Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Son kale de düşüyor

mara bulge

Önerilen İletiler

Alkol zararlidir, ama yasak cözüm diil bana görede...

Hersey egitim arkadaslar...

Fransa da sarap,Almanya da bira ana gida maddesi gibi bisey yine de TR de gördügünüz manzaralara sahit olamazsiniz....

Yani Almanlar da alkolün dozunu asmiolar diil, ama bunlar istina, TR de adam gibi icmeyi bile beceremiolar, icmek zil zurna sarhos olmak icin sanki....

Ama celiskide surda, hadi alkol serbest oldu cünkü yasaklamanin bi faydasi yok, pekiii uyusturucu da mi serbest olsa ki :huh:

Ne de olsa yasak olan hersey her zaman daha da cazip gelmistir...

Yaw kafam karisti valla simdi, napmak lazim???

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 110
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

senin dediğin şeyi kabu letmek için. tüm ailelerin içki kullanamdığını varsaymak gerekir oysa ankarada da milyonlarca insan vardırki karısıyla alkol almak için dışarı çıkna onlar aileden sayılmıyor mu. aile dediğin ne

Eşiyle içki içen ailelere bir bak o zaman yanlarında çocuklarıyla mı geliyorlar ? Gelmezler çünkü rahat olmak isterler çocuğa kötü örnek olsun istemezler ve kendileri taşkınlık yapmasalar bile etraftakilerin taşkınlık yapmalarından çekinirler. E şimdi çocuğuyla gelen ama alkol almayan aileler ne olacak? Zaten gençlik parkına içki içmeye gelen çoğunluk ankaranın gençleri ve ya orta yaş erkekleri dir ....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

işte demeki insnaları beli bir kategorizasyona sokamayız. çok çeşitli aileler, çok çeşitli isnan tipleri vardır. ama ben sana beyoğlunu örnek gösterebilirim. şu anda içkili yerde çoktur içkisiz yerde ve hiç kimse birbirini rahatszı etmeden istediği yere gider. çarşaflısıda dolaşır istiklalde anarşistide doğru olanda budur. yasakla olmaz bu tablolar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Elbtte son söylediğini kabul ederim ama gençlik parkı için değil.Orada yasaklanması bence çok doğru bir karar fakat dediğin gibi içkiyle savaşılmalı ve devlet de buna yardımcı olmalı ama hani bana kalsa hiç soktutmazdım o mereti :) ( hayal işte)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ileride başbakan falan olursan başla şimdiden çalışmaya hani olur ya:)

benim içinde şeyi yasaklarsın, mehmet ali erbilin tv lere çıkmasını :)

:lol: Kesinlikle katılıyorum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kardeşim içkinin yasaklanması sizi neden bu kadar sıkıyor. Yasak olması mı yasaklanması mı? yasaklamak bir grubun patlamasıymış. Siz insan haklarına riayet etmeyin ortalıkta içenler devam etsinler İçmeye, kadınlar sokakta yürürken korksun. Trafik kazalarına devam. Her türlü rezillik yürüsün gitsin. Siz daha özgürlükçü takılın. Madem içki içiyorsun git evinde iç başkalarına rahatsızlık verme, siz daha bu kafayla ab gireceksiniz. Adamlar orayı içki için diyemi yapmış. Hayır. O zaman siz desenize biz hükümete çatacak yer arıyoz. Kime çatarsanız çatın beni alakadar etmez ama ortalıkta sarhoş görmek istemiyoruz biz…

CYRANOCUGUM madem içki içen kesim için ayrıca lokantalar var o zaman başıörtülüler içinde bir meclis açılsın! demek istiyorsun. Bak bölücülük yapma… :D:D:D adam orada içtikten sonra araç kullanmayacak he mi... yolda yürürken takılmayacak kimseye iyi valla.... içen evinde içsin kardeşim. yasak iyibirşey değil ama millette ayarı kaçırıyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili mara bulge

Herhangi bir yasak cikinca tabiki toplumda kimi bu yasagi begenir kimi ise karsi cikar, düsündüklerini ortaya koyar, senin gibi.

Fakat sunu söylemekden geri kalamiyacagim. Hic iki tarafida düsündünmü?

Icki le cikan yasaklari neden hep din veya partileri suclamakdan vaz gecmiyorsun.?

Bu karar bence tamamen etnik bir sorunu cözebilme kararidir.

Düsün bakalim armaganin dedigi gibi, sen cocuklarinla parda gezmek istiyorsun (belki cocugun yokdur, bilemem fakat oldugunu düsün) Böyle bir Aile Parkinin amaci ne?

Neden böyle bir Park yapiliyor Sehirlerde?

Icki icmek icin o kadar cok yerler var, Bar´lar Meyhaneler, Restoran´lar. Ne bileyim insan evinde icer.

Illede Parkda da mi olmasi gerekiyor?

Müslümanlikla bir ilgisi yok bu yasagin, bence icki icmeyen ailesinde icki tanimayan insanlara, ve tabiki cocuklarimiza örnek olacak bir ortam yasatabilmek de, ne yanlis vardir?

Senin iletilerini cogu kez okuyorum, gercekden inandigin seyleri cok güzel aktarabiliyorsun, herkesin anlayabilecegi bir sekilde yani. Gercekden her insan bunu yapamaz.

Fakat birde olaylari her yönden görmeye alissan varya, daha faydali ve daha büyük kapsamda insanlara sesini duyurabileceginden eminim.

Saygilarimla

bak arkadasim:

içkiyi sevmem.. kesinlikle de içmem. bugüne kadar maksimumda 2 bira içtim onda da hastalandim ve sadece özel gün oldugu için içmistim. içkinin karsinida duran insanlarin neredeyse basinda geliyorum...

bahsedilen gençlik parki sadece bazi seylerin baslangicidir. yakinda göreceksiniz bir çok mekanda içki yasaklanacaktir. ama bu yasaklamalar özgür hür irade ile tamamen ters. keske kimse içki içmese ben herkesten çok mutlu olurum ama sen bilmiyormusun ki bizim ülkemizde ne yasaklanirsa insan onu yapiyor? parklarda sokaklarda kavga çikarmak için alkole gerek kalmadi ki artik... sisman bir kadina sen ne çok yemek yiyorsun diye yürüyüs yolunda saldirdilar düsün yani. benim elestirilerim elbette hükümete.. çocuk isçiliginin hat safhada oldugu, binlerce memurun açlik sinirinin altinda yasadigi, insanlarin bir parça ekmek için hirsizlik yaptigi, ayrimcilik yapilan bir ülkede yasiyoruz biz ya. içki yasagi getirmek bizi kalkindiriyor mu? ne faydasi var ki bunun?? öncelik sirasinda içki yasagi neredeyse son sirada... ondan önemli bir sürü mevzu var. yasaklar her zaman tatlidir bu böyledir kaç tane mantikli insan var sanki aa yasakmis bir bildikleri var ki yasak koymuslar, ben en iyisi yapmiyim diyen? benim derdim din degil.. akp hiç degil ama madem bu hükümet basa geldi biz en iyiyiz diye reklamlar yapmasin bize elle tutulur seyler versinler ya da gitsinler.

ben bizzat oturup "Türkiye'de Çocuk Isçiler" ve "Açlik Siniri ve Asgari Ücret Denklemi" isimli 2 ödev hazirladim... sonuç içler acisi ama hala tartisilan sey insanlarin seçimlerini kisitlamak.. yanlis burda basliyor. önce gerekli sosyal, kültürel, ekonomik sartlar hazirlansin halk bilinçlendirilmeye çalisilsin baktilar olmuyor o zaman baslasin yasaklar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

YA ben Bu Konuda Meskun MAhalde ALKOl içmekten ceza Bile ödedim ama HAKlı bi UYgula HER kez Ağzi ile İçmiyor Ki bu mereti..

iLLa Ki bu Durumdan rahatsız olanlar war...Bence YAsakllanması doğaL..

Bu Uygulama sanırım AB kriterlerince uygulanan Bİ yasa park we bahçelerde meskun mahallerde alkol içmek yasak...

Düne kadar AB ye girecez diye KOKoreç YAsaklanıyordu ne çabuk unuttunuz))

AlKOl yasaklanmiş çok mu..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

YA ben Bu Konuda Meskun MAhalde ALKOl içmekten ceza Bile ödedim ama HAKlı bi UYgula HER kez Ağzi ile İçmiyor Ki bu mereti..

iLLa Ki bu Durumdan rahatsız olanlar war...Bence YAsakllanması doğaL..

Bu Uygulama sanırım AB kriterlerince uygulanan Bİ yasa park we bahçelerde meskun mahallerde alkol içmek yasak...

Düne kadar AB ye girecez diye KOKoreç YAsaklanıyordu ne çabuk unuttunuz))

AlKOl yasaklanmiş çok mu..

arkadasim sen anlamiyor musun? benim kastettigim seyi anlamadin mi? ben yasak konusuyla ilgileniyorum yasaklanan her ne ise.. yasak koymadan evvel yapilmasi gereken bazi seyler olduguna inaniyorum. öncelik sirasindan bahsediyorum.. lütfen çarpitmayalim cevaplarinizi gören de yasasin alkolizm dedigimi zannedecek ya..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadasim sen anlamiyor musun? benim kastettigim seyi anlamadin mi? ben yasak konusuyla ilgileniyorum yasaklanan her ne ise.. yasak koymadan evvel yapilmasi gereken bazi seyler olduguna inaniyorum. öncelik sirasindan bahsediyorum.. lütfen çarpitmayalim cevaplarinizi gören de yasasin alkolizm dedigimi zannedecek ya..

Önce beni anlamakla suçlama ben fikrimi beyan ettim kendi düşünce bazımda...

YAşasın alkolizm dediğinide hiç düşünmedim düşünen olacagınıda sanmam....

SAdece park we bahçelerde halka açık yerlerde Alkol içilmesinin yasaklanmasında bi tuhaf yan bulmadığımı söledim...

We yasaklanması gereken Ş ler nelerdir öncelikle açıklarsan onlar hakkında Ki yorumlarımı fikirlerimide yazarımm...

SewgiLerle...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Önce beni anlamakla suçlama ben fikrimi beyan ettim kendi düşünce bazımda...

YAşasın alkolizm dediğinide hiç düşünmedim düşünen olacagınıda sanmam....

SAdece park we bahçelerde halka açık yerlerde Alkol içilmesinin yasaklanmasında bi tuhaf yan bulmadığımı söledim...

We yasaklanması gereken Ş ler nelerdir öncelikle açıklarsan onlar hakkında Ki yorumlarımı fikirlerimide yazarımm...

SewgiLerle...

benim öncelikten kastim, hükümetin ülkeye faydali biseler yapmasiydi. yasak önceliklerinden bahsetmiyorum. hep savundugum ve sürekli tekrar ettigim, kisi basina düsen milli gelirin artmasi, asgari ücret kesintilerinin azaltilmasi, egitime agirlik verilmesi vs. bunlar yapilsin halk bi toparlansin sonra gerekli yasaklar konsun. hem içki yasak demeden önce egitimler versin, ben sadece parklarda içkinin yasak olacagina da inanmiyorum genele yayilacak tabi bu benim kanaatim.. içkinin yasaklanmasi güzel olabilir zira ben içen biri degilim çok ta baglamiyor ama yasaklar hep tatlidir egitimsiz insana da çok daha tatli gelecektir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ne yapsın hükümet karga seslerinden çalışamıyorlarki

karga seslerini kendileri yaratti. hükümet kendi önceliklerini belirlemeli. bazi arkadaslar israrla akp hükümetini elestirdigimi düsünüyorlar ama kim olsa aynini yapardim. masallah herkeste bir ülke bir kurtarma çabasi var ama kimse bu ülkenin kurtulmasi için gerekli zemini hazilayamiyor. yine söylüyorum.. yasak bir yaptirimdir özgür hür iradeye terstir. herseyin basi egitim. versin hükümet egitimi sonra baksin duruma.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.