Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

çoooook enterasan fotoğraflar(dünyanın her yerinde ALLAH yazan yerler)

AsiMeLek

Önerilen İletiler

Maalesef çok komik olduğunu belirtmeden geçemeyeceğim

Dindarı materyalist dinsizi materyalist.Hadi bilimselci neyse,o eksi kutupta olduğu için herşeye saldırmadan edemez,onun aklı gözüne inmiş,Allahı madde olarak tasavvur ediyor,

ya sana ne demeli sessizliğin kızı"gözümle görmediğime inanmıyorum"ne demek,

arkadaşlar birşey söyleyim mi?

sibernetik sistem anlaşılmadan yokluğun yokluğu anlaşılmadan sonsuzluk anlaşılmadan,tevhid yani maddesiyle manasıyla bütünlük anlaşılmadan kelamcılarla ehli tevhid birbirinden ayrılmadan varlık anlaşılmaz..

Birde bilimselciye sormadan geçemeyeceğim

kardeşim Allah verdiği mesajları o kadar somut ve göz önünde verirse elmasla kömür nasıl birb,irinden ayrılır..

HAKK'I BULMANIZ TEMENNİSİYLE,AMA UZAKLARDA DEĞİL,KALBİNİZDE...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Maalesef çok komik olduğunu belirtmeden geçemeyeceğim

Dindarı materyalist dinsizi materyalist.Hadi bilimselci neyse,o eksi kutupta olduğu için herşeye saldırmadan edemez,onun aklı gözüne inmiş,Allahı madde olarak tasavvur ediyor,

ya sana ne demeli sessizliğin kızı"gözümle görmediğime inanmıyorum"ne demek,

arkadaşlar birşey söyleyim mi?

sibernetik sistem anlaşılmadan yokluğun yokluğu anlaşılmadan sonsuzluk anlaşılmadan,tevhid yani maddesiyle manasıyla bütünlük anlaşılmadan kelamcılarla ehli tevhid birbirinden ayrılmadan varlık anlaşılmaz..

Birde bilimselciye sormadan geçemeyeceğim

kardeşim Allah verdiği mesajları o kadar somut ve göz önünde verirse elmasla kömür nasıl birb,irinden ayrılır..

HAKK'I BULMANIZ TEMENNİSİYLE,AMA UZAKLARDA DEĞİL,KALBİNİZDE...

Sayın enkas,

Daha 11. iletinde kırıcı olmaya başladın.

Beni bırak teist kişilere de laf atmışsın.

Verilecek cevaplar çok.

Ama ben kendime şunu ilke edindim.

Kişilerle uğraşmak yerine fikirlerle uğraşacağım.

Boş ver insanlarla uğraşmayı.

Sen fikirlerime cevap veriver.

"Birde bilimselciye sormadan geçemeyeceğim

kardeşim Allah verdiği mesajları o kadar somut ve göz önünde verirse elmasla kömür nasıl birb,irinden ayrılır.."

Soruna cevap vereceğim;

Bak güzel kardeşim nickimden de anlaşıldığı gibi ben bilimsel düşünüyorum.

Gaib'ci hiç değilim.

Her şeyin açık ve net olması bilimsel ilkelerdendir.

Gizliliği çözülmezliği sevmez.

Çözemediği şeyi tekrar ileri bir tarihte çözülmesi için erteler.

Akılcı değil deneyci yaklaşımdan taraftır.

Gizemlilik teolojik felsefelerin yapısıdır.

Bilimsel ilkeleri öğrenmemiz gerekir değilmi ?

Fikirlerimizle diyalog ümidiyle...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar yahu bu allah yazısı neden insanları bukadar stresse sokuyor işin içinde şeytan mı var yoksa ?

arkadaşımız yeryüzünde yumurta üzerinde veya mars gezegeninde allah ismi tesbit edilen görüntüler aktarmış .

inanç meselesidir bu saygı gösterin lütfen ..

neden o yumurta üzerinde ateist yazısı veya yeryünde veya bulutdaki şekilde ateist hıristiyan veya musevi yazısı değilde allah yazısı var ?

bilimselci kardeş de neden burda bu resimlerle zaman geçiriyorsunuz ülkemizde onca yardıma insan varken bunlarla ilgileniyorsunuz demiş .

sana bir arkadaş soru sordu sen neden burada ozaman vaktini geçiriyorsun diye !

bilimsel değildi galiba cevap vermedin !

ruh nedir sence bilimselci başka bir arkadaş sordu nezaman çözeceksiniz ?

bilimselliği size getiren ve o bilimselliği yaratan bir yaratıcı var sizin heryeriniz bilimsel olsa nolur allahın yaratıcı ve kainatı yaratma gücünden birşey kapamamışssanız ...

heryerin bilimsel olsa ölümünü durdura bilirmisin ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yazıları okurken mantığına hayran ! olduğum bir ate kafa demiş ki Allah varlığını ispat için oraya buraya ismini yazmada tv yayınlarını keserdi demiş.. :lol:

O halde Allah boşuna uğraşmış hiç nefis denilen şeyi vermeseydi bize.. İşin inceliği burada zaten .. Elbette ara ara izler bırakıp anlamamız için kendimizi zorlamamızı isteyecektir..

Ate kabilesinin bu görüntüler karşısında celallenmelerinin sebebi bilimin bu yazılara gerçekçi cevaplar verememesinden kaynaklı o yüzden böle hiddetleniyorlar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili bilimselci, bilim Ruh'u ne zaman çözer..?

Yada çözebilirmi..

Sana göre Ruh varmıdır önce burdan başlayalım..

Yok dersen üstteki sorumu es geçersin olur biter..

Ama var diyorsan cevap bekliyorum..

Lütfen bu sorular es geilmesin sayın bilimselci...

Araya kaynayıp gitmesin yani..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

selamunaleyküm arkadaşlar

ya ben bu fotoğraflara niye bu kadar tepki gösterildiğini anlayamadım.hele de müslüman kardeşlerimizin bu konuda bu kadar basit olabileceklerini hiç tahmin etmemiştim doğrusu. ya arkaadaşlar ne kadar güzel yüce allahın ismi her yerde yazıyor.ne kadar hoş ne kadar huzur verici bir durum bence.ve böyle güzel şeyler oldukça insan allaha daha da çok yaklaşıyor.ama bu gibi çirkin tepkiler insanı maalesef huzursus ediyor.

iyi niyetli kardeşlerimiz insanlara göstermek amacıyla çok güzel fotoğraflar koyuyor. ama insanlar ne güzel şeyler diyeceklerine böyle ********* tartışmalara giriyorlar.

sessizliğin kızı sen davandan vazgeçme.güzel şeyler yapmaya devam et.arkanda senin gibi düşünen birçok müslüman var.

allahın selamı üzerinize olsun

amin

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yazıları okurken mantığına hayran ! olduğum bir ate kafa demiş ki Allah varlığını ispat için oraya buraya ismini yazmada tv yayınlarını keserdi demiş.. :lol:

O halde Allah boşuna uğraşmış hiç nefis denilen şeyi vermeseydi bize.. İşin inceliği burada zaten .. Elbette ara ara izler bırakıp anlamamız için kendimizi zorlamamızı isteyecektir..

Ate kabilesinin bu görüntüler karşısında celallenmelerinin sebebi bilimin bu yazılara gerçekçi cevaplar verememesinden kaynaklı o yüzden böle hiddetleniyorlar.

Aslında bu başlığa bir şeyler yazmayı gereksiz görüyordum. Zira daha önce de teist arkadaşlar tarafından buna benzer fotoğraflar getirilmiş, biz de karşılığında Atatürk ve sair objelere ilişkin fotoğrafları gösterip bunlar nedir diye sormuştuk. Konu neticelenememişti tabi. Zira çok gereksiz bir konuydu. Ancak bazı yaklaşımları görünce de cevaplamadan olmuyor.

Öncelikle yukarıdaki iletiyi yazan arkadaş sanırım kendisine "müslo" diye hitap etmemden gocunmayacaktır. Zira aynı yaklaşımı kendisi de göstererek "ate kafa" gibi 5.sınıf kelimeler kullanabiliyor.

O zaman Mars'ı Allah yaratmamış... Zira Mars'ta başka birinin imzası, hatta suratı var. Bknz: http://www.ntvmsnbc.com/news/12321.asp

Ya da bu surat Allah'a aittir ne dersiniz? Kendi ismini sağa sola yazan, yüzünü de sergileyebilir değil mi?

Ama neyseki sonradan çekilen fotoğraflar, işin aslının farklı olduğunu gösterdi. Onu da buradan görebilirsiniz:

http://antwrp.gsfc.nasa.gov/apod/ap010528.html

Teist arkadaşlar pek meraklıdır tanrılarını kuşta-çiçekte-böcekte aramaya... Bilimselci arkadaşım sen de kırma şu teist arkadaşların şevkini... Bırak onlar her yerde "Allah" yazısı aramaya devam etsinler, bazıları da dağdaki Atatürk silüetine bakarak O'nu peygamber ilan eder... İkinci linkte verdiğim fotoğrafı görmeyenler marstaki insan yüzünü uzaylılara kanıt olarak gösterir falan filan... Biz de hafif tebessümle birlikte Aziz Nesin'i saygıyla anmaya devam ederiz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ozaman biraz falso ver ve başka bir sayfaya gir,örneğin güncel konulara...

dini konulara girip,milleti din hakkında getirdiği resimlerle suçlayamaz kimse...

o dediğin somut sorunlar için biz de uğraşıyoruz...

ama o somut sorunlar imanla temellendirilmeden bi fayda vermez...bakınız amerika...

saygılar...

azına sağlık berker18 arkadaşımız bilimselci bunu yapsa daha iyi olurda resimlere kadar inkar edişe düştüler ne farkederki adamlar rabbimizin yarattıklarını inkar ediyorlar onlarada bu yakışır.

saygılarımla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Açık olmak gerekirse sevgili arkadaşlar Bu tip konular benim imanımda zerre kadar artış veya eksilmeye neden olmaz. Bunun nedeni Sessizliğin Kızı nickli arkadaşımızın Foruma koyduğu fotoğrafların bilimsel bir temelinin olmayışı değil tabi. Neticede bilmin yaratıcısı da Allahtır. Zaten bilmin biz Müslümanlardaki karşılığı Allah'ın koyduğu kanunlardır. Suyun kaldırma kuvveti, Dünyanın dönmesi, Tüm kainatın belirli bir nizam içinde yaratılmış olması birer kanundur. Bilim de Allah'ın Kanunlarını bir anlamda deşifre ederek dine hizmet eder.

üniversite hayatımın ilk iki yılında Descartesçı bir çizgideydim Rasyonalisttim yani o zaman böylesi konular daha çok ilgimi çekerdi. Gözümün önündeki binlerce mücizeyi görmezdim de bir arı peteğindeki Allah yazısını sanki inanma konusundaki açlığımı giderircesine sahiplenir. Ateist teist herkesle paylaşırdım.

Hasılı arkadaşlar ben bu konuyu açan arkadaşımızı tenzih ederek şöyle bir yorum yapmak istiyorum

öncelikle Dünyadaki bütün kazların beyaz olduğunu ıspat etmek için daha fazla beyaz kaz göstermeniz gerekmez. Bu metot mantıklı bir metot değildir. Çünkü karşınızdaki kişinin iddialarınızı çürütmesi için bir tane siyah kaz getirmesi kafidir.

Ayrıca inanma konusunda acaba bir eksiğimiz mi var ki ya da bizler hala iman edemedik mi ki iman konusunda hala kalbimizde boşluklar mı var ki Allah Azze ve Celle'yi yaratılmış bütün mahluklarda görmek yerine doğrudan arapça yazılan ismini kayalarda Hayvan sırtlarında ve sair yerlerde arıyoruz.

bence Bu toyluğun ifadesidir. Küçükken Alevi bir arkadaşım başka bir arkadaşıma (ailesinden öğrenmiş olacak) Allah var mı? Eğer varsa hadi göster demişti. Arkadaşım da çaresiz ona bulutları göstererek işte o bulutların arkasında demişti. Söylediğine kendisi de inanmasa da En azından arkadaşının iddiasını kısa süreli de olsa savuşturabilmişti.

Hasılı şimdi aklıselim düşünelim şu forumda bu güne kadar bir tanecik arkadaşımız Şu yayınlanan resimlerden etkilendi mi? Fikri değişen bir tanecik insan oldu mu?

son olarak yaratılmış her mahluk doğrudan Yaratıcısının imzasını taşır. ismini değil. Yaratıcımız en güzel imzasını da biz insanlara atmıştır. Aklı selim Düşünen, düşünce tembelliğine düşmeyen her kardeşimiz er geç yaradanını bulacaktır. Benim Rabbime Mutlak imanım bir kaz vasıtasıyla oldu. Kazıma Rumeysa ismini verdim. Erkeğine de parya. Ve onlardaki aile yapısı insanlarınkinden kat kat ileriydi. Parya da Rumeysa da görevlerini harfiyen yerine geitriyorlardı. Parya Rumeysayı koruyordu. Hiç kimse ona yaklaşamıyordu. Bir süre sonra Rumeysa Yumurtladı ve kuluçkaya yattı. Bir tanecik canlı Kümesin olduğu yere yanaşamıyordu. Çünkü parya hiç olmadığı kadar saldırganlaşmıştı. Ama parya Kümese kendisi de girmiyordu. Rumeysa arada bir kümesten çıkıyor Yüzmeye gidiyordu. tam bu sırada parya Yüksek sesle bağırıyor ve Rumeysaya Yüzeceği yere kadar eşlik ediyordu. tabi Rumeysa hemen kümesine geri dönüyordu. Hasılı bir gün Sabah Kümese doğru gittiğimde Rumeysa ve Parya'nın birlikte kümeste olduklarını gördüm. Bir türlü çıkmıyorlardı. ve kümese yaklaştığım gibi Parya kümesin kapısına dikilmiş Sürekli bağırıyor ve bana saldırıyordu. hiç bir anlam verememiştim. Hasılı arkadaşlarımdan birini çağırdım ve elimi bir torbaya sararak parya'nın ısırıklarından kendimi koruyarak onu tutmayı başardım. içeriye baktığımda Rumeysa ve iki tane küçük yavru gördüm. Onları da aynı şekilde dışarı çıkardım. Her davranışları(hareket mi desem) ibretlik cinstendi. Parya ve Rumeysa adeta evli gibiydiler. Hiç ayrılmadılar. Başka kazlarla gezmelerine rağmen ikisi hep yanyana idi. Ve yavrularını inanılmaz koruyorlardı. işte arkadaşlarım okuduğum Yüzlerce kitabıni tartıştığım yüzlerce insanın yapamadığını iki kaz yaptı desem ve imanıma vesile olan olay bu desem ne dersiniz acaba?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Amacım sizi kırmak değildi sayın bilimselci;

Eğer kırdıysam özür dilerim

VE sizi önemsediğim için insan olarak değer verdiğim için buradayım.

Bilimsel ilkeler diye saydığınız şeylerin bana kainatta hakikatlerini gösterirmisiniz önce,bu ilkeler kainatta neyi karşılıyor mesela?

Siz somutta o kadar çok boğulmuşsunuzki soyut hakikatleri idrakten aciz kalmışsınız.

2 kere 2 =4 eder bir hakikattir değilmi?Uzayada çıksan böyle, güneşede gitsen böyledir,yani iki kere iki her yerde 4 eder.ama gelir bu maddi aleme beden giyer olur 4 kalem 4 kız,4 ağaç,4 yıldız.

işte Allah'ta somuta bürünen bir soyut olmasıyla birlikte somut ve soyutun ötesinde yüce bir hakikatttir.

maalesef bu asırda teist kardeşlerimiz varlığı,ruhu,yanlış anlayıp,maddeyide büsbütün dışladıkları için sizin gibi bilim ehli ateist olmaktan başka çare bulamıyor.bence fetret ehli sayılırsınız ve belkde Hakk katında mazursunuz.

kainatta bir düzen ve denge var mı yok mu?

70 li yıllardan sonra sibernetiğin keşfiyle herşeyin bir biriyle alakalı olduğu etkileşim halinde olduğu anlaşılmadı mı?

bunun üzerine bir çok bilim adamı Allah'ın varlığını kabul etmek zorunda kalmadı mı?

Varlık birliktir,et değil kan değil düzendir.Siz kendinizi et ve kandan mı ibaret görüyorsunuz?Oysaki siz el -Adl isminin somut bir beden giymiş şeklisiniz.BEYNİNİZ TIPKI BİR BİLGİSARAY GİBİ ÇALIŞIYOR AMA PROĞRAMLAYICISI YOK ÖYLEMİ?bu inkar benim aklıma sığmıyor,derdinizi bir anlayabilsem.yalnız bir ara benimde vesveselerim olmuştu bu teistler benimde aklımı karıştırmıştı.o zaman öyle bir karanlığa düştüm ki,gerçekten"Allah göklerin ve yerin nurudur"ayetini manasını anladım.Allah'tan sokrat gibi,farabi gibi,ibni sina gibi,ibni arabi gibi büyükler varlığın birliğini anlatmış savunmuş ve eserlerinde işlemişler,yoksa bugün bir bilimselcide ben olurdum :D

HAKKI BULMANIZ TEMENNİSİYLE AMA UZAKLARDA DEĞİL VARLIĞIN İÇİNDE

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Akılcı değil deneyci yaklaşımdan taraftır.

SAYIN BİLİMSELCİ

siz deneyi aklınızla değilde nerenizle yapıyorsunuz?

akıldan anladığınız nedir sizin?

akıl muhakeme gücüdür,eğri ile doğruyu birbirinden ayırabilme yetisidir,eğer bundan yoksunsanız nasıl yaptığınız deneylerle doğru sonuca ulaşabilirsiniz,kaldı ki deneylerden bir sonuca varmak dahi aklı gerektirmez mi?

sessizliğin kızı;Allah'ı varllığın her sahnesinde göremiyorda sadece bir kaç fotoğrafla onun varlığını ispata çalışıyorsan daha yolun başındasın demektir.

çünkü o ilmiyle,iradesiyle,kudretiyle her yerde varlığını hissettirir.

bilimsel bir açıklamayla ilim:planı,irade:hareketi,kudrette enerjiyi temsil ediyor.

saygılarımla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yalnız ağaç ne güzel demiş ama kendi bi konuda düşünememiş ...

bilimselcinin ne işi olacak bu forumda garibimin görevi ve bi kaç tanesininde tabi ... çalışmazlarsa aç kalırlar....

kendisi profdur ... düşünceleri nobel e aday arkadışımızın ..degerli bilğili bi arkadaşım ... süper düşünceli tövvvbe tövvvbe

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yalnız ağaç ne güzel demiş ama kendi bi konuda düşünememiş ...

bilimselcinin ne işi olacak bu forumda garibimin görevi ve bi kaç tanesininde tabi ... çalışmazlarsa aç kalırlar....

kendisi profdur ... düşünceleri nobel e aday arkadışımızın ..degerli bilğili bi arkadaşım ... süper düşünceli tövvvbe tövvvbe

:D:D:D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.