Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

sünnet zararlıdır

tabibler

Önerilen İletiler

Evrimciler, teorilerini destekleyecek bilimsel deliller bulma konusunda başarısız olsalar da, bir konuda oldukça başarılıdırlar: Propaganda. Bu propagandanın en önemli unsuru ise "rekonstrüksiyon" adı verilen sahte çizim ve maketlerdir.

Evrimcilerin çizimlerinde, hayali canlıların "sosyal hayat"ları bile resmedilir. Hiçbir bulguya dayanmayan bu tasvirler, yanıltıcı birer propaganda malzemesinden başka bir şey değildir.

Rekonstrüksiyon "yeniden inşa" demektir ve sadece bir kemik parçası bulunmuş olan canlının resminin ya da maketinin yapılması anlamına gelir. Gazetelerde, dergilerde, filmlerde sıkça gördüğümüz "maymun adam"ların her biri birer rekonstrüksiyondur.

Kemik kalıntılarına dayanılarak yapılan çalışmalarda bir canlının "yumuşak doku"ları belirlenemez. Örneğin bir kafatası parçasından yola çıkılarak, o canlının derisi, burnu, kulakları, dudakları ya da saçları tespit edilemez. Evrime inanmış bir kimsenin bu yumuşak dokuları istediği gibi şekillendirip ortaya hayali bir yaratık çıkarması ise çok kolaydır.

Evrimciler, sadece kendi hayal güçlerinde yaşayan canlıları "rekonstrüksiyon" yöntemiyle canlandırır ve topluma "işte sizin atanız" diye gösterirler. Aradıkları "yarı insan yarı maymun" canlıları fosil kayıtlarında bulamayınca, sahte çizimlerle toplumu aldatmayı seçmektedirler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 147
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

EVET, EVRİM DE KESİN OLAN BİR ŞEYDİ ZATEN(!)

BİZ DE O YÜZDEN(!) YORUM YAPIYORDUK

HELAL OLSUN FRAGGED

TEK BAŞINA EVRİMİ İSPATLADIN

Dediğim gibi. Olay yine bisküvi ve pasta meselesidir. Din adı altında insanlara sunduğunuz bilimsel(!) açıklamaların zerre kadar bilimselliği yoktur. Buna karşılık evrim tam olmasada birçok açıdan birsürü kanıt sunmaktadır. Bu da onu daha tutarlı yapmaktadır.

11603[/snapback]

Allah aşkına hani nerde o kanıtlar ya. Kanıt diyorsunda bir tane bile sunmuyorsun. Bekliyorum. Yuvarlak kelimelerden hoşlanmam, mümkünse köşeli olsun.

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yok hocam onlarin evrimci bilimi daha bebekmis emekleme asamasinda imis tay tay duramiyomus onun icin aciklama yapamiyorlarmis

fragged sen de bisi söylesene

11768[/snapback]

Dilku performansın mükemmel, o halde devam kardeş... Eline,bilgine klavyene sağlık ne diyim...

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yok hocam onlarin evrimci bilimi daha bebekmis emekleme asamasinda imis tay tay duramiyomus onun icin aciklama yapamiyorlarmis

11768[/snapback]

Dilku performansın mükemmel, o halde devam kardeş... Eline,bilgine klavyene sağlık ne diyim...

Saygılar...

11773[/snapback]

sagol hocam yardimlarinizi beklerim

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

11768[/snapback]

Saygılar...

11773[/snapback]

sagol hocam yardimlarinizi beklerim

11774[/snapback]

İnanan yada inanmayan, her kim olursa olsun amacı önyargısız bilgi ise yardıma hazırız ve yardıma da muhtacız bu arada. Yeterki talep olsun arz kendiliğinden gelir. Sevgili dilku nickinin anlamı nedir. Burası yeri değil ama uygun bir yerde anlamını bildirirsen sevinirim..

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

siz fraggedle olan tartışmaları izliyorum sizler ona bilimin şu anda cevap veremeyeceği soruları soruyorsunuz ben de size bana ademin mezarını göstersene ve ya nuh'un bütün canlıları taşıdığı gemiyi göstersenize binlerce yıldır ademle nuhun gemisi var evrimin tarihi 140 yıl sabırlı olun onlarda açıklanacak

bilim herzaman gelişiyor kendini yeniliyor sonuçta insanlığın inanacağı yer bilim olacak

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

siz fraggedle olan tartışmaları izliyorum sizler ona bilimin şu anda cevap veremeyeceği soruları soruyorsunuz ben de size bana ademin mezarını göstersene ve ya nuh'un bütün canlıları taşıdığı gemiyi göstersenize binlerce yıldır ademle nuhun gemisi var evrimin tarihi 140 yıl sabırlı olun onlarda açıklanacak

bilim herzaman gelişiyor kendini yeniliyor sonuçta insanlığın inanacağı yer bilim olacak

11964[/snapback]

ADEMIN mezarini mi gösteriyim dedigin sey ne kadar sacma bi kere o mezar varsa bile kalintisi kalmamistir ikincisi onun Adem oldugunu nerden bilcez

bi sey daha Nuhun gemisinin izine rastleni bilim adamlarinca

sen bana Canakkale sehitlerininin hangisinin nerde yattigini gösterebilir misin?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

11964[/snapback]

ADEMIN mezarini mi gösteriyim dedigin sey ne kadar sacma bi kere o mezar varsa bile kalintisi kalmamistir ikincisi onun Adem oldugunu nerden bilcez

sen bana Canakkale sehitlerininin hangisinin nerde yattigini gösterebilir misin?

11969[/snapback]

250 milyon yıllık dinazor kalıntıları bulunuyor amma 6000 sene önce uygarlıkların bütün krallıkların ismi çıktı ademin niye olmasın

nuhun gemisine rastladı mı?nerede?yerini söylermisin?

şehit olan erlerden bahsediyorsun ben krallardan ve hatta ilk insandan bahsediyorum

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

11964[/snapback]

11969[/snapback]

250 milyon yıllık dinazor kalıntıları bulunuyor amma 6000 sene önce uygarlıkların bütün krallıkların ismi çıktı ademin niye olmasın

şehit olan erlerden bahsediyorsun ben krallardan ve hatta ilk insandan bahsediyorum

11983[/snapback]

sunu demek istiyorum Adem in mezarinin Ademin mezari oldugunu nerden bilecez

vardiysa bile üzerinden kac krallik site imparatorluk gecti mezari bulunamaz bugün vahhabiler bile sahabilerin mezarin tahrip ettiler dümdüz yaptilar musab nerde yatiyo bilemeyecez

ve Adem bir peygamber oldugu icin onun dinazorlar gibi kemikleri orda burda olmaz ve peygamberlerin cesetleri sehitlerinki gibi cürümez, sizin onun kemiklerini alip bir peygamberin kemiklerini yani müzede sergilemenize Allah izin verir mi saniyorsun onu korur

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

31 austos 2005 Ntv-haber

BM kaynaklarina göre dünyada her yil 130 milyon kadin ve kiz sünnet ediliyor.

Bu insanlarin, her yil 2 milyonu hayati tehlike icinde.

ilgililer arastirabilir

saygilar

12046[/snapback]

Çok doğru bir araştırma can ve güzel bir tespit yapmışsın gerçektende sünnet kadınlarda tehlikeler doğurabiliyor özellikle araplarda saçma bir adet uğruna sünnet ettirilen kadınların durumuna üzülüyorum ama sünnetin erkeklerde sağladığı olumsuz bir yan etkisi yok ( genel olarak )...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

11964[/snapback]

11969[/snapback]

11983[/snapback]

sunu demek istiyorum Adem in mezarinin Ademin mezari oldugunu nerden bilecez

vardiysa bile üzerinden kac krallik site imparatorluk gecti mezari bulunamaz bugün vahhabiler bile sahabilerin mezarin tahrip ettiler dümdüz yaptilar musab nerde yatiyo bilemeyecez

ve Adem bir peygamber oldugu icin onun dinazorlar gibi kemikleri orda burda olmaz ve peygamberlerin cesetleri sehitlerinki gibi cürümez, sizin onun kemiklerini alip bir peygamberin kemiklerini yani müzede sergilemenize Allah izin verir mi saniyorsun onu korur

11991[/snapback]

benim demek istediğim sizin fraggede sorduğunuz sorularla benim sorduğum sorular aynı

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hadi o zaman papanın mantığından yola çıkarak günün en saçma sorusunu soralım işte sevgili papaya bir soru ; Madem şeytan aldı götürdü oyunu oynuyoz o halde ben herhangi bir yere kendime ait bir eşyamı gömücem sen de arayıp bulacaksın ne? Çokmu saçma ? E ne bileyim bizim gibi arkeolojiyle ilgisi olmayan sıradan insanlara habire Ademin mezarını sorup durunca bende sana bunu sorayım dedim ne olur az mantık ne olurrr.... :lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hadi o zaman papanın mantığından yola çıkarak günün en saçma sorusunu soralım işte sevgili papaya bir soru ; Madem şeytan aldı götürdü oyunu oynuyoz o halde ben herhangi bir yere kendime ait bir eşyamı gömücem sen de arayıp bulacaksın ne? Çokmu saçma ? E ne bileyim bizim gibi arkeolojiyle ilgisi olmayan sıradan insanlara habire Ademin mezarını sorup durunca bende sana bunu sorayım dedim ne olur az mantık ne olurrr.... :lol:

12101[/snapback]

katiliyorum biraz mantik ne oluuuur????

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

12101[/snapback]

12105[/snapback]

sen hala şeytan aldı götürdü oyunu oynuyorsun

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:D

sünnet konusu ademin mezarina kadar evrimlesmis bakiyorum :clover:

Bu gün milyonlarca yil öncelerine ait insan iskelet ve fosilleri bulunuyor.

Arkadaslar, mezar kavrami nereden ve nasil cikmistir?

Hangi dönemlere aittir.

Daha bilinen tarihlerde dahi insanlar ölülerini gömüyorlar miydi diye düsünsenize.

Türkler bile islamiyetten önce asya steplerinde yasarken ölülerini agac cardaklar üzerinde kurutup, ormana bagisliyorlardi.

Binlerce yil önce Adana ya yerlesen Türk kabilelerin bile ölülerini kerevet üzerinde güneste kurutup ormana birakiyorlardi. Bunlar bu gün bilinen seylerdir.

Bu gün dahi milyonlarca insan, ölülerini hala yakmakta. Küllerini nehirler atmakta.

Kimi toplumlar, denize atarlardi ölülerini, kimi toplumlar ise, bereket getirsin diye, ormana vavsi hayvanlara yem olarak birakirlardi ki, onlardan zarar gelmesin.

Hangi adem ki mezari olsun da bulunsun, Bulunsun da kemiklerinden, hah bu adem di diyelim :D ????

daha akilli insanin tarihi tam tesbit edilemedi. Bilim insanlari her bulunan eski fosil kemiklerin yaninda canak cölmek aramaktalar.

Bir coklarinda da av malzemeleri bulunmustur.

Mazar kavrami ise gelismis örgütlü dinlerde ortaya cikar.

Anit mezar denen piramitler ise, krallar dan ziyade, tanri-insan adina yapilmistir. Misir kültürünün o dönemler icin en örgütlü devlet yapilanmasina sahip oldugunu biliriz. Bunun yaninda Sümer ve asur da ayni derecededir.

saygilar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

12101[/snapback]

12105[/snapback]

sen hala şeytan aldı götürdü oyunu oynuyorsun

12109[/snapback]

öyle mi seytan aldi götürdü oyunu da ne beni aydinlatir misin?? tabi kastettigin manayla..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:D

sünnet konusu ademin mezarina kadar evrimlesmis bakiyorum :clover:

Bu gün milyonlarca yil öncelerine ait insan iskelet ve fosilleri bulunuyor.

Arkadaslar, mezar kavrami nereden ve nasil cikmistir?

Hangi dönemlere aittir.

Daha bilinen tarihlerde dahi insanlar ölülerini gömüyorlar miydi diye düsünsenize.

Türkler bile islamiyetten önce asya steplerinde yasarken ölülerini agac cardaklar üzerinde kurutup, ormana bagisliyorlardi.

Binlerce yil önce Adana ya yerlesen Türk kabilelerin bile ölülerini kerevet üzerinde güneste kurutup ormana birakiyorlardi. Bunlar bu gün bilinen seylerdir.

Bu gün dahi milyonlarca insan, ölülerini hala yakmakta. Küllerini nehirler atmakta.

Kimi toplumlar, denize atarlardi ölülerini, kimi  toplumlar ise, bereket getirsin diye, ormana vavsi hayvanlara yem olarak birakirlardi ki, onlardan zarar gelmesin.

Hangi adem ki mezari olsun da bulunsun, Bulunsun da kemiklerinden, hah bu adem di diyelim :D ????

daha akilli insanin tarihi tam tesbit edilemedi. Bilim insanlari her bulunan eski fosil kemiklerin yaninda canak cölmek aramaktalar.

Bir coklarinda da av malzemeleri bulunmustur.

Mazar kavrami ise gelismis örgütlü dinlerde ortaya cikar.

Anit mezar denen piramitler ise, krallar dan ziyade, tanri-insan adina yapilmistir. Misir kültürünün o dönemler icin en örgütlü devlet yapilanmasina sahip oldugunu biliriz. Bunun yaninda Sümer ve asur da ayni derecededir.

saygilar.

12112[/snapback]

bakın bilmiyorum ama beni hala anlamadınız bazı şahıslar fraggede bugünkü bilimin ispatlayamayacağı sorular soruyorlar bende buna karşılık ademin mezarı nerede gibi bulunması imkansız sorular soruyorum olay bu tabii ki ademin mezarı bulunamaz kızılderililerde ölüyü taşla ezip doğaya bırakıyorlar akbaba ve diğer canlılar yararlansın diye

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.