Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Önemli

hakanaytac

Önerilen İletiler

Cumhuriyetin; gorevini yerine getiren, sorumlulugunu bir an bile unutmayan, bilinçli ve kararli yurttaslarin dikkatine !

1980'den sonra sindirilen ve apolitize edilmis bir genclginin parcalariyiz. Turk Devrimlerinin gerceklestirilmesinde en buyuk payi olan ve bundan sonra da devrimlerin devaminda gorevli ve bilincli olmasi gereken gencligimiz, maalesef siyasetten uzak, fikirlerini paylasmayi gereksiz goren ve medya yonlendirmesine alisik bir kitle haline getirilmistir.

Cumhuriyet Halk Partisi, iktidar olmadigi halde, bircok siyasi gelismeden sorumlu tutuluyor ve zihinlerde bir "CHP antipatisi" uyandirilmak isteniyor. Mecliste muhalefet yapamadigi soylenen CHP, AKP'nin terorle mucadele yasasındaki degisikligii gerceklestirmesine engel olmasaydi, terorist basina "Sayin" demekle yetinmeyen basbakan, ona af cikaracakti. 1 Mart tezkeresiyle 62 bin Amerikan askerini ulkenin guneyine konuslandırmak isteyen ABD destekli AKP hukumetinin kararinda yine CHP vardi. Petrol Yasasi'nda gecen "Milli menfaatlere gore petrol cikailacaktirr." cumlesinden, "milli menfaatler" sozcugununn cikartilmasinin onunde tek engel vardÄi, "CHP"!

Cumhurbaskanligi gibi bir makama, dayatmayla gelmek isteyen ve bu ugurda her seyi mubah goren bir zihniyetin malum amaclarina ulasmasina engel olan halkin meclisteki sesi, "CHP" ydi.

Her ne kadar medya kartelleri taraflari ortaya koysa da; halk, Cumhuriyet Tarihi'nin en buyuk eylemlerini ardi ardina gerceklestirmistir. Cumhuriyet Mitingleri gosterdi ki, Turk Halki degerlerini koruyor, bayragina ve Ata'sina sahip cikiyoor!

Bilincli bireylerin ayni bayrak altinda toplandigi bu donemde, sizleri ulkenize sahip cikmaya davet ediyoruz.

"OY"UNU KULLAN , "OYUN"U BOZ!

Teroru, teslimiyeti,yoksullugu ve acligi,

issizligi caresizligi yok etmenin tam zamani!

SIMDI CHP ZAMANI!

Not : Bilincli birer vatandas olarak gidin sandıkta "banane" demeden oyunuzu kullanın ve kullandırtın bu maili de tandıdığınız herkese gorusleri farkli bile olsa iletin !!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

23 Temmuz sabahi muhtemelen yeni bir hukumet bekliyor bizi. Evet, simdi CHP zamani, hatta CHP ve MHP zamani! Bir zamanlar milleti kurda kusa emanet etmistik ve olan yine bize olmustu. Simdi de "Devlet destekli Deniz Bahceli Hukumeti" geliyor.

Ne diyelim, hadi bakalim hayirlisi...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sevgili arkadaşım

öncelikle konuda yorum yaptığın için teşekkür ederim ancak açıkça ben söylüyorum sen de söle biz gerçek demokrasiyle mi yönetiliyoruz ? hangi partiler gerçekten demokrat (acaba var mı ? )

böyle bir ortamda chp nin sosyal demokrat kimliğine asldırmak yanlış. şu andaki mesele ülkenin hangi yolu seçeceği. ılımlı islam modeli teslimiyetçi bir devleti mi , yoksa bağımsız laik bir cumhuriyeti mi ?

bugün devlet kademelerinde " şeriatı getirene kadar demokrasiyi kullanırız " diyenler var ama sen onların demokrasiye "sözde" ve göstermelik sahip çıkmalarına birşey demiyorsun, kalkmış chp ye saldırıyorsun. tabi ki eleştirebilirsin ama bugün değil. bu eleştirilerin zamanı şu an değil. bizim şu anki görevimiz akpyi tek başına iktidardan indirmek ve tek başına meclis kurmasını engellemek. bu yüzden de onu indirebilecek bir partiyi seçmek gerekiyor. bu parti de chp dir. burada bir anlaşalım. şu anda chpden başka oyu akp yi yakalayabilecek bir parti gözükmüyor. soruyorum acaba akp şeriatçılarıdan oluşan bir iktidar mı daha iyi yoksa koalisyon olan bir yönetim mi daha iyi bunu düşünemk lazım ve buna göre oy vermek lazım saygılarımla !

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sevgili arkadaşım

öncelikle konuda yorum yaptığın için teşekkür ederim ancak açıkça ben söylüyorum sen de söle biz gerçek demokrasiyle mi yönetiliyoruz ? hangi partiler gerçekten demokrat (acaba var mı ? )

böyle bir ortamda chp nin sosyal demokrat kimliğine asldırmak yanlış. şu andaki mesele ülkenin hangi yolu seçeceği. ılımlı islam modeli teslimiyetçi bir devleti mi , yoksa bağımsız laik bir cumhuriyeti mi ?

bugün devlet kademelerinde " şeriatı getirene kadar demokrasiyi kullanırız " diyenler var ama sen onların demokrasiye "sözde" ve göstermelik sahip çıkmalarına birşey demiyorsun, kalkmış chp ye saldırıyorsun. tabi ki eleştirebilirsin ama bugün değil. bu eleştirilerin zamanı şu an değil. bizim şu anki görevimiz akpyi tek başına iktidardan indirmek ve tek başına meclis kurmasını engellemek. bu yüzden de onu indirebilecek bir partiyi seçmek gerekiyor. bu parti de chp dir. burada bir anlaşalım. şu anda chpden başka oyu akp yi yakalayabilecek bir parti gözükmüyor. soruyorum acaba akp şeriatçılarıdan oluşan bir iktidar mı daha iyi yoksa koalisyon olan bir yönetim mi daha iyi bunu düşünemk lazım ve buna göre oy vermek lazım saygılarımla !

AKP de Türkiye'deki her parti gibi Mason ve Yahudilerle bağ kuracaktır merak etmeyin şeriat tehdidi falan yok ortada; artık çocuklar dahi büyükleri söylediğinde gülecek nerdeyse buna... :D

Şimdi ben demokrasi ütopyadır diyen bir insanım; bunu da belirtelim...

Gelelim partilere; emin ol AKP sosyal demokrat tanımına ne olursa olsun diğer tüm partilerden daha fazla uyuyor; bırak şimdi bunu "tehlikenin farkında mısın?" diyorsun sen aslında; :D O zaman şöyle diyeyim:Özellikle son günlerde çıkan çeteler ve Cumhurbaşkanlığı seçimi sürecindeki koltuk kapmaca oyunu bana "tehlikecinin farkında" olma yolunu açtı... B)

Şimdi bir kez daha tekrarlayayım: CHP'nin sosyal demokratlığını ispatlayacak olanlar sahneye lütfen...

:zorro:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar 1 oyum var oda Akp hükümetine bu değişmez. Kimse kimseyi ikna edemez gönlüden hangi parti varsa ona atacaktır ben burdan sayfalarca yazı yazayım Chp'ye oy atacak bir kişiyi Akp'ye çekemem. Ama şu bir gerçek emin olun 22 Temmuz seçimlerinde gene Akp iktidar olarak çıkacak. Ya en basitinden bu sitenin yapmış olduğu ankete ditkat çekmek isterim. Chp yanlıları çok fazla diye görüyordum çünkü Akp taraftarı az iletileri var ama buna rağmen anket sonuçlarında Chp ile Akp başabaş gidiyorlar. Belki şu anki kadar güçlü bir iktidar olmayacak ama enim olun gene iktidar olacak.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kimse kimseyi ikna edemez gönlüden hangi parti varsa ona atacaktır ben burdan sayfalarca yazı yazayım Chp'ye oy atacak bir kişiyi Akp'ye çekemem.

Sayin haberci, ben ikna oldum:)

Oyle bir kampanya yurutuldu ki insanlar AKP'ye oy vereceklerini dahi tereddutle soyleyebiliyorlar. Sanki bu partiye oy veren milyonlarca secmen seriatciymis gibi! Var mi boyle bir sey? Bir parti ki ulkenin hukukuna gore sakincali degil. Bu mudur demokrasi? Koparilan gurultuyle milyonlari sindirmeye calismak... Daha once de yazdim, maksat bambaska. Takiyyeci diyorlar AKP icin. Ben Turkiye tarihinde Deniz Baykal gibi takiyyeci birini tanimadim daha. Sol gosterip sag vur! Bu kadar olur yani...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

biz ak partiye oy verenlerin hepsine şeriatçı demedik, demeye de hakkımız yok ancak siyasete bu amaçla girmiş, bunu kendisine hedef olarak görmüş, bu konuda yemin etmiş bir başbakan var. ee daha ne olsun be kardeşim. adam illa eline silahı alıp pakistandaki gibi şeriat isteriz diyerek katliam yapanların yanında onların yaptıklarının aynını mı yapmalı ? neden bazı şeyleri görmezden bilerek geliyoruz ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

biz ak partiye oy verenlerin hepsine şeriatçı demedik, demeye de hakkımız yok ancak siyasete bu amaçla girmiş, bunu kendisine hedef olarak görmüş, bu konuda yemin etmiş bir başbakan var. ee daha ne olsun be kardeşim. adam illa eline silahı alıp pakistandaki gibi şeriat isteriz diyerek katliam yapanların yanında onların yaptıklarının aynını mı yapmalı ? neden bazı şeyleri görmezden bilerek geliyoruz ?

Allah Allah; nerde demiş; Trabzon-Tire olayı mı acaba??? :lol:

:zorro:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bence türkiyede kutuplaşan siyaseti normale çevirmenin bir şansı vardı. Onuda AKP içindeki radikaller ellerinin tersiyle itti. Sağlam bir kalelerinide kaybederek.

Şimdi, Başbakan bizde uzlaşma istiyoruz dediğinde. Muhalefette Abdullatif Şener üzerinde uzlaşabileceklerini söylediğinde, zormuydu onu aday göstermek ?

Veyahutta, Bülent Arınç'ın başbakanın öne sürdüğü isim olan kendi bakanlarının Cumhurbaşkanlığı adaylığına (Vecdi Gönül) eşinin başı açık olduğu için karşı çıkması ?

CHP, DYP, ANAP Abdullatif Şener'İn adaylığına sıcak baktıklarını söylemişlerdi. Ama AKP ne yaptı, en populer bakanları üzerinden bile uzlaşmaya yanaşmadığı gibi. Son saate kadar adayını dahi açıklamayıp oldu bittiye getirmeye çalışmadımı işi.

Herşeyden önce, seçimden bir kaç gün öncesine kadar adayını açıklamamak ne demek. Amaç ne ? yapılmaya çalışılan şey ne ? Bunu anlamak mümkün değil.

Birde Bülent Arınç'ın yaptığı gibi "illa eşi türbanlı olmalı" kavgası verirsen, karşı kavgada olur tabi.

Bence AKP Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde bilerek uzlaşmadan kaçtı ve bunu seçimler için ana propaganda konusu yapmayı tasarladı. başka hiçbir izahı yok.

AKP bunu bir kavga ve inat konusu haline getirmeden halledebilirdi. Ve şimdi köşkte, Şener oturuyor olurdu. Kimsede itiraz etmezdi.

Abdullatif Şener, gerek kişiliği gerekse siyasi donanımıyla toplumdaki tüm unsurlarla ilişki kurabilen, empati yapabilen bir isimdi. Hatta Türkiye dışındada. Yani kendisi her nekadar öyle olmadığını söylesede dünya "islamcı" olarak bilinen bir partinin bakanıyla, sosyalist bir ülkenin liderinin oğlunun başbaşa görüşmesi önemli ve güzel bir şeydir. Cumhurbaşkanlığı böyle vasıflar gerektirir. Türkiye'Nin şu an ( siyasi yönden kastetmiyorum) böyle bir cumhurbaşkanına ihtiyacı vardır. Yani tüm toplumun konsensus sağlıyacağı birine. aksi taktirde, ne 367 ne başka bir şey gül seçilmiş olsada, kriz devam edecekti. neticede padişah koltuğu değilki.

Cumhurbaşkanlığı konusunda, AKP mazlumu oynamaya çalışsada. Kendiside oldukça kavgacı bir politika izledi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.