Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

EVRİM TEORİSİ ÇÖKERSE/EVRİM KANUN OLURSA

Shatin

Önerilen İletiler

Sayın Keskinkalem'in bir iletisinden yola çıkarak böyle bir konu başlığı açmak aklıma geldi.

Farzedelim ki bir gün geldi de bilim adamları ellerinde kanıtlarla evrim teorisinin çöktüğünü bunun o güne kadar gelmiş bir yanlışlık olduğunu söyledi;

1. Ne düşünürsünüz. Burada ne gibi açıklamalar yapmak istersiniz?

2. O saatten sonra çürümüş olan evrim teorisi için ayakta tutmak için çaba sarfeder misiniz?

Bununla beraber farzedelim ki bu olayın tersi oldu evrim teorisi kanunlaştı.

Aynı sorular bu durum için de geçerli

Biraz hayal gücümüzü çalıştıralım hep savunduğumuzun tersi olduğunda ne yapacaklarımızı ifade edelim istedim.

Ben sordum ben başlamak isterim izninizle :)

Evrim teoerisinin çürütüldüğünü duymak beni sevindirir. Daha önceleri de belirttiğim gibi ben şekilden şekile girmiş ordan oraya atlamış ve hiçbir amacı olmayan bir varlık olmaktansa yaratılışı kabul ediyorum. Yaratılış inancı için çok büyük bir yol katedildiğini söylerdim. Bir de böyle var oldum böyle varlığım bu dünyada sona ercek demeyi isterim :)

olur da evrim teorisi kesinleşip kanun olursa da bu konu hakkında çok daha fazla derin araştırma yapar ve şuandaki bütün değer yargılarımı bir kenara koyup bu oluşum üzerinde dururdum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 85
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

İstisnasız bütün bilim adamları evrim teorisi çöktü deseler, evrim teorisi ideolojik bir temele dayandığı için, evrimciler bu teoriden yine kopmayacaktır ve o evrim teorisi çöktü diyen bilim adamlarınıda bilimden aforoz edeceklerdir bence..

Nitekim, evrimi savunmayan bilim adamlarına bilim adamı demiyorlar, evrimcilere göre bilim adamı olmanın ilk şartı evrim teorisini kabul etmek..:)

Hatta bir arkadaşımız inanan adamdan mucit olamaz, bilim adamı omaz demişti.. :)

Bunun tersi olarak bütün bilim adamları istisnasız evrim teorisi ıspatlandı deseler..

Tesadüfe dayalı evrim teorisini yine kabu letmem..

Bilince dayalı, kontrollü evrimi kabul ederim..

Bir şey evriliyorsa, eviren vardır derim, yani tasarımlı evrim .. :)

Çünkü kainat ve canlılık tesadüflerle asla açıklanamaz..

Şimdi bazı arkadaşlar " bilim adamları böyle bir şey demez" diyebilirler, tabi bu bir ön yargı olur, çünkü gelecekte neler olacağını bilemeyiz..

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Keskinkalem'in bir iletisinden yola çıkarak böyle bir konu başlığı açmak aklıma geldi.

Farzedelim ki bir gün geldi de bilim adamları ellerinde kanıtlarla evrim teorisinin çöktüğünü bunun o güne kadar gelmiş bir yanlışlık olduğunu söyledi;

2. O saatten sonra çürümüş olan evrim teorisi için ayakta tutmak için çaba sarfeder misiniz?

ben evrim teorisine inanmaya devam ederim.. çünkü evrim bir realitedir. Kur'an, Tevrat bunu destekler.. hatta bilimsel olarakta izahlarını bu kutsal kitapları incelediğinizde bulabilirsiniz.. ve dahi sayın enkas'ın yayınlamış olduğu şu röportajı tekrar okumanız için sizlere sunuyorum.. ayrıca yorumlarınızı da bekliyoruz..saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İstisnasız bütün bilim adamları evrim teorisi çöktü deseler, evrim teorisi ideolojik bir temele dayandığı için, evrimciler bu teoriden yine kopmayacaktır ve o evrim teorisi çöktü diyen bilim adamlarınıda bilimden aforoz edeceklerdir bence..Nitekim, evrimi savunmayan bilim adamlarına bilim adamı demiyorlar, evrimcilere göre bilim adamı olmanın ilk şartı evrim teorisini kabul etmek..:)

Evrim teorisi ideolojiye dayanmaz. Gözleme, DNA, hücre, kemik, isekelt, fosil benzerliklerine vs. dayanır.

Dinli, dinsiz herkesin görebileceği "maddi" bulgulara dayanır.

Evrimi kategorik olarak reddetmek ideolojiktir.

Hatta bir arkadaşımız inanan adamdan mucit olamaz, bilim adamı omaz demişti.. :)

Ben dedim ve sözümün arkasındayım. Dinlilerin, ideolojik saplantılı kişilerin bilim yapamayacağına en taze örnek, suheda'ya teşekkürler.

http://kitap.antoloji.com/kitap.asp?kitap=40976

Sovyetler'in yıkılması ile 1990 yılında eser "Hz. Muhammed'in Kuran'a Girmemiş Hadisleri" adıyla Rusça yeniden yayımlanıyor. Karakutu Yayınları tarafından Türkiye'de okuyucuya sunulan kitabın editörü Azeri Prof. Telman Hurşidoğlu Aliyev, kitabın orijinal adını İslami terminolojiye göre teknik olarak hatalı buldukları için sadece "Hz.Muhammed" koymayı tercih ettiklerini belirtiyor.

Yoruma gerek yok bile. Adam İslami terminolojiye uymuyor diye Tolstoy'un kitabının adını değiştiriyor. Kitabın adının değiştirilmesi basit bir çeviri oyunu ve atraksiyon yaratma işi değil. Kitabın adı, Tolstoy'un Muhammed ve Kuran arasındaki ilişki hakkındaki düşüncesini yansıtıyor: "Hz. Muhammed'in Kuran'a Girmemiş Hadisleri" demek, Kuran'ı Muhammed yazdı, bazı hadisleri, Kuran'ı biraraya getirilirken Kuran'a konmadı demek.

Dinliler ve ideolojik saplantılı kişiler objektif olamazlar.

Gerçekleri ve bulguları kendi inançlarına ve ideolojilerine uydurular.

Bu nedenle inançlılardan bilim adamı olamaz. OLABİLEMEZ.

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evrim teorisi ideolojiye dayanmaz. Gözleme, DNA, hücre, kemik, isekelt, fosil benzerliklerine vs. dayanır.

Dinli, dinsiz herkesin görebileceği "maddi" bulgulara dayanır.

Evrimi kategorik olarak reddetmek ideolojiktir

Aynılarını bende sana söylyorum..

Evrim teorisi materlasit felsefenin ürünüdür haliyle ideolojiktir..

Tasarım teoriside DNA, kemik ve iskeletleri inceler, hatta daha bilimsel teknişklerle inceler..

Evrim teorisini tek başına "araformlar'ın" yokluğu bile yıkmaya yeterlidir, buna rağmen hala evrim teorisi savunuluyorsa, bu onun ideolojik olduğunun kanıtıdır..

Ben dedim ve sözümün arkasındayım. Dinlilerin, ideolojik saplantılı kişilerin bilim yapamayacağına en taze örnek, suheda'ya teşekkürler.

Evet sen dedin..:)

Bende o sözüne karşın dünya tarihine damgasını vurmuş müslüman bilim adamalaını yazdım, şimdi tekrar alıntalayayımda bir incele..

1. Akşemseddin: Pasteur ’dan 400 sene önce mikrobu bulmuştur

2. Ali Kuşçu: Büyük astronomi bilgini. İlk defa ayın şekillerini anlatan kitabı yazmıştır.

3. Ebul-Vefa: Trigonometri’de tanjant,cotanjant,sekant,kosekant ’ı bulan büyük alimdir

4.Biruni: İlk defa dünyanın döndüğünü ispat etmiştir.

5. Ebu Kamil Şü’ca: Avrupaya matematiği öğretmiştir.

6. Ebu Ma’şer: Med-Cezir (Gel-Git) olayını ilk o bulmuştur.

7. Battani: Dünyanın en büyük kaşifidir. Trigonometrinin kaşifidir

8. Cabir Bin Hayyan: Atom bombası fikrinin babası ve kimya biliminin atası büyük alim

9. Cezeri: 8 asır önce otomatik sistemin kurucusu ve bilgisayarın babasıdır

10. Demiri: Avrupalılardan 400 sene önce zooloji ansiklopedisini yazmıştır.

11. Farabi: Ses olayını ilk defa fiziki yönden açıklamıştır.Sesin fiziki izahını ilk defa o yapmıştır

12. Gıyasüddin Cemşid: Matematikte ondalık kesir sistemini ilk o bulmuştur.

13. İbn Cessar: Cüzzamın sebebini ve tedavisini 900 sene önce açıklamıştır

14. İbn Hatip: Vebanın bulaşıcı bir hastalık olduğunu ilmi yoldan açıklamıştır

15. İbn Firnas: Wright kardeşlerden bin sene önce ilk uçağı yapıp uçmayı gerçekleştirdi.

16. İbn Karaka: 900 sene önce harika bir torna tezgahı yapmıştır

17. İbni türk: Cebirin temelini atan bilginlerdendir

18. İdrisi: Yedi asır önce bugünkü ne çok benzeyen dünya haritası çizmiştir

19. İbni Sina: Eserleri Avrupa üniversitesinde 600 sene ders kitabı olarak okutmuştur. Tıbbın babasıdır. AVRUPA ya göre adı AVICENNA’dır.

20. Kadızade Rumi: yaşadığı asrın en büyük matematik ve astronomi bilginidir. Fizik kurallarını astronomiye uyarlamıştır

21. Kambur Vesim: verem mikrobunu R.Koch’tan 150 sene önce keşfetmiştir

22. İbnünnefis: avrupalılardan üç asır önce küçük kan dolaşımını keşfetmiştir

23. Piri Reis: 400 sene önce bugünküne en yakın dünya haritasını çizmiştir.

22.Ömer hayyam: Cebiri oluşturandır. İlk defa o bulmuştur

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hiç bir yorum yapamamışsın çağdaşımız olan ilim adamı (!) vasıflı şahsın çarpıtmasına? :stuart:

Neyse, yazmadığın birşey hakkında yorum yapabilecek durumda değiliz.

Aynılarını bende sana söylyorum..

Evrim teorisi materlasit felsefenin ürünüdür haliyle ideolojiktir..

Tasarım teoriside DNA, kemik ve iskeletleri inceler, hatta daha bilimsel teknişklerle inceler..

Evrim teorisini tek başına "araformlar'ın" yokluğu bile yıkmaya yeterlidir, buna rağmen hala evrim teorisi savunuluyorsa, bu onun ideolojik olduğunun kanıtıdır..

Bilimadamları cin, ruh, peri, şeytan, melek vs. yakalayamadıkları için MECBUREN maddi bir teoriyle ilglileniyorlar, ideolojik davrandıkları için değil.

Hiç kafanı yorma cin, ruh, peri, şeytan, melek vs. yakaladıkları gün hertürlü onunla da ilgilendiklerini, ideolojik davranmadıklarını göreceksin.

Evet sen dedin..:)

Hala sözümün arkasındayım.

O saydığın kişilerin hepsi hakkında ayrıntılı bilgi sahibi değilim.

Bildiklerime de zamanında ZINDIK dendiğini, kafir sayıldıklarını biliyorum.

Öte yandan, bilim, "falancayı keşfetmiştir" dediğin kişinin fikirleri üstüne birşey inşa etmişse, o "kaşifin yaptığı şeye bilim denilebilir.

Daha önce yazdım, İbni Firnas bırak uçağı, planörü, paraşütü bile icat edememiştir. Birisinin kuleden pelerinle atladığını görmüş, kendi de denemiş ve yaralanmıştır, başka birşey yapmamıştır.

Havacılık teknolojisi, Wright kardeşlerin çalışmaları üzerine inşa edilmiştir.

İbni Sina'ya islam dünyası zındık dediği için, İslam Dünyası sahip çıkmamıştır, gavurlar sahip çıkmıştır.

O nedenle onun adını ve çalışmalarını Batıdan öğrendik.

Sırf "bakın bizden de bilim adamı çıkmış demek için"

Orhan Pamuk'a "müslüman yazar Nobel aldı" demekle, İbni Sina "müslün bilim adamıydı" demek aynı şey.

Her ikisi de müslüman değildi. Müslümanlar içinde yetiştikleri ve isimleri bu coğrafyaya ait olduğu için müslüman deniyor kendilerine.

Akşemseddin mikrobu bulmuş, sonra kayıp mı etmiş :stuart:

Aşı, antibiytik falan geliştirilmiş mi onun fikirleri üzerine?

İbni Karaka demek ilk torna tezgahını yaptı, ama sanayileşme devrimi bizden başlayamadı :stuart:

Piri Reis, hiç Akdenizden çıktığına ilişkin tek bir kayıt bulunmayan şahıs, o haritaları başkasınınkilerden kopya edip, çevirmedi de, kafasından mı uydurdu?

Ömer Hayyam müslüman mıydı :stuart:

Bende o sözüne karşın dünya tarihine damgasını vurmuş müslüman bilim adamalaını yazdım, şimdi tekrar alıntalayayımda bir incele..

Dünyaya damgasını vuran adamlar, ama dünyanın haberdar olmadığı büyük insanlar :stuart:

Dünya bilimine gerçekten katkısı olan insanları doğu da bilir batı da, İbni Sina gibi. Onlar da islam'a göre zındık zaten.

Zındıklar da ne hikmetse ya Orta Asya-İran-Anadolu kökenli ya da Endülüslü, İslam inancının sulandığı yerler hep.

Atom bombası fikrini buldu, yok mikrobu buldu, yok torna tezgahını buldu, yok ilk uçağı yaptı gibi safsatalar sadece müslümanın müslümana propagandasıdır, başka birşey değil.

Müslüman için bilim, dini çalışma yapmaktır.

Onun dışındakine bilim demez müslüman, zındıklık der, kafirlik der.

İlk yüzyıllarda İbni Sina, Battani gibi insanların yetişmiş olması, yeni müslümanlaşan insanların eski kültürlerindeki astronomi ve felsefe kitaplarını Arapça'ya çevirmelerinden dolayıdır. İslam coğrafyasında bilim yapanlar "islam-öncesi" literatüre sahip olan insanlardır. Yapılan Çalışmalar ya Eski Yunan'a, ya eski Hint kültürüne, Pers Kültürüne ait çalışmaların çevirisinden ibarettir. Çeviri işi bittikten sonra 1200'lerden sonra İslam aleminde yetişmiş doru dürüst bilimle uğraşan bir zındık bile çıkmamıştır.

Çünkü ÇIKABİLEMEZ. Çünkü İslam inancı buna müsaade etmez.

İnançlı insan, duygu ve inançlarına göre, gerçekleri örtbas eder.

Tolstoy'un kitabı örmneğinde olduğu gibi.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

akademiler ideolojik olduysa, gitmeyelim

Valla orası senin bileceğin iş..

Şimdi işi kurumlara bağlamaya hiç gerek yok..

Ayrıca bilim kurumu bunu yazıyorsa bu salt ve kayıtsız doğrudur denilemez..

Orası bir bilim kurumudur, bilim yanlışlanabilir gözlemler üzerine kurulur, bugün yazar yarın yanlışlar hiç belli olmaz..

Ona kalırsan diyanette resmi bir kurum, ben din ile ilgili tartışmalarda diyaneti öne sürüyor muyum..

Ayrıca okullarda din eğitimide var..

Bunlar resmi kurum değil mi..

Biz burada evrim teorisini tartışıyoruz, kişilerin yada kurumların ne yaptığını değil..

Eğer kurum göstererek tartışmayı noktalayalım diyorsan bilemem..

İlerde bahsettiğin kurumlar Akıllı Tasarımı yazmaya başlarlarsa ne olacak peki..?

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben evrim teorisine inanmaya devam ederim.. çünkü evrim bir realitedir. Kur'an, Tevrat bunu destekler.. hatta bilimsel olarakta izahlarını bu kutsal kitapları incelediğinizde bulabilirsiniz.. ve dahi sayın enkas'ın yayınlamış olduğu şu röportajı tekrar okumanız için sizlere sunuyorum.. ayrıca yorumlarınızı da bekliyoruz..saygılar

Evet Sayın Sueda...

Sayın Enkas'ın düşünceleri güzeldi ancak girmiyor ne zamandır kendisi...

Evrim gerçekten var mı yok mu bilemem ancak bilimsel veriler ortada.

Ben Evrim'e ya da aksine takılmıyorum açıkçası.

Umarım Sayın Enkas tekrar gelir de fikirlerini tekrar paylaşır.

Saygılarımla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evrim gerçekten var mı yok mu bilemem ancak bilimsel veriler ortada.

Neymiş bu bilimsel veriler..

Madem bilimsel veriler ortada, neden evrim teorisi var mı yok mu bilmem diyorsun..

Yoksa o bilimsel verileri inandırıcı bulmuyor musun..

Seni ortada bırakan şey nedir..

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Biz burada evrim teorisini tartışıyoruz, kişilerin yada kurumların ne yaptığını değil..(xlark tades)

evrim teorisini tartışan akademik kurumlardır, biz sadece onlardan bilgi alırız, onların ışığında düşüncelerimiz belirtiriz.

Kendi kendimize fosil alıp inecleyip, bilimsel kanun çıkaramayız, bunu yapan ve yaptıran kurumlardır.

Ayrıca bilim kurumu bunu yazıyorsa bu salt ve kayıtsız doğrudur denilemez..

1. Ben hiçbir zaman böyle bir şey demedim, evrim teorisi yanlış olabilir olasılıktır, bunun için kesin bir şey söylemedim.

2, Sen evrim teorisi kesinlikle yanlıştır, çürütülmüş ve bir tane bile bilimsel veri delil yoktur imasında bulundun

İlerde bahsettiğin kurumlar Akıllı Tasarımı yazmaya başlarlarsa ne olacak peki..?

O zamanda Akıllı Tasarım konusunu ele alacağız

Bu tür bilgileri senin yanlışlayıp doğrulamandan değil, akademik kurumların araştırmalarından alacağız

Bütün dünyanın akademik boyutta incelediği araştırdığı BİLİMSEL bir teoriyi, yanlıştır çürütülmüştür bilim adamlarıda artık bunu kabul ediyor demek ideolojiktir.

Madem bilimsel veriler ortada, neden evrim teorisi var mı yok mu bilmem diyorsun..

canlılık, sadece evrim teorisiyle açıklanabiliyor, başka bilimsel bir yol yok, doğrudur yada yanlıştır, sonuçta başka bir teori yok.

Teoriler kanıtlanmak için vardır, teori ortaya atılıp öylesine bırakılmaz, sürekli araştırma ve geliştirmeler yapılır, çürükler ayıklanır,en sağlam ve en sağlıklı hale getirilir zaman içinde. Son olarakta, eğer mümkünse kanıtlanır. Kanıtlanmazsa, dediğim gibi en sağlam en sağlıklı şekilde teori olarak incelenir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yorum yazan arkadaşlara teessüflerimi bildiririm. Ama şunu söylemek gerekirse yapılan yorumlara hiç şaşırmadım. Çünkü niyeyse arkadaşlarımız konu başlığında ve konu başlığı altındaki iletide yazanları pek dikkate almamışlar. Benim amacım evrimi/evrimin varlığını/yokluğunu tartışmak değildi bu başlık altında. Sadece bugüne kadar çok defa tartışılmış olan bir konunun faraziye olarak bir sonuca bağlanmasında vereceğimiz tepkileri dile getirmemizdi. Ama niyeyse sevgili arkadaşlar yine hemen ateşli evrim vardır yoktur tartışmalarına başlamışlar.

vakit ayırıp da yorum yazan arkadaşlara teşekkür ederim.

Ama konu başlığını ve içerisindeki iletiyi okuyup ona göre yorum yazan olursa çok daha fazla sevinirim

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evrim terosinin yanlışlığından dolayı, gerçeği açıklamaya çalışan başka bilimsel teoriler üretirim yada üretenlere destek olurum, soruglarım.

Yani kaybedeceğimiz bir şey olmaz. Çünkü elimizdeki imkanlarla ancak evrim teorisini destekleyebiliyoruz, elimizdeki imkanlar evrimi yanlışlarsa başka doğrulayan bilimsel teorilerin peşinden gideriz yada gerçeğe deneye dayalı teorilerle uğraşırız.

2. O saatten sonra çürümüş olan evrim teorisini ayakta tutmak için çaba sarfeder misiniz?

Kanıtlanmış bir şey hakkında, aksi yönde hareket etmek ideolojiktir. Gerçeği göstermez ve bize uymaz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

evrim teorisini tartışan akademik kurumlardır, biz sadece onlardan bilgi alırız, onların ışığında düşüncelerimiz belirtiriz.

Evrim terosinin yanlışlığından dolayı, gerçeği açıklamaya çalışan başka bilimsel teoriler üretirim yada üretenlere destek olurum, soruglarım.

Sayın Tarafsız bu alıntıladığım yazının ikiside sana ait..

Bu iki yazı bir biriyle çelişiyor mu çelişmiyor mu..?

Bir yerde bilim adamları tartışır biz sadece onalardan bilgi alırız derken, bir taraftanda bilimsel teoriler üretirim diyorsun..

Neyse..:)

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Tarafsız bu alıntıladığım yazının ikiside sana ait..

Bu iki yazı bir biriyle çelişiyor mu çelişmiyor mu..?

hayır çelişmiyor

birisi evrim teorisi yanlışlanmamışken olan olay

birisi evrim teorisi yanlışlanmışken olan olay

yani ortada hiçbir teori yokken, teori üretmek yada üretenlere destek vermek başka

ortada akademik bir boyutta teori varken teoriye destek vermek yada kaynak olarak algılamak başka

iki farklı anlatımımı alt alta sıralarsan, tabiki anlamsızlaşır, neden oraya taktın anlamadım ama neyse önemli değil, anlatmak istediğim kaide bozulmadı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evrim teorisi "madde akıllıdır"," organizma akıllıdır" demez, ama sen bunu söyleyebiliyorsun..

evrim teorisi ayrı konu, evrim teorisi madde akıllıdır demez

ama organizma yeteneklidir, sen yetenekli değilmisin ? madde değilmisin ? tırnağını kestiğinde tekrar uzamıyor mu ? bu organizmanın yeteneğini mi gösterir, yaratıcının mı ?

ben sana organizmanın yeteneğini ispatlayabiliyorum ama sen bana yaratıcının yeteneğini ispatlayamıyorsun

neyse konu bu değilmiş

ben shatin'in dikkat çektiği konuya cevabımı verdim nihayetinde (ileti 14)

shatin başkalarındanda konu hakkında cevap bekler sanırım

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ama organizma yeteneklidir, sen yetenekli değilmisin ? madde değilmisin ? tırnağını kestiğinde tekrar uzamıyor mu ? bu organizmanın yeteneğini mi gösterir, yaratıcının mı ?

Yetenekten bilinçsiz becerileri mi kastediyorsun..

bu nasıl bişi..? :)

ben sana organizmanın yeteneğini ispatlayabiliyorum ama sen bana yaratıcının yeteneğini ispatlayamıyorsun

Senin ıspatladım dediğin şeyler, ıspatını sorduğun yaratıcnın birer eseridir, yani benden ıspat isteme, kendin zaten yaratıcıyı ıspat eden şeyleri söylüyorsun..

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yani kaybedeceğimiz bir şey olmaz. Çünkü elimizdeki imkanlarla ancak evrim teorisini destekleyebiliyoruz, elimizdeki imkanlar evrimi yanlışlarsa başka doğrulayan bilimsel teorilerin peşinden gideriz yada gerçeğe deneye dayalı teorilerle uğraşırız.

Kanıtlanmış bir şey hakkında, aksi yönde hareket etmek ideolojiktir. Gerçeği göstermez ve bize uymaz.

Elimizdeki imkanlar evrimi yanlışlarsa başka doğrulayan bilimsel teorilerin peşinden gideriz derken neyi anlatmak istediğini tam olarak anlayamadım kusuruma bakma. O konuyu biraz daha açar mısın?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Elimizdeki imkanlar evrimi yanlışlarsa başka doğrulayan bilimsel teorilerin peşinden gideriz derken neyi anlatmak istediğini tam olarak anlayamadım kusuruma bakma. O konuyu biraz daha açar mısın?

Evrim teorisi yanlışlanırsa, bunu yanlışlayan da başka bir bilimsel teori olacak. O yeni teori, evrim teorisine göre daha nmantıklı, daha fazla bilgi ve kanıt içerirse, onu detskleriz. Yanlışın ardından gitmeyiz. Çünkü bilimde kutsallık yoktur. Evrim teorisi yanlışlandı veya doğrulandı diye kimse ağlamaz veya sevinmez.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Elimizdeki imkanlar evrimi yanlışlarsa başka doğrulayan bilimsel teorilerin peşinden gideriz derken neyi anlatmak istediğini tam olarak anlayamadım kusuruma bakma. O konuyu biraz daha açar mısın? (shatin)

BrainSlapper'ın verdiği cevap kendi düşüncelerimide yansıtıyor

evrim teorisi yanlışlanırsa, canlığın oluşumu ve gelişimi konusunda mutlaka başka teoriler geliştirilecektir, tabi bu akademik boyutta olacaktır, işte bizde onları referans ve kaynak olarak alacağız. Hiçbir teori yoksa bile kendimiz bir tez hipotez teori şeklinde kuram oluşturacağız, burada bilim adamı olduğumuzu varsayıyoruz, vergi dairesinde çalışan bir memurdan veya bir bakkaldan vs. sağlıklı bilimsel bir teori geliştirmesi beklenemez takdir edersinizki.

Yetenekten bilinçsiz becerileri mi kastediyorsun..

bu nasıl bişi..? (xlark tades)

bir incir çekirdeği kocaman bir ağaç oluyor ve ağaç olurken kimse karışmıyor, tamamen doğanın yeteneğiyle oluyor

Senin ıspatladım dediğin şeyler, ıspatını sorduğun yaratıcnın birer eseridir

yaratıcının eseri olduğunu ispatlamadan, yaratıcının eseridir demek hayalperest bir düşüncedir

incir çekirdeği toprağa ekilerek, gerekli gerçek şartlar sağlandığında gözümüzün önünde bir ağaç oluyor

istersen bir nohut tanesini bir çay bardağı suya koy ve dene, kim karışıyor, kim müdahele ediyor ?

hava su nohut tohumu, nasıl bir değişim dönüşüm geçiriyorlar muhteşem yeteneğiyle gör. Hani yaratıcı ? ben sana suyun havanın ve nohutun yeteneğini ispatladım gözünün önünde !!!

peki incir şekirdeği (yada nohut) nasıl oldu ? incir çekirdeğinden kocaman bir ağaç yaratan madde, bir incir çekirdeğide oluşturabilir, direkt bitkide görüldüğü üzerei, incir çekirdeğide atom ve atomaltı parçacıklardan oluşuyor. Yani malzemeler yabancı değil, hepsi doğanın parçası ve bir dönüşüm içinde

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evrim teorisi yanlışlanırsa, bunu yanlışlayan da başka bir bilimsel teori olacak. O yeni teori, evrim teorisine göre daha nmantıklı, daha fazla bilgi ve kanıt içerirse, onu detskleriz. Yanlışın ardından gitmeyiz. Çünkü bilimde kutsallık yoktur. Evrim teorisi yanlışlandı veya doğrulandı diye kimse ağlamaz veya sevinmez.

Saygılar.

Oyle ya, evrim teorisi coktu diye, dine geri donus olacagini sanmiyorsunuz herhalde. Cokmesine cokmez de, ancak kendi kendini gelistirir ve yeni bulgularla ortaya cikar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Oyle ya, evrim teorisi coktu diye, dine geri donus olacagini sanmiyorsunuz herhalde. Cokmesine cokmez de, ancak kendi kendini gelistirir ve yeni bulgularla ortaya cikar.

İşte evrim teorisinin bilimsel bir teori olmayıp, ideolojik olduğunun kanıtı..

Yensende yenilsende senleyiz..:)

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.