Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

biz kişiliksiz bir halk mıyız

Misafir taunus

Önerilen İletiler

burada bir fikir degisikligi sunacagim, cunku son yazdigimdan beri ogrendigim birsey var:

kendini Turkiyeli, Anadolulu sayan herkes "kendimden". hangi dilini, irkini, kulturunu kabul ediyorsa etsin, ama yeterki kendini Turkiyeli saysin. esas ayrimcilik yapan ****** daha tehlikeli.

fikir degisikligimin nedeni ise icimdeki korkulardan konustugumu anladigim icin. insanin korkularina yenilmemesi lazim. dunya'da olmeye deger birsey varsa, o da baris.

ama buralarda konusarak veya politika yaparak baris olmuyor. insanin iyi is yapmasi lazim, hareket etmesi lazim ulkesine faydali olmak icin. kelimeler luzumsuz politika.

gelecek yaz icin bir olay duzenliycem, buradan bir ara uzaklasacagim, ama o isi yapmadan once baska katilmak isteyen var mi diye belki yine gelcem buraya sorcam.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 87
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Misafir istanblue_7@

bu konuda haksız olduğunuzu düşünüyorum kaçıncı yüzyıldayız sınırlar çizilmiş olan olmuş biten bitmiş ne yani adam youtube de o tip bir konuşma yapıyorsa bizde küfürlerle mi karşılık verelim yada elimize mitralyözü alıp karşılarına mı çıkalım aslolan onlara barışı anlatmaktır aynı merkez yolu ile cevap vermek faşistlikten öteye gidemez ...

sana son sözüm ise

YAŞASIN HALKLARIN KARDEŞLİĞİ

YAŞASIN BARIŞ..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu konuda haksız olduğunuzu düşünüyorum kaçıncı yüzyıldayız sınırlar çizilmiş olan olmuş biten bitmiş ne yani adam youtube de o tip bir konuşma yapıyorsa bizde küfürlerle mi karşılık verelim yada elimize mitralyözü alıp karşılarına mı çıkalım aslolan onlara barışı anlatmaktır aynı merkez yolu ile cevap vermek faşistlikten öteye gidemez ...

sana son sözüm ise

YAŞASIN HALKLARIN KARDEŞLİĞİ

YAŞASIN BARIŞ..

kaçıncı yüzyıldayız sınrılar çizilmiş demeyin.

eskiden yugoslavya diye bi ülke vardı,,,,,,,, artık yok.

eskiden ISRAEL diye bi ülke yoktu artık var.

eskiden KORDESTAN diye bi ülke yoktu, biz tanımasak da artık var.

eskiden kıbrıs rumlarının türklerden ayrı bir devleti de yoktu ama artık var ve AB üyesi olarak bize büyük bir zevkle posta koyuyolar.

biizm coğrafyamızda sınrıları çişini tutamayan ingiliz lordları bastonla çizdi. bastonla çizilmiş sınırlar o kadar yaşar..

ingilizler ve müttefikleri dünyada 1900lerde türklere bi sürek avı başlatılmıştı ,,,türkler barbar, sarı ırktır , ortya asyaya geri gönderelim gitmeyenleri de araplara kürtlere, yunanlılara , ermenilere yem edelim politikası vardı ,1918 de tüm anadoluyu da ele geçirdiler, kovduk hala aynı plan devam ediyor.bizi hiç sevmeyen ve bir kaşık suda boğmaya çalışan , arap kürt, yunan,ermeni 4 lüsünü sevmek zorunda mıyım arkadaşım biraz ayağınız yere bassın ya.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arap, kürt , yunan , ermeni 4lüsü yada ingiliz , amerikan, acem , alman, fransız , italyan, rum, çerkes , zaza ... şeklinde uzayıp giden listedeki 44 ırk türk halkını bir kaşık suda boğmaya falan kalkışmıyor efendim. burada ne 4 lü türk halkını bir kaşık suda boğmak istiyor, nede geri kalan kısım. sorun şadece şudur ki dünya bir kaosa sürüklenmek istiyor bunun adı ya milliyetçilik ile olacak yada ekonomik bir plan yani dalgalı kur hep devam edecek ama o dalganın üstte kalan kısmı hep belli bir zümrede olacak. şimdi sizin düşünceniz şudur ki ; " biz türküz bunlar bize düşman gözü ile bakıyor bizi öldürecekler yiyecekler bir böcek gibi ezecekler vs. " fakat bu böyle değildir demiş olduğum gibi bu sadece siyasilerin yazmış olduğu bir seneryodur bunu hayata yansıtmak istiyorlar . şimdi onların ulaşmak istediği şey para ancak biz birbirimiz ile çarpışırsak böylece onların ekmeğine kaymak sürmüş oluruz bizim yada herhangi bir milletin başka bir millet ile savaşmasında kazanan kim olacaktır sizce ? benim gözlemlediğim kadarı ile kazanan ve kaybeden kısmı haberlerde duyacağız ancak her savaşta tek bir taraf kazanır ve bu hiç bir zaman değişmez "silah üreticileri"

ulusalcılık her zaman insanı geri götürür dünyaya evrensel bir açıdan bakmak varken ben şuyum ben buyum o öyle dedi ben böyle cevap vermeliyim demek niye ?

ki hadi var sayalım ki bu adamlar sizi yok etmek istiyor onlara aynı şekilde mi yaklaşmak lazım yoksa bunun böyle olmadığını işin özünde milletleri birbirine düşürmek olduğunu mu söylemek lazım .

son bir soru size;

ateşe körükle mi gitmek istiyorsunuz ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Biz kişiliksiz bir halk değilizde kafası karıştırılmış bir halkız.

Kavramlar birbirine girmiş geçmiş ve gelecek karanlık

Avrupa ve Arabistan arasına sıkışmış ne biri olabilen ne diğeri olabilen

ama kendiside olamayan bir kitleyiz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

konuyu başlatan arkadaşım :

ne yapmamız gerekiyor türkler olarak şimdi...

sanal ortamda gidip ahkammı keselim onlara karşı,yoksa silahları kuşanıp ırak suriye bulgar yunan sınırlarına dayanıp içerileremi girelim,yada sınırları bırakıp içimizdeki çerkez laz kürt alevi arap vs vs toplayıp asıl onlarımı atalım orta asyanın derinliklerine...

o zaman ne farkımız kalıcak sırplardan yada ruslardan ....

biz değilmiyiz kardeşlerimizi katladip yaşadıkları yerlerden kovmak isteyenleri lanetleyen ...ne oldu şimdi ? *************

saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Üçüncü perdenin son repliğini yazar söyler, ey okur. Sahnenin ışıkları kararırken çıkıp: “Çığlıkta henüz umut vardır, çığlık atmak güç ister. Tehlike, fısıltıdadır. Çünkü fısıltı, bir tükenişin ifadesidir” der.

Ve perde iner.

Üç perdeli bir piyes. Birinci perdede aile, çocuğu iyi okullarda okutmak istemektedir...

“Bu yıl OKS’ye giren kızımın Amerikan Robert Lisesi’ne ön kaydı için gün boyu kuyrukta bekledik. Çünkü pek çok veli, aynı zamanda burs başvurusu yapıyordu. Akşam saatlerinde okula 65 çocuğun burs başvurusundan ancak 5’inin kabul edildiğini öğrendik. Dolayısıyla burs istemeyen bizlerin kesin kayıt şansı yükselmişti. Ancak 6 kız, 7 erkek çocuk için yer kaldığını görüp şaşırdık. Meğer burs başvuruları okul tarafından kabul edilmeyen 60 öğrenciden 53’ü, okul ücretlerinin lise öğrenimi boyunca bir ‘hayırsever’ tarafından karşılanacağı teminatıyla, 6 bin YTL’lik ilk taksitlerini aslanlar gibi ödeyip okula kayıtlarını yaptırmış. Burs alamamalarına rağmen kesin kayıt yaptıran öğrencilerin tamamı, ne tesadüf, hepsi (İstanbul’un tarikatlarıyla ünlü bir semtinin adı) F... dershanesi öğrencisi, deniyor.

Bu dershanenin sahibi, aynı zamanda A... dershanesinin de sahibi.

Ve bu dershaneler, Bakü’de iki saat önce başlatılan OKS sınav sorularının Türkiye’de sınav başlamadan ‘iletildiği’ iddia edilen dershaneler.

Polis Kolejleri sınav sorularının belli bir kesime yakın insanlara verildiğini bizzat sizin gazeteniz yazdı. Ama Amerikan Robert Lisesi özelinde, bir sürü iyi niyetli Robert Lisesi mezununun okula verdikleri maddi desteğin doğru kullanılıp kullanılmadığını denetlemeleri gerektiğini düşünüyorum.”

İkinci perde: Çocuk çok iyi bir eğitim kurumuna girmeyi başarmış, İTÜ İnşaat Fakültesi son sınıfında okumaktadır...

“İstanbul-Ankara seferini yapmakta olan N... Turizm otobüsünde, cep telefonuyla konuşan bir yolcu, kendisini uyaran muavin ile tartışmaya başlar. İTÜ öğrencisi Ertunga Şimşek, tartışmaya katılır ve muavinden yana çıkınca, cep telefonuyla konuşan yolcu ve yanındakiler tarafından 45 kişinin gözü önünde dövülür, ancak dayakçılar hırslarını alamaz. İstanbul yolunu Eskişehir’e bağlayan kavşakta N... Turizm şoförüne kapıyı açtırırlar ve öğrenci Ertunga Şimşek’i, hareket halindeki otobüsten dışarı atarlar. Arkadan gelen bir araba çarpar ve Ertunga Şimşek ölür.

Ertunga Şimşek’i önce dövüp, sonra yola atarak ölümüne neden olan kişiler, bir büyüğümüzü korumakla görevli ‘güvenlikçiler’dir. Dolayısıyla halen bu cinayetle ilgili olarak yalnızca otobüs şoförü ve muavin tutukludur. Ve onca yolcu arasında TEK bir tanık bile bulunamamıştır.”

Üçüncü perde: Çocuk üniversiteyi bitirmeyi ve canlı kalmayı başarmıştır. Hayatını kurmaya çalışmaktadır...

“Hani demiştin ya Mine, ben insanların daha insan olmasını isterim diye. Hafta sonu mangalcıları, hafta içi en ballı iş olanaklarından nemalanırken ben ne yapıyorum dersin? Bir yıldır iş arıyorum. Öğrencilik yıllarımda çalışarak aldığım kitapları tekrar okuyor ve emekli öğretmen bir babadan aldığım bozuk parayla her gün internet kafelerde, gazetelerde iş ilanlarına bakıyorum. Türkiye’nin en köklü üniversitesinden mezunum ve şu an garsonluk başvurusu yapıyorum. Ne siyasal bir bağlantım var ne de cemaat. Zaten ne de Ankara’da amcam ve dayım. Bundan sonra ne mi yapacağım? Herhalde kül tablalarını döker, belki yine seni okurum. Bu ülke insanları daha iyi nasıl yaşar diye ütopyalar peşinde, sen de ben de boğuluruz küller içinde böylece. Demek okuduğum tüm kitaplar, makaleler yalan söylüyordu. Ya bu devir benim devrim değil ya bu dünya. Bol bol geğirsinler, göbeklerini kaşısınlar, belediyeyi soysunlar, iliklerine kadar kadrolaşsınlar, afiyet olmasın. Boğazlarında kalır, umarım.”

Üçüncü perdenin son repliğini yazar söyler, ey okur. Sahnenin ışıkları kararırken çıkıp: “Çığlıkta henüz umut vardır, çığlık atmak güç ister. Tehlike, fısıltıdadır. Çünkü fısıltı, bir tükenişin ifadesidir” der.

Ve perde iner.

Mine Kırıkkanat/Vatan

Ve fısıltıyla konuşmaya başlayan halk kişiliğinden ödün vermeye başlamıştır. Haksızlığa karşı sessiz kalmak haksızlığa ortaklık etmektir. :excl:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Artı bu topiğin başlığındaki siteme binaen. Valla arkadaşlar biz zaten bırakın Yunanlılarla bilmemkimlerle tartışmayı. Youtube yorumlarında küfürleşmeden tartışamıyoruzki milletçek.

Nasıl bir platformdur nasıl bir iletişim anlayışıdır. Yani videonun ne olduğunun hiçbir önemi yok. Youtube da yayınlanan türkçe videoların %95 inin altında millet sürüler halinde küfürleşiyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

herkese slm

ama ne barısından bahsediliyor anlamadım.Pkk terördür agacı kemirmeye calısan kurttur barıs muhatabı bile olamaz.

Turkiyede yasanyan turktur ayrımcılık yok. Nasılsa kurtulus savasında çanakkalede anzaklara dusmanlar soruldugun da kimle savastınız

efendim işte 100 bin laz 200 bin kürt 50 arnavut cerkez falan filan tek kelime ile biz turklerle savastık eeee artık yeter yaa gelmeyin su oyuna.

Ya dagda kurdu savundugunu söleyen ne oldugu belirsiz insan demeye dilim varmıyo bebek katilleri (pekaka) sunnettsiz gevurlar cogu sunnetsiz, Kürt senin değil benim kardeşim onunla yan yana ben savastım bu vatanı ben kurtardım.

bak canım kardeşim orası peygamber ocagı adı da muhammedin askerleri torunları benzetilmesi ile mehmetcik kimse mehmetime kursun sıkıpta, ben sehidim diyemez, vu vatanı bölmek isteyipte barıs isteyemez, kimse terörü sadece eli silahlı mahlugat olarakta göremez.

pekaka (özür son yazdıgım heceye layık isim) yayını bayragı , bile bile orengi sembol için herkes terördür pkk dır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Simdi önce birsey belirtelim;Burasi TürkiYe Cumhuriyeti,kocaman bir ülke herkese yetecek kadar bol ve genis arazilere sahip,yani calisana calismak isteyene is var as var.Nevarki halkin calismasi insanca bir yasam standartina kavusmasi icin calismamis olan ama sadece Laiklikle kavga eden yönetimler bu ülkede hicbirsey yapmamis ve hala yapamamakta iseler buna TürkiyeCumhuriyeti birsey yapamaz.O zaman dogrusunu bulup getirmek lazim isbasina,muhakkaki vardir.

Gelelim ayri bir noktaya;Bu ülke büyüktür ama bu ülkenin yüzde 93 ü Türk kökenlidir,geri kalan yüzde 7 nin icersinde ise diger etnik kökenliler mevcuttur,ve bu yüzde yedinin icindede yüzde 4,5 la Kürt yurttaslarimiz ilk sirayi tutmaktadir.Bu gercegi kabul etmeyipte yillardir kan döken ve bu döktügü kanin nedeni olarak neredeyse Türkiyenin yarisini Kürdistan diye gösteren bir PKK terör örgütünü hakli göstermeye calismak bence birakin samimi olmayi tamamen artniyettir.Bu ulus Sevr'i yasadi,hadi kalkin inkar edin,Bu ulus Sevr'i yasayayana kadar Doguda Ermenilerce katledildi,hadi inkar edin bakalim.Sevr'de Türkiye bölündü evet bilmiyorsaniz tekrar ediyorum BÖLÜNDÜ.Hem bizi isgal edenler hemde güya müttefikimiz olanlar,Ermenilere,Kürtlere söz verdiler.Hadi inkar edin bakalim.Bugün,dün kimler Türkiyeyi paylasmaya kalkti ise,Doguda kim katliam yapti ise,Güneydoguda kim devlet istedi ise ayni davadadirlar.Hadi inkar edin bakalim.Hayir efendim,Rum'u,Ermeni'si,Fransiz'i,Kürt'ü,Laz'i,Yunan'lisi,Bulgar'i,Alman'i;ingiliz'i ve hatta Arab'i Türk'leri bogmak istemiyormus gibi yaklasimlar ancak Türkiyeyi bölmek isteyenlerin düsünceleri ile esdegerdedir.Böyle birsey yok demek hem Türk devletini,hem Türk ordusunu hemde Türk ulusunu paranoya icinde göstermekten baska hicbirsey degildir,amaclidir bu söylentiler bu söylentilerle PKK ve Türkiye karsiti güclerin söyledikleri ne tesadüfki birbirini tutmaktadir.Bizden istenen sudur,birakin silahi verin bu adamlara Güneydoguyu rahatlayin,verin bu adamlara Doguyu rahatlayin.

Tarih:24 Subat 2005

Türkiye AB Karma Parlamento Komisyon toplantiisnda Fransiz milletvekili Jacques Toubon Türk heyetine aynen sunu söylüyordu;...*Türkiye Sevr'i kabul etmelidir!*Evet bu söz bundan iki yil önce söylenmistir.Bu tek bir örnek degildir,ve bunun gibi nice dayatmalar vardir.Simdi birileri hayir efendim kimse Türkleri yemiycek diyede alay ediyor ve bütün bu gercekleri görmezden geliyor ne icin´Sözüm ona Baris icin ama aslinda KÜRDISTAN ICIN. Yani Türkiyenin bölünmesini baris icin bile olsa uygun gören bir zihniyetla karsi karsiyayiz.

Son olarak;Türkiye bir bütündür ve Türkiye ergec birlikteligide saglam zeminlere oturtacaktir.Birlikteligimizi bozanlar bozmaya calisanlar bellidir.Onlara bu ülkede gecit olamaz.

Ulus devleti gericilikle tanimlamakta ayni zihniyetin eseridir.Cünkü Küresel Emperyalizmin karsisindaki en büyük engel ULUS DEVLETLERDIR.Yugoslavya bu nedenle parcalandi,Irak bu nedenle parcalandi,Iran ve Türkiye siradadir.Ulus devletleri ayakta tutan ülkesini sevenlerdir.Ülkesini sevmek ne fasistliktir nede Irkciliktir,siz bakmayin birilerinin her firsatta bunlari yinelemelerine.Atatürk'ü saf disi birakmak istemelerinin ona karsi Dini kullanmalarinin asil nedeni Atatürk milliyetciligini yikmaktir,ancak bu sekilde Türkiye parcalanabilir ve üniter yapisini kaybeder ve küresel güclerin eline düser.Bütün ugras bunadir,Iktidariyla,medyasiyla,dincisi tarikatcisiyla,AB ve ABD cisiyle,birliktelige karsi olan ayirimci gücleri ile yani her cepheden bir saldiri vardir. Bu ülkeye kimse birsey yapamaz eger biz uyanik olursak.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

zaman zaman forumlara girerim. yabancılarla siyasi tartışmalara girerim.forumlarda avrupalıların tamamı ,ermeniler, kürtler, yunanlılar ve zaman zaman gürcüler bize demediğini bırakmaz.ortak adımız barbar dır.ancak gel gör ki bizim türkler bu tip forumlarda insanın midesini bulandıracak şekilde hoşgörülüdür. resmen siz bizi sevmeseniz de biz hepinizi seviyoruz havalarındadırlar.özellikle yunanlı, ermeni ve kürtler bizi bir kaşık suda boğacakken bizimkiler arkadaşlar sizinle bi sorunumuz yok kardeşiz falan yazarlar.*******************.özellikle youtube da bunu çok görüyorum ve kızıyorum.attila batı romayı , fatih doğu romayı yıktı.atatürk tüm avrupaya çok okkalı bir ders verdi ve biiz sömürge yapamayacaklarını yedi düvele gösterdi.ancak attila, fatih ve atatÜrk gibi isimler bunalrı görüyorsa kemikleri sızım sıızm sızlıyor olmalı.bıoşa gitti bütün emekler diyorlardır heralde. bizi bir kaşık suda boğacak bu insanlara karşı bu kadar ezikçe bir hoşgörüyü neden gösterir bu insanlar hiç anlamam.

merak ettiğim bir konuya değinmişsin bilmiyorum neden bir zamanlar savaşarak aldıgımız toprakları şimdi yabancılara satuyoruz gel gör organize bölgelerine ki kaç tane fabrika yada özel şirket türklerin bunun cevabını bende arıyorum

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Biz kişiliksiz bir halk değilizde kafası karıştırılmış bir halkız.

Kavramlar birbirine girmiş geçmiş ve gelecek karanlık

Avrupa ve Arabistan arasına sıkışmış ne biri olabilen ne diğeri olabilen

ama kendiside olamayan bir kitleyiz.

Kesinlikle katılıyorum. Bütün bir toplum olarak kişiliksizlikten zaten bahsedemeyiz ama genellikle büyük şehirlerde yoğunlaşmış büyük bir kitlenin kimliksiz ve başıboş bir hayat sürdüğünü söyleyebiliriz. Bir toplumun çevresindeki halklardan etkilenmesi gayet doğaldır. Fakat bahsettiğim bu kitle malesef ne doğunun ruhaniliğinden ne de batının akılcılığından nasiplenebilmiştir. Bunun yerine ise bu kültürlerin işe yaramaz özelliklerini eğlencesine araç etmektedir. Türk kültürü ise tüm bu eğlencelik tüketimin arasında bir yerlere sıkışıp kalmış; kendine bir yer edinememiştir. Biz büyük şehirlerde yaşayan gençlerin çoğu, Türkiye'nin bir çok yöresinde yaşatılan güzel adetlerden bihaber ya da bunları hor gören bir yaşantıdayız.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.