Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

TAYYİP ERDOĞAN'IN SİCİLİNDE BİR İCRAAT DAHA

Misafir CYRANO

Önerilen İletiler

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 14 Ocak 2000 yılında Avusturalya'nın SBS radyosunda yaptığı konuşma olay yarattı.

DTP'lilerin "Sayın Öcalan" sözünden dolayı ceza aldığı bir dönemde ortaya çıkan bu kayıt, Erdoğan'ı zor durumda bıraktı.

Erdoğan, SBS radyosunun Türkçe yayınına konuk olduğu programda 2 kez "Sayın Öcalan hitabını kullanıyor. İlk hitap, konuşmanın 12'inci dakikasında, ikincisi ise 21'inci dakikada yer alıyor.

Başbakan Erdoğan'ın şehitler için kullandığı "kelle" ifadesi ise konuşma kaydının 21'inci dakikasında bulunuyor.

Program "Neden geldim İstanbul'a" türküsü ile başlıyor. Daha sonra Erdoğan ile yapılan söyleşi yer alıyor. Erdoğan konuşmasında teröristbaşı Apo'ya Sayın dedikten sonra şehit düşen askerlerimiz için de kelle diyor.

Şimdi arkadaşlar gerçekten biz nasıl kızıcaz, Yabancı devlet adamlarına "Sayın Öcalan" diyorlar diye. Bizzat bunu söyleyen bir adamı başbakan yapmışken.

Ve nasıl protesto edicez yarın, AB milletvekillerini "Sayın Öcalan" diyorlar diye. Bu ifadeyi kullanan adamı Cumhurbaşkanı yapıp.

Ve nasıl mahkemelerimiz ceza vericek DTP lilere, bizzat başbakanda böyle konuşmuşken. Hukuk herkese eşitse. O halde DTP lilerle beraber Tayyip'inde hapse girmesi lazım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Niye bu kadar şaşırdınız ki?Bu ülkenin başbakanı sıfatını taşıyan bu kişi Barzani ve Talabani ile masaya oturup pazarlık yapmak isteyen birisi ve böyle birisinden bu gibi bir açıklama beklenir zaten.

301.madde burda devreye girmelidir,başbakan olması ona hiç bir ayrıcalık göstermez....................

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Niye bu kadar şaşırdınız ki?Bu ülkenin başbakanı sıfatını taşıyan bu kişi Barzani ve Talabani ile masaya oturup pazarlık yapmak isteyen birisi ve böyle birisinden bu gibi bir açıklama beklenir zaten.

301.madde burda devreye girmelidir,başbakan olması ona hiç bir ayrıcalık göstermez....................

Ve sayin Süheda,bu kisi ayni zamanda;*Ben teröristlerle neyi konusacagim diyen Sayin Büyükanit'a,ben terörisleri kabul etmem diyen Cumhurbaskanina.*dis bileyen onlari elestiren bir kisidir.Ben suna o kadar eminim ki,bu kisi halkin 3 te birinin oylarini alabilmis ve buna ragmen Türkiye'yi bu karanlik ve sonu bilinmeyen yola sokmustur,eger bu kisi halkin 3te 2 veya 3 ünün oylarini alabilmis olsa idi inanin ki Türkiye Taliban'in Afganistan'i veya Humeyni'nin Iranina dönerdi.Kimse abarttigimi sanmasin.Bu kisinin hocasi ne demisti,hatirlayalim;*Kadayifin alti kizarmadi,kanlimi olur kansizmi onu bilemeyiz.*Onun izinden gidenler simdilik kansiz bir gecis sürecindeler ve Türkiye bu filmi seyretmektedir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ve sayin Süheda,bu kisi ayni zamanda;*Ben teröristlerle neyi konusacagim diyen Sayin Büyükanit'a,ben terörisleri kabul etmem diyen Cumhurbaskanina.*dis bileyen onlari elestiren bir kisidir.Ben suna o kadar eminim ki,bu kisi halkin 3 te birinin oylarini alabilmis ve buna ragmen Türkiye'yi bu karanlik ve sonu bilinmeyen yola sokmustur,eger bu kisi halkin 3te 2 veya 3 ünün oylarini alabilmis olsa idi inanin ki Türkiye Taliban'in Afganistan'i veya Humeyni'nin Iranina dönerdi.Kimse abarttigimi sanmasin.Bu kisinin hocasi ne demisti,hatirlayalim;*Kadayifin alti kizarmadi,kanlimi olur kansizmi onu bilemeyiz.*Onun izinden gidenler simdilik kansiz bir gecis sürecindeler ve Türkiye bu filmi seyretmektedir.

saygilarla

:clover::clover::clover::clover:

keşke alkış efekti de olsaydı da onu da koyabilseydim!

işte budur!!!! doğru söze ne denir!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

evet bunun izahı olamaz.

Bu suçu kimin işlediğinin yasalar açısından hiçbir önemi yoktur. Kanun önünde herkes eşittir.

Bir fiil işleyene göre suç olmaz. Kişi işlediği fiile göre suçlu olur. Objektif hukuk bunu gerektirir. Aksi, yani bir fiili bir kişi işlediğinde suç teşkil eder, başkası işlediğinde ise suç teşkil etmezse buna subjektif hukuk denirki, yüzyıllar önce kalkmıştır dünyadan.

Kaldıki

"Sayın Öcalan, düşüncesinden dolayı hapiste değil, Aldığı kelleler yüzünden yatıyor"

gibi bir ifadeyi zikretmeye DTP liler bile cesaret edemezdi.

Bu işin başka bir boyutuda. Eğer Tayyip Erdoğan'da bu sözlerinden dolayı cezalandırılmazsa. O zaman bunu açıklıyamaz.Bu ifadeyi kullandığı için birisini hapse gönderip, bu ifadeyi kullanan birisinin aynı ülkenin başbakanı olması, Söyleyen başbakan olunca sesini çıkarmamak gibi bir durum bu ülkeye yakışmadığı gibi zor durumdada bırakır bizi.

Bir daha hiçbir ülkenin temsilcisine, yada AB parlamenterine niye "Sayın Öcalan" diyorsunuz diyemeyiz. Dediğimiz andada, bize bu olayı örnek verirler.

O zaman dtp lilerde Türkeş'İn 12 eylülde söylediği sözü söyliyebilir "Fikrimiz iktidarda biz hapisteyiz"

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Sayın başbakan'ın yaptığı çoğu şeyi tasvip etmemekle beraber burda söylediği bu sözlerde buna dahil,art niyet bir düşünce beslediğini düşünmüyorum.Evet bu cümleleri kullanmış ama burda apdullah öcalanı övmek gibi bir amac gütmemiş burda yapılması gereken konuşmayı tümüyle dinleyip çıkan sonuca bakmak bence burada biraz haksızlık bar gibi tabi bu benim düşüncem.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Savcilarda zaten artik herseye takipsizlik karari verme modasini uyguluyorlar.Nede olsa Avrupanin sinirdasi oldugumuz icin suc algilamasindada fark li olmak gerekir,Avrupalilarda sonucta Apo'ya sayin diyor ve üzerine titriyorlar.

Ayrica,basbakanlik koltugunda oturan bir adamin konusmalari art niyetli degildi varsayiminin arkasina saklanipta Türk milletine Türk askerine Sehit anasina hakaret etme hakki yoktur.KOnusmasini beceremiyorsa sussun,susmasini bilmiyorsa o koltugu terketsin.Devlet adami olmak kolay olsa idi her edebiyat parcalayan en büyük devlet adami olurdu.Basbakanlik koltugu halka saygi duyan basbakanlar icindir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

saygilarla

:clover::clover:

Apo’ya af yasası AKP den..

Tasarının 6. maddesinde “Terör örgütü kuranlar, yönetenler ve örgüte üye olanlar TCK’nın 314. maddesine göre cezalandırılır ” hükmü yer alıyor. Ve maddenin son fıkrasında, “TCK’nın 221. maddesi hükmü, bu madde açısından da uygulanır. Kişi etkin pişmanlık hükümlerinden ancak bir defa yararlanır” deniliyor. “Yani bu madde, terör örgütü kuranlar, yönetenler açısından da etkin pişmanlık hükmünün işletilebileceğini düzenleyen bir maddedir

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.