Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

biz kişiliksiz bir halk mıyız

Misafir taunus

Önerilen İletiler

zaman zaman forumlara girerim. yabancılarla siyasi tartışmalara girerim.forumlarda avrupalıların tamamı ,ermeniler, kürtler, yunanlılar ve zaman zaman gürcüler bize demediğini bırakmaz.ortak adımız barbar dır.ancak gel gör ki bizim türkler bu tip forumlarda insanın midesini bulandıracak şekilde hoşgörülüdür. resmen siz bizi sevmeseniz de biz hepinizi seviyoruz havalarındadırlar.özellikle yunanlı, ermeni ve kürtler bizi bir kaşık suda boğacakken bizimkiler arkadaşlar sizinle bi sorunumuz yok kardeşiz falan yazarlar.*******************.özellikle youtube da bunu çok görüyorum ve kızıyorum.attila batı romayı , fatih doğu romayı yıktı.atatürk tüm avrupaya çok okkalı bir ders verdi ve biiz sömürge yapamayacaklarını yedi düvele gösterdi.ancak attila, fatih ve atatÜrk gibi isimler bunalrı görüyorsa kemikleri sızım sıızm sızlıyor olmalı.bıoşa gitti bütün emekler diyorlardır heralde. bizi bir kaşık suda boğacak bu insanlara karşı bu kadar ezikçe bir hoşgörüyü neden gösterir bu insanlar hiç anlamam.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 87
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Tanus haksızlık yapmıyormusun?... Resmen genelleme yapıyorsun ben turkiyeli bi kurdum burda bu forumda kime hakaret edildi enazından kendi adıma diyorum... hatta cok güzel arkadaslıklarım var senin yaptıgın resmen provaksion, lütfen herkesi bir görme ve bence eger burdaki arkdaslar herkese saygılı davranıyorlarsa bu onların kalitesini insanlara insan oldukları icin saygıyla yaklasmalarıdır... senin yaptıgın tam tersi bu forumda bu tur kalitesizlikler olmadıgı icin burdayız beraberiz...

saygılarımla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

taanus bu senın yaptıgın hem cok tehlıkelı hemde cok ayıp bısey.ınsanları kokenlerıne gore ayırmak ayrımcılık yapmak ta ne oluyo.bı ulkenın kokanlerı ne kadar fazlaysa o ulkenın kulturu o kadar fazla demektır.sadece aslen turk olanların yasadıgı bır ulke ne kadar guzel olablır sence.bak butun komsularımıza hepsı parcalara ayrıldı bolundu ırak lubnan bosna fılıstın hepsı kardes kavgası yapıyo bırbırlerını olduruyo bızdemı oyle olalım bırıbırımızı oldurelım.1000 yıldır beraber yasayan bır halk bır kultur bugune kadar bolunmemıs nıye cunku bu halk bırbırıne oyle bır sevgıyle baglanmıskı ayrılmasına ımkan yok.bızı bırbırımıze baglayanda bu sevgıdır.kokenı ne olursa olsun hepımız esıtız sadece turkıyedekı halkllar degıl butun dunya halkları esıt ve kardes olmalı.cunku bu dunyada sevgıden barıstan kardeslıkten daha guzel bısey yok.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tanus haksızlık yapmıyormusun?... Resmen genelleme yapıyorsun ben turkiyeli bi kurdum burda bu forumda kime hakaret edildi enazından kendi adıma diyorum... hatta cok güzel arkadaslıklarım var senin yaptıgın resmen provaksion, lütfen herkesi bir görme ve bence eger burdaki arkdaslar herkese saygılı davranıyorlarsa bu onların kalitesini insanlara insan oldukları icin saygıyla yaklasmalarıdır... senin yaptıgın tam tersi bu forumda bu tur kalitesizlikler olmadıgı icin burdayız beraberiz...

saygılarımla...

sayın türkiye kürdü arkadaşım,

dikkat ettiysen, ben uluslar arası forumlardan bahsettim.burada böyle bişey var demedim.burada yok.

yurt dışında yaşayan diaspora ermenileri ve kürtleri kast ettim. adamlar bizi bulsalar 1 kaşık suda boğacaklar nerdeyse.

gerçi türkiye kürtlerinin de çok iyi niyetli olduklarını düşünmüyorum. gençlerinizin hepsi olmasa da çoğu maalesef apo ve barzani etkisinde.pkk kürtler arasından çıkmış bir yapı bitirecek olan da kürtler.arkalarında da 25 tane devlet var.bu türklerin tek başına halledebileceği bir sorun değil.madem dostuz kardeşiz, kendi aranızda oturun konuşun içinizdeki fanatikleri yola getirin olaya çözüm bulun.savaşı türk halkı başlatmadı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bak yine ayrımcılık yapıyosun bak en buyuk sorun bu gövenmemek turkiyedeki genc kurtlerin cogu eger apocu olsaydı AKP bukadar oy almazdı ... bu bir ikincisi savası kim başlattı emin diilim ama bence devam ettirmek sacma ve * * * * * Ç A gidin aranızdakiler ayrımcıları cıkartın diyorsu ha barzani de talabanide turk pasapotlarıyla dunyayı gezmedimi hala kuzey ırakta %75 (yaklasık) Türk Firmaları calısmıyorumu,peki neden aynaya bakmıyorsun ya da senin gibi dusunenler neden toplanıpta biz nerde hata yapıyoruz demiyor... her neyse ne dersen de ne hakaret edersen et ben ve benim gibi bi cok kurt genci bu vatanı seviyorve bu toprakta ölcek sana ve senin gibi dusunenlere inat... Baska forumlardaki olaylarıda buraya tasımasan sevinirim burası Saygın bi forum Kaliteli insanların yeri... Sradanların diil... yas olarak benden buyuksun belki benden daha cok sey biliyosun ama eger ırkcılık yaparsan sıradanlasırsın...

Not: PKK nin kurucuları icinde cogu turkte vardır enazından sonradan katılmıslardır....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bak yine ayrımcılık yapıyosun bak en buyuk sorun bu gövenmemek turkiyedeki genc kurtlerin cogu eger apocu olsaydı AKP bukadar oy almazdı ... bu bir ikincisi savası kim başlattı emin diilim ama bence devam ettirmek sacma ve * * * * Ç A gidin aranızdakiler ayrımcıları cıkartın diyorsu ha barzani de talabanide turk pasapotlarıyla dunyayı gezmedimi hala kuzey ırakta %75 (yaklasık) Türk Firmaları calısmıyorumu,peki neden aynaya bakmıyorsun ya da senin gibi dusunenler neden toplanıpta biz nerde hata yapıyoruz demiyor... her neyse ne dersen de ne hakaret edersen et ben ve benim gibi bi cok kurt genci bu vatanı seviyorve bu toprakta ölcek sana ve senin gibi dusunenlere inat... Baska forumlardaki olaylarıda buraya tasımasan sevinirim burası Saygın bi forum Kaliteli insanların yeri... Sradanların diil... yas olarak benden buyuksun belki benden daha cok sey biliyosun ama eger ırkcılık yaparsan sıradanlasırsın...

Not: PKK nin kurucuları icinde cogu turkte vardır enazından sonradan katılmıslardır....

25 yıldır pkk ile savaşıyoruz.bir terörist cenazesinde ortalık miting alanına dönüyo.mahabad cumhuriyetinin bayrağını alan meydanlara koşuyo. bir newroz da apo posterini alan meydanlara koşuyo.bunlar 3 -5 kişi değil. binlerce kişi.

türkler olarak bu görüntülerden rahstsızız.............savaşı da pkk yı da kürtlerin içindeki fanatikler istedi , bitirebilecek olan da kürtler.25 devleti arkasına almış bi düşmanla türkler a çıkamıyor o yüzden de bitiremiyoruz.biz mağdur tarafız.saldırıya uğrayan tarafız.haritamızı korumak için savaşmaya mecburuz.avaşmayalım da naapalım orta asyaya geri mi dönelim.biraz gerçekçi olun.

saddam zamanında sıkıştıkça 100 .000 lerce kürdü türkiyeye gönderen her türlü desteği gören talabani ve barzani bugun gençlerimizin ölmesini umursamayarak ne kadar iyi komşu olduklarını göstermişlerdir.daha bunların nesine güvenicez.onlara pasaportu veren de bende kürdüm noolmş diyen özaldı.pkkyı üç beş çapulcu diyerek küçümseyen üzerine gitmeyen de özaldı.

pkknın kurucusu apo ve bir gurp arkadaşıydı. *********

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

zaman zaman forumlara girerim. yabancılarla siyasi tartışmalara girerim.forumlarda avrupalıların tamamı ,ermeniler, kürtler, yunanlılar ve zaman zaman gürcüler bize demediğini bırakmaz.ortak adımız barbar dır.ancak gel gör ki bizim türkler bu tip forumlarda insanın midesini bulandıracak şekilde hoşgörülüdür. resmen siz bizi sevmeseniz de biz hepinizi seviyoruz havalarındadırlar.özellikle yunanlı, ermeni ve kürtler bizi bir kaşık suda boğacakken bizimkiler arkadaşlar sizinle bi sorunumuz yok kardeşiz falan yazarlar.*******************.özellikle youtube da bunu çok görüyorum ve kızıyorum.attila batı romayı , fatih doğu romayı yıktı.atatürk tüm avrupaya çok okkalı bir ders verdi ve biiz sömürge yapamayacaklarını yedi düvele gösterdi.ancak attila, fatih ve atatÜrk gibi isimler bunalrı görüyorsa kemikleri sızım sıızm sızlıyor olmalı.bıoşa gitti bütün emekler diyorlardır heralde. bizi bir kaşık suda boğacak bu insanlara karşı bu kadar ezikçe bir hoşgörüyü neden gösterir bu insanlar hiç anlamam.

Selahattin eyyubi kudusu fethedip kuduse girince hristiyanlara mallarını koruyacaklarını ve isteyenlerin istedikleri an kudusu zarar görmeden terkedebileceğini söyledi. Kendisine Hristiyanların kuduse girdiklerinde Kudusteki tüm müslümanları katlettiği anımsatılınca. "Onlar, onlar. Bense Selahattin'im" dedi.

..........................................

İstanbul'u fethedildiğinde. Fatih Sultan Mehmet Şehre batı tarafından girmiştir. ve ana işgal ordularının girdiği kapı ve gediklerinin uzağında bir noktadır bu (balat) Adamları halkın Ayasofya'ya sığındığını, ve eğer askerler Ayasofya'ya girerse büyük bir katliamın yaşanacağını söyler. Fatih, emirlerini aracıyla gönderdiği halde o kargaşada dinlenemiyeceğini düşünüp bizzat at sürerek Ayasofya'ya yetişir ve katliamı önler. Ayasofya'ya girip. "Askerler çekilene kadar burada kalın, kimse size dokunmayacak" der. Oysa Bizans ele geçirdiği türk bölgelerinde büyük katliamlar yapmıştı.

Atatürk İzmire girdikten sonra hükümet konağına çıkarken giriş kapısına bir Yunan bayrağı serildiğini görür. "Bu ne" diye sorar.

Bir hanım "Paşam, yunan komutan buraya türk bayrağını çiğneyerek girmişti. Lütfen sizde şimdi bu bayrağı çiğneyerek girin" der.

Atatürk " Yunan komutan hata etmiş, bayraklar şahısları veya sadece devletleri temsil etmez. Bir ulusun semboludur. bizde aynı hataya düşmek zorunda değiliz" diyerek bayrağı yerden kaldırtır.

Bir düşün bakalım, onlarımı okuyunca kemikleri sızlar bu insanların. Yoksa senin kızdığın şeyi okuyuncamı. Irkçılığa ırkçılıklamı cevap vermeliyiz.

gavura kızıp orucumu bozmalıyız.

Değerlerimize küfür etmeleri ve bizim buna küfürle karşılık vermiyor olmamız ki böyleyse eğer. Bizim kişiliksiz olduğumuzu göstermez. Ancak değerlerimize küfür etmeleri onların kişiliksiz olduğunu gösterir. Zira youtube da bir millete küfür edilmesi o milleti neden küçük düşürsün. Hakkında hiçbir fikri olmayan kişi bile, bir milletin değerlerine küfür edene kişiliksiz gözüyle bakar.

Şunada katılmıyorum, onlar küfür ediyor bizimkiler etmiyor vs. Merak etme bu tip zavallılar her millette var. Bende youtube kullanıyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Selahattin eyyubi kudusu fethedip kuduse girince hristiyanlara mallarını koruyacaklarını ve isteyenlerin istedikleri an kudusu zarar görmeden terkedebileceğini söyledi. Kendisine Hristiyanların kuduse girdiklerinde Kudusteki tüm müslümanları katlettiği anımsatılınca. "Onlar, onlar. Bense Selahattin'im" dedi.

İstanbul'u fethedildiğinde. Fatih Sultan Mehmet Şehre batı tarafından girmiştir. ve ana işgal ordularının girdiği kapı ve gediklerinin uzağında bir noktadır bu (balat) Adamları halkın Ayasofya'ya sığındığını, ve eğer askerler Ayasofya'ya girerse büyük bir katliamın yaşanacağını söyler. Fatih, emirlerini aracıyla gönderdiği halde o kargaşada dinlenemiyeceğini düşünüp bizzat at sürerek Ayasofya'ya yetişir ve katliamı önler. Ayasofya'ya girip. "Askerler çekilene kadar burada kalın, kimse size dokunmayacak" der. Oysa Bizans ele geçirdiği türk bölgelerinde büyük katliamlar yapmıştı.

Atatürk İzmire girdikten sonra hükümet konağına çıkarken giriş kapısına bir Yunan bayrağı serildiğini görür. "Bu ne" diye sorar.

Bir hanım "Paşam, yunan komutan buraya türk bayrağını çiğneyerek girmişti. Lütfen sizde şimdi bu bayrağı çiğneyerek girin" der.

Atatürk " Yunan komutan hata etmiş, bayraklar şahısları veya sadece devletleri temsil etmez. Bir ulusun semboludur. bizde aynı hataya düşmek zorunda değiliz" diyerek bayrağı yerden kaldırtır.

Bir düşün bakalım, onlarımı okuyunca kemikleri sızlar bu insanların. Yoksa senin kızdığın şeyi okuyuncamı. Irkçılığa ırkçılıklamı cevap vermeliyiz.

gavura kızıp orucumu bozmalıyız.

Değerlerimize küfür etmeleri ve bizim buna küfürle karşılık vermiyor olmamız ki böyleyse eğer. Bizim kişiliksiz olduğumuzu göstermez. Ancak değerlerimize küfür etmeleri onların kişiliksiz olduğunu gösterir. Zira youtube da bir millete küfür edilmesi o milleti neden küçük düşürsün. Hakkında hiçbir fikri olmayan kişi bile, bir milletin değerlerine küfür edene kişiliksiz gözüyle bakar.

Şunada katılmıyorum, onlar küfür ediyor bizimkiler etmiyor vs. Merak etme bu tip zavallılar her millette var. Bende youtube kullanıyorum.

her millete karakteri bozuk adam çıkar da her uluslar arası ortamda barbar muamelesi görmemiz tesadüf değil.geçmişte tüm aykın doğu ve avrupa, hun moğul tatar akınlarıyla inim inim inledi.selçuklu osmanlı döneminde tüm komşularımızı işgal edip haraca bağladık. adamlar bizi günahları kadar sevmiyolar.resmen anadolu coğrafyasında fazlalık görüyolar. zaten ingilizlerin 1900 lerdne bri tezidir, türkler sarı ırktır orta asyaya geri yollayalım anadoluyda kukla devletçikler kuralım sömürelim. dertleri bu. komuşlarınd a işine geliyor, ondan sonra vur abalıya.

bir türk çocuğu olarak düne kadar yönettiğimiz adamların bize bu kadar hakaret etmesi ve bir kaşık suda boğacak kadar nefret etmesine karşı bu kadar hoş görüyü fazla görüyorum. dinsizin hakkından imansız gelir.anladıkları dilden konuşmak lazım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

CYRANO nun soyledıklerıne aynen katılıyorum.bızım ıcımızde kın nefret yok olmamalıda.bız her zaman barıstan kardeslıkten sevgıden yana olmalıyız.yoksa bızım onlardan ne farkımız kalır

ya adamlar bizi yok etmek için , orta asyaya geri göndermek için zamnaında anadoluyu işgal ettiler, yetmedi içimizdeki tüm etnik gurpları ayaklandırdılar, yetmedi ermenilere asalayı kurdurttular, yetmedi, kürtlere pkk yı kurdurttular daha hala hoşgörü hala höşgörü,kardeşim adamlar biiz orta asyaya geri yollicaklar diyorum bunun daha hoşgörüsü mü kalmış. dinsizin hakkından imansız gelir, anadıkları dilden konuşmak lazım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

saygılarımla...

Sevgili zedan kocaman yüreğinizden kocaman kelimeler dökülmüş.

Sizin gibi sğ duyulu insanlarla biz bu kirlenlişmiliğin önüne geçebiliriz.

Bu topraklarda yaşayan hiç kimseyi faşizan bir ruhla değerlendirmiyoruz.

Bin yıllık geçmişimizle ilk günkü gibi sizi kucaklıyor ve değer veriyoruz.

Bunun ne kadar önemli olduğu birgün anlaşılacak.

Dış kapının mandalı olmamanız çok güzel bir yaklaşım...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bak yine ayrımcılık yapıyosun bak en buyuk sorun bu gövenmemek turkiyedeki genc kurtlerin cogu eger apocu olsaydı AKP bukadar oy almazdı ... bu bir ikincisi savası kim başlattı emin diilim ama bence devam ettirmek sacma ve * * * * * Ç A gidin aranızdakiler ayrımcıları cıkartın diyorsu ha barzani de talabanide turk pasapotlarıyla dunyayı gezmedimi hala kuzey ırakta %75 (yaklasık) Türk Firmaları calısmıyorumu,peki neden aynaya bakmıyorsun ya da senin gibi dusunenler neden toplanıpta biz nerde hata yapıyoruz demiyor... her neyse ne dersen de ne hakaret edersen et ben ve benim gibi bi cok kurt genci bu vatanı seviyorve bu toprakta ölcek sana ve senin gibi dusunenlere inat... Baska forumlardaki olaylarıda buraya tasımasan sevinirim burası Saygın bi forum Kaliteli insanların yeri... Sradanların diil... yas olarak benden buyuksun belki benden daha cok sey biliyosun ama eger ırkcılık yaparsan sıradanlasırsın...

zedancım herkes senin kadar bilinçli değil bu konuda bu kavgalar bu savaşlar insan var olduğu sürece dvm edeceğe benziyor kan kanla değil suyla temizlenir!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ya adamlar bizi yok etmek için , orta asyaya geri göndermek için zamnaında anadoluyu işgal ettiler, yetmedi içimizdeki tüm etnik gurpları ayaklandırdılar, yetmedi ermenilere asalayı kurdurttular, yetmedi, kürtlere pkk yı kurdurttular daha hala hoşgörü hala höşgörü,kardeşim adamlar biiz orta asyaya geri yollicaklar diyorum bunun daha hoşgörüsü mü kalmış. dinsizin hakkından imansız gelir, anadıkları dilden konuşmak lazım.

nasıl yapacaksın bunu, Youtube'a girip sende küfür ederekmi yapacaksın ? Irkçı söylemlerlemi yapacaksın ?

Böylemi zafere ulaşacaksın. Onun yerine bir Youtube da sen yapabilirsin dimi. O zaman türklere yönelik hakeretlerede müsamahe edilmezdi otomatikman.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ya sizin bu kadar hoşgörü abidesi olmanız çok normal. kiminiz kürt kiminiz çerkes vs vs . o laflar size değil bizim soyumuza geliyor.sizin tuzunuz kuru. hatta türklerin şabanlık seviyesinde hoşgörülü olması işinize gelir.

bu yüzden bizi anlamanız sözkonusu değil.yahudi ispanyadan kovulur bize gelir,

çerkes rusyadan kovulur çardan kaçar bize gelir,

kürt ıraktan kovulur saddamdan kaçar bize gelir,

arnavut kosovadan kovulur sırptan kaçar bize gelir,tamam hepsine kardeşimiz gözüyle baktık,, kız aldık kız verdik akrabalık ilşkilerimiz var ancak türkler için dünyada tıpkı 1918 deki gibi bir sürek avı başlatıldı ve zamanında destek olduğumuz adamların size sırt çevirmesi ya da köstek olması canımızı sıkıyor.

bu ezik hatta kızların deyimiyle "izik" hoşgörü edebiyatından çok sıkıldım.beni orta asyaya geri göndermeye çalışan bu kafatasçı adamlardan gerçekten çok sıkıldım.anladıkları dilden konuşmak lazım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Allah askına hadi ben turkiyeli kurdum bana dersin bana inanmassın cunku kurdum die öyle diyosun ya ama allah askına turkum diyen arkdaslarımdan ne istiyorsun bu seferde onlara tuzu kuru diyosun kendi ırkından görmüsyosun resmen devsirme diyosun ya allah askına sen ne istiyorsun...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşım onların yaptıklarına kızarken aynı şeyi senmi yapmak istiyosun unutma sen kavga istersen kavga görürsün dostluk istersen dostluk!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Allah askına hadi ben turkiyeli kurdum bana dersin bana inanmassın cunku kurdum die öyle diyosun ya ama allah askına turkum diyen arkdaslarımdan ne istiyorsun bu seferde onlara tuzu kuru diyosun kendi ırkından görmüsyosun resmen devsirme diyosun ya allah askına sen ne istiyorsun...

evet açın bakın forumlara.

ispanyadan kovulmuş yahudiler mağdur olmuş

rusyadan kovulmuş anadoluya sığınmış çerkesler mağdur olmuş,

müslümanlığı seçmiş,makedon ,arnavut ve boşnaklar sırp hırvat komşuları tarafından mağdur edildiler.

ıraklı kürtler saddamın katliamlarından sonra 1988 ve 1991 de bir milyonu aşkın sayıda mülteci ile anadoluya sığındılar. şu anki yaptıkları resmen -******.

hepsine kardeşimiz dedik kucak açtık.insan olanın yapması gereken de buydu. çünkü bu insanlarınçoğu aç ve hastaydı.

ama bugun dünyada günah keçisi olduk.7 ülkeyle sınırımız var 5 i dünya tarafından tartışılıyor.hatta türk ermeni sınırı, iran ırak suriye sınırı tanınmıyor.yunanistanla deniz sınırımız 80 yılıdr belli değil.onların anadolu rüyaları ayrı bir alem.

forumlarda adamlar resmen en iyi türk ölü türk, ya ölün ya orta asyaya dönün havası hakim.bu kadar kafatasçı adamlara neden hoşgörü göstereyim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili zedan kocaman yüreğinizden kocaman kelimeler dökülmüş.

Sizin gibi sğ duyulu insanlarla biz bu kirlenlişmiliğin önüne geçebiliriz.

Bu topraklarda yaşayan hiç kimseyi faşizan bir ruhla değerlendirmiyoruz.

Bin yıllık geçmişimizle ilk günkü gibi sizi kucaklıyor ve değer veriyoruz.

Bunun ne kadar önemli olduğu birgün anlaşılacak.

Dış kapının mandalı olmamanız çok güzel bir yaklaşım...

cok tskr ederim arkdasım inan hep böyle dusundum ama sorun su ki kurt oldugum icin hep 1-0 yenik basladım derdimi anlatamadım..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sana kürtsün diye kızmıyorum.bu senin doğuştan seçemediği bir özeliği için kızılmaz.bu insani değil.ama hoşgörü edebiyatı yaptığın için kızıyorum.adamlar bizi bi kaşık suda boğacak. hoşgörüsü mü kalmış ...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

taunus aslında biraz haklısın, ******** biraz da "sen gel bakayım ne demek istiyorsun" demek lazım, ama bizim milletimizin Atatürk'ün de dediği gibi karakteri yüksektir, yüksek karakterli insanlar da bu kadar ********, **********************, ama bir gün sinirlenirsek neler yapabileceğimizi bütün dünya biliyor, hiçbirşeyimiz yokken bunu yapabileceğimizi kanıtladık, bu tarih sayfalarında var, Allah Atatürk'ün ruhunu şad etsin, haklılığımız ortada, hiçbirşey başaramayacaklarını anlayınca bir gün pes edip bunu kabul edecekler, ama bizi de baya bir uğraştırdıkları bir gerçek, ama hiçbir zaman *****************, ve kaybedecekler...

Şu bir gerçek ki Allah, güzel düşünüp barışa ve hayıra dayalı işler yapanlarla beraberdir. bkn; Kur'an-ı Kerim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sana kürtsün diye kızmıyorum.bu senin doğuştan seçemediği bir özeliği için kızılmaz.bu insani değil.ama hoşgörü edebiyatı yaptığın için kızıyorum.adamlar bizi bi kaşık suda boğacak. hoşgörüsü mü kalmış ...

Şu yazılanlara bir bakınız lütfen...Hoşgörü hayata uzlaşıyla yaklaşmak ve kardeşlik duyguları sizin için sadece bir edebiyattan ibaret.

Bize faşist kafalı insanları eleştirirken onlar gibi olmamızı salık veriyorsunuz.Bu düşüncenizde doğu halklarına yaklaşımınız gibi faşizan

ve aşırı ırkçı yaklaşımınızı pekiştiriyor....Peki biz türk halkı olarak daha ne diyelim ve ne söyliyelim...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ya sizin bu kadar hoşgörü abidesi olmanız çok normal. kiminiz kürt kiminiz çerkes vs vs . o laflar size değil bizim soyumuza geliyor.sizin tuzunuz kuru. hatta türklerin şabanlık seviyesinde hoşgörülü olması işinize gelir.

bu yüzden bizi anlamanız sözkonusu değil.yahudi ispanyadan kovulur bize gelir,

çerkes rusyadan kovulur çardan kaçar bize gelir,

kürt ıraktan kovulur saddamdan kaçar bize gelir,

arnavut kosovadan kovulur sırptan kaçar bize gelir,tamam hepsine kardeşimiz gözüyle baktık,, kız aldık kız verdik akrabalık ilşkilerimiz var ancak türkler için dünyada tıpkı 1918 deki gibi bir sürek avı başlatıldı ve zamanında destek olduğumuz adamların size sırt çevirmesi ya da köstek olması canımızı sıkıyor.

bu ezik hatta kızların deyimiyle "izik" hoşgörü edebiyatından çok sıkıldım.beni orta asyaya geri göndermeye çalışan bu kafatasçı adamlardan gerçekten çok sıkıldım.anladıkları dilden konuşmak lazım.

Üff, ya şu internet başına oturup, aslan kesilenler yokmu. hastayım onlara gerçekten.

Çerkes rusyadan kovulmuş çardan kaçıp buraya gelmiş. Otur iki gram tarih oku. Onun içinmi Çerkesler yenildikten sonra Ruslar elini kolunu sallaya sallaya Türk topraklarını işgal etti. Kafkasyada yüzlerce yıl çerkesler Türk sınırlarını korudu. Rus ordusu Çerkesleri aşıp anadoluya inemedi. Ne zaman çerkesler yenildi. O zaman anadolu toprağı rus işgalini gördü.

Ayrıca sen o aşağıladığın çerkeslere kurban ol. Çerkesler göç ettikleri her ülkede, o ülkenin gelişmesine, savunmasına en büyük katkıyı yapanlardan olmuştur.

Git Ürdün'e Ürdün kralını bile çerkes muhafızlar korur. Mısırda komutan, asker kelimesi geçince akla çerkesler gelir. Çerkesler Osmanlıya göç ettikten sonra, Osmanlı ordusunun paşalarının çoğu (hemen hemen hepsi) çerkes paşalar olmuştur.

Bir internet sitesi vardu bu zihniyette adamların takıldığı atsızdı sanırım bir gün okuyorum. Önce çerkesler, arnavutlar, lazlar bizim düşmanlarımızdır vs yazıyor.

Sonra bir bölümünün başlığı "Büyük Türk kahramanları" başlığın altında sayılan isimlere baktım.

satır şöyle başlıyor : Teşkilatı Mahsusa'nın büyük fedaileri, gerçek Türk aslanları

Yakup Cemil, Kuşçubaşı Eşref, İsmail Canbulat, Ömer Naci , Müşir Mehmet Ali vs... hepsi çerkes.

Yunanlılar İzmir'e ayak basında İlk kurşunu sıkıp şehit olan Hasan Tahsin'den bahsetmişler. Çerkes.

Nice Çerkes komutan ve fedainin adını yazmışlar.

iki sayfa önce, düşman bellemişlerdi iki sayfa sonra "büyük türk kahramanları" yapmışlar çerkesleri.

Arnavutlar kovulmuş Anadoluya gelmiş. Senin o Arnavut dediklerin, Balkanlarda yüzlerce yıl Osmanlının askerliğini yapmış, Osmanlı devletinin oradaki varlığını sağlamış askerler ve aileleri. Onlar oradan keyfinden göç etmedi. Enver Paşa ve Gazi Osman Paşa'nın emrinde yiğitçe savaştıkları için Osmanlı yenilince sürüldüler vatanlarından.

O ordan gelmişte, bu burdan gelmiş. Hepsini toplasan, Almanyaya göç etmiş Türklerin onda biri kadar değildir o da ayrı konu. Anca böyle internet başında aslanlık.

Git dostum, Youtube'da sende hakaret et , sende küfür et rahatla o halde. Niye bizim başımızı ağrıtıyorsunki.

Şu internet ırkçılığı modasındanda cidden sıkıldım ya.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şu yazılanlara bir bakınız lütfen...Hoşgörü hayata uzlaşıyla yaklaşmak ve kardeşlik duyguları sizin için sadece bir edebiyattan ibaret.

Bize faşist kafalı insanları eleştirirken onlar gibi olmamızı salık veriyorsunuz.Bu düşüncenizde doğu halklarına yaklaşımınız gibi faşizan

ve aşırı ırkçı yaklaşımınızı pekiştiriyor....Peki biz türk halkı olarak daha ne diyelim ve ne söyliyelim...

arkadaşım uzlaşı iyi niyetle yaklaşan adamla olur. kötü niyetli adamla uzlaşılmaz.kavga eder ,gerekirse savaşır haklarını korursun, bize karşı olan ülke ve etnik grupların tıpkı bize yaptıkları yöntemleri kullanmak lazım. biraz da onların canları yansın da akılları başlarına gelsin.hep biz mi şehit vericez, hep bizim mi ekonomimiz göcecek.

Üff, ya şu internet başına oturup, aslan kesilenler yokmu. hastayım onlara gerçekten.

Çerkes rusyadan kovulmuş çardan kaçıp buraya gelmiş. Otur iki gram tarih oku. Onun içinmi Çerkesler yenildikten sonra Ruslar elini kolunu sallaya sallaya Türk topraklarını işgal etti. Kafkasyada yüzlerce yıl çerkesler Türk sınırlarını korudu. Rus ordusu Çerkesleri aşıp anadoluya inemedi. Ne zaman çerkesler yenildi. O zaman anadolu toprağı rus işgalini gördü.

.

.

.

O ordan gelmişte, bu burdan gelmiş. Hepsini toplasan, Almanyaya göç etmiş Türklerin onda biri kadar değildir o da ayrı konu. Anca böyle internet başında aslanlık.

Git dostum, Youtube'da sende hakaret et , sende küfür et rahatla o halde. Niye bizim başımızı ağrıtıyorsunki.

Şu internet ırkçılığı modasındanda cidden sıkıldım ya.

sana mesajımın başında bir çerkes fıkrasıyla cevap vereyim.

bir çerkes diğerine ,biliyormusun , padişahımız çerkesmiş demiş.

diğeri de ona bakarsan peygamberimiz de çerkesmiş demiş.

o da diğerine zaten allah da çerkes demiş.

bu fıkrayı internette okudum.abartılı ama gerçeklik payı var.

zaten çerkes toplumuna göre beyaz ırkın hepsi çerkesti sonradan başka milletlere bölündüler.!!!!!!!!!!!!!!!!

evet osmanlıda çerkesler önemli konumlardalardı.kurtuluş savaşı sırasında onlar da bizimle beraber savaştılarsa da ahmet anzavur(sanıırm abhaz) ve ona bağlı çeteler çok da zarar verdi.çerkes ethem de osmanlı ordusunda başçavuşken tuttu paşalarla ordu komutanlığı mücadelesine girdi.onunda çok zararları oldu.keyfi olarak çok da adam astı.dünyanın neresinde ordular yönetmiş paşalar varken genelkurmay başkanlığına başçavuş getirilir. çerkesler çerkes ethem konusunda kesinlikle haksızlar. sadece çerkestir bizdendir o zaman savunalım zihniyeti var.

çerkeslerin türkiyede genel kurmay başkanı bakan olması türklerin ırkçı bir toplum olmamasından ileri gelir.ama açın bakın forumlarda türkleri kendilerinden aşşağı görürler.hatta kendi aralarında türkler için kısa boylu anlamına gelen ******* bir kelime kullanırlar.o kelimeyi biliyordum hatırlayamadım şimdi.

çerkesler rusyadan 145 yıl önce göç ettiler.ruslar zaman zaman topraklarımıza girdilerse de karsın işgali çok daha sonradır.arada neredeyse 70 yıl var.

güney kafkasya zaten çerkesler yenilmeden önce de gürcü ve ermenilerin ruslarla anlaşması yüzünden sürekli türk rus ve iran arasında hep el değiştiryordu.kafkasya rusların eline geçtiyse bunun en önemli sebebi hristiyan gürcü ve ermenielrin rusların tarafını tutması yüzünden oldu.

orta asyada ruslara direniş oldu çok kayıp verdiler.ancak orada siyasi hükümdarlar yani hanlar rus tarafını tuttular.ayrıca bozkır halklarının kaçıp sığınacakları ormanları ve dağları yok.düz ovada nasıl savaşacak insanlar.hepsi çoluk çocuk topa tutuldu.

balkan müslümanları yani arnavut makedon ve boşnaklar da osmanlı piyadesi sırplarla savaşırken ayaklanmıştır.gene de çok fazla hoşgörülüyüz. bu biraz fazla bence.

türkiye cumhuriyeti kuruldu kurulalı hem balkanlardan ,,,,hem kırımdan ,,,,,hem kafkasyadan, hem arap ülkelerindeki türkmenlerden ve iran azerilerinden ,afganistandan, hatta çinin uygur türklerinden hep göç aldı.

1930larda, 1940larda bu çok daha fazlaydı.2. dünya savaşı sıraları ve bitiminde resmen patlama yaşandı.1960lar 1970 ler ve 1980lerde hep devam etti.

1990larda saddamdan kaçan kürtler, bulgaristandan jivkovdan kaçan türkler, sırplardan kaçan boşnaklar, ermeni azeri savaşı azeri mültecileri derken sadece 1990larda gelenler milyonları bulur.

şimdi de hem yasal hem yasal dışı göç çok fazla.afrikadan bile gelen var. bize sığınanlar kesinlikle almanyaya gitmiş türkler kadar değil.kat kat fazla.bu da bizim kafatasçı bir toplum olmamamızdan gelir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

evet osmanlıda çerkesler önemli konumlardalardı.kurtuluş savaşı sırasında onlar da bizimle beraber savaştılarsa da ahmet anzavur(sanıırm abhaz) ve ona bağlı çeteler çok da zarar verdi.çerkes ethem de osmanlı ordusunda başçavuşken tuttu paşalarla ordu komutanlığı mücadelesine girdi.onunda çok zararları oldu.keyfi olarak çok da adam astı.dünyanın neresinde ordular yönetmiş paşalar varken genelkurmay başkanlığına başçavuş getirilir. çerkesler çerkes ethem konusunda kesinlikle haksızlar. sadece çerkestir bizdendir o zaman savunalım zihniyeti var.

Bak arkadaşım, bunu ukalalık olarak almada. Tarih konusunda çarpıtma yapacağın zaman, bunu bu forumda en son yapacağın kişi CYRANO'dur.

Aznavur, Padişahın ve Sadrazm damat ferit paşa nın emriyle harekete geçen ve silahlandırılan bir adamdır. Aznavur isyanını bastıran ise yine Çerkes Ethem'dir. İstanbul Hükümeti ile Ankara Hükümeti arasındaki mücadelede, İstanbul Hükümetinin işbirlikçi ve hain olması başka bir şeydir. Ancak İstanbul Hükümetinin ve Padişahın emriyle savaşmak başka bir şeydir.

Çerkes Ethem, Kuvay-ı Milliye'ye karşı gerçekleştirilen gerici isyanların hemen hemen tümünü bastıran adamdır Düzceden , egeden, yozgata kadar. Ki eğer Çerkes Ethem imdada yetişmeseydi, Aznavurun saldırılarıyla Egedeki Kuvay-ı Milliye hareketi yok edilecekti. Çerkes Ethem'e "hain" diyen ve bunu diyenlerin bile aslında bu ithamı içlerine sindiremedikleri resmi tarihte şöyle anlatır

"Aznavur padişah tarafından silahlandırıldı ve emriyle Ege'de Kuvay-ı Milliye hareketinin üstüne salındı. Aznavur karşısında Kuvay-ı Milliye büyük kayıplar verdi ve eskişehir isparta içlerine çekildi. Çerkes Ethem'in mudafai hukuka katılması ve emrindeki Kuvay-ı Seyyare birliklerinin Aznavur'u bozguna uğratmasıyla Aznavur tehlikesi atlatıldı"

Çerkes Ethem bir gerilla komutanıdır. Emrindeki Kuvay-ı Seyyare bir gerilla birliğidir. Gereksiz yere çok adam astı gibi bir iddia ise sadece karalamadır. Çerkes Ethem İsyanlar bastırmıştır. Ki Atatürk de bastırdığı isyanlardan sonra, isyancıların elebaşlarına Ethemden onlarca kat daha sert davranmıştır. Ülkenin düşman işgaline uğradığı bir günde işgalcilerle savaşanlara karşı halkı dini istismar ederek kışkırtanlara "Fransıza kurşun sıkan kafirdir, bu kuvayı milliyeciler italyandan daha gavurdur, onlara yardım eden cehennemlikti" kişilere gereken cezayı vermiştir. Tüm bu yaptıklarınıda Bizzat Atatürk'ün emriyle yapmıştır. Zira Atatürk'ün Çerkes Ethem'e gönderdiği bütün telgraflar Türk Tarih Kurumu arşivlerindedir ve daha sonra kitap haline getirilmiştir.

Çerkes Ethem sadece çerkeslerin desteklediği birisimidir.

Halide Edip Adıvar şöyle anlatır güncesinde :

"Ethem Ankara'ya silahli kuvvetleriyle girdigi zaman sokaklar doldurulmustu. Adamlari arasinda kadinlar da vardi. Ethem büyük sevkle karsilandi. Mustafa Kemal pasa otomobilini ona verdi. Bu Ankara'da bulunan tek otomobildi. Ethem TBMM'e geldigi zaman coskunlukla karsilandi."

İsmet Paşa ayağının tozuyla Ethem Beyi odasına çekip şöyle demiştir :

"Bizim Yozgat dolaylarindaki ayaklanisi ne yazik ki kökünden söndürecek bir gücümüz kalmamistir. Bu gerçegi aci da olsa aramizda açiga vurmaliyiz"

ve Ethem bey adamlarıyla Yozgata geçiş isyanı basıtırdı.

Çerkes Ethem, "devrim önce kendi çocuklarını yer" evrensel yasasına maruz kalmıştır. O bir gerilla komutanıdır ve akıbeti Che Guevara'dan farklı olmamıştır. Küba Devrimi nasılki en büyük mimarlarından Che Guevarayı ülkeyi terkedecek kadar dışladıysa. Atatürk'ün kendine en yakın silah arkadaşlarından birisi olarak gördüğü Çerkes Ethemde, dışlanmıştır.

Çerkes Ethem'i dışlayanlar ve onu bu sona itenler. 1929 da Atatürk'e İzmirde düzenlenen suikastten sonra. Suikaste yardımcı oldukları için yurt dışına kaçmış, yakalananlar idam edilmiş. Kaçanlarsa Ata ölene kadar yurda dönmemiştir ( Kazım Karabekir, Rauf Orbay vs) Yani Atatürk Cumhuriyet Fikrini kendilerince açtığında, şiddettle karşı çıkıp ve ölene kadar Ata'ya muhalefet eden. İzmir Suikastiyle onu öldürmeye çalışan kadro, Çerkes Ethem'inde başını yemiştir. Zira Çerkes Ethem'İn izmirde çıkardığı dergi, başından beri Cumhuriyet'ten bahsetmektedir.

Çerkes Ethem'e kurulan komplonun baş mimarlarından biri olan Topal Osman, Atatürkü öldürmek için ellerinde silah adamlarıyla beraber Atatürk'ün köşkünü basmış ve çıkan çatışmada ölmüştür.

Çerkes Ethem Paşalarla komutanlık yarışına falan girmemiştir. O Kuvay-ı Seyyare'nin dağıtılmamasını. ve her zaman bir güç olarak hazırda bulunmasını istemiştir.

Çerkes Ethem Vakasına bakıp bir şeyi göremeyenlerede göstereyim. Çerkes Ethem'in Kuvay-ı Seyyaresinin Cumhuriyetten sonraki adı "Özel Harp Dairesi" dir.

Çerkes Ethem vakası dünyada eşine az rastlanan bir vakadır. Resmi olarak "hain" ilan edilip. Kimsenin "hain" diye bahsetmediği. Hain ilan edenlerin dahi, yazılarında, anılarında Çerkes Ethem'den bahsetmekten kaçındığı. Bu ülkenin başkentinde, "itibarının iadesi" için nice devlet adamı, nice askerin yıllardır kulis faaliyetleri yürüttüğü. Ülkenin hiçbir tarihçisinin "hain" diye bahsetmediği bir kişidir.

çerkeslerin türkiyede genel kurmay başkanı bakan olması türklerin ırkçı bir toplum olmamasından ileri gelir.ama açın bakın forumlarda türkleri kendilerinden aşşağı görürler.hatta kendi aralarında türkler için kısa boylu anlamına gelen ******* bir kelime kullanırlar.o kelimeyi biliyordum hatırlayamadım şimdi.

Yada Çerkeslerin her göçettikleri ülkeyi vatanları bilip, o ülke uğruna savaştıkları için. Göç ettikleri ülkelerde devletlerin en güvendikleri tebaası oldukları için. Askerlik ve savaş sanatının büyük ustaları oldukları için. Göç ettikleri ülkelerin ordularında çerkes subay ağırlığı vardır.

Arkadaşım çarpıtma, moğollar ve kazaklari için kullanırlar bu kelimeyi. Türk oldukları içinde değil. Hem Moğollar hem kazaklar, Çarlık rusya yıkılana kadar Çarın en yakın adamları oldukları için. Ve ruslar kafkasyaya saldırdığında en önde savaştıkları için. Rusyada Çarlık yıkılıncada herkesten önce karşı saldırıya geçenlerde kazaklardır.

çerkesler rusyadan 145 yıl önce göç ettiler.ruslar zaman zaman topraklarımıza girdilerse de karsın işgali çok daha sonradır.arada neredeyse 70 yıl var.

Arkadaşım sen Balkanları Türk toprağı saymıyormusun ? Çerkesler bozguna uğradıktan sonra, Rus Ordusu balkanlara saldırmadımı. Ruslar Türk topraklarını işgale karstanmı başladı ? Ruslar karsa girmeden önce Balkanlara saldırdılar, Sivastoplu ele geçirdiler.

güney kafkasya zaten çerkesler yenilmeden önce de gürcü ve ermenilerin ruslarla anlaşması yüzünden sürekli türk rus ve iran arasında hep el değiştiryordu.kafkasya rusların eline geçtiyse bunun en önemli sebebi hristiyan gürcü ve ermenielrin rusların tarafını tutması yüzünden oldu..

Şeyh Şamil yenilene kadar Ruslar asla orada hakimet sahibi olamadı.

Halkının kişiliksiz olup olmamasını Youtube da küfür edip etmemesine bağlayan birisi için fazla iddiacısın. devam edicem.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bak arkadaşım, bunu ukalalık olarak almada. Tarih konusunda çarpıtma yapacağın zaman, bunu bu forumda en son yapacağın kişi CYRANO'dur.

Aznavur, Padişahın ve Sadrazm damat ferit paşa nın emriyle harekete geçen ve silahlandırılan bir adamdır. Aznavur isyanını bastıran ise yine Çerkes Ethem'dir. İstanbul Hükümeti ile Ankara Hükümeti arasındaki mücadelede, İstanbul Hükümetinin işbirlikçi ve hain olması başka bir şeydir. Ancak İstanbul Hükümetinin ve Padişahın emriyle savaşmak başka bir şeydir.

.

.

.

Halkının kişiliksiz olup olmamasını Youtube da küfür edip etmemesine bağlayan birisi için fazla iddiacısın. devam edicem.

evet ahmet anzavur padişah tarafından görevlendirildi.güney marmara çerkesleri de kendilerine sahip çıkmış islam halifesine çok bağlı oldukları için binlerce çerkes ve abhaz o tarafta saf tuttu.....o günün koşulalrı ve değer yargıları içinde çok da tuhaf olmayan bir durum.insan psikolojisini biraz anlamak lazım.ürdün çerkesleri de krala karşı gelmez yani.

çerkes ethem bir gerilla komutanı değil, osmanlı ordusunda başçavuş rütbesiyle çalışmış bir astsubaydı.,,,,,,,,,astsubay okulundan mezun olmuş biridir..(küçük zabit mektebi denirdi o zamanlar)askerlik bilimini ve terbiyesini hazmedememiş olsa da gayet iyi bilen biridir.che gibi doktorken adağa çıkmış askeliği bilmeyen biri değildir.abileri tevfik ve reşit ise subaydı.ancak çerkes ethem kişilik yapısı gereği,emir komuta tanımayan asi ruhlu biriydi.yaptığı işler ve anadoluda biraz da korkuya dayalı gördüğü ilgi başını döndürdü.bazı insanlar güce sahip olmayı hazmedemez.dünyada hiç bir orduda generaller varken başçavuşa ordu teslim edilmez. çerkes ethemin silahlı kıtaları osmanlı subaylarından emir almayı red ediyordu ve sadece çerkes ya da abhaz komutan istiyorlardı.savaş ortamında böyle bir saçmalık olmaz.onlara o ortamda çerkes subay mı arayacak paşalar. ayrıca dünyanın tüm gerilla güçleri de halka keyfi davranır ve zarar verir.

sadece çerkes ethem değil, kuvvayi milliye genelinde bir başıbozukluk, bir disiplinsizlik vardı. keyfi uygulamalar almış başını gidiyordu.halk desteğini kaybetmemek için düzenli orduya geçtiler.düzenli orduya geçildikten sonra kuvvayi seyyare niye kalsın. onların ne ayrıcalığı var.askerlikte kimeseye ayrıcalık tanınmaz.o zaman kimse o orduya inanmaz.çerkes ethem imtiyaz istedi.

devam edicem.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.