Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

İsrail Lübnan’ı vuruyor, siviller can derdinde...(İsrail'in Lübnan'a düzenlediği son yılların en büyük saldırısında 15'i çocuk 50'den fazla sivil öldü

berceste

Önerilen İletiler

yine savaş yine kan ve yine çocuklar...ne denir ki şimdi :(

bana ılık rüzgarları gönderin

tel örgüler ardına

sevgilinin gözlerinde

benim olsun

yağmur damlaları mavisi

yeşile mahkum edin bozkırı

boy atsın sevda

bana bir türkü söyleyin

yarınlarıma uzansın

tel örgüler ebem olsun

doğursun hasretimi

ağlamasın çocuklar

çocuklar kanamasın

sözüm var beyrut sokaklarında öldürün beni

her sabah saat beşte öldürün beni

sözüm var beyrut sokaklarında yaşatın beni

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

berçeste neden böylee..hani dayanışma..nedir bu müslamanım diyenlerin olaylara kayıtsızlığı..sonunda bir füze kendi tepelerine düşeceğindemi (bırakıp yalancı hayıflanmaları ve üzülmeleri ) geçecekler harekete..merak ediyorum doğrusu.. :(

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

50 yıldan berı aynı seyler devam edıyor.derme catma evlerde cadırlarda yasayan ınsanların ustune bombalar atıyorlar bırcok masum ınsanlar oluyor.lubnanı bombalamaya basladılar surıyede bomba atacaklar dıye haaberler cıkıyor yarın ankaraya atmayacakları ne malum.kuzey ırakta ısraılllı emeklı subaylar kımlere egıtım verıyor kac tane canlı bombalar yetısıtrmıs bunların hesabı sorulsun

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ahmedinecad uyardı: Dünyayı basınıza yıkarım

2424hp1.jpg

İran Cumhurbaşkanı Ahmedinecad Suriye’ye saldırmayı planlayan İsrail’i uyardı. Suriye’ye de saldırırsa acı verici bir cevapla karşılık bulur dedi.

saygılarımla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Birilerinin istediği oluyor sonuçta...Ortadoğu savaşa başladı..Dün Amerika Irak'a girmişti...Bugün İsrail Lübnana girdi..Yarın kimbilir hangi devlet hangi bahane ile masum vatandaşların ve çocukların kanlarına basarak hüküm sürmeye çalışacak...Asker esirlerini almaya çalıştıkları için başlatılan bu savaş tamamen bahane...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"İsrail 'in Lübnan'a girerek başlattığı savaş, aslında Türkiye'ye karşı başlatılan bir savaştır; bu durum böyle algılanmalı, değerlendirmeli ve anlatılmalıdır. Olmert 'Sınırlarımızı henüz çizmedik' derken, anlatmak istediği tam da budur.

Yani İsrail sınırlarını çizmeye başladı, Lübnan sonra Suriye ve ardından da Türkiye.. Vaad edilmiş topraklar olarak bu sınırları çizmeye başlamıştır.

İsrail'in başlattığı bu savaş Türkiye'ye karşı bir savaşır. Bunu çok açık olarak anlatmak zorundayız .

Irak tarafında ABD mevzilenmiştir, burada İran'ı ve Türkiye'yi tutmakta ve meşgul etmekte, güneyden de İsrail devreye girmiş bulunmaktadır."

Son gelinen noktada çok önemli bir gelişme var, kamuoyumuzun dikkati çekilmelidir, İsrail bir plan içinde saldırılarını başlattı, tapınaktakiler baktılar ki, Türkiye İran'a durduk yere müdahale etmeyecek; taktik değiştirdiler.

İsrailli askerin kaçırılması bahane edilerek Lübnan'a, ardından Suriye'ye saldıracaklar, böylece İran'ın bu savaşa müdahil olması sağlanacak.

Bir tarafta ABD ve İsrail yani Batı, bir tarafta İran! Peki ABD ile vizyon anlaşması imzalayan AKP iktidarı hangi tarafta yer alır?

Türkiye ile İran'ı bir oldu bitti ile karşı karşıya getirmeye çalışıyorlar

saygılarımla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Abd kararlı, İsrail kararlı, İran kararlı ama Türkiye kararsız... Hala sonucu belli olmayan yolda safımız belli değil. Bop projesinde İsrailin emeline ulaşmasına yardımcı mı olacağız???

Arab dünyası şu ana kadar tepkisiz kaldı, ama öyle sanıyorum ki, gerilen ilişkiler bir yerde patlak verecek işte o zaman Türkiye komşularıyla iyimi olacak, kötümü olacak??? yani dananın kuyruğu koptu kopacak...

Saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

berçeste neden böylee..hani dayanışma..nedir bu müslamanım diyenlerin olaylara kayıtsızlığı..sonunda bir füze kendi tepelerine düşeceğindemi (bırakıp yalancı hayıflanmaları ve üzülmeleri ) geçecekler harekete..merak ediyorum doğrusu.. :(

malesef müzlümanım dense de günümüz zihniyeti bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın düşüncesinden öteye geçemiyor!!!

herşey lafta kalıyor...

samimi insanlar , özü köz olanlar el ile gösterilecek kadar az!

İnş.. gün gelir ve sözü ile eylemi bir insanlar çpğalır...Batıl zail olur...Zulumler sona erer...İnsanlara rengi , dili , dini ,ırkı ne olursa olsun farketmeksizin insan olduğu için değer verilir...

İsrail sivilleri hedef alıyor, ölü sayısı 106'yı geçti

İsrail’in Lübnan’a düzenlediği saldırılar sürüyor. Çarşamba günü başlayan İsrail saldırılarında çoğu sivil olmak üzere ölenlerin sayısı 106'ya ulaştı.

● Hizbullah Hayfa'yı vurdu: 9 ölü

● Bush acil ateşkes isteğini desteklemedi

İsrail savaş uçakları, Beyrut'un güneyindeki Ciye elektrik santralini vurdu.

İsrail'in Lübnan'da beş gündür gerçekleştirdiği askeri hareketta ülkenin altyapı sistemleri yerle bir edilirken, çoğu sivil 100'den fazla kişi de İsrail füzeleriyle öldürüldü.

İsrail jetleri bugüne de ülkenin güneyindeki banliyöleri bombalayarak başladı. Al Manar televizyonuna göre Hizbullah'ın merkez bürosunun bulunduğu bir banliyöde 6 şiddetli patlama meydana geldi. İsrail'in bu sabahın erken saatlerinde başlattığı bu saldırının şu ana kadarki en ağır bombalama olduğu belirtiliyor.

İsrail bu saldırıdan sonra Beyrut'un yaklaşık 20 kilometre güneyindeki elektrik santralini vurdu. İtfaiye yetkilileri, yetersiz su nedeniyle halka, ''kendi su tankerleriyle yardım etmeleri'' çağrısı yaptı.

Bu arada Hizbullah İsrail medyasında çıkan "Hasan Nasrallah'ın İsrail bombardımanında yaralandığı" yönündeki haberleri yalanladı. Örgüt ayrıca Hizbullah gerillalarının Lübnan sınırını geçen İsrail askerleri ile çatıştığını bildirdi. Çatışmalarda İsrail'e ait bir buldozerin imha edildiği kaydedildi.

Öte yandan İsrail'in saldırıları yüzünden 1.5 milyon nüfuslu Beyrut neredeyse tamamen boşaldı. Halk füzelerin hedefi olmamak için dağlık bölgelere ve ülkenin doğusundaki Bekaa Vadisi'ne sığındı. Kentteki bütün dükkanlar kapalı.

İsrail'in Lübnan'da sadece dün gerçekleştirdiği bombardımanda 33 kişi öldü. Böylece beş günlük saldırıda ölü sayısı 106'ya yükseldi. İsrail cephesinde ise 11'i asker en az 24 kişi öldü.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

müslüman, hıristiyan, yahudi ,ateist, maoist ne fark eder ki tepkini tüm dünya halkları için koyacaksın.bu da 3-5 kişiyle olmuyo işte hükümetler tepkisini koyacak ki bir şeyler olsun.amerikanın ırağı vurduğunda amerika dahil tüm dünyada protestolar oldu ama işe yaramadı ya silahlanıp karşılarına dikileceksin dur arkadaş diyeceksin ya dünya ya isyan edeceksin ya da oturup bitmesini bekleyeceksin...

And Dağları'ndan,Sierralardan

Che'nin yürüdüğü patikalardan

Hiç yılmadan,yorulmadan savaşan

Küba'dan selam dostlara

Beyrut'un harabe sokaklarından

Çocuk yaşta savaşan aslanlarından

Zafer ellerimizdedir diyen

Filistin'den selam dostlara

Bu memleket bizim,bu dünya bizim

Hep birlikte güneşin sofrasında

Bir kez daha haykırıyoruz

Savaşan kazanır sonunda

Belfast bizimle soluk alıyor

Boby Sandlar'ın göğüs kafesinde

Bir gün özgür doğacak çocuklarımız

İrlanda'dan selam olsun dostlara

Şafağın ilk sahibi biz olmuşken

Kopardılar herşeyi ellerimizden

Bir kez daha gürleyecek halklarımız

Sovyetler Sovyetler ufukta

Sovyetler'den selam dostalara

Afrika bir gün özgür doğacak

Ruanda,Somali,Cezayir,Fas'ta

Açlık yolsullu elbet son bulacak

Afrika'dan selam dostlara

Mao'nun Ho Amca'nın yürüşünde

Kalbimiz Sarı Nehir'e doğru akıyor

Özgür bir uzak asya durur yakında

Asya'dan selamdostlara

Kawa'dan.Bedrettinler'den,Mahirler'e

Sabolar'dan,Sinanlar'dan bugünlere

Sözümüzdür bizim bütün halklara

Gücümüz dünyayı sarsacak

Bütün dünya halkları kardeştir

Dil,kültür,renk değil;emek yücedir

Bu dünya bizim onlara kalmayacak

Selam dünya halklarına

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Avusturya'da ve dünyanın pek çok ülkesinde insanlar Abd'nin Irak'tan çekilmesi için yürüyüşler yapıyorlar, insani değerleri olan hiç kimse kan dökülmesine rıza gösteremez, inancı ve ırkı ne olursa olsun, insanlık topyekün bu vahşete tepki göstermelidir, ancak figarro'ya katılıyorum, nerede bu İslam ülkeleri, neden bu kadar tepkisiz kalıyorlar, bunun sebebi ne, ben korku olduğuna inanmıyorum... Olsa olsa uyuşturulmuşluktur. Kandırılmışlıktır...

Allah'tan dileğimiz acı çeken insanları kurtarmasıdır, şimdilik elimizden gelen dua etmek, keşke daha fazlasını yapmayı başarabilseydik... Ah vah ile bitmez bu katliyam...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Allah'tan dileğimiz acı çeken insanları kurtarmasıdır, şimdilik elimizden gelen dua etmek, keşke daha fazlasını yapmayı başarabilseydik... Ah vah ile bitmez bu katliyam...

sardunyam yukarıda belirtmişsin sana katılıyorum tabiki elimizden şuan için Dua etmekten başka birşey yok ama aslında birazda var gibi buda yahudilerin gelir kaynaklarından biri olan cola yı almamaktır çünki her ödediğimiz ytl nin bir kısmı israil askeriyesine gidiyor ve daha da güçleniyorlar belki burdan başlayarak bişeylere katkımız olabilir diye düşünüyorum..

bence islam ülkelerinin neden ortada olmadıkları benim düşüncemle bana dokunmayan yılan binyıl yaşasın mantığı olsa gerek o yüzdende tepki veremiyorlar azıcık korku, azıcık uyuşturulmuşluk,azıcık tedirginlik,

ve bir şekildede belli vaatlerle kadırılmışlık.ama böyle sesiz kaldıkları sürece birgün kendilerinide vuracağını akıllarına getiremiyolar ya bizide vururlarsa diye benim tek tedirginliğim iş işten geçmemesi ozaman çok geç olabilir...

sevgilerimle

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.