Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

AİHM TÜRBANA GEÇİT VERMEDİ!

mystic river

Önerilen İletiler

• Cevaplar 658
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

arkadasim bizim de ailemizde bas örtülü akrabalarimiz var.. türban ve bas örtüsü birbirinden farkli seyler. gerçekten dinine bagli saçlarini örten kadinlarin çogu sadece saçlarini toplar bas örtülerini çene altindan baglarlar...

ama artik bas örtüsü sekilleri olustu. sag üstten çengelleyince farkliymis, boyundan geriye atinca farkliymis, içine siyah bandana takinca farkliymis vs. vs.

ikisi ayni sey mi yani simdi? tamamen birbirinden bagimsiz tarzlar. elbette bunun altinda birseyler aranir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kanun neyse o uygulanır, ben fes takıp sokağa çıkarsam devletin yasağını ihlal ederim giyim yasası beni yargılar bu kadar basit.

türban takmak neden yasaklandı. birçok insan inancı gereği masum masum türban takıyordu. ama sen bu insanların inançlarını çiğnemeye zorluyorsun. benim türbanı falan savunduğumdan değil. ama inançlara saygılı olmak gerekir. tamam birileri Türkiye yi geriye götürmeye çalışıyor ama birileride başka bir yöne doğru götürmeye çalışıyor. ayrıyetten giyim yasası diye bişey vardır ama bu toplumun inançları ile veya ahlaki yapısı ile çelişmemelidir. çelişmesi kadar saçma kadar bişey olamaz. aksi taktirde bu yaptırımda bir art niyet vardır.

Tarih: Düzenleyen: ceviz
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

iyide kismeye sen nyie sokakta türbanla sarıkal geziyorsun denmiyor ki. bir avuakt mahkemeye girerken cübbe takar. yada bir başka yere giderken takım elbise giyersin. sonra türbanlı öğrenciler bu tartışmalar başladığında türklerin kültüründe olan ve türbanla aynı vazifeyi gören sıkmabaşı kabul etmemişlerdir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

AİHM'nin kararına saygı duydum..bunu hala niye tartışıyoruz anlamadım.o arkadaş üniversiteye başladığında türban yasakmış ve bunu bildiği halde kayıt yaptırıp okula başlamış.Benimde üniversiteye gittiğim dönemde böyle bir olay olmuştu.ilk başlarda türbanla gelenler vardı okul hemen duruma el koydu ve türbanlı alımlar yasaklandı.Bu türbanı ideolojisi için takanlar direndi inanç için takanlarda karara saygı duyup açık saçla devam etti.Benim anneminde saçı kapalı milyar verseniz açmam der..ilkokul mezunu olmasına rağmen iş eğitime gelirse tabiki açarım diyor.kimse namusundan taviz ver demiyorki devletin koyduğu kurallar çerçevesinde bunu yapman gerekiyor.okuldan çık yine kapat saçını yap ibadetini.bunu milli bir sorun haline getirmemek gerek...

sevgiler..... :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

DAHA DÜN ARAMIZDA GENÇLİK PARKINDA İÇKİ İÇİLMESİNİ YASAKLAYAN HÜKÜMETE DEMEDİĞİNİ KOYMAYAN ARKADAŞLAR BUGÜN ÇIKMIŞ AİHM NİN KARARINI YASAKLARINI HAKLI BULUYORLAR. DAHA BİZDE YEDİK BUNLARI HEMİ SİZİN STANDRTLARINIZ BU ÖZGÜRLÜK ANLAYIIŞINIZ BU BEN DAHA NE DİYEYİM.

İÇKİ : KÖTÜDÜR HERKES BİLİR YASAKLANMASI YANLIŞ

BAŞÖRTÜSÜVEYA TÜRBAN : İNANÇ GEREĞİDİR OKULDA VE KAMUSAL ALANDA YASAK DOĞRUDUR. ???????????????????????

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türbanı siyasi bir ideolojiye sokmaya çalışma çabasını anlıyorum ..

Çünkü ortada yapılan bir mezalim var ve bu zulme elbet bir kılıf uydurulmalı...

İslam dini Erbakandan öncede vardı. Kuranı Kerimde çok açık bir şekilde örtününüz emri vardır.

Kapanan kadınlarımız bu yüzden örtünmekteler.

Refah partisi istediği için değil.

Aihm aleyhte karar vermişse ne olmuş yani.. Bunda şaşılacak bişi yok ki sonuçta kararı veren hristiyanların oluşturduğu bir mahkeme elbette türban aleyhinde karar verecekler.

Onlarca şey söylenip durdu ama elinizi vicdanınıza koyun ve tarafsız olun.

Hangi insan görünüşü yüzünden yargılanmayı hakeder..

Hangi insan inancı yüzünden ayrımcılıklarla karşılaşmayı hakeder..

Hanginiz okulunuza perukla gitmek zorunda bırakıldınız..

Yapmayın arkadaşlar. Bu konunun siyasetle ya da ideolojilerle hiç bir alakası yok.

Tamamen vicdan meselesi oldu artık. Minareye uydurulan hiç bir kılıf bu zulmu kapatmaya yetmiyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İslam dini Erbakandan öncede vardı. Kuranı Kerimde çok açık bir şekilde örtününüz emri vardır.

Aihm aleyhte karar vermişse ne olmuş yani.. Bunda şaşılacak bişi yok ki sonuçta kararı veren hristiyanların oluşturduğu bir mahkeme elbette türban aleyhinde karar verecekler.

Yapmayın arkadaşlar. Bu konunun siyasetle ya da ideolojilerle hiç bir alakası yok.

Tamamen vicdan meselesi oldu artık. Minareye uydurulan hiç bir kılıf bu zulmu kapatmaya yetmiyor.

benim bilgidim kadariyla Kuranda mahrem yerlerinizi ve ziynetlerinizi örtünüz diyor. saçlarinizi örtün diye bir sey duymadim.. ben okumadim ama çok yakin bir arkadasim okudu ve o da olmadigini söyledi. bu konuyu zaten arastiricam ama benim de küçüklükten beri duydugum örtmeniz gereken yerleriniz mahrem bölgelerinizdir denir.

peki arman abi... kapanmiyor diye dayak yiyenler? oruö tutmadi diye öldürülenler? oruçken karsisinda su iç diye agzi burnu dagitilanlar? türban yasak olunca kiyamet kopuyor ama onlarin karsiti olanlar bi güzel dayak yiyebiliyor. bu mu vicdan?!

Tarih: Düzenleyen: mara bulge
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

benim bilgidim kadariyla Kuranda mahrem yerlerinizi ve ziynetlerinizi örtünüz diyor. saçlarinizi örtün diye bir sey duymadim.. ben okumadim ama çok yakin bir arkadasim okudu ve o da olmadigini söyledi. bu konuyu zaten arastiricam ama benim de küçüklükten beri duydugum örtmeniz gereken yerleriniz mahrem bölgelerinizdir denir.

peki arman abi... kapanmiyor diye dayak yiyenler? oruö tutmadi diye öldürülenler? oruçken karsisinda su iç diye agzi burnu dagitilanlar? türban yasak olunca kiyamet kopuyor ama onlarin karsiti olanlar bi güzel dayak yiyebiliyor. bu mu vicdan?!

sana ilaveten şunuda diyim dinde zorlama yoktur herkesin din ve vicdan hürriyeti vardır.eğer çok meraklıysa türbanlı arkadaşım gitsin İranda yaşasın.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

evet arman o zaman benim de daha önce sorduğum soru grier devreye madem hristiyan mahkemesi o zaman nyie götürdüler davayı oraya. insan bir mahkemenin kararına saygı duymayacaksa, ya da o mahkemenin objektifliğine güven duymuyorsa, niye başvurur. aihm in kararları yaptırım değil tavsiye niteliğindedir.

aihm yasak ynalış deyince demorkat değil deyince hristiyan mahkemesi mi oluyor. böyle şey olur mu.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

'Mümin erkeklere şöyle: 'Bakışlarını yere indirsinler. (harama çevirmekten kaçındırsınlar). Irzlarını, bellerini korusunlar. Bu onlar için daha arındırıcıdır...

'Mümin kadınlara da söyle: 'Bakışlarını yere indirsinler. Irzlarını, eteklerini korusunlar. Süslerini, zinetlerini görünen kısımlar müstesna açmasınlar. Başörtülerini (humur, göğüs) yırtmaçlarının üstüne koysunlar. Süslerini şu kişilerden başkasına göstermesinler....' (24 Nur 30-31)

Kuranı Kerimde Örtünmeyle ilgili ayet olmadığını düşünen arkadaşlar için yukarıda ayeti yazdım .. Ama benim yazmamı beklemektense en güzeli Kuranı mealinden okumanız ve araştırmanız olacaktır.

Bir kere örtünmeyle ilgili kesin bir emir vardır . Bunu tartışmam bile.. Ancak örtünmeyen müslüman kadınlarımız dinden mi çıkmış oluyorlar şimdi ? Tabi ki hayır. Kimin imanının kuvvetli olduğunu sadece Allah bilir. Namaz farzdır ama çoğumuz kılmıyoruz dinden mi çıkmış oluyoruz? Hayır elbette... Örtünme olayına da bu mantıkla bakın ve gereksiz alınganlıklar göstermeyin . Örtünen onca insana gidip iranda yaşayın demek ne kadar çözümcü bir mantık ki!!

İçki gibi zararlı bir maddenin ailelerin gezdiği bir mekanda yasaklanmasına tepkinizi koydunuz ve yasaklara karşı çıktınız. Şimdi ise başındaki örtü yüzünden evladının mezuniyet törenine alınmayan kadına '' gitsin iranda yaşasın'' diyorsunuz.

Başörtüsünü hala silyasi bir ideolojinin simgesi gibi görüyorsunuz.. Ne kadar yanlış oysaki.. Nur süresi indirildiğinde ortada ne bir siyaset ne de bir refah partisi yoktu.

Canım kardeşim... Bu saydıklarını tasvip ettiğimi mi sanırsın.. Okull yıllarındayken bir arkadaşıma sırf oruç tutmadığı için tokat atan öküzün burnunu kırdığımı nerden bileceksin ki...Bizim dinimizde zorlama yoktur. Vardır diyen yalan söyler ve yukarda verdiğin örnekler islamiyetle alakalı değil öküzlükle alakalı şeylerdir bunun konumuzla ilgiside yoktur.

Ve cyrano arkadaşım sorduğun soruda haklısın ben de zaten başında Aihm ye gidilmesine acı acı tebessüm etmiştim hani nasıl desem '' denize düşen yılana sarılır'' atasözü aklıma gelmişti..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sana ilaveten şunuda diyim dinde zorlama yoktur herkesin din ve vicdan hürriyeti vardır.eğer çok meraklıysa türbanlı arkadaşım gitsin İranda yaşasın.

Önce slm....Şimdi neden Türbanlı arkadaş İRANDa yaşayacakmiş sorarım O Türbanlı insanların ataları dedeleride bu ÜLKe için kanlarını Dökmüşlerdir...SEnin benim Bu ÜLkede yaşamaya ne kadar HAkkımız warsa O İnsanlarında sen ben o biz siz onlar Gibi ÖZgürce bu ülkede yaşaması gerek....O zmaan bende derim Kİ IRAK ta ezilen Türkmenler..Çİn de doğu türkistan Olarak Türkleri temsil edenler...Rus Kominist rejimi altında Yıllarca ezilen İnsanlar...Bosnada zulüm gören Müslümanlar....Kurtuluş sawaşindan sonra bU Ülke için sawaştıktan sonra Gurbet elde kalan İnsanlarda gelsin TürKiyede Yaşasın ÖZ we ÖZ kardeşlerimizdir...AMA o insanlar Yıllarca zulüm altında yaşadıkları halde Dinlerinden Türk Örf we Adetlerinden Ödün wermediler...ACAba Bu ÜLKEde yaşayan İnsanlardan kaçimiz Bu İŞkenceler altındda yaşayabilirdik...BU İŞkence altında yaşayan sen ben o biz siz onlar da olabilirdik...

DOlasıyla Kimse Dinini yaşıyor diye Bi ülkeden Kowulamaz başka Ülkede yaşamaya zorlanamaz..

İnsanlar her konuda ne kadar ÖZgürse Din Konusundada özgür olmalı..

...SewgiLer...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

başörtüsüne karşı değilim fakat kamusal alanda kullanılmaması gerektiğini düşünüyorum.tabiiki artık kamusal alan diye bir şey kalmayacak bu özelleştirmelerin sonunda .çünkü recep tayyip erdoğan sürekli ARAPLARI davet etmeye başladı satılacak yerleri alması için .özelleşen kurumda patron kimse onun dediği olacak tabii .

KAMUSAL ALAN KALMAYACAK

TÜRBAN RAHATLAYACAK

herkes rahat olsun arkadaşlar :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dikkatimi çektide hiç biriniz işin dini boyutuna girmemişsiniz..

Tabi dünyada ebedisiniz ya..

Tabi Allah ha yasaklamış, ha serbest bırakmış, önemlimi..

Vah Türkiyem vah, vah gençlik vah...

Biri çıkmış Avrupa İnsan hakları mahkemesini savunur, diğeri çımış, TC gidiyor der..))

Türban, yaşmak, yemeni, başörtüsü bilmem ne..

Ne demek siyasi sembol..

Ben fotere benzer bir şapka taşısam, halk particimi olacam..

Bırakın arkadaşlar ya..

Nedir sizleri bu kadar dinden soğutan..

Bilmem kimin mahkemesinin kararı, Allahın kararından üstünmü..

Sizleri bayanların saçlarını kapatmasıyla ilgili ayetle başbaşa bırakıyorum..

Okuyun da bir gün hesap vereceğinizi unutmayın...

"Mümin kadınlara da söyle: Gözlerini (harama bakmaktan) korusunlar; namus ve iffetlerini esirgesinler. Görünen kısımları müstesna olmak üzere, zinetlerini teşhir etmesinler. Baş örtülerini, yakalarının üzerine (kadar) örtsünler. Kocaları, babaları, kocalarının babaları, kendi oğulları, kocalarının oğulları, erkek kardeşleri, erkek kardeşlerinin oğulları, kız kardeşlerinin oğulları, kendi kadınları (mümin kadınlar), ellerinin altında bulunan (köleleri), erkeklerden, kadına ihtiyacı kalmamış (cinsî güçten düşmüş) hizmetçiler, yahut henüz kadınların gizli kadınlık hususiyetlerinin farkında olmayan çocuklardan başkasına zinetlerini göstermesinler. Gizlemekte oldukları zinetleri anlaşılsın diye, ayaklarını yere vurmasınlar. Ey müminler! Hep birden Allah'a tevbe ediniz ki, kurtuluşa eresiniz." (Nur suresi 31. Ayet..)

Saygılar...

Tarih: Düzenleyen: kralx
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

KralX sana katılmamak ne mümkün...

Ayrıca sana ilaveten Türbanla örtünmekle cumhuriyet yıkılacak irticaa Hortlayacak diye Korkanlar....İnandıkları Allahtan hiç Mi korkmazlar da emir we yasaklarını çiğnerler...

Unutmamak gerekir Ki dünya fani Allah baki... Muhakkak ona döneceğiz..

Şimdi Konuyu İSlamla ele allalım o zaman Birazda..

Allahın hak dini İSLAm gelmeden öönce KIZ çocukları diri diri gömülüyordu..

İSlam gelmeden önce kadınlar KÖle gibi görülüyordu..

İSlam gelmeden önce KAdınlara HAk tanınmıyordu..

İSlamdan önce kadınlara Miras hakkı tanınmıyordu..

İSlam gelmeden önce MUta Nikahı ile kadınlar bir gecelik zevk için Kullanılıp sonrada terke diliyordu...

ws ws örneklleri çoğaltabiliriz...

Dolasıyla Allah gönderdiği HAK din İSlam we HZ.Muhammed Aracılığıyla Bu Utanç werici Uygulamaları ortadan kaldırmiştir...

Bu uyğulamaları kaldırmak için sawaşlar yapılmiştir çileler çekilmiştir..

HZ.Muhammed bu topraklarda şeytan hükmünü kaybetmiştir... we yine muhakkak müşrikler sizin üstünüzde HAk sahibi değillerdir TAKi SİZ onlara Boyun eğinceye dek demiş 14 asır önce..

Gelelim Günümüze Şimdilerde İse değil Boyun eğmek Kendi sorunlarımızı Bile DIŞ mihraklar çözmekte...

Ulusal anlamda bile BAtıya bagımlı hale gelmişiz..

Unutmamak gerekir Ki OSmanlı 700 yıl islam sancagını dalgalandırmiş we Dünya Müslümanlarına yaşayacak imkanlar sağlamiştir..

FEth ettiği ülkelerde ise GAyri müslimlere zulum yapmamiştir...Dinlerinin gereklerini yerine getirmelerine engel olmamiştir..

NE acıdır Ki günümüzde biz kendi insanımızın Kılığından kıyafetinden ötürü okuma hakkını elinden alıyoruz...Bunun sonucunda AİHM e gidiyoruz we Onlarda adil bi şekilde karar weriyor değil mi... Bu kararıda saygıyla karşilayan arkadaşlarımız war...

Unutulmamalı Bu ülkeyi kimlerin kuşatmak istediği işğal etmek istedikleri..Kurrtuluş sawaşini kimlere karşi werdiğimizi unutmamamız lazım..

Ülkemizi Bölmek için PKK ya lojistik we parasal destek werenler el atından bu Kuruluşun içinde yer almıyorlar mı..

We Bu İnsanların kurduğu mahkeme AİHM değilmidir?

We yine ne acıdır Ki Ülkemizde bazı kesimler Bu MAhkemenin karralarına saygı duyuyorlar...

Benim mu mahkemeye AİHM ye saygı duymam kararlarına uymam demek Önce İSlam dinine sonrada ÜLkemizi Bu Düşmanlardan Kurtaran atatü,rk we onun nezdinde Bu Ülke için canlarını esirgemeden feda eden ŞErefli HEr Askere wwe watandaşlarımıza İhanettir benim düşüncemde tabi ki..KAtılan olurt bu fikre katılmayan olur..

DiP NOT: AB ülkerinde ne kadar inanç özgürlüğü war bunuda ele almak lazım ne kadar insan özğürlüğü war tartışılır...

Bunu düşünerek AİHm nin kararlarını ele almak lazım..

GEçmişte Ülkeleri sömürerek işğal ederek işğal ettikleri ÜLke insanlarını KÖle olarak kullanan TOplumların dewletlerin Kurduğu bir mahkemenin werdiği KARAra saygı duymak ne kadar doğru düşünmek gerek...

Ne kadar tarafsız ne kadar adil Olduğuda düşünülmeli bence...

....SewgiLer..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadasim bizim de ailemizde bas örtülü akrabalarimiz var.. türban ve bas örtüsü birbirinden farkli seyler. gerçekten dinine bagli saçlarini örten kadinlarin çogu sadece saçlarini toplar bas örtülerini çene altindan baglarlar...

ama artik bas örtüsü sekilleri olustu. sag üstten çengelleyince farkliymis, boyundan geriye atinca farkliymis, içine siyah bandana takinca farkliymis vs. vs.

ikisi ayni sey mi yani simdi? tamamen birbirinden bagimsiz tarzlar. elbette bunun altinda birseyler aranir.

giyim zenginliğini niye illa annelerinizin zevkine indirgiyorsunuz hanfendi. size böyle bir dayatma yapılırsa kabuledermisiniz. nedir bu saçmalık....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Açıkçası çok güldüm :lol:

Bak arkadaşım şimdi piyasada klasik pantolon diye bir şey var değil mi? Dileyen klasik pantolon giyer ama bunun yanısıra dileyen spor pantolon giyer dileyen daha değişik tarzlarda giyinir...Yani şimdi biz bunların altında birdeyler mi aramalıyız???

Bu arada hepsi farklıymış diyrsun ben merak ettim de bu sınıflandırmayı yapan kimler acaba??Başörtülüler mi?Aksi halde nereden biliyorlarmıs :D

Başörtünün takılış değişikliğide bu gibi tarz meselesidir...Pes yaa artık pes!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sen şu türban davası nasıl başladı biliyormusun 30 sene evvel son peyganber diye anılan zat tarafından çalıştığı yer altındaki tank fabrikasına defalarca girdim, burası köln ahen arasındaki berghaim kasabası daha evvel niye yoktu bu türban kardeşim bunu bir anlat dindemi evrim geçirdi yoksa.

Ben gençliğimde anadolunun ışıksız köylerine girdim tarlada çalışan köyün içinde dolaşan hanımların birinde türban yoktu şimdi niye bunu anlat evrimmi geçirdik.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

dediğim gibi ne ekersen onu biçersin. ünviersitelerde saçı uzun diye, oruç tutumuyor diye, başı açık diye öğrencilere satırlarla saldırıp, rektorden de msüamaha görürken yök iyidi. o zaman problem yoktu YÖK ü protesto eden öğrencielr okuldna atıldığı zaman, kaç trübanlı öğrenci karşı çıktı buna. yada Ümit Cihan Tarho oruç tutumuyor diye öldürüldüğünde kaç türbanlı protesto etti. YÖK bunalrı yaparken iyiydi ama trübanı yasaklayınca birden kötü olu verdi böyle mantık olurmu. senin hoşuna giden şeyler yapıcna iyi sana dönünce kötü.

bu işler hep böyle olmuştur.

boşuna dememişler kardeşim "SUSMA SUSTUKÇA SIRA SANA GELECEK"

bu lafın da en güzel ispatı işe bu olaydır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Önce slm....Şimdi neden Türbanlı arkadaş İRANDa yaşayacakmiş sorarım O Türbanlı insanların ataları dedeleride bu ÜLKe için kanlarını Dökmüşlerdir...SEnin benim Bu ÜLkede yaşamaya ne kadar HAkkımız warsa O İnsanlarında sen ben o biz siz onlar Gibi ÖZgürce bu ülkede yaşaması gerek....O zmaan bende derim Kİ IRAK ta ezilen Türkmenler..Çİn de doğu türkistan Olarak Türkleri temsil edenler...Rus Kominist rejimi altında Yıllarca ezilen İnsanlar...Bosnada zulüm gören Müslümanlar....Kurtuluş sawaşindan sonra bU Ülke için sawaştıktan sonra Gurbet elde kalan İnsanlarda gelsin TürKiyede Yaşasın ÖZ we ÖZ kardeşlerimizdir...AMA o insanlar Yıllarca zulüm altında yaşadıkları halde Dinlerinden Türk Örf we Adetlerinden Ödün wermediler...ACAba Bu ÜLKEde yaşayan İnsanlardan kaçimiz Bu İŞkenceler altındda yaşayabilirdik...BU İŞkence altında yaşayan sen ben o biz siz onlar da olabilirdik...

DOlasıyla Kimse Dinini yaşıyor diye Bi ülkeden Kowulamaz başka Ülkede yaşamaya zorlanamaz..

İnsanlar her konuda ne kadar ÖZgürse Din Konusundada özgür olmalı..

...SewgiLer...

bu başlık açılmış herkes fikrini yazsın diye.birbirimize giripte polemik oluşsun diye değil.ben kendi şahsi fikrimi yazdım.kararda haklılar dedim ve noktayı koydum.biz burda kendimizi istedğimiz kadar paralayalım sonuç değişmeyecek ki.bu durumda konuyu daha fazla uzatmadan noktalayalım...herkesin kararına saygımız var.isteyen örtsün başını isteyen açsın.benim açık saçım için başkasına günah yazılmayacak değil mi.her koyun kendi bacağından asılır yani ;)

ama şu varki devletimizin koyduğu kurallar var bizde buna uymak zorundayız.Türk vatandaşıysak ülkemizin birliği bütünlüğü söz konusuysa AİHM gidip bu konuda reklam yapacığmıza avrupa birliğine nasıl gireriz onun yollarını arayalım.yada Malatyada olsun tüm Türkiyede olsun kaç tane kimsesiz çocuk var onları nasıl doyururuz diye düşünelim...

sevgiler....

Tarih: Düzenleyen: karçiçeği_m
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Her koyun kendi bacsağından asılır sözü, kasten kültürümüze katılmış bir sözdür..

Kardeşliği öldüren bir sözdür bu..

Senin derdinle ilgilenmiyorsam ben nasıl arkadaşım, nasıl kardeşim..

Nerede insanlık, islam kardeşliği..

Sevgili karçiçeğim eğer müslümansak ki, müslümanız, bu dünyanın diğer yüzü de gelecektir..

Nasıl senin başına bu dünyada kötü birşey gelmesini istemiyorsam, diğer taraftada istemem, sende benim için istemezsin..

Bir yanlışı ele aldık burada..

Dünya kanunları, Allahın emrinin önüne geçiyor..

Geçtiki kanun da değil..

Yarın nasıl hesap vereceğiz..

Baş örtüsünün kime ne zararı var..

Sırf saptırmak için siyasal simge diye bahane uyduruyorlar..

Saygılar...

Tarih: Düzenleyen: kralx
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.