Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

İdamlar kaldırılmasın..

Armance

Önerilen İletiler

Ya benim burda senden ayrı bi duruşum yok ki.. Elbette dışarıda aileleri olmayan ya da ailelerinden kopmuş çocukları devlet kanatları altına alsın.. Elbette rehabilitasyon merkezlerimiz arttırılsın ama san ki hiç böyle merkezlerimiz yokmuş ya da bu tür de çalışmalar yapılmıyormuş havası vermeyin arkadaşlar.. Maalesef ne kadar psikolojik ve fizyolojik destek alsalarda suç işlemekten vazgeçmeyen bir potansiyelimiz de var ve bunlarla başa çıkabilmenin tek yolu ağır cezalardır.

bende açıklamasını yapayım mı ?:)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 137
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

bende açıklamasını yapayım mı ?:)

armance sen nerde yaşıyosun

ne rehabilitasyonu ya

"Elbette dışarıda aileleri olmayan ya da ailelerinden kopmuş çocukları devlet kanatları altına alsın.. "

otostopçu seri katilde onlardan biriydi.

kimse kanadının altına almadı ama sadece cezalandırılırken tanıdı o devleti.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Konu akışını takip edemedim.. Okumaya şuan vaktimde yok..

Konu akışından bağımsız başlığa göre yazıyorum..

Suçu kazara işlemişse..

Suçu ihmalle işlemişse..

Suçu ağır ihmalle işlemişse..

Suçu kasten işlemişse.

Bu gruba göre ceza artırılır yada eksiltilir...

Bence şuan cezalar çok yetersiz..

Ceza dediğin cezaya, ceza diyebilmek için o cezanın caydırıcı olması lazım..

Hem suçu işleyenin o suçu bir daha yapmaması için hemde suça niyet edenlerin o suçu işlememesi için...

Caydırıcı etkisi omayan cezanın fazla bir hükmü yoktur..

Madur yanacağına madur eden yansın..

Saygılar-sevgiler...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben Türkiyede yaşıyorum sen Amerikada .. :)

Amerikada tek tecavüze uğrayan ve sonra ailesi tarafından dışlanan ve seri katil olmayı seçen başka Wuornous lar olmuşmudur ..? Bakırköy ilçesinde Kocaman bir rehabilitasyon merkezi var , çocuk esirgeme kurumları var.. Ve inan bana buralardan kaçıpda dışarıda gasp yapan adam bıçaklayan çocuklar gördüm ben.. Suç ve Suçlu psikolojisi üzerine biraz okumanı isterdim.. Hiç değilse Dostoyevskiden '' Suç ve Cezayı'' okumanı.. Kısaca biraz oku işte.. Birazda gerçeklere dön yüzünü.. Wuornus tecavüze uğradığında suçlu ona tecavüz edendi.. Evden kovulduğunda suçlu onu anlamak destek olmak yerine evden kovan Büyükannesiydi.. Otobanda fahişelik yapmaya başladığında suçlu ahlaki değerlerinden yoksun şöförlerdi.. Bu şöförleri öldürmeye başaldığında suçlu kendisi oldu.. Yakalandığında suçlu polis mi oldu ? İdam cezasını veren Yargıç mı suçlu oldu ? Ya da Wurnosun ismini günlük hayatlarında sadece gazetelerde okuyan Toplum mu oldu.. Ne kolay bi bahane.. İçinde suça eğilimi olan birey her haltı işlesin ondan sonra hümanist zihniyet suçlu toplumdur desin.. Yok ya .. :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"İNSAFSIZ" ve "KÖTÜ" dediğimiz gerçekten de "İNSAFSIZ ve KÖTÜ" müdür?.. Öldürdüğü insafsızlık duyduğu salt bir beden değildir... Öldürdüğü "KENDiSiNE YAPILAN KÖTÜLÜKLER"dir.. Yaptığı eylem "ÇEKTİĞİ ACIYI BİTİRME ÇABASI --> SALDIRI DEĞİL,SAVUNMA"dır.. Yılların hıncını herhangi bir bedenden çıkardığında ne yaptığını -bir bedenin katili olduğunu farkettiğinde birkez daha kahrolur İNSAFSIZ..Çektiği acılar bitmediği gibi, bunlara bir de insan katili olmanın acısı eklenir..Savunmaya geçeyim derken,gene saldırdığının kendisi olduğunu anlar..Ve daha niceleri katledecek kapılar açılır İNSAFSIZIN önünde..Gerçek katillerin eylemcisi olmaktır bu kez onu kahreden.. Ama bunu anlamak şöyle dursun, bir de lanet okuruz İNSAFSIZA.. Öyle ya,yaradan doğduğu gün lanetlemiş O'nu...Böyle söylene dursun,burada "ASIL LANETLENMESi GEREKEN ACABA KiMDiR.. ve SEÇİLECEK YOL GENE BOYUNLARA GEÇİRİLEN BİR İP MİDİR?....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu tür canilerin cani olduklarını Allah göstermesin ailenizden birine zarar verdiğinde anlarsınız.. Hemde öyle bir anlarsınız ki bu şovenist yazılardan uzakta içinizde gerçek adaleti isteyen duygularla kavrulursunuz.. Hiç kimse her ne kötü şeyler yaşarsa yaşasın dışarda ki masumu katledemez.. Erkekliğini tatmin etmenin hevesiyle arabasına aldığı fahişeden faydalanmaya çalışan bir şöförle o şöförü içindeki nefreti bastırmak adına parçalayan kadın arasında dağlar kadar fark vardır.. Üstelik birinin ailesi de vardır ve geride bıraktıkları da.. Filmi syeredenler bilir.. Filmin sonlarında cani kadın yine iş amacıyla otostop çekip yeni bir kurban arrken bir araba yanaşır.. İçinde 50 li yaşlarında devirmiş emekli bir polis memuru vardır.. Karısı uzun zamandır hasta olan ve artık cinsel açlığını hiç değilse bu kadınla paylaşmaktan başka bir niyeti olmayan bu adamcağızı öldürmeye çalışan kadının duygularını anlamak mı daha kutsaldır yoksa o yaşlı adamın durumunu mu ? Ajitasyonlarla gerçekleri örtemezsiniz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

armance sende biliyorsun çocukların o rehabilitasyon merekezlerinden neden kaçtıklarını

suç ve ceza

büyük adamlar cinayet işler

napalyon ha bunu hatırladım hemen o kitaptan

sen şimdi raskolnikov baltayı tefeci kadının kafasına indirdiğinde kötü hissettim dersen gülerim.

Erkekliğini tatmin etmenin hevesiyle arabasına aldığı fahişeden faydalanmaya çalışan bir şöförle o şöförü içindeki nefreti bastırmak adına parçalayan kadın arasında dağlar kadar fark vardır..

bence fark çok da büyük değil.

armance idam cezası olsa bu ülkede

seni bile asarlar da yine asıl caniler öldürülmez

canım sıkkın arkamda biri konuşuyor

seri katillerle ilgilenmişim tüm gün

şimdi bişey yapacam diye korkuyorum

en azından kendime :D

şaka bir tarafa

şunuda bil yada bilme neyse yeter artık

iyi geceler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu konuda fazla polemiğe gerek yok idam eden büyük amerikadan idamı kaldıran türkiyeye suç oranlarına bakalım...

ABD'de 1976 yılından bu yana 716 kişinin idam edildiği belirtiliyor. Bush'un, başkan olmadan önce valiliğini yaptığı Texas eyaleti, 246 idamla birinci sırada geliyor. 82 idamla Virginia ve 51 idamla Florida eyaletleri, Texas'ı takip ediyor.

İdam edilenlerin yüzde 55'ini beyazlar, yüzde 36'sını siyahlar, yüzde 7'sini Hispanikler ve yüzde 2'sini Kızılderililer ile Asyalılar oluşturuyor. ABD'de geçen yıl 85 kişi idam edilirken, bu yıl, şu ana kadar 33 idam gerçekleştirildi. McVeigh'in zehirli iğneyle gerçekleşecek idamı, 34. olacak.

ABD hapishanelerinde 3726 kişi, idam edileceği tarihi bekliyor.

Birleşik Devletler Adalet Bakanlığı'nın NCJ175687 numaralı bültenine göre, 1998 yılı sonu itibarıyla hapishanelerde tutulanların sayısı 1.825.400 idi. Şimdi bu sayı iki milyonu aşmış ve yükselmeye devam ediyor. William Blum, Rogue State: A Guide to the World's Only Superpower ( Serseri Devlet: Dünyanın Tek Süpergücü'nün Rehberi) adlı kitabında, "1991-1999 yılları arasında Birleşik Devletler hapishanelerindeki insan sayısının yüzde ellinin üzerinde artış gösterdiğini" yazıyor. Yani hapishanelerdeki mevcut hücreler şimdiden dolmuş durumda. Durmadan yeni hapishaneler açılıyor.

Amerika nufusu 2004 tahmini 293,027,571 ve 2,000,000 üzerinde tutuklu

Türkiye cezaevlerinde tutuklu ve hükümlü sayısı 70,000

Türkiye nüfusu 72,000,000

Yani 72,0000,000 * 4 = 288,000,000 yaklaşık amerika nüfusuna denk geliyor bizim nufusta;hadi suçlularımızıda çarpalım 70,000 * 4 = 280,000 bin suçlumuz oldu ama idam eden amerika 2 milyonda demekki neymiş F tipimiz var ama oda az bu suçlulara amerikadan birazda adam asma dersi alalım,niye çünkü bakın onlar asıyorlar ve suç işleyen kimse yok ne kadar az suçlusu var asan ülke büyük abd...yada çin diyelimde yeni bi polemik oluşmasın...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dimi bak aferin sana.. Bu kadar çok suçlu idam edildikleri halde hala suçlar işlenmeye devam edilmekte.. Bi de idamı kaldırsalar neler olurdu Allah bilir.. Adam masumun canını yakmış ailesini doğramış asmış kesmiş önemli mi sanki boşver.. Basit hümanist gösteriler sergilemek adına al sen bu canileri en güzel koğuşlarda besle büyüt sonra yine toplumun ortasına salıver..Vallahi artık gülüyorum ya.. :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dimi bak aferin sana.. Bu kadar çok suçlu idam edildikleri halde hala suçlar işlenmeye devam edilmekte.. Bi de idamı kaldırsalar neler olurdu Allah bilir.. Adam masumun canını yakmış ailesini doğramış asmış kesmiş önemli mi sanki boşver.. Basit hümanist gösteriler sergilemek adına al sen bu canileri en güzel koğuşlarda besle büyüt sonra yine toplumun ortasına salıver..Vallahi artık gülüyorum ya.. :D

senden aferin aldım ya saolasın artık daha çok çalışırım dersime...

ancak bu yazıdan bunu anlamandan ötürü de bana verdiğin aferinden ötürü biraz :unsure:

yok zaten bende diyorum asalımda suçlumuz 240 bine çıksın asmayınca az oluyor o yüzden

valla beni güldürdün allahta seni güldürsün :clover::D:D:D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu konuda fazla polemiğe gerek yok idam eden büyük amerikadan idamı kaldıran türkiyeye suç oranlarına bakalım...

.

.

.

Yani 72,0000,000 * 4 = 288,000,000 yaklaşık amerika nüfusuna denk geliyor bizim nufusta;hadi suçlularımızıda çarpalım 70,000 * 4 = 280,000 bin suçlumuz oldu ama idam eden amerika 2 milyonda demekki neymiş F tipimiz var ama oda az bu suçlulara amerikadan birazda adam asma dersi alalım,niye çünkü bakın onlar asıyorlar ve suç işleyen kimse yok ne kadar az suçlusu var asan ülke büyük abd...yada çin diyelimde yeni bi polemik oluşmasın...

bizde az mahkum olmasının sebebi verilen cezaların azlığı ya da aflar olabilir mi acaba :unsure:

eh abd'de insan öldürürseniz müebbete kadar gider

türkiye'de öldürürseniz 5 yılı geçmez

e bizim hapishaneler boş olmasında kiminki olsun

yani abd'den daha az mahkuma sahip olmamızın sebebi işlenen suçların azlığı değil verilen cezaların azlığı

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yoo arkadaşlar.. İdamlık suçların hiç önemi yok bazı arkadaşlarca.. Yani biri bir aileyi katletmiş yok efenim ters baktın kaşını kaldırdın gibi sebeblerle durup duruken bir masumu kesip doğramışsın.. Hiiiç önemi yok.. İskandinav mitinin elemanı Thor bile sözüm ona istatistiksel bir mantık yürütmeye çalışmış ama eline yüzüne bulaştırmış.. :D İdam bu tür elamanların işine gelmez çünkü zaten onlar arka planda suçu teşvik edici zihniyetin görünmez destekçileridir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

idam dünyada en gerekli şeydir bence

idam olmalıdır çünkü şimdiki cezalar caydırıcı değil birde mecbur kalanlar var böyle işlere

bunların hepsini asacaksın abi sokak ortasında böyle insanlık olurmu böyle şerefsizlik olur mu yok mu onun anası bacısı nasıl yaparlar böyle bişey bizim hakimlerimizde de suç yok adamların eli kolu bağlı ne yapsınlar ya polislerimiz onlarında aynı bu ülkeyi böyle yapan aflardır afların hepsi kaldırılmalıdır bence cezalar çok caydırıcı olmalıdır ben bu konuda şeriiat kanununa kuranda yazılan değil bazı sadist ülkelerin uyguladığı gibi suçu hangi elinle yaptın şu el hemen kes bu kadına ne yaptın şunu hemen yapın ve böyle suçların tekrarı idam olmalıdır bi insana 3 hak değil 2 hak vereceksin bir tane yapabilir hafif cezayla kolunu bacağını keseceksin daha sonra bidaha olunca komple parçalayacaksın

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yoo arkadaşlar.. İdamlık suçların hiç önemi yok bazı arkadaşlarca.. Yani biri bir aileyi katletmiş yok efenim ters baktın kaşını kaldırdın gibi sebeblerle durup duruken bir masumu kesip doğramışsın.. Hiiiç önemi yok.. İskandinav mitinin elemanı Thor bile sözüm ona istatistiksel bir mantık yürütmeye çalışmış ama eline yüzüne bulaştırmış.. :D İdam bu tür elamanların işine gelmez çünkü zaten onlar arka planda suçu teşvik edici zihniyetin görünmez destekçileridir.

»» İdam cezasının kaldırılmasını istiyor musunuz?

Evet 22941 % 53

Hayır 20010 % 47

kaynak :

http://www.milliyet.com.tr/ozel/anket/anket.html

"İdam bu tür elamanların işine gelmez çünkü zaten onlar arka planda suçu teşvik edici zihniyetin görünmez destekçileridir."bu söyleme göre burada 22941 kişi suçu teşvik edici zihniyetin görünmez destekçisi...

İdam kalkmasın

Ankete katılanlara, idamla ilgili sorular da yönetildi. Yüzde 53.5'i, idam cezasının kaldırılmasına karşı çıktı. ‘‘Kaldırılsın’’ diyenlerin oranı 38.3. Deneklerin yüzde 4'ü de, ‘‘Abdullah Öcalan asılsın, idam cezası sonra kaldırılsın’’ yanıtını verdiler.

İdam cezasının kaldırılması konusunda kadınlarla erkekler arasında görüş farkı yok ama yaş grupları arasında farklılıklar ortaya çıktı. İdam cezasının kaldırılmasından yana olan gençlerin oranı daha yüksek.

Ankete katılanlar arasında eğitim seviyesi yükseldikçe idam cezası kaldırılmalı diyenlerin sayısı artıyor. ‘‘Kaldırılmasın’’ diyenler, okuması yazması olmayanlar arasında yüzde 56.8, Üniversite mezunları arasında ise 38.7 oranında.

İdam cezasına bakışları deneklerin siyasi tercihlerine göre, idam cezasına bakışları da değişiyor. Kaldırılmasın diyenler arasında en yüksek oran MHP'lilerde.

kaynak:

http://arsiv.hurriyetim.com.tr/hur/turk/00...kiye/02tur.html ; burda da 38,7 lik bir suçu teşvikçi var...

bu liste uzatılabilir ama tartışma etiği olmayan zıt bi görüşte bulununca hemen bi damga vuruluyor ;neyseki çok şaşırtmadı beni...

bu arada eline yüzüne bulaştırmadan istatiksel bilginle bi istatislikte sen verde öğrenelim nasıl oluyormuş...

"İskandinav mitinin elemanı Thor "sözüne gelince :benim burda amacım kimsenin niki ile bir şeyler ima etmeye çalışmak değil...burda bilgi ve fikir paylaşımı için duruyorum...bunun için burda olan arkadaşlarımdan fikirleri ne olursa olsun bir saygı çerçevesinde olurlarsa bir noktada buluşuruz...

ama saygıyı elinde tutamayanlarlada buluşmaktan çekinmeyiz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Vahşet

Sefa KIDIK-Cüneyt SÖZ/İSTANBUL

Beylikdüzü’nde 3 gün önce kaybolan 13 yaşındaki ilköğretim okulu öğrencisi Nigar Şahin’in cesedi telle boğulduktan sonra yakılmış olarak bir çöp konteynerinde bulundu.

BEYLİKDÜZÜ Dr. Haydar Arslan İlköğretim Okulu 7’nci sınıf öğrencisi Nigar Şahin, 27 Mart’ta babasından izin alarak bir arkadaşına ders çalışmaya gitti. Saat 18.30 sıralarında babasını cep telefonuyla arayan Nigar, eve doğru yola çıktığını haber verdi. Nigar’ın saatler geçmesine rağmen Barış Mahallesi, Mega Kent Sitesi’ndeki evine dönmemesi üzerine paniğe kapılan ailesi jandarmaya kayıp müracaatında bulundu. Bir kaç gün geçmesine rağmen haber alamayan aile, el ilanları da bastırarak kızlarını aramaya başladı.

Babası teşhis etti

Nigar Şahin, önceki gün saat 23.00 sıralarında Beylikdüzü Yılmaz Sitesi, Nadir Sokak’taki bir çöp konteynerinde telle boğul

duktan sonra yakılmış halde bulundu. Olay yerinde inceleme yapan jandarma Nigar’ın telefonunu da 150 metre ileride buldu. Olay yerine çağrılan astsubay baba Ali Şahin, kızının cesedini teşhis etti. Ceset otopsi için Adli Tıp Kurumu’na götürüldü.

Nigar’ın amcası Kadir Şahin, yeğeninin geçen yıl örnek öğrenci seçildiğini ve Liselere Giriş Sınavı’na (LGS) hazırlandığını söyledi. Amca Şahin, "Burada herkes korkuyor. Tedbir alınmasını istiyoruz" dedi.

O ankette evet diyenlerin Nigarlar umrunda mı acaba ? Küçücük bir kıza tecevüz edeip boğup sonra yakan bu vahşiliği sırf işinize gelmiyor diye görmemezlikten gelmeye çalışmak vicdansızların vicdanlarını okşamaktan başka bir şey değildir.. Bunlar gibi canileri mi eğiteceğinizi sanıyorsunuz ? Ben Nigarlar için endişeleniyorum sapıklar için değil. ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

aslında soru şu olmalı....

yeni nigarlar ve ve yeni sapıklar olmaması için dahamı çok idam lazım?????

yoksa daha çok eşitlik,daha çok eğitimmi?????

"nigarlar" ve "nigarların olası sapıkları" ekonomik ve kültürel açıdan ne kadar birbirine yakın olurlarsa

buluşacakları noktada

yukarıdaki üzücü olaydan dahada uzak olacaktır.....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Vahşet

Sefa KIDIK-Cüneyt SÖZ/İSTANBUL

Beylikdüzü’nde 3 gün önce kaybolan 13 yaşındaki ilköğretim okulu öğrencisi Nigar Şahin’in cesedi telle boğulduktan sonra yakılmış olarak bir çöp konteynerinde bulundu.

BEYLİKDÜZÜ Dr. Haydar Arslan İlköğretim Okulu 7’nci sınıf öğrencisi Nigar Şahin, 27 Mart’ta babasından izin alarak bir arkadaşına ders çalışmaya gitti. Saat 18.30 sıralarında babasını cep telefonuyla arayan Nigar, eve doğru yola çıktığını haber verdi. Nigar’ın saatler geçmesine rağmen Barış Mahallesi, Mega Kent Sitesi’ndeki evine dönmemesi üzerine paniğe kapılan ailesi jandarmaya kayıp müracaatında bulundu. Bir kaç gün geçmesine rağmen haber alamayan aile, el ilanları da bastırarak kızlarını aramaya başladı.

Babası teşhis etti

Nigar Şahin, önceki gün saat 23.00 sıralarında Beylikdüzü Yılmaz Sitesi, Nadir Sokak’taki bir çöp konteynerinde telle boğul

duktan sonra yakılmış halde bulundu. Olay yerinde inceleme yapan jandarma Nigar’ın telefonunu da 150 metre ileride buldu. Olay yerine çağrılan astsubay baba Ali Şahin, kızının cesedini teşhis etti. Ceset otopsi için Adli Tıp Kurumu’na götürüldü.

Nigar’ın amcası Kadir Şahin, yeğeninin geçen yıl örnek öğrenci seçildiğini ve Liselere Giriş Sınavı’na (LGS) hazırlandığını söyledi. Amca Şahin, "Burada herkes korkuyor. Tedbir alınmasını istiyoruz" dedi.

O ankette evet diyenlerin Nigarlar umrunda mı acaba ? Küçücük bir kıza tecevüz edeip boğup sonra yakan bu vahşiliği sırf işinize gelmiyor diye görmemezlikten gelmeye çalışmak vicdansızların vicdanlarını okşamaktan başka bir şey değildir.. Bunlar gibi canileri mi eğiteceğinizi sanıyorsunuz ? Ben Nigarlar için endişeleniyorum sapıklar için değil. ;)

peki nigarı o hale getiren şahsı idam edip hiçbi vicdan muhasebesi yapmadan öldürmek mi iyi ?yoksa ömür boyu hapse atıp her gün o pisikolojide gebermesimi iyi?

anlayamadığım sorun idam değil elbetteki nigarı o hale getiren alçağı savunacak değilim ancak idam etmek caydırı olmaz ve beraberinde bir ton suçsuz insanın geri gelmeyecek bi şekilde yok edilmesini sağlar... İdamı tartışmaktansa düşünce suçu siyasi görüşü vs bu nedenlerle içeri girmiş insanlara afff çıkarmak yerine tecavüzcüye aff çıkaran sistemi,tecavüzcüsüyle evlenince serbes bırakan mantaliteyi,cinselliği tabu haline getirmiş adam gibi eğitimini vermeyip sapık üreten düzeni,doğurun dogurun diye çığlık atan iktidar mensuplarını(ki neyle bakmanız önemli değil onlar için doğurun sokağa atın piskopot,hırsız katil olsunlar önemli değil yeterki üreyin diyen zihniyeti,devletin şefkatli kollarına alınmış kimsesiz çocukların devletin denetiminde şiddet,cinsel taciz ve bilumum pisliklerin yapılmasını,hiçbir sosyal güvencenin olmayışının,devleti bizi koyun gibi görüp nefesimizden vergi almasını ama karşılığında ne sağlıkta ne eğitimde nede başka bişeyde hizmet getirmeyişini ve bunlar yetmiyormuş gibi medyada televolelerde müthiş bir hayat lanse edip 15 yaşında biri kız biri erkek iki kapkaççının swis otelde düğün yapmasını sağlayan düzeni suçlamayalım biz hiçbir zaman... tecavüzcüden banane bana kalsa cinsel organından asalım asalım ama düzen bu oldukça hiçbişeyi değiştirmez bu,önce tekerleğin arasındaki taşları temizleyelim...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İdamdan önce sosyal adaletsizlikler ve egitimin de yükseltilmesi gerekiyor...

Ki , baklava çalana yıllarca ceza veren bir sistem de adam öldüren ertesi gün çıkıyor...

bunları da unutmamak lazım...

Suan ki en önemli mesele saglıklı bir yargı süreci içerisine girilmesi...

bu forumda da kimse hemen asalım keselim de demiyor...

herkes sokaklarda serbest gezsin diyecek bir zihniyet oldugunuda düşünemiyorum...

birbirimizi anlamaya çalışsak diyorum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yahu kimi korumaya çalışıyorsunuz Allah aşkına postu beş para etmez çocuk katillerinimi?ne eğitimi ne maddiyatı ne eşitliği tam üç kez aynı soruyu sordum cevap alana kadarda sormaya devam edeceğim.

Organ mafyası içerisinde ki doktorları bana nasıl açıklayacaksınız maddi sıkıtısı yüzündemi yapıyor bu işi yoksa eğitimsizliktenmi?

Yapmayın ya eli kanlı katillerin avukatı kesildi herkes başımıza eminim baro onlara avukat bulmaya zorlanıyordur oysaki bizim foruma uğrasalar ne çok savunanları olduklarını görecekler.

Adamın küçücük çoğunu alıp ırzına geçicek yetmedi boğazını kesecek yetmedi kurda kuşa yem olsun diye cesedini götürüp ormana atacak ve biz bu adamı neden eğitemedik asıl suçlu biziz onun bir suçu yok diyeceğiz öylemi???

Sizin hiç etrafınızda çocuğu öldürülen yada tecavüze uğrayan bir anne olmadı herhalde?İyisimi bu fikirlerinizi gidin çocukları hunharca öldürülen anne babalara anlatın mesela Serpil öğretmenin annesinden başlayın "deyin ki ona yahu seni öldürmeye çalışan ve kızını gözlerinin önünde tecavüz edip 100 bıçak darbesiyle öldürenlerin hiç kabahati yok onlar aslında masum tek suçları eğitimsizlik ve parasızlıktı"bakalım ne cevap alırsınız....Her eğitimsiz her parasız katil olsaydı ülkenin yarısı katil olurdu herhalde.Bu bir savunma şekli olamaz bunun bir mazereti asla olamaz bizim sevdiğimiz bir insanın başına böyle bir olay gelse (Allah korusun)ne yapardık acaba?Nasıl sa canı yanan biz değiliz değilmi o yüzden bol kesenden felsefi konuşmalar yapmak kolay oluyor kendinizi katilin yerine koyup yorum yapacağınıza biraz da mağdur insanları düşünüp yorum yapın.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dünyanın her yerinde vatan hainliğinin cezasının idam olduğu aşikarken yinede bu hainlerin idam edilmemesi elde tutulması gerektiğini önceki iletilerimde belirtmiştim.. Kimseyi düşünceleri yüzünden öldüremezsiniz ama eylemleri buna sebeb olabilir..Fakat konumu adi suçlar üzerine açtığım bu kadar açıkken ısrarla ucuz spartaküslükler yapıcam diye konuyu ait olduğu yerden uzaklaştırmaya çalışmanızda bir o kadar ilginç ..

Boşverin yav.. Kızınıza mı tecavüz edilmiş.. Kızmayın gelin suçluyu anlamaya çalışalım..

Ailenizi mi katletmişler sakın kızmayın, canileri eğitelim okutalım rahat ettirelim bir daha yapmazlar..

Malınızı mı çalmışlar.. İhtiyaçları olmasa çalmazlardı niye kızıyorsunuz ki ?

Evinizi mi ateşe verdiler.. Hemen celallenmeyin belkide üşümüşlerdir ısınmak istemişlerdir..

Yani masum Ahmet bey masum Fatma teyze hiç sızlanmayın anacığım.. Şovenist zihniyet sizin isteklerinizi ciddiye almıyacaktır.. Çünkü oldukça yüksek bir suç potansiyeline sahip olan bu ülkede suçlulardan ve ailelerinden toplanacak oy sebebiyle bol bol af çıkarılacak böylece suçlulara ve topluma sözümona yardım edilmiş olacaktır.. Oturun oturduğunuz yerde AHMET bey ve FATMA hanım.. Mümkünse ikinci bir şans daha verilen seri katilin sizi evinizde boğazlamasını bekleyin.. Siz bunu hakediyormuşsunuz..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.