Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Ahmet ÜMİT

elmu

Önerilen İletiler

• 3 ay sonra...
Ben Ahmet Ümit kitaplarını zevkle okuyan biriyim. Şuan Kavim'i bitirmek üzereyim. Kitaplarını okuyanlar varsa hakkında konuşalım...

ben google dan ararken buldum bende kavim i okuyucam ama şey kafama karıştı tv de gösterilen karanlıkta koşanlar diye bi dizi vardı uğur yücel in oynadığı ordada isimler nevzat ali ve zeynep ti aynı hikayemi diye sormak istedim...msn falan varsa daha ayrıntılı sorabilirim...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
  • 1 ay sonra...
  • 1 ay sonra...

Ahmet Ümit, meslek icabı tanıştığım yazarlardan birisi :) tabii bunun avantajlarından birisi de bendeki bütün kitaplarının imzalı olması... Ahmet Ümit'in kitaplarından Kar Kokusu'nu okudum şu anda da Kukla'yı okuyorum. Bunların yanısıra okunmak üzere bekleyen Patasana ve Beyoğlu Rapsodisi var.

Benim şahsi düşüncem, bu zamana kadar polisiye alanında eserler vermiş yazarlarımızın sadece polisiye yazmadığı başka türlerde eserlere de yer verdiği göz önünde tutulursa bu alanda uzmanlaşmış tek yazarımız Ahmet Ümit... Ve o bu işi iyi yapıyor...

Mehmet Selçuk arkadaşımızın sormuş, Karanlıkta Koşanlar isimli dizi ile Ahmet Ümit'in bir ilişkisi var mı diye... Bu dizi Ahmet Ümit'in Şeytan Ayrıntıda Gizlidir isimli eserinden senaryolaştırılmıştır. Andaç Haznedaroğlu tarafından yönetilen ve Perihan Svaş ve Yiğit Özşener'in rol aldığı Çalınan Ceset isimli film de Ahmet Ümit romanından bir uyarlamadır. Ayrıca geçtiğimiz şubat ayının sonlarına doğru sinemalarda yer alan Sis ve Gece de Ahmet Ümit'in romanından sinemaya uyarlanmış bir filmdir ve filmin seti ile ilgili düşüncesini de "aynen hayal ettiğim gibi olmuş" şeklinde dile getirmiştir. Ek olarak şu sıralar, Deccal isimli yeni bir dizi senaryonun hazırlıkları içinde olduğunu da bizzat kendisinden öğrenmiş bulunmaktayım ee madem bunu da sizlerle paylaşmış olayım... Bu arada Kukla isimli romanının da film hakları Plato tarafından satın alınmış...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Ahmet Ümit zevkle okuduğum yazarlardandır. Okumanın ötesinde bir anda bir yerlere gelen biri değil. Hakkıyla bu mevkiye geldiğine inanıyorum. Belli bir okuyucu fanatiği olduğuna inanıyorum. Ama yıllarca yazdı 15 kitap duyan olmadı. sadece polisiye meraklıları dışında. Aşk köpekliktir dediği an kıyamet koptu bence

Başarıları daim olsun. İyi bir senarist ayrıca

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.