Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Cüppesiz Ahmet Hoca,

Misafir seyrekler

Önerilen İletiler

hala cübbeli hocanın ne demek istediğini anlamayanlara ve anlayıpta anlamamazlıktan gelen kesimlere bir hadis aktarayım

Rasulüllah (s.a.v.) "bir kavime bela geleceği zaman hepsine birden gelir ama niyetleri üzere dirilirler" buyurmuştur..ve şimdi siz eğerki adapazarı depreminde ölen olsaydın Allah(C.C.) seninde cezanı vermiş olacaktı gibi bir söz sarfetmişsiniz siz hiç kitap karıştırmazmısınız eğer ki böyle bir kitap karıştımış olsaydınız bu hadisi görmüş olacaktınız ki böyle bir sözde sarfetme gereği duymayaca ve insanları kötüleme hareketinden beri olacaktınız..

hayırlı iftarlar...

Bu tip ******** korumak adına yüce dinmizi kullanmayın.

Heleki hadislere falan hiç başvurmayın....

Allah buna rıza göstermez....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 94
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

hala cübbeli hocanın ne demek istediğini anlamayanlara ve anlayıpta anlamamazlıktan gelen kesimlere bir hadis aktarayım

Rasulüllah (s.a.v.) "bir kavime bela geleceği zaman hepsine birden gelir ama niyetleri üzere dirilirler" buyurmuştur..ve şimdi siz eğerki adapazarı depreminde ölen olsaydın Allah(C.C.) seninde cezanı vermiş olacaktı gibi bir söz sarfetmişsiniz siz hiç kitap karıştırmazmısınız eğer ki böyle bir kitap karıştımış olsaydınız bu hadisi görmüş olacaktınız ki böyle bir sözde sarfetme gereği duymayaca ve insanları kötüleme hareketinden beri olacaktınız..

hayırlı iftarlar...

Depremin bilimsel sebeblerini bilmeden ahkam kesmek diye buna denir işte. Allah afetleri yaratmıştır. Ancak her afetin ardından bu o topluma ceza için verilmiştir demek sadece hurafedir. Ama hurafelere inanmak sizin işiniz. Siz bana hadis ile örnek vermişsiniz ben size ayetlerle hatırlatmalar yapayım. Tabi anlarsanız...

Nisa 28 Allah sizden (yükünüzü) hafifletmek ister; çünkü insan zayıf yaratılmıştır.

Nisa 161 Menedildikleri halde faizi almalarından ve haksız (yollar) ile insanların mallarını yemelerinden dolayı içlerinden inkara sapanlara acı bir azap hazırladık.

Yunus 44 Şüphesiz ki Allah insanlara hiçbir şekilde zulmetmez, fakat insanlar kendilerine zulmederler.

Bakara 44 (Ey bilginler!) Sizler Kitab'ı okuduğunuz (gerçekleri bildiğiniz) halde, insanlara iyiliği emredip kendinizi unutuyor musunuz? Aklınızı kullanmıyor musunuz?

İsra 84 De ki: Herkes, kendi mizaç ve meşrebine göre iş yapar. Bu durumda kimin doğru bir yol tuttuğunu Rabbiniz en iyi bilendir.

Nahl 116 Dillerinizin uydurduğu yalana dayanarak "Bu helaldir, şu da haramdır" demeyin, çünkü Allah'a karşı yalan uydurmuş oluyorsunuz. Kuşkusuz Allah'a karşı yalan uyduranlar kurtuluşa eremezler.

Nisa 94 Ey iman edenler! Allah yolunda savaşa çıktığınız zaman iyi anlayıp dinleyin. Size selam verene, dünya hayatının geçici menfaatine göz dikerek "Sen mümin değilsin" demeyin. Çünkü Allah'ın nezdinde sayısız ganimetler vardır. Önceden siz de böyle iken Allah size lütfetti; o halde iyi anlayıp dinleyin. Şüphesiz Allah bütün yaptıklarınızdan haberdardır.

Bakara 123 Ve bir günden sakının ki, o günde hiç kimse başkası namına bir şey ödeyemez, kimseden fidye kabul edilmez, hiç kimseye şefaat fayda vermez. Onlar hiçbir yardım da görmezler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Depremin bilimsel sebeblerini bilmeden ahkam kesmek diye buna denir işte. Allah afetleri yaratmıştır. Ancak her afetin ardından bu o topluma ceza için verilmiştir demek sadece hurafedir. Ama hurafelere inanmak sizin işiniz. Siz bana hadis ile örnek vermişsiniz ben size ayetlerle hatırlatmalar yapayım. Tabi anlarsanız...

Nisa 28 Allah sizden (yükünüzü) hafifletmek ister; çünkü insan zayıf yaratılmıştır.

Hepsini alacaktım ama gerek yok.Sardunyam bize normatif islamın gereklerini anlatıyor.

Bu çok görkemli bir hadisedir.Bu hadisenin farkına varmak ise neredeyse insan üstü

bir oluşum gerektiriyor. Bütün bunlar için sana ne kadar teşekkür etsek azdır.... :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cüppeli sonunda kılıfı buldu.Vaazında şöyle demiş :Rabbim dünyayı dolaşmayanı sevme diyor.

Arkadaşlar ben şimdi eşimi boşasam yeridir.Bana dünyayı dolaştırmadı allah onun yüzünden beni sevmeyecek görüyormusunuz başıma geleni.

Bana göre kuranın en önemli emri "İKRA" dır.Eğer okuyup kendini geliştirmezsen bilim öğrenmezsen bunun gibi şarlatanların oyuncağı olursunuz.Bazı arkadaşlar hemen atlayacaktır.Onlara inanan bir sürü okumuş adam var.Bende onlara diyeceğim ki; tahsil cehaleti götürür eşşeklik baki kalır. Onların etrafında hem tahsilini yapmış hemde bilim ve irfanla kendini geliştirmiş bir tane adam bulamazsınız.Onların yanındakiler ya okumamış cahiller yada eşşeklikleri baki kalmış olanlardır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yine insanları insafsızca damgalama müptelaları yazıyor burda**************. bazısıda işi AKP ye kadar götürmeye çalışıyor.AMA HİÇ O İNSANIN KONUŞMALARINA BAKMIYORLAR . çünkü anlattıkları dolu şeylerle işleri olmaz.Allah kalpleri bir mühürledimi peygamber gelse açamaz.Siz kendinize bakın , kendi kusurlarınızla ilgilenin , kimse bir yanlışa taraf değil insafsızlığınıza kızdıklarından.

Ülke dertleriyle dertlenen arkadaşlarımız için basında çıkan yalan haberler diye bir başlık var , ORDA BU KONU HAKKINDA AÇIKLAMA VAR TEKZİPTE VAR..İnsafı olanlara duyurlur!******* ne olduklarını temsile devam etsinler.

ya kardeşim ne güzel konuştun ya allah razı olsun senden.varya insanlar o kadar komikki.buna anca gülüp geçilir.ben yüz defa BEN O CEMAATTEN DEĞİLİMMMMM dedim. ve bu cemaat olayına çok karşıyım.bu bölünmüşlük niye diye soran birisiyi,m.sürekli anlattım.ama maaalesef bazılarımız bu cümlemi anlatmöak istediğim gibi değilde anlamak istedikleri gibi anlıyorlar.kimseye uzun sayfalarca açıklama yapmak zorunda da değilim.eğer yazdıklarımı anlayarak okurlarsa faydalı olacaktır.

bu gibi arkadaşlşar hocaların açığını yakalayıp yorum yapma zamanını bekliyorlardı.işte zaman geldi.o zaman değerlendirmek için bol bol iftira atsınlar.meydan onların.

selam ve dua ile

Ve a.selam

selef 61 sizin o cemaatten olmanız ya da olmamanız ne beni ne de başkasını bağlamaz. Ancak eğer bağlı değilseniz nasıl bu kadar eminsiniz Ahmet hocaya iftira atıldığından, durduk yere olduğunu nereden biliyorsunuz sayın selef.

Bu adamların pek çoğunun (mutlaka istisnalar vardır) gerçek dini öğretmedikleri ortada. Dünyadan kopuk bir Türkiye düşünebiliyormusunuz? Ama bu adamlar düşünüyorlar.

Eğer Adapazarı depreminde ölenlerden biride sen olsaydın, o hocaya göre Allah seninde cezanıvermiş olacaktı. Anlatabiliyormuyum. Bu adamlara göre dini yaşayanlar sadece kendileri ve üstelik bunla yetinmiyorlar kendilerine acayip kurallar belirleyip başka bir şekle bürünüyorlar.

Belki medya abartıyor olabilir bende medyayı güvenilir bulmayanlardanım ama içinde pek çok gerçeğin olduğuda ortada. Ben kınamaya devam edeceğim, siz karışmayın hocayla helalliğimize bizimde hocadan alacağımız vardır kimbilir. :)

bu arada marcus arkadaşım çok güzel ifade etmiş ne zaman birey olmayı öğreneceksiniz ve ne zaman bir hocanın bütün günahlarına kefil olmaktan vazgeçeceksiniz?

Cemaat hocası ne iş yapar sayın selef, görevi nedir? Bana anlatabilirmisiniz?

ya bak sardunyam haklısın.ben bunların çok hatalarını gördüm.bu cemaatlerin çoğu şirk içinde yaşıyorlar.hocalarını putlaştırıyorlar.ama burada ahmet hocanın fetvasını tartışmıyoruz ki.bu konu çok ayrı.ama neyse bişey demiyorum artık yoruldum.ve şunu bilin ki ben din düşimanı değilm.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ya bak sardunyam haklısın.ben bunların çok hatalarını gördüm.bu cemaatlerin çoğu şirk içinde yaşıyorlar.hocalarını putlaştırıyorlar.ama burada ahmet hocanın fetvasını tartışmıyoruz ki.bu konu çok ayrı.ama neyse bişey demiyorum artık yoruldum.ve şunu bilin ki ben din düşimanı değilm.

Değerli arkadaşım

Birincisi bir insan hoca oldu diye üstün olacak değil. İkincisi bir yerde bir yanlış gördüğümüzde o yanlışı görmezden gelirseniz bir gün onun altında kalırsınız. Üçüncüsü bu şarlatanlar yüzünden İslam yara almakta ama bunu kimse görmüyor. Yeter ki hocaya zarar gelmesin.

Dünyada İslam ülkelerinin hali ortada hemen hepsinde cemaatler var bu cemaatlerde bir sürü çirkin olay var ama sırf cemaat zarar görmesin diye üstünü örtüyorlar ve susuyorlar. Biz İslam evrenseldir diyoruz bu adamların yaptıkları gibi "günah-sevap" arası bir şey değildir. İşin felsefesine inmek gerekir ve doğruluktan asla şaşmamak gerekir. Hiç kimseyi kayırmadan yanlış yapmakta olana bunu ifade etmek gerekir. İslam dini bu cemaatlerin tekelinde değil ve onu koruyacak olanlarda onlar değil. O dinin sahibi onu korur.

Sizin din düşmanı olduğunuzu hiç düşünmedim. Ama hocayı neden bu kadar savunma gereği duyduğunuzu anlamadım.İnanın bende bu tür cemaatleri gördüm. Gördüklerimden tiksindim. Kadınların efendi dedikleri zatlara karşı duydukları hayranlık sebebiyle nasıl kikirdeşdiklerini gördüm. Erkeklerin efendilerinin huzurunda oturamadıklarını da gördüm. Bunları gördüm ve ben Resullullahın da nasıl bir insan olduğunu biliyorum. Bir topluluğun içinde otuturken asla onlardan yükseğe çıkmaz ve onu tanımayanlar kendisini seçemezlerdi... Ömer Hayyam çok güzel söylemiş... "Dilin selavat getirir durur da, Mustafa (sav)'nın temizliğinden ne haber..."

Birde cemaat olmayan yok olur gider demiş arkadaşımız, cemaat olmayan değil arkadaşım "MİLLET OLMAYI BİLMEYEN YOK OLUR GİDER" Bu cemaat olma düşkünlükleriniz bu toplumu böyle bin parçaya böldü.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Değerli arkadaşım

Birincisi bir insan hoca oldu diye üstün olacak değil. İkincisi bir yerde bir yanlış gördüğümüzde o yanlışı görmezden gelirseniz bir gün onun altında kalırsınız. Üçüncüsü bu şarlatanlar yüzünden İslam yara almakta ama bunu kimse görmüyor. Yeter ki hocaya zarar gelmesin.

Dünyada İslam ülkelerinin hali ortada hemen hepsinde cemaatler var bu cemaatlerde bir sürü çirkin olay var ama sırf cemaat zarar görmesin diye üstünü örtüyorlar ve susuyorlar. Biz İslam evrenseldir diyoruz bu adamların yaptıkları gibi "günah-sevap" arası bir şey değildir. İşin felsefesine inmek gerekir ve doğruluktan asla şaşmamak gerekir. Hiç kimseyi kayırmadan yanlış yapmakta olana bunu ifade etmek gerekir. İslam dini bu cemaatlerin tekelinde değil ve onu koruyacak olanlarda onlar değil. O dinin sahibi onu korur.

Sizin din düşmanı olduğunuzu hiç düşünmedim. Ama hocayı neden bu kadar savunma gereği duyduğunuzu anlamadım.İnanın bende bu tür cemaatleri gördüm. Gördüklerimden tiksindim. Kadınların efendi dedikleri zatlara karşı duydukları hayranlık sebebiyle nasıl kikirdeşdiklerini gördüm. Erkeklerin efendilerinin huzurunda oturamadıklarını da gördüm. Bunları gördüm ve ben Resullullahın da nasıl bir insan olduğunu biliyorum. Bir topluluğun içinde otuturken asla onlardan yükseğe çıkmaz ve onu tanımayanlar kendisini seçemezlerdi... Ömer Hayyam çok güzel söylemiş... "Dilin selavat getirir durur da, Mustafa (sav)'nın temizliğinden ne haber..."

Birde cemaat olmayan yok olur gider demiş arkadaşımız, cemaat olmayan değil arkadaşım "MİLLET OLMAYI BİLMEYEN YOK OLUR GİDER" Bu cemaat olma düşkünlükleriniz bu toplumu böyle bin parçaya böldü.

sardunyam eğer hatırlarsan dini konular bölümündede bu konu uzunca tartışılmıştı.eğer okuduysan nasıl biri olduğumu anlamışsındır.kaç kişi cemaatsiz olmaz dedi ama ben olur dedim.çok sayfalarca tartıştık bu konuyu.

şimdi bende bu cemaatteki sapıklıkların ne derece olduklarını biliyorum.hepsini sana sıralayabiliri.ama gerek yok.ben burada hocayı övmedim.sadece yaptığım şey medyanın ne kadar yalancı olduğunu vurgulamak.ve şuda varki onlar bu konulara dikkat edecek kadar dikkatliler ondan böle bişey olamaz dedim.medyanın palavraları yani.

yanlış anlanmaktan çok korkarım.ve korktuğum başımada geldi.sardunyam ister inannın ister inanmayın ama benim bu topluluklarla uzaktan yakından hiç bi alakam yok.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

.

.

.

Bakara 123 Ve bir günden sakının ki, o günde hiç kimse başkası namına bir şey ödeyemez, kimseden fidye kabul edilmez, hiç kimseye şefaat fayda vermez. Onlar hiçbir yardım da görmezler.

yanlış anlamak sizlerin huyunda mı var bilemiyorum ben deprem cezadır demedim sadece insanlar ölür ama niyetlerine göre dirilirler hadisini aktardım aktarmış olduğun ayetleri tabiki kabul ediyoruz lakin ne anlatmak istediğin açık değil karmaşık duygular içinde olmalısın

Bu tip ******** korumak adına yüce dinmizi kullanmayın.

Heleki hadislere falan hiç başvurmayın....

Allah buna rıza göstermez....

sizi kimse korumuyor galiba bu arada kime başvurup kime vurmayacağımızı biz biliriz ogüzel! fikrini kendine sakla

buraks kardeşime katılıyorum :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Halil

Yanlış anlamakta insana mahsus bazen yanlış anlayabiliyoruz, siz sanırım hiç yanlış anlamıyorsunuz(!)

Ayetleri iyi okuduysanız ne demek istediğimi anlarsınız. Nasılda hocanın yaptıklarıyla örtüşüyor.

Marcusun ya da benim koruyucuya ihtiyacımız yok bize Allah yeter ama birilerine yetmiyor anlaşılan ki koruma ve savunma gereği duyuyorlar. Sizin mantığınızla düşünürsek eğer hocanın başına gelenlerde Allah'ın cezası olmalı değil mi? :)

Ve sevgili selef inanın sizi anlamaya çalışıyorum. Biraz duygusal yaklaşmışsınız ve hocanın da haksızlığa uğradığını düşünmüşsünüz.

Ünlü bir söz aklıma geldi. Düşünüre Kader nedir demişler, karakterdir demiş. :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Halil

Yanlış anlamakta insana mahsus bazen yanlış anlayabiliyoruz, siz sanırım hiç yanlış anlamıyorsunuz(!)

Ayetleri iyi okuduysanız ne demek istediğimi anlarsınız. Nasılda hocanın yaptıklarıyla örtüşüyor.

Marcusun ya da benim koruyucuya ihtiyacımız yok bize Allah yeter ama birilerine yetmiyor anlaşılan ki koruma ve savunma gereği duyuyorlar. Sizin mantığınızla düşünürsek eğer hocanın başına gelenlerde Allah'ın cezası olmalı değil mi? :)

Ve sevgili selef inanın sizi anlamaya çalışıyorum. Biraz duygusal yaklaşmışsınız ve hocanın da haksızlığa uğradığını düşünmüşsünüz.

Ünlü bir söz aklıma geldi. Düşünüre Kader nedir demişler, karakterdir demiş. :clover:

polemik yapmaya gerek yok tabiki herkesin yanlışanlama durumları olabilir ve kimse süt gibi değildir

lakin hocanın yaptıkları ile örtüşüyor dediğinize göre hocayı tanıyor olmanız gerek sorum şu hocayı ne kadar tanıyorsunuz eğerki hocayı tanıyorsanız isnat edilen fiillere böylesine yanlış anlam yüklemezdiniz (yanlış anlamdaki kastım haşa ayetler değildir medyada estirilen havadır)

ikincisi marcusa ben lafının karşılığını verdim koruyucusu Allah(C.C.) olanın sırtı yere gelmez..

ve sonolarak üçüncüsü suşlamayıı yapan kişiye inandınız ama savunmasını yapan hocama hala inanmamakta diretiyorsunuz sizce bu bir çelişki değil mi? bence maksadınızın bağcı olduğu izlenimi veriyorsunuz

hayırlı kandiller..

---RAZINA BİLLAHİ RABBA VEBİL İSLÂMİ DİNA VEBİ MUHAMMEDİN SALLÂLLAHU TEALÂ ALEYHİ VESELLEM RASULEN VE NEBİYYA-----

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ikincisi marcusa ben lafının karşılığını verdim koruyucusu Allah(C.C.) olanın sırtı yere gelmez..

Ne karşılığı verdin ? :D Allaha ve beygamberine biat etmenin yolu bu ********** geçiyor.?

Ben hafızama kazınan bir düşünceni göremedim henüz.Haaa ama dur şimdi hatırladım....

Beni Allah katında mahkum ettin.. :D Sen Allahı bil ve yanlızca ona inan.Gerisinide düşünme,

Bir model oluştu bu ülkede.Kendisini haşa peygamber yerine koyuyorlar.Bunların tek bir amacı

var siz bu amacın farkına varmadınızmı??? :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

polemik yapmaya gerek yok tabiki herkesin yanlışanlama durumları olabilir ve kimse süt gibi değildir

lakin hocanın yaptıkları ile örtüşüyor dediğinize göre hocayı tanıyor olmanız gerek sorum şu hocayı ne kadar tanıyorsunuz eğerki hocayı tanıyorsanız isnat edilen fiillere böylesine yanlış anlam yüklemezdiniz (yanlış anlamdaki kastım haşa ayetler değildir medyada estirilen havadır)

ve sonolarak üçüncüsü suşlamayıı yapan kişiye inandınız ama savunmasını yapan hocama hala inanmamakta diretiyorsunuz sizce bu bir çelişki değil mi? bence maksadınızın bağcı olduğu izlenimi veriyorsunuz

hayırlı kandiller..

---RAZINA BİLLAHİ RABBA VEBİL İSLÂMİ DİNA VEBİ MUHAMMEDİN SALLÂLLAHU TEALÂ ALEYHİ VESELLEM RASULEN VE NEBİYYA-----

Önce sizede hayırlı kandiller diliyorum

hocama dediğinize göre kendisini öncü seçmişsiniz demek ki... o yüzden asla objektif olamazsınız. medyanın her söylediğine inanmadık, inanmayacağız da ama hocanızın analizini yapmak için konuşmalarını dinlemek kafi geliyor.

bizlerle sizlerin arasında ki en önemli fark biz kimseye bel bağlamıyoruz, size polemik gibi gelebilir ama bize Resul yetiyor. geri kalan hacı hoca takımı sizin gibi bizim gibi sıradan insanlar oldukları için koşulsuz onların ardından gitmek bizim aklımıza uygun değil. ama siz gidersiniz o sizin bileceğiniz iş. bir gün hayal kırıklığına uğramayı göze almalısınız ama...

hocanın savunması suçundan daha gülünç. bugün bir radyoda yeni incilerini dinledim. "nereye gittiğiniz değil, ne için gittiğiniz önemli dedi. :) acaba ne için gitmişlerdi maltaya...

aslında benim için nereye gittiğinin hiç önemi yok, isteyen istediği yere gidebilir. ama buna günah anlamı yükleyip cemaatini yasaklarken kendisi bu günaha :excl: girmeye (hoca olmasına rağmen) cesaret edebiliyor sanırım hocalığına güveniyor. bir de giydiği kıyafet için kimse Resulullahın giysisi ile alay edemez diye çok popülist bir laf etti. hocanın üstündeki kıyafet Resulun kıyafeti mi? kendilerini ne yerine koyduklarını siz düşünün artık... bunlara bizim karnımız tok ihtiyacı olan inansın...

selamlar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Adrenalin'e katılıyorum...Şişli'den toygar ve arkadaşı tonguç'un ne kadar jetsikiy'e binme hakkı varsa çarşambadan cübbeli ahmet hoca ile cübbesiz mürit mehmetin de o kadar hakkı vardır...

Fakat sardunyam'ın da dediği gibi başkalarına farklı nasihatlar verip kendisi başka türlü yaşıyor ise bu bir ahlak sorunudur. Fakat burada ahlak polisliğine sorunmayı da ben pek doğru bulmuyorum. Mesele insanımıza yanlış adamların peşinden koşmamayı öğretmektir...

Bu hususta yeni bir açılım da getirmek isterim, İş madem bazı insanlar dini kullanıyor o takdirde hadi dini yaşamı ortadan kaldıralım ya da toplumdan soyutlayalım gibi bir mantık olmamalı. Yıllardır böyle yapıldı fakat bu harekat tarzı malesef din şarlatanlarını çoğaltmaktan başka hiçbirşeye yaramadı. Bence iş isteyen insanımıza dinle ilgili yanlış yönelimlere düşmeyecek kadar bilgi vermektir...Bilen insan şarlatanların oyuncağı olmaz. En büyük korkumuz arzu eden kimselere din eğitimi vermek meselesi olmamalı, en büyük korkumuz din eğitimi arzu eden kişilere bu eğitimi vermemek ve böylece bilinçsiz şarlatanların eline bu insanlarımızı terketmek olmalıdır, ne gelirse cehaletten gelir, değil midir ki en hakiki mürşit ilim ?

Bu arada bir hususu dikkat çekmek isterim, her gece eş değiştiren ve bu hususu tüm ülkeye alenen teşhir eden kişiler varken cübbelinin jetsiki macerası ahlak polisliği için değerli bir malzeme değildir. İrtica hortlağı için de ben yeterince iyi bir malzeme olmadığı kanaatindeyim. Fakat şunu sorgulamamız şarttır biz insanımız eğitmezsek daha çok cübbeli daha çok paltolonlu şarlatan çıkar. Yineliyorum iş bütün halinde dini yaşamı kıstlama böylece cübbelileri önleme girişimi değildir, bir böyle tavır yalnızca şarlatanlara daha çok taraftar topluyor, iş insanımız din hususunda bilgilendirmektir...

bozan

Bu hususa son olarak şunu ilave etmek istiyorum, sevgili sardunyam haklıdır ve artık bu meseleyi çok uzatmamak taraftarıyım ; cübbe düşmüştür hepsi bu...

bozan

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

17389.jpg

ÖZRÜ KABAHATİNDEN BÜYÜK

Jet-skili fotoğraflarıyla bir anda gündeme oturan İsmailağa Cemaati'nin önde gelen isilerinden olan Cübbeli oca lakaplı Cübbeli Ahmet Hoca öyle şeyler söyledi ki...

* Tartışılan tatil fotoğraflarınızı basına veren Mehmet Sağlamer'le nereden tanışıyorsunuz?

- 15 senedir sohbetlerime gelirmiş ama yakınıma girmesi 28 Şubat sürecinde oldu. 28 Şubat'la cami vaazlarım iptal olunca, mescidime çekildim. Ev sohbetleri de tertip edildi. Ev dediysem, beş kat bina; her katta hoparlör, bin kişi dinliyor. Sağlamer de apartmanında sohbet tertip edenlerden. Bir süre sonra bana "Türkiye'de hiçbir yere vaaza gidemiyorsun. Avrupa'da konferanslara götüreyim. Bürokratik işlemleri hallederim, masraflarını karşılarım" dedi. Zamanla yüzlerce konferans teklifi geliyor. Menfaati olmadan bu kadar masraf yapmasından şüphelendim ama 'zengindir' deyip geçtim. İki yıl sürdü bu durum.

* Fotoğraflar cemaatinize anlattıklarınızla ters değil mi?

- Ben bir tezat görmüyorum. İslam'a uygun şekilde yüzmeye karşı değilim. Avret yerlerimi açmam, avret yerleri açık olana da bakmam. Arkamızdaki kadının sırtı açıkmış. Oraya uzağız biz. Şehvetle bakmak, halvet haramdır. Kürsüden de bunu söylüyorum. Yüzdüğümüz yer plaja 100 kilometre uzakta. Biri kızımdı, diğeri de Mehmet'in kızıydı ve yaşları küçüktü.

* Ama mayoluydular?..

- Kızım haşema giymişti, ayrıca kızımla yüzmemde sakınca yok. Mehmet'in kızı mayolu olabilir, hatırlamıyorum. Yabancı kadınla veya buluğa ermiş kızlarla yüzmüyorum ki! İkisi de 10 yaşlarında filan. Mehmet'in kızını üç yaşından beri tanırım.

'EVET HATA YAPTIM'

* Yaşları küçük de olsa, fotoğraftaki tablo cevaz verdiğiniz bir şey mi?

- Hayır değil. Kızlar yedi yaşını geçti mi kendimizi sakınıyoruz. El bile öptürmüyoruz. Şimdi 11, 12 yaşındaki kızımı bile öpmüyorum. :bilgi

* Usule aykırı davrandınız...

- Yaptığım yanlış, doğruymuş gibi fetva veremem. Çocuğum yaşında gördüğüm için yüzdüm ve dinen buluğ çağına ermediklerinden haram değil. Yani fıkha göre yanlış yapmadım, Mahmut Efendi'nin ekolüne göre yanlış yaptım. Kız kardeşimin, teyzemin başı açıktır. Diyecekler ki, "Vay, kardeşi açıkmış!" Hanımım açıksa beni eleştirebilirsin, çünkü şeriat beni hanımımdan, kızımdan sorumlu tutar.

İlahiyatçılar ne diyor?

* Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Köse: "Aklı selim sahibi olan her insan çocuğunu her zaman, sever de, öper de, kucaklar da. Böyle bir şey yok. Tarihte Peygamberimiz'de de böyle bir şey görülmemiş. O yüzden bu tür düşünceleri hiç kimse İslamiyet'e mal edemez. İslamiyet'te insanın kendi kızından sakınmasını gerektirecek bir yasak yok. Aksi düşünce, insana potansiyel sapkın bir varlık olarak bakmayı gerektirir ki bu İslam'da yok. İslamiyette cinselliğe tamamen reddedilmesi gereken değil, kontrol edilmesi gereken bir olgu olarak bakılır."

Kaynak:www.sabah.com.tr

Ne güzel özür dilemiş hocamız. Özür dilemesinide iyi beceriyor,gördüğünüz gibi...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

basınımız hocayı Allah tan bi bayanla el ele tutuşurken görüntüleseler dünyayı ayağa kaldıracaktı. buna teyağından kıl cekmek derler. bula bula hocada bu kadar hata buldularsa diyecek sözüm yok.

basında bu forumdaki bazı vatandaşlar gibi gibi şort ile haşemayı ayırt edemiyorsa diyeceğim yok. kücük kız ile resit bayanı ayırt edemeyen basınımızı kutlamak istiyorum.

küçük kızdan sanki 25-30 yaşındaki genc biri gibi lanse edilmesi üzücü.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

medyayı suçlayan arkadaşlara sormak lazım şimdi bu sözler kendi sözleri değilmi?

beni en çok rahatsız eden 7-8 yaşındaki kendi çocuklarını bile sakıncalı görebilmeleri. bu nasıl bir ahlaktır insanın çocuğu her yaşta çocuktur 30 lu yaşlarımı geçmiş bir insan olarak babama sarılırım, amcama bile sarılırım normal insanlar için bu durum olağandır olağan olmayan kendi çocuğunu bile namahrem görmektir. anne babaların gözünde çocuklar hiç büyümez.

bir kere bizim peygamberimiz yetim kızların bile başını okşarmış, kızı Fatma (a.s)yı çok severmiş ve O peygamberin böyle bir tutum sergilediği görülmüş şey değil. bunlar hangi İslamı yaşadıklarını sanıyorlar.!

aklından şehvet çıkmayan insanların bunları düşünmesi normal galiba. :)

seyrekler paylaşımın için teşekkürler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

medyayı suçlayan arkadaşlara sormak lazım şimdi bu sözler kendi sözleri değilmi?

beni en çok rahatsız eden 7-8 yaşındaki kendi çocuklarını bile sakıncalı görebilmeleri. bu nasıl bir ahlaktır insanın çocuğu her yaşta çocuktur 30 lu yaşlarımı geçmiş bir insan olarak babama sarılırım, amcama bile sarılırım normal insanlar için bu durum olağandır olağan olmayan kendi çocuğunu bile namahrem görmektir. anne babaların gözünde çocuklar hiç büyümez.

bir kere bizim peygamberimiz yetim kızların bile başını okşarmış, kızı Fatma (a.s)yı çok severmiş ve O peygamberin böyle bir tutum sergilediği görülmüş şey değil. bunlar hangi İslamı yaşadıklarını sanıyorlar.!

aklından şehvet çıkmayan insanların bunları düşünmesi normal galiba. :)

seyrekler paylaşımın için teşekkürler.

kendi sözlerini bilmek istiyorsan sardunyam sitesini acarsın 2 tane videosu var show tv deki konuşması ve daha önceki yalanlara ve iftiralara karşı savunması onları izlersin yorumunu öyle yaparsın. ama kendini şartlandırmışsın cünkü daha öncede bakma geregi duymadıgını yazmıştın. ama tek taraflı dinleyip yazman doğrumu?

ayrıca bu suclamalar hocayı ipe götürmeye yeterlimi?

elde tutulur bir suclamamı?

mesela iranlı turistler ülkelerinde kapanırlar Türkiye'ye geldiklerinde açılır sacılırlar ama hoca ve eşi binlerce km uzakta iken bile bu konuma gelmemiş burada nasılsa orada da aynı giyinmişler.

ilk başta yazdığım videoları izlerseniz arenada sözlerin nasıl nerede monte edildiğini görebilirsiniz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hadi ordan.

Çıkacak zatın biri. "yedi yaşından sonra kız çocuklarından uzak durulur " diyecek.

Buna gerekçe olarak insanın kendi kızı bile olsa 7 yaşından sonra öperse, aklına kötü şeyler gelebilir diyecek.

Bu adama önce sorarlar sen insan mısın yoksa ****** mısın diye.

Bir kişi 11 yaşındaki kendi kız çocuğunu, aklıma kötü şeyler gelir diye öpmeye çekiniyorsa ( ensest vs) . Ve bunu islamın emri olduğu vaazını veriyorsa. Burada söylenebilecek bilecek olan şey o adam sapıktır. Ve kendi sapıklığı islamiyete mal etmeye çalışıyordur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.