Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Haydi Forum Kullanıcı Kurallarını revize edelim...

Admin

Önerilen İletiler

Düşünce özgürlüğü nedir?Kişinin kendi düşündüklerini yazması ne zaman suça dönüşür.Ve düşünenler kimlerdir.Forumu misafir olarak takip ettiğim zaman yazılarından etkilendiğim arkadaşlar şu an burada yazmıyor.Gerekçelerini de daha yeni öğrendim.Taylan Abi zaten demokrasinin sınırlarını det edinen biri olarak yazılanları gerekli mercilere iletmiş.Şimdi merak ettim;kim bu şikayet edilenler?Neden hala bazı düşünceleri bir yerlere havale etme gereği hissediyoruz?Düşünce özgür mü?

Konu ne bilmiyorum; şimdilik beni ilgilendirmiyor da ama ben de "hakaret", "konu saptırma" vb. durumlarda yönetime iletileri rapor ediyorum; bu çok doğal bir şey...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 60
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Doğruların yayılmasından kimse rahatsız olmayacaktır. Mühim olan iddianın doğruluğunu birinci kişiden teyid etmektir.

Teyid et burda bir sorun yok,

sorun

seni bu davranışa iten neden ve amaç konusunda samimi olmaman

benim işaret etmek istediğim nokta

hoşuna gitmeyen yazı sahiplerini psikolojik baskı altına almak

Siz herşeyi doğru yapacaksınız da, benim sorgulamamdan neden rahatsız olacaksınız? Tutarsız mısınız siz?

yahu birinin doğru yazması, senin yanlış davranışını sorgulamamasını gerektirmezki, bunun neresi tutarsızlık?

doğru oturup doğru konuşamaz mı insan?

Tabi yine de yorumunuzdur, kimsenin ileti yazma hakkını ben belirlemem. Ne hakimim ne savcı **.

ana fikir yazının sonunda olur ya sende bombayı patlatmışsın burda,

bilinç altında bir engelleme dürtüsü var

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Konu ne bilmiyorum; şimdilik beni ilgilendirmiyor da ama ben de "hakaret", "konu saptırma" vb. durumlarda yönetime iletileri rapor ediyorum; bu çok doğal bir şey...

yünetime, dogrudur rapor edilir ama bu forumun sorumluları dısındakilere rapor edilmesi ne kadar dogru bi davranıs sorun burda başlıyor sevgili alio_1....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Teyid et burda bir sorun yok,

sorun

seni bu davranışa iten neden ve amaç konusunda samimi olmaman

benim işaret etmek istediğim nokta

hoşuna gitmeyen yazı sahiplerini psikolojik baskı altına almak

...

bilinç altında bir engelleme dürtüsü var

Benim ne samimiyetsizliğim var bunu biraz daha izah ediniz öncelikle. Ben amacımın ne olduğunu en az 10 kere yazdım. İnanmıyorsanız özgürsünüz ancak gerçek değişmeyecek, siz inanmadığınızla kalacaksınız.

Kimseyi baskı altına aldığım yok, kimseye sen yazma, karışma, sen etme, sen söyleme demedim. Dedim mi? Demedim.

Bir üye diğer bir üyeyi hiçbirşey söylemeden nasıl engelleyebilir ki Allah aşkına yapmayın yau.

Şahsi hiçbir baskı yapmadım, yalan ve iftira dolu sözleri muhataplarına yazılı olarak sordum, doğru mudur diye. Hepsi bu.

Bir imza daha atayım size.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Konuyu uzatmanın anlamı yok

Uzattıkça amacınıza hizmet etmiş oluyorum

Siz durumdan vazife çıkarmaya devam edin

Bir hatırlatma ile sizi uğurlamak isterim.

İçinde bulunduğunuz forumda iletileri okuduğunuz sayfada, her ileti penceresinin altında RAPOR ET linki bulunmaktadır. İçeriği hakkında endişe ettiğiniz iletileri sebebini de belirterek buradan forum yönetimine iletebilirsiniz. Bu linke tıkladığınızda karşınıza;

"Raporunuzu girin

Dikkat: Moderatore iletinin adresi ve konu başlığı bilgisi iletilecektir.

Bu form YALNIZCA iletileri moderatörlere bildirmek için kullanılabilir, moderatörlerle iletişim için kullanılamaz."

şeklinde bir ifade çıkar. Yani, sizin her üyenin her iletisini üst merciiye iletebileceğiniz ortamdır. Bunu kullanan arkadaşlarımız da mevcuttur. Örneğin;

gibi.

İçerik ile ilgili olarak RAPOR ET linkini kullanırken, forum kuralları içerisindeki şu maddeleri dikkate alırsınız.

"HAKARET İÇERİKLİ İLETİLER

Burada kullanmış olduğunuz üslup çok önemlidir. Doğru üslubu seçtiğinizde hakaret sayılabilecek bir kelime kullanmak yerine direkt olarak fikrinizi belirtmiş olursunuz. Unutmayalım ki burada bizim için de sizin için de önemli olan fikirlerimizin doğru bir şekilde ortaya konulmasıdır.

a-Genel hakaret

b-Toplu hakaret

c- Kötü söz, Aşağılayıcı, Küçük Düşürücü İfade"

Yani kimsenin kimseye karşı kötü söz, hakaret, aşağılayıcı ve küçük düşürücü ifadeler kullanması yasaklanmıştır. Okudunuz ikinci kere.

Şimdi bu bağlamda ben bu linki kullanmamışım, ne yapmışım? Gidip bir başka üst merciiye hatta konunun birebir muhatabına bildirmişim. Ve bunu da hiçbir yasadışı yoldan değil, birebir vatandaşlık haklarımdan doğan bir konumda yapmışım. Nedir ki sizi hala rahatsız eden şey?

Forum yönetimine rapor edilebilecek iletiler olduğu gibi, iletideki kişi,kurum veya kuruluşlara da bilgi verebilirsiniz. Sonuçta olmayan birşeyi uydurmuyor, yalan dolan katmıyorsunuz. Kişisel olarak objektif ve dürüst olduğunuzdan eminseniz, her hakkınızı kullanabilirsiniz. Kimseye de bunun hesabını vermezsiniz.

Biraz daha anlaşılır olduğunu düşünüyorum. Eğer hala anlaşılamadı ise, bir imza daha atayım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yünetime, dogrudur rapor edilir ama bu forumun sorumluları dısındakilere rapor edilmesi ne kadar dogru bi davranıs sorun burda başlıyor sevgili alio_1....

Yanlışım varsa düzeltin:

Bir üye diğer üyelerin yazılarını resmi düzleme taşıdı ve bundan dolayı bazı üyeler şu an yazamıyorlar...

Olay bu mu???

Başlığı açan vatandaş konuyu daha da açmalı çünkü burası ÖM lerin konuşulacağı bir yer değil; eğer halka açtığı bir durum varsa ne bildiğini net bir biçimde ortaya koymalı...

Bilgi edinme olayını hatırlıyorum; sayın Taylan Cumhurbaşkanlığına sormuştu, bu işin daha ilerisi de mi varmış bilmediğimiz???

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yanlışım varsa düzeltin:

Bir üye diğer üyelerin yazılarını resmi düzleme taşıdı ve bundan dolayı bazı üyeler şu an yazamıyorlar...

Olay bu mu???

Başlığı açan vatandaş konuyu daha da açmalı çünkü burası ÖM lerin konuşulacağı bir yer değil; eğer halka açtığı bir durum varsa ne bildiğini net bir biçimde ortaya koymalı...

Bilgi edinme olayını hatırlıyorum; sayın Taylan Cumhurbaşkanlığına sormuştu, bu işin daha ilerisi de mi varmış bilmediğimiz???

Sayın Taylan Abi profilindeki inceleme bölümünde bahsetmiş olaydan; anlamadığımsa foruma açılan başlıkta iki tarafın da aynı açıklığı göstermeyip önceden başladığı belli olan ikili konuşmalarını sürdürmeleri...

Forum yönetiminin de müdahale ettiği ve forumda açıkça dillendirilen bu durumdan haberim yoktu; o yüzden zaten böyle bir şey yaşandığı söylendiğinde belirsizlik içinde kaldım, ya bensem diye; çünkü biliyorum ki "hakaret" ten herkes aynı şeyi anlamaz...

Burası halka açık bir forum; yurtdışında olanı da vatanımızda olanı da 15 yaşında olanı da 40 yaşında olanı da mevcut; hatırlarım ben de ilk senemde daha keskin yazardım mesela; ya böyle bir muameleye denk gelseydim, 15-16 yaşlarında bir vatandaş olarak nasıl hissederdim acaba...

Bu yüzden forum ortamlarının nasıl olduğunu hesaba katarak olağanüstü durumlar oluşmadığı sürece meseleyi forum içi yaptırımlarla çözmek daha faydalıdır...

Yine de bilmediğim hususlara girmeyeyim...

Şu başlıkta yapılacak en iyi şey yönetimin ya da konuyla ilgili üyelerin açıklayabileceği kadarıyla olayı açıklayarak herkesin resmi makamlara kadar giden bir konuda belirsizlik yaşamasını önlemesidir bence...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Sevgili arkadaşlar,

Bir açıklamada biz yapma gereği duyuyoruz, şimdi biz neyi kontrol ediyoruz onu biraz açalım...

Biz hiç bir yazının doğruluk veya eğrilik değerini anlama gibi bir çalışmanın içine giremeyiz.

Eğer bir A şahsı varsa ve birisi gelerek A şahsı çok sahtekardır derse ve onun hakkında bir olay anlatırsa biz içeriğinde hakaret edilmediği sürece olayın duyurulması görevini yaparız ve yapmışızdırda...

Ama bir başka şahıs gelerek bu olay çarpıtmadır der ve onu mahkemeye taşırsa, bir üst merciye bilgi için gönderirse, bu da o şahsın Vatandaş olarak hakkıdır ve bunu yapması çok normaldir.

Ve bu şahıs olayın aydınlatılması için istediği merciye başvurma hakkı vardır. Bunun amacı 'ispiyonculuk' değildir. Bunun amacı önüne gelen herkesin komplo ve bilmeden kişisel saldırı bazında bir kurumu veya bir şahsı hedef almasını engellemektir (Yanlışlığı veya doğruluğu bilinmeyen bir saldırı şekli ile ve doğruluğunu ortaya çıkarma amacı ile).

Biz üyelerimizi içerik olarak kurallarda belirtiğimiz krıiterler bazında kontrol ediyoruz ve kurallarımızda belirttiğimiz gibi

YAZDIĞINIZ HER ŞEYDEN SİZ KENDİNİZ SORUMLUSUNUZ DİYORUZ.

Bir gün birileri bize bu yazının sahibi kim diye sorarsa ve bizden Mahkeme kararı (Mahkeme kararı olmadan hiç kimse hiç bir şekilde bu bilgilere ulaşamaz) ile bilgi isterse, bilgi istenilen ileti, başlık veya inceleme (tarih, saat, Ip) bazında kolluk kuvvetlerine teslim edilir.

Bunu isteyen her Türk vatandası yapabilir ve yapmalıdır.

Neden yapmalıdır. Biz hiç kimsenin hiç bir kuruma, kişiye veya topluluğa hakaret, çamur atma, veya başka nedenlerle haksız olarak saldırmasını istemiyoruz ve sizde istemezsiniz.

Ama bunun yanında yukarıdaki hakkın kullanılması durumunda bazı üyelerin yazmaması gibi bir durumun oluşması konusuna gelince:

Biz bir kurumu suçlayacak kadar bilgi sunan bir kişinin bunu göze alacağını tahmin ediyoruz...

Eğer göze alamıyorsa bu yanlış bir bilgidir va kasıtlı olarak forumda konuşulmasını sağlıyor olabilir.

Veya tam emin değildir

Veya Emindir ama isminin saklı kalmasını istiyordur.

Burada yazılanların bizi pek ilgilendirmesede bazı düşüncelerimizi ortaya koymak istedik...

Sevgiler ve Saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu okumakta olduğunuz iletiden bir önceki yazdığım iletide bahsettiklerimden farklı birşey söylemeyeceğim veya eklemeyeceğim. Ben o şekilde düşünüyorum, siz daha farklı. Mümkündür.

Ayrıca yasaklanan kimse de olmamıştır. Hiç kimsenin ileti yazma hakkı elinden alınmamıştır. Benim itirazım insanların susturulması için değil, mesnetsiz sözlerinin bedelinin ödenmesi içindir. Açıklamasını yapabilen veya yasal yükümlülüğünü kaldırabilenler, yeni fikirlerini söylemekte tabii ki yeniden özgür olmalıdır. Bu işin yine detay kısmı.

Sayın Chatmaster'ın göstermiş olduğu objektif tavır için ayrıca teşekkür ederim. Konu benim için kapanmıştır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Herkes hakkını kullanabilir çünkü adı üzerinde "hak"tır...

Alan razı satan razıysa daha yeni yeni bir şeyler öğrenen bana laf düşmez tabi; gönül isterdi ki halka açılmış konuda daha şeffaf bir yöntemle konuşulsun, mesela ilgili başlığı açan vatandaş bir şeyler bildiğini ima ederek sessizliğini koruyor...

Su akar biz bakarız; hayırlısı :) ...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.