Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Bismillahirrahmanirrahim

mizyal

Önerilen İletiler

teşekkürler mizyal böyle güzel Salatü selamları ve duaları bizimle paylaştığın için.

birde şunu söylemek istiyorum hakikaten bazıları böyle konular açılıca rahatsız oluyorlar.

fakat zaman arkadaşımızında dediği gibi bizim içimiz rahat çünkü Allah'a istinad ediyoruz. Elhamdülillah.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet rahatsız olan düşünceler meydanda nasıl olsa onana dönücez, evrenin oluşundan beri 15 milyar senedir hayat başlıyor ölüyor tekrar başlıyor, bu güne kadar bu böyle olmuş bundan sonrada devam edicek.Bir çok inanç da ölmüş yenisi başlamış bu güne kadar bu böyle olmuş bundan sonrada inaç lar da ölücek yenileri başlıyarak devam edicek.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Allah hangi kanunları koymuş? Bazıları hammurabi kanunlarından aşırılmış olmasın ? :D:D

SEN DAHA İYİ BİLİYORSUN AYETLERİ.... :D

KANUNLAR HER AN ÇALIŞIYOR....

ÖLÜMDEN SONRA HESAP GÜNÜNDE TEK TEK ÖNÜMÜZE KONACAK...KENDİ HAYAT FİLMİNİ

İZLEYECEKSİN . BURADA YAZDIKLARINI TEKRAR OKUYACAKSIN....

CANIM KARDEŞİM, HENÜZ HAYATTASIN VE GEÇ KALMIŞ DEĞİLSİN, EĞER ALLAH'A İNANMIYORSAN

VARLIĞINI İSPAT ETMESİNİ İSTESEN VE SANA YAŞATSA OLMAZ MI CANIM KARDEŞİM...

BAK SİZE ÇALIŞIYORUZ, NE İŞİN VAR ATEŞİN İÇİNDE ! YAZIK DEĞİL Mİ SANA !

ELİNİ ATEŞE BİLE DEĞDİREMEZKEN !

BİR TEK DİLEK CANIM KARDEŞİM, ALLAH'IM BENİ HİDAYETE ERDİR DİYE CANDAN DUA

EDECEKSİN...HEPSİ BU ! DENE İSTERSEN BAK NELER OLUYOR GÖR.... :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

SEN DAHA İYİ BİLİYORSUN AYETLERİ.... :D

KANUNLAR HER AN ÇALIŞIYOR....

ÖLÜMDEN SONRA HESAP GÜNÜNDE TEK TEK ÖNÜMÜZE KONACAK...KENDİ HAYAT FİLMİNİ

İZLEYECEKSİN . BURADA YAZDIKLARINI TEKRAR OKUYACAKSIN....

CANIM KARDEŞİM, HENÜZ HAYATTASIN VE GEÇ KALMIŞ DEĞİLSİN, EĞER ALLAH'A İNANMIYORSAN

VARLIĞINI İSPAT ETMESİNİ İSTESEN VE SANA YAŞATSA OLMAZ MI CANIM KARDEŞİM...

BAK SİZE ÇALIŞIYORUZ, NE İŞİN VAR ATEŞİN İÇİNDE ! YAZIK DEĞİL Mİ SANA !

ELİNİ ATEŞE BİLE DEĞDİREMEZKEN !

BİR TEK DİLEK CANIM KARDEŞİM, ALLAH'IM BENİ HİDAYETE ERDİR DİYE CANDAN DUA

EDECEKSİN...HEPSİ BU ! DENE İSTERSEN BAK NELER OLUYOR GÖR.... :)

yani su topicleri okudum da ne kadar da ilginç yaklasimlar var..

hidayet çagi, ölümden sonra hesap gününde kendi hayat filmini izleyeceginize siz içten inaniyorsunuz ama inanmayan birisinin görüsleri ile dalga geçiyorsunuz.

bütün topiclerde ayni sorun var. herkes birbirine inançlarini, görüslerini dayatmaya çalisiyor. bana göre hayatimi film seridi olarak izleme fikri çok ama çok saçma ama inananlara hayir böyle olmayacak diye dayatamam. (simdi yine yasadigim sorun gündeme gelmesin ben ateist degilim ama islam dinini de savunmuyorum.)

insanlara saygi duymadan inançlari paylasmak komediden baska bir sey degil. ve dini savunmak buraya sadece kurandan veya baska dini kitaplardan alinti yaparak olmaz. simdi ben bir fizik kitabindan bütün formülleri buraya yazsam fizikçimi olucam yani???

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yani su topicleri okudum da ne kadar da ilginç yaklasimlar var..

hidayet çagi, ölümden sonra hesap gününde kendi hayat filmini izleyeceginize siz içten inaniyorsunuz ama inanmayan birisinin görüsleri ile dalga geçiyorsunuz.

bütün topiclerde ayni sorun var. herkes birbirine inançlarini, görüslerini dayatmaya çalisiyor. bana göre hayatimi film seridi olarak izleme fikri çok ama çok saçma ama inananlara hayir böyle olmayacak diye dayatamam. (simdi yine yasadigim sorun gündeme gelmesin ben ateist degilim ama islam dinini de savunmuyorum.)

:) insanlara saygi duymadan inançlari paylasmak komediden baska bir sey degil. ve dini savunmak buraya sadece kurandan veya baska dini kitaplardan alinti yaparak olmaz. simdi ben bir fizik kitabindan bütün formülleri buraya yazsam fizikçimi olucam yani???

CANIM KARDEŞİM, BU BÖLÜM DİKKAT EDERSEN < DİNİ BÖLÜM > ...BU BAŞLIK ALTINDA HERKES İNANDIĞI YA DA İNANMADIĞI ŞEYİ YAZABİLİR..,EĞER SİZ DE FİZİK KANUNLARINI YAZMAK İSTERSENİZ ONUNLA İLGİLİ BÖLÜME YAZACAKSINIZ DEMEKTİR...

BİZ İNANANLAR OLARAK ALLAH'IN KİTABINDAN AYETLER YAZARIZ..İNANMAYANLAR BİZİM YAZDIKLARIMIZA CEVAP YAZMAYA ZORUNLUDUR DİYE BİR ŞEY YOK...BEN İNANCIMI SAVUNURUM O DA İNANMADIĞI ŞEYİ SAVUNUR...GAYET DOĞAL !

BENİM İNANCIMLA DA DALGA GEÇİLMESİNİ İSTEMEM...ETKİ TEPKİ OLAYI ANLAYACAĞIN CANIM KARDEŞİM....

İNANÇ, İSPAT GEREKTİRİR....İNANMAYAN BİR İNSAN DA İSPAT ETMESİ GEREKİR...

BENİM İNANCIM İSPAT ET DER...VE AYETLER BUNUN İSPATIDIR.... :)

selam ve dua ile

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

SAYIN MARA BULGE, BEN HİDAYET KARDEŞİMİN YAZILARINDA Bİ DAYATMA VEYA AŞAĞILAMA VEYA Bİ DALGA GEÇME GÖRMÜYORUM.

HİDAYETİNDE DEDİĞİ GİBİ İNANÇ İSBAT GEREKTİRİR. BİZ İNANDIĞIMIZ HAKİKATLERİ İSBATLARIZ. BUNU YAPARKEN DOĞAL OLARAK KİTABI MUKADDES OLAN KUR'AN-IO KERİMDEN VE KUR'AN-I KERİMİN IŞINDAKİ KİTAPLARDAN İSTİFADE EDİYORUZ. BU DEĞAL DEĞİLMİ SİZCE.

SELAMETLE...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar inanç ispatlanmaz. ispatlansaydı inanç olmazdı adı.

yerçekimi kanununa inanıyorum diye bir şey olur mu. ya da inanmıyorum diye.

bizim ispatımız ayetler demek ne demek. ayetler inanan için ispattır inanmayan için nasıl ispat olsun.

tanrının varlığı veya yokluğu ispatlanabilri şeyler değildir. kişinin inancına bağlıdır, bir kimse tanrının varlığınıda yokluğunuda ispat edemez. zaten böyle bir misyonda yoktur.

inanırsınız veya inanmazsınız. olay buradadır.

tanrı ispata ihtiyaç duysaydı, bunu çok kolay bir şekilde yapardı. ve kimsenin şüphesi kalmazdı. o zaman imanın ne kıymeti kalırdı ki. O yüzden ispatlar aramaya kalkmayın bulamazsınız.

size kuranda emirler verilmiştir. inanıyorsanız bunalra uyarsınız. inanmıyorsanız uymazsın bu kadar basittir. bunun dışında tanrının varlığına ya da yokluğuna dair maddi deliller olmaz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bizim ispatımız ayetler demek ne demek. ayetler inanan için ispattır inanmayan için nasıl ispat olsun.

tanrının varlığı veya yokluğu ispatlanabilri şeyler değildir. kişinin inancına bağlıdır, bir kimse tanrının varlığınıda yokluğunuda ispat edemez. zaten böyle bir misyonda yoktur.

tanrı ispata ihtiyaç duysaydı, bunu çok kolay bir şekilde yapardı. ve kimsenin şüphesi kalmazdı. o zaman imanın ne kıymeti kalırdı ki. O yüzden ispatlar aramaya kalkmayın bulamazsınız.

size kuranda emirler verilmiştir. inanıyorsanız bunalra uyarsınız. inanmıyorsanız uymazsın bu kadar basittir. bunun dışında tanrının varlığına ya da yokluğuna dair maddi deliller olmaz.

selam arkadaşım... bunlar da sizin düşünceniz ve her düşünceye saygı duyarız..benim inancım bunu emreder...dediğin gibi İNANMAYANLAR İÇİN ne kadar ayet yazsak boş kardeşim...

benim inancıma göre davet asıldır...zorlama yoktur...Allah der ki ; kim hidayete ermeyi candan isterse ben onu hidayete erdiririm > der....bu bir davettir... dileyen davete icabet eder, dilemeyen etmez.....

benim inancım, ispatlıdır ve yaşanırsa Allah cemalini bile insana göstererek İSPAT EDER....kAİNATIN TÜM SIRLARINI insana ispat ederek öğretir....BENİM İNANCIM VE YAŞADIĞIM ŞEY BUDUR... :)

SELAMETLE KAL CANIM KARDEŞİM ............. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

cyrano.

ben sana desemki yerçekimi diye bi şey yok ben buna inanmıyorum. sen ne diyeceksin, bana izah edeceksin değilmi, yerçekimini göstermek için bir şey alıp yere atacaksın falan. sonra ben bakacağım, düşüneceğim evet gerçekten böyle bir şey var ve sana inanıyorum derim.(bana yerçekimini isbatladığın için).

bu bi masaldi.

ŞİMDİ GELELİM HAKİKATE. PEYGAMBER EFENDİMİZ (S.A.V) DİYORKİ; ALLAH BİRDİR VE BEN ALLAH'IN RASULUYÜM, VE KUR'AN ALLAH'IN KELAMIDIR. İNSANLARDAN PEYGAMBER EFENDİMİZ'E (S.A.V) İLK BAŞTA İNANANLAR AZ SAYIDA OLMUŞ. FAKAT PEYGAMBER EFENDİMİZ (S.A.V.) DAVASINI İSBAT ETTİKÇE İSLAMA GİREN İNSANLAR AKIN AKIN OLMAYA BAŞLAMIŞ...

ARKADAŞLAR ALLAH BİZE AKIL VERMİŞ DEĞİLMİ. KALP VERMİŞ. İSLAMİYETİ KALBEN TASDİK EDECEĞİZ. AYNI ZAMANDA AKLIMIZI BİR KENARA ATMAYAZAĞIZ. KALBİNLE İSLAMİYETE İAMAN ETTİĞİMİZ GİBİ AKILIMIZLA DÜŞÜNECEĞİZ.

ALLAH İSBAT EDİLİR. ARKADAŞIM. VE BUNU DÜŞÜNSEN SEN KENDİ BAŞINA BİLE BULURSUN. AMA YARDIM İSTERSEN BEN DAHİL BİRÇOK ARKADAŞ SANA İSBAT EDER. ARKADAŞIM. AMA GERÇEKTEN BULMAK İSTİYORSAN. AMA EĞER BEN GENEDE İANANMAM DERSE BİRİSİ EN BAŞTA ÖRNEK VERDİĞİM İSBATLANMIŞ OLAN YERÇEKİMİNİ KALBUL ETMEMEK GİBİ BİR ŞEY OLUR BU.

SİMDİ BAK MİSAL OLARAK ANLATIYORUM. BİZ İKİMİZ BÜYÜK BİR SARAYDA OLSAK BEN DESEMKİ BU ODADA Bİ YERDE BİR ÜÇÜNCÜ BİR KİŞİ DAHA VAR. SEN DESENKİ BEN SANA İNANMIYORUM BEN GİDİP ONU GETİRSENM SANA GÖSTERSEM. SEN İNANIRSIN.

FAKAT SEN BAŞKA BİRİNİN OLDUĞUNA İNANMIYORDUN. BEN SANA DESEM MADEM OLMADIĞINI SAVUNUYORSUN SEN İSBAT ET OLMADIĞINI SEN NE YAPACAKSIN (BUNU SANA SORMAMIN NEDENİ BEN SANA SARAYDA BAŞKA BİRİ VARDİYORUM SEN YOK DİYORSUN). BÜTÜN SARAYIN HER YERİNE BAKIP BAŞKABİRİNİN OLMADIĞINI BANA İSBATLAMAN GEREKİYOR.

FAKAT BEN SANA BİR TEK KİŞİYİ GÖSTERMEKLE O KİŞİNİN VARLIĞINI İSBATLAMIŞ OLDUM DEĞİLMİ.....

İŞTE BUNUN GİBİ İNANMAYANLARDA BÜTÜN KAİNATTAKİ HER YERE BAKIPTA ALLAH'IN VARLIĞINI BULAMAKILARMIKİ (HAŞA) ALLAH YOK DİYORLAR.

NETİCE OLARAK ALLAH'IN VARLIĞI İSBATLANIR YETERKİ İSTEYİN.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

mag. ajitasyonu bir geçsek. yazımı nasıl okudun bilmiyorum ama. yazıda anlatılanı anlamamışsın.

anlasan bana ajitasyon yapmazdın. anlattıklarının tümü inançla ilgili. inanç yani inanmak fiilinden gelir.

hala olmadığını ispatla vs diyorsun ben olmadığını savunmuyorum. ama varlığı ispatlanmamış bir şeyin yokluğuda ispatlanmaz. o yüzden ispat kısmıyla uğraşmayın. çünkü din ispata dayanan bir olay değildir. inanca dayanan bir olaydır. bir idefiks dir inanç. maddi deliller aranmaz.

sonra kime böyle bir misyon verilmiştir. kullara mı. tanrı isteseydi tanrı isteseydi kismede şüphe kalmayacka şekilde, varlığını gösterirdi. ama o zamna inancın bir kıymeti kalmazdı daha öncede söylediğim gibi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ARKADAŞIM NEYİN VARLIĞI İSBATLANAMAMIŞ..... HAH

ALLAHH'IN VARLIĞININ DELİLLERİ HER YERDE ARKADAŞIM.

YANİ DİYELİMKİ Bİ RESSAM RESİM YAPACAK, SERGİYE KOYACAK, FAKAT O RESMİ KİMİN YAPMIŞ OLDUĞUNU SORANLARA BU FALAN RESSAM YAPMIŞ DİYECEĞİZ. PEKİ KARDEŞİM HANİ BUNDA O RESSAMIN İMZASI DERSELER YANLIŞMI OLUR. HAYIR. TABİKİ SORMAK HAKLARI.

İŞTE BUNUN GİBİ ALLAH'IN İMZASI HERYERDE VAR. VE ISBATIDA YAPILIYOR. AKLINIZI BOŞA ÇIKARMAYIN ARKADAŞLAR DÜŞÜNÜN.

SONRA AYETLERE VE YOLUNDAKİLERE İMAN EDECEĞİZ.

ALLAH PEYGAMBERLER VE GÖNDERDİĞİ KİTAPLAR VASITASIYLA BİZE KENDİNİ TANITDIRIYOR. TABİKİ SONUCUNDA İMANIN ŞARTLARINA TABİKİ İMAN EDECEĞİZ. SADECE DÜŞÜNMEKTE YETMEZ. İMAN EDECEĞİZ. YANİ AKLIMIZ VE KALBİMİZLE İNAM EDECEĞİZ.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet rahatsız olan düşünceler meydanda nasıl olsa onana dönücez, evrenin oluşundan beri 15 milyar senedir hayat başlıyor ölüyor tekrar başlıyor, bu güne kadar bu böyle olmuş bundan sonrada devam edicek.Bir çok inanç da ölmüş yenisi başlamış bu güne kadar bu böyle olmuş bundan sonrada inaç lar da ölücek yenileri başlıyarak devam edicek.

sayın lena,yaşam ölüme ara vermektir

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Allahummerham Ummete Muhammeden Rahmeten Ammeh.....

Sana Ya Rasulallah..........

Esselatu Vesselamu aleyke Ya Rasulallah

Esselatu Vesselamu aleyke Ya Habiballah

Esselatu Vesselamu aleyke Ya Sefiallah

Esselatu Vesselamu aleyke Ya Rasulussekaleyn

Esselatu Vesselamu aleyke Ya Rahmetelil Alemin

Ey Alemlere rahmet olarak gonderilen sevgili, ey kainatin goz bebegi, ey varlik nuru Efendim.

Eyyyy Sevgili ne demek? Sevgililer Sevgilisi ne demek? Abdın kaç tane efendisi olur? Ben "abd"ım ve efendim Allah! Kuran'dan öğreniyorum bunu! Sizin efendiniz kim?

Bu mektup vesilesiyle Sana hitab edebilmek ne guzel. Sana sunabilecegim kelimeler muhabbetimi ifade edemez. Sana verebilecegim avuc avuc gozyaslarim var sadece.

Ey Nurdan sevgili, tek tesellim, tek umidim Sana olan muhabbetim ve salavatlarim. Ne guzel, ne ferahlatici bir baglanti kuruluyor bu selamlasmalarda. Zerreler adedince salatu selam olsun sana, cicekler, yapraklar adedince salatu selam olsun sana, yildizlar adedince salatu selam olsun sana, yagan yagmurlar adedince salatu selam olsun san...

Nurdan sevgili ??? Bu nur Allah'ın nurundan kuvvetli mi? Yapılmış olan naatlara bakılırsa evet (???)

Zaman ve mekan uzakligi senin icin birsey ifade etmese de senden bindortyuzyil sonra dunya gurbetindeki ummetinden bir ferdim. Su fani alemde o kadar yalnizim ve garibim ki bana nesve veren senin izinde yurumek arzusu ve seninle bulusabilmek umidi oldu.

Ümmet mi? Ne ümmeti? Elçi hayatı boyunca kendinden sonra ortaya çıkan iftiracı yahudilerin icat ettiği "ehl-i sünnet" ümmetine mi uydu, yoksa Kuran'a (ve dolayısıye) - İbrahim'in milletine mi? İkra Kitabek!!!

Ben seni gormeden inandim ve sevdim. Ashap seni birgun gormeden duramazken ben bu hasretle ne yapayim ey guzeller guzeli.

Huda senden guzelini yaratmamis. Senden guzelini gormemiz gozler. Acaba bu guzellige dayanabilirmi sevginle rakiklesmesini istedigimiz kalplerimiz.

Allah, "Biz insanları en güzel biçimde yarattık" derken demek ki sadece Muhammed'i kastetmiş! Vay, yarattığını hor gören bir rabbe kul olmayı kim ister o zaman???

Uhud dagindan ahirzaman ummetine gonderdigin selamini aldim. Selamini gonlumun en mutena kosesine yerlestirdim. O selamdir bana degerimi hatirlatin. Sefaatcilerin sefaatcisinin ummeti olmak ne guzel. Ne mutlu bize ki ayaginin tozuyla arsi sereflendiren serefli Peygamberin, serefli ummetiyiz.

Ya Rab elçiye şefaat izni vermezse ne olacak? Onca hayaller umutlar ne olacak? O şefaate güvenilerek kazanılan kaçamak günahlar nasıl affedilecek? Kim affedecek yada? Vah ki ne vah!!!

Rabbim bizi bu serefle yasat, bu serefle oldur, bu serefle hasret. Halik-i Zulcelal seni sevginle onsekizbin alemi yaratmis.

18000 alem mi? Kim saymış? Peki sayıldığında 28000 çıkması veya 8000'da kalması durumunda bu rivayeti hemen uygun biçimde değiştirme yoluna mı gideceksiniz? Ama yaptığınız bu öngörü belleklere yerleşti! Onu nasıl düzelteceksiniz?

Ya biz ne yapalim bu zenginlik karsisinda. Adini arsta kendi adinin yanina yazmis. Biz nereye yazalim adini? Verebilecegim, ugrunda feda edebilecegim bir canim var. Canim, butun varim yoluna bin defa kurban olsun ey gonuller Sultani.

Allah'ın verdiği canı Allah'a teslim etmekten onur duymalısınız, O'nun yarattığı bir kula değil! Zira o da canını Allah'a teslim etmiştir! Ve yaratıcının adının yanına yaratılanın adını uygun gördüğünüzde "Hristiyanlara" kızmamızın hiçbir anlamı kalır mı?

Ummaninda kayboldugum nursun Ya Resul.

Askinda fani oldugum cansin Ya Resul.

Rahmetinle guldugum gulsun Ya Resul.

Firkatinle yandigim korsun Ya Resul.

Cennet yolumsun, yoldasimsin Ya Resul.

Damarlarimda dolasan sevdamsin Ya Resul.

Andigim, kandigim, yandigim sensin Ya Resul.

Seni goren gozleri aradim kainatta. Gunese baktim, aya baktim, yildizlara baktim tek tek.

Gulu bagrina basan sehirdeki kayalara baktim. Kadem-i Serfinle sereflenen Sevr`e baktim.

Sagnak nur yagmurlarina tutulmus Hira`ya baktim. Kainatin merkezi Kabe`ye baktim.

Sana ait izleri bulmak istedim. Kalp gozum simayi alini gormek istiyor.

26/224 Şairlere ise azgınlar uyar.

Sundan eminim ki sana olan hasretim ne kadar buyurse ben sana o kadar yakinlasiyorum. Sana olan muhabbetim o kadar buyusun o kadar buyusun ki bu sevgi atmosferi icinde benligimi yitireyim. Butun nefsani duygulardan uzaklasayim. Senin gozunle bakayim dunyaya, seninle butunleseyim. TUT ELiMDEN RABBiME GOTUR BENi.

Ya elçinin elinden kim tutsun?

Senin sevgin ruhum alinirken yanimda olsun. Kabirde yardimcim olsun. Munker ve Nekir`e cevap verecek dil olsun. Mahser hararetinde serinlik olsun. Siratta refikim olsun. Ve bu sevgi beni sana Cennette komsu eylesin. Rabbim`den bir dilegim var. Sana olan muhabbetimi almasin gonlumden, Ya Seifulmuznibin.

Senden dilegim ise hasta kalplerimizin seninle sifa bulmasidir. Senin dunya sorfasindan elini cektigin gibi "ahiret doygunlugu" istiyorum.

10/57 Ey halk, Rabbinizden size bir öğüt, gönülleri sıkan her şeye karşı bir şifa, inananlara bir yol gösterici ve bir rahmet gelmiş bulunuyor.

Şifa Kuran'dır! Allah'ın sözleridir! Taş kalpleri yumuşatan Allah'ın sözleridir (-eğer anlayışını yitirmemişse).

Ey sevgililerin en sevgilisi, asirlardir deruni muhabbetle yazilan na`tlar, semaii serifler seni ne kadar anlatabilmis bilmiyorum. Meger ne zormus senin mukerremligin karsinda birseyler yazabilmek.

Doğru! Ama onu putlaştırma seviyesinin üstüne çıkamadı daha!

Rabbim! curetkarligimi bagisla, haddim olmayarak bu kalemi elime aldigim icin lutfuna siginiyorum. Can Peygamberim eminim seninle birgun bulusacagiz. Senden rahet nazarlari istiyorum.

Ben fakirim.

Ben garibim, ben sailim....

Allahummerham Ummete Muhammeden Rahmeten Ammeh...

-http://www.el-emin.com/-`dan alinti (Allah cc razi olsun)

Elçiye olağanüstü görev yükleyenler, ona Allah'tan daha üstün sevgiler besleyerek Allah'ın isminin yanına ismini uygun görenler ... velhasılkelam onu ilahlaştıran peygamperperestlerden, elçinin kendisi şikayetçi olacak!

25/30 Elçi de, "Rabbim, halkım Kuran'ı terketti," der.

Bu yazıyı yazan kişiye (alıntılayan kişiye değil) derim ki, lütfen kendinize gelin! Başınıza-başımıza gelen bunca felaket, Allah'ı unutup, onun sevgisini kullarına yamadığımız için gelmektedir! Rab der "Allah'ı unuttunuz, bugün de siz unutuluyorsunuz!" Kendinize gelin! Uyanın! Allah size Kuran'dan ne anladığınızı soracak! Anladığınızı uygulayıp - uygulayamadığınız sorulacak!

43/44 Bu, sana ve halkına bir mesajdır; ondan sorulacaksınız.

Bence bu tür şirk yazılarını paylaşmadan önce iyice bi düşünün! Bedeli ağır olabilir!

Sağduyulu beyinlere selam olsun!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...
Allahummerham Ummete Muhammeden Rahmeten Ammeh.....

Sana Ya Rasulallah..........

.

.

.

Allahummerham Ummete Muhammeden Rahmeten Ammeh...

-http://www.el-emin.com/-`dan alinti (Allah cc razi olsun)

:clover: Eline koluna emeğine sağlık arkadaşım ALLAH razı olsun saygılar :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yok canım o kadar da aptal olamayız.. Bi kere içinizden biriniz bile çıkıpta Allaha küfredemez o cesaret yok sizde.. Ha öyle bi şi yapacak olan olsada yediği sopayla kalır.. En azından birdaha konuşurken zorlanarak konuşur..Siz sadece sanal da küfürlü topicler açıp onun bunun anasına kitabına peygamberine vs küfretmesini bilirsiniz..bknz: Anton Lavey

Vay vay vay...

Hoşgörü ve sevgi dininin mensuplarına bak hele.

Bu hoşgörü ve sevgi dini mi? Yoksa Nefret ve korku dini mi? Religion of Hatred and Terror?

Sayın arman cevabını vermiş, İslam'ın ne dini olduğunun.

Bilgissayar ve onun yarattığı sanal ortam, dinin de sonunu getirecek.

Öldürülme korkusu ile fikirlerini beyan edemeyen insanlar artık rahatça konuşabiliyor.

Dinden çıktığı için katledilme korkusu yaşamıyor insanlar artık.

Bilgiye çok kolay ulaşabiliyolar, bilgi "ilm" birilerinin tekelinde değil.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ALLAH 'TA KANUNLARINI KOYMUŞ VE İNSANI SERBEST BIRAKMIŞ

-varsa bile- Allah kanun manun koymamıştır. Bazıları, koydukları kanunu Allah'ın koyduğunu ileri sürmüşlerdir.

Alahın kanunlarından bile haberimiz yoksa, burada bulunma sebebimiz nedir...

Allah'ın kanunları diye insanlığın başına bela edilen şeylerin ortadan kalkmasını sağlamak.

NETİCE OLARAK ALLAH'IN VARLIĞI İSBATLANIR YETERKİ İSTEYİN.

Ne kadar istersek isteyelim, Tanrı'nın varlığı veya yokluğu ispatlanamaz. İSPATLANABİLEMEZ.

varacağın yer, "olmasını istediğin şeyin gerçek olduğunu sanmak (wishful thinking)" olur.

İspatlanabilecek tek şey, varlığı veya yokluğu ispatlanamayan Tanrı'nın insanlardan birine özel mesaj verip vermeyeceğidir. Bunu da Tanrı sözü diye söylediği sözlere bakarak anlarız. Ve gördüğümüz şey Tanrı sözü değil.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

size kuranda emirler verilmiştir. inanıyorsanız bunalra uyarsınız. inanmıyorsanız uymazsın bu kadar basittir. bunun dışında Tanrının varlığına ya da yokluğuna dair maddi deliller olmaz.

:clover: :clover: :clover:

Tüm yazınız, benim anlatmak istediklerimi bir çırpıda özetleyivermiş Sayın Cyrano... Ve özellikle renkli işaretlediğim yeri söyleye söyleye dilimde tüy bitti...

Saygılarımla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ilginç bir nik

:)

ebu cehl

Ebu Cehil

Alıntıdır.

Ebu Cehil kimdir?

Ve,bu isim ne manaya gelir?

Ebu Cehil'in manasi, 'Cehalet'in Babasi' dir.

Kim kendine veya ogluna boyle bir isim koyar,veya bu isimle cagrilmayi kabul eder.

Demek ki burada bir gariplik var.

Tabii ki bu adamin adi,Ebu Cehil falan degil,

Hele Cahil hic degil.

Adam herkesin saygi duydugu,bilgisine ve adaletine guvendigi bir Hakem. Arabulucu,uzlastirici ve racon kesici.

Asil adi Hisam Ebu'l-Hakem.

Muhammed icin bu adami saflarina cekmek cok onemliydi,

fakat çekemedi,cunku adam durusttu,ve iyi Hakem di,

'Ne gorurse onu caliyordu.'

Bu yuzden Muhammed,onun Hakem'lik yapmasini ve Hakem adi ile cagrilmasini yasakladi ve ona Ebu Cehl adini takti ve 'Islam Ummetinin Firavunu' olarak lanse etti.

'Resulallah,onu Ebu'l-Hakem diye cagirmayi yasaklamis ve bu adla hitap etmenin istigfari gerektiren bir gunah oldugunu ilan etmistir.

(Bkz.Belazuri,Ensabu'l-Esraf, 1/125)

Ve Kalem Suresi'nin ittifakla Ebu Cehil icin indigi kabul edilmistir.

Ve Kalem suresi 2.inen suredir,yani Kuran daha inmeye baslamadan Ebu Cehil'le ugrasmaktadir. 6.Sure de de Ebu Leheb'le.

Kalem Suresi 15.Ayeti soyle der:

'Ayetlerimiz ona okundugunda soyle der 'Bunlar Daha oncekilerin masallari' '

Ebu Cehil boyle bir laf etmis olabilir mi?

Kalem suresinden once gelen sadece 1 sure var Alak Suresi, onun da 19 tane ayeti var,ve o ayetler eskilerle falan ilgili degil.

Neden bu adamcagiz 'Bunlar Eskilerin masallari' desin?

Ya pesinden gelecek ayetleri kestiriyor cok zeki bir insan,

Ya da bu adamcagiz destek vermedi diye iftira ediliyor.

Ve bu adamcagiz Bedir savasi sirasinda oldurulerek,Kalib mezarligina gomuldu.

Ve Muhammed mezari basinda soyle dedi;

'Tanrilarinizin size vaad ettikleri hakmiymis vaadleri buldunuz mu?Ben benim Rabbimin vaadinin hak oldugunu gordum.'

Ashab sordu'Ya Resulullah bu les seni duyar my?'

Resullah dedi ki;'Sizden daha iyi duyarlar ama cevap vermezler'

(Ibn Hisam 1/639)

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.