Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

MEDYANIN BİZE GÖSTERMEDİKLERİ..!

suheda

Önerilen İletiler

Gayet mutlu şekilde ellerini sıktığı vatan haini yaratıkların o ellerle bu ülkede nice insanların canına kıydıklarını bilmiyormu?yoksa yaptıkları için onları tebrikmi ediyor işte bu zihniyette ki insanlar kalkıp vatan millet sevgisinden dem vurmazlarmı çıldırmamak elde değil yazıklar olsun.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dogu perincek nazarında kimler var daha O elleri sıkan tokalaşan..

Ve HAla bu Ülkede siyaset ve yazarlık gazetecilik yapan..

Demokrasi bu olsa gerek siyaset yapmalarına engel teşkil etmiyor..

Şüheda yüreğine sağlık..

Bu fethullah Gülen'i dillerine dolayanlar neden bu Topici görmezden gelip düşüncelerin kaleme almıyor şaşiriyorum..

Bir sarmaşik gibi sarmiş dolamiş yurdum topragını hain eller bilekler dörtbir yandan çepeçevre..

Ama bazı bakarkörler nedense görmezden gelir..

Ve kendi ideolijik hesaplarıpeşinde karalamalara devam ederler..

Mühim olan adiL olup tüm hainlere aynı çerçevede degerlendirmeye almak bir hakim gibi tarafsızca..

Ama Forumda görüyorum ki taşima suyla değirmen dördünmeye çalişan çağimiz JAn dartanyanlar oldukça fazla..

Yineliyorum Resimler için Tşk Şühede..

SAyGıLAr...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu ünlü bir resimdir, 1989 yılında Perinçek'İn Apo ile görüştüğü zaman çekilen bir resim.

Doğu Perinçek, siyasal olarak söyledikleri ve yaptıklarını sevmediğim bir liderdir.

Ancak PKK'lı gibi sunmak sanırım haksızlık olur.

zira Perinçek APO ile 2000 e doğru dergisinin yayın yönetmeni olarak görüşmüştür.

Diğer görüşen gazetecilerdebn ünlü olanları: Güneri Cıvaoğlu, Fatih Altaylı, Hasan Cemal, Mehmet Ali Birand, Cengiz Çandar, güneri civaoğlu. birand ve altaylının görüşmeleri röportaj olarak tvlerde de yayınlanmıştır.

basında yer alan diğer bir görüşmede Dönemin MİT müsteşarıyladır.

Mehmed Ali Birand'ın röportajı 32, günde de yayınlanmıştı.

Kısacası o dönem Apo ile kamplarında görüşmeyen ve röportaj yapmayan gazeteci yok gibiydi.

hatta Mehmet Ali Birand, Apo röportajıyla 1988 Simavi vakfı gazetecilik ödülünü almıştı.

MİT müsteşarının görüşmesinide göz önüne alınca. Bu dönem devletin yeni harekete geçen PKK ' vazgeçirme turları olarak görebiliriz.

Tabi bu gün bize adı geçen gazetecilerin gidip Apo ile görüşmeleri inanılmaz gelebilri ama. O yıllarda bunu yapmayan gazeteci yoktu.

Dolayısıyla, bu dönemde yapılan görüşmeleri PKK ya destek ya da işbirliği olarak görürsek, Mit Müsteşarı, ve bütün ünlü gazetecileri PKK'lı yaparız.

15 yıl süren terörle mücadelenin arifesiydi bu dönem.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

apo ***** görüşme yapma,röpörtaj yapmak onların reklamını yapmak içindir..ayrıca o **** dağ eşkiyalarının ellerini sıkmak neyin nesi..vatn hainleriyle tokalaşmanın göstergesi nedir..tabii ki vatan hainliği...

d. perinçek dünün pkk lısı idi güya bugün ulusalcılık yapmaya çalışarak(!)_bu ulusalcı lafına da gıcık oluyorum;milliyetçilik vardı şimdi bu çıktı_aslında bu fotoğraflardan da anlaşıldığı üzere neyin ulusalcılığını(kahretsin..yine kullandım bu kelimeyi)yaptığıda belli olmaktadır..dünün pkk lısı bugün de pkk lıdır...can çıkar huy çıkmaz

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bi gazeteci gider kim olursa olsun roportaj yapabilir bunda bir sakınca yoktur fakat bunu yaparken tarafsız ve kendi yorumlarını eklemeden yapması lazım m.ali birand gibi ağzının suyu akarak katilin en önde gidenini kahraman gibi tasvirlemez okuyunuz apo ve pkk kitabını,fakat siyasi bir partinin lideri hangi kesimden olursa olsun gidip bu insanları ziyaret ediyorsa ve elini gayet mutlu bir ifade ile sıkıyorsa bu bambaşka bir konudur çünkü sadece kendi adına gitmiyor oraya temsil ettiği seçmenleri adınada gidiyor bu yüzdendir ki konuştuğu her söz yaptığı her hareket sadece kendine bağımsız bir davranış olmadığından çok daha dikkatli olması lazım diye düşünüyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

BU fotoğrafın çekildiği dönem Özal'ın Apo için "gelsin görüşelim, masada kan dökülmeden çözelim şu işi" dediği bir dönem. Bu ülkede Özal'ın "federasyon" tartışmaları yaptığı bir dönem. ve deminde söylediğim gibi o dönem Apo ile görüşmeyen yoktu.

Perinçek siyasi parti lideri olarak değil, 2000'e doğru dergisinin yayın yönetmeni olarak yapmıştı görüşmeyi. 1. MİT raporunu açıklayan dergi

Dolayısıyla o dönemde yapılan görüşmelerden görüşenler PKK 'lı sonucu çıkartmak, görüşen herkese büyük haksızlıktır. Mit müsteşarıda mı PKK lı.

Bir başıbozuk isyan edince, önce aracılar gider gelir, gerekli mesajlar iletilir. Ondan sonra isyan devam ederse, kılıçlar çekilir. 1000 yıllık devlet geleneğidir bu.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Amerikalı bir dostum, İP'si lideri sayın Perinçek'in son günlerdeki Peygamber aşkını ve maodan Hz Muhammede dönen yapısı hakkındaki taaccüplerini bildirdi. ben kendisine ''Doğrusu hiç şaşırmadım, zira dönecek daha çok köşe var''dedim.. Öyle ya bir yanı Tedhiş örgütü bir yanı devletçi olan, bir zamanlar burjuva dini dediği kemalizme sonraları Tanrı buyruğu gibi yaklaşan bir zihniyetten ben artık herşeyi beklerim. Durun bir de tahminde bulunayım çok değil 2 yıl sonra Doğu abi gider de Fethullah hocaya biat edebilir, ne dersiniz ?

Mesele budur bundan sonraki vetirede Ulusalcı takımın gideceği bir adres daha kalmıştır Din.. Zira Milliyetçiliği, Atatürk'ü, devletçiliği, halkçılığı velhasıl hertürlü düşünceyi mündemiç bir harekete biraz da din sosu koyulduğu zaman artık tadından yenmez hale gelir..

Böylece son 5 yıldır ulusalcılık adına, milliyetçiğin, vatanseverliğin, atatürkçülüğün ve halkçılığın içine boşaltan bu adamlar bir de dinin içini boşaltır çok mu ?

Ulusalcılar yüzünden miliyetçilikten, vatanseverlikten, atatürkçülükten ve devletten soğuyan halk böylece dinden de iyice soğur.. EEE geriye amerikan filim, efsane, fast fut ve boş yaşam idealleri kalır . yani bu milletin de içi tamamen boşalır, şayet öyle olursa da hiç şaşırmam..

Ulusalcılar sizin haberiniz yok siz daha devrimci sol iken biz zamanla sizi devletçi yaparlar demiştik, şimdi oldunuz, zamanla sizi dinci de yapacaklar işaretler belirmeye başlandı, en iyisi hiç vakit kaybetmeden bir ilmihal alıp okumaya başlayın, bu arada elifbayı da unutmayın...Yeni döneme hazır ve hızlı girmiş olursunuz...

bozan

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Amerikalı bir dostum, İP'si lideri sayın Perinçek'in son günlerdeki Peygamber aşkını ve maodan Hz Muhammede dönen yapısı hakkındaki taaccüplerini bildirdi. ben kendisine ''Doğrusu hiç şaşırmadım, zira dönecek daha çok köşe var''dedim.. Öyle ya bir yanı Tedhiş örgütü bir yanı devletçi olan, bir zamanlar burjuva dini dediği kemalizme sonraları Tanrı buyruğu gibi yaklaşan bir zihniyetten ben artık herşeyi beklerim. Durun bir de tahminde bulunayım çok değil 2 yıl sonra Doğu abi gider de Fethullah hocaya biat edebilir, ne dersiniz ?

Mesele budur bundan sonraki vetirede Ulusalcı takımın gideceği bir adres daha kalmıştır Din.. Zira Milliyetçiliği, Atatürk'ü, devletçiliği, halkçılığı velhasıl hertürlü düşünceyi mündemiç bir harekete biraz da din sosu koyulduğu zaman artık tadından yenmez hale gelir..

Böylece son 5 yıldır ulusalcılık adına, milliyetçiğin, vatanseverliğin, atatürkçülüğün ve halkçılığın içine boşaltan bu adamlar bir de dinin içini boşaltır çok mu ?

Ulusalcılar yüzünden miliyetçilikten, vatanseverlikten, atatürkçülükten ve devletten soğuyan halk böylece dinden de iyice soğur.. EEE geriye amerikan filim, efsane, fast fut ve boş yaşam idealleri kalır . yani bu milletin de içi tamamen boşalır, şayet öyle olursa da hiç şaşırmam..

Ulusalcılar sizin haberiniz yok siz daha devrimci sol iken biz zamanla sizi devletçi yaparlar demiştik, şimdi oldunuz, zamanla sizi dinci de yapacaklar işaretler belirmeye başlandı, en iyisi hiç vakit kaybetmeden bir ilmihal alıp okumaya başlayın, bu arada elifbayı da unutmayın...Yeni döneme hazır ve hızlı girmiş olursunuz...

bozan

Siz kendinzice bir masal tutturmuşsunuz devamını getirmekle meşgulsunuz. sözünüzün ardı sıra nereye gelmekte oltuğu belli ama uyanıklık yapacağım diye en azından zavallılaşmayın.Sizin burun kıvırdığınız

o devletçilik eşit eğitim veriyordu. O devletçilik sağlık hizmetlerinde ( belki emekli oldunuz benden sonrası tufan zihniyetinizdesiniz) bir ulusal çıkarı vardı insanların. Aslında çıkardan ziyade hakkı demeliyiz.

O sümkürdüğünüz devletçilik fabrikalar inşaa etti varolanı sonuna kadar satmayı planlamadı.

Forum kardeşlerinden biri bizi memleketi maoya ve rusyaya satmakla itham etmişti. Bu sanal yanılgı

aslında sağ partilerin nasılda insafsızca ülke değerlerini bir bir satılığa çıkarmasını baş aktörlerinden

biri olduğunun farkı olmadan zavallı bir düşüncenin ürünüydüler. Bu zavallılığın çetelesini sizin gibi

yaşını başını almış dalgacı mahmutlara borçluyuz biz. Hiciv ederken bütün ahlaki değerleri yerle bir

etmek sanırım savunduğunuz dünya görüşüyle birebir örtüşüyor.Ancak tarih ve vatan ve halk size

tarihsel bir misyon yüklüyordu. Siz hovardaca bu misyonu harcadınız ve harcatmaya devam ediyorsunuz.

Geriye dönüp baktığınızda bıraktığınız bu acı tablo yüreğinizi yakmıyorsa.İnsanlık adına sizden özür dilerim.

Yarattığınız bu gulyabaniyle yapacak çok işimiz vardı oysaki.Şimdi elimizi kırdınız.Kutlun olsun bencil

vatan ve millet hikayeleriniz......

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

asfaltçım sen ilk önce ne vatanı batırır , vatan millet düşmanları ne fikirler üretir hangi renge bürünür , kimler vatanseverdir onu akıl erdirde sonra gel sağdan soldan duyduğun 3-5 şeyi burda nazara ver..İşte peygamberimiz boşuna demiyor KÜFÜR TEK MİLLETTİDİR diye...Nasılda birleştiriyor onları dinsizlikleri , kökenlerinin farklı olması , seçilmişliğin verdiği üretken masalları..Bu adamın ne olduğunu nasıl bir matruşka olduğunu , kimlerin adamı olduğunu kimin düğmesi olduğunu çok iyi biliyoruz..İşte gerçek tufeyli bir örnek..Bu adam Türkiye'nin leninidir , satlinidir,,Bunları gizli karanlık güçler ve derin devlet destekler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

TARTIŞMA DIŞI KONU İÇİ BİR YAZI...

3-4 yıl evvel yazmıştım, 28 Şubat sürecinde medyanın rolüyle ilgili olarak...Ajandamın bir taraflarında duruyordu...Kaç gündür de bu konuya ekleyim diyordum ama Perinçek hakkında da söyleyeceğim birşey yoktu... Hasılı kelam; yazının tartışmaya dokunmak gibi bir "misyonu" yok, sadece bir tespit...

Selamlar

Bilmek nedir? Aslında bu kelime üzerinde durmaya değmeyecek bir kelimedir. Yanlış anlaşılmasın, bu kelimenin bir anlamı yok demiyorum sadece bilmek yanlış olabilen birşeydir demeye çalışıyorum.

Bilme eylemi, oluşu nedir? Kişi ben bunu biliyorum dediğinde ne söylemiştir ya da ne söylediğinin farkında mıdır? Biliyorum derken, bir onaylama söz konusudur. Eski bilgilerin onaylanması. Yani, şunu biliyorum bunu biliyorum dediğimizde daha önce bunu gördüm, bunu duydum, bunu okudum, böyle öğrendim demek isteriz.

Bütün bu eylemler ise; bir kitaptan, bir kişiden veya sair bir iletişim aracı tarafından kulağımıza, gözümüze ulaşandır. Bize ulaşanın, ulaştırıcı marifetiyle akamete uğraması, rutujlanması, çarpıtılması, daha öte giderek kamufle edilmesi, bozulması mümkün, olası ve hatta çoğu zaman kesindir.

Yani ki bildiklerimiz yukarda da belirttiğimiz gibi bize bildirilenlerdir. Bize bildirilenler bilmemizi istedikleridir. Yani ki bildiğimizi sandığımız şeylerin doğru veya yanlışlığını bilmemiz mümkün değildir. Yani ki beynimizde bulunan bir bilginin doğru veya yanlış olma ihtimali aynı olabilir.

Toplumsal, siyasi ve ekonomik yapıyla alakalı kompleks faaliyetlerde dezenformasyona uğramış bilgilerin yanlışlık seviyesi ne kadardır acaba...Bu soru bir yerde dursun...Ne demiştik, demiş miydik, demediysek eğer; Onlar (her kötülüğü yapabilecek kişiler diyelim) bize neyi bildirmek istiyorlarsa biz o kadar biliyoruz. Bu kafi diyorsanız veya onunla idare ettiğinizin farkında dahi değilseniz sizin için bir reçetemiz yok ve siz zaten hem onların dümen suyuna giderek ve hem de sorgulamaya takılmayarak dünyanın nimetlerinden ziyadesiyle faydalanacaksınız demektir.

Neyi bilmemizi istiyorlar pekiyi diye soranlar olabilir. Cevap çok kolay. Neyi bilmemizi istemiyorlarsa onun karşısında bulunanı bildiriyorlar.

Bilgilerimizin tamamı, başkalarının bildirdiklerini (doğru veya yanlış onun bildirdiği doğrultusunda) bilgimiz dahiline almaktan başka birşey değil. Bilgilerinizden şüphe etmek zorundasınız....Soru sormak burda devreye giriyor...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

asfaltçım sen ilk önce ne vatanı batırır , vatan millet düşmanları ne fikirler üretir hangi renge bürünür , kimler vatanseverdir onu akıl erdirde sonra gel sağdan soldan duyduğun 3-5 şeyi burda nazara ver..İşte peygamberimiz boşuna demiyor KÜFÜR TEK MİLLETTİDİR diye...Nasılda birleştiriyor onları dinsizlikleri , kökenlerinin farklı olması , seçilmişliğin verdiği üretken masalları..Bu adamın ne olduğunu nasıl bir matruşka olduğunu , kimlerin adamı olduğunu kimin düğmesi olduğunu çok iyi biliyoruz..İşte gerçek tufeyli bir örnek..Bu adam Türkiye'nin leninidir , satlinidir,,Bunları gizli karanlık güçler ve derin devlet destekler.

Kocapaşalı kim daha vatanı sever millete kim daha fazla değer verir,bunun için seninle *********** yarışına

girmeye niyetim yok. Bir forum üyesine 17 nci iletinde cığım diye hitap etmen senin kadar lakayıt

bir yapıda olduğunu gösterir bize.Ben herşeyi senden daha iyi analiz edebilir ve yorumumu buna

göre yaparım.Sağdan soldan duyduğum lafı burada zikretmek size has bir yöntem olmalı.

Doğu perinçeki destekleyen yada ona sempati duyan kim.?Yazılanları iyi oku sonra yorum getir.

Perinçek kendi düşsel dünyasında yaşayan bir paronayaktır.Sadece gamalı haçı yoktur.

Asıl ayıp sana yeterde artar bile. Bu forumda yine din bezirganlığı yapmaya yeltenen binbeşyüz

bilmem kaçıncı ticani oldun. Bu ayıp sana yeterde artar bile........

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ve deminde söylediğim gibi o dönem Apo ile görüşmeyen yoktu.

Perinçek siyasi parti lideri olarak değil, 2000'e doğru dergisinin yayın yönetmeni olarak yapmıştı görüşmeyi. 1. MİT raporunu açıklayan dergi

Dolayısıyla o dönemde yapılan görüşmelerden görüşenler PKK 'lı sonucu çıkartmak, görüşen herkese büyük haksızlıktır. Mit müsteşarıda mı PKK lı.

Değerli Cyrano,

1-O dönemde Perinçek gazeteci falan değil, adı ile sanı ile Aydınlık hareketinin lideri idi. 2000' e doğru gazetesi de Aydınlık hareketinin yayın organı idi...

2-O dönemde dediğin gibi yassıadalı ile görüşen tüm basın kartı sahiplerinin gerçek yüzlerini biliyoruz zaten. Bu ülkeyi yıkmak için kimi kandil dağında mücadele eder, kimi yassıadada, kimileride babıalide. O yüzden haksızlık yapıldığı hissine kapılmana gerek yok.

3-Mit müsteşarının görüşmesi de gayet doğal. Çünkü rahmetli Uğur Mumcu' nun öldürülmeden önce elindeki son dosyada Yassıadalının mit tarafından devlet adına nasıl beslenerek büyütüldüğü belgeleri ile yer almaktaydı zaten. Sayın MİT müsteşarı belki bir alacak verecek işini görüşmeye gitmiştir, onunla.

4-Siyasal yurdunun gayriresmi müdürü olduğu dönemlerde KAVA hareketi lideri olan yassıadalı ile Aydınlık hareketi lideri olan Perinçeğin görüşleri oldukça örtüşüyordu. Sayın Perinçek ve partisinin Maocu çizgiyi tamamen terkettiği, bu günden sonra milletin tercihleri doğrultusunda vatansever ve kemalist bir çizgi izleyecekleri kendileri tarafından çok yakın bir tarihte deklare edildi. O şimdi muhtemelen eski dostu yassıadalıyı da terketmiştir, mutlaka. Bence esas haksızlığı eski dostunu terkederek sayın Perinçek yapmış olmuyor mu ?

Selam ve saygılarımla..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir teröristle yapılan reportajla öwünen gazeteciye ben haberci demem..

Şöle Ki ben bir terörist olsam haber olmak için bir gazeteciye minnet duyardım..

Sonuçta ses getirmek ve dikkat çekmek için yapılır terörist faaliyetler..

Bir medya mensubu olarak teröristlerle yapılan röportajlar bir habercilik başarısı deeğildir..

Olsa olsa teröristlerle görüşenler onlara yardım ve yataklık yapanlardır..

Düşününce mecliste bile bu faaliyet içinde olanları damarlarımdaki kan bir nehir olup deryaya akmak ister..

Demokrasi böle bir Ş işte teroristte bile seçme ve seçilme özürlüğü sunuyor...

Sonra medyada beyanat veriyorlar..

neymiş efendim halkların kardeşliği imiş..

Yazıklar olsun ya beni temsil eden vatan hainlere..

Adınada milletin vekili deniyor..

SAygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.