Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Cumhuriyet mitinglerine değil hazine parasının çarçur edildiği parti mitinglerine karşıyız!

Ya Sev Ya Sevr

Önerilen İletiler

Basın Açıklaması: "Cumhuriyet mitinglerine değil hazine parasının çarçur edildiği parti mitinglerine karşıyız" 06/06/2007

HYP Genel Başkanı Öztürk, hazinenin trilyonları ile siyasî partilerin meydanlarda şov yapmak için "miting" adı altında boy göstermelerini fakir milletin parasını sokaklara savurmak olarak değerlendirdi.

Bazı siyasetçilerin, bu söylemi, HYP'nin, Cumhuriyet mitinglerine karşı olduğu şeklinde propoganda ettiklerini, bunun âdi bir yalan olduğunu söyleyen Öztürk şöyle devam etti: "Cumhuriyet mitingleri, bizim de bütün gücümüzle desteklediğimiz bir halk hareketidir. Benim sözlerimin Cumhuriyet mitingleriyle hiçbir ilgisi yoktur. Karşı olduğum, fakir halkın vergilerinden oluşan hazine yardımlarının siyasal gösteri için meydanlarda savrulmasıdır. Bu ikisi birbirinden tamamen farklıdır. Miting kelimesine takılarak yalan ve düzenbazlık yapılmasını kınıyorum. Durumu halkımızın ve basınımızın onurlu temsilcilerinin vicdan ve bilgilerine iletiyorum."

HYP Basın Merkezi

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Basın Açıklaması: "Cumhuriyet mitinglerine değil hazine parasının çarçur edildiği parti mitinglerine karşıyız" 06/06/2007

HYP Genel Başkanı Öztürk, hazinenin trilyonları ile siyasî partilerin meydanlarda şov yapmak için "miting" adı altında boy göstermelerini fakir milletin parasını sokaklara savurmak olarak değerlendirdi.

Bazı siyasetçilerin, bu söylemi, HYP'nin, Cumhuriyet mitinglerine karşı olduğu şeklinde propoganda ettiklerini, bunun âdi bir yalan olduğunu söyleyen Öztürk şöyle devam etti: "Cumhuriyet mitingleri, bizim de bütün gücümüzle desteklediğimiz bir halk hareketidir. Benim sözlerimin Cumhuriyet mitingleriyle hiçbir ilgisi yoktur. Karşı olduğum, fakir halkın vergilerinden oluşan hazine yardımlarının siyasal gösteri için meydanlarda savrulmasıdır. Bu ikisi birbirinden tamamen farklıdır. Miting kelimesine takılarak yalan ve düzenbazlık yapılmasını kınıyorum. Durumu halkımızın ve basınımızın onurlu temsilcilerinin vicdan ve bilgilerine iletiyorum."

HYP Basın Merkezi

:clover::clover::clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sunuda eklemek gerekır.bazı partıler ınsanları oy karsılıgında satın alabıleceklerını sanıyolar.para vererek vaya yıyecek alarak ıcecek olabılır gıyısı yardımında olsun komur olsun bı sekılde ınsanlara yardım yaparak oy almaya calısacaklar.eger bu yardımlarla karsılasacak ınsanlarımız olursa hepsını alsınlar analarının ak sutu gıbı helaldır o.cunku o kendı paralarından yapılan yardım.bı sekılde kendı parası.alsınlar ama kesınlıkle oylarını satmasınlar ınandıkları kımse ona oy versınler ve kesınlıkle yardımın etkısınde kalıp oy vermesınler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hyp'nin bu açıklamasını kınıyorum. Madem Cumhuriyet Mitingine karşı değillerdi o zaman neden katılmadılar. Destekleselerdi ve onlarda parti amblemleri ile katılsalardı. Büyük küçük bir çok parti ve sivil kuruluş katılmakta sakınca görmedide Hyp neden sakınca gördü. Yoksa bu Hyp'nin seçimler yaklaşırken Chp'den öc alma çabasımı?

Yaşar Nuri Öztürk'ü aydın bir ilahıyatçı olarak severdim ama bir siyasetçi olarak sevmedim. Oda düzene uydu ve kurduğu parti barajı dahi aşamayacak buna rağmen oy bölmeye kararlı görünüyor.

Cumhuriyet Mitingleri Chp'ye dönmüş görünebilir ama o mitinge katılan binlerce insan başka partilere de oy verecek. Deniz Baykal prim yaptı çünkü mitinglere katıldı Yaşar Nuri'de katılsaydı onuda alkışlardık. ama muhalif olmayı seçmiş.

Bıraksın bu işleri ilahiyatçılığa geri dönsün. siyasi arenada yapacak işi yok. eline yüzüne bulaştırdı eski saygınlığıda kalmadı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hyp'nin bu açıklamasını kınıyorum. Madem Cumhuriyet Mitingine karşı değillerdi o zaman neden katılmadılar. Destekleselerdi ve onlarda parti amblemleri ile katılsalardı. Büyük küçük bir çok parti ve sivil kuruluş katılmakta sakınca görmedide Hyp neden sakınca gördü. Yoksa bu Hyp'nin seçimler yaklaşırken Chp'den öc alma çabasımı?

Yaşar Nuri Öztürk'ü aydın bir ilahıyatçı olarak severdim ama bir siyasetçi olarak sevmedim. Oda düzene uydu ve kurduğu parti barajı dahi aşamayacak buna rağmen oy bölmeye kararlı görünüyor.

Cumhuriyet Mitingleri Chp'ye dönmüş görünebilir ama o mitinge katılan binlerce insan başka partilere de oy verecek. Deniz Baykal prim yaptı çünkü mitinglere katıldı Yaşar Nuri'de katılsaydı onuda alkışlardık. ama muhalif olmayı seçmiş.

Bıraksın bu işleri ilahiyatçılığa geri dönsün. siyasi arenada yapacak işi yok. eline yüzüne bulaştırdı eski saygınlığıda kalmadı.

Halkın Yükselişi Partisi bütün Cumhuriyet mitinglerine teşkilatları ile katılmıştır. Orada görememenizin sebebi mitinglerin gerçekleştirilmesi kararı alındığında ilk ortaya atılan fikir olan hiç bir grup veya siyasi partinin flama ve bayrak açmaması kararına olan saygısından dolayı bayrak ve flama açmamıştır. Açan partilerinde yanlış içinde olduklarını düşünüyorum. Cumhuriyet mitingleri hangi görüşe sahip olursa olsun, toplumun her kesiminden insanın Cumhuriyetin kazanımlarına sahip çıktığını göstermenin meydanıydı. Eğer ki siyasi parti mitingine döndüyse bunu o meydanlara parti bayrakları ve sözcüleri ile gelen kişiler düşünmelidir. Bende Cumhuriyet mitinglerinde o meydanlarda kalabalığın içindeydim. İşçi partisi, CHP , DSP hakkında, partiler ile bağı bulunmayan insanların, partilerin bayrak açmalarından dolayı duydukları rahatsızlığı kendi kulaklarımla duydum. Böyle bir ortamın olmasını hiç istemezdim. Biz bu bilinçle bayrak açmadık. Ama teşkilatlarımızın hepsi oradaydı.

CHP den öc alma sözünüze gelince, CHP, Yaşar Nuri Öztürk'ün ayrılış nedenini kendi eli ile yaratmış ve İstanbul il başkanının yaptığı açıklama ile resmi bir ağızla kabul etmiştir. Hatırlayalım " Biz Yaşar Nuri Öztürk'ü seçim taktiği olarak aldık. Seçimden sonra işimiz bitti!" bu sözleri söyleyen bir siyasi partinin hangi güvenilirliğinden bahsedilebilir. Öc almak aciz insanların işidir. Biz böyle bir gaflete düşmeyiz.

Çok güzel bir ifade kullanmışsınız. "Deniz Baykal prim yaptı." Biz toplumun önüne sadece vitrin malzemesi olarak çıkan genel başkanlarla "prim" yapma yolunu seçmiyoruz. Toplumu aldatarak iktidara gelen partilerin amaç ve akıbetlerinin neler olduğunu milletimiz çok acı örneklerle gördü. Biz ortaya bir program koyduk. Bunu milletimize anlatarak milletimizle kenetlenmeyi hedefliyoruz. Bunun dışında hiç bir yol ülkenin geleceğine istikrarlı bir yön veremez.

Oyları bölme konusuna gelince, bugüne kadar ki siyasi oluşumların neler yaptığını gördük, siyasi partilerin çokluğundan yakınmayın, kaç tanesinin hangi amaca hizmet ettiğinden yakının, bugün beş büyükler gözü ile bakılan siyasi partilerin hepsi tek çatı altında toplansa barajı geçmekten başka hiç bir başarı beklemeyin, çünkü programlarında o birliğin millete dayanan temelleriyle yükselen bir kitle hareketi görmediğiniz sürece ülkenin geleceğinde aydınlığı göremezsiniz.

Ben sizi kınamıyorum. Ancak lütfen objektif bir şekilde partilerin programlarını okuyun, programlar ile yaptıkları arasında ki farkı görün. Ondan sonra bunlardan bir şey olur mu diye tekrar dönüp bakmayın o zaman karşınızda çok fazla parti kalmayacak göreceksiniz.

Barajı geçemememiz konusundaki görüşünüz şahsi bir görüştür. "Bana göre" ifadesini başına eklemenizi dilerim.

Şu noktayıda durumumuz ne olduğu hakkında zihninizde tutmanızı dilerim.

Halkın Yükselişi Partisi, Cumhuriyet tarihinde bir ilk olarak 9.5 ayda 76 il 550 nin üzerinde alt birimde hazineden ve belli ekonomik güç odaklarında beş kuruş destek almadan üyelerinin imece ruhu ile kendi aralarında paylaştıkları giderler ile kurdukları bir siyasi partidir. Bunun bize en büyük getirisi seçim sonrasında, halkımızın vekalet vermesi durumunda sadece bize o vekaleti verenlere hesap vermek mükellefiyetinde olmamızdır.

Saygılarımla,

YaSevYaSevr

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Başarılar diliyorum size ama ben mitingler için söylediklerinizi ve partinizin söylediklerini kınıyorum.

Ben yukarıdaki yorumu sizin kınama nedeninizin yanlış bilgiye dayalı olduğunu göstermek amacı ile yazdım. Sizin bu tavırda ısrar etmenize anlam veremiyorum.

Hazineden alınan paralarla yani "halkın vergileri ile dolan hazine"den alınan paralarla, yaptıkları gövde gösterileri ile bugüne kadar aldatmaktan başka bir şey yapmayan siyasi partilerin bu yanlışı sürdürmelerini kınamak yerine, Milletin vergisini onları aldatmak için harcayanların ipliğini pazara çıkarıyor diye mi HYP yi kınıyorsunuz.

Bu tavrınızdan çıkardığım tek sonuç ya tarflısınız, ya da Halkın Yükselişi Partisi'ne veya Yaşar Nuri Öztürk'e karşı kin besliyorsunuz.

Saygılarımla, Eren AKKAYA

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Neyi anlayamıyorum biliyormusun arkadaşım.

Mitinglere kimlerin karşı olduğu belli oysa Türkiye'nin sorunlarıda belli. Bu çerçevede insanlar demokratik haklarını kullanıp siyasi gidişata tepki göstermişler. Bu çok uzun zamandır beklenen bir uyanıştı. Millet artık sesini duyurmayı hatırladı. Üzerine serpilmiş ölü toprağından kurtuldu. Bazı siyasilerin bundan prim elde etmesi çok doğal siyaset fırsatları değerlendirme arenasıdır. Siyasiler her durumu kendilerine yontarlar her gelişmeyi kendi leyhlerine çevirirler. Ama bu gerçeği değiştirmez milyonlarca insan sokaklarda çok güzel bir tepki koymuştur ortaya kim ne derse desin bu halkın sesidir.

Hyp'nin parti programında söylenenler ile mitinglerde söylenenler çelişmiyorken Hyp'nin, sırf Chp'nin adı ön plana çıktı diye bu güzel eylemi karalamaya çalışması asıl Cumhuriyet karşıtlarının işine gelir. Buda çelişkilidir, o zaman nerede kalır Y. Nuri Hoca'nın Türkiye gerçekleri?

Bu demek oluyor ki hocada siyasete ayak uydurmuş koltuk kavgası bazı şeylerin önüne geçmiş. Kendine yontamıyorsan karalayacaksın. Yazık bari Y. Nuri bunu yapmasaydı. Milyonlarca dolar sokağa atıldı demek ne oluyor bir millet uyanmış bunu görmüyorda.

Allah aşkınıza arkadaşım seni anlıyorum partiye gönül vermişsindir siyasi arenada partini savunursun ama benim düşüncemde budur. Siz parti propagandanıza devam edin benimki bir eleştiri.

Saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Neyi anlayamıyorum biliyormusun arkadaşım.

Mitinglere kimlerin karşı olduğu belli oysa Türkiye'nin sorunlarıda belli. Bu çerçevede insanlar demokratik haklarını kullanıp siyasi gidişata tepki göstermişler. Bu çok uzun zamandır beklenen bir uyanıştı. Millet artık sesini duyurmayı hatırladı. Üzerine serpilmiş ölü toprağından kurtuldu. Bazı siyasilerin bundan prim elde etmesi çok doğal siyaset fırsatları değerlendirme arenasıdır. Siyasiler her durumu kendilerine yontarlar her gelişmeyi kendi leyhlerine çevirirler. Ama bu gerçeği değiştirmez milyonlarca insan sokaklarda çok güzel bir tepki koymuştur ortaya kim ne derse desin bu halkın sesidir.

Hyp'nin parti programında söylenenler ile mitinglerde söylenenler çelişmiyorken Hyp'nin, sırf Chp'nin adı ön plana çıktı diye bu güzel eylemi karalamaya çalışması asıl Cumhuriyet karşıtlarının işine gelir. Buda çelişkilidir, o zaman nerede kalır Y. Nuri Hoca'nın Türkiye gerçekleri?

Bu demek oluyor ki hocada siyasete ayak uydurmuş koltuk kavgası bazı şeylerin önüne geçmiş. Kendine yontamıyorsan karalayacaksın. Yazık bari Y. Nuri bunu yapmasaydı. Milyonlarca dolar sokağa atıldı demek ne oluyor bir millet uyanmış bunu görmüyorda.

Allah aşkınıza arkadaşım seni anlıyorum partiye gönül vermişsindir siyasi arenada partini savunursun ama benim düşüncemde budur. Siz parti propagandanıza devam edin benimki bir eleştiri.

Saygılar

Siteye koyduğum yazıının başlığı bizim hangi mitinglerin yanlışı olduğunu savunduğumuzu net bir şekilde ortaya koyuyor.

"Cumhuriyet mitinglerine değil hazine parasının çarçur edildiği parti mitinglerine karşıyız!" Bunun üzerine daha fazla konuşmamızın bir anlamı yok. Halen anlıyamıyorsanız bu sizin algılama probleminizdir. Daha açık nasıl ifade edilir bilemiyorum.

Mitinglerin siyasi partiler tarafından her zaman kendilerine doğru yontulduğu fikrini normal gören görüşünüze karşıyım. Erdemli bir siyasetçinin düşündüğü ve düşünmesi gereken tek çıkar milletin çıkarıdır. Halkın Yükselişi Partisi

bu durumu normal gören ve bu düzenin değişmeyeceğine inanan insanlara, değişmesi gerektiğini, değişeceğini ve değiştireceğimizi göstermek amacıyla kurulmuştur.

Cumhuriyet mitingleri halkın Cumhuriyetin kazanımlarını tehlikede görmesi sonucu tek bir vücut haline gelerek, bu değerlerin sahipsiz olmadığını göstermek amacıyla gerçekleşmiştir. Cumhuriyet mitinglerinin bütün siyasi partilerden bağımsız bir şekilde gerçekleştirileceği sözünün verilmesi oraya milyonların gönül rahatlığı ile toplanmasını sağlamıştır. O meydanda bayrak açan siyasi partiler o meydanı kirletmişlerdir. Bunu ben değil o kalabalığın içinde bulunarak o meydanı dolduran milyonlar söylemektedir.

CHP düşmanlığı ile halen bizi itham ediyorsunuz. Yapılan açıklamanın hangi noktasından bu sonucu çıkarıyorsunuz.

Yaptığınız bir eleştiri değildir. Eleştiri yapılan açıklamayı doğru anlayan bir kişinin konu hakkındaki olumlu veya olumsuz görüşünü bildirmesidir. Siz bu açıklamayı anlamamışsınız.

Tekrar söylüyorum.

KARŞI OLDUĞUMUZ BÜYÜK BİR HALK HAREKETİ OLAN CUMHURİYET MİTİNGLERİ DEĞİL, MİLLETİN VERGİLERİ İLE OLUŞAN HAZİNEDEN ALINAN PARALARLA SİYASİ GÖSTERİ YAPAN PARTİ MİTİNGLERİDİR.

Bunun üzerine daha fazla yorum yapacaksan önce açıklamamızın başlığını sonra içeriğini okuyunuz.

Saygılarımla,

YaSevYaSevr

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.