Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Nasıl Becerdiniz Bunu?

barışsever

Önerilen İletiler

Arkadaşlar öncelikle merhaba diyerek başlayayım,

Öncelikle belirteyim büyük bir forum sitesinin yöneticisiyim... Buraya bazı üyelerimizin devamlı bize "Turkish-Media.Com git bak yöneticilik ve nasıl idare ediliyor öğren" gibi sözlerinden dolayı gelip bakmak durumunda kaldım... Üye olmadan önce 4-5 saat konulara baktım iletilere baktım okudum ve bir de üye olayım dedim...

Şimdi geleyim görüşlerime inanamadım desem doğru olur... Bizim ülkemizki ayrı görüşte olan insanların genelde hiç anlaşamadıkları bir yer... Neden öyle söyledim şimdi biraz detaya gireyim... Biz forumumuzda Din, Siyaset bölümlerini kesinlikle açamıyoruz veya o bölümlerde hemen herkesi ban atarak uzaklaştırıyoruz... Ama burada gördüm kü herkes istediğini söylüyor ama kimse küfür etmiyor (al alalaa) bu beni şaşkına çevirdi desem yeridir...

İnterneti dolaşın Ateistler kendi sitelerini oluşturmuşlar içine girince diz boyu küfür ve diğer durumlar....

Dinciler kendi sitelerini oluşturmuşlar aynı şey oradada oluşuyor..

Solcular kendi sitelerini...

Ülkücüleri kendi sitelerini...

Farklı düşünceleri hiç bir şekilde barındırmıyorlar... Barındırıyorum diyenlerde çoğunlukla bir iki kişi den oluşuyor...

Yani anlayacağınız siz burada farklı bir ortam oluşturmuşsunuz... Çok hoşuma gitti desem yerinde olur...

İnternet ve kimse küfür etmiyor nasıl becerdiniz sorusu geliyor hemen: Nasıl Becerdiniz????

Gelelim ikinci konuya:

Çok elit bir kitle oluşmuş burada yazıları okurken hep şaşırdığımı belirtmek durumundayım: Keşke bizde becerebilsek diyorum ama biz eğlence ile yönümüzü bulmuş durumdayız... Site ismi vermeyeceğim şimdi yanlış anlaşılır bu nedenle sizden ricam beni biraz aydınlatın...

NASIL BAŞARDINIZ? Nasıl oluşturdunuz bu güzel ortamı...

Sevgiler :blushing:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İlk önce ben yazayım madem..;)

Bu siteye şu veya bu şekilde üye olan herkes,başlangıçta kurallar konusunda bir afallama yaşar.İşte bu afallama döneminde,başta sevgil Admin'imiz olmak üzere diğer denetleyicilerimiz.Yanlışları düzeltme yönünde özel mesajlar atmaya başlar.Bazı durumlarda da kısıtlama benzeri yaptırımlara giderler.Bu yöntem üyelere başta can sıkıcı gelse de,belli bir zaman sonunda bunların gerekliliği görülülerek Admin,Cloud,Aktivate ve Admin TM'ye hak verilir..;) Tabi heryerde olduğu gibi,herkese açık bu siteye zaman zaman laftan anlamaz karakterler de gelir.Yanlış davranışlarındaki ısrarları sonucunda tamamiyle uzaklaştırılırlar..(Bunu sadece tahmin ediyorum..) İşte tam bu noktada şu ;''Çok elit bir kitle oluşmuş burada'' sözünün cevabı görülebilir.Kalanlar kuralları görüp,uygulamayı kabul ettiğinden bahsettiğin yanlışlar burada görülmez..

Aslına bakarsanız buradaki aykırı düşüncedeki insanlar ,başka konularda buluşabilmeyi,ortak paydalar oluşturabilmeyi becerebilen insanlardır.Ateist bir arkadaşımla (Ben islami değerleri savunurum) kolkola bir yardım kampanyasını yürütebilir,forum oyunlarında birbirimizle hoş vakit geçirebilir,hayata dair bilgi alışverişlerinde bulunabiliriz.Karşımızdakinin bilgisayar değil,bir karaktere sahip,kendine ait bir hayatı olan kanlı canlı bir insan olduğunun bilincine varabilmişizdir..

Burada sevgi var,burada acı var,arkadaşının acısıyla acılanmak var.Burada tabiki öfke de var, ama öfkemiz geçtikten sonra pişmanlığımızı dile getirmekte var.Burada aşk var,haykıra haykıra söylenebilen.Burada abi var,abla var,kardeş var ..Dert ortağı var,sırdaş var,anne,baba hatta dede bile var..(Ki o ben oluyorum..:w00t: )Kısacası karşılıksız sevgi var..

Bulunduğum bu yerden ''site'' olarak bahsetmek çok garibime gitti.Zira burası bir site değil,burası bizim ailemiz.Nasıl her ailenin asabisi,akıllısı,coşkulusu,huysuzu vs.Olursa bizim ailemizin de her karakterden üyeleri var.Kendi adıma ben burada geçirdiğim zamandan çok memnunum.Günlük hayatımdaki iş ve çalışma stresini,yaşadığım olumsuzlukları burada yokediyorum..

Eğer kalıcıysan arkadaşım,hoşgeldin.Yok değilsen,tekrar bekleriz..:)

Sevgilerimle..:clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Forumun bu denli düzeyli olmasında yıllardır prensiplerinden ödün vermiyen Admin ve

yardımcılarının büyük katkısı var. Din konusunda gerçekten bir mucizeyi başardıklarını

düşünüyorum.Öylesine zor bir bölümki orada yönetmek ateşten gömlekle eş değer.

Admin bunu başarmak için çok acılar çekti.Çoğu kişiyle yaşadığı tatsız tartışmalrın

eskilerden birisi olarak ben tanığıyım.Ve bu tartışmaların düzeyli şekilde devam etmesi

için forumdakilerin gayretinide inkar etmemek gerekiyor.Yalnız bizim Adminimizin

bir huyu var.Karşımdakine "Keçi boynuzu kemirme" desem mod kontrolüne alınıyorum.

Bu sitede bir özgürlük var birde mapusluk.İçi beni yakar dışı sizi ;):D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben de, teknik bir nedenle kendi evime giremediğim bir dönemde tesadüfen geldim Turkish-Media.Com a.. Beni ilk çeken tanışalım bölümünde ki sıcak karşılama oldu..Burada herkes fikrini sonuna dek savunuyor ama gerektiği zaman karşısında ki insana haklısın da diyebiliyor..Ve burada ki arkadaşları belli bir kültüre sahip ,dolu dolu insanlar olarak gördüm ben. Konuşan boş konuşmuyor, dede ve ailesi süper ;) diğer arkadaşlarda...

Adminler ise adeta dedektif :D ama çok ta nazikler, hangi konuda yardım isterseniz yanınızdalar...denetim süper, olmaz ki bi koç için böyle de yapılmaz ki :stuart: anladınız siz anladınız ;)

Bulunduğum kısa süre zarfında çok alıştım buraya ve arkadaşlara, evimle burası arasında mekik dokuyorum..Dostlukları için hepsine ayrı ayrı teşekkürler :clover: :clover: :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet forum gerçekten hoş ve güzel..

illaki heryerin bir kuralı olduğu gibi bu forumunda bir kuralı var..

Hata yaptığımızda bir uyarı geliyor ve bu özel mesajlarla bizlere iletiliyor..

Lakin ben bu kuralları anlayana kadar bi üyeliğim gitti o başka mesele (Ofluluğuma verin) :)

Kısaca burada hakarete, kötü söze, kişilerle uğraşmaya, değerleri aşağılamaya taviz ve izin yok..

İşte bu kurallar gereği bu forumda fikir alışverişinden tutun günlük alışverişe kadar ne ararsanız var :)

DİKKAT CİDDİ UYARI: BAĞIMLILIK YAPAR :stuart::clover:

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

benim gördüğüm kadarıyla bir doğal seleksiyon söz konusu. Forum yönetimi, forumun olmasını istedikleri düzeyli çizgiden taviz vermiyor. Kontrol ve denetim mekanizmasını sağlıklı bir şekilde işletiyor.

Katılımcı bir süre sonra, forum yönetiminin tavrını öğreniyor, bu düzeye uyum sağlayanlar kalıyor, sağlayamayanlar eleniyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Seviyeyi düşürenlere taviz vermeyin ve üyelerinizde seçiçi olun bence.

Çok üye olsundan ziyade birikimli ve kişilikli üyeler çoğunlukta olsun derseniz zaman içerisinde sanal ortamda günlük hayatında yapamadıklarını yapmaya çalışanlar (küfürleşme, slogan atma, hakaret) orada da barınamazlar. Tıpkı burada barınamadıkları gibi. Türkish-media'nın bu düzeye gelmesinde değerli adminlerden başlayarak en yeni üyesine kadar herkesin katkısı var. Burada pek çok konuda sert tartışmalar yapanlar bile dostluk kurabildiler.

Bir insanın söyleyecek şeyi yoksa belli bir kültürel seviyeye gelememişse ve hepsinden önemlisi kendisine saygısı yoksa küfür etmeye tenezzül eder. Ve burada öyleleri kalıcı olamıyor. -_-

Değerli adminlerin hoşgörülü ama dikkatli davranışları ve tavizsiz tutumları forumu şuanki kalitesine ulaştırdı. daha da iyi olacağını düşünüyorum. Ama bir şans varki çok değerli insanlar burada bir arada bulunuyor. böyle bir şansın heryerde olacağını sanmıyorum. bazen başka forumlara gittiğimde kendimi garip hissediyorum yabancı bir mahalleye gitmişim gibi burası ise kendi mahallemiz ve üyelerde komşularımız gibi. o yüzden alışkanlık yaptığı doğrudur ve hatta empatinin söylediği gibi bağımlı yapıyor. komşularımı görmeden duramıyorum... :)

bu arada sizede sitenizde başarılar diliyorum. ve türkish-media ile gurur duydum hepimiz adına teşekkür ediyorum.

bu övgüyü hak eden adminlerimize ve sitenin bütün üyelerine değerli arkadaşlarıma çiçeğimi gönderiyorum.

türkish-media nice güzel başarılar diliyorum...

bahardalsq4.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yok ben sizin gibi düşünmüyorum ve belli bir zihnin bazen kayırıldıgını söyleyebilirim, ya da yöneticiler bazı şeyleri kaçırıyor mu?

nasıl mı ? ;

ben bir yerde şöyle yazdım; ''' desteksiz atıyorsun ''' silindi mesela ve uyarı geldi....kişiselmiş

bir başkası şunu yazmış ; ''' desteksiz sallama ''' silinmemiş tahmin ettiginiz gibi ve uyarıda almamıştır ihtimalle....kişisel degilmiş

şimdi siz bu iki yazı arasında ne gibi farklar buldunuz, yoksa benmi hüsnü kuruntu yapıyorum he...başka örneklerde mevcuttur

:rolleyes:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben de, teknik bir nedenle kendi evime giremediğim bir dönemde tesadüfen geldim Turkish-Media.Com a.. Beni ilk çeken tanışalım bölümünde ki sıcak karşılama oldu..Burada herkes fikrini sonuna dek savunuyor ama gerektiği zaman karşısında ki insana haklısın da diyebiliyor..Ve burada ki arkadaşları belli bir kültüre sahip ,dolu dolu insanlar olarak gördüm ben. Konuşan boş konuşmuyor, dede ve ailesi süper ;) diğer arkadaşlarda...

Adminler ise adeta dedektif :D ama çok ta nazikler, hangi konuda yardım isterseniz yanınızdalar...denetim süper, olmaz ki bi koç için böyle de yapılmaz ki :stuart: anladınız siz anladınız ;)

Bulunduğum kısa süre zarfında çok alıştım buraya ve arkadaşlara, evimle burası arasında mekik dokuyorum..Dostlukları için hepsine ayrı ayrı teşekkürler :clover: :clover: :clover:

Dede ve ailesinden sevgiler..:clover:;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlarımın söyledıklerıne katılmakla birlikte şunu ilave etmek istıyorum..

küfürlü konuşmalarda ve hakarelerde bulunan kişinin iletisi hemen silindiği için göremediğimiz oluyor..

keşke bi süre kalsa da kişilikler ortaya çıksa..

hemen silinince herkes saygılı,terbiyeli imiş gibi bır yapı ortaya çıkıyor..

bu birazda siyahı pembeye boyamak değil mi? :unsure:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

7 uyarı 3 mod kontrolu ile rekoru elinde barındıran bir üye olarak bende bir yorum ekleyeyim dedim.

Burda küfür yok doğrudur en azından ben hiç şahit olmadım ama burada sadece küfür değil,karşında ki ile alay etme tartışmayı kişisel boyuta indirme,aşağılamaya kalkma hepsi yasaktır size göre oldukça normal görünen bir yazı gönderiyorsunuz bir bakıyorsunuz ki uyarı ve mod kontrolune alındığınıza dair yöneticiden bir özel mesaj düşüyor,işin komik yanı ne biliyormusunuz bu kadar uyarı aldıktan sonra söylediğiniz herşeye dikkat etmeye başlıyorsunuz bırakın forumu normal reel yaşantımda bile bişey söylerken önce düşünüyorum sonra söylüyorum :blushing:

Burda bir elit tabaka oluşmuş dediniz doğrudur ama bu yönetimin gayreti ile oluştu,site yönetimi bizi belli bir kıvamda tutabilmek için gerçekten çok gayret sarf etti,yeri geldi aldığımız uyarılara tepki gösterdik,yeri geldi adam kayrılma var dedik,çok kişi banlandı gitti,çok kişi kırılıp gitti,çok kişide bizim gibi kontrollu olmayı öğrenip devam etti,yani öyle sandığınız kadar kolay olmadı burdaki ortamı oluşturmak.

Birde biz burda güzel bir dostluk ortamı oluşturmayı başardık her ne kadar fikir çatışmalarına girsekte yeri geldiği zaman haklısın diye bilmeyi ve biribirimize sevgimizi gösterebilmeyi başardık.

Bazen bende bir daha girmeyeceğim diyorum,bir sürü forum sitesinde üyeliğim var ama itiraf ediyorum buranın turkish-medianın tadı başka bir aile ortamı oluşturduk her fikirden,her renkten,insanların barındığı bir siteyiz ve çok misafir perveriz sizleride bekleriz......

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Güneşli bir bahar günüydü…işyerindeydim.. sıkılıyordum..bilgisayar başında oyalanırken birden burada buldum kendimi..tabii misafir olarak…şöyle bir gezindim…ve burada gerçekleşen diyalogların seviyesi beni hayretler içinde bıraktı..kişiler sanki bunun için özel eğitim almışlardı…en ateşli tartışmalar veya çok çabuk seviyesi düşebilecek hassas konularda dahi arkadaşlarımızın o görünmez ama hissedilir saygı çizgisinden şaşmamaları, böylesi platformlara oldukça uzak olan beni dahi düşünmeksizin üye olmaya itti…peki bu nasıl başarılıyordu?..gerçi bu sorunun cevabını benden önce yazan arkadaşlar çok güzel bir şekilde dile getirmişler…forumu bu kalitede tutabilmenin ve bu kadar çok ve çeşitli kişiyi denetleyebilmenin hiçte öyle kolay olmadığını tahmin edebiliyorum…bu vesileyle yönetimi yürekten tebrik ediyorum…bu çiçekler sizin için… :clover:

Dini konularda tartışmama prensibime karşılık bu bölümü takip ediyor ve arkadaşlarımızın birbirlerine çok aykırı fikirlerde olmalarına karşılık seviyeli bir biçimde tartışabilmelerini ve arkadaşlıklarını sürdürebilmelerini büyük bir takdirle karşılıyorum…bu çiçeklerde onlara… :clover:

Sonuç olarak bu konuya ilk iletiyi yazmış olan Sevgili Taurusmutis’in de belirttiği gibi bende burada paylaşılan ve yaşananları ve bu öykülerin sahiplerini sanal olarak görmüyorum…hatta insanlar reel hayatta olduklarından çok daha samimi.. çok daha gerçekler…zira burada etiketler yok…çıkar çatışması yok…düşünceler var…duygular var…belki en yakınımızdakiyle paylaşamadıklarımızı burada dile getirebiliyoruz…dahası kendimizle yüzleşiyoruz kimi zaman…kurulan dostluklar…girilen kalplerde cabası… :)

Barışsever arkadaşım..umarım burada yakalanmış olan kaliteyi ve güzellikleri sizde kendi sitenizde yaratabilirsiniz…size başarılar diliyor..ve Turkis-Media ailesinin her bireyine sevgi ve saygılarımı sunuyorum…

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

2 ay sonra bu forumda birinci yılıma gireceğim... Burada gerçekten dostlarım oldu. Gerçekten diyorum ha yalancıktan degil... Dost yani harbi dost... Ha bu arada hiç mod kontrolüne girmedim ( tartışmalara da katıldım ama :) ) Forum degil burası Taurus'un dedigi gibi bizim ailemiz, ailemizin insanlarıyla buluşma yerimiz burası bizim. İnsan hiç ailesinden olanlara kufur eder mi? İnsan hiç ailesinden biriyle tartışır da ona küs kalır mı? Ciddi ciddi aile ortamı var burada.. kimse kimseye kotu soz soyletmez, ben biliyorum yeni uye olup ta forumu tanımayan ve gaflette bulunup da içimizden birine saldıran kişiye ne şekilde yaklaşıldıgını... Birlik var burda ve hissediyor hata yapan kişi bu birliği :) Ben bu forumu seviyorum... Tanıdıklarımla, tanımadıklarımla, benimle aynı görüşü paylaşanla, paylaşmayanla... Adminlerimize gelince, Cloud en yardımseverleri, başın sıkışsa 1 ileti... 1 saat içinde cevap verir... Bir türlü ayarlayamadığım imza ayarlarımı bile hazırlayıp, öm ile yollayacak kadar yardımsever... Admin TM, gelmeyle kendisini duyarlılığıyla hissettiren adminimiz... Duyarlı, içten, samimi... ve benim belki hiç iletişime geçmediğim ama buna rağmen hep saygı duydugum diger adminlerimize gelince, herbiri bu forumu TATLI-SERT yönetici anlayışıyla yönetiyor ve bunu çok büyük bi başarıyla goturuyorlar... Bu forum yöneticileriyle ve üyeleriyle bir numara... HEPİNİZİ SEVİYORUM :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

NASIL BAŞARDINIZ? Nasıl oluşturdunuz bu güzel ortamı...

Sevgiler :blushing:

Sizin forumla, bura insanının pek farkı yok aslında.

Üyelerin hepsi bizlerin (Anadolu insanı) içinden gelme.

Hep aynı kültürü taşıyoruz.

Maharet yönetimde. Demokrat olmalarında.

Tabiki yönetim teknikleri de iyi. İşi ciddiye alıyorlar.

Biz üyeleri de soracak olursan; ne yapalım, iyiyiz işte.

Demokrat olmaya çalışıyoruz. :)

İyi dileklerimle... :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yaav ben bir konuya bakıyordum google'dan... Çıkan sayfada buranında linki vardı... Tıkladım... Baktım alt yapısı falan diğer forumlardan farklı, zaten mavi en sevdiğim renktir... Üye oldum hemen ama doğrusunu söylemek gerekirse sitenin adının ingilizce olması bana biraz olumsuz bir izlenim verdi ama o kadar kusur kadı kızında bile olur... Ama gerçekten çok kaliteli paylaşımlar var burda ve faydalı... Forum güzeldir, verimlidir, yararlıdır... Ummadığınız şeyler bile olabilir, belki hayatınız değişir... Güzel bi yer işte...

Saygılarımla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Biraz anlamsız bir başlık olmuş Nasıl başardınız? Aslında bunu Kenan Evren’e sorsaydı, Kenan Evren ‘Sevgili Yurttaşlarım’ diye başlardı arka fondada Askeri Mızıka olurdu heralde...

Nerden başlasam diye uzun süre düşündüm... Anlamanın öncelikle insanı sevmekle başladığını belirterek bu forumda çok anlayan insan olduğunu belirterek devam etmek istiyorum...

Bu forumun bu hale gelişinin yönetimle falan alakalı olduğunu sanmıyorum... Unutmayın iktidarlar seçimle işbaşına gelir ama burada da sizin buraya bağlılığınızla oluşturulan bir şey oldu.

Bu forum bu haline üyelerimizin akıl, insan sevgisi, anlayış, ve karşı durulmaz doğruyu söyleme olgusu ile gelmiştir... Yönetim olarak bizim bir şey yapmamız şöyle dursun bazan bu doğruların nasıl bu kadar açık ve net ve güzel bir şekilde söylendiğine şaşırmışızdır...

Sizi uzaklaştırdık ama ısrarla ben bu forumda kalacağım dediniz. Sizi tekrar uzaklaştırdık ve gene ben bu forumda kalacağım dediniz ve askari müştereklerde buluştuk ve birbirimizin insan sevgisini anladık ve uygulamaya geçirdik. Artık gitmiyordunuz veya gönderilmiyordunuz...

Galiba hepiniz aynı şeyi söylüyorsunuz ama unutmayın bu piramidin taşları ve mütahidi sizlersiniz. Biz o kadar akıllı değiliz ama biraz inşaat işinden anlıyoruz diyelim... Siz o mütahit ve o taş olarak bu inşaatı çok güzel oluşturdunuz ve kontrol ediyorsunuz...

Bazan didişiyoruz, küçük şeyler ve küçük resim üzerinde çok duruyoruz, ama sonunda büyük resme bakmayı öğreniyoruz bu sizin için de bizim içinde geçerli... Büyük resim bize herşeyi bir defada görmeyi sağlıyor ve sağladığı gibi olayları anlamamızada yardımcı oluyor...

Unutmayın biz yönetim forumda en çok hata yapan bölüm olma özelliğini elimizde bulunuduyoruz, ama yılmıyoruz onları görüyoruz ve bir daha yapmamaya çalışıyoruz... Biz bir eğlence forumu değiliz, biz bir tartışma ve paylaşım forumuyuz... Adını paylaşım koyduğunuz herşey bizi ilgilendiriyor ve sonuna kadar yanınızda oluyoruz. İnsanı seviyoruz ve insan sevmeyen hiç kimseyi mod yapmıyoruz... Öncelikle aradığımız şey insan sevgisi size bundan daha düşük bir değer biçemeyiz...

Gelelim arkadaşa diyelim ki herşeye insanı sevmekle başlayın gerisi çorap söküğü gibi gelecektir...

Karanlıksa mum yakın, aydınlıksa sandalye verin otursunlar, aç olduklarında doyuracak bir iş bulun sırtlarını sıvazlayın, tok olduklarında kitap verin ellerine, uçamıyorlarsa uçmayı öğretin, sevemiyorlarsa sevmeyi öğretin en azından bir yerlerden başlayın sonunda başarılı olacaksınız utunmadan insan sevgisi olmazsa olmazlardan...

Bütün üyelerimize katılım için teşekkür ediyoruz ve bu konuyuda artık eleştiri bölümüne taşıyoruz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Barışsever arkadaşım;

Sorduğuna göre elbette gelip yazdıklarımızı okuyorsundur.Biz üyelerin ve sevgili yönetimimizin yazdıklarını tek bir yazıymış gibi tekrar okumanı tavsiye ediyorum.Eğer yeterince hassas bir burnun varsa mis gibi,buram buram sevgi ve saygı koktuğunu duyacaksın.Buradaki başarının sırrı ''BEN'' değil ''BİZ'' diyebilmemizde saklı aslında.Biz topu yönetime atarken onlar bizi övüyorlar.Biz bir bütün olmuşuz,sanal dünyada gerçek bir aile oluşturmuşuz farketmeden.Allah nazarlardan saklasın..

35659281tz.jpg

Sevgiler..:clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Biraz anlamsız bir başlık olmuş Nasıl başardınız? Aslında bunu Kenan Evren’e sorsaydı, Kenan Evren ‘Sevgili Yurttaşlarım’ diye başlardı arka fondada Askeri Mızıka olurdu heralde...

Nerden başlasam diye uzun süre düşündüm... Anlamanın öncelikle insanı sevmekle başladığını belirterek bu forumda çok anlayan insan olduğunu belirterek devam etmek istiyorum...

Bu forumun bu hale gelişinin yönetimle falan alakalı olduğunu sanmıyorum... Unutmayın iktidarlar seçimle işbaşına gelir ama burada da sizin buraya bağlılığınızla oluşturulan bir şey oldu.

Bu forum bu haline üyelerimizin akıl, insan sevgisi, anlayış, ve karşı durulmaz doğruyu söyleme olgusu ile gelmiştir... Yönetim olarak bizim bir şey yapmamız şöyle dursun bazan bu doğruların nasıl bu kadar açık ve net ve güzel bir şekilde söylendiğine şaşırmışızdır...

Sizi uzaklaştırdık ama ısrarla ben bu forumda kalacağım dediniz. Sizi tekrar uzaklaştırdık ve gene ben bu forumda kalacağım dediniz ve askari müştereklerde buluştuk ve birbirimizin insan sevgisini anladık ve uygulamaya geçirdik. Artık gitmiyordunuz veya gönderilmiyordunuz...

Galiba hepiniz aynı şeyi söylüyorsunuz ama unutmayın bu piramidin taşları ve mütahidi sizlersiniz. Biz o kadar akıllı değiliz ama biraz inşaat işinden anlıyoruz diyelim... Siz o mütahit ve o taş olarak bu inşaatı çok güzel oluşturdunuz ve kontrol ediyorsunuz...

Bazan didişiyoruz, küçük şeyler ve küçük resim üzerinde çok duruyoruz, ama sonunda büyük resme bakmayı öğreniyoruz bu sizin için de bizim içinde geçerli... Büyük resim bize herşeyi bir defada görmeyi sağlıyor ve sağladığı gibi olayları anlamamızada yardımcı oluyor...

Unutmayın biz yönetim forumda en çok hata yapan bölüm olma özelliğini elimizde bulunuduyoruz, ama yılmıyoruz onları görüyoruz ve bir daha yapmamaya çalışıyoruz... Biz bir eğlence forumu değiliz, biz bir tartışma ve paylaşım forumuyuz... Adını paylaşım koyduğunuz herşey bizi ilgilendiriyor ve sonuna kadar yanınızda oluyoruz. İnsanı seviyoruz ve insan sevmeyen hiç kimseyi mod yapmıyoruz... Öncelikle aradığımız şey insan sevgisi size bundan daha düşük bir değer biçemeyiz...

Gelelim arkadaşa diyelim ki herşeye insanı sevmekle başlayın gerisi çorap söküğü gibi gelecektir...

Karanlıksa mum yakın, aydınlıksa sandalye verin otursunlar, aç olduklarında doyuracak bir iş bulun sırtlarını sıvazlayın, tok olduklarında kitap verin ellerine, uçamıyorlarsa uçmayı öğretin, sevemiyorlarsa sevmeyi öğretin en azından bir yerlerden başlayın sonunda başarılı olacaksınız utunmadan insan sevgisi olmazsa olmazlardan...

Bütün üyelerimize katılım için teşekkür ediyoruz ve bu konuyuda artık eleştiri bölümüne taşıyoruz...

Yahuu biraz da krediyi kendinize verseydiniz ne olurdu yani....

Yazan arkadaşlara teşekkür ederim...

Gerekli notlar alınmıştır...

Özellikle bu bölüm:

Anlamanın öncelikle insanı sevmekle başladığını belirterek bu forumda çok anlayan insan olduğunu belirterek devam etmek istiyorum...
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

dün bu forumdan tanıdığım iki güzel insanla çok güzel bir gün geçirdik... sevgili yam_yam ve sevgili dipnotla... birlikte yemek yedik, sohpet ettik, forumu konuştuk kurduğumuz diyalogları... ve 3'ümüzün vardığı ortak kanı turkish-media çok özeldi hepimiz için en sert tartışmaların ardından dostluklar kurabilmişti buradaki insanlar... ve yine 3'müz ortak noktada anlaştık insan sevgisi din, dil, ırk tanımıyordu... dünyasal hırslarından soyutlanabilen (negatif anlamda) insan olmanın erdeminde anlaşabiliyordu... iki değerli arkadaşımada teşekkür ediyorum... :clover:

bu anlamda da bana kazandırdığı dostlar içinde çok özel bu site.

her konudan tartışabileceğin, seni yanlış anlayacağı kaygısı taşımadığın, karşısındaki insana dini, dili, ırkı, cinsiyeti nedir diye sormadan önce insan olduğunu görebilenlerle daha güzel bu dünya. bu forum bunun örneklerini gösteriyor... dilerim Türkiye'de bu erdeme sahip olan insanlar çoğalır...

sevgili admin topu bize atmış ama hani bir laf var: bu iş ekip işi diye sanırım burada öyle bir ekip kuruldu... üyeleri olsun, yöneticileri olsun herkes birbirini anlamaya çalışıyor ve istisnalar bu kaideyi burada bozamıyor...

bu söz çok anlamlı payıma düşeni aldım ben... teşekkürler sevgili admin :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.