Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

TAKKE DÜŞTÜ KEL GÖRÜNDÜ.... (FETHULLAH GÜLEN 'in tek amacı, ABD desteğinde demokratik yollardan Türk-İslam birliğini gerçekleştirmek değil midir?...)

OBJEKTİVİST

Önerilen İletiler

siz fanatik bir taraftarsiniz galiba. o adamin capimi kaldiki. rezil oldu. dinine ve vatanina bu kadar ihanet eden birisi daha varmi. bu kadar belge ve ispatlar varken siz neye göre böyle tezahürat yapiyorsunuz. artik etrafiniza bir bakin. halen daha bu kisinin pesinden gidiyorsunuz ya pes. ya hic bir sey bilmiyorsunuz. yada sizde onun gibisiniz. bile bile insanlari dogru yoldan saptiriyorsunuz

Hayatın gerçeklerinden uzak ******* biri gerekiyor size anlaşılan..

Yazık çok yazık..

Nedenmi...

Siz kurtarıcı olmayan ve kurtarıcı bekleyen amerikan ***** insanlara bel bağlayın...

Artık gözlerinizi açma zamanı gelmedimi?...

Artık gerçekleri görebilme yetinizi oluşmadımı?...

Artık bunu bir oyun olabileceğini gerebilecek bir ışıkta mı yok?...

Başkaldırının uzaklarda olan birilerine değil değerlerini görebilenlerin olduğunu göremeyecekmiyiz...

CIA ve ABD hizmetinde olan birileri size ne kadar hizmet verebilir ve ülkenin bütünlüğü ve değişmez yapısın koruyabilir...

Umut görülenlerin umutsuzluk ektiğini ne zaman görebileceğiz..

Ulkü bölünürken nerede..

Kıbrıs elimizden giderken nerede..

Vatan bölünmek üzereyken nererde...

Laiklik ve ülke yönetimi büyük yaralar alırken kimin yanında...

Neden bir arap ülkesinde değlde ABD imayesi altında..

Neden, neden, neden..

İnsaf...

Bu ülke hepimizin...

ABD kucağında büyütülen ********* din simsarcılarının değil...

Sevgiyle, umutla ve bilinçle kalın...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 106
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

kardeşim;

1- fethullah ın papanın elini öptüğünü ilk senden duyuyorum, doğruysa gerçekten kötü yapmış, bu konu hakkında bilgim olmadığı için yorum yapmayacağım...doğru olabilirsin

2-yanımda alman arkadaşlarım var, kuranı en az 10 kere baştan sona okudular ben de incili okudum, onlarda da bende de bir değişiklik yok..Sonuç:müslüman olmayan insana ne kadar ayet hadis okursan oku bi fayda etmez...

3-LAİLAHE İLLALLAH de MUHAMMEDEN RESULULLAH demene gerek yok derken şu kastedilmiştir; ona buna tecavüz eden cinayet işleyen bi müslüman eninde sonunda nasıl cennetlik olacakken, ondan milyon kat kadar daha temiz kalpli bi hristiyana nasıl cehennemlik deriz... bu cümleden kasıt budur..

4-ben türkmenistanlıyım... ordaki fethullah okulları TÜRK OKULLARI diye geçiyor, ve türkmenistann en mükkemmel okulları olarak kayıtlarda.. eğitimde aşkabat falan değil TÜRKMENİSTAN BİRİNCİSİ!!...

5-o alman arkadaşlarım diyoki; bütün almanlar islamiyeti terör dini olarak biliyoduk, o yüzden türkleri dışlıyoduk diyor... SÖYLEDİĞİNİN TAM ZITTI: asıl şimdi herkes islamiyeti terör ve zevk-sefa dini olarak görüyor, bu konuda yüzde yüz yanlışsın..

6-ben de o okullarda okudum... bu konuda nekadar çok şey bildiğimi aklına hayaline sığdıramazsın arkadaşım...sırf kayseriden kadir has bile her yıl fethullaha 10 trilyon yolluyor, fethullahın üzerine bir kuruş bile kayıtlı deil, hepsi abiler de islamiyet adına feda ediliyor... Allah razı olsun hepsinden.. benim ve arkadaşlarımın adam gibi dinime bağlı olmamı sağlayan kişiler onlar... TEKRARDAN ALLAH RAZI OLSUN hepsinden...

7-dediğim gibi; fethullahçı deilim ama bir insana bu kadar kolay iftiralar atılmaz, fethullaha ithafen yazılan kötü yazılardan bir tanesi yalan çıkarsa direk kuk hakkıdır, ben böyle bir riski göze alamam..

8-arkadaşım tarih öğretmenisin ama asıl sen araştır örneğin türkmenistanı ve orda neler yapıldığını...

her zaman sevgilerimle.... :clover::clover::clover:

********.

dogru ya sen islami degil nurculuk dinini ögrenmissin. yahu kurani kerim de allah katinda din islamdir. denmiyomu. cennete müslüman olmayanlarin giremeyecegini hicmi okumadin. hristiyanlik dinimi kaldi. madem o din vardida hz. allah neden bir din daha yolladi. hicmi bunlari kafaniz almiyo. cok sey biliyomusmusda.yahu sen daha dinini ,bilmiyon be.paralar gönderiliyomus.sizler sadece bunu bilirsiniz.para para para.adamin üzerine bir kurus kayitli degil diyor herkes .kayitlarimi arastirdin. korkma dinini vatanini satan bu adam onu senden iyi düsün müstür.sen kafani yorma. bu pasalar gibi safahat nerden geliyo . adam amerikada. ee tabi elini öptügü papasi ve amerikasi onu yalniz birakirmi. bu el öpme konusunu bi arastir da ******ni gör bu adamin.bak bunlar iftira degil gercek. ne isimiz var onun iftiralariyla. eger hakikati aramak istersen bulursun. am gözün kapali savunuyorsun. bide tarafsiz bak bakalim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

ömer Ö..... Hak.... cemaati iş başında... arkadaşlar saygılar erbakan hoca ******** cemal kaplan ******* şevket kazan ******** süleyman efendi cemaati(süleymancılar sizin tabirinizle ) dinsiz, fethullah gülen cemaati (sizin tabirinizce fethullahçılar) hristiyan yok efendim mahmut efendi cemaati yine bilmem şucu bucu dinsiz kominist hristiyan felan filan(onların tabiriyle ki bence hepsi müspet insanlar)

arkadaş yazılarınızı okudum hep aynı Allahı Anlatıp onun Öğütlerini yazacağınıza safsata işlerle uğraşıyor insanları lekeliyorsunuz türkiyede kimse kalmadı zate sizden başka müslüman ya anlamadım gitti ee napçazz

bir şey arzz edeyim sakaryadaki vakıflarına bir kapı yaptırdı bu muhteremlerr ve tam bir eve yetecek kadar demir felan harcadılar zarafet ya arkadaş okadar masraf yaptılar ve sonra kapıya ne yazdılar biliyormusunuz ''ZERAFET İMANDANDIR'' ee tabi biliyozda israfta haramdır müslüman temiz giyinecek de pahalı giyinecek diye bişi yokk neyse sözün kısası ben şuan türkiyede fethullah satan ne fethullahçılara (zaten böyle tabiri kabul etmiyorlar) nede süleyman satan süleymancılara(bunlarda kabul etmiyor) rastlamadımki rastladığım süleyman efendi yada fethullah efendi yada mahmud efendi cemaatindekiler hepsi gerçek mümin ve gerçek ten islamiyet için çalışan insanlardı...

ee siz boş konuşsanızda sadece cahil olan ları kandıra bilirsiniz...

sözün kısası bence Süleyman efendi cemaati ve fethullah gülen cemaati mahmut efendi cemaati fark etmez Allah ı bir nebzede olsa tanınmasına vesile oluytorlarsaki öyle hiç şüphem yok ozman benim için onlar kutsi insanlardır ve bu yoldan geçen biri dahi olsa..

neden mi BİR ZAMANLAR SARHOŞTU BİŞRİ HAFİ ama Allah lafzını yerden kaldırdı ve alim oldu nerden bilebiliriz ki bu kötülediğiniz cemmaatlerin liderleri diyelim onlarda birgün yerden Allah Lafzını kaldırıp Alim Olurlarsa ki ZATE Alim ler işte ozaman mahfoldunuz yazı silinmez kalır eğer bundan dolayı böyle ölürseniz işte yandınız Ozaman zate kul Hakkıyla gideceksiniz ve ozaman azap sizi bekliyor...

Şunuda anlatayım sözümü bitireyim...

Efendim bençok insan tanıdım her cemaatten arkadaşım oldu ama bunlar gerçekten iyi insanlardı her cemaatte olabilir kötü insanlar olmaz diye bişey yokk ama sakın olaki bir kaç insan yüzünden yüzlerce sini yadırgamayın yargılamayın...

Yanlış birşey dedim ise ve sizleri Kırdım ise Haklarınızı Helal edin Ben Helal ettim Allah ın huzuruna kul Hakkı ile çıkmak kadar kötü birşey yoktur...UNUTMAYIN HÜSNÜ ZAN EDİNİZ....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...
Diyaloğun meyvesi belgeselinde ADL dende bahsettilermi?

Ya İstihbarat örgütleri ile ilişkileri? Türkçe öğrenmek marifetmi?

Bir çok üniversitede Türkoloji öğrencileri şakır şakır Türkçe konuşuyor, Türkçe öğrenmiş olmak neyi ifade ediyor? Ancak sizi kandırıyorlar bu masallarla.

Demek diyalog Mevlanadan başladı, sizde bu masalla uyutun kendinizi. Mevlananın hoş görüsü ile Gülen'i bir tutmaya kalkıyorsunuz aklınca

Önce Mevlanayı bir inceleyip öğrenin isterseniz.. Acaba Mevlanada gaita-i mubarek!!! i anlatıp ******* yerlerde ağlıyormuydu? Mevlana hangi Silah - Uyuşturucu - KaraPara - Cinayet işleri ile iştigal eden örgütlerle işbirliği yapıyordu.

Bunlara cevap vermeden önce FETULLAH GÜLEN HAREKETİ NEDİR diye bir başlık var orada yazılanları oku, Bilgiler Zaman Gazetesinden bir bakın bakalım Mevlana ile aynımı imiş..

http://www.turkish-media.com/forum/index.php?showtopic=16440

Herkes bakar ama herkes göremez..!

Sevgili OBJEKTİVİST,

Öncelikle şunu söylemeliyim Kur'an ile İslam farklıdır. Neden farklı derseniz bunu ayrıca detaylıca ele almak gerekir. Kısaca farkı görebilmek için Kur'anı ve Müslümanları inceleyiniz, eminim çok açıkça görebilirsiniz.

Gülen öyle bir şeyi söyleyemez. En basiti söyleyecek olsa kalp krizinden ölür. Onun narin kalbi dayanamaz, ağalarına hizmet etmemeye :)

Gerçek bir müslüman hiçbir zaman bu cümleleri kuramaz, kurmamalı. Eğer gerçek bir müslümansan o insanın bu millete yaptığı hizmetleri çok açık bir şekilde görürsün. Burda bir ihanet söz konusuysa kanında türklük müslümanlık bulunmayan ülkeyi sırf menfaatlerine yöneten insanlar vardı başımızda uzun senelerdir, onlardan sormak lazım bu ihaneti.. Diyorsun k Amerika beslemiş amerikan evladı bilmem nefuzul.. Peki sen haklısın bu adam amerikan *****. Bu adam kestanepazarında bir camide idarecilik yaparken kaldığı el kadar odada amerika görmedi mi evladını neden rahat ettirmedi onu yoksa böyle mi olmalıydı müslümanlar içine sızmak için bu şart mıydı? Peki şarttı diyelim bu. Neden idarecilikten elde ettiği üç beş kuruş parayıda talebelre harcadı, bunların canlı örnekleri var talebelri anlatıyor: geceleri bize bir halel gelir düşüncesiyle uyuyamazdı diye. EE abartmamış mı biraz artık, tamam gel bak yatarken de sabaha kadar ne işin var, öyle deil mi?

Sanırım onuda yüce davası (amerikaya hizmet davası) için yapmıştır. Tabi canım başka ne olabilir. Kahve kahve dolaşıp insanlara islamiyeti anlatmış olmasına ne demeli, ya 35 sene vaaz verip kalbi paslı insanların doğru yola ermesine vesile olmasına... Valla burda kaldım uyduracak bişey yok. Hadi amerikan adamı, hiristiyanlaştırmak istiyor ülkeyi ya o zaman burda bir sorun var: bu adam sürekli islamı anlatıyor, Allah derken, Muhammed derken ağlıyor, o kdar insanın hidayete ermesine vesile oluyor.. Ee nerde bunun amerikancılığı, hiristiyan masonluğu? Peki bunlara rağmen amerikancı olduğunu kabul etsek bile ii de ne zoru var papyla yüzyüze görüşmeye gidiyor hemde basına açık. Aklı ermedi mi benim amerikan evladı olduğumu anlayacaklar diye, bunca senelik yaptığım ikiyüzlülük ortaya çıkacak diye. Bir diğer mesele okullar meselesi.. Bu adam bu okulları niye açmış acaba... Tabi önce parayı nerden bulmuş diye sormak lazım? Nerden tabi ki: Amerika.. Yok Anadolu insanıymış yok bimem kimmiş uydurma bunlar? UYDURMA MI BUNLAR? O insanlar yok mu yeryüzünde. Nerden çıktı ismi sanları.. Yoksa onlarda mı Amerikancı? Eee o zaman bu ülkede niye yaşıyoruz ki biz? istese çok rahat alır ülkeyi elimizden. Bir seçime girse kesin iktidar.. 2 milyon talebesi olduğu söyleniyor.. Bide milyonlarca seveni(pardon kanmışı) var.. O zman neden duruyor, daha neyi bekliyr zaman gelip geçiyor bile. Tabi canım öldüğünde geçecek herhalde başa. Kan damarlarının yüzde yetmiş i tıkanmış. Açılsın onu bekliyor. Şimdi rahatsız. Allahı na dua ediyor iileşmesi için(pardon tanrısına demeliydim değil mi), sonra da gelecek başımıza geçecek. Vay be sen neymişsin hocam. O okulları da oralara da kanca atmak için kurdurduğun söyleniyor, o zaman ne diye ordan çıkan insanlar hep ülkelerine hizmet ediyor. Hayırlı evlatlar gözüyle bakılıyor, bosnada balta eylem olduğu zaman herkes türk okuluna sığınmış girmek isteyince aldırganlar oraya izin varilmemiş burda keseceğini insan yok diye. İi de ayıp olmamış mı biraz eli kanlı canilere bile kendilerinii sevdirmişler... Ülkelerin bakanları başbakanları da ona minnettar. Tabi canım onlar da amerikancı öyle değil mi? Bizde de vardı bir dönem ona mminnet duyan siayasetçiler. Mesela: Turgut Özal. Her insanın gözlüne taht kuran bu insan neden gidiyor Gülen i görmek istediğini söylüyor. O da mı kandırmış bizi. Ee şimdi de geldiler başımıza tayyipçiler. Bunlar da amerikancıydı değil mi? lkeyi Bölcü İnsanlar...

Unutulmadı unutulmayacak bir kısım saf derun başkalarına alet ağızlarla unutturmaya çalışsanızda O adam ın unutturmadığı Hz Muhammed bir gün gelecek Allah huzurunda şahitlik edecek... Siz inanıyor musunuz kendi deiklerinize. Eğer insanın içinde az bişey kuran iman sevgisi varsa ne kadar aptalca bir şeye inandığını anlar. Yok efendim papayla ne işi varmış niye görüşüyormuş: Peygamber efendimiz (sav) de gitmemiş mi insanlarının ayağına kadar. Gönderip elçilerini davet etmedi mi islama bizans imparatoru herakliti bile, gitmedi mi ayağına 100 lerce defa ebu cehilin. Fethullah gülen hangi sıfatla gidiyormuş: Senin ülkende arkasında milyonlarca devletine milletine sadık insanın saygı duyduğu, dünyanın dört bir yanında açılan türk okullarının teşvikçisi sıfatıyla gidiyor. Asıl bunu söyleyen o insan ne sıfatla karışıyor bu işe? İşi gücü yok irtica hrtladı yok ülke elden gidiyor gibi entrikalar ürtmek olan insanlar sussunda bari iş yapan insanlar konuşsun. İnsan oturup düşünür biraz ben körü körüne bir şeye mi inanıyorm diye ve anlar işin sırrını. Yoksa zaten hakeza diyeceğimiz yok karakterlerinizin gerektirdiğini yapıyorsunuz. Bu ülkede ne zaman az bir gelişme olsa az iyiye doğru gidilmeye başlansa trlü entrika türlü provakasyonlarla engellenmeye çalışılıyor. Ama durun rabbim bu milleti layık olduğu mertebeye ulaştıracak.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

********.

dogru ya sen islami degil nurculuk dinini ögrenmissin. yahu kurani kerim de allah katinda din islamdir. denmiyomu. cennete müslüman olmayanlarin giremeyecegini hicmi okumadin. hristiyanlik dinimi kaldi. madem o din vardida hz. allah neden bir din daha yolladi. hicmi bunlari kafaniz almiyo. cok sey biliyomusmusda.yahu sen daha dinini ,bilmiyon be.paralar gönderiliyomus.sizler sadece bunu bilirsiniz.para para para.adamin üzerine bir kurus kayitli degil diyor herkes .kayitlarimi arastirdin. korkma dinini vatanini satan bu adam onu senden iyi düsün müstür.sen kafani yorma. bu pasalar gibi safahat nerden geliyo . adam amerikada. ee tabi elini öptügü papasi ve amerikasi onu yalniz birakirmi. bu el öpme konusunu bi arastir da ******ni gör bu adamin.bak bunlar iftira degil gercek. ne isimiz var onun iftiralariyla. eger hakikati aramak istersen bulursun. am gözün kapali savunuyorsun. bide tarafsiz bak bakalim.

bende sana söylüyorum aynını bunun . Bi durda tarafsız bak bakalım neler değişecek. Senin nurcuk dediğin o cemaatin imamı said nursi olmasa belki de bugün çok farklı bir yerde olurdu islamın lkemizde ki durumu. Niye mi? Çok açık: o dönemin islam anlaışını araştırıp okursan ve o insanın yaptıklarınıda okursan çk rahat bir şekilde anlarsın. Atatürk ün meclise konferans vermeye çağırdığı bir insan nasıl olurda Fayasız bir düz,ne kitap yazar? elini vicdanına koy ve düşün. Onun sadece bir sözünü aktarmak stiyorum size:

"Seksen küsur senelik bütün hayatımda, dünya zevki namına bir şey bilmiyorum. Bütün ömrüm harp meydanlarında esaret zindanlarında, yahut memleket hapishanelerinde, memleket mahkemelerinde geçti. Çekmediğim cefa, görmediğim eza kalmadı. Divan–ı harplerde, bir cani gibi muamele gördüm; bir serseri gibi memleket memleket sürgüne yollandım. Memleket zindanlarında aylarca görüşmeden men olundum. Defalarca zehirlendim. Türlü türlü hakaretlere maruz kaldım. Zaman oldu ki, hayattan bin defa ziyade ölümü tercih ettim. Eğer dinim intihardan beni men etmeseydi, belki bugün Said topraklar altında çürümüş gitmişti”

Allah bazı insanların kalplerine vurmuştur mührü ancak kendi yptıklarını doğru zannederler olsada arkasında milyonlarca talebesi bir insanın yinede inanmazlar onun doğruluğuna da kendilerinin doğruluğuna inanırklar.. İşta o insanlar Ahiret günü gelipde sorunca sen benim felan dostum hakkında böyle böyle dedin neye dayandın kanıtın ne, ne amaçla söyledin söylediklerini diye, o zaman acırım onların hallerine...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 9 ay sonra...

Gülen cemaati faaliyetlerine yasak!

100420081802190109495.jpgRusya, Nur cemaatinin ülkesindeki faaliyetlerini yasakladı

Çağrı ALKAN, (DHA)

RUS Yüksek Mahkemesi'nin, Fethullah Gülen'in lideri olduğu belirtilen Nur cemaatinin ülkesindeki faaliyetlerini yasakladığı bildirildi.

Rus haber ajansı Ria Novosti'ye göre, mahkeme Nur cemaatini `radikal' bir yapılanma olarak niteleyerek, Rusya topraklarındaki faaliyetlerini yasak getirdi. Mahkeme oturumuna başsavcılığın yanı sıra Adalet Bakanlığı ve Federal Güvenlik servisinden de temsilcilerin de katıldığı belirtildi. Habere göre oturumda Nur cemaati ise temsil edilmedi. 10 gün içinde karara temyiz yolunun açık olduğu bildirildi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Bir dönem Gülen’in en yakınındaki Veren, son gelişmeleri değerlendirdi... ‘Dünya için tehlike’

Bir dönem Fethullah Gülen’in en yakınındaki isimlerden olan Nurettin Veren, hareketin parasal gücünün 25 milyar dolar olduğu iddiasını komik bulurken Bu rakam söyleyenlerin kafasında büyük bir rakam. Oysa 25 milyar dolar ne ki. Gücü Vatikandan en az iki kat güçlüdür dedi. Gülen’in yıllardır ABD’de vizesiz yaşadığına dikkat çeken Veren, ABD bir kullanıyorsa Gülenin ABDyi yüz kullandığını belirtti. Gülen’in, ABD ile arasının bozulduğunun söylenemeyeceğini dile getiren Veren, Gülen’in Türkiye’ye ancak stratejik bir tercih olarak dönebileceğine işaret etti.

Nurettin Veren, son gelişmeleri Cumhuriyete değerlendirdi. Gülen olayının Türkiye’de tribünlerden izlendiğini belirten Veren, Davanın hem sanığı hem de tanığı olarak konuştum. Türkiyenin bu konuda sahibi yok. Meydan boş olduğu için de zat kafasına göre iş yapıyor ve daha ileri adımlar atıyor. Adam kaçmıyor. Bilakis daha da ileri gidiyordedi. Fethullah Gülenin dümeni bozuldu, ABD ile arası bozuldu yaklaşımını varsayım olarak nitelendiren Veren, Ortada reel olarak hedefine yürüyen bir ekol var. Hatta diyor ki, 100 yıl sonra bunun kıymeti anlaşılacak. Dünya tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir stratejiye sahip bir olay. Olaya bir tarikata bakar gibi bakıldığı için de dermanı yok dedi.

Dünya için tehlike

Gülen hareketinin dünya için de tehlike olduğunu kaydeden Veren, Fazla abartıyor diye düşünülebilir. Oysa olaya dikkatle bakarsanız, Türkiye değil dünya meselesi olduğunu görürsünüzdiye konuştu. Gülen’in parasal boyutunun 25 milyar dolar olduğu yönündeki değerlendirmeleri komikbulduğunu anlatan Nurettin Veren şu değerlendirmeyi yaptı:

Bu rakam, söyleyenlerin kafasında büyük bir rakam. Oysa hiçbir şey değildir. Sadece bir örnek vereyim. Bundan 2 yıl önce Asya Finans, Asya Bank oldu. Faiz haram mantığıyla bankadan uzak durulmuştu. Ama 2 yıl önce finans kurumu bankaya çevrildi. Faiz haram diyenler iki dakikada bankacı oldu. Yüzde 22si 7.5 milyar dolar para yattı, 5 gün boyunca Türkiye bankalarında. Yüzde yüze ne eder 35 milyar dolar. Sadece Asya Bank olayı için bu para. Olaya bakıştaki sığlık bu rakamdan bile anlaşılabilir. 25 milyar dolar nedir ki? O da benim gibi duruma kahkahalarla gülüyor. Vatikanın gücünü ölçebilir misiniz? Papanın ölümüne 200-300 devlet adamı katıldı. Gücü maddi ve manevi olarak ölçülebilir mi? Fethullah Gülenin gücü Vakitandan en az iki kat fazladır.

Zaten vizesiz oturuyordu

Fethullah Gülen’in ABD’de kalıcı oturma izni istemiyle ilgili olarak da Veren, Gülen zaten ABDde vizesiz oturuyor. Yoksa vize alamamış değil. 10 yıldır vizesiz yaşıyor. 6 ayda bir yurtdışına çıkıp giriyor. ABD, Güleni kullanıyor senaryosu yazılıyor. Ya Fethullah Gülen ABDyi kullanıyorsa? Fethullah Gülen bir kullandırırsa, yüz kullanırdedi. Gülen’in ABD’ye bağımlı olmadığını, istediği ülkeye gidebileceğini kaydeden Veren, 111 ülkede üniversiteler, okullar, şirketler kuran birisi niye mecbur kalsın. Ancak bir tercih olabilir. Stratejik bir tercih olur. Türkiyeye dönme mecburiyeti de yok. Türkiyeye dönmeyecek. Bu adam dünyayla oynuyor. Onu küçümsediğiniz sürece, o gündemi tayin ediyordeğerlendirmesini yaptı.

Türkiye’deki kurumların Gülen’i tanımadığını söyleyen Nurettin Veren, Tanımadığı için de kendi hayali tedbirleriyle mücadele yaptığını zannediyor. Son fotoğrafına bakın, kahve içerek çektiriyor. Çünkü parmağının ucunda oynattığını görüyor. Ama bunu bu taraf bilmiyordedi. Gülen’in stratejilerinin hepsinin gerçekleştiğini savunan Veren şunları söyledi: “1993’te mülkiyeyi, hariciyeyi, emniyeti ele geçirin diyor. Sene 2008 olmuş, hepsi gerçekleşmiş. Şu saatten sonra muhalefet edecek bir ünite yok. O da meydanda değneksiz geziyor. Bir günde 1 milyar dolarlık iş bağladı bir toplantıda. Türkiye devlet olarak 400-500 bakanı getirebilir mi? Ama o getirir. Diğer ülkelerde daha etkin. Orada hiç engel yok. Türkiyeden daha güçlü olduğu yerler var. Yurtdışında bakan, emniyet müdürü olmuşlar var. Gülen Türkiyeye bakıyor ve diyor ki benim bıraktığım yerde dolaşıyorlar. Anlaşılamamış olması onun işine yarıyor. Terörden dava açıldı. Beraat edeceği belliydi. Her işgal topla, silahla yapılmaz ki. Bu adamlar silahlı örgüt kurarak yapmadılar. Beyne atılan bir düşünce virüs gibi, daha tehlikeli.

CIA’yı inkâr etmedi ki’

ABD’deki davada savcılığın Gülen ile CIA bağlantısını gündeme getirmesi konusunda Veren, Zaten bağlantı yok demiyor ki. Kendine özgü varlığıyla ya da yokluğuyla kesintiye uğramayacak bir hareket. Askeri bir disiplin, ticari gelişmişlik, dini seremoni devam ediyor. İsmi de resmi de yok. Ortaya bir virüs atıldı. Gülene bağlı olmadan başka insanlara intikal ediyor. Milyonları bir kıtadan bir kıtaya gönderebiliyor. Bir tarafta papayla, bir tarafta Musevilerle. Yüzyıllardır Hıristiyanlarla Yahudiler bir araya gelememiş. Gülen Vatikan ile hem Yahudilerle hem Pentagon, hem de CIA ile çok iyi ilişkiler içinde. Bu kadar zıtlığın bir arada olduğu bir yapı var mı?” diye konuştu.

İkinci adama gerek yok

Nurettin Veren şöyle devam etti:

İkinci adam gibi önemli işlerde oldum. En yakınıyım, daha gençlikte tanışmışım. İkinci adamlığım bana ihtiyacı olduğundan. Ama bir saniyede de cezalandırıyor. Cemaat içinden tepki gelmiyor. Gülen öldükten sonra da dağılma, çökme olmaz. İmam Şafi ölmüş, Şafilik öldü mü? Çünkü bu yapıda fizikman ortadan kaldırılacak bir şey yok. Her şey millete ait mantığı. Gülen öldü, şirketi holdingi neyi yok edeceksiniz. Ancak karşı fikir oluşturabilirsiniz. Gülenin ölümünü beklemek, ikinci adam arayışı, parasal çöküntü düşüncesi beyhudedir. Yanlış mücadele onları masumlaştırıyor. Devleti halk nazarında zayıflatıyor.

Kaynak: http://www.cumhuriyet.com.tr/?xl=empopup&em=cumhuriyet/w/c0606.html

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Fethullah Gülen’in ısmarladığı bu rapor, AKPye o denli yumuşak bakıyor ki, insan ister istemez şu yorumda bulunuyor:

Bu AKP, Türkiyede demokrasi ve özgürlüklerin simgesi...

Rapor Pentagon’u yanıltmak istiyordu.

Raporu hazırlayan Stephen Larrabe’yle, Rand Corporation uzmanlarından Angel Rabasa ilginç bir açıklama yapmışlardı:

Raporu yazma düşüncesi Fethullah Gülenin Rumi Forumundan geldi. Türkiyeye gittiğimizde böyle bir rapor hazırlamamız istendi.

Peki, raporun hazırlanmasını isteyenler kimler!

Medyada, hükümette etkin olan Fethullahçılar...

Böyle raporlar parayla yazılır...

25 milyar dolara egemen olan Fethullah Gülen için para hiç önemli değildir...

Bu işin arkasında ABD’nin eski Ankara Büyükelçisi Eric Edelman da var. Edelman Pentagonda siyasi işlerden sorumlu müsteşar konumunda.

Fethullahçılar pazarlama işinde bir numara...

Rapora bakarsanız Türkiyede sinsice İslamileştirme olmuyormuş. Türkiyenin üçte biri laik, üçte ikisi dindarmış. Sorun laik-dindar çatışmasından kaynaklanıyormuş.

Gördünüz mü oyunu?

Laiklik dindarlığın önünde bir engel midir Türkiye’de?

Okuldan fazla cami var.

Ramazanda Türk Silahlı Kuvvetlerinde sahura kalkar asker.

Her kışlada cami, mescit bulunur.

Hikmet Çetinkaya'ya sevgi ve saygılarımızla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
.

Takke Düştü...

Fethullah Gülen 'in tek amacı, ABD desteğinde demokratik yollardan devlet kademelerinde kadrolaşarak ''dini esaslara'' dayalı devlet modelini yaşama geçirip Türk-İslam birliğini gerçekleştirmek değil midir?

Önceki akşam KanalTürk'teki ''Ceviz Kabuğu'' programını izlerken aklıma bu soru geldi...

Fethullahçıları çok iyi tanıyan, ilahiyatçı Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk , Hulki Cevizoğlu 'nun sorularını yanıtlarken ilginç bir noktaya değiniyordu:

''Ilımlı İslam, kitap ve peygamberi, her şeyi kendince hazırlayıp sömürgeciliğe direnç göstermeyecek yeni bir din yaratmaya çalışıyor...''

Elbet bunu yapan kişi Fethullah Gülen'di... Herkes biliyor ki Büyük Ortadoğu Projesi'nin ''İslamcı ayağını'' yıllardır ABD'de yaşayan Fethullah Gülen oluşturuyor, çağdaş bir giyim biçimiyle dikkatleri üzerine çeken, iyi eğitim görmüş, en az iki dil bilen 30-40 yaşlarındaki müritleri ''ideolojik destek'' sağlıyorlardı...

Fethullahçılar, eğitim kurumlarıyla Kara Afrika ülkelerinden Orta Asya cumhuriyetlerine , Rusya'dan Kuzey Avrupa ülkelerine dek yayılmışlardı... İran , Suriye, Libya gibi ülkelere giremeyen Fethullahçılar, Yunanistan 'da da pek fazla yüz bulamamıştı... Fethullahçılar, İslamı Hıristiyanlaştırmak, böylece AB ülkelerinde ve İngiltere'de de çalışma alanı bulmak için çok önceden çalışmaya başladılar...

25 Şubat 1998'de gazeteci Güneri Civaoğlu 'nun Kanal D'deki ''Durum Programı'' na konuk olan emekli Orgeneral Kemal Yavuz aynen şöyle demişti: ''Fethullah Gülen hangi sıfatla ve yetkiyle Papa 2. Jean Paul 'le buluşuyor, Vakitan'ın Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi onu resmi protokolle karşılayıp ağırlıyor, merak ettim...''İlkokul mezunu emekli bir vaiz, Papa ile neler konuştu, bugün kimse bilmiyor!... Bugün 5 milyar dolarlık bir sermaye gücüne sahip Fethullahçılara, Nakşi Dergâhı'nın ''Hakikat Dergisi'' şöyle seslenir: ''Bunlar Nurcu değil narcıdır...''Sakaryalı Nakşi şeyhi Öngüt Hoca 'nın tanısı da şudur: ''Fethullahçılar ahiret karşılığında dünya hayatını satın alan kimselerdir.''

''Ilımlı İslam'' ın baş destekçisi Fethullah Gülen ve müritleri, çokuluslu şirketlerle de sıkı ilişki içinde bugün... Nakşi-Fethullahçı çatışmasının temelinde bu yatıyor... Fethullahçı Zaman gazetesi, ''Kuran'ın yazım biçiminin İncilleştirilmesi'' savını ortaya atan Yaşar Nuri Öztürk'e ''Doğru söylemiyor'' yanıtını veriyor ama hiçbir yazarı Hulki Cevizoğlu'nun ''Haydi gelin tartışalım'' çağrısına yanıt veremiyor... Olayın kahramanı Prof. Dr. Suat Yıldırım nerede? Niçin Cevizoğlu ve Öztürk'le tartışmayıp kaçıyor?

Maske düştü...

''Dinlerarası diyalog'' masalının ne olduğu, ''hoşgörü'' tezgâhının, Abant toplantılarının hangi amaçla yapıldığı anlaşıldı... Fethullah Gülen, Büyük Ortadoğu Projesi 'nin baş destekçisidir ve ABD 'nin denetimi altındadır... Geçmişte ABD 'yi durmadan kötüleyen Fethullah Gülen, bugün ABD'yi övüyor... Bakın, Fethullah Gülen, dil bilen, ABD'de iyi eğitim görmüş bir müridiyle ''The National Coordinated Effort Of Hellenes'' adlı Yunan lobisiyle ilişki kuruyor... Fethullahçı müride bu konuda yardım eden kim? Fener Rum Patriği Bartholomeos !.. Acaba, Heybeliada Ruhban Okulu 'nun açılmasına karşılık Yunanistan 'da Fethullahçı okulların açılması pazarlığı mı yapıldı Atina'da?.. Daha pek çok anlatacağımız konu var... Erbil'de 1994 yılında açılan iki okul bugün nasıl bir eğitim veriyor? Fethullahçılar Almanya , Hollanda, Belçika ve Avusturya 'da belediye meclislerine nasıl giriyor? Sağ ve sol partilere hangi amaçla sızıyor?

Yarını bekleyin!

.

.

Cumhuriyet 24.02.2006 HİKMET ÇETİNKAYA

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

öncelikle selamlar sizin görüşünüze katılmadığımı beyan etmek istiyorum bende hoca efendi olarak bilinen şahsı gerçek maiyette yaptıklarını pek fazla gerçekçi bulmuyorum.fakat ona tabi olan veya olmayan halk kitlesiyle temasa geçtiğimde onun yaptıklarını kimsenin yapmayacağına kanaat getirdim.çünkü o gerçektende bunları hayır için Allah rızası için hiç bir amaç ve erek gütmeden sırf Allahın rızasını kazanmak için riyasız bir şekilde yapıyor.bu devirde böyle insanların var olması yüce yaratıcının bize bir lütfudur.yaptığı işlerde herkesin yapacağı şeyler değil.siz hiç tanımadığınız dilini , dinini bilmediğiniz kültürleri farklı yaşam tarzları farklı olan insanlarla temasa geçip onları bir idooloji çerçevesi içinde birşeyler aşılamak türk kültürünü tanıtmak islamı anlatmak kolay değildir.fakat sizinde beyan ettiğiniz gibi yüz ülkeyi aşkın bir halk kitlesine bunu anlatmış yine sizin değindiğiniz gibi bir çok ülkenin üst tabakasında görev alacak olan insanlara bizim kültürümüzü tanıtması Türkiyeyi onlara sevdirmesi bence taktire şayan bir davranış olarak nitelendiriyorum.Onu tenkit etmek değil de ona yardımcı olmamız gerektiğine inanıyorum.Böyle birşeyde ABD nin parmağının olacağınıda sanmıyorum çünkü ABD şayet bu türlü faliyetlerde niçin türk halkını vede türk kültürünün tanınmasını istesin ki şayet böyle bir durumda kendi halkını kendi ülkesini tanıttırır onu öğerdi .fakat bakıldığında ABD nin övülecek veyada tanıtımına katkı sağlayacak hiç bir durum görülmüyor.siz hangi belgelere dayanarak bunu ortaya attığınıza şaşıyor ve de büyük bir merakla bekliyorum .ben branşım itibarıyla(tarihçi)olaylarda sebeb sonuç ilişkisine önem veriyorum sizinde kanıtlarınızı görmek isterim tabii sizde gerçek kaynakları ortaya açmak kaydıyla sizin görüşlerinize saygı duyacağım.Takke mi düşüyor yoksa gerçekler mi ortaya çıkıyor bakalım hayırlısı.

Tarih: Düzenleyen: realist
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

gerçeğin günyü<zü

[email protected]

:online2long: öncelikle selamlar sizin görüşünüze katılmadığımı beyan etmek istiyorum bende hoca efendi olarak bilinen şahsı gerçek maiyette yaptıklarını pek fazla gerçekçi bulmuyorum.fakat ona tabi olan veya olmayan halk kitlesiyle temasa geçtiğimde onun yaptıklarını kimsenin yapmayacağına kanaat getirdim.çünkü o gerçektende bunları hayır için Allah rızası için hiç bir amaç ve erek gütmeden sırf Allahın rızasını kazanmak için riyasız bir şekilde yapıyor.bu devirde böyle insanların var olması yüce yaratıcının bize bir lütfudur.yaptığı işlerde herkesin yapacağı şeyler değil.siz hiç tanımadığınız dilini , dinini bilmediğiniz kültürleri farklı yaşam tarzları farklı olan insanlarla temasa geçip onları bir idooloji çerçevesi içinde birşeyler aşılamak türk kültürünü tanıtmak islamı anlatmak kolay değildir.fakat sizinde beyan ettiğiniz gibi yüz ülkeyi fazla bir halk kitlesine bunu anlatmış yine sizin değindiğiniz gibi bir çok ülkenin üst tabakasında görev alacak olan insanlara bizim kültürümüzü tanıtması Türkiyeyi onlara sevdirmesi bence taktire şayan bir davranış olarak nitelendiriyorum.Onu tenkit etmek değil de ona yardımcı olmamız gerektiğine inanıyorum.Böyle birşeyde ABD nin parmağının olacağınıda sanmıyorum çünkü ABD şayet bu türlü faliyetlerde niçin türk halkını vede türk kültürünün tanınmasını istesin ki şayet böyle bir durumda keendi halkını kendi ülkesini tanıttırır onu öğerdi .fakat bakıldığında Abd nin övülecek veyada tanıtımına katkı sağlayacak hiç bir durum görülmüyor.siz hangi belgelere dayanarak bunu ortaya attığınıza şaşıyor ve de büyük bir merakla bekliyorum .ben branşım itibarıyla(tarihçi)olaylarda sebeb sonuç ilişkisine önem veriyorum sizinde kanıtlarınızı görmek isterim tabii sizde gerçek kaynakları ortaya açmak kaydıyla sizin görüşlerinize saygı duyacağım.bakalım takke mi düşüyor yoksa gerçekler mi ortaya çıkıyor bakalım hayırlısı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Peygamber SAS Efendimiz buyuruyor ki: (Men hamâ mü'minen min münafıkîn yağtâbü bihî) "Gıybet eden bir münafığa karşı bir mü'mini himaye eden, koruyan, müdafaa eden müslümana Allah, kıyâmet gününde onun vücudunu, etini cehennem ateşinin zararından engelleyen, himâye eden, koruyan bir melek yaratır, vazifelendirir, o da onu korur. Kim bir müslümana onu kötülemek maksadıyla ayıplayacak, karalayacak bir şeyi, yâni yanlış, doğru olmayan bir sıfatı iftira olarak atarsa; Allah onu söylediklerini geri alıncaya, söylediklerinden vazgeçinceye kadar, cehennemin köprüsü üzerinde hapseder, durdurur."

Şimdi Fethullahçı dediğiniz kimse sizin bu dediğinizden nefret ediyor. Hatta kendisi "Bizi Nurcu değiliz. Müslümanız" dediği için Abi'sinden tokat yemiştir..

Şu -cı -çu eklerini kendinize saklayın... Bu cemaat dini siyasete alet etmiyor. İslam için çalışıyor. Bir takım ise Müslümanların arası nı açmak için iftiralar,benzetmeler yakıştırmalar kullanıyor. Buna inanan saflar ise "yeni din getiriyor" diyor. Eğer dediği doğru ise bu cemaat dinder çıkmış demektir.Eğer yalan ise kendisi müslümanlara "kafir" dediği için dinden çıkmış oluyor.

Yazıyı yazan Hikmet ÇETİNKAYA bu adamın ne olduğunu bilemiyecek kadar saf var mıdır içinizde..Cumhuriyet Gazetesi diyorum. Yalan diyorum..

Buna bakıp müslümanı savunacağınız yerde münafıklarla işbirliği yapıp onların suyuna gidiyorsunuz. Fethullah Gülen hadis ve ayetlerin dışına hiçbirzaman çıkmamıştır.

"La İlahe illallah "diyen herkes cennete girecektir. Diye bir hadis var. Muhammeden Resullah dememek cennete girmeye mani değil belki. O bunui söylemiştir.

O insanların ebbedi cehennemden kurtulması için çalışıyor.siz de münafıklarla işbirliği yapıyorsunuz engellemeye çalışıyorsunuz...

Peygamberimiz Hristiyanlar ve Yahudiler (Ehl-i Kitap)ile ilişkisi hiç kesmemişti. Hatta hayatının yarısı onların içinde geçti. Öldüğünde miras olarak Yahudi'ye rehin bıraktığı tek bir kalkanı vardı.Yahudi ile anlaşma yapmıştı alışveriş yapıp borçlanıyordu.. Bu O'nun Yahudi ile dost olduğunu göstermez.

Aynı Peygamber Hayber'de anlaşmayı bozan Yahudileri kılıçtan geçiriyordu... Bu aynen Bizans'tan kız alan Osmanoğullarını Hristiyan dostu görmek gibi birşey...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

... Bu cemaat dini siyasete alet etmiyor. İslam için çalışıyor. Bir takım ise Müslümanların arası nı açmak için iftiralar,benzetmeler yakıştırmalar kullanıyor. Buna inanan saflar ise "yeni din getiriyor" diyor. Eğer dediği doğru ise bu cemaat dinder çıkmış demektir.Eğer yalan ise kendisi müslümanlara "kafir" dediği için dinden çıkmış oluyor.

Bak buda nurcuların, yazdırdığı yeni kuran, bununla ilgili yapılan bağış gazetelerde yazılmıştı, arap ülkelerinde servisine başlandı bu kitabın fakat tc 'de henüz cesaret edemiyorlar.

--http://www.islam-exposed.org/furqan/contents.html--

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bak buda nurcuların, yazdırdığı yeni kuran, bununla ilgili yapılan bağış gazetelerde yazılmıştı, arap ülkelerinde servisine başlandı bu kitabın fakat tc 'de henüz cesaret edemiyorlar.

--http://www.islam-exposed.org/furqan/contents.html--

Sevgili Akhenaton ;

Fethullah Gülen Hoca Efendi yi Şahsen Tanımam ve de Bilmem. Lakin Dünya Geneli nde Açtığı Okullarda ki Hizmet ve Eğitim Politikalarını ,

Milyonlarca Talebe ve Talebe Velileri,gibi Ben de Başarılı Buluyorum. Alkışlıyorum.

Binlerce Km. Ötelerde Benim Bayrağım ı Dalgalandıracak, ve Marşımızı Saygı ile Söylettirebilecek Her Kişi ve Kurum Mukaddes tir Benim Gözümde.

Sizin İçin de Öyle Oylamı Aslında.

Gerisi Ben i Alakadar da Etmiyor. Cemaat i Kimdir ya da Neyi Savunur..? Ne Düşünür, Ne Söyler, Ben Bilmem, ve de Merak Etmem.

Umarım Bunları da, Tartışacak Birilerini Bulabilirsiniz Kendinizce.

Fakat ,

Siz ya da Sizin Nezdiniz de Her Hangi Biri , Sözünü, 5 Kıtada, On Milyonlarca Has Talebesi ve Şakird i Bulunan, Nur Cemaati ne Getirecek Olursa ,

Lütfen Dikkatli Olsunlar. Biliyorum Yokluğumuz da Meydan ı Boş Bulabilecek Kişiler Seslerini İyice Yükselttiler.

Hatta Naralar bile Atıldı Lakin Karşıdan Hiç Ses Gelmedi , Biliyorum.

Ancak ; Şimdilik Biz Daha Bir Yere Gitmiyoruz. Buradayız. Mukaddes Nur Cemaati Adına Sarfedilen Her Sözcük ün,

Muhasebesini Tutar, Gerekirse Hesabını Sorarız.

Delil ve Kanıtlar ile Söylemlerinizi Belgeler ya da Susarsınız...

Bu da Böylece Biline.

Saygılarımla. Doğan Gülbudak

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ancak ; Şimdilik Biz Daha Bir Yere Gitmiyoruz. Buradayız. Mukaddes Nur Cemaati Adına Sarfedilen Her Sözcük ün,

Sn Gulbudak.

Nasıl bir muhasebe den bahsediyorsunuz.

Hesap sorma yönteminiz nedir.

Kriteriniz nedir.

Örneğin sizin gibi düşünmüyoruz denir se... Bundan da mı hesap soracaksınız.

Çünkü sizin yolunuzun yanlış olduğunu , söylemlerinizin yalan olduğunu beyan etmiş oluyoruz.

Açıklarsanız memnun oluruz.

Tebliğden geldik hesap sormaya....

Hadi hayırlısı.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

********.

Amacım bu konu,hele hele Fethullah Gülen hakkında yorum değil,ama din adına bu yazıda es geçemedim..

Allah katında tek din vardır, o da islamdır, hristiyanlık din adı değil İncil ehlinin adıdır,Kuran ehlinin adının müslüman oluşu gibi.. her birinin dini ise İslamdır Kitaplarına uyarak yaşadıkları sürece.. Her biri Kitabına uygun yaşıyorsa doğru yol üzerindedir ve kurtulabilir,her biri Kitabına aykırı yaşıyorsa sonu feci olabilir.. Allah yeni bir din göndermemiş,dinini tamamlamıştır.Yani parça parça ayet gönderişi gibi,parça parça sure gönderişi gibi,tekrarlı bir dinsel bütünlük ve birinde olmayanı diğerinde anlatım düşünürseniz,karışıklıklar mana kazanabilir aklınızda..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Amacım bu konu,hele hele Fethullah Gülen hakkında yorum değil,ama din adına bu yazıda es geçemedim..

Allah katında tek din vardır, o da islamdır, hristiyanlık din adı değil İncil ehlinin adıdır,Kuran ehlinin adının müslüman oluşu gibi.. her birinin dini ise İslamdır Kitaplarına uyarak yaşadıkları sürece.. Her biri Kitabına uygun yaşıyorsa doğru yol üzerindedir ve kurtulabilir,her biri Kitabına aykırı yaşıyorsa sonu feci olabilir.. Allah yeni bir din göndermemiş,dinini tamamlamıştır.Yani parça parça ayet gönderişi gibi,parça parça sure gönderişi gibi,tekrarlı bir dinsel bütünlük ve birinde olmayanı diğerinde anlatım düşünürseniz,karışıklıklar mana kazanabilir aklınızda..

[007.157] [DV] Yanlarındaki Tevrat ve İncil'de yazılı buldukları o elçiye, o ümmî Peygamber'e uyanlar (var ya), işte o Peygamber onlara iyiliği emreder, onları kötülükten meneder, onlara temiz şeyleri helâl, pis şeyleri haram kılar. Ağırlıklarını ve üzerlerindeki zincirleri indirir. O Peygamber'e inanıp ona saygı gösteren, ona yardım eden ve onunla birlikte gönderilen nûr'a (Kur'an'a) uyanlar var ya, işte kurtuluşa erenler onlardır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

lütfen tarafsız olan gazeteleri tercih edelim taraf tutan bir gazetenin başka türlü davranması beklenemezdi zaten.................Yaşar nuri öztürk e gelince o önce kendi hatalarını düzeltsin de sonra insanları eleştirsin deveye niye boynun eğri demişler nerem doğru ki demiş..........

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

[007.157] [DV] Yanlarındaki Tevrat ve İncil'de yazılı buldukları o elçiye, o ümmî Peygamber'e uyanlar (var ya), işte o Peygamber onlara iyiliği emreder, onları kötülükten meneder, onlara temiz şeyleri helâl, pis şeyleri haram kılar. Ağırlıklarını ve üzerlerindeki zincirleri indirir. O Peygamber'e inanıp ona saygı gösteren, ona yardım eden ve onunla birlikte gönderilen nûr'a (Kur'an'a) uyanlar var ya, işte kurtuluşa erenler onlardır.

Sadece ve sadece Kitaplarına dayanarak imanlı olsalar ve sadece Kitaplarıyla hükmetseler,mezheplere bölünmeseler,papazların,din adamlarının öğretilerine kulak asmalar aslında,nasılda anlayacaklar Kuranın Allahtan olduğunu.. Çünkü dinden anladıkları kuralların hepsi zaten bizde de var..Ama Kitaplarını bırakıp,insan sözüne aldanıyorlar,bölünüyorlar..Bana ayrım diye sunduklarında tek bir farkımızı göremedim,yanlış yerde yanlış manalarda ne çok insan bölünüyor ,şaşıyorum.. Tıpkı kendi içimizde bile bölünüşümüz gibi..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Sn Gulbudak.

Nasıl bir muhasebe den bahsediyorsunuz.

Hesap sorma yönteminiz nedir.

Kriteriniz nedir.

Örneğin sizin gibi düşünmüyoruz denir se... Bundan da mı hesap soracaksınız.

Çünkü sizin yolunuzun yanlış olduğunu , söylemlerinizin yalan olduğunu beyan etmiş oluyoruz.

Açıklarsanız memnun oluruz.

Tebliğden geldik hesap sormaya....

Hadi hayırlısı.

Saygılar.

Sn Gülbudak ,

Hangi kanuna göre hesap soracaksınız.

T.C. Kanunlarından hangi maddeye dahil edeceksiniz.

Merak ediyorum.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sadece ve sadece Kitaplarına dayanarak imanlı olsalar ve sadece Kitaplarıyla hükmetseler,mezheplere bölünmeseler,papazların,din adamlarının öğretilerine kulak asmalar aslında,nasılda anlayacaklar Kuranın Allahtan olduğunu.. Çünkü dinden anladıkları kuralların hepsi zaten bizde de var..Ama Kitaplarını bırakıp,insan sözüne aldanıyorlar,bölünüyorlar..Bana ayrım diye sunduklarında tek bir farkımızı göremedim,yanlış yerde yanlış manalarda ne çok insan bölünüyor ,şaşıyorum.. Tıpkı kendi içimizde bile bölünüşümüz gibi..

:clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

...Ama Kitaplarını bırakıp,insan sözüne aldanıyorlar,bölünüyorlar..

Bende sizin gibi bir insanım... Hz. Muhammed... ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...

Konu tarihi bir az geçmiş ama yorum yapmadan geçemiyeceğim.

1- Ben Gülen cemaatinin insanları kandırdığını düşünüyorum. İnsanların kalplerindeki Allah sevgisini ve cennet - cehennem inancını en çok sömüren cemaat olduğunu düşünüyorum.

"Sanki cennetin bekçileri bunlar; anahtarı kendilerinde istediklerini alıp, istediklerini almayacaklar." felsefe bu.

2- Bizim insanımız bilincsiz daha çocuk yaşta yakalanıyo bu cemaate; ortaokulda, olmadı lisede, oda olmadı üniversite de bunların sohbetinden geçmeyen insan sayısı çok az. Amaç dini öğretmek ve islamı yaşatmak mı; yoksa taraftar toplamak, düşünen insan sayısını azaltmak, kurban bağışlarını toplamak, zekatları ve fitreleri toplamak mı.

3- Bu cemaatin gençleri hayattan zevk alamazlar. İdda ediyorum hepsinin psikolojik tedavi görmeleri gerekir. Şimdi bana kızacaklar ama bi dönüp öz eleştiri yapsınlar. Kaçının kız arkadaşı var, kaçı sevdiği kızdan ayrılmış, kaçı sigara içmiş, kaçı kafayı çekmiş kızmayın bana bi delikanlı bunları yapar arkadaşım yapamıyolar içlerinde bi ukte, bağlanmışlar varsa yoksa soru test ders kitap sonunda vucut isyan eder. Tedavi şart diyorum.

4- Alternatif lazım bu cemate bir alternatif getirmek gençlere dini daha güzel öğretmek lazım.

Hadisi şeriftir caminin içi dururken dışarıya yardım yapılmaz. Bu insanlar ailelerindeki kardeşlerine akrabalrına ana ve babalarına sırf cemaatten olmadıkları için yardım yapmazlar bu nasıl müslümanlık buna bi cevap versinlerde okuyayım.

5- Ama bu saatten sonra zor artık bütün vücuda yayılmış bu hastalık, öğretmeni, polisi, askeri, hakimi, savcısı, millet vekili hep bu cemaatten

Alternatifi ne

Dinini gerçekten yaşamak isteyen istanbuldaki gençlere tavsiyem hiç gülen cemaatine bulaşmayın en azından sünnete uyan sakal bırakan beş vakit namazı camide kılan bir çok cemaat var fatihte gidin yerinde allah dostlarından öğrenin peygamber sevgisini ilmi fıkhı hadisleri. En azından iki arada bi derede gezinmezsiniz ben o muyum ötekimiyim diye. O yolda yürürsün cami hocası olursun hacı olursun sohbet ve zikir ehli olursun tutupta hakim savcı öğretmen polis asker olup ta iki arada bi derede gezmezsin.

6- Bu meslekler özgür irade ister. Şeyhin Gülene bağlan sonra gel. Bizim çocuklarımıza inkılap tarihi dersi ver. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.

İslam dini zor, bu yol zor, bu yol fedekarlık ister sizler gençken bu fedekarlığı bu cemaatte iken yapmanız zor psikolojik rahatsızlık geçirirsiniz normal olun diyorum ailenize uyun normal insan nasıl olur. Anana, babana bak, o nasılsa sen de öyle ol canım.

Neyse fazla uzatmayayım kişi kendinden mesüldür Allahtan başka kimseye hesap vermez. Şeyh ararsan kendine Hz. Muhhammet Mustafa Peygamber Efendimiz yeter. Tanımam ben Güleni Mekke de de tanımazlar. Kitap ararsan kendine Kuran-ı Kerim yeter.

7- Konu Başlığı ne idi; amacı ne değilmi. Amacı kendini Hz Muhhammet Mustafa' nın yerine koymak. Cemaatini sahabi lerin yerine koymak.

Kuran kendisine inmiş zannediyor, kendisini peygamber zannediyor. Yaşlı olmasa idi psikiyatrik tedavi görmesi gerekirdi diye düşünüyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

ABD’nin Tek Dünya İmparatorluğu ve Yeşil Kuşak (Kemer) Projesi

Bu proje ülkemiz açısından irdelendiğinde:

Yeni Dünya Düzeni’nin “Yeni Paylaşımı”ndaki AB ve ABD’nin acımasız savaşında arada kalan ve varoluş mücadelesi vermekte olup adım adım Sevr koşullarına sürüklenmektedir.

ABD tarafından planlanan ve AB’nin yardımı ile Türkiye’de dev bir operasyon yapılarak hedeflenen ekonomik kriz başarıyla oluşturulduktan sonra tüm piyonlar rollerini eksiksiz oynamışlardır. Böylece, umutsuzluk içindeki halk kandırılarak, Hilafeti getirmeyi vaat eden ve ABD kuklası bir parti usta bir manevra ile 80 yıl önce Hilafeti kaldıran Türk Devletinin tepesine getirilmiştir. Hükümet üyelerinin çoğu, Abant toplantılarını düzenleyen “Birlik Vakfı”nın üyesidir.

ABD’nin açıkça belli olan hedefi, Türkiye’yi parçalayarak; Kafkasya ve Ortadoğu petrolü ile doğalgaz bölgelerini kontrol altına almak için:

* Doğu Anadolu’da kukla bir Kürt devleti kurmak,

* Kıbrıs üzerinde Annan Planını uygulamak,

* Fener Patrikhanesine ve Rum azınlığa Vakıflar yasası ile haklar kazandırmak,

Bu amaçlarına yönelik faaliyetlerini de; Hükümet Dışı Kuruluşlar olarak adlandırılan NGO (Non Goverment Organisation)’lar, Irak’ın Kuzeyindeki Kürt Senatosu ile Türkiye’deki ajanlık faaliyeti gösteren vakıfları aracılığı ile yürütmektedir.

Ayrıca hedeflerine ulaşabilmek için önlerinde engel olarak gördükleri veya tehdit olarak değerlendirdikleri kişileri ortadan kaldırmak için N. Haplemitoğlu’nun katledilmesinde olduğu gibi yeri geldiğinde cinayet bile işlemektedirler.

Küreselleşme adı altında bizlere yutturulmak istenen “Yeni Dünya Düzeni” son zamanlarda ve bir günde kurulmuş bir ideoloji olmayıp geçmişi yüzyıllara dayanan bir gizli örgütlenmedir. Bu küreselleşme; ulusçuluğu ve sınırları kaldıran bir sistem değil tam tersine bazı ulusların kayıtsız şartsız hakimiyetine yol açacak; acımasız, emperyalist ve faşist bir yapıdır.

Türkiye’de bu gizli örgütlerin çok büyük etkinliği vardır ve 1948’den sonra Türkiye’yi hiçbir zaman Kemalist ideoloji yönetmemiştir. Gelen yönetimler; CFR, Bilderberg ve Trilateral Komisyon tarafından şekillendirilmiştir. Bu örgütlerin Türkiye için verdiği kararın; Sevr Koşullarının uygulanması olduğunu görmemek için kör olmak gerekiyor…

Bu gizli örgütlerin; doğrudan kendileri değil ama; NGO, Foundation, Institute, Stiftung gibi kuruluşları veya bunların örtülü uzantılarını kullanarak, TESEV gibi örgütsel ve /veya kişisel bazda “Kuş Yumurtaları” aracılığı ile Türkiye’de çeşitli faaliyetlerde bulundukları bilinen gerçeklerdir.

Ayrıca; bu gizli örgüt üyelerinin açıkça şunları söyleyebilmektedirler.

* CIA görevlisi ve CFR üyesi olup kendisini “ Anglo-Protestan Yahudi” olarak tanımlayan Samuel Huntington şöyle diyor:

“Türkiye İslam alemine önderlik bakımdan eşsiz bir yere sahip. Eğer Türkiye bir batılı ülke olma ısrarından vazgeçer, modernleşme ve demokrasinin bir İslam ülkesinde de mümkün olduğunu göstermeye daha çok ağırlık verirse bütün dünya ve islama büyük model olur. Demokrasinin mutlaka laikliğe dayanması gerekmez.”

* CIA ajanı Paul Henze 1993 yılı Türkiye raporunda şunları yazıyor:

“Atatürk ilkeleri, yeni dünya düzeni ile birlikte ölmüştür. Aydınların imam-hatip okulları konusundaki endişeleri yersizdir. İran ve Arap parası ile desteklenen kökten dincilik, Türkiye için ciddi bir tehlike değildir. Nurcular ilericidir. Nakşibendiler geriye dönük değildir.”

* CIA ajanı Grahem Fuller’de:

“Zorunlu batılılaşma Türk toplumunda bazı yaralar bıraktı. Kendi Osmanlı tarihini, İslam geleneklerini sevenler vardı. Batılılaşma islamiyeti aşağılayan bir hale dönüşünce bu bir memnuniyetsizliğe yol açtı. Kemalizm’in sonuna geldiğini ve belki sonuna gelmesinin iyi olduğunu söyledim….

“…Liderler ölüyor. Önce bedenleri sonra zaman içinde düşünceleri siliniyor. Oysa Kur’an ve İncil yaşıyor…”

“Batı Fethullah Gülen gibi örnekleri görünce çok umutlanıyor. Çünkü Gülen, modern devlet ve toplumda islamın nasıl bir rol oynaması konusunda geniş bir vizyonu temsil ediyor.” diyor.

* CIA güdümündeki bazı ABD’li bilim adamları:

“Türkiye’nin Yeni Dünya Düzeni içindeki yeri ılımlı islamdır. Kemalizmi bırakmalıdır. Batının çıkarı, Türkiye’nin batıda değil, ılımlı islamla bütünleşmesindedir.” diyor.

Bu kapsamda bazı ABD’li eski devlet adamları, laik Türkiye’nin en büyük şehri İstanbul’da tekke binası açılışı yapıyor ve 1996 Habitat toplantısında BM Genel Sekreteri Butros Gali Cumhurbaşkanı S. Demirel’i kürsüye ”Türkiye Federal Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı” diye çağırıyor.

Yapılan bütün bu provakosyanlar karşısında siyasal partiler susuyor, Cumhuriyetin temel ilke ve kavramlarının savunulması Silahlı Kuvvetlere bırakılıyor ve insanlarda da bu beklenti yükseliyor. Böylece TSK politize edilip iç siyasi kavgaların içine çekilmeye çalışılarak kutuplaşmaların arttırılması için inanç ve köken ayrılıkları ön plana çıkarılıyor ve çatışmalar keskinleştiriliyor. Ondan sonra da, Türkiye’nin bir avuç militarist güç tarafından yönetildiğini yayarak “Laik Cunta” yönetimi ile suçlanıyor.

Bu suçlamalar sonucunda da, en ufak bir eylemde bu gizli örgüt elemanları ile yandaşları, “Köy Yasası”na rağmen, hemen Doğu ve / veya Güneydoğu Anadolu soluğu alıyor ve yayın yapmaya başlıyorlar. Çünkü hedef Türkiye’deki merkezi devletin egemenliğini zayıflatmak, iç dayanışmanın önünü kesmek, Türkiye’yi şeyh-şıh-dede-baba-reis ile bunların ABD ve Avrupa’da yetişmiş “Smart Boys” larının egemenliği altında sindirilmiş ne kendine ne de bölgesine faydası olmayan insanlar topluluğunu barındıran bir ülke konumuna getirmektir. Bu durumdaki bir ülke; bölgesel ve kıtasal çıkarlar uğruna bir askeri ve ticari üs haline getirilerek ateş hattına sürülecek kuvvet kaynağı olarak görülmektedir.

Sonuç olarak; tarihi çok eskiye dayanan “Yeni Dünya Düzeni” veya “Tek Dünya İmparatorluğu” projesinin gerçekleştirilebilmesi için ABD ve yandaşları var gücü ile çalışmaktadır. Bu çalışmalarını da “Demokrasi Projesi” adı altında yutturmaktadır. Bu çalışmalardan şahsi çıkar sağlamayı düşünen ve planlayanlar birer piyon olarak kullanılarak ülkelerin iç düzenleri sarsılmaktadır.

Nedense CİA ajanları Fethullah'ı sürekli övüyor.Hatta Amerikada oturma izni alabilmesi için eski CİA ajanları destekte bulundu.Hayatında okul görmemiş dışarıdan bitirmelerle mezun olabilmiş birine; "Üstün nitelikli eğitimci" diye oturma izni verdiler. :lol: CİA ajanları referrans tabi... bknz. (Graham Fuller)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.