Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Uğraştıracak bir soru sanırım..;)

Misafir taurusmutis

Önerilen İletiler

• Cevaplar 73
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

ya cevabı ne zmn söylemeyi düşünüon acaba

Ahanda beni tanımayan biri daha..:w00t::D Üzgünüm ki çözülmesini bekleyeceksin..;)

sonuç bir sayı değil de harf olabilir mi

açıkçası çok düşünmedim ne olduğunu

Bir harfle ilgili sayı..;) Bence biraz düşün..:) (İpucu)

43 mü dedecim

Deden kurban sana,sen iste 43 diyip konuyu kapatayım fıstıkiçim..:hug:

taurus... ömürümü çürüttünn... :sweatingbullets: ya cevabı ver yada bir ipucu daha ver... vallahi düşünmekten yoruldum.. acı bize taurus

:D :D Az yukarda yazdığım 3. ipucu olsun madem..;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

iki olasılık deneyince ikinsinde de 71 çıkıyor. mantık şu.

1. 6'yı yoksayarsak 2+3=5 23 ve 25'deki ondalık sabit kalır. ve birlik olarak da toplam sonucu kullanılır. böylece 25 olur. ? yerine de gelecek sayının ondalığı 7 olmalı. ve 7+X=8 X=1 sayı böylece 71 olur.

2. 23 ile 25 arasındaki fark 2'dir. yani ondalıktaki rakam. ? ile 78 arasındaki fark da ondalıktaki sayı olur. yani 7. 78-7=71..

tabi bu iki olasılıkta da 6 yoksayıldı. sayılara fazla takılmamak gerektiği için..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

iki olasılık deneyince ikinsinde de 71 çıkıyor. mantık şu.

1. 6'yı yoksayarsak 2+3=5 23 ve 25'deki ondalık sabit kalır. ve birlik olarak da toplam sonucu kullanılır. böylece 25 olur. ? yerine de gelecek sayının ondalığı 7 olmalı. ve 7+X=8 X=1 sayı böylece 71 olur.

2. 23 ile 25 arasındaki fark 2'dir. yani ondalıktaki rakam. ? ile 78 arasındaki fark da ondalıktaki sayı olur. yani 7. 78-7=71..

tabi bu iki olasılıkta da 6 yoksayıldı. sayılara fazla takılmamak gerektiği için..

Öncelikle aramıza hoşgeldin arkadaşım..:clover:

Cevabını mantığıyla beraber verdiğin için teşekkür ederim.Ama yanlış.İlk ipucuna bakarsan orada ''Ğ'' kullanılmadığını yazmıştım.Yani,sayı var ama bir kelimeyi ortaya çıkartmalı konacak bu eksik sayı..;)

Buda 4.İpucu olsun hadi..:)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

peki çıkacak kelime herkesin bildiği bir kelimemi yoksa kendi çevrence mi bilinebilebilecek bir şey??

ayrıca hoşbulduk

ve 'J' var mı?

Herkesin bilebileceği bişey ve içinde ''J'' yok.Ama başka harf sormakta yok..;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sayı 9 kelime de hedef mi? sevgili taurustimus takıntı yaptım bak bu yüzden projemi çizemiyorum. cevabı söyle artık neymiş ki bu? başbakan gibi fıtık olup çankayaya çıkamıycam,acı bana .............. :sweatingbullets:

canım yaaa.. :lol: haklısın bu soru adama feleğini şaşırtır valla.. :unsure: f harfi ve 9 rakamı hariç bende buna benzer bi şeylere yaklaştım ama doğru iz üstünde olduğumdan şüpheliyim... :wassat:

ayrıca..artık cevap diye yalvaran arkadaşlar; Taurusmutis'in hepimizin haline bakıp sadistçe keyiflendiğini düşünmekteyim :w00t::shifty::lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

canım yaaa.. :lol: haklısın bu soru adama feleğini şaşırtır valla.. :unsure: f harfi ve 9 rakamı hariç bende buna benzer bi şeylere yaklaştım ama doğru iz üstünde olduğumdan şüpheliyim... :wassat:

ayrıca..artık cevap diye yalvaran arkadaşlar; Taurusmutis'in hepimizin haline bakıp sadistçe keyiflendiğini düşünmekteyim :w00t::shifty::lol:

canım diloşum....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

canım yaaa.. haklısın bu soru adama feleğini şaşırtır valla.. :unsure: f harfi ve 9 rakamı hariç bende buna benzer bi şeylere yaklaştım ama doğru iz üstünde olduğumdan şüpheliyim... :wassat:

ayrıca..artık cevap diye yalvaran arkadaşlar; Taurusmutis'in hepimizin haline bakıp sadistçe keyiflendiğini düşünmekteyim :w00t::shifty:

:devil::w00t::D:stuart:

İyi analiz..

Cevaplar yine yanlış,bence ufkunuzu biraz genişletin.İpuçlarına biraz dikkat etseniz çıkacak gibi geliyor yaw..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

? yerine gelecek rakam 1035 ama şifreyi söylemeyeceğim. Sana söyleyebillirim Taurus... Şifreyi öğrenmek istiyorsan öm' ne bakman yeterli :w00t:

Şifreyi bulup yazma işini de size bırakıyorum, ee hepimiz uzun zamandır ugrasıyoruz bu soruyla, şimdi ben hepsini söylersem haksızlık olur dimi? Ee hadi kolay gelsin... :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

? yerine gelecek rakam 1035 ama şifreyi söylemeyeceğim. Sana söyleyebillirim Taurus... Şifreyi öğrenmek istiyorsan öm' ne bakman yeterli :w00t:

Şifreyi bulup yazma işini de size bırakıyorum, ee hepimiz uzun zamandır ugrasıyoruz bu soruyla, şimdi ben hepsini söylersem haksızlık olur dimi? Ee hadi kolay gelsin... :clover:

Acaba neden şaşırmadım.. ;) Bir numarasın,harikasın,zekana hayranım..:hug::clover: Gerçi baya bi uğraştın ama sonunda buldun işte,tebrik ederim.Cevabında,şifrende doğru akıllı arkadaşım..:clover:

Evet sevgili arkadaşlarım;Cevap geldi ama şifre hala buraya yazılmadı,bulabilecek var mı..;) Hadi biraz daha kafa yorun,sonra diğer sorumu yazıcam..:D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.