Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

İKİZLER BURCU

Misafir ErdalAktaş

Önerilen İletiler

• Cevaplar 84
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu burcun kadınlarıda çok yönlü, son derece ilgi çeken cazip tiplerdir. Tıpkı erkekler gibi onları da anlamak kolay olmaz :D

müthiş bir burcuz yaa :D

anında değişebilen 5 dk önce ağlayıp 5 dk sonra gülebilen :D

çok iyi yorum yapabilen ve herşeyde söz söleyebilen bir burç :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu burcun kadınlarıda çok yönlü, son derece ilgi çeken cazip tiplerdir. Tıpkı erkekler gibi onları da anlamak kolay olmaz :D

müthiş bir burcuz yaa :D

anında değişebilen 5 dk önce ağlayıp 5 dk sonra gülebilen :D

çok iyi yorum yapabilen ve herşeyde söz söleyebilen bir burç :D

Son derece hak veriyor ve sonuna kadar katılıyorum sana :D Bu arada şizofrenlerin çoğu da bizim burçtan çıkıyormuş :D:w00t:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...

Bende İkizler burcuyum.Siteye yeni üye oldum. Geziniyorum inceliyorum her yeri. Öğrenmek benim işim.Bilmediklerim tatlı heyecanım. Bismillah deyip bastım cevaba. Nereye gidecek iletim onuda tam bilmiyorum:). Okudum çeşitli eleştirileri. Güldüm için için. Niye alınayım ki! Ben beni bilmiyormuyum.Çift karakterli iki yüzlü diyorlar bize. Ne çift karakteri kardeşim! onlarca karakter var içimizde.

Neden her ortama uyabiliyoruz sanıyorsunuz he:).

İçimizdeki onlarca karakter uyduruyor bizleri sizlere.

Varmı başka böyle bir burç sorarım size çatlayın patlayın işte. Kolaymı sanıyorsunuz onlarca karakteri bir bedende taşımayı? Bizim Dünyayı içine alan, hatta oda yetmeyip fezayı hatta oda yetmeyip nice Gayb Alemlerini içine alan mangal gibi yüreğimiz var. Kıymet bilene açıktır gönlümüz, tutar kavrarız bileğini alırız kalbimize sevgimize. Kıymet bilmeyene kapıyı gösterir(bak burada o mangal yürek aslana döner acımasızca merhametini parçalar siler gözünü kırpmadan)yol orada deriz. Neremiz eğri yalanı sevmeyiz çünkü yalanın kendisini biliriz. Yutmayız kardeşim katakullelerinizi:).Yutmuş görünür safa yatarız bakarız ne zaman açık verecek diye bu bizim en büyük oyunumuzdur tat alırız gerçeği görmek için beklemekten. O gerçek karşımıza çıktığında ne kadar üzülsekte gerçek oluğu için göğüsleriz her türlü kötü deneyimi. Sileriz gider beynimizden. Daha düşünecek çok şeylerimiz vardır çünkü. Bizim işimiz DÜŞÜNMEKtir çünkü.Siz gösterin bize gerçek yüzünüzü, çünkü bizden göreceğiniz yine kendinizdir. Yansımayız biz karşımıza, yansıtırız sizi kendinize. Biz havayız kardeşim tutsak etmeye çalışmayın bizi, bir delik bulur sızar gideriz.Hürriyet bizim vazgeçilmezimizdir.Biz gevezeyiz ya yazacaklarım bitmez şişirmeyim daha fazla kafanızı hadi :). Velhasılı kelam biz buyuz. Çözün anlayın haydi bizi......

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

O senin mükemmelliğin, burcun değil. ayrıca sana kötü bir haberim var:

Burç hesabı karıştı!

6.7 milyar insanın burcu değişti! Aslanlar yengeç oldu, koçlar balık! İşte yeni burç takvimi!

Antik çağdaki gökbilimciler, burç hesabı yaparken dünya yörüngesindeki kaymaları hesaba almadılar. Alman bilim adamlarının hesabına göre 6.7 milyar insanın burcu değişti.

Gökbilimciler, yüzyıllardır kullanılan burç sisteminin hatalı olabileceğini ve her gün gazetede okuduğunuz burcunuzun aslında size ait olmayabileceğini ortaya koydu. Bugün kullanılan burçlar kuşağı, yaklaşık 2200 yıl önce dünyadan bakıldığında dünyadan görünen güneşin 12 takımyıldızına göre yer aldığı konuma göre hesaplanıyordu. Doğum gününde güneş hangi yıldız kümesiyle (boğa, aslan ve terazi gibi) aynı çizgide yer alıyorsa burç da buna göre belirleniyordu. Ancak antik astrologlara göre güneş dünyanın çevresinde dönüyordu. Yani teorileri daha baştan hatalıydı. Dünyanın yörüngesinde her yıl meydana gelen değişiklikleri de hesaba katmaları o günkü bilgileriyle mümkün değildi. Alman bilim adamlarına göre işte bu bilgi eksikliği, burç sisteminin baştan hatalı olduğu anlamına geliyor.

Vatan'daki habere göre Dusseldorf Üniversitesi’ne göre Güneş’in burçlar için “sıfır” noktası sayılan 21 Mart’taki ilkbahar noktası, yörüngedeki değişiklik nedeniyle her yıl hafif hafif batıya doğru kayıyor. Bu da yeni bir burç haritasının varlığını ortaya çıkarıyor. Yörüngedeki bu hareketle yüzyıllar içerisinde dünyanın dönüşünde 36 derecelik bir sapma gerçekleşti. Burçlar da 2200 yıl öncesine göre 10’da bir oranında yani yaklaşık bir burç kaydı. Bu hemen hemen herkesin burcunun kaydığı anlamına geliyor. Yani 220 yıl önce 27 Kasım’da doğan biriyle 1960 yılında 27 Kasım’ında doğan birinin burcu aynı değil. 29 Kasım ve 17 Aralık arasında doğanlar da sıralamaya sonradan giren 13’üncü takımyıldız Ophiuchus (Yılan) burcuna giriyor.

yanlış burca bakıyosunuz yani :cokkomik:

O Alman bilimadamlarına söyleyin biz yanlış burca bakmıyoruz.Sanırım onlar yanlış yere baktılar ;) Nereye baktıklarınıda Allah bilir :shuriken:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bende ikizler burcuyum. Lise dönemlerimde burcum yüzünden paronayak olacaktım nerdeyse. Çünkü o dönemlerde yeni birileriyle tanıştığında ilk sorulan sorulardan biriydi burcun ne diye. Ben ikizlermiş doğum tarihime göre dediğim anda karşımdakinin yüzü ekşir bir ıyyyyy çeker ikiyüzlü şeyler sizi derdi. O kadar çok kişiden duydum ki bunu alla alla gerçekten bende öylemiyim gibisinden garip garip düşüncelere girmiştim Eee bi taraftan da zaten ergen psikoloji var üzerimizde. Ya bende neden yay gibi aslan gibi karizmatik bir burç olmadım ki diye hayıflandığımı bile hatırlarım. Hatta üniversiteye başladığımda burcumu soranlara o anda aklıma gelen hangi burçsa onu derdim ikizler haricinde :)

Neyse artık barışığız burcumla. Ama cidden garibiz... Mesela bir an çocuk sahibi olup mulu bir yuvam olsun beni seven bi kocam olsun geçinip gidelim diye düşünürken anında bundan vazgeçip evlilikte neymiş evlilik aşkı (aşık ta olmayız ya aşık olduğumuzu sanar peşine takılırız sonra ne yapıyom ben ya deyip tabana kuvvet kaçarız) öldürüyor deriz. Mesela suskun suskun oturursun ne oldu canın mı sıkkın derler hayır dersin inanmazlar yalan söylüyorsun derler ama o anda kafanda 40 tane tilki zaten cirit attığından dolayı onlara sadece ağzından hayır kelimesi çıkar. Mesela çok zor arkadaş olurlar insanlarla. her gülüp konuştuğu insanla arkadaş sanılmasın. sadece arkadaş adayıdır onlar. Ama birinide arkadaş olarak kabul ederse eğer o kişi istediği kadar gıcık olsun yinede arkadaşım der sahiplenir her zaman her yerde onu. falan filan uzar gider. Bi de bizler için kendini anlatmayı çok sever derler. Susayım bari :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.