Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

ankara

glsh...

Önerilen İletiler

• Cevaplar 59
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

ANKARA DEYİNCE AKLIMA KUĞULU PARKTA KUŞLARA YEM ATMAK, ATAKULEYE ÇIKIP ALABİLDİĞİNE MANZARAYI SEYRETMEK, ANITKABİRİ ZİYARET ETMEK, KIZILAY MEYDANINDAN İNSAN MANZARALARI,........... OOOOOOOOO DAHA BİR SÜRÜ ŞEY GELİYOR AKLIMA. :stuart:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
merhaba size birşey sormak istiyorum

ankara deyince aklınıza ne geliyor?(bir ya da bir kaç kelime)

1912[/snapback]

Bana ankara dıyınce nedense cıkar gelıyo yanı cıkar ılıskılerı tamamıyle halkından oturu degıl sıyası yonuyle ama sevdıgım

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 4 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...

Başkent kültürü farklı birşeydir. Günlük hayata da yansıyan kuralların belirli olması, hayatı tekdüze gibi gösterse de kendini geliştirmek isteyen insanlar için bir güven ortamı sunar. Ankara'da uçlar yoktur. Otobüslerde veya metrolarda birbirini iten insanlar yoktur. Çantanızı göğsünüze bastırıp, gündüz yolun ortasında başıma birşey gelir mi paranoyası yoktur. Medyatik değildir. Güzel ve kaliteli şeyler kendini göstermek için bağırmaz. Sessizce konuşursunuz çünkü bu kent bir uğultu ile başınıza çökmez. Eğer Anıtkabire gittiyseniz merdivenlere çıkıp milyonlarca insanın oluşturduğu koskoca bir kentin, koca bir imparatorluğun tek bir kente bütün enerjisini akıtması sonucu yalnız kalmış ve ihmal edilmiş anadolu bozkırı ortasında nasıl da 'ben varım ,buradayım ve kendi küllerinden doğmuş bir milleti temsil ediyorum' diye bağırdığını sessizce dinlersiniz.

Bazıları Ankara'yı anlamaz. Hatta sevimsiz bulur; gri şehir derler. Doğru Ankara'yı herkes sevemez; çünkü dikkatle dinlemeniz, sessizce izlemeniz gerekir. Yabancıysanız tanımak için sabretmeniz gerekir , çünkü kendini hemen ortalara döken bir şehir değildir o. İnsanla oynayan,hergün farklı bir makyaj yapan bir şehir değildir. İnsanlar günlük hayat akışlarında çok hissetmeselerde, akşam olduğunda ülkenin geri kalanına ait birçok işin üstlenildiği bir şehirde yaşamanın sorumluluğunu ve biraz da gururunu hissederler.Ama marka değildir, o yüzden televizyonlarda reklamlarını göremezsiniz.İyi ki de öyle olmaz. Ve bu size huzur verir. Sade ve sıradan olmanın önemli şeyleri yapmak için ihtiyaç duyulan iç huzuruna giden tek basit yol olduğunu, 'ben' demek yerine 'biz' demenin insanı büyüten duygusunu hissedersiniz.Bu kentte politika günlük yaşamın sadece bir parçasıdır,hepsi değil. Ankara şu anda İç Anadolu'nun, hatta Ege'den bile fazla,en yeşil şehri. Ama gri diyenler için; gri aslında bilgeliğin rengidir o yüzden teşekkürler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
  • 3 hafta sonra...

Kocatepe Camii

(nedense hayatimda beni en cok etkileyen ve huzur veren yer orasi oldu, sadece bir kez girmek ve görmek nasip oldu, tekrar gidersem o büyü bozulur diye korkmuyor degilim)

Antikabir, ve Atatürk

(Ankara, Atatürk ün miras biraktigi Türkiye nin simgesidir benim icin. Atatürk ün bize biraktigi Türkiye ise benim icin Türkiyem ve memleketimdir. Daha iki gün önce Gelibolu belgeselini izlemis ve etkisinden kurtulamamis biri olarak bu kadari yeter diyorum, siyasete girme tehlikesi var.)

Hitit Günesi

(Anadolu Medeniyetler Müzesinde ilk kez görmüstüm, cok hosuma gitmisti, hic gözümün önünden gitmedi.)

Iskender Döner :D

(cok nefis Iskender yemistim adini unuttugum bir lokantada)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Eğer dünyayı daha güzel bir yer yapmak isteseydiniz, Ankara nin o güzelim tepesine yapacaginiz cami parasiyla, anadolu köylerine 8 tane okul yapilmasini isterdiniz.

M.Kemal´den söz ederken onun tüm düsüncelerini benimsemis, özümlemis olmamiz gerekirdi. Zira o büyük adam Kocatepe cami yerine kesinlikle köy okullari yaptirirdi.

Ibadet gizlidir derHz Muhammed. Reklama ihtiyac yoktur. Elindeki parayi ibadethanelerden önce ülke egitim ve kalkinmasina harcamayan uluslarin icler acisi durumunu bu gün ortadogu da görmekteyiz.

Ankarali hanimlar, eslerine evlerinde namaz kildirmiyorlar mi diye düsünüyorum.

(Koca tepe örnegi yalnizca biri. Bunun gibi yüzlerce öernek var ülkemizde. Köy okullari ya köy disindadir, ya da hic yoktur. Kim inkar eder bu gercegi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...

sana servet kocakayanın solediği ankara parçasını dinlemeni tavsiye ederim ankarayı en iyi anlatan o olmuştur bana umarım sanada anlatır.

&&&&&&&&

Akşam üstü hüzün çöker ankaranın çehresine

Işıkları çabuk düşer evlerinin perdesine

Benim derdim bana yeter küstürmeyin öylesine

Behey hatıralar, behey sevdalar

Şiir

İlk, orta ve liseyi küçük bir şehirde, yüksek okulu

Ankarada okumalı insan

Einstein`i, georges politzer`i ankarada öğrenmeli

Öğrenci yurdunun kapıları kapanırken anlamalı

Nazım hikmet`i

Dost dost diye nicesine sarılırken insanlar

Sakarya`nın esmer yüzünü görmeliydi aşık veysel

Daha ağır çalınmalı misket, halaylar susmalı

Konsoloslukların güvenliği sağlanmalı

Eskortlara yol açmalı meclis kavşağında

Perişan olmalı kredi yurtların harç kuyruğunda

Akşamda haraca bağlamalı beytepe öğrenci yurdunu

Sonra utanmalı arkadaş olmalı zengin çocuklarıyla

Cuma geceleri öğrenci sokağında bir meyhaneye gitmeli

Otobüs bileti garantiye alınıp, kalan paranın bir bölü

Dördüyle bira içmeli, sonrada iki adım ötede bir

Çorbacıya dalmalı, az çorba söyleyip iki ekmek yemeli

İşciler, memurlar, öğrenciler ankarada yürümeli

Alış veriş yapmalı daha sonra, sinamaya gitmeli ve

Ankarada aşık olmamalı insan, okul bitince de çekip

Gitmeli, bir dahada dönmemeli

Benim derdim bana yeter küstürmeyin böylesine

Behey hatıralar, behey sevdalar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.