Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Katletmediğimiz kimse kalmamış...

Tengeriin boşig

Önerilen İletiler

İçinde bulunduğumuz ve Dersimli Alevilerin "Kürtleştirilmeleri"

ve Batı'nın "Ulus Yaratma" projesi ile yapay ulusların yaratılması sürecini bir yana bırakırsak;

Kapımızda Ermeni Soykırımı!'ndan sonra bir çok Soykırım iddialarının olduğunu hatırlatmak gerekiyor...

Daha yeni başladık!

Durun bakalım...

Türkiye'de Ermeniler Katledilmiş...

Sene 1915...

Henüz Osmanlı Devleti var ve Türkiye'nin esamesi bile yok ama olsun;

Türkiye katletmiş diye biliyor herkes...

Sayısı: 1,5 milyon...

Yüce rabbimin izniyle, 2015'e kadar 2 milyona çıkarırız o sayıyı...

Türkiye'de Kürtler Katledilmiş...

Sene...

Nereden alırsanız alın; bugüne kadar getirin...

Net bir sayı yok;

Gün geçtikçe yenilerini ekliyoruz nasılsa...

Yine de milyonlarla ifade edelim...

Türkiye'de Süryaniler Katledilmiş...

1915 yılında...

Türkiye henüz kurulmamış bile ama olsun, Türkiye'de katledilmişler...

Herkes öyle biliyor...

Sayıları, Ermenilerden de fazla:

2 Milyon...

Şaşırmayın; bakın... -http://www.savaskarsitlari.org/arsiv.asp?ArsivTipID=5&ArsivAnaID=30901-

Türkiye'de Asurlar katledilmiş...

Yine 1915 yılında...

Türkiye kurulu değil ama olsun, Türkiye katletmiş...

Öyle biliniyor...

Sayıları mı?

Hiç şaşırmayın;

Geride kimse kalmadığına göre

En azından 1,5 milyon kadar da onlar katledilmişlerdir...

Türkiye'de Rumlar da katledilmiş...

Bakın bu biraz insaflıca;

1920lerde geçiyor...

Yunanlılar'ın katlettiği Türkmenler mi, Egeliler mi?

Aman canım, onlar ölüversinler;

Tüm Ege neredeyse temizlenecek hale mi gelmiş;

Hiç önemi yok!

Ona aldırmayın, Rumları katletmişiz biz, sen ne diyorsun?

Tüm Ege'yi temizlemişiz!

Gerçi mübadele ile ve Yunanistan ile Uluslararası Hukuk çerçevesinde nüfus değişimi ile oldu bu ve karşılıklı idi...

Kimse de silahla falanla öldürülmedi;

İnsanların başlarında uluslararası komisyon vardı, kontrolörler vardı...

Aman canım olur mu hiç?

Öldürdük biz onları, hepsini katlettik!

Kaç tane mi?

Tüm Ege'yi temizlediğimize göre, en insaflı ve en az hesapla;

1,5 milyon kadar da onlar oluversin;

Süryanilerden daha fazla değillerdi sanırım...

Daha duuuuurrr

Biz Pontuslular'ı da katlettik ya hu!

Tüm Doğu Karadeniz'i temizlediğimize göre;

1 milyon kadar da onlar oluversin...

Onları hangi ara katlettik, onu bilmiyorum;

Kusura bakmayın...

Balkanlarda da katliamlar gerçekleştirdik!

Bulgar ve Yunan çetelerinin öldürdükleri ve katlettikleri Göçmenlere bakmayın siz;

Türkiye'ye ancak yarısı kadarı canlı ulaşabildi ama olsun;

Onların öldürülmelerinin önemi yok!

Biz, daha doğrusu Osmanlılar, Balkanlarda da katliam yapmışlar...

Ay pardon; Türkiye'de yapılmış bunlar ama balkanlarda...

Bulgarları ve Yunanlıları katletmişiz...

Sayısı mı?

Valla senesini de sayısını da net bilmiyorum ama yapmışız işte;

Toplamına 1 milyon deyin gitsin...

Sayıya vuralım mı?

Ermeniler: 1,5 milyon

Süryaniler: 2 milyon

Kürtler: hala artışta...

Asuriler: 1,5 milyon

Rumlar: 1,5 milyon

Bulgarlar vs: 1 milyon...

Toplam: 7,5 milyon kadar kişiyi katletmişliğimiz var...

Birinci Dünya Savaşı'nda dünya genelinde ölenlerin toplam sayısı: 8.556.315

Bundan 7,5 milyon'u çıkar: 1.056.315...

1.056.315 kişi çapında kimleri katlettik, orasını bilmiyorum işte...

Gözümüzü o kadar kan bürümüş olmalı ki;

Arada Türkmenleri falan da kesmiş olmalıyız!

Hızımızı alamamışız...

O sıralarda Osmanlı'nın toplam nüfusu mu neydi?

Toplam 14 ile 16 milyon arasında...

Yani Osmanlı Ülkesindeki insanların, eğer en çok sayısı ele alırsak, yarısını

Osmanlı kendi kendisine katletmiş!

Ah, pardon yaa;

Türkiye olacaktı...

1915 yılındaki katliamları, 1923 yılında kurulmuş olan Türkiye gerçekleştirdi; çok pardon!

(tabii ki o katliamlar olduysa)

O değil de;

Türkiye'ye kusacağınız başka kin var mı?

Onu merak ediyorum ben...

Yok yok, onu merak etmiyorum, şaka...

Şunları merak ediyorum:

- Bunların tümüne birden inanan var mı?

- Ve bunlar nedir? Ben bu iddiaların tümüne birden bakınca bir anlam veremedim çünkü...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ve Batı'nın "Ulus Yaratma" projesi ile yapay ulusların yaratılması sürecini bir yana bırakırsak;

Kapımızda Ermeni Soykırımı!'ndan sonra bir çok Soykırım iddialarının olduğunu hatırlatmak gerekiyor...

.

.

Biz neymişiz abi ya..

kendimden bile korktum !!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

.

.

Var "sevgili Boşig" bunların hepsine inanlar da var hatta bu forumda da emin olun vardır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türkiye'ye kusacağınız başka kin var mı?

Onu merak ediyorum ben...

Yok yok, onu merak etmiyorum, şaka...

Şunları merak ediyorum:

- Bunların tümüne birden inanan var mı?

- Ve bunlar nedir? Ben bu iddiaların tümüne birden bakınca bir anlam veremedim çünkü...

[/b][/size][/font]

:) çok şükür sıradakiler gelsin. Ben sıradakileri nasıl katledeceğimizin usullerini kara kara düşünmeye başladım bile. Bu kadar çok kişiyi katledince hepsini aynı usulde öldürmek şanımıza yakışmaz herhalde. :D

Eline sağlık güzel bir yazı olmuş her zaman ki yazıların gibi. :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türkleri eli kanli olarak gösterme siyaseti aslinda Avrupalilarda vardir,bizde herseyin ithal olmasi gibi Türkleri eli kanli gösterme siyasetide ithaldir.

Agos gazetesi yazari Ermeni Hrant Dink'in öldürülmesinden sonra ,illi ve kültürel degerlere karsi daha önce emsali görülmemis bir psikolojik kampanya baslatilmistir.Cinayeti isleyen katilin yargilanmasi bir kenara birakilmis ve milletin degerleri ve kültürü insafsizca yargisiz infaza tabi tutulm,ustur.Yapilan degerlendirmeler,analiz ve yorumlar elestiri sinirini asarak Türk milletine yönelik hakaret ve asagilamalara dönüsmüstür.Nereden bakilirsa bakilsin yapilanlarin,Türklük,kültür,milli deger ve dirence yönelik oldugu hemen farkedilecektir.Öteden beri her firsatta sehit,gazi,Türk,Türklük,vatan,vatansever,milli,milliyet,milliyetcilik kavramlarina yapilan saldirilarin ayni amaca hizmet ettigi bilinmektedir.

Soykirim yalanlari ile Türk milleti sucluluk psikolojisi icine sokulmaya calisiliyor.Dink'in öldürülmesinin ardindan Referans gazetesi "Bir millet hoyratca susturdugu evladina agliyor"basligi atmis,bu gazeteye göre "Bir millet Dink'i hoyratca susturmus".Bir millete düsmanlik bu sinirlara kadar gelmisse ülke ve millet cok büyük bir ihanetin pencesinde demektir.Bölücüleri ile,ithal aydinlari ile millete yapilan saldirilarin arkasinda mideleri Türk düsmanlarinin paralari ile doyanlar vardir.

Gazete köselerine yuvalanmis olan bazi libos ve ithal yazarlar bütün gücleriyle,Türk milletini mahkum etmek icin mücadele vermekteler.Bölücülük sadece dagda silahla olmaz,bölücülük hayatin her safhasinda vardir.Medya,siyaset,kültür ve sanat yoluyla yapilan bölücülük terör icin alt yapi insa etmek görevini yerine getirir.Sosyal ve kültürel alanlara atilan tohumlar,diger alanlarin katkisindan beslenir fiziki yani eylem baglaminda aktiflesir.Bugün medya tarafindan TSK'ya,Devlete ve millete yapilan saldirilari bu anlamda degerlendirmek gerekir.Millete saygisi olmayanlarin,Millete kasti olanlarin,Milletin Ordusuna Devletine saldirmalari cok dogaldir.Bugün,Türk milletini soykirimlarla suclayan ister aydin ister siradan birisi olsun,Millete saygisida yoktur ve de millete kasti vardir.

Türk milletini,tarihini,kültürünü,milli,ahlaki ve insani degerlerini hedef alan saldirilarin gercekte tek bir maksadi vardir.Topragin yani egemenligin Türklerde olusu.Iste,bu amacla kurulmus ve adina hicte uymayan 'SIVIL TOPLUM ÖRGÜTLERI'ki bunlarin amaci Türklügün egemenligini kirmaktir.Sivil toplum örgütü olma özelligine sahip degillerdir kendilerini öyle lanse etmektedirler.IHD denilen ve sözüm ona sivil toplum örgütü oldugunu iddia eden bir örgüt,sadece teröristlerin haklari icin mücadele verir,insan haklari icin degil.

Önasya topraklarindaki TÜRK egemenligini iclerine sindirememis olan gücler bütün varliklariyla aktiflesmislerdir.Soykirim iftiralarini,Kürtler eziliyor yalanlarini,bölücü Kürt isyanlarinin savunulmasini TÜRK EGEMENLIGINE KARSI bir proje olarak ele almaliyiz.Bastaki AKP iktidari bu projenin icerisinde ve hatta organizatörlügünü yapmaktadir.Kibris'in Rumlara peskes cekilmesi,Ermenistan'a yalakalik,AB'nin kucagina oturma gayretlerini,ABD'ye kayitsiz sartsiz baglanmis olmayi bu projeden ayri tutamayiz.

Son olarak,Türk milleti irkci olamaz,Türklerin tarihi bunu belgeler.Irkcilik yapanlar,Ermeniler ve irk olmadiklari halde Kürtcülerdir.Türkleri irki gösterme gayretlerini,yavuz hirsizin ev sahibini bastirmasina benzetebiliriz.Sevr'in hevesi Lozan'la kursaklarinda kalanlarin bugün Sevr'i hortlatmaya calismalari traji komik bir durumdur.Ne tesadüf ki Lozan'la amaclarina ulasamayanlarla bugün Türkleri soykirimlarla suclayanlar ayni kesimlerdir,onlarin namina Türkleri soykirimla suclayanlarda para ile tutulmus yalanci sahitlerdir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben inanıyorum...... (Mübalağa edilenler dışında.)

Bir şeye daha inanıyorum...:

Faşizmin zalimi mağdur, mazlumu mundar göstermesine..

Ey Faşizm, sen nelere kadir mişsin?

Ay, bayılırım ben bu "Faşist" kompleksine...

Sizin kafanızdaki kalıplara mı uymadılar?

Kesin faşisttirler...

Hiç şüpheniz olmasın!

Mübalağalar dışında ya da çerçevesinde inanmaya devam edebilirsiniz;

Engel yok!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Üzerinde ayrı ayrı durulması gereken konuları eksik ve belirli söylemlerden geldiğiyle sınırlı olarak ortaya koyup ilginç bir çorba oluşturmuşsunuz. Buna bakarsak eğer hiçbir şey yok tabi.

Haklı olduğunuz noktaysa şu: Kendimizi sorgulayacağız ama bunu dahi gerçekçi yapacağız; öyle ya bu işin diğer tarafları da var. Tarihi iyisiyle ve kötüsüyle tek başına Türk tarafı yazmıyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yok biz cok masumuz. osmanliyi anarken ejdadimiz diyerek övünürüz, Fatih'in, Yavuz'un posterleri en cok satilanlardan ve bizler Osmanliyi cihana hakimdi diye yere göge sigdiramayiz. Ehh Osmanli bunlari seker dagitarakmi yapti dersiniz?

Sonrakilerde Osmanlinin varisleri yani takipcileri saolsunlar onlarda ülkeyi seker dagitarak yönettiler.

Son olarakta sunu söyleyebiliriz, biz kimseyi öldürmedik, katletmedik, mesela tüm fetihler , balkan istilasi, arap yarimadasinin isgali,..... bunlarin tümü bize hediye edildi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Üzerinde ayrı ayrı durulması gereken konuları eksik ve belirli söylemlerden geldiğiyle sınırlı olarak ortaya koyup ilginç bir çorba oluşturmuşsunuz. Buna bakarsak eğer hiçbir şey yok tabi.

Haklı olduğunuz noktaysa şu: Kendimizi sorgulayacağız ama bunu dahi gerçekçi yapacağız; öyle ya bu işin diğer tarafları da var. Tarihi iyisiyle ve kötüsüyle tek başına Türk tarafı yazmıyor.

Bu çorbayı ben oluşturmadım Ali...

Ben sadece, oluşturulan çorbayı, burada topladım...

Son zamanlarda, forumda Kürtçü hevesler ile tartışan bir kaç arkadaşın iletilerine baktığımda ve bu iletiler içerisinde yer alan alıntıların kaynaklarını incelediğimde, gördüğüm şey,

Yine aynı kesimin Ermeni, Süryani, Asuri, Rum, Pontus gibi bir takım söylemleri iyiden iyiye bellemiş oldukları idi...

Ve forumda da bu birkaç kere kullanıldı...

İlginç olan şu ki;

Bu olayların yaşandığı ülke olarak imlenen ülke; Türkiye...

Oysa 1915'de ne bir Türkiye vardır, ne de Türkiye'yi oluşturacak kadro, öyle etkin bir konumdadır...

Fakat örneğin 1915 Ermeni olayları için şu ibare geçiyor:

"Türkiye'de Ermeniler Katledildi!"

Süryaniler için aynı ifade:

"Türkiye'de Süryaniler Katledildi!"

Yine Asurlular için:

"Türkiye'de Asurlular katledildi!"

Bunu özellikle Kürtçü kesim sahiplenmiş durumdalar;

Yani bir "Mazlum Edebiyatı" işlenmeye çalışılıyor ve bunu da,

Kendilerine karşıt olarak belirledikler "Türkiye Cumhuriyeti" hedefinde yapıyorlar...

Bu bir yana, tamamen tarihsel gerçekliklerden de koparak;

Bir "Rum Katliamı"nın da yaşandığını iddia ediyorlar...

Peki;

Ermeniler, Türkmenleri de bırakın, Kürtleri bile katletmediler mi?

Yunanlılar, Batı Anadolu'da katledilmedik köy bırakdı mı?

Balkanlardaki Türkmenler katledilmedi mi? (Türkiye'ye, yola çıkanların neredeyse yarısı kadarı sağ varabildi).

Ruslar'da katletmedi mi Kafkaslarda onlarca Kafkas kökenli halkı?

Osmanlı'nın bu kitleler üzerinde olumsuz uygulamaları var mıydı, yok muydu;

Bunu elbette ki incelemek ve ortaya koymak lazım...

Fakat, örneğin Süryaniler için "2 milyon kişi öldürüldü" demek nedir?

Ermeniler için "1,5 milyon öldürüldü" diyebilmek ne demektir?

Sayıyı topladığımda, benim yaptığım "çorba" oluyor!

Fakat bu sayıları ben değil, bu iddiaların sahipleri veriyor?

Ben sadece topluyorum!

Bakın,

I. Dünya Savaşı, her savaş gibi, kazanan için bile insanlık adına büyük bir kayıptır ve utançtır...

O dönemde yaşananlar da insanlık ayıbıdır...

Benim anlamlandıramadığım ise şudur;

O dönemde kırıma uğrayanların başında Türkmenler de gelir...

Fakat kimse de bunu görmez!

Uzatmaya gerek yok:

Ben; tutarlı, onurlu ve ilkeli bir insandan, etnik-köken ayrımı yapmadan, her türlü kıyımın hesabını, gerçeklere ve sağ duyuya dayanarak, ayrım yapmadan sorabilmesini beklerim...

Kıyımın sorumluluğunu da, o kıyımı yapanlara teslim etmesini beklerim...

İster mübalağalı inanın, ister mübalağasız...

Bu olgunluğun var olduğunu sanmıyorum ne yazık ki...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İddialar bu söylemlerle sınırlı değil. Kaynağınızı bilemem. Ama mesela Ermeni konusu doğrudan Türkiye Cumhuriyeti'ne değil onun gerek eylemsel gerek düşünsel temellerini oluşturan İttihatçılara yüklenir. Sayı hakkında bildiğim kadarıyla farklı iddialar var yine. Bu sadece bir örnek.

Dediğim şu: "Şöyle bir" bakarsak yanılabiliriz, o zaman bir şeyler olsa da yok gibi gözükebilir bize.

İşi tek taraflı ele almaya ben de karşıyım. Orada hak veririm size.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:clover::clover::clover:

Sagolun bu yorumunuz icin! :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türkiye'de Ermeniler Katledilmiş...

Sene 1915...

Henüz Osmanlı Devleti var ve Türkiye'nin esamesi bile yok ama olsun;

Türkiye katletmiş diye biliyor herkes...

Sayısı: 1,5 milyon...

Türkiye Osmanli devletinin devamidir, degisen sadece devlet sistemidir. Ermeni olaylari Osmanli iktidardayken yasanmistir, ama Türkiye Cumhuriyeti devamli savunmada oldugu icin ve dönemin olaylarini anlatirken Osmanli'yi hakli cikarir gibi bir tutum gösterdigi icin 85 yil sonra günümüzün insanlarinin yasanan olaylardan Türkiye'yi sorumlu tutmasida kacinilmaz.

Madem Ermeni olayinin Türkiye ile alakasi yok o halde Türkiye cikar uluslararasi camiaya ve kendisinin olayla ilgisi olmadigini, eger bir suclu varsa ve bulunmasi gerekiyorsa Osmanliyi isaret eder.

Ikii oynayarak tarih degistirilmez. TC yeni nesillerine okullarda devamli Osmanli tarihini anlatirken kendi tarihleri olarak anlatiyor, yani Tükün tarihi olarak. Hemde positiv olarak anlatiyor okul kitaplarinda. Türkiye'de 70 milyona sorun bakalim Istanbul'u kim fetih etmis diye. Cevap 100% Türkler olacak. Burada Osmanli ile Türkü ayri ayri göstermeye de gerek yok. Degisik olan sadece sistem.

Diger tarfatan Türk'ler hakkinda "barbar" denilmesi üzerinede ciddi sekilde düsünmemiz gerekmezmi. Yani tüm dünya bir olmusta hep beraber masum ve sütten cikmis biz Türk'lere karsi iftirami üretiyorlar?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

.

.

.

Duruuuun! bir kaç şeyi unutmuşsunuz.

Sddam'ın öldürdüğü Kürtler de var ya...Kim bilir belki Ergenekoncuların parmağı vardır bu işte de onuda ekleyelim.1 milyon da onlar.

Ha! birde Orta Asyada katletdiğimiz Çinlilerde olabilir belki...

Bir bunuda araştırmak lazım.

onlarında sayısı 5-10 milyon kadar vardır malunuz ya kalabalıklar.Böylelikle sayı epey arttı galiba.

Evet Şimdi sıra geldi bu insanlara haklarını vermeye,özür dilemek yetmez...

Hımm bir bakalım Yunanistan'a İstanbul'a kadar olan yerleri verelim.

Ermenilere Kars ve çevresi,

Çin'e gerek yok,

Bulgarlara gerek yok,

Karadeniz'de Pontus-Rum devleti,

başka kaldımı ha durun en önemlisini unuttuk.

Kürtler de Güneydoğu Anadolu'da bağımsız bir devlet verdikmi anlaşmış olduk.(başka kaldıysa siz de ekleyebilirsiniz).

Bizde nerede yaşarsak artık Allah kerim Marsa veya jupiter'e göç edebiliriz.Tabiii oradan da uzaylılar kovmazsa...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Duruuuun! bir kaç şeyi unutmuşsunuz.

Sddam'ın öldürdüğü Kürtler de var ya...Kim bilir belki Ergenekoncuların parmağı vardır bu işte de onuda ekleyelim.1 milyon da onlar.

Ha! birde Orta Asyada katletdiğimiz Çinlilerde olabilir belki...

Bir bunuda araştırmak lazım.

onlarında sayısı 5-10 milyon kadar vardır malunuz ya kalabalıklar.Böylelikle sayı epey arttı galiba.

Evet Şimdi sıra geldi bu insanlara haklarını vermeye,özür dilemek yetmez...

Hımm bir bakalım Yunanistan'a İstanbul'a kadar olan yerleri verelim.

Ermenilere Kars ve çevresi,

Çin'e gerek yok,

Bulgarlara gerek yok,

Karadeniz'de Pontus-Rum devleti,

başka kaldımı ha durun en önemlisini unuttuk.

Kürtler de Güneydoğu Anadolu'da bağımsız bir devlet verdikmi anlaşmış olduk.(başka kaldıysa siz de ekleyebilirsiniz).

Bizde nerede yaşarsak artık Allah kerim Marsa veya jupiter'e göç edebiliriz.Tabiii oradan da uzaylılar kovmazsa...

Buyrun size alakasiz sekilde yine Kurtleri sorunun icine cekme gayretleri...

Yahu bu bolunme paranoyasi sizleri cidden allak bulak etmis be kardesim!

Acayip bir korkuyla yasiyorsunuz!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türkiye Osmanli devletinin devamidir, degisen sadece devlet sistemidir. Ermeni olaylari Osmanli iktidardayken yasanmistir, ama Türkiye Cumhuriyeti devamli savunmada oldugu icin ve dönemin olaylarini anlatirken Osmanli'yi hakli cikarir gibi bir tutum gösterdigi icin 85 yil sonra günümüzün insanlarinin yasanan olaylardan Türkiye'yi sorumlu tutmasida kacinilmaz.

Madem Ermeni olayinin Türkiye ile alakasi yok o halde Türkiye cikar uluslararasi camiaya ve kendisinin olayla ilgisi olmadigini, eger bir suclu varsa ve bulunmasi gerekiyorsa Osmanliyi isaret eder.

Ikii oynayarak tarih degistirilmez. TC yeni nesillerine okullarda devamli Osmanli tarihini anlatirken kendi tarihleri olarak anlatiyor, yani Tükün tarihi olarak. Hemde positiv olarak anlatiyor okul kitaplarinda. Türkiye'de 70 milyona sorun bakalim Istanbul'u kim fetih etmis diye. Cevap 100% Türkler olacak. Burada Osmanli ile Türkü ayri ayri göstermeye de gerek yok. Degisik olan sadece sistem.

Diger tarfatan Türk'ler hakkinda "barbar" denilmesi üzerinede ciddi sekilde düsünmemiz gerekmezmi. Yani tüm dünya bir olmusta hep beraber masum ve sütten cikmis biz Türk'lere karsi iftirami üretiyorlar?

Çanakkale Savaşlarını, Kurtuluş Savaşı'nın bir parçası sanan bir kimseye ne anlatabilirim bilmiyorum;

Fakat Türkiye Cumhuriyeti'nin hangi yönden Osmanlı'nın bir devamı olduğunu sormak isterim...

1- Siyasi olarak devamı değildir;

Çünkü Osmanlı Devleti bir imparatorluktur; Türkiye Cumhuriyeti ise Ulus-Devlet'tir...

2- İlke olarak devamı değildir;

Çünkü Osmanlı Devleti bir monarşi'dir; Türkiye Cumhuriyeti ise Cumhuriyet'tir...

3- Toplumsal yapı olarak devamı değildir;

Çünkü Osmanlı Devleti farklı dini ve etnik kitleleri dini ve etnik örgütlenmeleri ile yaşatırdı; Türkiye Cumhuriyeti'nde böyle ayrıcalıklı kesimler yoktur...

4- Askeri yapı olarak devamı değildir;

Osmanlı Ordusu zaten dağılmış durumdır; Türkiye Cumhuriyeti Ordusu, bir halk ordusu niteliğindedir...

5- Anlayış olarak devamı değildir;

Türk Ulusal Mücadelesi, en başta Osmanlı Devleti tarafından yok edilmek istenmiştir...

6- Temsil olarak devamı değildir;

Lozan Antlaşması görüşmelerine bile Osmanlı Hükümeti ile Türk Ulusal Hükümeti temsilcileri ayrı ayrı davet edilmişler; Türk Hükümeti'nin, Osmanlı'nın devamı olmadığı ve ayrı bir yapılanma olduğu uluslararası alanda da kabul edilmiştir böylece...

7- Devlet Geleneği olarak devamı değildir;

Türkiye'de, yöneticiler seçim ile başa gelir; Osmanlı da ise atama ve görevlendirme ile Padişah tarafından getirilirdi.

8- Ekonomik olarak devamı değildir;

Osmanlı Borçları'nın ancak bir kısmı Türkiye tarafından ve diğerleri de Osmanlı'dan ayrılan diğer devletlerce ödenmiştir. Türkiye'ye kalan kısmı, Türkiye Osmanlı'nın devamı olduğu için değil, o alınan paraların Anadolu'ya da harcandığı kabul edilerek ödettirilmiştir...

9- Hiçbir açıdan devamı değildlr;

Zira Devrim, var olan bir yapıyı devam ettirmek için değil; Yıkıp yenisini kurmak için gerçekleştirilir...

Türk Devrimi'de Osmanlı Devleti'ni tarihe gömmüş ve yeni bir devlet ortaya koymuştur...

En basitinden;

Türkiye, madem ki Osmanlı'nın devamı olacak idi...

Osmanlı, niçin o süreçte, Türk Ulus Savaşı'nı yok etmek amacındaydı?

Bir devlet, kendisini yok etmek amacında olan bir devletin devamı olmak sorumluluğu ve amacı güder mi sizce?

Bugün siz Türk-İslamcı/Osmanlıcı kesimin "Kürtçe, kart-kurt seslerinden türemiştir" tezine körü körüne karşı çıkıyorsunuz;

Fakat aynı kesimin "Osmanlı bir Türk Devletiydi; Türkiye'de onun devamıdır" çürük ve temelsiz tezine, sırf sizin işinize geliyor diye sahip çıkıyorsunuz...

Madem resmi tarih! dediğiniz şeyin yanındasınız; neden Kürt adının ve Kürtlerin kökeni ile ilgili tezlerini reddediyorsunuz?

Madem resmi tarih! dediğiniz şeyi karşısındasınız; neden Türkiye Cumhuriyeti'nin, Osmanlı'nın devamı olduğunu kabul ediyorsunuz?

Bu ne perhiz; bu ne lahana turşusu!!!

Ayrıca bu türlü tartışma konularında, iktidarların eğitim politikası çerçevesinde şekillenen lise kitaplarını kaynak göstererek tartışmak, zaten oldukça ilginç!

İstanbul'u kim fethetmişmiş de...

Yok efendim, Osmanlı neden anlatılıyormuşmuş da...

Bu toprakların elbette ki bir geçmişi var;

Sanki birden ortaya çıkmışız gibi 1919dan anlatamayız;

1000 yıllık bir süreç var;

Elbette ki Osmanlı, Selçuklu, Bizans da anlatılacak...

Ayrıca Osmanlı dediğiniz devlet de kurum olarak Bizans'ın devamıdır;

Türk Devlet Geleneğinin ya da İslam Devlet Geleneği'nin değil...

İstanbul alındıktan sonra, Bizans kurumları, Osmanlı'ya uyarlanarak devam ettirilmiştir...

Sizin Türkiye Cumhuriyetine kininiz, aklın alamayacağı boyutta olabilir...

Fakat bu kini mal etmek için, bu devlete tarihsel, toplumsal ve bilimsel gerçekliği olmaya iftiralar atma hakkını size vermez...

Hele hele illa ki suçlu konuma düşürmek için olmadık bir tarih üretmek hakkını da vermez...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İddialar bu söylemlerle sınırlı değil. Kaynağınızı bilemem. Ama mesela Ermeni konusu doğrudan Türkiye Cumhuriyeti'ne değil onun gerek eylemsel gerek düşünsel temellerini oluşturan İttihatçılara yüklenir. Sayı hakkında bildiğim kadarıyla farklı iddialar var yine. Bu sadece bir örnek.

Dediğim şu: "Şöyle bir" bakarsak yanılabiliriz, o zaman bir şeyler olsa da yok gibi gözükebilir bize.

İşi tek taraflı ele almaya ben de karşıyım. Orada hak veririm size.

Türkiye Cumhuriyeti, İttihatçılığın devamı değildir.

Türk Ulusal Hareketi'nin, İttihatçıların hareketi olduğu propagandası, o dönemde Osmanlı Hükümetince ve bugün de İslamcılar tarafından yapılmakta idi.

Osmanlı'nın bu iddiayı atmasının nedeni;

İttihatçıların, devleti savaşa sokmaları ve Osmanlı Hükümetinin, Ulus Hareketini bastırmak için psikoloji yaratma çabasından idi.

Öyle ki Atatürk'ün, İttihatçılık ile olan yolu, henüz Abdülhamit başta iken ayrılmıştı çok önceden;

Hem de keskin bir biçimde...

Çevresinde de İttihatçı bir kadro yoktur.

Şeyh Sait ayaklanması sırasında, Atatürk aleyhinde İttihat ve Terakkicilerin örgütlenmeye çalışmalarının nedeni de budur zaten...

Şeyh İsyanı ile Atatürk'ün önderliği daha da güçlenmiş ve İttihat ve Terakki'ciler, yönetimi ele almak fırsatı bulamadan

1926da İzmir Suikastı çerçevesinde tamamen dağıtılmışlar, idam edilmişler, memurluktan-siyasetten ve ordudan men edilmişlerdir...

Ali, "fikir sahibi olmadan önce bilgi sahibi olmak lazım" der Uğur Mumcu...

Şiddetle tavsiye ederim...

Türkiye Cumhuriyeti, İttihatçılığın çerçevesinde bir devrim hareketi yürütmemiştir ve Osmanlı Devleti'nin devamı niteliğinde değildir kesinlikle...

Bir kere, Türk Ulusal Mücadelesi'ni verenlerin, İttihatçılığın Eylemsel Devamı olduğunu söylemişsiniz...

Bu söylediğinize kendiniz de inanıyor musunuz gerçekten bilmiyorum fakat,

İttihatçılar öncelikle eylemsel olarak bir Halk Mücadelesi Vermek bilincinde değildirler.

Düşünsel Temel açısından ise İttihatçıların, öncelikle bir kendi aralarında bile kesin bir fikir birliği olmadığı gibi amaçları Osmanlı'yı yıkmak değil, devamını sürdürmekti... Fakat aralarından Cumhuriyet sürecine katılanların olması, İttihatçılığı, düşünsel olarak Türkiye Cumhuriyeti'nin temeli yapmaz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi bakın konuyla ilgisi anladığınız biçimde olmayan bir örneği aldınız bambaşka tartışma konusu çıkardınız. Ben sadece söylemden örnek verdim ve şunu da iyi bilin ki bu söylemin İttihatçı-Cumhuriyet ilişkisi kısmı farklı kesimden insanlarca dile getirilmiştir. Cumhuriyeti kuran kadronun ve düşüncenin temelleri 19.yy'a dayanır. Bu adamlar gökten inmedi.

Sanırım sorun ısrarla "resmi savunmalara" karşı bazı olay ve olguları dile getirmemizde. Halbuki benim yukarıdaki iletimde verdiğim örneği sağından solundan farklı düşünen insanlarda bulabilirsiniz. "İslamcı" deyip geçtiğiniz adamlar konuşmuyor sadece bunları. Benim dayanaklarım arasında daha "ulusalcı" yazarların söylemleri de vardır.

O yüzden "bilmiyorsun" demek için erken olduğunu görmeniz gerekir.

Nedir ittihatçılık? Ne işler yapmıştır? Lise tarihiyle anlaşılamaz bunlar. "Efendim ittihatçılar öcülerdir, Atatürk ve arkadaşları onların öcü olduğunu görüp ayrılmışlardır" denilip geçilecek bir konu değil üzerinde konuştuğumuz. Cumhuriyetin ideolojisi bir anda ortaya çıkmadı.

Şimdi kişisel bir fikrimi de söyleyeyim bu konuda. Osmanlı 2. Abdulhamid'le birlikte bitmiştir. 1924'e kadar olan dönemse geçiş dönemidir. Bilmem daha açık oldu mu.

İttihatçıların çeşitli gruplara bölünmüş olması da dediklerimi yanlışlamaz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi bakın konuyla ilgisi anladığınız biçimde olmayan bir örneği aldınız bambaşka tartışma konusu çıkardınız. Ben sadece söylemden örnek verdim ve şunu da iyi bilin ki bu söylemin İttihatçı-Cumhuriyet ilişkisi kısmı farklı kesimden insanlarca dile getirilmiştir. Cumhuriyeti kuran kadronun ve düşüncenin temelleri 19.yy'a dayanır. Bu adamlar gökten inmedi.

Sanırım sorun ısrarla "resmi savunmalara" karşı bazı olay ve olguları dile getirmemizde. Halbuki benim yukarıdaki iletimde verdiğim örneği sağından solundan farklı düşünen insanlarda bulabilirsiniz. "İslamcı" deyip geçtiğiniz adamlar konuşmuyor sadece bunları. Benim dayanaklarım arasında daha "ulusalcı" yazarların söylemleri de vardır.

Nedir ittihatçılık? Ne işler yapmıştır? Lise tarihiyle anlaşılamaz bunlar. "Efendim ittihatçılar öcülerdir, Atatürk ve arkadaşları onların öcü olduğunu görüp ayrılmışlardır" denilip geçilecek bir konu değil üzerinde konuştuğumuz. Cumhuriyetin ideolojisi bir anda ortaya çıkmadı.

Şimdi kişisel bir fikrimi de söyleyeyim bu konuda. Osmanlı 2. Abdulhamid'le birlikte bitmiştir. 1924'e kadar olan dönemse geçiş dönemidir. Bilmem daha açık oldu mu.

Ittihatcilar öcü olmadigina göre(sizce)neler yapmis ittihatcilar bir anlatinda sizin agzinizdan da ögrenmis olalim.Ama tarafsiz olarak anlatin,Islamcilarin gözüyle degil.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ali, yaşananların bir süreç olduğu konusunda haklısın...

Sen Abdülhamit'ten sonraki süreci Cumhuriyet'e geçiş olarak tanımlayabilirsin; bu bir görüştür.

Bana kalırsa Cumhuriyete ve Ulusallığa geçiş taa III Selime'e kadar dayanır ona bakarsanız...

İttihat ve Terakki'den tutun Genç Osmanlılar'dan alın;

Kuleli Olayı'na, İttihat-ı Hamiyet'e, 31 Mart Olayı'na kadar hepsi bu topraklardaki siyasallaşma, demokratikleşme, ulusallaşma sürecinin en temel parçalarıdır...

Bunları kavramadan, Türkiye Cumhuriyeti'ni elbette ki kavrayamayız...

Benim demek istediğim;

İttihat ve Terakki'nin politikları ya da edinimleri, eylemleri

Türkiye Cumhuriyeti'ni bağlamaz.

İster kişi kişi ele alalım, ister ideolojik ve de yöntem olarak ele alalım;

Türkiye Cumhuriyeti, İttihat ve Terakki'nin anlayışından tamamen kopuk bir niteliktedir...

Ulusal Kurtuluş Savaşı'nın, bir İttihat ve Terakki hareketi olduğu savı

Osmanlı Hükümeti'nin iddiasıdır.

Bugün de Osmanlı'ya sempatisi bulunanlar ya da İttihat ve Terakki'nin hatalarını Türkiye Cumhuriyeti'ne mal etme niyetinde olanlarca savunulmaktadır...

Ya da en azından "ne olursa olsun, Türkiye'ye çamur atalım!" kafa yapısında olanlar iddia etmektedir...

Türkiye Cumhuriyeti, hata yapmayan kutsal bir devlet değildir...

Hataları da vardır, kusurları da...

Fakat gidip de, ona ait olmayan hataları, sırf "bu devletin kendi öz hatalarından zarar gördük ama daha fazlasıyla karalayalım, çamur atalım" mantığı ile bu devlete mal etme amacını ben samimiyete, dürüstlüğe ve onura sığdıramıyorum...

Bu Osmanlı sevgisinden ölüp ölüp dirilen o kafa yapısını da anlamıyorum...

Ya hu bu devlet, 80 yıl sonra hala bu devletin hatalarının hesabını vermek mi zorunda?

Nasıl olur da öyle bir devlet sahiplenilebilir ya hu?

Nasıl olur sa sahiplenilip, hatalarının bu ülkeye mal edilmesine seyirci kalınır?

Türkiye, o devletin hatalarını ve sevaplarını sahiplenecek olsaydı, bir devrim gerçekleştirmezdi...

Devrim'in mantığı, eskinin tümden yıkılıp, reddedilmesi;

Yenisinin kurulmasıdır...

Ben, Osmanlı'ya mal edilen o eylemleri, Osmanlı'nın gerçekleştirdiğine inanmıyorum;

Fakat buna karşın Osmanlı'nın, Türkiye Cumhuriyeti'nin öncülü olarak tanımlanmasını da zerre kadar gerçekçi bulmuyorum...

Osmanlı, hata işlese de işlemese de bu ülkenin öncülü değildir...

Çünkü o devletin mirasına konarak değil;

Amerikan Devrimi'nin, Fransız Devrimi'nin, belli ölçüde Rus Devrimi'nin "Devrim" ve "Aydınlanma" mirasına dayanarak atılmıştır temelleri...

Toplumsallaşmasını, Osmanlı'dan koparmak amacındadır...

Siyasasını, Osmanlı'dan koparmak amacındadır...

Ve Osmanlı'nın kafa yapısına zerre kadar sahip çıkmamaktadır...

Nasıl olur da Osmanlı'nın devamı sayılabilir?

Bona'dan tutun, Arabistan'a kadar o bölgedeki çöoğu devlet

Osmanlı'nın toprakları üzerinde kuruldu...

Onlar da mı Osmanlı'nın devamı?

Ya da öyleyse onlar niçin Osmanlı'nın devamı değil de, Türkiye devamı?

Kaldı ki teşkilatlanması bile tamamen farklı olmasına rağmen...

Her zaman dediğim gibi;

Türkiye Cumhuriyeti'nin sonuçlandıramadığı Kürt, Ermeni ya da diğer sorunların diğer bir nedeni de;

Bu Osmanlı sevgisi ile yanıp tutuşan o ilkel kafa yapısıdır...

Osmanlı'dan kopamadıkları için hala 80 yıl sonra bile Devrim'i kavrayamıyorlar...

Yukarıda saydığım tüm sorunların bize mal edilmesinin en temel nedeni de zaten budur;

Bizim tarihçilerin, kendi tarihimize sahip çıkacağız diye;

İşin cılkını çıkarmalarından ve romantizmden çıkamamalarındandır...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Fakat Türkiye Cumhuriyeti'nin hangi yönden Osmanlı'nın bir devamı olduğunu sormak isterim...

1- Siyasi olarak devamı değildir;

Çünkü Osmanlı Devleti bir imparatorluktur; Türkiye Cumhuriyeti ise Ulus-Devlet'tir...

2- İlke olarak devamı değildir;

Çünkü Osmanlı Devleti bir monarşi'dir; Türkiye Cumhuriyeti ise Cumhuriyet'tir...

.

.

.

Osmanli'lar Osmanli irkindandi diyebiliriz artik. Dostum siz 75 milyon halkla iliskiniz yok herhalde. Onu bunu birakin, yok efendim Canakkalae savasi, Kurtulus savasi bilginizin fazlaligini birakinda 75 milyon vatandasi dinleyin. Zaten hep siz dogrulari biliyorsunuz. Yazimda bahsetmisim, sorun 75 milyon insana Türkiye'de söylesini Osmanlinin devamimiyiz yoksa yeniden birden hortlamis birileriyiz.

Resmi ideolijinin tek yönlü tarih anlayisini, yani gecmiste yasananlarin bize aktarilisini elestirmekle, Osmanlinin mirascilari oldugumuzu söylemenin ne alakasi var. Agzini acan herkes bizler Osmanlinin torunlariyiz der. Pekihala bizim gecmisimiz kime dayaniyor? Nasil olustu bu Türkiye devleti? Osmanli diye bir irkmi vardi ve birden buharlasip yokmu oldular.

Allahim daha neler duyacagiz artik, artik her söylenene muhalefet olsun diye yaziliyor burada galiba.

Nasilki mesela su anki Almanya Hitler Almanyasinin mirascisiysa bizde Osmanli Türkiye'sinin mirascisiyiz.

Tüm Türkcüler, seriatcilar ve tutucular ellerinden Fatihi, Kanuniyi ve diger Osmanli hükümdarlarini asla düsürmezler ve hatta osmali ile negatif bir filim dahi yapilsa derhal karsi geirler. Ya icimizde bayagi Osmanli irkindan insanlar var ya da artik ne derseniz deyin. Etrafinda ejdadimiz diye hakiranlari duymuyorsun galiba. Kimmis o ejdatlarimiz?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tengeriin boşig.. :)

Osmanlı..diyorlar..TÜRK demiyorlar..Saray mutfağı FARS..danışmanlar FARS..din FARS..yani TÜRK yada TÜRKLÜK yok hiç bir zaman..sen Tarihçisin boşig..saray müziği..saray mutfağı hiç TÜRKMEN kültürünle benzeşiyormu..Fatihin batı ve doğu sırbistanı annesi olan ve fermanında belirttiği HIRİSTİYANLARIN en kutsalı Annesine(Fatihin Topkapıda fermanındaki hitabından) parasını aldım dayılarım işi götürsün dediğini hiç kimseciklere söyleyebildinmi.. B) En baba Ergenekoncu Osmanlı Padişahlarıydı..bence.. :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tengeriin boşig.. :)

Osmanlı..diyorlar..TÜRK demiyorlar..Saray mutfağı FARS..danışmanlar FARS..din FARS..yani TÜRK yada TÜRKLÜK yok hiç bir zaman..sen Tarihçisin boşig..saray müziği..saray mutfağı hiç TÜRKMEN kültürünle benzeşiyormu..Fatihin batı ve doğu sırbistanı annesi olan ve fermanında belirttiği HIRİSTİYANLARIN en kutsalı Annesine(Fatihin Topkapıda fermanındaki hitabından) parasını aldım dayılarım işi götürsün dediğini hiç kimseciklere söyleyebildinmi.. B) En baba Ergenekoncu Osmanlı Padişahlarıydı..bence.. :D

Bizde Osmanlı'yı savunanların hepsi, saplantıdan ve bilmezlikten dolayı Osmanlıcılık yaparlar...

Osmanlı'nın nanelerini de Türkiye Cumhuriyeti'ne yıkmak isteyenler de aynı nedenlere artı olarak art niyetten bunu yaparlar...

Kendi içlerinde binbir türlü çelişkileri vardır...

Hem derler ki "Türkiye devleti Türk Irkçısı bir devlet! Irkçı-Faşist uygulamaları var!"

Hem de Osmanlı'nın devamı olduğunu iddia ederler...

Bilmezler ki Osmanlı en çok Türkmenleri katletmiştir ve katlettirmiştir...

Akıl var mantık var;

Madem bu ülke Irkçı,

Nasıl olur da kendisini katleden bir devletin devamı olabilir?

Yani onların dediklerini kabul etsek, bizimkileri göz ardı etsek bile:

Bir dediğin, diğerini tutmuyor Mihriban!

Hem Türk-İslamcıların pişirdikleri tarihçiliğe sahip çıkarlar bu konular gelince:

Ama konu Kürtlere gelince, aynı tarihçilerin pişirdiklerine "Resmi Tarih" derler, inanmazlar!

Onlara sorsan: "yemeyiz" derler, yemezler yani...

Ama maşallah "Osmanlı Devleti Türk'tür" ya da "Türkiye Osmanlı'nın Devamıdır" denilince,

Tabakta artık bırakmazlar, ne bulursalar yerler hapır hupur!

Yani Türkiye'nin olumsuzuna olsun da,

İsterse çamurdan olsun...

Hınçlarını ve kinlerini boşlatsınla da, ne olursa olsun;

Varsın tutarsız, çelişkili olsun!

Bu ne perhiz, ne lahana turşusu!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Osman..Osmanoğulları..kim bu OSMAN abi..kimin nesi..Ertuğrul abi kimin FESİ..kimin cüppesi.. B)

ATATÜRK,ten öncesi(bilinç olarak)FARS ve Arap garibesi.. B)

Tarihi ''küffarın''yazdığındanda okudum,okuttum,tercüme ettirdim.. :D masal değildir yazdıklarımın hepisi.. :D

TÜRK açılımı istiyor şimdi dayınında NEFSİ.. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Osmanli'lar Osmanli irkindandi diyebiliriz artik.

Osmanlılar Osman ve Orhan döneminde bir beylik niteliğindedir;

Ya da Aşiret de diyebiliriz...

Orhan'dan sonra bir devlet özelliğine bürünmüş,

Fatih'ten sonra da İmpratorluk halini almıştır.

İmparatorluklar, tek bir etnik kökene dayanmazlar ve tek bir etnik köken barındırmazlar.

Osmanlı İmparatorluğu, Fatih'ten sonra Türklerin Devlet Geleneklerinden kopmuşlardır;

Kurum ve örgütlenme olarak Bizans ile İslam'ın kurumlarını sürdürmüşlerdir.

Fatih'ten sonra artık bir Türk Devleti olma özelliği sergilemez, çünkü bir İmparatorluktur...

Ayrıca bir "Türk Devleti Olmak" bilincinde olsaydı,

Anadolu'daki Türkmenleri katletmez ve onları Kürtleştirmezdi...

Dostum siz 75 milyon halkla iliskiniz yok herhalde. Onu bunu birakin, yok efendim Canakkalae savasi, Kurtulus savasi bilginizin fazlaligini birakinda 75 milyon vatandasi dinleyin. Zaten hep siz dogrulari biliyorsunuz. Yazimda bahsetmisim, sorun 75 milyon insana Türkiye'de söylesini Osmanlinin devamimiyiz yoksa yeniden birden hortlamis birileriyiz.

Yazında bahsetmeni bırak, kışın da bahsetsen, yanlış yanlıştır...

Bilim'de "Halk ne diyor?" diye sorulmaz arkadaşım.

Siz sanırım "karaciğer ameliyatı" olacakken, bir "suçluyu yargılayacakken" ya da bir "bina inşa edecekken" halka soruyorsunuz!

O zaman bırakalım geçmişe dair belgeleri, kanıtları; halka soralım ve halk kendisine ne diyorsa, onu kabul edelim "Bilim" diye!

Türkiye Cumhuriyeti, Osmanlı Devleti'nin devamı değildir.

Bütün özellikleri ile birlikte ele alın;

Osmanlı Devleti'nin topraklarında kurulmuş olmasından başka bir ortak yanı yoktur.

O topraklarda kurulması, o devletin mirasçısı ve devamı yapmaz...

Yine burada bir çelişkiniz ortaya çıkıyor:

Eğer o topraklar kurulmak, o devletin mirasçısı yapıyorsa;

Osmanlı Devleti'de Bizans'ın mirasçısıdır...

Çünkü Bizans'ın topraklarında kurulmuştur...

Öyleyse Türk Devleti yine değildir...

Kendinizle her açıdan çeliştirebilirim sizi...

Resmi ideolijinin tek yönlü tarih anlayisini, yani gecmiste yasananlarin bize aktarilisini elestirmekle, Osmanlinin mirascilari oldugumuzu söylemenin ne alakasi var. Agzini acan herkes bizler Osmanlinin torunlariyiz der. Pekihala bizim gecmisimiz kime dayaniyor? Nasil olustu bu Türkiye devleti? Osmanli diye bir irkmi vardi ve birden buharlasip yokmu oldular.

Resmi ideoloji dediğiniz şey lise kitaplarından öteye gidemez.

Lise kitapları da siyasi otoriteye bağlıdır.

Herşeyden önce bilimsel değildirler ve güdümlüdürler.

1950lerden sonra her zaman Türk-İslamcı zihniyetin güdümünde kalmışlar ve ona göre şekillenmişlerdir.

Kastettiğiniz bilinç de o kafa yapısının sahiplendiği bilinçtir.

O değilde,

Siz burada, lise kitaplarından okuduklarınız ile mi tartışıyorsunuz?

Allahim daha neler duyacagiz artik, artik her söylenene muhalefet olsun diye yaziliyor burada galiba.

Nasilki mesela su anki Almanya Hitler Almanyasinin mirascisiysa bizde Osmanli Türkiye'sinin mirascisiyiz.

Tüm Türkcüler, seriatcilar ve tutucular ellerinden Fatihi, Kanuniyi ve diger Osmanli hükümdarlarini asla düsürmezler ve hatta osmali ile negatif bir filim dahi yapilsa derhal karsi geirler. Ya icimizde bayagi Osmanli irkindan insanlar var ya da artik ne derseniz deyin. Etrafinda ejdadimiz diye hakiranlari duymuyorsun galiba. Kimmis o ejdatlarimiz?

"Tüm Türkcüler" mi?

Sizin bu konuda bilginizin derinliği görülmüş ve "Tengeriin Boşig'in Muhataplar Listesi"nden çıkarılmanıza karar verilmiştir excl.gif

Saygılarımla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.