Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Dikkat: Yeni Fikirler - Yeni Düşünceler - Yeni Arayışlar

Misafir Admin_TM

Önerilen İletiler

Cok aktif olamasa da elimden geldigince bu iyi niyetli girisime katkida bulunmaya calisacagim. Bunu belirtmek ve fikir sahiplerine tesekkur etmek isterim.

Sahsen her dusunceden ve kesimden insanlarin degisik konularda ne dusunduklerini hep merak etmisimdir. Bir digerini dislayici yaklasimlar haric butun dusunceleri faydalanmaya donuk olarak algilamak gerektigine inanirim. Sayet bu girisim basarili olursa, eminim cok renkli bir tablo ortaya cikacaktir. Sizleri okumaktan, takip etmekten zevk alacagim. Hele beraberce sonuca gitme cabasi... Dusuncesi bile cok hos.

Saygilar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet;bugün ilk başlığı açacağım bir engel çıkmazsa...

Politika bilimi bölümüne açmayı düşünüyorum başlığı;araştırma grubu fikriyle özdeşleşmiş ileti göndermek isteyen arkadaşlar ileti ikonu olarak ünlemi seçerse sonuç yazılırıken "tartışma,cevap" niteliği taşıyan iletilerden daha rahat ayrılabilir...

Hadi hayırlısı...

:rolleyes:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hımm

forum, forum ne demek, "tartışma,cevap" demek.

forum, kişilerin fazla uzun olmayan ve alıntıdan ziyade ilgili konu hakkında kendi görüşlerini yazdıkları tartışma platformlarıdır. yani forum olayının temel taşı TARTIŞMA dır.

Birde POLEMİK vardır, buda kişilerin konu hakkında oldukça uzun yazılarla tartıştıkları bir formattır, forumdan farklıdır. kişi anlatmak istediği şeyi en derin ayrıntısına kadar anlatır. Muhatabıda buna en derin ayrıntılarıyla, yazının sadece bir parçasına değil tümüne cevap verir.

senin tarif etmeye çalıştığın şey polemik sanırım.

Forumlar tamamen "her telden bir ses çıkması" için vardır.

Polemik ise, uzmanlık gerektiren bir alan. Yoksa herkes kendi düşüncesine yakın yazarlardan uzun uzun copy-pasteler yapar, kimsede okumaz.

Polemikler o konuda o konu hakkında uzman olan yani en azından eğitimi o konu üstüne olan kişiler tarafından yapılırsa polemik olabilir ancak. Yoksa dediğim gibi, copy pasteyi yapanın bile okumadığı kopya yığınına dönüşür.

Forumun gördüğüm kadarıyla Blog bölümü var, herkes kendine bir blog açıp anlatmak istediklerini tartışma formatından uzak bir şekilde anlatabilir.

Ancak onun yerine adı ve formatı FORUM olan bir platformda, tartışma-cevap tan başka bir içerik için başlıklar açmak, abesle iştigal ve topic kirliliği olur.

Burası bir forum, ve formatı fazla uzun olmayan, asgari düzeydi alıntı yaparak çeşitli konular hakkında tartışma üzerine dayalı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hımm

forum, forum ne demek, "tartışma,cevap" demek.

forum, kişilerin fazla uzun olmayan ve alıntıdan ziyade ilgili konu hakkında kendi görüşlerini yazdıkları tartışma platformlarıdır. yani forum olayının temel taşı TARTIŞMA dır.

Birde POLEMİK vardır, buda kişilerin konu hakkında oldukça uzun yazılarla tartıştıkları bir formattır, forumdan farklıdır. kişi anlatmak istediği şeyi en derin ayrıntısına kadar anlatır. Muhatabıda buna en derin ayrıntılarıyla, yazının sadece bir parçasına değil tümüne cevap verir.

senin tarif etmeye çalıştığın şey polemik sanırım.

Forumlar tamamen "her telden bir ses çıkması" için vardır.

Polemik ise, uzmanlık gerektiren bir alan. Yoksa herkes kendi düşüncesine yakın yazarlardan uzun uzun copy-pasteler yapar, kimsede okumaz.

Polemikler o konuda o konu hakkında uzman olan yani en azından eğitimi o konu üstüne olan kişiler tarafından yapılırsa polemik olabilir ancak. Yoksa dediğim gibi, copy pasteyi yapanın bile okumadığı kopya yığınına dönüşür.

Forumun gördüğüm kadarıyla Blog bölümü var, herkes kendine bir blog açıp anlatmak istediklerini tartışma formatından uzak bir şekilde anlatabilir.

Ancak onun yerine adı ve formatı FORUM olan bir platformda, tartışma-cevap tan başka bir içerik için başlıklar açmak, abesle iştigal ve topic kirliliği olur.

Burası bir forum, ve formatı fazla uzun olmayan, asgari düzeydi alıntı yaparak çeşitli konular hakkında tartışma üzerine dayalı.

destek bulamazsam da en azından nelerin yapılamayacağını görmüş oluruz...

Sözümü tekrarlıyorum cevap olarak;ayrıca bu olumsuz ilk tepki oldu, sözünüzü sakınmadan cevap verdiğiniz için teşekkür ederim;çünkü iyi-kötü hiçbir karşılık vermeyen insanlar da oldu zamanında özel olarak mesaj yolladıklarımdan...

Saygılar...

:zorro:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Herhangi bir başlığa tıkladığımızda şu an orada hangi userler var görünsün böyle birşey yapılabilir mi :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Böyle bir özellik var zaten, ama kapattık çünü her kişi için bir dakika içinde 16 query - işlem yapılıyor ve biz kalabalık bir forum olduğumuz için bu zie yavaşlık olarak geri dönüyor.

Daha açık olarak yazayım veri tabanına veri gönderimi ve getirimi işlemi o kadar yük getiriyorki diğer işlemlerin hepsi yavaşlıyor ve sorunlar artıyor...

İnternet server - sunucuları bir gün 4mb RAM yerine 50 mb RAM alırsa ve bağlantı hızları değişirse bunlarda kolaylıkla yapılacak şeyler olacak ama bu özellik var şu anda zaten bir ara bir deneme yapabiliriz....

Bu özelliği 2 sene önce kapatmıştık çünkü forumu %40 yavaşlattığını fark ettik. Bunu forum kayıtlarına bakarak anlayabiliyoruz...

Dilerim bilgiler çok teknik olmadı... :)

Saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bence bu "YouTube Video Paylaşımı"nda bir ayrım yapılmalı.

Yani mesela "Şarkı Klipleri" ya da "Video Müzik Klipleri" bir başlıkta

Diğer Seyirlikler/İzlenceler bir başlıkta toplansın.

Böylece Video Müzik Kliplerine ya da diğer Videolara/İzlencelere ulaşmak daha kolay olur.

Hemde bir arşiv havası eser.

Daha düzgün ve sistemli bir yapıya bürünür.

Bu halde Video Klipleri nereye koyacağımı şaşırıyorum açıkçası.

Çünkü şu haliyle hepsi karman çorman, karma karışık...

Dediğim gibi düzenlenirse daha pratik olmaz mı?

"YouTube Video Müzik Klipleri"

"YouTube Videoları"

Şeklinde iki başlık olsun bence ve videolar o şekilde yeniden kümelendirilsin.

Hatta bu başlıkları içeren ayrı bir bölüm açılsın...

"Video" yerine "İzlence" yazabiliriz, Türkçe olur en azından, güzel olur kanımca :)

Saygılarımla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ewt ben de katılıyorum..

Videolar çoğaldıkça karmaşıklık artıyor..

Bi de bazı başlıklar varki altından ne çıkacağını bilemiyorsun..

Bu yüzden farklı başlıklar altında toplansa çok güzel olur..

Düzenli bi yapıya sahip forumumuza yakışır :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"Video Müzik Klipleri" bölümü ayrıca "Türkçe Video Klipler" ve "Yabancı Video Klipler" diye iki alt bölüme ayrılsın...

Ne var yani Sayın Admin'in eline mi yapışır? :D

Şöyle olur:

-YouTube Video Paylaşımları

---Video Müzik Klipleri...

-------Türkçe Video Müzikleri

-------Yabancı Video Müzikleri

-------Film Video Müzikleri

---Diğer Videolar...

-------Komedi/Eğlence

-------Korku/Gerilim

-------Aşk/Sevgi

-------Diğer...(fragman, belgesel, tanıtım vs...)

Tüm Videolar böyle bir arada toplanırsa bence çok güzel olur...

Daha bir eğlenceli olur kanısındayım...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Selam Tengeriin boşig, güzel bir düsünce katiliyorum :clover:

fakat

bunsuz olsa olmazmi :)

Saygilar

Olur...

Niye olmasın...

Belki de onun olmaması daha iyi olur...

Ben sadece bir tercih olarak koymuştum...

Umarım katılım artar da yönetim bunu halleder ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin
Bence bu "YouTube Video Paylaşımı"nda bir ayrım yapılmalı.

Yani mesela "Şarkı Klipleri" ya da "Video Müzik Klipleri" bir başlıkta

Diğer Seyirlikler/İzlenceler bir başlıkta toplansın.

Böylece Video Müzik Kliplerine ya da diğer Videolara/İzlencelere ulaşmak daha kolay olur.

Hemde bir arşiv havası eser.

Daha düzgün ve sistemli bir yapıya bürünür.

Bu halde Video Klipleri nereye koyacağımı şaşırıyorum açıkçası.

Çünkü şu haliyle hepsi karman çorman, karma karışık...

Dediğim gibi düzenlenirse daha pratik olmaz mı?

"YouTube Video Müzik Klipleri"

"YouTube Videoları"

Şeklinde iki başlık olsun bence ve videolar o şekilde yeniden kümelendirilsin.

Hatta bu başlıkları içeren ayrı bir bölüm açılsın...

"Video" yerine "İzlence" yazabiliriz, Türkçe olur en azından, güzel olur kanımca :)

Saygılarımla...

Çok güzel bir düşünce.... Böyle önerilere her zaman açığız ve Tengeriin'in hakkını yememek lazım bu forumda bir çok bölüm onun yardımı ile oluştu diyebiliriz... (Tabi bunu söyledik ya artık Tengeriin'i susturabilene aşk olsun :lol: )

"Video Müzik Klipleri" bölümü ayrıca "Türkçe Video Klipler" ve "Yabancı Video Klipler" diye iki alt bölüme ayrılsın...

Ne var yani Sayın Admin'in eline mi yapışır? :D

Şöyle olur:

-YouTube Video Paylaşımları

---Video Müzik Klipleri...

-------Türkçe Video Müzikleri

-------Yabancı Video Müzikleri

-------Film Video Müzikleri

---Diğer Videolar...

-------Komedi/Eğlence

-------Korku/Gerilim

-------Aşk/Sevgi

-------Diğer...(fragman, belgesel, tanıtım vs...)

Tüm Videolar böyle bir arada toplanırsa bence çok güzel olur...

Daha bir eğlenceli olur kanısındayım...

Elime yapıştı bile... ama yapıştı çıkmıyor artık....

isteğiniz yerine getirilmiştir...

Saygılar ve sevgiler efendim...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Çok güzel bir düşünce.... Böyle önerilere her zaman açığız ve Tengeriin'in hakkını yememek lazım bu forumda bir çok bölüm onun yardımı ile oluştu diyebiliriz... (Tabi bunu söyledik ya artık Tengeriin'i susturabilene aşk olsun :lol: )

Sevgili admincim çok tşkler ya hemencecik yerine getirilmiş isteğimiz :)

Yaşa varol :clover: number one Admin :):flowers:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Valla susmam artık, söyleyeyim...

Ama Sayın Admin,

Bu konu ile ilgili son bir isteğim olacak.

Biz Videolara ulaşırken şu yolu izliyoruz;

Eğlence, Sanat ve Spor / Fıkralar - İlginç Olaylar - Resimler - Videolar / Youtube Videoları Paylaşımları

Ben diyorum ki:

Fıkralar - İlginç Olaylar - Resimler - Videolar sekmesindeki "Videolar"ı çıkarıp, onu ayrı bir bölüm yapalım ve erişim daha kolay olsun.

Şöyle ki;

Eğlence, Sanat ve Spor / Videolar (ya da "YouTube Paylaşımları") / ... ... ...

Eğlence, Sanat ve Spor / Fıkralar - İlginç Olaylar - Resimler / ... ... ...

.......

.....

...

.

Bu şekilde videolara ulaşım daha pratik olur bence.

Biliyorum, sizin bu şekilde işlerinize karışarak biraz fazla oluyorum ama napayım, duramıyorum :blushing::sweatingbullets::unsure:

Sevgili admincim çok tşkler ya hemencecik yerine getirilmiş isteğimiz :)

Yaşa varol :clover: number one Admin :flowers:

Ama bu video konusunda Lilac'tan yardım almadım değil.

O aklıma getirdi sayılır bunu... :)

Sende sağol Lilac...

Şimdi çıkmam lazım.

Birazdan kardeşim gelecek.

Dün az kalsın kardeşimi kaybediyorduk.

Hakkari'de mayınlı tuzağa düşen BinBaşı ve Oğlunun bulunduğu konvoy'un önünden giden konvoy kardeşiminkiymiş ve...

Neyse..

Şu an sağ ve salim...

Ama yaralananlar için çok üzüldüm...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şİmdi böle olunca sanki işbirliği içinde çalışıyormuşuz gibi anlaşılcak ama gerçekten Tengeriin'in dediği gibi olsa çok daha güzel olcak..fikir hoş geldi o yüzden yani yoksa..destekçisi diilim :P:D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin
</FONT></FONT>

Valla susmam artık, söyleyeyim...

Ama Sayın Admin,

Bu konu ile ilgili son bir isteğim olacak.

Biz Videolara ulaşırken şu yolu izliyoruz;

Eğlence, Sanat ve Spor / Fıkralar - İlginç Olaylar - Resimler - Videolar / Youtube Videoları Paylaşımları

Ben diyorum ki:

Fıkralar - İlginç Olaylar - Resimler - Videolar sekmesindeki "Videolar"ı çıkarıp, onu ayrı bir bölüm yapalım ve erişim daha kolay olsun.

Şöyle ki;

Eğlence, Sanat ve Spor / Videolar (ya da "YouTube Paylaşımları") / ... ... ...

Eğlence, Sanat ve Spor / Fıkralar - İlginç Olaylar - Resimler / ... ... ...

.......

.....

...

.

Bu şekilde videolara ulaşım daha pratik olur bence.

Biliyorum, sizin bu şekilde işlerinize karışarak biraz fazla oluyorum ama napayım, duramıyorum :blushing::sweatingbullets::unsure:

</FONT></FONT>

Dedim ya artık susmaz diye haklıymışım... :)

Bunada evet dedik ve iyi fikir...

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Slm ben Aleaddinin sihirli lambası :D

Siz istekte bulunun biz -DERHAL- gerçekleştirelim:

9 Eylüle Girdin bile...

KPSS'yi kazandın gitti...

Turkish-Media'da çare tükenmez her zaman dediğimiz gibi... B)

Vay bee...

Bu kadar kolay olacağını bilseydim valla daha önceden isterdim yaa... :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin
Yeni bir baslik acmak istemedim diycegim sey icin cunku sadece bir oneri...

Video bolumunde ayni sanatcinin videolarini koyacaksak onu sadece bir baslik altinda toplasak daha guzel ve duzenli olmaz mi?

Güzel düşünce...

Bundan sonra dikkatli olalım eğer başlığın açıldığını biliyorsanız rapor edin birleştirelim...

Saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Forumda bazı konularda araştırma yapılmadan açıldığı için en az 2 - 3 başlık var.. Bunları gördüğümüz zaman eski başlıkların linkini versek de sizler de kapatsanız o başlığı ya da o yazılar diğer topice taşınsa.. Bi kaç kere böyle yapıldı ama sizin de gözünüzden kaçtığı oluyor.. Üyeler de bu konuda yardımcı olsa konuya yorum yazmak yerine ' aaa bu başlık vardı ordan devam etsek' dese diyorum ben.. Dağınık bi forumumuz olmamış olur -_-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Forumda bazı konularda araştırma yapılmadan açıldığı için en az 2 - 3 başlık var.. Bunları gördüğümüz zaman eski başlıkların linkini versek de sizler de kapatsanız o başlığı ya da o yazılar diğer topice taşınsa.. Bi kaç kere böyle yapıldı ama sizin de gözünüzden kaçtığı oluyor.. Üyeler de bu konuda yardımcı olsa konuya yorum yazmak yerine ' aaa bu başlık vardı ordan devam etsek' dese diyorum ben.. Dağınık bi forumumuz olmamış olur -_-

:clover: katılıyorum

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.