Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Zafer Bizim Bayram Bizim

irinçköl

Önerilen İletiler

Dünyada her ülke kendi zafer ve bağımsızlık gününü büyük coşku ile kutlar. Bizde ise yas günü ilan ettiler.

Özgürlüğünün zaferini kazandığın bağımsızlık gününe sahip çık Türkiye. 

Bu bayramı kutlamana hiç bir güç engel olamasın.

ZAFER BAYRAMIN KUTLU OLSUN.

1236248_553328651382886_1227349478_n.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

1236041_525436207528240_948501673_n.jpg

Ülkemizin dini bayramlarına nasıl saygı duyuluyorsa, milli bayramlarına da saygı duyulmalı. 30 Ağustos, Türk milletinin geçmiş ve geleceğinin ışığı olan en anlamlı bayramdır.

Herkesin bayramı kutlu olsun ve

bu bayramı bizlere hediye edenlerin ruhları şad olsun!

Başkumandan Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve Mehmetçiklerimizi şeref ve saygıyla anıyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dünya düşse peşimize
Yer sarsılsa yerinden
Ne senden geçeriz,
ne senin eserinden.

30 Ağustos tarihimiz, o şanlı koca zaferimiz kutlu olsun..
bayrak-turkiye-orta.gif

64h9.jpg

53.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ermenistan'da yaşıyorsam ve orası vatanımsa, elbette ! Etnik olarak Ermeni olmam şart değil.

Anlamadım. Yani Ermenistanda yaşıyan bir Türk olarak "ben Ermeniyim" diyebilecek bilinçte olmak istermisin?

Hem insanlarla savaşarak, onları öldürerek kazanılmış zaferi(!) kutlamak ne demek?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hem insanlarla savaşarak, onları öldürerek kazanılmış zaferi(!) kutlamak ne demek?

Meşru müdafaa tüm hukuk sistemlerinde bir haktır. Aynı zamanda özgürlük de bir haktır. Bir hak bir hakkı elde etmek için kullanılabilir. Özgürlüğe kavuşmanın kutlanması neden garip geliyor size ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Meşru müdafaa tüm hukuk sistemlerinde bir haktır. Aynı zamanda özgürlük de bir haktır. Bir hak bir hakkı elde etmek için kullanılabilir. Özgürlüğe kavuşmanın kutlanması neden garip geliyor size ?

Savaşmanın, insan öldürmenin sebebi ne olursa olun yanlıştır. Aynı şeyi her hangi bir sebeple yapılan işgal içinde söylüyorum.

Bu nedenle, insanı öldürerek kazanılan ZAFER'i bayraklaştırmak yerine, savaşmakla kazanılan zaferlerin ne tür bir zafer olduğunu, hele de özgürlükleri bu tür savaşlarla kazanılıp kazanılamayacağı bilincine sahip olmak gerekiyor..

Kazanılan 30 ağustos zaferi Türk halkını özgürleştirdi mi? Özgür olmak ne demektir. Kimler özgürce yaşıyor?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Amerikan Milleti Teritoryal tanımlanmış. Bu bir şeyi değiştirmez. Sizi tatmin edecekse, Almanım, Fransızım da derim diyeyim o zaman original.gif

Hayır canım değerlerine uygun olarak cevapla. Mesela "aynı zamanda Ermeniyim, Yunanım, Rumum, Kürdüm, Yahudiyim" de diyiver. Diyebiliyorsan bendensin. Evrensel insansın. smile.png

O zaman Türk olarak zafer kutlamanın da bir değeri, harbiyesi kalmıyor. smile.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hayır canım değerlerine uygun olarak cevapla. Mesela "aynı zamanda Ermeniyim, Yunanım, Rumum, Kürdüm, Yahudiyim" de diyiver. Diyebiliyorsan bendensin. Evrensel insansın. smile.png

O zaman Türk olarak zafer kutlamanın da bir değeri, harbiyesi kalmıyor. smile.png

E diyeyim ne olacak ? O ülkelerin vatandaşıysam ve o ülkelerin devletleri Etnik Millet tanımına uyan bir toplumsallaşmanın devleti olmayacaksa, modern bir devlet olursa Ermeniyim, Yunanım, Rumum, Kürdüm, Yahudiyim.

Burada olduğum için bu ülkenin millet olma değerlerini benimsemenin Evrensel İnsan olmamakla ne ilgisi var ?

Evrensellik yerellikten başlar. Bütün iyi insanları seviyorum diye ailemi inkar mı edeceğim ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İyi o zaman. Nazi işgaline uğrayıp daha sonra kurtulan ülkelerin milletleri de kutlamasın kurtuluşlarını.

Savaşların tümü politik otoritenin savaşlarıdır. Halkın değil. "Bilinç" istiyorsak bu bilinç edinilmeli.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Savaşların tümü politik otoritenin savaşlarıdır. Halkın değil. "Bilinç" istiyorsak bu bilinç edinilmeli.

Politik otoritelerin savaşından zarar gören bir milletin savaşı meşru müdafaadır. Gerekli olan bilinç, tam demokrasi bilinci ile birlikte, birlikte yaşama iradesine sahip olmak, bunun farkında olmak ve bunu istemektir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Politik otoritelerin savaşından zarar gören bir milletin savaşı meşru müdafaadır.

Hayır efendim, politik otoritenin reddinde tüm halklar birbiriyle kardeşçe geçinirler. Bilinç, bu bilinçtir.

Gerekli olan bilinç, tam demokrasi bilinci ile birlikte, birlikte yaşama iradesine sahip olmak, bunun farkında olmak ve bunu istemektir.

Tam demokrasi bilincinde, politik otoriteye biat, gittiği yolda gitme yoktur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ama evrensellik etnisite bilinci ile başlamaz. Etnisite yerel kültürel değerlerin öncülleşmesidir. Etnisite bilincinden aile kavramına nasıl gelindi?

Yerellik yalnızca Etnisite bilinci değildir. Yerel kültürel değerlerin öncülleşmesi, sabitlenmesi de değildir. Evrensellik bilincine halka halka genişleyerek gelinir. Her halka Evrenselliğe bir adımdır. Bu bir bilinçte takılı kalmak değildir. İnsanlık bilincine sahip olmak için sırasıyla Aile de inkar edilmez, Hemşehrilik de, etnisite de, siyasi bir kabul olan millet de.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hayır efendim, politik otoritenin reddinde tüm halklar birbiriyle kardeşçe geçinirler. Bilinç, bu bilinçtir.

Yalnızca reddetmek yetmez. Kardeşlik bilincinin gelişmesi ekonomik sisteme bağlıdır. Ekonomik sistem değiştirilmedikçe bu bilincin gelişmesinin zemini oluşamaz. Bu bilincin oluşması için Anarşizmin otoriteyi reddetmekten başka önerdiği bir yol yoktur.

Tam demokrasi bilincinde, politik otoriteye biat, gittiği yolda gitme yoktur.

İşgalden zarar gören halkın müdafaa kararı tam demokrasi olmasa bile ister istemez politik yönlendirimden bağımsızlaşır. Politik otorite savaşmayın dese bile halk işgalden kurtulma bilinciyle savaşır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.