Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

eski sevgiliden dost olurmu

cesur civciv

Önerilen İletiler

eski sevgilinle arakadaşlıktan ileri birşeyler paylaşmış olman bir daha onunla arkadaş olamayacağın anlamına gelir çünkü o artık eski sevgilindir ve onu her zaman sevgili olduğu haliyle hatırlarsın.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 111
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

• 2 ay sonra...

bence de olmas çünkü dostunla dostça şeyler paylaşırsın sevgilinle aşkı paylaşırsın aşkı yaşadıktan sonra nasıl dost olunur ki yaşanan yaşanmıştır geride kalmıştır eğer bişeyler iyi gitseydi sevgili olarak kalınırdı demek ki paylaşılacak bişeyler kalmamış bitmişşşşşşş

dostumuzla dostluğu sevgilimizle aşkı yaşayalım .....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

gözleriiii.....oraya sakladığımız bir arkadaşlık değil bunun ötesi...

her bakışımda gözlerine ayrılığım hatra gelir...bana aşkla baktığı günler...

bu bakışlara arkaadaşım diye hitap edebilmek miiii?????

olamıcak..ve olamaz birşey....keşke olsaydı ama olmazz...!

onun gözlerinde aşk sakladınız bi arkadaşlığa dair bişey yoktu içinizde ona karşı..içinizdeki duyguları arkadaşlıktan sevgiliye dönüştürebilirsiniz belkki ama bi sevgiliyken karşınızdaki arkadaş pozunu oluşturamazsınız beyninizde....olamıcak bi yalanın peşinde olursunuz ancak..onun yanında olur gün geçtikçe kalbiniz ona daha çabuk yaklaşır fark etmezsiniz...kalbiniz saklar bu sırrı takiii o güne kadar....öyle bi gün gelir ki kalbiniz haykırmaya başlar hala ondayımmm diyee...ama o hala sizde değildir geç anlarsınız..

işte bu yüzden böyle bişey yaşarsanız bile elbet bi gün anlıcaksınızdır böyle bişeyin olamayacağını ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

efet olabilirde olmayabilirde..

bu yaşanılanlara ve karşındaki insana bağlı..

eğer ayrıldığında sewiyosan , onun hayatında sadece bi dost olmak sewgiliyle yaşanılabilecekleri yaşayamamak üzer insanı..yada gelip sana sewgilisini anlatsa :chris: olmass yani..şahsen ben kaldıramam :unsure:

ama ona karşı sewgili anlamında bişey hissetmiyosan,dokunmak istemiyosan ,kıskanmıyosan kalınabilir.. ^_^

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

“yitirilen sevgilinin ardından dost kalmak mı?” dediniz... dinleyin benim dilimden o zaman..

“yağmur daha yeni dinmiştir, dökülen gözyaşlarının

verdiği huzur gibi hafiflemiştir yerküre.. gökkuşağının

can alıcı renkleri herşeye rağmen yaşanacak bir hayat

olduğunu işaret ediyor, bahar sadece bir mevsim

olduğunu, bu diyarlara tekrar tekrar geleceğini fısıldıyordur

kulaklara.. güzellikleri böylesi görebilen gözlerin aksine

bedenin kalan yarısı hem zihnin hem de

duyguların zincirleriyle arkaya doğru çekiliyordur.

İncecik bir ses, belki de bir fısıltı, “kal..” diyordur.. “kal !”... “dostum olarak kal..”,

“seni kaybetmek istemiyorum..” sesin geldiği yön karanlıktır az öncekinin aksine...

belirsiz.. alabildiğine hüzünlü..

incecik başakların gövdeleri kırılmaya yeltenmeli..”

karşılıksız sevgilerin sonunda sık sık yaşamışsınızdır yukarıdaki tercih anını..birileri sizi kaybetmek istemez, yanında kalın ister.. oysa, siz onun karşısında kaybetmiş, verdiğiniz sese hoş bir yankı bulamamışsınızdır ve çoktan yola koyulmuşsunuzdur bile, elinizde duygularınızı aceleyle tıkıştırdığınız valiziniz.. sevgisini sizden esirgeyen güzel varlığınızı istemektedir “kal..” derken.. kendinize rağmen başka bir hayata hizmet etmek..

gurur şapkanızı takıp gidiniz sevenler.. kalmak sevginizi inkar etmektir, yüreğinize bu kadar mı saygınız var yoksa? yoksa çok mu güçlüsünüz? ya da güçsüz?

“senin yanında kalamam güzel.. seni sana emanet

ediyor ve gidiyorum ağlamaklı.. emanetlerim arasında

sevgim yok, sakın şaşırma.. o sadece ben varken

değerli.. benden beni isteme! veremem.. hem o bana

da ait değil ki.. onu bir bekleyen olmalı, sen sansam

da ben.. gitmeliyim ben.. senin kalan sevda öykülerini

acıyla izleyerek vakit kaybedemem.. gönlümün

koridorları aşılmak ister, durduğum bu istasyon acı

verir bana..”

hızlı adımlarla koştu delikanlı.. farketti ki, gözlerinin vadettiği o topraklarda gökkuşağı yoktu, pırıl pırıl sularda.. kendi varlığını bakışlarında görebildiği sevgililerde.. anladı, gökkuşağı o güzelin gözleri, pırıltı ondan yansımaydı sadece..

güzellik izlerken taze kalmaz sonsuza değin yaşam damarlarınızda gezinmeli size güç vermelidir.. kendinizden vazgeçmektense, ondan geçin, asla sevmekten vazgeçmemek adına..

o delikanlı gördü ki aradığı güzel kendiydi, bakabildiğince güzel..

güle güle, salome !

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

“yitirilen sevgilinin ardından dost kalmak mı?” dediniz... dinleyin benim dilimden o zaman..

“yağmur daha yeni dinmiştir, dökülen gözyaşlarının

verdiği huzur gibi hafiflemiştir yerküre.. gökkuşağının

can alıcı renkleri herşeye rağmen yaşanacak bir hayat

olduğunu işaret ediyor, bahar sadece bir mevsim

olduğunu, bu diyarlara tekrar tekrar geleceğini fısıldıyordur

kulaklara.. güzellikleri böylesi görebilen gözlerin aksine

bedenin kalan yarısı hem zihnin hem de

duyguların zincirleriyle arkaya doğru çekiliyordur.

İncecik bir ses, belki de bir fısıltı, “kal..” diyordur.. “kal !”... “dostum olarak kal..”,

“seni kaybetmek istemiyorum..” sesin geldiği yön karanlıktır az öncekinin aksine...

belirsiz.. alabildiğine hüzünlü..

incecik başakların gövdeleri kırılmaya yeltenmeli..”

karşılıksız sevgilerin sonunda sık sık yaşamışsınızdır yukarıdaki tercih anını..birileri sizi kaybetmek istemez, yanında kalın ister.. oysa, siz onun karşısında kaybetmiş, verdiğiniz sese hoş bir yankı bulamamışsınızdır ve çoktan yola koyulmuşsunuzdur bile, elinizde duygularınızı aceleyle tıkıştırdığınız valiziniz.. sevgisini sizden esirgeyen güzel varlığınızı istemektedir “kal..” derken.. kendinize rağmen başka bir hayata hizmet etmek..

gurur şapkanızı takıp gidiniz sevenler.. kalmak sevginizi inkar etmektir, yüreğinize bu kadar mı saygınız var yoksa? yoksa çok mu güçlüsünüz? ya da güçsüz?

“senin yanında kalamam güzel.. seni sana emanet

ediyor ve gidiyorum ağlamaklı.. emanetlerim arasında

sevgim yok, sakın şaşırma.. o sadece ben varken

değerli.. benden beni isteme! veremem.. hem o bana

da ait değil ki.. onu bir bekleyen olmalı, sen sansam

da ben.. gitmeliyim ben.. senin kalan sevda öykülerini

acıyla izleyerek vakit kaybedemem.. gönlümün

koridorları aşılmak ister, durduğum bu istasyon acı

verir bana..”

hızlı adımlarla koştu delikanlı.. farketti ki, gözlerinin vadettiği o topraklarda gökkuşağı yoktu, pırıl pırıl sularda.. kendi varlığını bakışlarında görebildiği sevgililerde.. anladı, gökkuşağı o güzelin gözleri, pırıltı ondan yansımaydı sadece..

güzellik izlerken taze kalmaz sonsuza değin yaşam damarlarınızda gezinmeli size güç vermelidir.. kendinizden vazgeçmektense, ondan geçin, asla sevmekten vazgeçmemek adına..

o delikanlı gördü ki aradığı güzel kendiydi, bakabildiğince güzel..

güle güle, salome !

Bide benim dilimden dinleyin :online2long: Kal diyorsa bir ses, aslında bitmediğinin nasıl da ispatıdır.

Kalmak kendinden vazgeçmek değildir arkadaşım.Seviyorsam, seviliyorsam birlikte olamadığımızın matematiğini yapmam.

Yapmadım da.Bana gurursuz dediler.Kaçan kovalanır dediler.Bir erkek için değer mi? dediler.Dinlemedim kimseyi,

Eller hakikaten ayırır.Kolay etkiler ve kandırır.Koydum şapkamı önüme düşündüm.Evet ayrılmışdık ama ben hala onu seviyordum.

Onun ise beni unuttuğuna artık sevmediğine kesin gözüyle bakıyordum.Meğerse Annesinin yüzündenmiş,bakmış ailesi istemiyor

oda ayrılmış benden.Neyse devam edelim,kal dedi bana, zaten gidemezdim de.Çok bekledim,çok süründüm peşinde ama kazandım.Mayıs ayının ilk haftası düğünümüz var.

Sevgi,aşk kolay bulunan birşey değildir.Kal diyorsa bitmemişdir.Kal diyorsa yeni bir başlangıcın en büyük adımı adına umuttur.

Kimse durup dururken eski sevgilisiyle dost olmak istemez.Çaresizliğin çaresidir o anda.Sevdiğinizin yanında kalacak gücünüz yoksa, bu sizin için kendinizden vazgeçmekse, siz zaten bitmeden bitmişsinizdir.Bence de gitmeniz tam isabet olur.

Sevgiler aşklar yanyana yürür.Sabır,emek,feda boş şeyler değildir.Benden bu kadar.Zamanında buralarda sular seller gibi ağladığım adam şimdi yanımda.Çok dalga geçeniniz oldu benle ama bakın kazandım.Kazanmak isteyenlere duyurulur.

Öyle duygusal kelimeler yazmak kolaydır.Gerçek hayat bunların üzerinden yürümez.Sevmek söz vermekdir.Sözünüzü tutun.

Kimsenin günahına girmeyin vebali çok ağır olur.Seven birinin ahı öyle kolay kolay ödenmez ona göre yani. ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Senelerce birbirlerini seviyorum demekle gecmis günler,senden baskasi ile asla yapamam sözcükleriyle yüceltilmis bir ask,sen benim hayatimdaki tek erkek(kadin)sinlarla ispat edilmeyecalisilan bir sevgi,ve biranda bir tarafin ben seninle yapamam artik demesi ile yikilan hersey.Uykusuz geceler her nagmede aglanilan sarkilar siirler sitemler ve bu sitemlere karisan yapacak birseyim yok kusura bakma sözleri.Ve bunlara ilaveten istersen arkadas dost olarak kalalim tesellisi!

Kalinilabilirmi kalinilamazmi iste can alici sual..

Yillarca seviyorum diye avutulan herseyini o sevgiye adayan fakat bir anda bütün dünyasi yikilan taraf teklif edilen bu dostluga arkadsliga inanablirmi inanmasi icin bir neden varmi??

Ne dersiniz?

Saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sendeee!!!!hihh!!!!

niye olmazmis,bal gibide olur.......

Olmaz işte yaa...

Ya düşünsene;

Adam gerçekten sevmiş, seni çok güzel bir yere koymuş...

Sonra ayrılıyorsun adamdan...

"Dost Kalalım" diyorsun...

Adam sana "Dost" gözü ile bakabilir mi?

İmkanı yok ki bunun...

Sende ona zaten o gözle bakamazsın ki hiç...

Yani gerçek anlamda dostun zaten olamaz artık...

Yani bir şeyler eninde sonunda devam eder...

O yüzden;

Eski dosttan sevgili olabilir,

Ancak Eski sevgiliden dost olmaz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir H@Y€LP€R€

Olmaz işte yaa...

Ya düşünsene;

Adam gerçekten sevmiş, seni çok güzel bir yere koymuş...

Sonra ayrılıyorsun adamdan...

"Dost Kalalım" diyorsun...

Adam sana "Dost" gözü ile bakabilir mi?

İmkanı yok ki bunun...

Sende ona zaten o gözle bakamazsın ki hiç...

Yani gerçek anlamda dostun zaten olamaz artık...

Yani bir şeyler eninde sonunda devam eder...

O yüzden;

Eski dosttan sevgili olabilir,

Ancak Eski sevgiliden dost olmaz...

harikasın ya ;)

gerçekten seviyosan dost olunması imkansız bence de :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

zordur...gurur..istemeden de olsa ihanet..beklentiye karşılık verememe halleri vardır..sende bu kuyruk acısı ..bende bu evlat acısı varken..muhabbeti gibidir..ama eski yada yeni sevgili diye bişe yok..gerçek sevgililerden bahsediyorum(fasonlar hariç)..evetler hayır..hayırlar evet olabilir..ve genelde esas oğlan kıza sahip olamazmış..yada esas kız oğlana..ilginç yaa..patlat dur kafanı..düşün..ve öldür yine binlerce beyin hücreni..sonrasında da..sevgini öldürüsün..kendi ellerinle..çıkarıp söktüğün kendi kalbindir..elindeki kanda..yitirmişliğinde sen..yitirilende..gerçekte sevdiğine acı çektiren kendine çektirir...insan olmak..ne acayip yaaa... :unsure:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir Süper Kız Çocuğu Özo

Aslına bakarsanız aşk ve sevgi üzerine söylenecek o kadar çok şey var ki...

bu konuya dair bişeyler söliyecek olursam,

Eğer iki kişi birbirini gerçekten seviyosa eski sevgiliden dost olmayacağı kanısındayım..Ama dikkatinizi çekiyorum ve altını çiziyorum gerçekten seviyosa.. Günümüzde gerçek aşkı bulmak zor.. Buda baska bir tartışma konusu.. :(

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

eski sevgiliden dost olur , sevmedilerse....

çünkü seven taraf hiçbir zaman dost olarak bakamaz karşısındakine,dost değil arkadaş olarak bile bakamaz....

en azından ben bakamam... bakmam da... hem ne gerek var.... dost mu kalmadı etraftada eski sevgilimle dost olayım :angry:

küsüp,düşman olmakta gereksiz. yaşananların hatırına saygı kalması gerekir ama dost olup olayı abartmayada gerek yok diye düşünüyorum. bu benim görüşüm....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

bence bu durum biraz ayrıLma şekLine ve yaşadığın iLişkinin seviyesine , payLaştıkLarına bakar..

iLişkin boyunca yaLan oLmamışsa, aLdatma tarzı oLayLar oLmamışsa ve medeni bi ayrıLık oLmuşsa neden haLen arkadaş kaLamayacaksın ki..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir Süper Kız Çocuğu Özo
neden olmasınki siz kaçıncı çağda yaşıyorsunuz :D dürtü terbiyesi diye birşey çıkmış onu aştık şimdi sıra kalp terbiyesinde bu daha kolaya benziyor :D

Kaçıncı çağda yaşıyorsunuz??

Sölermisin çağdışılıkla ne alakası var bunun??

Şahsen senin sölediğin kolaylıkta olmayacaktır iki tarafın dostluğu..

Seviyorsa tabiii..

Sölediğin bi dostluk söz konusu dahi olamaz benim için..

Sen ve senin gibi arkadaşlar nasıl yorumlarsa yorumlasınlar..

Düşünsenize ya..

Seviyosun..

Bi müddeet sonra ayrılıyosun..

Dost oluyosun..

Gnün birinde hayatına biri giriyo..

Herseyinden haberdar yaşamını devam ettiriyosun...

Olcak Şey diill..

Midem müsait diil bu durum için..

Kusura kalmayın..

Saygılar Özo...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kaçıncı çağda yaşıyorsunuz??

Sölermisin çağdışılıkla ne alakası var bunun??

Şahsen senin sölediğin kolaylıkta olmayacaktır iki tarafın dostluğu..

Seviyorsa tabiii..

Sölediğin bi dostluk söz konusu dahi olamaz benim için..

Sen ve senin gibi arkadaşlar nasıl yorumlarsa yorumlasınlar..

Düşünsenize ya..

Seviyosun..

Bi müddeet sonra ayrılıyosun..

Dost oluyosun..

Gnün birinde hayatına biri giriyo..

Herseyinden haberdar yaşamını devam ettiriyosun...

Olcak Şey diill..

Midem müsait diil bu durum için..

Kusura kalmayın..

Saygılar Özo...

:) sen olamıyorsun ama o oluyor belki nerden bileceksinki :) çağla ne alakası var bende bilmiyorum ama sanırım dürtü terbiyesi ozamanlar yoktu eskiden yani :)

ya sen beni ciddiye alma ben gırgır takılıyorum ;)

saygılar özo`ya

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.