Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Nasıl Becerdiniz Bunu?

barışsever

Önerilen İletiler

Anlamanın öncelikle insanı sevmekle başladığını belirterek bu forumda çok anlayan insan olduğunu belirterek devam etmek istiyorum...

Bu forumun bu hale gelişinin yönetimle falan alakalı olduğunu sanmıyorum... Unutmayın iktidarlar seçimle işbaşına gelir ama burada da sizin buraya bağlılığınızla oluşturulan bir şey oldu.

Bu forum bu haline üyelerimizin akıl, insan sevgisi, anlayış, ve karşı durulmaz doğruyu söyleme olgusu ile gelmiştir... Yönetim olarak bizim bir şey yapmamız şöyle dursun bazan bu doğruların nasıl bu kadar açık ve net ve güzel bir şekilde söylendiğine şaşırmışızdır...

Sizi uzaklaştırdık ama ısrarla ben bu forumda kalacağım dediniz. Sizi tekrar uzaklaştırdık ve gene ben bu forumda kalacağım dediniz ve askari müştereklerde buluştuk ve birbirimizin insan sevgisini anladık ve uygulamaya geçirdik. Artık gitmiyordunuz veya gönderilmiyordunuz...

Galiba hepiniz aynı şeyi söylüyorsunuz ama unutmayın bu piramidin taşları ve mütahidi sizlersiniz. Biz o kadar akıllı değiliz ama biraz inşaat işinden anlıyoruz diyelim... Siz o mütahit ve o taş olarak bu inşaatı çok güzel oluşturdunuz ve kontrol ediyorsunuz...

Bazan didişiyoruz, küçük şeyler ve küçük resim üzerinde çok duruyoruz, ama sonunda büyük resme bakmayı öğreniyoruz bu sizin için de bizim içinde geçerli... Büyük resim bize herşeyi bir defada görmeyi sağlıyor ve sağladığı gibi olayları anlamamızada yardımcı oluyor...

Unutmayın biz yönetim forumda en çok hata yapan bölüm olma özelliğini elimizde bulunuduyoruz, ama yılmıyoruz onları görüyoruz ve bir daha yapmamaya çalışıyoruz... Biz bir eğlence forumu değiliz, biz bir tartışma ve paylaşım forumuyuz... Adını paylaşım koyduğunuz herşey bizi ilgilendiriyor ve sonuna kadar yanınızda oluyoruz. İnsanı seviyoruz ve insan sevmeyen hiç kimseyi mod yapmıyoruz... Öncelikle aradığımız şey insan sevgisi size bundan daha düşük bir değer biçemeyiz...

Gelelim arkadaşa diyelim ki herşeye insanı sevmekle başlayın gerisi çorap söküğü gibi gelecektir...

Karanlıksa mum yakın, aydınlıksa sandalye verin otursunlar, aç olduklarında doyuracak bir iş bulun sırtlarını sıvazlayın, tok olduklarında kitap verin ellerine, uçamıyorlarsa uçmayı öğretin, sevemiyorlarsa sevmeyi öğretin en azından bir yerlerden başlayın sonunda başarılı olacaksınız utunmadan insan sevgisi olmazsa olmazlardan...

Aynen katılıyorum ve hepinizi sevgi ile kucaklıyorum... Saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

dün bu forumdan tanıdığım iki güzel insanla çok güzel bir gün geçirdik... sevgili yam_yam ve sevgili dipnotla... birlikte yemek yedik, sohpet ettik, forumu konuştuk kurduğumuz diyalogları... ve 3'ümüzün vardığı ortak kanı turkish-media çok özeldi hepimiz için en sert tartışmaların ardından dostluklar kurabilmişti buradaki insanlar... ve yine 3'müz ortak noktada anlaştık insan sevgisi din, dil, ırk tanımıyordu... dünyasal hırslarından soyutlanabilen (negatif anlamda) insan olmanın erdeminde anlaşabiliyordu... iki değerli arkadaşımada teşekkür ediyorum... :clover:

bu anlamda da bana kazandırdığı dostlar içinde çok özel bu site.

Güzel bir oluşum ama bunu ne kadar insan yapabilir merak ediyorum...

Saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yalnız bizim Adminimizin

bir huyu var.Karşımdakine "Keçi boynuzu kemirme" desem mod kontrolüne alınıyorum.

Bu sitede bir özgürlük var birde mapusluk.İçi beni yakar dışı sizi ;):D

Evet forum gerçekten hoş ve güzel..

illaki heryerin bir kuralı olduğu gibi bu forumunda bir kuralı var..

Hata yaptığımızda bir uyarı geliyor ve bu özel mesajlarla bizlere iletiliyor..

Lakin ben bu kuralları anlayana kadar bi üyeliğim gitti o başka mesele (Ofluluğuma verin) :)

Katılımcı bir süre sonra, forum yönetiminin tavrını öğreniyor, bu düzeye uyum sağlayanlar kalıyor, sağlayamayanlar eleniyor.

Sizin forumla, bura insanının pek farkı yok aslında.

Üyelerin hepsi bizlerin (Anadolu insanı) içinden gelme.

Hep aynı kültürü taşıyoruz.

Ayrıca bu iletilerdeki güzel anlamlı betimlemelerde alınmıştır... Hepinize teşekkür ediyorum arkadaşlar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Güzel bir oluşum ama bunu ne kadar insan yapabilir merak ediyorum...

Saygilar

ne kadar insanın yapabileceği beni ilgilendirmiyor aslında... önemli olan bunu yapmaya çalışan ve başaran insanlarında var olduğunu bilmek. bütün savaşların üstesinden gelecek tek bir güç biliyorum oda yaşadığımız dünyada yaşayan her canlıyı sevebilmek... bir insana baktığımda onu benden ayıran bir özellik görmüyorum... ben bunu başaran güzel insanlar tanıdım o yüzden kendimi şanslı hissediyorum... önyargılardan, ard niyetlerden, aykırı davranışlardan kaçınanlar için birbirini sevmeye ve saygı duymaya engel olacak başkaca birşey yok...

selamlar :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Çok güzel şeyler ama pratiğe nasıl geçireceğimi hiç anlamadım desem yalan olmaz...

Yani bunu internette modlara nasıl öğreteceksiniz???

Burası çok önemli... Yani deneyimli bir mod geliyor ve ona nasıl öğreteceğinizi anlatın bakalım görelim (admin yada modlardan bekliyorum tabiki)...

Ayrıca sevgili Sardunyam ne demek istediğinizi anladım sanırım...

Ayrıca Ceza almaktan bahsediyorsunuz ne cezası bu?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Başka bir örnek forumu gezerken buldum... Admine yazılmış bir yazı:

Elinden geldiğince seviyeli üslubunu korumaya çalışan ama tarafsız olamayan ve eleştrilere kapalı biri..

Bende bu yazı yayınlansa benim adminlerim anında bu adamı yasaklarlar... Anlamadığım bunu nasıl sağlıyorsunuz... Yani bu özgürlüğü nasıl veriyorsunuz... Gene mod konusu önemli onlardan cevap bekliyorum mümkünse...

Bunun ayarı nerede bunun limiti nerede bu nasıl öğrettiniz?????????????

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bende bu yazı yayınlansa benim adminlerim anında bu adamı yasaklarlar... Anlamadığım bunu nasıl sağlıyorsunuz... Yani bu özgürlüğü nasıl veriyorsunuz... Gene mod konusu önemli onlardan cevap bekliyorum mümkünse...

Senin forumunun adminlerinde bir sorun olması gerek o halde.. Yoksa bu kadarcık bir yazı yüzünden o üyeyi banlayan admin ancak mizahi yazılara konu olacak olan admin olur.. Buradakiler hiç bişi değil.. Gerçekten nasıl adminlik yapılması gerektiğini ve gerçekten çok samimi içten ve dürüst bir ortam nasıl yönetilir onu merak ediyorsan seni özel mesaj kutuma beklerim arkadaşaım.. Sana bir adres vereceğim ve şaşkınlığın çok daha artacak..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Senin forumunun adminlerinde bir sorun olması gerek o halde.. Yoksa bu kadarcık bir yazı yüzünden o üyeyi banlayan admin ancak mizahi yazılara konu olacak olan admin olur.. Buradakiler hiç bişi değil.. Gerçekten nasıl adminlik yapılması gerektiğini ve gerçekten çok samimi içten ve dürüst bir ortam nasıl yönetilir onu merak ediyorsan seni özel mesaj kutuma beklerim arkadaşaım.. Sana bir adres vereceğim ve şaşkınlığın çok daha artacak..

Özel mesajı gönderdim... Teşekkürler...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın zaman_içinde,

Verdiğiniz siteyi gezdim, inceledim (link vermeden değineyim ayıp olur)....

Bir eğlence sitesi... Benim derdim eğlence sitesi yapmak değil... Benim yüzbinlerce üyem var eğlence bol..

O sitede doğru düsürt bir tartışma yokki varsa bile sanki herkes aynı fikirde ve bir görüş hakim....

site 729 üyesi var... yani renk, ve çeşitlilik yok....

ayrıca biribirlerin 'terbiyesiz' 'aşşağıllık' ve bir çok küfür ediyorlar ve kimse karışmıyor heralde... Ben küçük bir dolaşmada epeyce gördüm...

Ayrıca forumlarına üye olmadan bakma yasağı var neden misafirden korkuyorlar anlamadım...

Bizdede var bu ama burada Turkish-Media.Com da çoğunlukla görmedim ve bu foruma herkes üye oluyor onu gördüm...

Nedenini anlamaya çalışıyorum... En hızlı büyüyen site forum olarak son zamanlarda burayı görüyoruz...

Benim orijinal sorum nasıl Türkiyenin sorunlarını, siyasetini, dini bu kadar rahat tartışan bir elit kitle oluşturdunuz...

Nası?

Sanırım benim sorumu yanlış anladınız....

Neyse konumuza dönelim... Adminler ve modlar bu sorumada cevap verirseniz bir daha sizi rahatsız etmeyeceğime söz veriyorum...

Elinden geldiğince seviyeli üslubunu korumaya çalışan ama tarafsız olamayan ve eleştrilere kapalı biri..

Saygılar ve Teşekkürler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben çok yeniyim buna yanıt vermeyeyim veya biraz geç vereyim...

Ama bence buna önce co-adminler cevap verse daha güzel olur değilmi...

Bakalım co-adminlerimiz ne düşünüyorlar...

Saygılar ve sevgiler :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben birde özellikle bugün farkettim... Bugün bulabildiğim tüm forumlara girdim... Ve karşıma şunlar çıktı:

1- Buradaki "Yönetim" diğer forumlardaki gibi bir "Taraflık" arzetmiyor. Yani herkese olabildiğince "Tepeden" bakıyor. Bu "Kendini beğenmişlik" anlamında değil... Yani herkese eşit mesafedeler. Buda üyelerin foruma olan güvenini sağlıyor...

2- Milletin alaya alabileceği, aldığında da görmezden gelineceği basit bir forum değil. Yani karşınızdakini ciddiye almazsanız artık ipe sapa gelir bir yanınız kalmıyor ve artık kendi sınırlarınızı kendiniz çiziyorsunuz. Çünkü üyeler öyle bilinçli ki, eksiğinizi çoğu zaman hissettiriyorlar...

3- "Bilgi" var... Yani birşeyler yazarken "Geyik olsun" diye değil de, "Bilgi olsun" diye yazılıyor... Hakarete ve küfre müsamaha yok...

Bunlardan en önemlisi "Ciddi" bir forum... Paylaşımları zevkli. Üyeler bilgili ve kültürlü... Yönetimin herkese eşit uzaklıkta olması ve tartışmalara etki etmemeleri olumlu bir hava estiriyor. Bugün dolaştığım sitelerin hemen hepsi "Taraflı" sitelerdi...

Saygılarımla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
Ben birde özellikle bugün farkettim... Bugün bulabildiğim tüm forumlara girdim... Ve karşıma şunlar çıktı:

1- Buradaki "Yönetim" diğer forumlardaki gibi bir "Taraflık" arzetmiyor. Yani herkese olabildiğince "Tepeden" bakıyor. Bu "Kendini beğenmişlik" anlamında değil... Yani herkese eşit mesafedeler. Buda üyelerin foruma olan güvenini sağlıyor...

2- Milletin alaya alabileceği, aldığında da görmezden gelineceği basit bir forum değil. Yani karşınızdakini ciddiye almazsanız artık ipe sapa gelir bir yanınız kalmıyor ve artık kendi sınırlarınızı kendiniz çiziyorsunuz. Çünkü üyeler öyle bilinçli ki, eksiğinizi çoğu zaman hissettiriyorlar...

3- "Bilgi" var... Yani birşeyler yazarken "Geyik olsun" diye değil de, "Bilgi olsun" diye yazılıyor... Hakarete ve küfre müsamaha yok...

Bunlardan en önemlisi "Ciddi" bir forum... Paylaşımları zevkli. Üyeler bilgili ve kültürlü... Yönetimin herkese eşit uzaklıkta olması ve tartışmalara etki etmemeleri olumlu bir hava estiriyor. Bugün dolaştığım sitelerin hemen hepsi "Taraflı" sitelerdi...

Saygılarımla...

Sevgili Tangeriin,

Daha yeni gördüm...

Çok güzel analiz etmişsiniz. Bende bir kaç şey ekleyeyim dedim:

Özellikle üyelere konusunda: Forum her ana 400 kişi tarafından izleniyor bu misafirlerin tıklama oranını size vereyimde biraz kafanız allak bullak olsun...

Bu 400 kişiden her biri ortalama olarak 46 sayfaya göz atıyor bu dünya ortalamasında en yüksek değerlerden birisi.

Yani misafir oldukları halde neredeyse bütün forumu geziyorlar.

Bu 400 kişinin %95 bir gün sonra tekrar geliyor ve oran her gün düşerek devam ediyor ve bu 400 kişiden %10 kayıt yaptırıyor sonraki 10 gün içinde...

Bunlar IP istatistiklerine göre çıkan sonuçlar gelelim üyelerimize.

Üyelerimizin ortalama baktığı sayfa sayısı: 240

Buda bir rekor... (Tam olarak karşılaştırma yapamıyoruz çünkü bu çok değişken ve siteden siteye karşılaştırılması zor olan bir değer)

GOOGLE son zamanlara bizi baş vuru kaynağı gibi algılamaya başladı. Nasıl anlıyoruz: Googlebot yani google indexleme robotu siteden hiç çıkmamaya başladı yani ağır olarak indeksliyor listeliyor buda bilgi kaynağı iddiamızı güçlendiriyor...

Bundan şuda çıkar yayınladığınız her konu her başlık her ileti aynı anda google geçeçek demektir...

İnanılmaz ama gerçek bunların hepsi siz sevgili üyelerimizin eseri oturup güzelce söylediklerimi düşünüp ne büyük iş başarıdığınızı göğsünüzü gere gere arkadaşarlınıza anlatabilirsiniz...

Gelelim bazı konulara:

Biz bu işi yaparken bize (Ben yeni katıldım ama her zaman arka planda programlama işinde olduğum için konuya çok yakınım)

DİNCİSİNİZ

ATEİSTSİNİZ

KOMÜNİSTSİNİZ

FAŞİSTSİNİZ

GERİCİSİNİZ

YOBAZSINIZ

DEMOKRAT DEĞİLSİNİZ

KÜRTÇÜSÜNÜZ

Gibi suçlamalarda bulunuldu: Devamlı küfür etmek için karşı taraftan olduğumuzu veya bizi sizin gözünüzde küçük düşürmek için küçük hataları büyüten insanlar gördük. Veya bizim kişilik haklarına saygımız yüzünden olmayan şeyleri olmuş gibi size anlatanlar oldu ve biz genede kişinin gizlilik hakkı nedeni ile olayı açıklamadan yanıtlar verdik...

Sevgili Adminin bu konuda bir istatistik tahtası var ve şöyle diyor...

Kurallar yüzünden yasaklananların yanında bir sütun var yazdıklarına göre tahmin edilen siyasi düşünceleri işaretlenmiş...

Diyorki eğer bir ay boyunca o sütündaki kişiler siyasi düşüncelerine göre eşit olarak dağılmıyorlarsa bir yanlışlık var demektir...

BİZ DİYORUZ Kİ EN ÖNEMLİ OTURTULMASI GEREKENE ÖZELLİK TARTIŞMA KÜLTÜRÜDÜR....

Bunu yerleştirebilirsen diğerleri kendiliğinden açacaktır....

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...
arkadaşlarımın söyledıklerıne katılmakla birlikte şunu ilave etmek istıyorum..

küfürlü konuşmalarda ve hakarelerde bulunan kişinin iletisi hemen silindiği için göremediğimiz oluyor..

keşke bi süre kalsa da kişilikler ortaya çıksa..

hemen silinince herkes saygılı,terbiyeli imiş gibi bır yapı ortaya çıkıyor..

bu birazda siyahı pembeye boyamak değil mi? :unsure:

Sevgili sedelina'ya yürekten katılıyorum...

İnsanların düşünceleriyle birlikte bunlara karşı tutum ve davranışların da ne olduğu beni ilgilendirir...

Teşekkürler Sedelina....

Güzel ama bir okadar da anlamlı bir konuya temas etmişsin... :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet yazılan bazı iletiler silinıyor ve gerçek kişilikler gizlenıyor.Bunun yapılmaması gerekir,küfür olmayan iletilerde bile silinme var.

Gerçek kişilikleri nasıl tanıyacağız değerlendireceğiz o halde?Bakınca herkes saygılı,herkes ince düşünceli gibi görünuyor ileti silindiği için..Bu olmamalı :clover: Gerçek hayat neyse bizlerde insanız ve gerçeğiz bazı şeylerde de gerçeklik isteriz doğal olarak :online2long:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben sizlere katılmıyorum sayın dipnot ve sedelina...forumda zaman geçiren herkesin kişiler hakkında bilgileri vardır zaten bunun için küfür görmeye ihtiyacımız yok...foruma ilk dahil olduğum zamanla şimdi arasında oldukça fark var.. kişilere bakış açım ilk zamanlardaki gibi değil...zamanla gerçek kişilikler ortaya çıkıyor...küfür görmedende anlaşılıyor yani...tabi görmek isteyene...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin
Sevgili sedelina'ya yürekten katılıyorum...

İnsanların düşünceleriyle birlikte bunlara karşı tutum ve davranışların da ne olduğu beni ilgilendirir...

Teşekkürler Sedelina....

Güzel ama bir okadar da anlamlı bir konuya temas etmişsin... :clover:

Evet yazılan bazı iletiler silinıyor ve gerçek kişilikler gizlenıyor.Bunun yapılmaması gerekir,küfür olmayan iletilerde bile silinme var.

Gerçek kişilikleri nasıl tanıyacağız değerlendireceğiz o halde?Bakınca herkes saygılı,herkes ince düşünceli gibi görünuyor ileti silindiği için..Bu olmamalı :clover: Gerçek hayat neyse bizlerde insanız ve gerçeğiz bazı şeylerde de gerçeklik isteriz doğal olarak :online2long:

ben sizlere katılmıyorum sayın dipnot ve sedelina...forumda zaman geçiren herkesin kişiler hakkında bilgileri vardır zaten bunun için küfür görmeye ihtiyacımız yok...foruma ilk dahil olduğum zamanla şimdi arasında oldukça fark var.. kişilere bakış açım ilk zamanlardaki gibi değil...zamanla gerçek kişilikler ortaya çıkıyor...küfür görmedende anlaşılıyor yani...tabi görmek isteyene...

Üç güzel insan üç güzel yazı ne güzel düşünceler diyerek başlamak istiyorum...

Hepiniz kendi açınızdan haklısınız ama diyorum...

Aslında uyarı bölümünü herkesin görmesi şeklinde açmayı düşünüyordum bu forumda ama sonra insan olan saygım ve sevgimden vazgeçtim ve iyiki vazgeçmişim diyorum...

Bu forum saygıyı ve sevgiyi öğreten bir forum. Bu forum, üstünde insan kokusunu taşıyanların forumu...

Biz kötüyü dışlamadan, onların iyilikleri görerek karar vermelerini sağlayan bir forumuz...

Siz birkaç kişi için bunları doğru sayıyorsunuz ve haklsınız... Ama biz yüzlerce üyenin yanlış başladığını gören olarak şimdi aranızda bulunan bu insanların ne kadar güzel insanlar olduğunu görüyoruz bunun nedeni kendileri ile olan diyaloğumuzdan ve sizin birşey bilmeden gösterdiğiniz yakınlıktan... Yüzlerce insanın kendini bu foruma nasıl adapte ettiğini ve güzelleştiğini görüyoruz.

Siz güzel insanlar o kadar güzelsinizki o insanları da güzelleştiriyorsunuz...

Diyeceksinizki ama hepsi değil... Bizim zaten öyke bir düşümcemiz yok olabildiğince olacaklar için konuşuyoruz...

Ama genede söylediklerim yetmez diyorsanız sizi dinliyoruz herzaman yeni şeyler öğrenmeye hazırız...

Geniş açılar, genişlemenin ayırdına varıldığında, insanı müzikte olduğu gibi, ikinci ve üçüncü boyuta geçiriyor...

Saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yeri geldiğince eleştirmekten geri durmasam da yönetim gerçekten "diğerlerine" göre gayet iyi...

Ben kötülüğü surata söylemek isterim fazla övmem;ondan yanlış anlaşılabilirim ama bazı ortamlarda bulunup "özgürlüğün" "ö" sünü "tarafsızlığın" "t" sini taşıyamayanları görünce bu foruma olan bakışım daha bir güzelleşti...

Kırdıklarımız olduysa özür dileriz...

:zorro:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.