Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Bakabilecekmisiniz ?

haksöz

Önerilen İletiler

islam'da Zorlama Yoktur,

Yaptirim Mekanizmasi Vardir

Hmmmmm, ne kadar da zorlasanız yaptırım zorlamadır.

Muhammed'in düzeninin korunması durumudur. Kuran'da Muhammed'in, kendisine ve Allah'a inanmayı gerektiren zorlamaları (sizin tabirinizle yaptırımları) vardır. Bu inanca baş kaldıran kisi ise Muhammed tarafından tehdit edilir ve kişi Allah'a ve Muhammed'e uymaya zorunlu kılınır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 84
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

karıncanın agustos bocegıne baktıgı gıbı tabıkıde :):)

dur bunu sana soyle bır ornekle anlatayım dıyelımkı senın aılenden bırını bırı haksız bır sekılde olduruyor ve elektrıklı sandalyaya mahkum edılıyor olduren ve bunu ızlemeye hakkın var senın sen annenı olduren adamın olumunu nasıl ızlersen bende oyle ızlerım soruna cevap bu

bır dıgerı ıse sen nasıl ırak savasını ızlıyorsan bugun bende oyle ızlerım ve bır dıgerı

madem kurtulus ıstıyorsun vıcdan yapıyorsun ozaman sende doldur yuregını ınancla ozaman samımıyetı kendınde ararsın belkı sordugun gıbı ''hıcmı sızlamayacak'' senın boyle bır ınancın yok ozaman boyle bırsey sana problemde olmamalı

saygılar

:clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

karıncanın agustos bocegıne baktıgı gıbı tabıkıde :):)

dur bunu sana soyle bır ornekle anlatayım dıyelımkı senın aılenden bırını bırı haksız bır sekılde olduruyor ve elektrıklı sandalyaya mahkum edılıyor olduren ve bunu ızlemeye hakkın var senın sen annenı olduren adamın olumunu nasıl ızlersen bende oyle ızlerım soruna cevap bu

bır dıgerı ıse sen nasıl ırak savasını ızlıyorsan bugun bende oyle ızlerım ve bır dıgerı

madem kurtulus ıstıyorsun vıcdan yapıyorsun ozaman sende doldur yuregını ınancla ozaman samımıyetı kendınde ararsın belkı sordugun gıbı ''hıcmı sızlamayacak'' senın boyle bır ınancın yok ozaman boyle bırsey sana problemde olmamalı

saygılar

Kurtulmak istediğimi nerden çıkardın. Siz nasıl insanlarısnız anlamak mümkün değil.Ben cehenneme gitmek istiyorum kardeşim niye zorla beni cennete ikna etmek istiyorsun ki ?

Yüz kere söyledik ama hala islamla alakası olmayan hikayeleri anlatıyorsunuz. Dünyada başklarına kötülük yapanlar değil allaha inanmayanlar cehenneme gidecek. Cehennemlik insanların tek suçu allaha ,ayetlerine inanmamak. İkide bir zırt pırt bu şunu öldürürse ,o buna şöyle haksızlık yaparsa şeklinde duygu sömürüyle insanları kandırarak cehennemin avukatlığını yapmayın. Dolayısıyla verdiğin örneğin benim sorumla alakası yok.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kurtulmak istediğimi nerden çıkardın. Siz nasıl insanlarısnız anlamak mümkün değil.Ben cehenneme gitmek istiyorum kardeşim niye zorla beni cennete ikna etmek istiyorsun ki ?

Yüz kere söyledik ama hala islamla alakası olmayan hikayeleri anlatıyorsunuz. Dünyada başklarına kötülük yapanlar değil allaha inanmayanlar cehenneme gidecek. Cehennemlik insanların tek suçu allaha ,ayetlerine inanmamak. İkide bir zırt pırt bu şunu öldürürse ,o buna şöyle haksızlık yaparsa şeklinde duygu sömürüyle insanları kandırarak cehennemin avukatlığını yapmayın. Dolayısıyla verdiğin örneğin benim sorumla alakası yok.

sanırım hiç Kuran okumamışsınız katakuta ne demek kötülük yapanlar cehenneme gitmeyecek siz neye göre kime göre hüküm verebiliosunuz burda şuan buraya Allah'a iman dışında kötülük ve zulüm edenlerle cehennemin doldurulacağını anlatan bir sürü ayet koyabilim.saçmalamanın anlamı yok

kim duygu sömürüsü yapıo annamadım .duygu sömürüsü dediğin şey nedir siz duygusuzsanız biz neyapalım...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

islamda zorlama yok kardes kafana gore :):D:lol:

ben sana allahın indinde din islamdır desem olayı kapatmış olurmuyum ;)

sanırım hiç Kuran okumamışsınız katakuta ne demek kötülük yapanlar cehenneme gitmeyecek siz neye göre kime göre hüküm verebiliosunuz burda şuan buraya Allah'a iman dışında kötülük ve zulüm edenlerle cehennemin doldurulacağını anlatan bir sürü ayet koyabilim.saçmalamanın anlamı yok

kim duygu sömürüsü yapıo annamadım .duygu sömürüsü dediğin şey nedir siz duygusuzsanız biz neyapalım...

oyle anlatılmaz kardes pazarlık lazım hz alıden soyle de sen

eger sızın dedıgınız gıbıyse benım kaybedecek bır seyım yok,ama benım dedıgım gıbıyse vay halınıze ;)

ama bırsey daha soracaktım unuttum pardon

madem dunyadakı gıbı degıl neden dunyadakı gıbı soruyorsunuz ozaman demekkı orda bıraz daha farklı olaylar buna neden ınandınız pekı?buna sızı ınandıran neydı kı?cok merak ettım bu konuyu sımdı sızmı bagdastırdınız yoksa bız mı?nekadar garıp ya sen kalk gunahı avucla sonrada ınsanları sucla allahalla :lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Eskiden bir kung-fu dizisi vardı. 'Hocam' diye başlayan sorulara bir türlü bağ kuramadığımız ilginç yanıtlar verilirdi kör kung-fu ustası tarafından. Burada verilen yanıtlar o kung-fu ustasının verdiği yanıtları aratacak cinsten ama, biz kalın kafalılığımıza verelim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Eskiden bir kung-fu dizisi vardı. 'Hocam' diye başlayan sorulara bir türlü bağ kuramadığımız ilginç yanıtlar verilirdi kör kung-fu ustası tarafından. Burada verilen yanıtlar o kung-fu ustasının verdiği yanıtları aratacak cinsten ama, biz kalın kafalılığımıza verelim.

birde eskiden voltran die bi çizgifilm vardı savaşırken saldırırken birleşen 7 aslan voltron ı oluşturuyolardı daha bi güçlü oluyolardı .....sanırım anlaşılmıştır :lol::D;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet ayetleri koyun bakalım kimin saçmaladığı belli olsun. Hatta dahada beterini söyliyeyiym. İyilik yapanlar cehenmeme,kötülük yapanlar ise cennete gidecek kurana göre.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hakkaten bi de transformers çıktı oğlanın ergenlik sorunları var, kız da sporcularla çıkıyor. Oğlana babası bi hurda araba alıyo, o da transformersmiş aslında iyi mi...

Sonra şimdi konumuzla ne alakası varsa bilmem, transformersler birden dünyaya saldırıyor. Sonra ne oluyordu?... Ha, tabii iyiler her zaman kazanır.

Göçmen kızı, çok hoşsun, bir de kalkıp özür dilemişsin. Ne demek, ben özür dilerim. Ciddiye almayacağından emindim. Yine de almamışsındır, geyiği farketmedim deme şimdi...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet ayetleri koyun bakalım kimin saçmaladığı belli olsun. Hatta dahada beterini söyliyeyiym. İyilik yapanlar cehenmeme,kötülük yapanlar ise cennete gidecek kurana göre.

kimlermiş o iyilik yaparak cehenneme girecekler,kötülük yaparak cennete girecekler... biz bulamıyoruz sayın katakuta.. buyrun siz yardımcı olun ayetler konusunda... anlayalım bizde nedir sizdeki bu öfke..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.