Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

sEn EsTiKçE bEn TiTrErİm...

kaan_bebeto

Önerilen İletiler

evet güzelim bu da senin için bir sınanmadır unutma her sıkıntı birşey öğretir insana insanlara bazen tahammül etmek zordur ama insan zamanla bunada alışır... bunların hepsi geçecek öğretmenin sorunları olabilir sen boşver güçlü ol sabırlı ol... canımsın

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 719
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Canim kardesim benim..Cok hisli,hassas,duygusalsin..Canayakinligin,o yogun sevgin kadar,kirilgansin,narinsin.Ve icindekileri yansitabilen,ayni seyleri karsisindakine hissettirebilen..Bu seni biraz daha farkli kiliyor, neye kabiliyetin var bilemiyorum ama,iyi bir sanatkar ruhu seziyorum sende.. :)

Hosuma giden bir mesajdi;kulaginda hangi sesin ozlemi,yureginde hangi anin ozlemi varsa kavusman dilegiyle. :clover: .sevgi dolu,ozel bir kardesimsin,seni cok seviyorum canim :hug::kiss::clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Canim kardesim benim..Cok hisli,hassas,duygusalsin..Canayakinligin,o yogun sevgin kadar,kirilgansin,narinsin.Ve icindekileri yansitabilen,ayni seyleri karsisindakine hissettirebilen..Bu seni biraz daha farkli kiliyor, neye kabiliyetin var bilemiyorum ama,iyi bir sanatkar ruhu seziyorum sende.. :)

Hosuma giden bir mesajdi;kulaginda hangi sesin ozlemi,yureginde hangi anin ozlemi varsa kavusman dilegiyle. :clover: .sevgi dolu,ozel bir kardesimsin,seni cok seviyorum canim :hug::kiss::clover:

akşam akşam soru çözerkenn insana moralin alasını veren bi kaç söz yeterlidir...o bi kaç sözzz dünyalara bedeldir....insanın gözlerinin açılmasını....içindeki fırlamalıkla duygusallığın karışımın yansıtması için karşısındaki kişileri de için de hissetmesi gerekir....içinde hissediyorsa dile getirebilir sevgisini.... :wub:

taa derinlerimdesin leyla ablamm....taa derinlerimde....ki ordakilerin kopması o kadar zor ki...sanmıyorum düşünmüyorum bu ihtimalleri...elbet ölücez hhepimiz kalbimizdekilerle ama insan Seni seviyorum kelimesinee doymadan bunu söylemekten yorulmadan da göçmemeli bu güzel insanların yanından....ablam Seni çok seviyorum....:hug:

internet ne kadar güvenilir tartışılır...ama şurda güvendiğim kişilerdeensin....sonuna kadar güvendiğim...şu sözlerindeki masumluğu hissedebildiğim... :)

kulağımda sesinin özlemi kalmasın fısılda ruhunun güzel taraflarını ruhumaa fısılda....yüreğimde derinlerimde özlemini bırakma....ruhuma hissettir özlemini ama uzatmadan..... :) o zaman dileklerin gerçekleşir işte ablacım...şimdi hiç bi soru kaçamaz sanırım bu tebessümlee.... :)

kafamı takıyorum ama öle güzel yürekleriniz var ki solmadan yüzüme ait gülücüklerim....gülüyorum içten.... :) sağol ablam....gönlünü rüzgarıma uzak eyleme...benm rüzgarımda titremek belki zor....ama birbirimizi sarmalayınca--bu şekilde--ısınıverir yüreciklerimiz... ısıttın ablam içimi kalbimi.... :wub::hug:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

canimm sen benim kalbimi nasil isittin asil bilemezsin..ablam deyisin bile bir baska titretti kalbimi,bitanem,Allah kolaylik zihin acikligi versin :hug::clover:

Amin ablam....ben artık dersime yoğunlanıyorum...tekrar teşekkür ederim... :hug::kiss: daha bir sürü soru çözücem... :) Allah yardımcım olur senn duanda eklenince bide... :wub:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Savrulup Gittiği

Bir şeyim gibi yakındı onu hiç görmedim

Esmerdi, yapılıp bozulan bir yüzdü

Akıldan yaşanır bir yerlerde

Durgun söğütlerin gölgesinde gizli

Güçsüz yapımızdan gittikçe taşlar

Eksilir ikili düzenlerde

Uzakta bir dağ kurşundan

Yalnızlığın katması beklenirdi

Ürkütülmüş ince iplikleri

Esmerdi, yapılıp bozulan bir yüzdü

Ne saat istenir rüzgar esmesin

O saat olurdu savrulup gittiği

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bi yandan içimi ısıtırken sıcak rüzgar....bir yandan da yanıyor bi taraflarım....hangi tarafım bilmiyorum ama yeşeriyo içimde tohumları hayatımın....sanırım büyüyorum....büyümek istemiyorum da aslında...her zaamandan yaşını büyültenleri de anlamamışımdır...amaçları gayelerini....küçük beyinlerde kopan fırtınaaa....şu an içimde son haddinde esiyor bu sıcak soğuk aarası anlamadığım mayhoşluk....!

insanın nüfus yaşıyla değil de içinin yaşıyla ilgilenirim....beni kim tanısa yaşımın 20 nin altında olduğuna pek sır erdiremezler....öyle insan vardır ki 35 yaşında hala hayatı çözememiş hala amacını oturtamamış...kimileri vardır ki 15-16 da olsa 20 ye tamamlamıştır ruhunu....!

yaklaşıyorum....büyümek...büyüklüğüm....hayal ediyorum seni...büyüklüğüm nasılsın?...ağlar mısın..güler misin...büyüklüğüm bana acıları mutlulukların değerini bildircek kadar yaşat...ölümüne özlemini çektirme neşemin....büyüklüğüm nasıl bir şeysin...sana doğru geliyorum...az-çok merak etmiyor değilim seni...ve sendeki BENİ....bebektim geçmişimde.....geleceğimde ney olucam peki?

geçmişimden bugünüme kıyaslıyorumda kendimi mutluluklara aralamışım göz perdemi...alamıyorum içeriye eskisi kadar neşeyle...peki geleceğim bugünüm için ahhh dedirtçek mi...misin....ahh o günler şimdilerre bak diyicek miyim....acaba bazı şeylere olan duygularım değiştircek mi büyüklük......

şimdi sanmıyorum diyorum ama değişicek elbet küçük kelebek....kanatları büyücek....çırpıncak....ve artık kartal görünce uzakta sığınabiliceği bi kovan tanıyabilicek güvenilir....uzakta solmuş bir çiçek gördümü akıtabiliceğim elbet içimdekileri....ağlayacağım belki...belki güleceğim....eyy büyüklüğüm şu zamanlarda sana esir olmuş bir kelebeğim....kelebek gibi geleceğine endişeleyim....saat sayarken kelebek yıllarımı sayıcağım bende...onun ömrü biticek yaa ben ne olucam sil baştan mı... :)

şimdilerde içimde bunların karmaşası var....denklem oldu kalbim....ama o kadar sıcak ki...arada sırada soğusa da....gerekiyor yüreğime aslında sıcaklığıma daha çok yapışıyorum kene misali....

gül yapraklarımın içinde olan ölüm....yavaş yavaş dökülüyor yapraklarım...yapraksız biir gülü ölüme benzetirim hep...yapraklarımı koparmasın geleceğim olsun bugünümdeki rüzgarlar...ama yavaş yavaş hissediyorum beni terkeden yapraklarımı....ve sıkı sıkı sarılıyorum kalanlarıma... :hug: :hug:

--ne çok yazmışım yaa....ama birden içim kabardı..yazmaya ihtiyacım vardı ve ben de yazdım içimi attım bi nevi-- :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:clover: Arkadaşım şöyle bi uğrayım dedim bakıyorum bayağı açılmışmişsın sen çok iyi

ve o kadar da ne yaptığını ve ne yapaçağını bilen insansın kendine güveniyorsun

ve her şeyin üstesin den gelirsin ve kendine güvenmeye devam et saygılar :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:clover: Arkadaşım şöyle bi uğrayım dedim bakıyorum bayağı açılmışmişsın sen çok iyi

ve o kadar da ne yaptığını ve ne yapaçağını bilen insansın kendine güveniyorsun

ve her şeyin üstesin den gelirsin ve kendine güvenmeye devam et saygılar :clover:

:hug: çokk teşekkür ederim canım kardeşim....kardeşim dememin sebebi de bu zaten...bu kibarlık...ciddiyetle sevginin paylaşımı..sende bunu görmemdendir... :flowers: amin inşallah hayatta hep dik olur omzum....senin için de dilerim bunu...zor birşey bu hayat için ama insan kendini bilirse herşeyi yerinde yapar...ama ipinin ucunu kaçırırsa öle karışık bir evren ki insanlar saklar koparır bi daha bulamaz....dua ederim ki her zaman sırtım dik olur..ipim elimden kaçmaz... :wub: senin için de dilerim arkadaşım.. :clover: gönlün çiçek gibi..her yer yonca doluyo senn ömründe yonca kadar şanslı ve yonca kadar kibar olsun... :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:hug: çokk teşekkür ederim canım kardeşim....kardeşim dememin sebebi de bu zaten...bu kibarlık...ciddiyetle sevginin paylaşımı..sende bunu görmemdendir... :flowers: amin inşallah hayatta hep dik olur omzum....senin için de dilerim bunu...zor birşey bu hayat için ama insan kendini bilirse herşeyi yerinde yapar...ama ipinin ucunu kaçırırsa öle karışık bir evren ki insanlar saklar koparır bi daha bulamaz....dua ederim ki her zaman sırtım dik olur..ipim elimden kaçmaz... :wub: senin için de dilerim arkadaşım.. :clover: gönlün çiçek gibi..her yer yonca doluyo senn ömründe yonca kadar şanslı ve yonca kadar kibar olsun... :clover:

:clover: Teşekkür ederim sağol kardeşim :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

KORKARAK YAŞIYORSAN

Öyle bir hayat yaşadım ki;

Cenneti de gördüm cehennemi de

Öyle bir aşk yaşadım ki,

Tutkuyu da gördüm, pes etmeyi de.

Bazıları seyrederken hayatı en önden

Kendime bir sahne buldum oynadım.

Öyle bir rol vermişler ki;

Okudum, okudum anlamadım.

Son yolculukları erken tanıdım

Öyle çok değerliymiş ki zaman

Hep acele etmem bundan anladım.

Kendi kendime konuştum bazen evimde

Hem kızdım, hem güldüm halime.

Sonra dedim ki,

Söz ver kendine!

Denizleri seviyorsan,

Dalgaları da seveceksin.

Sevilmek istiyorsan,

Önce sevmeyi bileceksin.

Uçmayı seviyorsan,

düşmeyi de bileceksin

Korkarak yaşıyorsan,

Yalnızca; hayatı seyredersin...

Şebnem Ferah

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

KORKARAK YAŞIYORSAN

Öyle bir aşk yaşadım ki,

Sonra dedim ki,

Söz ver kendine!

Denizleri seviyorsan,

Dalgaları da seveceksin.

Sevilmek istiyorsan,

Önce sevmeyi bileceksin.

Uçmayı seviyorsan,

düşmeyi de bileceksin

Korkarak yaşıyorsan,

Şebnem Ferah

:) tam beni anlatıyor aslında...korkmuyorum şebneme göre...uçmayı herşeyden çok seviyorum düşmeyi de...

sevilmek çok sıcak ki seviyorum delice...denizler benim onlar...denizim..ben denizsin yapamam aynı zamanda da dalgasız ... :hug:

canım annem çok mutlu ediyor her yazın..varlığın...teşekkür ederim.. :wub:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

canım hoşuna gider umarım :P

fruits281024um4.jpg

ummak biir umuttur...umuyorsan umut ediyorsundur...umudun gerçekleşir bu an...çünkü o resimde ben kendimi hissettim...

ona o kadar yakınsındır kii....elin ondayken...dünyadan uzaklaşır...kocaman bir diyara gidersin... :) ve onu içinde öyle hissedersin ki

ayrılığı bi an olsun düşünmezsin....ayrılık havası var bu resimde...o dünyayı o mekanı nasıl terk ederiz diye düşünürken zaten elleri itiyor insanı...tam bu an koptuğunu hissediyorsun hayattan....ve her tarafı duvarlarla çevrili bir mekana geliyorsun...güzelliklerle dolu ama bunların hiçbirini görmediğin...ve zaman geliyor ardından....zaman ilerledikçe gözlerin açılıyor yavaş yavaş....

ben sevmeyi de sevilmeyi de çok seviyorum...en içten en sıcak ve en masum şekliyle :hug:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

KORKARAK YAŞIYORSAN

Öyle bir aşk yaşadım ki,

Sonra dedim ki,

Söz ver kendine!

Denizleri seviyorsan,

Dalgaları da seveceksin.

Sevilmek istiyorsan,

Önce sevmeyi bileceksin.

Uçmayı seviyorsan,

düşmeyi de bileceksin

Korkarak yaşıyorsan,

Şebnem Ferah

bu şarkı..yada şiir..şebnem ferah kendi adını yazmış oraya ama..bu şiiri daha öncede okudum..ve örjinalini..nietzsche nin di..biraz değiştirmiş şebnem..yanlış yapmış...ve bulursam örjinal olanını size iletirim.. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hiç korkma sevmekten

hiç bekleme karşılık ki gerçek sevgi olsun orada

o sana sarılmasa da sarıl

o tutmazsa sen tut ellerinden

o sana bakmadığı zaman bile bak gözlerine

o yanıda değilken sen ol yanında

o bilmese bile sen bil sevdiğini

ve hiç unutma

esen rüzgar seni ona savurdukça

kopar engeller

ve sarılırsın o sana

sen

ona ..........

yumoten den nacizane bişey duygulandım yine :wub:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hiç korkma sevmekten

hiç bekleme karşılık ki gerçek sevgi olsun orada

o sana sarılmasa da sarıl

o tutmazsa sen tut ellerinden

o sana bakmadığı zaman bile bak gözlerine

o yanıda değilken sen ol yanında

o bilmese bile sen bil sevdiğini

ve hiç unutma

esen rüzgar seni ona savurdukça

kopar engeller

ve sarılırsın o sana

sen

ona ..........

yumoten den nacizane bişey duygulandım yine :wub:

:crying: geçmişime dair bi çift gözün acısını hissettim kalbimde...bunları okurken olsun resmine bakarken...nasıl bir dünyadır ki bu...anlayamıyorum.....sevgiler...sevgi...aşk...nasıl bir şey tadına varamıyorum....bu kalp bunları yaşamak için gelmiş bu dünyaya...güç bi yere kadar sabır....ne kadar inkar etsende aradan isterse seneler geçsin...hayatta ona dair anılar...onun sinmiş kokusu yaşamına...ne zaman hatırına gelse....tekrar seversin...hatırlarsın kalbinin uçuşlarını ve acılarını.... :wub:

sağol canım ben de duygulandım birden... :( insan geçmişindeki hatıraları silemezz ki..silemiyo ki...hep kalpte..derinlerde ve arasıra çıkarıyor kafasını dışarıya.... :wub:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu şarkı..yada şiir..şebnem ferah kendi adını yazmış oraya ama..bu şiiri daha öncede okudum..ve örjinalini..nietzsche nin di..biraz değiştirmiş şebnem..yanlış yapmış...ve bulursam örjinal olanını size iletirim.. :)

hmm....bizde ileticeğin günü bekleriz....bilmiyorum orjinalini ama çok şey anlattığı kesin...

şebnemde de...orjinalinde de...meraklandım doğrusu... ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

NIETZCHE den

Öyle bir hayat yasiyorum ki ,

Cenneti de gördüm , cehennemi de

Öyle bir ask yasadim ki

Tutkuyu da gördüm , pes etmeyi de

Bazilari seyrederken hayati en önden

Kendime bir sahne buldum oynadim

Öyle bir rol vermisler ki

Okudum okudum anlamadim. :closedeyes:

Kendi kendime konustum bazen evimde

Hem kizdim hem güldüm halime

Sonra dedim ki " söz ver kendine "

Denizleri seviyorsan , dalgalari da seveceksin

Sevilmek istiyorsan , önce sevmeyi bileceksin

Uçmayi seviyorsan , düsmeyi de bileceksin

Korkarak yasiyorsan , yalnizca hayati seyredersin

Öyle bir hayat yasadim ki , son yolculuklari erken tanidim

Öyle çok degerliymis ki zaman

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

NIETZCHE den

Öyle bir hayat yasiyorum ki ,

Cenneti de gördüm , cehennemi de

Öyle bir ask yasadim ki

Tutkuyu da gördüm , pes etmeyi de

Bazilari seyrederken hayati en önden

Kendime bir sahne buldum oynadim

Öyle bir rol vermisler ki

Okudum okudum anlamadim.

Kendi kendime konustum bazen evimde

Hem kizdim hem güldüm halime

Sonra dedim ki " söz ver kendine "

Denizleri seviyorsan , dalgalari da seveceksin

Sevilmek istiyorsan , önce sevmeyi bileceksin

Uçmayi seviyorsan , düsmeyi de bileceksin

Korkarak yasiyorsan , yalnizca hayati seyredersin

Öyle bir hayat yasadim ki , son yolculuklari erken tanidim

Öyle çok degerliymis ki zaman

hmm....teşekkür ederim..herşeyin gerçeği gibi bununda gerçeği güzel.... :) şebnem ferah ın değiştirmesinin sebebi de sanırım ki müzik olmalı ama bilemem tabiii :) tekrar teşekkür ederim :flowers: ...canım annem gelir zaten o da okur.... :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben şiirin yarısını aktardım..pardon.. değiştirme değil..aynısını yazmış..herhalde bu şiirin müziğini yapmış şebnem ferah..ama şiir..nietszche nin..yanıldığımı zannetmiyorum..neysem bunun doğrusunu herhal sardunyam bilir.. :stuart: ...gerekirse bir telefonda şebnem feraha da kızar..sanat hırsızıııı senii diyeee..kulaklarını da çeker... :stuart:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben şiirin yarısını aktardım..pardon.. değiştirme değil..aynısını yazmış..herhalde bu şiirin müziğini yapmış şebnem ferah..ama şiir..nietszche nin..yanıldığımı zannetmiyorum..neysem bunun doğrusunu herhal sardunyam bilir.. :stuart: ...gerekirse bir telefonda şebnem feraha da kızar..sanat hırsızıııı senii diyeee..kulaklarını da çeker... :stuart:

:D yapar mı yapar valla annem benim herşeyi yapar o... :)

amma velakin bence şebnem ferahın kulağını çekmez...onun sesini çok seviyorum...türkiye ye sanmıyorum bi şebnem ferah gibi sesi olan gelsin...yorum aynı zamanda... :)

bu arada bence söz kısmına yazmıştır şebnem de...sanmıyorum böyle bişeyi es geçiceğini...onu yapsa yapsa 1. cilik meraklıları yapar... :) tabii belli de olmaz... :unsure::)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kendimi mutlu hissetmemin hazzı var içimde...şimdi uyuyan bi kaç yüze yarın benim de bi kaç mutluluğum dokunur umuduyla uyucağım...bu hayat sevince güzel....bir kuşu kelebeği bir taşı sevin yeter derken yalan söylememiş şarkılar.... :):clover:

hayat sevince güzel gerçekten....sevgi sadece sevgiliye duyulmaz....her türlü sevgiden bahsediyorum...ve geçmişimde farkındalığı olmayan içimde ki bazı sevgiler ve beraberindeki mutluluklarım...kendimi düne göre iyi hissediyorum..geleceğimde beni neler beklediğimi az-çok tahmininde bulunabiliyorum ama ordaki kötülükleri düşünmeden de yaşamayı öğreniyorum... :hug: seviyorum...ve sevdiğim için kendimi mutlu hissediyorum... :clover::wub:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Her zaman mahzunum her zaman üzgün

Öyle bir haldeyim, canımdan bezgin

Çıkmıyor nefesim, kısıldı sesim

Kendimi kimseye anlatamadım

Bu kara bahtımla çırpınıp durdum

Ah çekip ağladım, dizime vurdum

İçime atıp da çırpındım durdum

Bunları kimseye anlatamadım

Her günüm çeresiz, hayatım böyle

Şaşırmış kalmışım bin türlü dertle

Boynumu bükerek yaşadım bende

Sevenler terk etti, bu gönül yasta

Bedenim çok mutsuz, her zaman hasta

Çektiğim çileyi en yakın dost'a

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Her zaman mahzunum her zaman üzgün

Öyle bir haldeyim, canımdan bezgin

Çıkmıyor nefesim, kısıldı sesim

Kendimi kimseye anlatamadım

Bu kara bahtımla çırpınıp durdum

Ah çekip ağladım, dizime vurdum

İçime atıp da çırpındım durdum

Her günüm çeresiz, hayatım böyle

Şaşırmış kalmışım bin türlü dertle

Boynumu bükerek yaşadım bende

Sevenler terk etti, bu gönül yasta

Bedenim çok mutsuz, her zaman hasta

Çektiğim çileyi :clover: en yakın dost'a :clover:

gecekuşu pabuç diilli seni...şükür dilini buralara da uzattın yanee... :) hem sen hala düşün bakalım.... -_- düşün düşün nereye kadar ama demiii.... :devil: teşekkür ederim şaka bi tarafa şiirin hoştu... :wub:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.