Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Son kale de düşüyor

mara bulge

Önerilen İletiler

Son duyduğun bir şeyi dile getirmek akla gelen en uygun olan değilmi, bunlar duyu aslı ne kadar doğru bilemeyiz bir çok holdink var sizinde dile getirdikleriniz ispatlımı ki sanki duyu komple duyuda olabilir netice soyulmak şüphesi her kesimde var bu görüş.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 110
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

yasaklanan halka açı kyerlerde alkol alınması değildir. alkollu içki satan lokantaların açılmasının yasaklanmasıdır. alkollu içki satan yere de yalnızca alkollu içki kullananlar gider.

ALkoLLü İçki satıLan yerlere sadece İçki içenlermi gider Çok saçma Şimdi Ben Alkol içmesem Gitmeyekmiyim demek...

YAhu Arkadaşim REstaurantlar Korkma KApanmaz ...Clup LAr BAr LAr KApanmaz Sen YAşama bak HAlkın İRadesinin Önüne Kimse Geçemez...

İLerde Hükümet değişince Yeniden Açilir Bu kadar Sorun Etmeye gerek Yok...

Her Hükümet GeLip geçici Kuralları da öle...

Sen HAyatıN tadını ÇIkar...

benim öncelikten kastim, hükümetin ülkeye faydali biseler yapmasiydi. yasak önceliklerinden bahsetmiyorum. hep savundugum ve sürekli tekrar ettigim, kisi basina düsen milli gelirin artmasi, asgari ücret kesintilerinin azaltilmasi, egitime agirlik verilmesi vs. bunlar yapilsin halk bi toparlansin sonra gerekli yasaklar konsun. hem içki yasak demeden önce egitimler versin, ben sadece parklarda içkinin yasak olacagina da inanmiyorum genele yayilacak tabi bu benim kanaatim.. içkinin yasaklanmasi güzel olabilir zira ben içen biri degilim çok ta baglamiyor ama yasaklar hep tatlidir egitimsiz insana da çok daha tatli gelecektir.

Şimdi Ben seni Anlamdım değiL Arkadaşim....Sölemek istediklerini GAyet İyi Anlıyorumm...

Bu Dediklerine KAtılmayacak watandaş tanımıyor ÖnceLiKLe Arkadaşim..

YAsakLamadan Önce AlkoLü Bunun Kötü 1 AlişkanlIK Olduğunu İLKokul Sıralarında wermeliler...Zira UYşturucu İçinde geçerli bu söylemim..

Ben sadece TopiÇ AçiLAn Konu HAkkında Yorum YAptım Amacım senin Fikilerine TErs DÜŞmek we SEni Anlamamak DeğiL...AT Gözlüğü İle BAkmıyorum SEnde FArkındaysan Olan Bitene Duyarsız KAlamam...

Ama N Eylersin Ki ÜLkede Ki Onca Ş gibi Eğitimde Bozuk...Eğer Bu zamana Kadar Çok iyi Eğitim WErSeydi DewLet OKuLları Kimse ÖZel KOlejlere ,DErsanelere PAra WErmezdi...

Ben DiYorum Kİ NAsıl Ki Ülke İnsanı için YAşam Standartları En Asgari Ölçüde İse We BUnlara Çareler üretilmiyorsa...

YıLlardır Eğitimede Bi KAtkıda BUlUnulmamıştır..Ülke İnsanı BiLerek CAhİL bırakıLmıştır...Anadolu KAsten Yoksul BırakıLmıştır..

Neden Mİ sandıkta Oy Olarak İnsana BAktıkları İÇin...

Şİmdi Yine TEkrarlıyorum Kİ Anla Artık Lütfen sende beni))Benim Seni anladığım Gibi...

Eğitim ;asgari Ücret, MiLLi geLirin Artmasını We ÜLke yararına İŞler yapması diyorsun Bunda Çok HAklısın Bende 1 watandaşi olarak isterim Ki Huzur we rEfah sewiyesi Yüksek 1 ÜLkede Hayatımı İdame edim..

ZAman zaman Zaman Wermek gerek diyorum Hükümete...

SewGiLer...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ALkoLLü İçki satıLan yerlere sadece İçki içenlermi gider Çok saçma Şimdi Ben Alkol içmesem Gitmeyekmiyim demek...

YAhu Arkadaşim REstaurantlar Korkma KApanmaz ...Clup LAr BAr LAr KApanmaz Sen YAşama bak HAlkın İRadesinin Önüne Kimse Geçemez...

İLerde Hükümet değişince Yeniden Açilir Bu kadar Sorun Etmeye gerek Yok...

Her Hükümet GeLip geçici Kuralları da öle...

Sen HAyatıN tadını ÇIkar...

Şimdi Ben seni Anlamdım değiL Arkadaşim....Sölemek istediklerini GAyet İyi Anlıyorumm...

Bu Dediklerine KAtılmayacak watandaş tanımıyor ÖnceLiKLe Arkadaşim..

YAsakLamadan Önce AlkoLü Bunun Kötü 1 AlişkanlIK Olduğunu İLKokul Sıralarında wermeliler...Zira UYşturucu İçinde geçerli bu söylemim..

Ben sadece TopiÇ AçiLAn Konu HAkkında Yorum YAptım Amacım senin Fikilerine TErs DÜŞmek we SEni Anlamamak DeğiL...AT Gözlüğü İle BAkmıyorum SEnde FArkındaysan Olan Bitene Duyarsız KAlamam...

Ama N Eylersin Ki ÜLkede Ki Onca Ş gibi Eğitimde Bozuk...Eğer Bu zamana Kadar Çok iyi Eğitim WErSeydi DewLet OKuLları Kimse ÖZel KOlejlere ,DErsanelere PAra WErmezdi...

Ben DiYorum Kİ NAsıl Ki Ülke İnsanı için YAşam Standartları En Asgari Ölçüde İse We BUnlara Çareler üretilmiyorsa...

YıLlardır Eğitimede Bi KAtkıda BUlUnulmamıştır..Ülke İnsanı BiLerek CAhİL bırakıLmıştır...Anadolu KAsten Yoksul BırakıLmıştır..

Neden Mİ sandıkta Oy Olarak İnsana BAktıkları İÇin...

Şİmdi Yine TEkrarlıyorum Kİ Anla Artık Lütfen sende beni))Benim Seni anladığım Gibi...

Eğitim ;asgari Ücret, MiLLi geLirin Artmasını We ÜLke yararına İŞler yapması diyorsun Bunda Çok HAklısın Bende 1 watandaşi olarak isterim Ki Huzur we rEfah sewiyesi Yüksek 1 ÜLkede Hayatımı İdame edim..

ZAman zaman Zaman Wermek gerek diyorum Hükümete...

SewGiLer...

bu hükümete daha ne kadar zaman vermek gerek? ne gibi girisimde bulundular? neyi düzeltmeye çalistilar? basbakanin kendi çocuklari amerikada egitim alip mis gibi yasiyor, kendisi yasatiyor ama kendi halkinin çocuklarini takmayan bir basbakan. bu hükümete zaman tanindi zaten. en basta verdigi sözü tutmak için girisimde bile bulunmadi...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Siyaset bilmeden siyaset yapmamayı..

Gündemi bilmeden gündemden konuşmamayı..

Ekonomi bilmeden, ekonomi bahsetmemeyi..

Dini bilmeden, ahkam kesmemeyi.....

Ö-N-E-R-İ-Y-O-R-U-M

Saygılar...

iyi bilenler yapsin da görelim. en azindan paylasacak fikrimiz var.

insanlara tas atmadan önce tanimayi önermiyorum, çünkü bunu herkes yapamaz.

yavas yavas milletin beyni yikaniyor iste.....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu hükümete daha ne kadar zaman vermek gerek? ne gibi girisimde bulundular? neyi düzeltmeye çalistilar? basbakanin kendi çocuklari amerikada egitim alip mis gibi yasiyor, kendisi yasatiyor ama kendi halkinin çocuklarini takmayan bir basbakan. bu hükümete zaman tanindi zaten. en basta verdigi sözü tutmak için girisimde bile bulunmadi...

mara uğraşma anlatamazsın. işim komik olan yanı ülkede ynalış olan şeylerden bahsedip, devamlı onlardan şikayet edip aynı zaman da da başbakanı niye eleştiriyorsunuz ki ? demek.

tabi canım bu memleketin bakanları, başbakanı falan fasulyeden oturuyorlar iktidar koltuğunda. milli eğitim bakanı çıkar, eğitimdeki aksaklıkları anlatır, bakan bize şikayet ediyor. üç yıldır nyie oturuyorsunuzki o koltukta muhalefet partisi misiniz? yolsuzlukla savaşıcaz der dokunulmazlıkları kaldırmaz.

memeleket çatışam ortamının eşiğien geldi işsizlik son beş yılın en yüksek rakamında. her kurumdan rüşvet, yolsuzluk, skandal haberleri gazeteleri süslüyor.

neredne artı puan toplayacaksın koaly mesela içkili yerleri falan yasakla, cahil kesimin gönlünü kazan. güzel populizm.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Mara neden sen gocundun, bu kadar adamın içinde...???

Biliyorsan yap...

Ben yapma demedim..

Bilen yapsın dedim..

Demekki kendinden emin değilsin..

Keşke beyinlerimiz yıkansa, tertemiz oluruz dimi...))

Su ve sabun hesabı..

Birde yıkanmadığını düşün...

İğğğğğğrençççç ve pis bir koku...))

Sevgiler...

Tarih: Düzenleyen: kralx
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Mara neden sen gocundun, bu kadar adamın içinde...???

Biliyorsan yap...

Ben yapma demedim..

Bilen yapsın dedim..

Demekki kendinden emin değilsin..

Keşke beyinlerimiz yıkansa, tertemiz oluruz dimi...))

Su ve sabun hesabı..

Birde yıkanmadığını düşün...

İğğğğğğrençççç ve pis bir koku...))

Sevgiler...

kendimden gerçekten eminim kral. yoksa bu kadar çok yorum yapmazdim konular hakkinda. ben bildiklerimi savunurum, sana uyabilir de.. ters düsebilir de. ama ters düsmesi benim bilmedigim ya da kendimden emin olmadigim anlamina gelmez.

konu gittikçe dagildi. neyse....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

çok iyi yapmışlar kardeşim millet içip içip başkalarına rahatsızlık veriyorlardı aranızda içkinin iyibirşey olduğunu savunan varmı?

hep diyorum ya mantıklı konuşmak lazım diye. ne demek halka açık yerler. adam içkili lokanta açılmasını yasaklıyor. içikli lokanta olan yere zaten içki içmeyen adam niye gitsin. halka açık yer mi oluyor orası. sen gidip birahenede "aaaa biz ailece geldik buraya çay içmeye ama alkol alanlar var mı" diyorsun. dediğin gibi rahatsız olan varsa gitmez içkili yere olur biter. içki içecek olan içkili lokantaya içmeyecek olanda içkisize gider. bir şeyi savunmadan ya da eleştirmeden önce bir bak bakalım neymiş anlatılan.

ya cyrano duygularıma tercüman olmuşsun be kardeş

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

WAy eefendim kale düştü aman aman yetişin a dostlar alkol içilmesi yasaklandı offf nerde iççez şimdi....gülim dur kiikikikik

CYRANO çeçenistan kökenliyim diyorsun ya...

Çeçenistanda öldürülen katledilen müslüman çeçenler için bi topiç açta görim seni el bak ben werdim fikri sana..Umarım açarsın...

Burda alkol yasaklanmış felen filan gibi boş işlerle uraşmazsın...

....

Şİmdi gelelim Şİmdi İÇKİLİ LOKAntalar HALKA açik yerler değil mi? bu kadar cahil olamazsın öncelikle...

Ayrıca İÇki içilen restoranlara neden gitmeyecekmiş insanlar senmi belirleyeceksin bunu...

Ben sanmıyorum ki meyhaneye kimse çay içmeye gitsin))werrdiği misale bak ya...

beniM iÇKİLİ RESTORANTA zemzem siparişi werdiğimimi sanıyorsunda böle bir misal werdin...

İÇKİ İÇmeyen ler oraya içmeyenler buraya gidecek diyorsun ya asıl bu daha çOk tehlikeli bir waka aynı Ş gibi awrupada olduğu gibi...

SİYAhlar buraya giremez...

BEYAzlar buraya giremez gibi bi durum oluyor ki wahim dir..

BuNUn adı renkler açisindan insanlar arasındaki IRKÇİLİK...

SEnin Söleminin adı ise İçeçek ürünler arsındaki İRKÇİLİk..

GElelim şimdi Yılda İçkili restorant bar meyhane kumarhane..clup gazino pawyon ws ws ws yerlerde kaç tane insan Bu ALKol yüüznden birbirini öldürüyor.. İnsanlık için ne kadar tehlikeli bişi Ki ALLah yasaklamiş kitabında...

Ama demiş Ki aynı her haramda bazı yararlarda wardır...(bunun yorumun u sana bırakıyorum)..

Şİmdi olayı kendin açisindan düşünme genel insanlık açisindan düşün..

Ben baktım ne anlatılıyor ona göre düşüncelerimi fikirlerimi yazdım..

Umarım körün göz bir biçimde okuyup geçmezsin yazdıklarımı ne anlatmak istediği anlarsın umarımm...

BİR İNsanı Öldürmek Bütün İnsanlığı Öldürmek gibidir...Bütün İnsanlığı Öldürmememize sebeb olan ALKOl içilen yerler yasaklanmişsa sewin bence itiraz edeceğine.....CYRANO...

GOLGİ he sanada söliyim iki kelime düşüncelerini yaz fikirlerini okuyalım..

o yazıda beni eleştirdi demekki beni eleştirmesine katılıyorsun...

YOksa KOnu ile düşüncelere gelince aman banane mi diyorsun...

Yoksa sadece Topiçe yazı yazdım aman yaşasın demek için mi...

Mutluluklar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

jhony yani sirf yazmak için yazmissin. dans etmek istemeyen insan discoya gider mi? alkol almak istemeyen biri içkili bir ortama gider mi? çay bahçesinde oturup laflamak, çay içmek isteyen insan ne diye lokantaya gitsin ya? ne kadar dar bakiyorsun olaylara? ben içkiden rahatsiz oluyorsam içkili mekana gitmem bu kadar basit. alkol almak isteyen de benim gittigim çay bahçesine gelmez zaten ya.

isine gelince vay demokrasi, vay bu ülke elden gidiyor falan, isine gelmeyince konan yasaklar dogru öyle mi? su topic'i demek bastan sona okumamissin.....

bi kere savunulanlar belli:

1) Hükümet verdigi hangi sözü tuttu, ülkesi için ne yapti da böyle gereksiz seylere zaman harciyor?

2) Halkinin refahi için öncelik bu mudur?

3) Egitimini vermeden, insanlari neyi neye göre yasakliyor?

Algilamak isteginiz gibi algilamayin. Burda alkolü savunan kimse görmedim daha.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

jhony yani sirf yazmak için yazmissin. dans etmek istemeyen insan discoya gider mi? alkol almak istemeyen biri içkili bir ortama gider mi? çay bahçesinde oturup laflamak, çay içmek isteyen insan ne diye lokantaya gitsin ya? ne kadar dar bakiyorsun olaylara? ben içkiden rahatsiz oluyorsam içkili mekana gitmem bu kadar basit. alkol almak isteyen de benim gittigim çay bahçesine gelmez zaten ya.

isine gelince vay demokrasi, vay bu ülke elden gidiyor falan, isine gelmeyince konan yasaklar dogru öyle mi? su topic'i demek bastan sona okumamissin.....

bi kere savunulanlar belli:

1) Hükümet verdigi hangi sözü tuttu, ülkesi için ne yapti da böyle gereksiz seylere zaman harciyor?

2) Halkinin refahi için öncelik bu mudur?

3) Egitimini vermeden, insanlari neyi neye göre yasakliyor?

Algilamak isteginiz gibi algilamayin. Burda alkolü savunan kimse görmedim daha.

Öncelikle sen neden alındın Kİ BEN CYRANOYA beyanen yazmiştim ama senide yanıtsız bırakmiyim..YAzmak için yazsam kısa cümleler kurardım zahmet etmezdim....

Tşk ederim okuduğun için bende okudum forumda yazılanları ayrıca beni haksız yere yargılamayı bırak önce seni hoşgörüye dawet ederim...

ben içkinin kötülüklerinden bahsettim we bu illet yüzünden içki masalarında kaç can yok olduğuna değindim..

İyi okumamişsin okuduysan Ki demek sen çok dar açilardan bakıyorsun konuya...

YAda anlamak istediğin gibi anlıyorsun...

Hükümeti sen ben o biz siz onlar seçeeriz sandıkta bize daha iyi hizmet etsinler diyerekten....

1. soruna cvben eğitim açisindan meslek okullarında okuyan insanlara üniwersite okumalarını için Bu güne kadar yanliş olan sistemi kaldirdi...

_bas bas bagiran Kürtlere ana dilinde eğitim imkanı sundu...

_AB ye girmek için çirpinanlar için müzakere tariihi almayı başardi..

ws ws...

2:soruna cvben HAlkının refahı için öncelik bu olsaydı 3 yıldır hükümette öncelikle bu yasaği koyaardı 3 yıl sonra değil..TABi Ki halkın refahı AALKOL yasaklamaktan geçmez...

ÖNcelikle dış we iç borç temizlenmeli ÜLKE İMF in elinden kurtulmalı...

Kurtulduktan sonra :IMF ye wwe iç borçlara ödediğimiz faizlerle insanların daha rahat huzurlu wwe REFAh sewiyesi YÜksek bir ÜLKE için projeler üretmeli derim HÜKÜMET..

3:soruna cvben...Bu zamana kadar werilmeyen eğitim için sanırım sorumlu olmazz bu Hükümet...

EĞİTİM ilk aaaailede başlar sonra okuldaa..

İnşallah ümit ediyorum Ki eğitim sistemindee bunuda ele aalan seminerler düzenlerler....

NAsıl Ki cinsellik için okullarda seminerler düzenleyip prezarwaatif we doğum kontrol hapları dağitiyorlarsa we bunun sonucunda Öğrencileri cinsellik açisindan bilinçlendiriyorlarsa...

Bu zamana kadar Ki hiç bi hükümette okullarda UYUŞTURUCU hakkındaa seminerler düzenlemedi ben görmedddim.. sen gördün mü...

Aslındaaa gençliği tehdit edeen aalkol uyuşturucu ssigara ws ws ürünmü desem maddeemi desem neyse..

SEminerler werilmeli we insanlara bu gibi maddelerin zarralarını: açtiği sağlik sorunları.. aaaile içi huzurluklar kawgalar..tecawüzler,suça meyil, bu gibi maddelerin sonucunda birbirini öldüren insanların warlığındaaan haberdar etmeliyiz..

BEN sadece TOPİÇTE aaçilaan sayfa ile yorum yaptım konuda alkol yasaklanması idi..SAanırım YIKILAn son KAaaleden bahseediyordu..

Bende nacizane bu yasaklamada bir sorun bulmaaaadığımı beyan ettim....Bilakis memnun olduğumu dile getirdim..

AMA aalkol içmek yasaklandı diye weryansın edenlerin neden korktuklarını ben açik yüreklilikle beyan edimmi...KORKTUKLAarıı İSlam kurallarımı geliyor ŞERİAT mı geliyor ne bu gün bu yasaklamaları getirenler yarın cumhuriyeti yıkar LAİKliğe son weriri sanırım yanılmıyorsam bu benim fikrimdir aayrıca belirtim...

HAne TATYYİB denen adam İSLAMi kesimi temsil ediyor ya sözüm ona ondan bu kanıya wardım...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle sen neden alındın Kİ BEN CYRANOYA beyanen yazmiştim ama senide yanıtsız bırakmiyim..YAzmak için yazsam kısa cümleler

.

.

.

HAne TATYYİB denen adam İSLAMi kesimi temsil ediyor ya sözüm ona ondan bu kanıya wardım...

ya birader sen bir çok kez bu ülkenin özgür oldugunu falan yazdın..

eğer herkes özgürse insanları rahtsız etmeden de içkisini rahatlıkla içebilmeli di mi??

yanlış anlama sana garezim falan yok ama çelişki oluyo

Tarih: Düzenleyen: Admin
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle sen neden alındın Kİ BEN CYRANOYA beyanen yazmiştim ama senide yanıtsız bırakmiyim..YAzmak için yazsam kısa cümleler kurardım zahmet etmezdim....

.

.

.

.

TATYYİB denen adam İSLAMi kesimi temsil ediyor ya sözüm ona ondan bu kanıya wardım...

eger bu kadar yazilandan sen bunu çikardiysan benim sana edecek tek bir lafim yoktur.

bu ülkeye zaten seriat giremez, aciz mi Türkiye ya?

israrla hükümetin yasak koymadan önce egitim vermesi gerektigini savunuyorum sen hala bana seriattan korkuyor diyorsun. arkadasim yasaklansin banane ben zaten içki bile içmem ki?

3 tane madde yazmissin, 3 senede bunlar oldu demissin demek akp hükümeti kalsa 50 senede anca yasanacak refah bir ülkeye sahip olacagiz.

beni içki miçki ilgilendirmez. ben öncelikle ülke ekonomisine, issizlik oranina, fazilere, gayrimenkullere vs bakarim. bir hükümetin varligi öncelikli olarak ekonomi içindir. sonra yasaklanmasi gerekenler yasaklansin ki, egitim olmadan da bir ise ya-ra-maz!

artik bana böyle suçlamalar yöneltme. ne demek istedigimi anla artik yani. içki pat diye yasaklanmaz. kendi bölgelerini temizle eylemi gibi görüyor halk. tepki topluyorlar farkinda degiller. emin ol hükümetin degismesi beni mutlu bile eder keske halkin gözü açilsa. ama desteklediginiz seyleri bi de kendiniz oturun bir elestirin ya napti bu ülke için de simdi kendi mintikasini temizliyor? göz boyamalar bitsin artik.

o yaziyi üstüme alinmadim. cevap vermemin sebebi topic'i benim açmamdi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

zaten tek yaptıkları bu göz boyamak göze gözükür ne varsa onu yapıyorlar tamamen reklam amaçlı dikkat ederseniz kazandıkları belediyelerde ilk yaptıkları iş park yapmak, park düzenlemek

o da bi örnek ama bence olay bu kadar basit değil...

erdoğan mazlumu oynadı bana göre...

gün olur devran döner hiç belli olmaz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

WAy eefendim kale düştü aman aman yetişin a dostlar alkol içilmesi yasaklandı offf nerde iççez şimdi....gülim dur kiikikikik

CYRANO çeçenistan kökenliyim diyorsun ya...

..

.

.

.

Mutluluklar...

http://www.turkish-media.com/forum/index.php?showtopic=5839

bak bakalım çeçenlerle ilgili topiğim varmıymış yok muymuş, iddia etmedne önce şöyel bir bakmak lazım dimi.

ayrıca başka bir topicte bana yüzyıllardır rus komünsitleriyle savaşan çeçenler diye bir şey yazmışsın. ek bilgi çeçenler komünistlerle savaşmadı. çeçenlerin rusyada en rahat oldukları dönem, rus ihtilalinden 1990 daki glasnosa kadar olan dönemdir. ve şu anda bölgede çeçenleri açık destek veren tek parti rusya federasyonu komünist partisir. komünist general makaşova bağlı rus savaş pilotları ve ağır topçu batarya subayları çeçensitandaki bombardımanalra katılmamaktadır. rusya federasyonu komünist partisi dumadan çeçenistandaki rus ordusunun uygulamalarının faşizm olduğuan dair karar çıkartmıştır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

http://www.turkish-media.com/forum/index.php?showtopic=5839

bak bakalım çeçenlerle ilgili topiğim varmıymış yok muymuş, iddia etmedne önce şöyel bir bakmak lazım dimi.

ayrıca başka bir topicte bana yüzyıllardır rus komünsitleriyle savaşan çeçenler diye bir şey yazmışsın. ek bilgi çeçenler komünistlerle savaşmadı. çeçenlerin rusyada en rahat oldukları dönem, rus ihtilalinden 1990 daki glasnosa kadar olan dönemdir. ve şu anda bölgede çeçenleri açık destek veren tek parti rusya federasyonu komünist partisir. komünist general makaşova bağlı rus savaş pilotları ve ağır topçu batarya subayları çeçensitandaki bombardımanalra katılmamaktadır. rusya federasyonu komünist partisi dumadan çeçenistandaki rus ordusunun uygulamalarının faşizm olduğuan dair karar çıkartmıştır.

ya bu ap ayrı bi konu zaten ....

topiclere sıgmaz ermeni sorunu gibi bişey :P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ya bu ap ayrı bi konu zaten ....

topiclere sıgmaz ermeni sorunu gibi bişey :P

bizde sığdıramıyoruz zaten golgi bu konu açılsa, bıraksanız tum forumu dolduracak kadar yazarım yine bitmez :)

ama insanların genel geçer bilgielrle yada duyudkları ajitasyonlarla net fikir yürütmelerine kızıyorum. biriside şey dmeişti komünsitlerle çarpışırken şehit düşen Şeyh Şamil. :) biraz çağları karıştırdı ama olsun

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bizde sığdıramıyoruz zaten golgi bu konu açılsa, bıraksanız tum forumu dolduracak kadar yazarım yine bitmez :)

ya senin kadar o konuda bigi sahibi olacak biri olamaz tabiiki sen olayın içindesin

bende o zulmü biraz biliyom ama sadece biraz yane keşke senle tartışabilecek kadar bilgim olsaydı...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.