirin bir siir yazmis,o kisi hep öyle siirler yazar.Ismail Türüt bunu kendi sivesinde seslendirip türkü yapmis.Nedir bu türküde dile getirilen?Karadenizi ele gecirmek isteyen bazi odaklar ve özellikle bölücü PKK ve yandaslarina bir seslenmedir.Ülkede Türk sözünden igne yemis gibi olanlar özellikle malum medya basta Fehmi Koru ve Ali Bayramoglu olmak üzere satilmis medayada satilmis kalemler helede Kadin oldugu sadece isminden belli olan bir yaratik;Perihan Magden bu iki kisiye veryansin etmeye baslamislar.Bunlara sahip cikan baro baskaninada saldirmaktan geri kalmamislar,özellikle AKP nin yayin organi olma serefine erisen SABAH gazetesi.

Evet ülkemiz üzerinde cok büyük ve tehkileli oyunlar oynaniyor bunlari inkar edenler ya gercekleri bilmeyenlerdir yada AKP nin dümen suyunda gidenlerdir.Karadeniz üzerinde ise bambaska bir oyun oynanmaktadir.Burada bir bahane ile Ismail Türüt ve Arif Sirine saldiranlar aslinda kime saldirmalargerketigini ya bilmiyorlar yada onlarin isine öyle gelmektedir.Bu ülke Türkiye Cumhuriyetidir,bu ülkenin yüzde 90 i Türktür ve yüzde 90 TÜRK'ün Türk oldugunu söylemesi ülkesini vatanini bayragini bagimsizligini,üniter yapisini sevmesi haktir,bu hakki ondan hicbir güc alamaz,eger almaya calisirsaniz iste böyle seyler olur.Ben ülkemi ve insanlarini seviyorum,teröre karsiyim kim benim ülkemde terör yapiyorsa kim benim ülkemde terör yapani askerimi sehit edeni savunuyorsa ben onun karsisindayim kim olursa olsun.Bu ülke bugün paylasilsin diye kurulmadi,Hrant Dink'in kani kurumadi diyorsunuz size belirli bir noktaya kadar katilabilirim ama bu ülkenin istiklali icin hayatlarini hice saynlarin kanlari krudumu acaba,bir cevap vwren olacakmi dersiniz.Bu topraklar sehit<kanlöari ile yugruldu yoksa kolaymi sandiniz bu ülkeyi birilerinin babalarinin keyfi icin bölmeyi.

saygilarla

Sevgili politika,

Yazdıklarınızın bir bölümüne katılırken bir bölümüne fazla katılamıyorum.

Bu tarz müziklerde halkın sorunlarını anlatmak hoş karşılanmaz. Fakat 'RAP TARZI' şarkılarda istediğinizi söyleyebilirsiniz. İstediğiniz bir insanın tüm ailesine de laf edebilirsiniz. Hatta bir toplumu bile hedef gösterebilirsiniz.

Fakat ben diyorum ki: Bırakalım şarkılar siyaset, politika, din içermesin.

Onları seçim meydanında çok duyuyoruz. Din için de ilahilerimiz var.

Şarkılarımıza böyle şeyleri alet etmemek gerek diye düşünüyorum...

Çünkü şarkılar 'SÖZLERİNDEKİ VE MELODİSİNDEKİ MASUMLUKLA İNSANLARIN GÖNLÜNDE TAHT KURARLAR'

Türk'üm, Türk'sün, Türk, Türk'üz, Türk'sünüz, Türk'ler...

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sana önce bir tek şey sorucam arkadaşım. Cumhuriyet kurulduğu günden bu yana. Türkiye'de yaşıyan gayrimüslüm azınlıklardan herhangi birisinin Cumhuriyet veya ülkenin aleyhine bir hareket, bir eylemin içine girdiğini gördün mü ?

Yok Türkiye'deki azınlıkların Türkiye'nin aleyhine olan eylemlerin içinde bulunduklarına dair bir bilgin varsa onları söyle.

Benim semtimde oturan bir Rum'a bakışımı. Yunanistan'ın ne yaptığı ne söylediğimi belirleyecek ? Ve bu milliyetçilik, Atatürkçülük olacak öylemi ?

Ya 70 milyonluk Türkiye'de topu topu 60 bin ermeni, 3000 rum ve 1500 musevi kaldı. Hepsini toplasan Olimpiyat stadını doldurmaz. Vay be 70 milyonluk ülkede 65 bin kişi nelerin nelerin sorumlusuymuş.

Azıcık mantık diyorum.

haksızlık yapıyorsunuz yada olayı başka bir yere çekiyorsunuz..

siz yunanistanı örnek verdiğinizde ..ben bakış açımı belirtirken yunanistan olarak değerlendirip fikrimi yazarken..siz türk vatandaşı olan rumlara bakış açım olarak alırsanız bu sözleri ortada büyük bir yanlışlık olur..yanlışlık olur çünkü aklımdan bile geçmez bu fikir..

ve eğer Türkiyedeki vatandaşlarımızı sadece mensubu olduğu etnik kökenine göre değerlendirip suçlayan varsa kendine dönüp bir daha sorgulasın düşüncelerini lütfen..

bu ülke toprakları üzerinde yaşayıp..

bizlere Türk olduğumuz için nefret ve düşmanlık beslemeyen..

eline geçen fırsatlarda bizi bir kaşık suda boğmaya hazırlanmayan..(ki bunun örneklerini kurtuluş savaşımız sırasında ve kürtlere hak ve özgürlük adı altında hergün şehit verdiğimiz bölücü faaliyetlerde bulunanlarda görüyoruz..)

herkes hangi etnik kökenin mensubu olursa olsun vatandaşımızdır..kardeşimizdir..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

haksızlık yapıyorsunuz yada olayı başka bir yere çekiyorsunuz..

siz yunanistanı örnek verdiğinizde ..ben bakış açımı belirtirken yunanistan olarak değerlendirip fikrimi yazarken..siz türk vatandaşı olan rumlara bakış açım olarak alırsanız bu sözleri ortada büyük bir yanlışlık olur..yanlışlık olur çünkü aklımdan bile geçmez bu fikir..

ve eğer Türkiyedeki vatandaşlarımızı sadece mensubu olduğu etnik kökenine göre değerlendirip suçlayan varsa kendine dönüp bir daha sorgulasın düşüncelerini lütfen..

bu ülke toprakları üzerinde yaşayıp..

bizlere Türk olduğumuz için nefret ve düşmanlık beslemeyen..

eline geçen fırsatlarda bizi bir kaşık suda boğmaya hazırlanmayan..(ki bunun örneklerini kurtuluş savaşımız sırasında ve kürtlere hak ve özgürlük adı altında hergün şehit verdiğimiz bölücü faaliyetlerde bulunanlarda görüyoruz..)

herkes hangi etnik kökenin mensubu olursa olsun vatandaşımızdır..kardeşimizdir..

Frozen Gelincik bir şeyden bahsetmişti sana. bir konuda uyarmıştı hatırlıyormusun ? Ancak yine aynı şey

Başka bir arkadaşımızın yazısını alıntı yaparak yazdığım bir iletiye cevaben "haksızlık yapıyorsun ben öyle söylemedim" diyorsun

Bu forumda yazılan herşeyin senin için yazıldığını falanmı sanıyorsun yada ?

Kanımca önce yazılanların hangi söyleme, hangi yazıya istinaden yazıldığına bir bak sonra cevap yaz.

Anlamıyorumki, bir arkadaşımızın yazısını alıntı yapıyorum, o arkadaşımıza bir soru yöneltiyorum. Sen geliyorsun bana, kendini savunuyorsun.

???

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Frozen Gelincik bir şeyden bahsetmişti sana. bir konuda uyarmıştı hatırlıyormusun ? Ancak yine aynı şey

Başka bir arkadaşımızın yazısını alıntı yaparak yazdığım bir iletiye cevaben "haksızlık yapıyorsun ben öyle söylemedim" diyorsun

Bu forumda yazılan herşeyin senin için yazıldığını falanmı sanıyorsun yada ?

Kanımca önce yazılanların hangi söyleme, hangi yazıya istinaden yazıldığına bir bak sonra cevap yaz.

Anlamıyorumki, bir arkadaşımızın yazısını alıntı yapıyorum, o arkadaşımıza bir soru yöneltiyorum. Sen geliyorsun bana, kendini savunuyorsun.

???

hayır öyle değil CYRANO

sen bana yunanistanın 99 depreminde yaptığı jesti hatırlattığında bende demiştimki cevaben yunanistanın yaptığı umrumda bile değil o kitaplardan çıkardılarmı o safsataları önemli olan bu ..

o sözlerimi rum vatandaşlarımıza söylendiğini sananlar olabilir diye.. ki olmuş

senin yazından alıntıladığım bölüme.. yanlış bir anlaşılmaya sebebiyet vermemek için kendi adıma bir açıklama yapma gereği hissettim..olay bu..

ve ben neyi nasıl anlayacağımı gayet iyi biliyorum hatırlatmana gerek yok öz eleştirimide hiç çekinmeden yapabilecek olgunluğa sahibim...

yazılar açık olmayınca ifade ve ima edilmek istenen sonradan söylenince bende o yöndeki fikrimi açıklama gereği hissediyorum..

kendime yazıldığını sanmamdan değil bu iğneyi kendime saklamamdan..

bunda bir sakıncamı var?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşım kendi adına istediğin açıklamayı yap. İstediğin özeleştiriyi yap. Ama benim başka bir arkadaşımızın yazdığı üzerine ona yazdığım şeyleri kendine yazılmış gibi alıp birde bana "haksızlık ediyorsun, konuyu çarpıtıyorsun" gibi ithamlarda bulunma.

Altıntıladığın yazı :

sana önce bir tek şey sorucam arkadaşım. Cumhuriyet kurulduğu günden bu yana. Türkiye'de yaşıyan gayrimüslüm azınlıklardan herhangi birisinin Cumhuriyet veya ülkenin aleyhine bir hareket, bir eylemin içine girdiğini gördün mü ?

Yok Türkiye'deki azınlıkların Türkiye'nin aleyhine olan eylemlerin içinde bulunduklarına dair bir bilgin varsa onları söyle.

Benim semtimde oturan bir Rum'a bakışımı. Yunanistan'ın ne yaptığı ne söylediğimi belirleyecek ? Ve bu milliyetçilik, Atatürkçülük olacak öylemi ?

Ya 70 milyonluk Türkiye'de topu topu 60 bin ermeni, 3000 rum ve 1500 musevi kaldı. Hepsini toplasan Olimpiyat stadını doldurmaz. Vay be 70 milyonluk ülkede 65 bin kişi nelerin nelerin sorumlusuymuş.

Azıcık mantık diyorum.

Birisine soru soruyorum ve soru sorduğum kişinin yazısını alıntılamışım. Arkadaşımızın yazısının içindekilere cevaben örnekler vermişim. Yani her okuyan yazının kime yazıldığını anlayabilir. Yeterki okunsun.

Arkadaşımız Türkiyedeki ermenileri değerlendirirken Ermeni Diasporasının dünyada yaptıklarını örnek vermiş. Bende onu yazmışım.

neyse.

sadece her yazılanı kendisine yazılmış sanmamak lazım. Gereksiz yere tartışamalar sabote olmaz böylece.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

insanlara düşünmek zor,gerçeklerde bazen az gelebiliyor

Okumayan anlamayan uzatan ben olayım..umrumda bile değil..

tıpkı sizin de anlamadığınız gibi..

başkalarıda sizin yazdığınızı sizin düşünce şeklinizle anlamak ve kavramak zorunda değil buna imkanda yok zaten

itham dediğiniz sözlerin açılımı budur

Ne yazık ki

Bazen bakmak hiç bir şeydir anlamak istemedikçe..

der ve kapatırım kendi adıma..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili politika,

Yazdıklarınızın bir bölümüne katılırken bir bölümüne fazla katılamıyorum.

Bu tarz müziklerde halkın sorunlarını anlatmak hoş karşılanmaz. Fakat 'RAP TARZI' şarkılarda istediğinizi söyleyebilirsiniz. İstediğiniz bir insanın tüm ailesine de laf edebilirsiniz. Hatta bir toplumu bile hedef gösterebilirsiniz.

Fakat ben diyorum ki: Bırakalım şarkılar siyaset, politika, din içermesin.

Onları seçim meydanında çok duyuyoruz. Din için de ilahilerimiz var.

Şarkılarımıza böyle şeyleri alet etmemek gerek diye düşünüyorum...

Çünkü şarkılar 'SÖZLERİNDEKİ VE MELODİSİNDEKİ MASUMLUKLA İNSANLARIN GÖNLÜNDE TAHT KURARLAR'

Türk'üm, Türk'sün, Türk, Türk'üz, Türk'sünüz, Türk'ler...

Saygılar...

arkadaşım, gerçek ozanlar halkın sorunlarını türkülerle şarkılarla çok güzel anlatır. Adlarıda yüzyıllarca hatırlanır. eserleride.

Ancak bir cinayetin katillerini öven şarkı yazmanın ve söylemenin halkın sorunlarını anlatmakla bir alakası yoktur.

Halkın sorunlarını anlatmakta ısmarlama propaganda şarkıları yazıp sanat hayatı bir siyasi partinin mitingleriyle sınırlı olan ve yazdığı şarkılar bir partinin propaganda müziklerinden öteye gitmeyen bir "ozan" la.

Rüzgar ne yönden esiyorsa ona övgüler düzen şarkılar söyleyen bir adama kalmamıştır.

Vatanı savunmakta. Vatan katillere övgü düzerek, vatandaşlar arasında düşmanlık tohumları ekerek. Bir kısım vatandaşı başka bir kısım vatandaşa hedef gösterilerek yapılmaz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşım, gerçek ozanlar halkın sorunlarını türkülerle şarkılarla çok güzel anlatır. Adlarıda yüzyıllarca hatırlanır. eserleride.

Ancak bir cinayetin katillerini öven şarkı yazmanın ve söylemenin halkın sorunlarını anlatmakla bir alakası yoktur.

Halkın sorunlarını anlatmakta ısmarlama propaganda şarkıları yazıp sanat hayatı bir siyasi partinin mitingleriyle sınırlı olan ve yazdığı şarkılar bir partinin propaganda müziklerinden öteye gitmeyen bir "ozan" la.

Rüzgar ne yönden esiyorsa ona övgüler düzen şarkılar söyleyen bir adama kalmamıştır.

Vatanı savunmakta. Vatan katillere övgü düzerek, vatandaşlar arasında düşmanlık tohumları ekerek. Bir kısım vatandaşı başka bir kısım vatandaşa hedef gösterilerek yapılmaz.

Farklı birşeyi mi desteklemişiz?

Çıkılacak yol aynı... Düşünceler aynı... Belki de sadece bu konuda fikirlerimiz uyuşuyor... Hoş...

Fakat siz arka kapıdan giriyorsunuz biz ön kapıdan...

Çatıda buluşmak dileyiyle... B)

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşın biri nedense anlamak istemiyor?

Zaten kimsenin farklı şeyler söylediği yok ama biri başka birşey söylediğini sanıyor.

En objektif, en mantıklı hatta en vatansever kim yarışmasımı yapılıyor?

Yada en çok kim haklı?

Bu türkünün yakışık almadığını söylüyoruz öyle söylememişisiz gibi konuşuluyor hatta taa Hrant Dink cinayetine gidiliyor sanki o cinayetten birileri hoşnut olmuş gibi imalarda bulunuyor.

Hepimiz Ermeniyiz dediniz diye sözü vatan haini ilan etmişlere getiriyor.

Eğer bu sözü söylediğin için bir suçluluk duyuyorsan onu bilemeyiz ama insanları söylemedikleri ve yapmadıkları şeylerle itham etmemek lazım.

Hatta bu ülkede ezelden beri var olan çeteleri Kuvayi Milliyecilerle bir tutmak hiç yakışık almaz. Bide soruyorlar 22 Temmuz seçimlerinden sonra pişmanlık duydunuzmu diye ne alaka?

Bu topraklarda Çeçen çetelerde var, tarikat çeteleride var, din ya da etnik farklılığı kullanan başka başka mafyalar dahi var.

Kuvayi Milliye adı altında varsa şayet ve gerçekse bu tür yaklaşımlarıda reddediyoruz.

Hepimiz Ermeniyiz diyenlerinde sözlerinden biz hoşlanmadık. Ve soruyorum kendilerine "hepimiz ermeniyiz" dediğinizde ne değişti, neye hizmet ettiniz, bundan kimler memnun oldu?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hepimiz Ermeniyiz diyenlerinde sözlerinden biz hoşlanmadık. Ve soruyorum kendilerine "hepimiz ermeniyiz" dediğinizde ne değişti, neye hizmet ettiniz, bundan kimler memnun oldu?

ulkemızde cok azda olsa yasayan ermenı kokenlı yurttaslarımız var.yuzyıllar boyu beraber yasadık aramızda hıc bır fark yok yedıgımız ıctıgımız kulturumuz analarımız babalarımz atalarımz aynı karısmısız artık bırbırımıze.bu kardeslıgımızın devam etmesı adına cıktık bunu soyledık.baska hesaplar altında olanlar olmadımı oldu elbette.ama bunların sayısının cok az oldugunu dusunuyorum.kendı adıma konusmam gerekırse bu kardeslıge barısa sevgıye sonuna kadar ve yurekten ınandıgım ıcın hepımız ermenıyız dedım.ve hala aynı dusuncedeyım.

bundan kımler memnun oldu sorusunu bundan kımler memnun olmadı dıye degıstırıreyım ıstersenız ve bı hıkaye anlatmak ısterım.

bır adam varmıs hem cok zengın hemde cok unluymus.ve o adamın karısıda cok cırkınmıs ve cırkınlıgıyle un salmıs.kadın bır gun kameralar onunde konusurken arkadan sarhosun bırı gelmıs ve yuksek sesle sen cok cırkın bı kadınsın cok cırkınsın sen demıs.kadın da demıskı sende sarhossun hemde cok sarhossun demıs.adam donup cevap vermıs evet demıs ben sarhosum,ben sarhosum ama benım bu sarhoslugum yarın gecer yarın ayılırım kendıme gelırım ama sen yarında cırkınsın demıs.

sımdı avrupalı devletler bızı bolmek ıcın bırbırımıze dusurmek ıcın bır cok oyunlar oynaılar.sag sol catısmasından tutun pkkya destek vererek turk kurt catısması yaratmak ıstemelerı,madımakı yakarak alevılerle aramızı bozmak ıstemelerı ve en son hrant dınk olmak uzere bır cok aydınımızın katledılmesı gıbı bır cok oyunlar oynandı bızı bolmek ıcın.bız bı sarhoslugun etkısıne gırdık ne yaptıgımızı bılmedık bırbırımızı oldurduk yaktık ılk basta.ama bu sarhoslugun etkısı gectıgı zaman yıne bırbırımıze sarıldık sevdık bırbırımızı kardeslıgımızı bozmadık bu ulkeyı boldurtmedık.ve bolunmeyecekte.ama batının yuzu avrupanın yuzu hep cırkındı.bızı bolmek ıcın sureklı oyunlar oynadılar.ve hrant dınk olayı son olmıyacak onlar ıyunlar oynamaya devam edecekler.cunku onların yuzu cırkın.dun cırkındı bugunde cırkın yarında cırkın.

onlar dusndukı zaten sıcak bır konu, ermenı soykırımı ıddaları var, turkıyede bır cınayet ısletırsek bunlar ıyıce bırbırıne gırer bunları belkı bu sekılde bı galyena gıtererk bolerız.ama bız geldıkmı bu kıskırtmalara gelmedık ama bu galyena bosna geldı ırak geldı fılıstın geldı ve hepsı bırbırını vurup oldurup bolundu.

senın sordugun soruya gelecek olursak daha dogrusu benım degıstırdıgım soruya.hepımız ermenıyız sloganından bu yakınlasmadan memnun olmayan batıdır avrupadır emperyalıstlerdır.cunku onlar bı yakınlasma degıl bı kargasa beklıyorlardı ve bızde bu oyunlara gelmedık.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir cinayeti kınamanın çeşitli yolları var.

Bende =hepimiz ermeniyiz= demeden kınarım.

Cinayeti işleyenide, azmettirenide kimse kutlamadı burada.

Ama birileri hep kendine yontmaya çalışıyor o başka.

Cesetler üzerinden şov yapmaktan başka birşey değil birinin ucuz kahramanlık numaraları.

Hrant olmasaydıda Ahmet olsaydı, Mehmet olsaydı nasıl tepki veriyorsam bunada öyle tepki veririm.

Tuhaf olan ne biliyormusun Jön kardeşim neredeyse =hepimiz hrantız= demediğimiz için süçlanacağız.

Şimdi sen iyi niyetle böyle bir tepki vermişsin. O ayrı. Ama bu kimin işine yaradı ne oldu sonuç değiştimi?

Bak başka sonuçlar doğurmaya başladı.

Ermeni Diasporası Mutafyan'a baskı yapıyor Amerikada konuşmasında Türkiye'de çok tehtit aldığını söylemek zorunda bırakılmış ve konuşma yapması engellenmiş. Şimdi sen hepimiz hrantız dediğinde bu dünya siyasetinde bi işe yaramıyor. Onlarca Türk'ü öldüren Ermeniler'e karşı Türkiye hakkını neden aramadı?

Biz zaten bu ülkede kardeşçe ve dostça yaşıyorduk Hrant'ı öldürenlerin diasopora olduğu bu kadar açıkken hala Ermeniyiz demenin faydası oldumu ben bundan emin değilim.Bir kaç kişi dışında bundan hoşlananda yok zaten.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yok abı estagfurullah kımseyı suclamak degıldı amacımız nıye demedınız dıye suclamadıkta :) tabıkı herkez teptısını farklı sekılde dıle getırır.ama bız hepımız ermenıyız dedıgımız ıcın (belkı sız ve bı baskası tarafından olmadı ama) gercek hayyata ben hepımız ermenıyız dedıgım ıcın suclandım.vatanseverlıgım sorgulandı.cok agır sozler soylendı yuzume karsı ben bu sozlerı haketmedım..ve hıcbırımız haketmedık.ama canları sag olsun.benım amacım kavga etmek degıl derdımı fıkrımı anlatabılmek.belkı bugun anlasılmadık ama ılerde anlasılırız umarım..

abı dedıgım gıbı hepımız ermenıyız sozu emperyalıstlerın ısıne yaramadı batının ısıne gelmedı.e kıme yaradı o zaman dersen bu ulkenın kardeslıgıne yaradı daha cok sarıldık bırbırımıze kardeslıgımızı daha da cok pekıstırdık.belkı dunya sıyasetıne turkıyenın sıyasetınede yarayacak.bızım bu kardeslıgımız sayesınde belkı ermnenıstanla sınırlar acılacak yıne gıdıp gelmeye baslarız evlenırız karısırız bırbırımıze aynı eskı gunlerdekı oldugu gıbı

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yok abı estagfurullah kımseyı suclamak degıldı amacımız nıye demedınız dıye suclamadıkta :) tabıkı herkez teptısını farklı sekılde dıle getırır.ama bız hepımız ermenıyız dedıgımız ıcın (belkı sız ve bı baskası tarafından olmadı ama) gercek hayyata ben hepımız ermenıyız dedıgım ıcın suclandım.vatanseverlıgım sorgulandı.cok agır sozler soylendı yuzume karsı ben bu sozlerı haketmedım..ve hıcbırımız haketmedık.ama canları sag olsun.benım amacım kavga etmek degıl derdımı fıkrımı anlatabılmek.belkı bugun anlasılmadık ama ılerde anlasılırız umarım..

abı dedıgım gıbı hepımız ermenıyız sozu emperyalıstlerın ısıne yaramadı batının ısıne gelmedı.e kıme yaradı o zaman dersen bu ulkenın kardeslıgıne yaradı daha cok sarıldık bırbırımıze kardeslıgımızı daha da cok pekıstırdık.belkı dunya sıyasetıne turkıyenın sıyasetınede yarayacak.bızım bu kardeslıgımız sayesınde belkı ermnenıstanla sınırlar acılacak yıne gıdıp gelmeye baslarız evlenırız karısırız bırbırımıze aynı eskı gunlerdekı oldugu gıbı

:):clover:

Dilerim senin dediğin gibi olsun. Bizi daha çok pekiştirsin.

Sana yada senin söylediğin gibi tepkilerini hepimiz ermeniyiz protestosu eşliğinde gösterenlere vatanhaini denmedi burada. En azından ben tanık olmadım. Ama benim bahsettiğim şahıslar aksi yapılmış gibi davranıyor bu yanlıştır. Ve tepkilerini bu şekilde göstermeyenlere =e siz düne kadar hepimiz ermeniyiz dediğimizde vatanhainliğimiz kalmadı şimdi çarkmı ettiniz, açımı değiştirdiniz= denmeside yanlışın daniskasıdır. Hrant Dink'in ve dahi diğer bütün aydınlarımızın, gazetecilerimizin katillerini kınadık kınayacağız. Biz bu vatanın evlatlarını etiketlendirmedik ki, ama sapla samanı birbirine karıştırmasınlar.

Cinayetleri hele hele böyle vahşice ve adice işlenmiş düşünce cinayetlerini savunmanın açıklanır tarafı yoktur. Olamaz. Ancak kimse burdan kendisine nema çıkarmasın.

Anlayan anlamıştır sanırım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Keskinkalem öncelikle şunu belirtmem gerekir ki;hiç birşeyi üstüme alınmış değilim ve bu konuda ki düşüncelerim de aynen devam ediyor.Ama bazı konulara açıklık getirmem gerektiğini düşünüyorum.

1--Öncelikle olayın Hrant Dink'in konusuna gelmesi, İsmail Türüt denen şahsın şarkısında yer alan aşağı da altını çizdiğim cümleden ötürüdür.

?Bırakın çan çalmayı Ermenici olmayı.. Millet yutmaz böyle DOLMAYI, Ogün böyle desinler bugün böyle desinler, Fatihalar Yasinler bitmez, kimse vatanını satmaz, anladık var öcünüz, kuyruk acınız, Türk ve İslam güneşi batmaz Karadeniz?de..

2--"Ben bu forumda bu tarz şeyler okumadım " demişsiniz ben biraz hafızanızı tazelemek için birkaç mesaj alıntıladım aşağıya .önce çok masum dilekler ve kınamalarla başlayan konunun "Hepimiz Ermeniyiz" pankartından sonra aldığı şekli isterseniz bir de siz değerlendirin.

Türkiye bir gerçekle daha karşı karşıya gelmiş oldu bu cinayet ve cenaze töreni ile...Kaldıki cinayetten 1 saat sonra bile eylem yapan bir grup ''Hepimiz Ermeniyiz Hepimiz Hrant'ız'' demeye başladı.... Bu ne hız... Günlerdir basın yayın organları abartarak,sanki Hrant Dink daha önce bu ülkede yaşayıp gazetecilik yapmıyormuş gibi aralıksız haber yapmaktalar...Cinayet ile ilgili haberleri bir yana bırakın ''Türkiye Bir Evladını Kaybetti'' diye bir başlık... Hangi evladını? Hrant Dink Türk bile değildi ki...Türk halkını aşağılayan,Türk halkına hakaret eden biri nasıl olurda Türkiye'nin bir evladı olabilir....Bu sloganları atanların hemen hepsi Türk üstelik...Nasıl olurda Bir Türk hepimiz Ermeniyiz diye slogan atabilir...Bu sloganı atanlarında Türklüğünden şüphe ederim...Ermenistan da bir Türk öldürülseydi acaba bu kadar duyarlı olurlarmıydı...

'' Bugün hepimiz Ermeniyiz '', bir cinayet karşısında sessiz kalmamak için ne kendi kimliginden vazgeçmeye ne de Ermeni ya da başka birşey olmaya gerek var

Hepimiz ermeniymişiz..? Nedir bu kardeşim burası Türkiye bu sloganı atan ya gerçekten ermenidir yada çok şeyin bilincine varmamış bir şahsiyettir.Kusura bakmasınlar ama bu vatanın büyütüp beslettiği kişi bu vatana ihanet ediyorsa arkasından böyle sevgi gösterisinde bulunmak abes bir olaydır

HEPİMİZ ERMENİYİZ

Bu pankartı hazırlayıp onbinlere dayatan zihniyeti KUTLUYORUM, buna alet olanları da KINIYORUM.

Ben ermeni değilim, kabul etmiyorum TÜRK'üm ben...Dün cenaze törenin de bir ulus yok sayıldı!!!!Herkes ermeniyse Türkler nerede bu memlekette???

Süper çok beğendim bu yorumu aynen bende katılıyorum "hepimiz ermeniymişiz!!! buyursun isteyen alsın bizler almayalım,çünkü biz Türk'üz

Ve nedense ; bunları eleştirenlerin ağzından hiç onları ırkçılıkla ve faşistlikle suçlayanlar çıkmadığı halde nedense bunu bazı arkadaşlarımız kendilerine öyle yakıştırdılar.

O konuyu tekrar okuyup, incelerseniz bunu siz de görebilirsiniz sanırım.Yani boşuna bazı şeyleri dile getirmiyoruz.Ve konu da aslında çok şey yazmıştım ama iki cümlemi alıntılayarak konuya noktayı -en azından benim için-koymak istiyorum.

KÖTÜLÜĞÜ ADALETLE İYİLİĞİ İYİLİKLE KARŞILAMAK GEREKİR.Eğer bunu beceremiyorsak bizim insanlarımız öldüğünde aynı tepkiyi vermediler dediğimiz insanlardan hiç bir farkımız kalmaz.

İki ayaklı adına insan denilen biyolojik varlık insani değerleri ölçüsünde anlamlıdır ve bu insani değerler kişilerin ırkına ,inancına,milliyetine ve rengine göre değişmemelidir

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

?Bırakın çan çalmayı Ermenici olmayı.. Millet yutmaz böyle DOLMAYI, Ogün böyle desinler bugün böyle desinler, Fatihalar Yasinler bitmez, kimse vatanını satmaz, anladık var öcünüz, kuyruk acınız, Türk ve İslam güneşi batmaz Karadeniz?de..

yukardaki yaziyi gördüm,, inanin bu anlayis tarzi , cok iyi bir anlayis degil bir nevi ortacag anlayisi.!

olaylarin köküne inersen karsimiza Adem ile Hava cikar ...

bilmiyorum onlar bugün geri dönseler ülkemin sokaklarinda gezseler.! inanin onlarin kimligini sormadan taslarlar..

böyle birsey olabilirmi Dünyadaki cikar savaslarini canlar , veya ezan seslerimi belirliyor..

sonra aklima Afrikada herzaman onlarin halini düsünürüm sempazenler geldi yani ufak maymun türü onlar bile avcilarin eline düstügünü anladigi an ona yalvarisini ,cünkü ölümü hisseder ,avciya bagislamasi icin resmen yalvarir beni affet diye.! tabi bu bir cigliktir insan oglu baska türlümü yalvariyor.!

Ne olur Dünyamiza son yillarin en güzel mesaji istanbul sokaklarindan gitti.! buralarda anlami okadar güzeldiki ..

bir ermeni gibi gururlanmadik Bir TÜRK Olmanin gururunu yasadik.. ermenilerin vede insanligin onurunu oksadik..

Birde Maymunlarin gururunu oksaya bilsek.!

:shuriken: yamyam frankfurt

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sana yada senin söylediğin gibi tepkilerini hepimiz ermeniyiz protestosu eşliğinde gösterenlere vatanhaini denmedi burada. En azından ben tanık olmadım. Ama benim bahsettiğim şahıslar aksi yapılmış gibi davranıyor bu yanlıştır. Ve tepkilerini bu şekilde göstermeyenlere =e siz düne kadar hepimiz ermeniyiz dediğimizde vatanhainliğimiz kalmadı şimdi çarkmı ettiniz, açımı değiştirdiniz= denmeside yanlışın daniskasıdır.

Gerçekten bazen insanlar sadece işine gelenleri görürmüş. Buna algıda seçicilik der bilim adamları kısmen :)

,Hrant Dink'in cenazesinde biz Ermeniyiz diye slogan atanlar yumruk sallayanlar Gaziosmanpasada Ümraniyede Okmeydaninda devlete saldiranlardan gayri kimselr degillerdir yani sehit edilen her Türk evladinin kani ellerine bulasmis olanlardir.

o cenaze töreninde hepimiz ermeniyiz pankartları taşıyan ve slogan atanlar T.C.'nin onurunu ayaklar altına almışlardır

BUYRUN SİZ ERMENİ OLMAYA DEVAM EDİN VE NE OLUR ÖYLE DE KALIN...

o mitinge katılanların bir çoğu ermeniydi ve doğaldı cenazelerini aldılar ve kendi geleneklerine göre merasimini yapıp defnettiler ama birde geri kalan bir grup vardı onlarda Türkiyeyi kaosa sürüklemek isteyen art düşünce besleyen kişilerdi

ben alıntılardan nickleri sildim. Ama isteyen şu topiğe bakabilir. Arama ile onlarca topiğide.

http://www.turkish-media.com/forum/index.php?showtopic=81501

O sloganı atan insanların ne vatan hainliği ,ne türk düşmanlığı kalacak, ondan sonra "hepimiyiz ermeniyiz demedik diye böyle söylüyorlar"

Kimse kimseye burada "sen niye o sloganı atmadın" dememiştir. Ancak o sloganı atan insanlara elli tane etiket vurup ithamlar yapıp ardından arabesk tavır, mazlumu oynamayıda gördük.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hatta bu ülkede ezelden beri var olan çeteleri Kuvayi Milliyecilerle bir tutmak hiç yakışık almaz. Bide soruyorlar 22 Temmuz seçimlerinden sonra pişmanlık duydunuzmu diye ne alaka?

Bu topraklarda Çeçen çetelerde var, tarikat çeteleride var, din ya da etnik farklılığı kullanan başka başka mafyalar dahi var.

Kuvayi Milliye adı altında varsa şayet ve gerçekse bu tür yaklaşımlarıda reddediyoruz.

Herkes haddini bilmeli. [/b][/size][/font]

Tabi o zaman sormak lazım. Biz daha sonra operasyonlarla çökertilen ve yediği haltlar ortaya çıkarılan kuvayı milliye derneğini eleştirirken. Adı her kuvayı milliye olan derneğin gerçekten kuvayı milliyeci olmadığını, bu derneğin kuvayı milliye adı altında ırkçılık ve çetecilik yaptığını söylerken biz.

sırada karalanması gereken Kuvayi milliye kalmıştı nede olsa ucunda Mustafa Kemal var.

her kim ne derse desin, bir söz var güneş balçıkla sıvanmaz.

Atatürk'ün devrimleri sırayla sorgulanıyor ama aslında yargılanıyor akbabalar bir yerinden birşeyler koparmak derdinde ama bu oyun tutmaz senelerdir aynı mücadele aynı taktik ama gerçekler ortada.

milliyetçilik, laiklik, cumhuriyet, halkçılık ipe dizilip kişilere göre yorumlanır oluyor da, kuvayi milliye ye gelmiş sıra gören göze hepsi bir.

diyordunuz. Ve o derneği eleştirenlerin Atatürkçülüğe , Atatürk ilkelerine karşı olduğu için o derneği eleştirdiğini iddia ediyordunuz ve bunları yazıyordunuz .

Sonra ne oldu? O derneğin altından öyle bir pislik çıktıki. Danıştay saldırısını gerçekleştirenlerle ilişkiden, şehit ailelerinden bile silah zoruyla haraç kesmeye, uyuşturucu satışına kadar.

Marifet, iş işten geçtikten sonra , kınamak eleştirmek değildir. İş işten geçti hali hazırda.

İnsanlar biraz oturup düşünmeli kanımca. Ne olduda Cumhuriyet Mitinglerinde alanlara çıkan milyonlar bile soğudu ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ya arkadaslar biz neyin kavgasini veriyoruz burada,neden bu türkü veya siir Hrant DInk'e yönlendiriliyor?Yani ben bir yazimin veya siirimin icinde Ogün veya Yasin kelimelerini kullanirsam Hrant Dink'i öldürenleri alkislamismi oluyorum nedir bu histeri anlasilicak birsey degil´bu.30.000 insanimiz sehit oldu,onlarca diplomatimiz katledildi ayni histeriyi neden göstermediniz onlar insan degilmiydi yoksa adlari size farklimi geliyorduda böyle bir histeriye kapilmadiniz.Bu ülkede herkes her istedigini söyleyebiliyor,1,5 milyon ermeniyi katlettik denilebiliyor,bugün Ismail Türüt'ü ve Arif Sirini linc etmeye calisanlar 1,5 milyon ermeniyi katlettik diyenleri bagrina basti,bu nasil istir.

Arkadaslar ülkemiz üzerinde oynanan oyunlari görmezlikten gelerek öldürülen bir ermeni yurttasin üzerinden lütfen demagoji yapmayalim.Hic kimse onun öldürülmesini alkislamadi,hatta linc edilmeye calisilan o iki kiside alkislamadi.Ama insanlar duygularini dile getirebilme hakkina sahiptirler.Hic kimse Arif sirine neden siirinin icnde ogün veya yasin sözcüklerini kullandi diye saldiramaz,bu sözcükler eger Türkcede var ise yeri geldiginde kullanilir bunu kimse yasaklayamaz,ne satilmis kalemler nede asiriya kacan Türklük karsiti görüsler.Herkes haddini bilmelidir.Bu ülke bu insanlar sahipsiz degildir.Birakalim kör dögüsünü artik,eger elinizden geliyorsa bir siirde siz yazin güzel Karadenizimiz icin ,Akdenizimiz Egemiz,Dogumuz Batimiz icin,onlar bu ülkenin sinirlari icersinde oldugu sürece onlari savunanacaK INSANLAR HEP OLACAKTIR.Eger sinirlarin disina cikacaksa buda savunacak kimselerin kalmadigindan ve hatta savuacak kisilerin susturulmus olmasindan olacaktir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Farklı birşeyi mi desteklemişiz?

Çıkılacak yol aynı... Düşünceler aynı... Belki de sadece bu konuda fikirlerimiz uyuşuyor... Hoş...

Fakat siz arka kapıdan giriyorsunuz biz ön kapıdan...

Çatıda buluşmak dileyiyle... B)

Saygılar...

ben cevap verirken cevap yazdığım arkadaşın yazdıklarını okuyorum. Ve uyuştuğunu görmüyorum :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Keskinkalem öncelikle şunu belirtmem gerekir ki;hiç birşeyi üstüme alınmış değilim ve bu konuda ki düşüncelerim de aynen devam ediyor.Ama bazı konulara açıklık getirmem gerektiğini düşünüyorum.

1--Öncelikle olayın Hrant Dink'in konusuna gelmesi, İsmail Türüt denen şahsın şarkısında yer alan aşağı da altını çizdiğim cümleden ötürüdür.

2--"Ben bu forumda bu tarz şeyler okumadım " demişsiniz ben biraz hafızanızı tazelemek için birkaç mesaj alıntıladım aşağıya .önce çok masum dilekler ve kınamalarla başlayan konunun "Hepimiz Ermeniyiz" pankartından sonra aldığı şekli isterseniz bir de siz değerlendirin.

Ve nedense ; bunları eleştirenlerin ağzından hiç onları ırkçılıkla ve faşistlikle suçlayanlar çıkmadığı halde nedense bunu bazı arkadaşlarımız kendilerine öyle yakıştırdılar.

O konuyu tekrar okuyup, incelerseniz bunu siz de görebilirsiniz sanırım.Yani boşuna bazı şeyleri dile getirmiyoruz.Ve konu da aslında çok şey yazmıştım ama iki cümlemi alıntılayarak konuya noktayı -en azından benim için-koymak istiyorum.

Sevgili Gelincik

Yazdıklarınızı okudum ve zaten şarkının olumlu bir şeye hizmet etmediğide belli. Bende şarkıyı faydalı bulmadım. Ama ben bunu böyle söylerken bir arkadaş herzaman yaptığı gibi ya siz dün böyle demiyordunuz şimdi açılar değişmiş dedi. Buda yakışık almadı ve hoş durmadı.

Şimdi şöyle bakmak lazım Hepimiz Ermeniyiz demek bir tercih böyle tepki verebilirsiniz ama bir başka görüşte bundan rahatsız olur onlarda buna tepki verir bunu hoş karşılamak lazım. Ama karşılıklı suçlamalara gittiğinde işte sonuç bu oluyor. Hayır birileride ırkçılıkla itham etmiş hatta kafatasçılar demişti.

Çok hassas dönemlerden geçiyoruz Türkiye'de Türklük, milliyetçilik tartışılıyor ve dolasıyla bu konuda hassas olan tarafta buna tepki veriyor. Sizde farkındasınız Atatürkçülüğün bir kaç koldan yıpratılmaya çalışıldığının bir yanda faşizan dinciler bir yanda Atatürk adını kullanan kendini bilmezler ki ben hala Atatürk adını kullananların bunu bilinçli yaptığından eminim.

Bu zamanda Atatürkçülük kimseye herhangi bir ekonomik güç, tarikatler gibi haksız kazanç, ihalelerde kolaylık tanımıyorken birileri çıkıp Atatürk adı ile Kuvayi Milliye adı ile örgütlenmek istiyor ama yaptığı şey bölücülükse bunun adı sahtekarlık ve provakatörlüktür. Gerçek Atatürkçülerde bunları görünce örgütlenemiyorlar işte asıl bunu görememek tuhaf.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tabi o zaman sormak lazım. Biz daha sonra operasyonlarla çökertilen ve yediği haltlar ortaya çıkarılan kuvayı milliye derneğini eleştirirken. Adı her kuvayı milliye olan derneğin gerçekten kuvayı milliyeci olmadığını, bu derneğin kuvayı milliye adı altında ırkçılık ve çetecilik yaptığını söylerken biz.

diyordunuz. Ve o derneği eleştirenlerin Atatürkçülüğe , Atatürk ilkelerine karşı olduğu için o derneği eleştirdiğini iddia ediyordunuz ve bunları yazıyordunuz .

Sonra ne oldu? O derneğin altından öyle bir pislik çıktıki. Danıştay saldırısını gerçekleştirenlerle ilişkiden, şehit ailelerinden bile silah zoruyla haraç kesmeye, uyuşturucu satışına kadar.

Marifet, iş işten geçtikten sonra , kınamak eleştirmek değildir. İş işten geçti hali hazırda.

İnsanlar biraz oturup düşünmeli kanımca. Ne olduda Cumhuriyet Mitinglerinde alanlara çıkan milyonlar bile soğudu ?

Çökertilen ve yediği haltlar ortaya çıkartılan Kuvayi Milliye derneğine yapılanların neden Ankara'nın ortasına 840 kg bomba yüklü kamyonu sokabilenleri çökertemediğini açıklarmısın bana?

Hiçmi dikkat etmiyorsun adı geçen ve sahtekarlıkla suçlanan kaçakçılık yaptığı savunulan organize şebekelerin ortak adı Atatürk'ten geçiyor şimdi ben bunların hangi niyetle yapıldığını düşünmeliyim?

Bu ülkede o kadar çete ve organize şebeke varki Kürt mafyası ama hiç kimse onları çökertemiyor ve hiç bu tip örgütlerin gizli kamera görüntüleri ele geçirilmiyor bana buda çok enteresan geliyor. Hrant Dink cinayetininde milliyetçi üç beş gencin üzerinde kalmasıda çok enteresan. Yani bu durumda ülkenin yegane tehlikeleri Atatürkçüler ve Milliyetçiler oluyor. Bugüne kadar olmasada bunca kışkırtılmışlıkla galiba istenilen sonuç gerçekleşecek kaşınan yaralar kanamaya başlayacak.

Evet Cumhuriyet Mitingçilerine ne olduğunu düşünüyorum doğrusu. Ve nasıl olduda bu kadar kısa zamanda eriyip gittiler. Yoksa söylediğiniz gibi teoriler tuttumu. Artık Mustafa Kemal ve Kuvayi Milliye adı sonsuza kadar yok mu oldu? Peki ama nasıl?

Gerçekten bazen insanlar sadece işine gelenleri görürmüş. Buna algıda seçicilik der bilim adamları kısmen :)

ben alıntılardan nickleri sildim. Ama isteyen şu topiğe bakabilir. Arama ile onlarca topiğide.

http://www.turkish-media.com/forum/index.php?showtopic=81501

O sloganı atan insanların ne vatan hainliği ,ne türk düşmanlığı kalacak, ondan sonra "hepimiyiz ermeniyiz demedik diye böyle söylüyorlar"

Kimse kimseye burada "sen niye o sloganı atmadın" dememiştir. Ancak o sloganı atan insanlara elli tane etiket vurup ithamlar yapıp ardından arabesk tavır, mazlumu oynamayıda gördük.

Aslında bu söylediğinde haklısın hepimiz bazen işimize geleni görürüz. Verdiğin linki yeniden okudum ve orada senin açı değiştirmiş dediğin bizlerin dünden farklı bir görüş ortaya koymadığımızı gördüm. Sen Hepimiz Ermeniyiz diyenleri savunurken bu zihniyet kafatasçı zihniyettir diyorsun Gece Yağmuru arkadaşımızda kendinde Türklük yorumu yapmış ama sen genelin böyle yorumladığını savunuyorsun. Mesela sana sormuşlar ve sende demişsin Türkiye Cumhuriyetine Vatandaşlık bağı ile bağlı olanlar Türk'tür düşüncesine karşılık hepimiz Ermeniyiz demeyen arkadaşlar öyle ise neden hepimiz Türküz demediler diye çok mantıklı bir soru sormuşlar.

O sloganı atanların tamamını bilemem ama içlerinde provakatörlerde vardı. Slogan atılmaya başlandı ve hep bir ağızdan duygusal bir tepki ile aynı nakarat tekrar edildi. Hem hepimiz Türküz düşüncesinde olup hem slogandan rahatsız olanlara ırkçısınız iması göndermek sonra Hepimiz Ermeniyiz demek çok çelişkili.

Slogan atmayanlara ve bu sloganı eleştirenlere neler söylemişsiniz okuduğum iletilerde gördüm. Bu bir tarz galiba önce saldır kışkırt sonra şikayet et.

Ve ben bunu demiştim...

Ermeni değiliz demek ırkçılık olmadığı gibi Ermeniyiz demekte hain olmak değil.

Bu tür lakırtıların kimseye faydası olmaz katilleri öveceksin öleni yereceksin sonra bide karadenizliyim diye övüneceksin. Gereksiz yere gerginlik.

Peşinden sen bunu demişsin...

Sevgili Gelincik oda gözümden kaçmadı.

Hrant Dink öldürüldükten sonra "hepimiz ermeniyiz" diye slogan atan insanları toptan ermeni ve vatan haini ilan eden kimi arkadaşlar şimdi baya açı değiştirmiş

keşke şimdi gösterdikleri doğru yaklaşımı o zamanda gösterebilselerdi.

yani son olarak itham ettiğin benim ve diğer arkadaşlarım ve geçmiş iletilerde benim, Sardunyamın, Frozenin senin açı değiştirmişler dediğin gibi bir söylemine rastlamadım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
Bu başlık cevaplara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.