Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Ahmet Ünlü, iddiaları yalanladı: Kadınların olduğu denize girmedim

kontrsağduyu

Önerilen İletiler

Ahmet Ünlü, iddiaları yalanladı: Kadınların olduğu denize girmedim

Kamuoyunda ‘Cübbeli Ahmet Hoca’ olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Hürriyet Gazetesi’nde ve Arena programında yayınlanan görüntülere açıklık getirdi.

Kendisi hakkındaki iddiaların tamamen uydurma olduğunu söyleyen Ünlü, yaptıklarının dine aykırı olmadığını belirtti. Ünlü, denize girdiği, güneşlendiği ve kiliseye gitmesinin yer aldığı görüntüleri şöyle açıkladı:

“Denize girilmesine karşı çıkmadım. Kadın-erkek karışık olduğu yerde girilmesine karşı çıktım. Çıplak kadınların bulunduğu plajlarda gezmedim. Açık denizde yüzdüm. Kıbrıs’taki Salamış Otel isimli otelde havuz başında yemek yerken mayolu kadınların yüzdüğü iddia ediliyor. Otele yemek yemeye gittik. Ben içeri bile girmeden arabada iken, kadınların mayo ile restoranın içine girdiklerini öğrendik. Bunun üzerine uygun görmeyerek o otelden ayrıldık. Gittik bir büfede tost yedik. Buna kayınvalidem de şahittir. Tunus gezisinde Berberiler gösteri yaptı. Dansöz kadınlar gelirken biz dışarı çıktık. Kesinlikle dansözleri seyretmedim. Türkiye’ye getirdiğim de külliyen yalan. Hanımım yanımdayken nasıl getirebilirim? Cemaate ‘çocuklarını okula göndermemesi yönünde telkinde bulunduğum’ iddiası tamamen iftira. Mahmut Efendi kürsüden ‘herkes çocuğunu zorunlu eğitim çerçevesinde mutlaka okula gönderecek’ şeklinde fetva vermişti. Bu cemaatte kanunlara karşı kesinlikle bir durum olmamıştır. Biz de hem kanunlara hem de hocamızın tavsiyesine uyduk. Bütün çocuklarım okulludur. Millete de göndermeyin diye bir şey söylediğimiz yok. Bu arkadaş Beykoz’daki evime hiçbir zaman gelmedi. Eve girip plazma televizyonlar gördüğünü ileri sürüyor. Tamamen yalan, onun geldiği ev Çengelköy’de kayınpederime ait evdir. Bu ev de iki odalı bir evdi. Evimde plazma televizyon olduğu da yalandır. Kaldı ki ben ‘televizyon seyretmek haramdır’ şeklinde bir fetva vermedim. ‘Eşime 16 bin dolarlık saat hediye ettiğim’ iddiası da abartılı. Eşime aldığım saat beş bin dolarlıktı. 2 bin 500 dolarını ben verdim, 2 bin 500 dolarını ondan borç aldım ve taksitle ödedim. Ben lüksü seven bir adam değilim. Üzerimdeki elbise tam 10 yıl önce dikildi ve onu giyiyorum. Kiliseye gittim; ama 80 yaşındaki papaza Hz. Meryem’in ve Hz. İsa’nın Kur’an-ı Kerim’de nasıl yer aldığını anlattım.”

Sağlamer: Bende para çok, görüntüleri satmadım

‘Cübbeli Ahmet Hoca'nın Malta'daki jet-sky'li fotoğrafını medyaya dağıttığı söylenen Mehmet Sağlamer ise para karşılığı şantaj iddialarının doğru olmadığını savundu. ‘Benim paraya ihtiyacım yok.' diyen Sağlamer, Volkswagen cipe bindiğini, değişik yerlerde evlerinin olduğunu belirtti. Sağlamer, görüntüleri cemaat içinden önde gelen kimselere verdiğini bildirdi. Görüntülerin bu kimseler tarafından servis edildiğini ve kendisine, ‘Biz bu görüntüleri şu kanala verdik ve para aldık. Sen de yaşadıklarını anlat.' denildiğini belirterek şöyle devam etti: “Ben hiçbir şekilde kendilerine şantaj yapmadım. Başkalarının yapıp yapmadığını da bilmiyorum. Televizyonlarla da para karşılığı pazarlık yapmadım. Benim bu paraya ihtiyacım yok. Cipim, Mercedes'im ve evlerim var. Bir TV kanalına, getirin 15 bin dolar görüntüleri vereyim diyerek başımdan savdım.”

Kaynak ZAMAN - ALLAHA ŞÜKÜR ZAMAN GİBİ OLAYLARI ARAŞTIRAN İNSANLARI ÇARCABUK DAMGLAMAYAN BİR GAAETEYE SAHİP ÜLKEMİZ

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kaynak ZAMAN - ALLAHA ŞÜKÜR ZAMAN GİBİ OLAYLARI ARAŞTIRAN İNSANLARI ÇARCABUK DAMGLAMAYAN BİR GAAETEYE SAHİP ÜLKEMİZ

Bozacının şahidi şıracı :D Hoca hocayı tekkede,hacı hacıyı mekkede bulurmuş. :D

Zaman gazetesindende ancak bu beklenirdi. :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cübbeli Ahmet Hoca: ''Yanlış yaptım''

Kadın ve erkeklerin olduğu ortamda denize giren "Cübbeli Ahmet Hoca", hatasını itiraf etti.13 Ekim 2006 22:40

Müritlerine yaptığı uyarıların aksine kadın ve erkeklerin olduğu ortamda denize giren "Cübbeli Ahmet Hoca" lakaplı Ahmet Ünlü, "fetvaya göre değil, takvaya göre yanlış yaptığını" itiraf etti. İlahiyatçılara göre Ünlü, "günah işlemediğini ancak daha dikkatle davranması gerektiğini" belirtiyor.

Ünlü, Vakit gazetesine yaptığı açıklamada, kadın ve erkeklerin bulunduğu ortamda denize girmesinin doğru olmadığını belirterek, şunları söyledi:

"Kadın buluğ çağına geldiği andan itibaren el ve yüzleri haricinde vücudunun bütün uzuvları avret mahallidir ve yabancı erkekler tarafından görülmesi haramdır. Ama fetva buluğa erdikten sonra bu haramı getirir. Dolayısıyla Malta'daki deniz görüntüleri düşünüldüğünde fıkha göre haram işlemedim ama bizim Mahmut Efendi'nin takva (dinin yasak ettiği şeylerden sakınıp buyurduklarını yerine getirme) ekolüne göre yaptığım yanlıştır. Bizim cemaatin ekolü yabancı bir kadınla aynı mekanda bulunulduğu zaman hemen tepki koymaktır ama ben bunu yapamıyorum.

Takvaya göre bu kızı çıkarmam veya benim hemen dışarı çıkmam gerekiyordu. Ancak ben bu adamı tanıdığımda o kız 3 yaşındaydı. Malta'da da 9 - 10 yaşlarındaydı, yani buluğa ermemişti. Yine de benim onu dışarı çıkarmam veya kendim çıkmam gerekiyordu." Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Salih Tuğ, İslami inceliği, rafine davranışları içerdiğini belirttiği "takva"nın, Allah'a yakın kişilerin daha incelikle davranması anlamına geldiğini söyledi. Tuğ'a göre, Ünlü bu açıklamasıyla günahkar olmadığını ancak daha dikkatli davranması gerektiğini vurguluyor.

Kendi verdiği ropörtajı!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bozacının şahidi şıracı :D Hoca hocayı tekkede,hacı hacıyı mekkede bulurmuş. :D

Zaman gazetesindende ancak bu beklenirdi. :D

Teşekkürler sevgili markus..

Konuyu çok iyi özetlemişsin...

Yüreğine ve kalemina sağlık..

:)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bozacı ve şıracı ahmet ünlünün bu itirafından sonra ne düşündüler acaba.Ayrıca bütün bunların ortaya çıkmasından sonra bile müritlerinin en ufak bir tepki bile göstermemeleri ve tüm bunların birer komplo olduğuna inanmaları da çok ilginç doğrusu.Adam gözlerinin önünde bunları yapsa vardır bir hikmeti diye düşünecekler.Allahım sen bizi bu aptallardan koru.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cübbeli Ahmet Hoca: ''Yanlış yaptım''

Kadın ve erkeklerin olduğu ortamda denize giren "Cübbeli Ahmet Hoca", hatasını itiraf etti.13 Ekim 2006 22:40

Müritlerine yaptığı uyarıların aksine kadın ve erkeklerin olduğu ortamda denize giren "Cübbeli Ahmet Hoca" lakaplı Ahmet Ünlü, "fetvaya göre değil, takvaya göre yanlış yaptığını" itiraf etti. İlahiyatçılara göre Ünlü, "günah işlemediğini ancak daha dikkatle davranması gerektiğini" belirtiyor.

Ünlü, Vakit gazetesine yaptığı açıklamada, kadın ve erkeklerin bulunduğu ortamda denize girmesinin doğru olmadığını belirterek, şunları söyledi:

"Kadın buluğ çağına geldiği andan itibaren el ve yüzleri haricinde vücudunun bütün uzuvları avret mahallidir ve yabancı erkekler tarafından görülmesi haramdır. Ama fetva buluğa erdikten sonra bu haramı getirir. Dolayısıyla Malta'daki deniz görüntüleri düşünüldüğünde fıkha göre haram işlemedim ama bizim Mahmut Efendi'nin takva (dinin yasak ettiği şeylerden sakınıp buyurduklarını yerine getirme) ekolüne göre yaptığım yanlıştır. Bizim cemaatin ekolü yabancı bir kadınla aynı mekanda bulunulduğu zaman hemen tepki koymaktır ama ben bunu yapamıyorum.

Takvaya göre bu kızı çıkarmam veya benim hemen dışarı çıkmam gerekiyordu. Ancak ben bu adamı tanıdığımda o kız 3 yaşındaydı. Malta'da da 9 - 10 yaşlarındaydı, yani buluğa ermemişti. Yine de benim onu dışarı çıkarmam veya kendim çıkmam gerekiyordu." Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Salih Tuğ, İslami inceliği, rafine davranışları içerdiğini belirttiği "takva"nın, Allah'a yakın kişilerin daha incelikle davranması anlamına geldiğini söyledi. Tuğ'a göre, Ünlü bu açıklamasıyla günahkar olmadığını ancak daha dikkatli davranması gerektiğini vurguluyor.

Kendi verdiği ropörtajı!!

teşekkürler tan_vakti çok güzel bir yazı. :clover:

işte kendisi zaten ağzıyla açıklamış neler yaptığını

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bozacı ve şıracı ahmet ünlünün bu itirafından sonra ne düşündüler acaba.Ayrıca bütün bunların ortaya çıkmasından sonra bile müritlerinin en ufak bir tepki bile göstermemeleri ve tüm bunların birer komplo olduğuna inanmaları da çok ilginç doğrusu.Adam gözlerinin önünde bunları yapsa vardır bir hikmeti diye düşünecekler.Allahım sen bizi bu aptallardan koru.

Çok haklısınız sayın gelincik,

Gözleri ile görseler ki görmüşlerdir (kim bilir cemaat bizim bilmediğimiz neleri biliyordur) ama hoca bu ya ona mübahtır da diyebilirler. Ya da kesin komplodur hoca yapmamıştır hatta hocanın kılığınıa girmiştir de diyebilirler.

Çocukken okuduğum vurun kahpeye kitabından beri bu hocalara bir türlü iyi niyet gösteremedim. Şimdi bir kitapla mı karar verdin denebilir, kitapta okuduğumu sonra gerçek hayatta da görünce taşlar daha iyi oturdu.

Büyük evliyalarımız var bizim hepsinin hayatı ibretlik ve baktığınızda hiç birinin bu adamlar gibi saltanat sürmedikleri ortadadır. İnsanlar toplum içinde itibar görmek isterler, kimi bu itibarı sanatsal eserleri ile görür, kimi güzelliğiyle, kimi aklıyla, kimi başarılarıyla, kimi de dinini nasıl yaşadığıyla. Dinini gerçek bir samimiyetle yaşayanlar hemen farkedilirler. Samimiyetsizlerde hemen faredilirler. İkisinin arasında ki en önemli fark biri bütün insanları kucaklar ve hepsine sevgi ile yaklaşır diğeri kendisi gibi olmayan herkesi müşrik sayar.

Selamlar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

evet bozacının şahidi şıracı , konuyu okumadan gerçeklerle doğrularla ilgilenmeyen biri bin yapılarak çarpıtılmış iftiralarla ilgilenen ama kendine yol gösterici kabul ettikleri basındaki ağabeylerinin hıyanetliklerini GÖRMEZDEN gelenler yine birbirine destek vermiş.Çok istiyorsunuz değil mi bu insanların aksak bir yanı olmasınıı , hiç onları tanımayanların ak dediğine ak kara dediğine kara demeyi çok alıştınız değil mi.Sizde eğer gerçekleri görüpte ona yönelecek bir irade görsem hepinize tek tek cevap yazarım ama heyhatt ne gezer.Allahın mühürlediği bir kalbi peygamber gelse açamaz.! Önyargılar hayaller çamurlar gerçekleri okumamalar işte sizin ülke sevadınız!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.