Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Türkiye İslamcı düzene mi gidiyor?

berceste

Önerilen İletiler

Türkiye'ye şırınga edilmek istenen 'kriz halleri'nin altındaki sorular belli. Bir şeriat devleti girişimi var mı, AKP Çankaya'yı yıkmak mı istiyor? Yazar Hasan Cemal yorumladı:

Huzursuz eden sorular

(1)Türkiye İslamcı düzene mi?

Türkiye adım adım İslamcı bir düzene, klasik deyişle 'Şeriat devleti'ne mi götürülüyor? Bunun için AKP'nin gizli gündemi mi var, hükümette sinsi sinsi uyguladığı?

Bu 'gizli gündem'in en önemli maddelerinden biri Çankaya'nın düşürülmesi mi? Yani Tayyip Erdoğan'ın ya da AKP'den güvenilir birinin Cumhurbaşkanı seçilmesi mi?

Niye mi soruyorum bunları?

Çünkü, Türkiye'ye son zamanlarda şırınga edilmek istenen 'kriz halleri'nin altında bu sorular var.

Türkiye bu sorularla cephelere bölünmek kutuplaştırılmak isteniyor. Bu soru işaretlerinin çengelinde, cumhurbaşkanı seçimine dönük bir psikolojik savaş yürütülüyor Türkiye'de...

Tümü, huzursuz edici sorular.

Tartışılması gerginlik yaratıyor, tansiyon yükseltiyor. Çünkü herkes kendi kafasına, kendi ezberine göre yanıt istiyor.

Benim yanıtlarımın özeti:

(1)Türkiye, İslami bir düzene, 'Şeriat devleti'ne götürülmüyor.

(2)AKP'nin böyle bir 'gizli gündem'i olduğunu düşünmüyorum.

(3)Cumhurbaşkanlığı, bu ülkede bir 'iktidar mücadelesi'nin aracı. Kökleri eskiye gidiyor. Bir Özal, bir Demirel hangi neden ve gerekçelerle Çankaya'ya çıkmak istedilerse, Tayyip Erdoğan da Çankaya'yı -kendisi veya bir yakını için- aynı nedenlerle istiyor.

12 Eylül askeri yönetimi, yaptığı anayasayla Çankaya'yı rejimin kilit noktalarından biri haline getirdi. Türkiye'nin bazı temel konularında askerin ağırlığını arttırırken, seçilmiş hükümetlerin de bazı alanlarda elini kolunu bağladı.

Özellikle Özal'ın, 1989'da Çankaya'ya çıkarken, kafasında askerin rejimle ilgili bu vesayetinden kurtulabilir miyim sorusu da vardı. Cumhurbaşkanı oldu ama istedikleri olmadı. Bu arada partisi de elinden gitti. Demirel'in akıbeti de farklı olmadı.

Şimdi sıra Erdoğan'da.

O da kafasına tıpkı Özal gibi Çankaya'yı takmış durumda. Nasıl Özal Evren'den kurtulduğu zaman daha çok iş yapacağına inandıysa, şimdi de Erdoğan anlaşılan Cumhurbaşkanı Sezer hakkında böyle düşünüyor. Yani iktidar yolunda engellendiği kanısında...

Şimdi soruları tersten soralım.

(1)Türkiye, İslamcı bir gizli gündeme geçit verir mi? Hayır.

(2)Varsayalım AKP'nin böyle bir gizli gündemi var; bunu uygulayabilir mi? Hayır. Türkiye böyle gizli gündemlerin uygulanmasına meydan vermeyecek kadar gelişmiş ve farklılaşmış bir ülkedir. Kimse, Türkiye'nin bu düzeyini, geldiği yeri ve neredeyse iki yüzyıl önceye giden modernleşme tarihini hafife almasın ve Türkiye'yi İran'la falan mukayese etmeye kalkışmasın.

(3)Çankaya'ya Erdoğan da çıksa, gizli gündem uygulanamaz.

(4)Erdoğan Cumhurbaşkanı olsun mu? Başbakan olarak Türkiye'yi yöneten bir siyaset adamı elbette Cumhurbaşkanı da olabilir. Ancak Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı olması, öyle görünüyor ki, bir yandan Türkiye'nin siyasal istikrarını olumsuz etkileyecek, öte yandan AKP'nin içini karıştırıp seçim şansını azaltabilecek. Nitekim, Erdoğan'ın da bildiği bazı seçim araştırmaları da böyle diyor.

Bu nedenle, Erdoğan Çankaya'ya çıkmasa daha iyi olur diye düşünüyorum. Yeni cumhurbaşkanının yaygın bir mutabakat arayışıyla, krize meydan vermeden seçilmesinin hem Türkiye'yi rahatlatacağına, hem de ülkede siyasetin olgunlaşmasına katkı yapacağına inanıyorum.

Son sorular:

Peki hiç mi birşey olmuyor bu ülkede? AKP ile hükümetinin laiklik konusunda duyarlı olanları tedirgin eden, kaygılandıran tarafları, adımları, tavırları yok mu? Bunların sorgulanması, eleştirilmesi ve bunlara tepki konulması gerekmiyor mu?

Elbette var. Elbette sorgulansın, eleştirilsin, tepki konsun. Ancak, demokrasinin gereği olan muhalefet politikaları izlenirken oyuna gelinmesin.

İnce nokta burası.

Bu noktaya özen gösterilmezse, demokrasiyi sekteye uğratmak ve Türkiye'nin Avrupa yolunu kesmek için Türkiye'yi türlü çeşitli yollarla istikrarsızlaştırmak isteyenlerin tuzağına düşülmüş olur.

Akıldan çıkmasın bu nokta.

Muhalefet hiç kuşkusuz yapılacak. Ama karşındakini düşman gibi görmeden, düşman yerine koymadan...

Burası önemli.

"AKP'nin gizli gündemi"ne iyi niyetle eğilenlerin, aynı zamanda demokrasi düşmanlarının gizli gündemi üzerinde kafa yormaları gerekiyor.

Evet, AKP kadrolarının İslamcı geçmişten gelen bir takım takıntıları hala var. Mutlaka fanatikleri de var, milli görüş gömleğini hala çıkarmamış olan... Benden, senden ayrımı ya da cemaatçiliği de var.

Bunlar var ve haklı kaygı ve soru işaretlerine yol açıyor. Ama aynı zamanda unutmayın, AKP muhafazakar bir parti. Zinaydı, imam hatipti, din eğitimiydi, Kuran kurslarıydı, türbandı, tesettürdü, Merkez Bankası başkanlığına atamaydı gibi konularda farklı yönelişleri de var.

Bunların her biri, ille de rejime İslamcılık şırınga etmek anlamı taşıyabilir mi? Bunlara ille de böyle bir anlam yüklemek doğru mu?

Eleştirirken ve muhalefet yaparken, bazen bu soruya da zaman ayırmak lazım. Din korkusu ile demokrasi korkusu birbirine karışırsa, birçok bakımdan tehlikeli olabilir çünkü...

Uygar toplumlara ne din korkusu yakışır, ne de demokrasi korkusu...

Hasan Cemal / Milliyet

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türkiye'ye şırınga edilmek istenen 'kriz halleri'nin altındaki sorular belli. Bir şeriat devleti girişimi var mı, AKP Çankaya'yı yıkmak mı istiyor? Yazar Hasan Cemal yorumladı:

Hasan Cemal / Milliyet

Sevgili berceste Formu pek dikkatli takip etmiyorsun galiba...

Birde adamcağızın yazdığı yazının üzerinde kalem oynatıp neden bazı değişiklikler yaptın.?

Şimdi sen de lafta boldur bunun böyle olmadığını bin dereden su getirerek anlatıp haklı da çıkarsın...

Üstelik bu yazı üzerinde oynamaya çalışsanda senin anladığın anlamda şeylerden de bahsetmiyor galiba?...

Türkiye İslamcı düzene mi?

Türkiye adım adım İslamcı bir düzene, klasik deyişle 'Şeriat devleti'ne mi götürülüyor? Bunun için AKP'nin gizli gündemi mi var, hükümette sinsi sinsi uyguladığı?

k_cemal.gif

[email protected] 06.06.2006

http://www.turkish-media.com/forum/index.p...ndpost&p=231507

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gece kuşu yazılarınızın pek çok süsten arınmasını görmek sevindirici. bu halinizle daha samimi olduğunza inanıyorum.

gelgelelim eleştirinize, yazar kendisi de tüm yazının özet cevabını vermiş ve mühim olan onu okumaktı. sağolsun Berceste arkadaşımız da bunu yapmış ve bize aktarmış, sanırım sizin gördüğünüz (görmek istediğiniz) eksiklik okuma farklılıklarından kaynaklanıyor. bu yüzden yazıdaki eksikliklerden ziyade ana temaya dikkat etmeniz ve onu vurgulamanız çok daha anlamlı olacaktır.

Benim yanıtlarımın özeti:

(1)Türkiye, İslami bir düzene, 'Şeriat devleti'ne götürülmüyor.

(2)AKP'nin böyle bir 'gizli gündem'i olduğunu düşünmüyorum.

(3)Cumhurbaşkanlığı, bu ülkede bir 'iktidar mücadelesi'nin aracı. Kökleri eskiye gidiyor. Bir Özal, bir Demirel hangi neden ve gerekçelerle Çankaya'ya çıkmak istedilerse, Tayyip Erdoğan da Çankaya'yı -kendisi veya bir yakını için- aynı nedenlerle istiyor.

Hasan Cemal / Milliyet

gündemdeki olayların (görünen köyün) meraklısı çok olduğu için tenhada kalan fikirlerin ve niyetlerin alıcısı azalıyor. medyamızın, pek çok insanımızın da buna alet olmasını görmek içler acısı. "sorunumuzu ben biliyorum" edasıyla ağzınıza çalınan sakızın derdine düşerken kaybettiğiniz yüzlerce sofrayı birileri tüketmekte.

"kendi"mize faydalı olmalıyız, "kendi"miz dediğimiz halkımıza faydalı fikirler üzere kafa yormalıyız. tüm bu "meli, malı" kiplerini sıralamak çok kolay da keşke ümit kaynağımız olacak fikir insanları olsa.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Çok Sevgili Gecekusu ben yazıda hiç bir oynama yapmadım...Nette okudugum gibi buraya naklettim..

Bu yine sizin paranoyalarınızdan biri olsa gerek..Neyse bizler bunlara çoktan alıştık...

Ben okudugum yazılardan ne anlayacagımı ve anlatıldıgını iyi bilirim ama siz ne anlatıldıgına, verilmek istenen msja , ana temaya bakmaksızın ne anlamak istiyorsanız o anlamı yüklüyorsunuz...

Bu noktada kimin ne kadar ve ne anladıgı ve ne derece objektif oldugu belli oluyor!

''Şimdi sen de lafta boldur bunun böyle olmadığını bin dereden su getirerek anlatıp haklı da çıkarsın... ''

Gibi seviyesiz yaklaşımlardan da kaçınmanızı tavsiye ederim..Siz unutmuş gibisiniz ama tartısmanın da bir edebi , uslubu vardır...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Önce inanmak istemedim ama sonra kontrol ettim ve gördümkü GeceKuşu doğru...

Berceste sen bunu hep yapıyorsun hedef saptırmak için yapıyorsun....

Teşekkürler GeceKuşu gene gösterdin dikkatini...

Şimdi kiminle uğraştığımızı anladık... Bunu Filistinli küçük kızın İsrail askerlerinin arasındaki resmindede yaptı...

Bundan sonra bu tür yazılara biraz daha dikkatli bakacağım...

Başka bir şey diyemiyorum... Bir yazarın yazısını değiştirmek helal olsun size...

Aynı şeyi hedef saptırmayı yorumsuz başlığındada yaptın...

İşte yazı:

Anlayın bu resmi anlayın artık arkadaşlar...

Ben burada çıkıpta yalan söyleyecek değilim ...

Gerçekten sizin bu yazılarınız üzerinize çok moral bozuklugu yasadım...

Ben bu yazıyı asağıda ki verdigim linkten direk olarak kopyaladım...Şayet sorun varsa sitededir...

http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=161740

Ben asla ve asla böyle birşey yapmam!!!!

bakalım şimdi ne diyeceksiniz???

Cevabımı verdim hala inanmıyorsanız sizlerin sorunu...

Sizde X_men süreklli olarak siz hep hedef sasırtıyorsunuz deyip durmayın ben ne yapmısım ki böyle ithamlar da bulunuyorsunuz!!

Benim yazılarımda her daim göreceginiz tablo NE OLURSA OLSUN ORTAK PAYDALARDA BULUŞMAK VE ONLARA TUTUNMAK..HER NE KADAR AYRI İDEOLOJİ YANLISI KİŞİLER OLSAKTA HİÇ BİRŞEY OLMASA BİLE BU VATANIN TOPRAKLARINDA YASIYOR OLMAMIZ VE BU ÜLKENİN EVLADLARI OLMAMIZ BİZLER İÇİN BİR ORTAK NOKTADIR...

SİZ BUNLARI GÖZARDI EDİP GÖRMEK İSTEMİYORSANIZ , GÖRMEMEZLİKTEN GELİYORSANIZ NE DİYEBİLİRİM Kİ...

KARSIT OLUP , İNSANLARI KATEGORİZE ETMEK İSTİYOR VE BİR İKİ SÖZ İLE İNSANLARA BELLİ SÖZLERİ YAMIYORSUNUZ...

Benim yazılarımın hiçbirinde hedef saptırma yok...

SELAMLAR VE SEVGİLER...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben burada çıkıpta yalan söyleyecek değilim ...

Gerçekten sizin bu yazılarınız üzerinize çok moral bozuklugu yasadım...

Ben bu yazıyı asağıda ki verdigim linkten direk olarak kopyaladım...Şayet sorun varsa sitededir...

Ben asla ve asla böyle birşey yapmam!!!!

bakalım şimdi ne diyeceksiniz???

Sevgili 'berceste' Verdiğin Siteye girince haklı olduğun görülüyor...

Doğru söylemişsin sen başkalarının kalem oynatmalarını buraya taşımışsın...

Buradan bir kere daha anladık ki kaynak olarak kullandığınız basın yâda siteler

Bazı şeyleri sürekli değiştirip bilgi çarpıtma yapıyorlar...

Ama bence hata sende kalkıp ta ilacı eczane yerine bakkaldan alırsan

Bozulmuş aspirin kullanıp daha çok başın ağrıyabiliyor demek ki...

Ama gerçek olan bir şey varsa oda yazının değiştirilmiş olması...

Eğer sende alıntı yaptığın kaynağı vermiş olsaydın...

Senin hakkında kimse bu şekilde düşünüp uyarmazdı...

Sende lafta çoktur derken beni bir kere daha haklı çıkardın…

Çok rahatlıkla “seviyesiz” kelimesini kullanarak savunma yaptın…

Aslında daha başında bu kelimenin de geçtiği ifadeler yerine…

Evet, yazıda değişiklik yapılmış ama bunu ben değil alıntı yaptığım yer burası değişiklikleri onlar yapmışlar deseydin…

Biz de sana Sevgili 'berceste' Verdiğin Siteye girince haklı olduğun görülüyor... Diye ifade de bulunur,

Sende gereksiz yere kimseyi seviyesizlikle itham etmemiş olurdun…

Bence insanlar hata yapabilir ve hata yaptıklarında bunu kabul edebilmelidir…

Bunu yapmak yerine yapılan hatayı ifade edenlere seviyesiz demek bir başka hata olmuyor mu sence?..

*tna

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın GeceKuşu ben burada size katılmıyorum...

Arkadaşın yazısının altında o sitenin kaynak olarak gösterildiği yok, peki neyi kaynak göstermiş bakın alıntı yapıyorum...

Bu alıntı yazısı başlı başına bir aldatmaca... Kimden alırsan al... Sen o yazıyı Milliyetten almamışsınki altına onu ekliyorsun... Sen gitmişsin başka bir siteden almışsın... Ekleyeceğin şey belli...

Yakalanmasa yazı Hasan Cemal olarak birilerinin kafasını karıştıracak bu ne demek hedef saptırmak...

Denedi ve Gördü...

by_x_men dediği gibi bu arkadaş bu tür şeyleri bilinçli yapıyor... ve yaptığınıda çok iyi biliyor...

Hedef saptırma sözü çok uygun oturuyor bu arkadaşa...

Ben daha sonraki yazılarında daha da kuşkucu yaklaşacağım...

o sitede kaynak milliyet gösterilmiş ve hatta yazarın mail adresi verilmiş.

berceste ekmegi bakkaldan almış ama bakkalda ekmegi fırından almış ve bakkalın ekmek dolabında fırının ismi ve adresi yazılı duruyor..

fırının adresi burasıymış ama ekmek yine aynı ekmek...

http://www.milliyet.com.tr/2006/06/06/yazar/cemal.html

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

belli ki konumuz "alıntı nasıl yapılır" dersiymiş

yoksa bize ne dayatma gündemlerden, asıl tehlikelerden, ya da fikirlerin bizzat kendinden. ana temalar ise reklam arası bi şey olmalı. yoksa birinin gözüne çarpabilir mazallah.

sadece, şekiller, oyuncak gündemler ve bilhassa kişiye (kişinin kişiliğine) yüklenmeler en değerli konumuz!

ne mutlu bu fikir (?) platformunda olana!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sende lafta çoktur derken beni bir kere daha haklı çıkardın…

Çok rahatlıkla “seviyesiz” kelimesini kullanarak savunma yaptın…

Aslında daha başında bu kelimenin de geçtiği ifadeler yerine…

Evet, yazıda değişiklik yapılmış ama bunu ben değil alıntı yaptığım yer burası değişiklikleri onlar yapmışlar deseydin…

Biz de sana Sevgili 'berceste' Verdiğin Siteye girince haklı olduğun görülüyor... Diye ifade de bulunur,

Sende gereksiz yere kimseyi seviyesizlikle itham etmemiş olurdun…

Bence insanlar hata yapabilir ve hata yaptıklarında bunu kabul edebilmelidir…

Bunu yapmak yerine yapılan hatayı ifade edenlere seviyesiz demek bir başka hata olmuyor mu sence?..

*tna

Sevgili Gecekusu size o tarz bir yaklaşımda bulunmamın sebebi bana cvp olarak yazdıgınız son yazılarınızda alaylı bir tavır takınır olmanız...

Benim o söylediğim sözde sizin o tarz yaklaşım üzerineydi...

Çünkü ben sizin o yazınızı okudugumda cok sasırdım...

Siz de takdir edersiniz ki sizin de tavrınız eskisine göre çok değişti ve bana karsı olan yazılarınızda da bu fazlasıyla farkediliyor...Ben de buna binaen size öyle bir söz söyledim..Burada fikir çatışmasına girebiliriz ama kişilerin sahşiyetlerine söz söyleme hakkını vermez bu kimseye...

Fakat burada arkadaslar da hep şahsiyetlere karsı konusuyorlar...

Bu çok yanlış...

Sayın GeceKuşu ben burada size katılmıyorum...

Arkadaşın yazısının altında o sitenin kaynak olarak gösterildiği yok, peki neyi kaynak göstermiş bakın alıntı yapıyorum...

Bu alıntı yazısı başlı başına bir aldatmaca... Kimden alırsan al... Sen o yazıyı Milliyetten almamışsınki altına onu ekliyorsun... Sen gitmişsin başka bir siteden almışsın... Ekleyeceğin şey belli...

Yakalanmasa yazı Hasan Cemal olarak birilerinin kafasını karıştıracak bu ne demek hedef saptırmak...

Denedi ve Gördü...

by_x_men dediği gibi bu arkadaş bu tür şeyleri bilinçli yapıyor... ve yaptığınıda çok iyi biliyor...

Hedef saptırma sözü çok uygun oturuyor bu arkadaşa...

Ben daha sonraki yazılarında daha da kuşkucu yaklaşacağım...

Erdoğan arkadaşım siz ister inanın ister inanmayın ama benim söyleyeceğim şey su ki , benim bir kastım yoktu siz benim verdigim adres girdiginiz de her gazeteden köşe yazarlarının yazılarını görebilirsiniz..Ben yapılan değişiklikten nası haberdar olabilirim?

Ki , zaten bile bile kimsenin böyle birşey yapacagını sanmıyorum ben...

Ve bilmiyorum bunları yazmalımıyım , çünkü biliyorum ki siz yine anlamayacaksınız...

Ama inann sizin bu yazınızdan sonra cok ama cok üzüldüm..Beni olmadıgım bir konuma itmeye çalışıyorsunuz...Gerçekten kırıldım ve bir kere daha umudum kırıldı...

Neden hep birbirimize bu denli karsı ve bu denli düşman olduk acaba diye düşündüm...

Ve yakalanmasa hedefine ulaşmış olacak yazmıssınız ne hedefi efendim benim bir hedefim falan yok..İstedigim sadece birbirine hosgörülü ve empati ile yaklaşan toplumlar...

Ben bunu her yazımda belirtiyorum ama neden hiç sesim duyulmuyor...

Neyse ne yazsam anlamak istemeyeceksiniz belki de beni...

Ama bu foruma geldigimden beri beni hiç bir yazı sizin bu yazınız ve by x_men in kiler kadar incitmemişti...

neyse...

Saglıcakla kalın...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

o sitede kaynak milliyet gösterilmiş ve hatta yazarın mail adresi verilmiş.

berceste ekmegi bakkaldan almış ama bakkalda ekmegi fırından almış ve bakkalın ekmek dolabında fırının ismi ve adresi yazılı duruyor..

fırının adresi burasıymış ama ekmek yine aynı ekmek...

http://www.milliyet.com.tr/2006/06/06/yazar/cemal.html

:clover:

belli ki konumuz "alıntı nasıl yapılır" dersiymiş

yoksa bize ne dayatma gündemlerden, asıl tehlikelerden, ya da fikirlerin bizzat kendinden. ana temalar ise reklam arası bi şey olmalı. yoksa birinin gözüne çarpabilir mazallah.

sadece, şekiller, oyuncak gündemler ve bilhassa kişiye (kişinin kişiliğine) yüklenmeler en değerli konumuz!

ne mutlu bu fikir (?) platformunda olana!

:clover:

Sağolun arkadaslar ...

En azından bazı kişiler tarafından anlasılmak üzüntümü bie nebze olsun dindirdi...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Huzursuz eden sorular

(1)Türkiye İslamcı düzene mi?

Bu 'gizli gündem'in en önemli maddelerinden biri Çankaya'nın düşürülmesi mi? Yani Tayyip Erdoğan'ın ya da AKP'den güvenilir birinin Cumhurbaşkanı seçilmesi mi?

Hasan Cemal / Milliyet

Türkiye İslamcı düzene mi?

k_cemal.gif

[email protected] 06.06.2006

Sevgili berceste Formu pek dikkatli takip etmiyorsun galiba...

Birde adamcağızın yazdığı yazının üzerinde kalem oynatıp neden bazı değişiklikler yaptın.?

Şimdi sen de lafta boldur bunun böyle olmadığını bin dereden su getirerek anlatıp haklı da çıkarsın...

Üstelik bu yazı üzerinde oynamaya çalışsanda senin anladığın anlamda şeylerden de bahsetmiyor galiba?...

Gece kuşu yazılarınızın pek çok süsten arınmasını görmek sevindirici. bu halinizle daha samimi olduğunza inanıyorum.

gelgelelim eleştirinize, yazar kendisi de tüm yazının özet cevabını vermiş ve mühim olan onu okumaktı.

Çok Sevgili Gecekusu ben yazıda hiç bir oynama yapmadım...Nette okudugum gibi buraya naklettim..

Bu yine sizin paranoyalarınızdan biri olsa gerek..Neyse bizler bunlara çoktan alıştık...

Önce inanmak istemedim ama sonra kontrol ettim ve gördümkü GeceKuşu doğru...

Berceste sen bunu hep yapıyorsun hedef saptırmak için yapıyorsun....

Bence insanlar hata yapabilir ve hata yaptıklarında bunu kabul edebilmelidir…[/size]

Dünkü gelişmelerin kısa bir özeti yukarıdaki alıntılarda...

Konu neydi?... Hasan Cemalin orjinal yazısının bilinçli olarak üzerinde kalem oynatılmasıydı...

Bunu buraya kim taşımıştı.? Yukarıda adı geçen arkadaşımız...

Alıntı adresi neyi gösteriyordu?... Hasan Cemal / Milliyet

Kaynaklar kontrol edildiğinde ne görüldü?

Yazının orjinali üzerinde değişiklikler yapılmıştı...

Bunu kimin yaptığı yada kimin taşıdığı ve bunu niçin yaptıkları Yazının değiştirildiği... ortada ....

Önce Hasan Cemal / Milliyet diye kaynak gösterilirken sonradan

Adı verilen bu site yazının orjinali üzerinde neden oynama yapar..Bunda amaç nedir.?

İnsanlara yazının kendi istedikleri anlamda anlaşılması için dayatmalarda bulunma.!

Bilgi çarpıtma!..insanları yanıltma!..

Peki bunda yazının orjinali dururken, onun değiştirildiği başka bir yazıyı buraya taşımakta amaç ne olabilir?

Konun ana hatları buyken..."yazılarınızın pek çok süsten arınmasını görmek sevindirici. "demek, ...

Konun ana hatları buyken...Verilen eczane ilaç örneğini,fırın ekmek örneğine çevirmek ne demektir.?

Demagoji..Laf salatası..!...Kalem oynatmaya yeni bir örnek.!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Peki bunda yazının orjinali dururken, onun değiştirildiği başka bir yazıyı buraya taşımakta amaç ne olabilir?

Yaptığım onca samimane açıklamadan sonra hala böyle bir yaklaşım sergiliyorsunuz ya....

Ama sunu söyleyebilirim ki , zamanında çizdiginiz demokratik ve objektif imaj çabuk yıkıldı malesef...

Ne yazık...

Artık size bu konularda cvp vermeyecegim çünkü size ne anlatsam siz sadece istediğinizi anlıyorsunuz...

Ve sizin bir zamanlar iletinizin atına yazdıgınız gibi diyorum ki ;

Çözümden yana taraf olan, objektif, sağduyulu, duygudaş arkadaşlar aranıyor.(!) bu foruma

SELAM VE DUA İLE...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yaptığım onca samimane açıklamadan sonra hala böyle bir yaklaşım sergiliyorsunuz ya....

Ama sunu söyleyebilirim ki , zamanında çizdiginiz demokratik ve objektif imaj çabuk yıkıldı malesef...

Ne yazık...

Artık size bu konularda cvp vermeyecegim çünkü size ne anlatsam siz sadece istediğinizi anlıyorsunuz...

Ve sizin bir zamanlar iletinizin atına yazdıgınız gibi diyorum ki ;

SELAM VE DUA İLE...

Evet yine tekrarlıyorum...

Çözümden yana taraf olan, objektif, sağduyulu, duygudaş arkadaşlar aranıyor.(!)

Ve örnekler verirmisin lütfen buna nasıl katkıda bulunduğuna ...

Ordaki duygudaşın kelime anlamı...EMPATİ...

Sen ve diğer arkadaşların bunu kendiniz için isteyipte karşınızdakiler için ne kadar hissetiniz?

AMA hatalarınız ortaya çıktığında yada eleştirildiğinizde hemen duygu sömürüsü yapıp bir silah gibi kullanıyorsunuz.!

"Demokratik ve objektif imaj çabuk yıkıldı malesef" demeniz yine sizin çelişkilerinizden biri...

Yürünen yol yine aynı ama sizin ayağınız taşa takılıp düştüğünüzde hemen onu kötülüyorsunuz.!

Bu sizin için geçerli...Her zaman ki düşünce yapınız!...

İşinize gelmedi mi... Cevap hazır "sadece istediğinizi anlıyorsunuz..."

İnsanlar her zaman sizin iyi yönlerinizi değil hatalarınızı da söyleyebilirler...

Bunun karşılığı, medeni ve doğru yaklaşımı, evet haklısınız deyip bir daha yapmamak için çaba harcamaktır...

Sizin ve arkadaşlarınızın yaptığı gibi altta kalmamak, yandaşıma arka çıkmalıyım kaygısıyla demogojik yaklaşımlar değil...

Buna ne kadar katkıda bulundunuz...Oturup düşünün bence...

Yine biraz süslü oldu ama neyse...

*tna

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ve örnekler verirmisin lütfen buna nasıl katkıda bulunduğuna ...

Ordaki duygudaşın kelime anlamı...EMPATİ...

Sen ve diğer arkadaşların bunu kendiniz için isteyipte karşınızdakiler için ne kadar hissetiniz?

AMA hatalarınız ortaya çıktığında yada eleştirildiğinizde hemen duygu sömürüsü yapıp bir silah gibi kullanıyorsunuz.!

"Demokratik ve objektif imaj çabuk yıkıldı malesef" demeniz yine sizin çelişkilerinizden biri...

Yürünen yol yine aynı ama sizin ayağınız taşa takılıp düştüğünüzde hemen onu kötülüyorsunuz.!

Bu sizin için geçerli...Her zaman ki düşünce yapınız!...

İşinize gelmedi mi... Cevap hazır "sadece istediğinizi anlıyorsunuz..."

İnsanlar her zaman sizin iyi yönlerinizi değil hatalarınızı da söyleyebilirler...

Bunun karşılığı, medeni ve doğru yaklaşımı, evet haklısınız deyip bir daha yapmamak için çaba harcamaktır...

Sizin ve arkadaşlarınızın yaptığı gibi altta kalmamak, yandaşıma arka çıkmalıyım kaygısıyla demogojik yaklaşımlar değil...

Buna ne kadar katkıda bulundunuz...Oturup düşünün bence...

*tna

Ben buna sonuna kadar katkıda bulundum ve bulunurum da...Ki , ben bu sayfadaki yazılarımda bile anlaşılmak adına kendimi izah ettim ama bana inanmayan altında farklı düşünceler arayan ise sizsiniz...

Sabahtan beridir aynı mevzular siz bana itham ettiniz bende sitenin yanlışı oldugunu ve benim bihaber oldugumu izah ettim...İnanmadınız ispat ettim ve teklrar tekrar yeniledim...Ama inanmayan sizlersiniz...

Şimdi siz oturun ve düşünün Gecekusu kim sagduyulu , objektif ve çözümden yana acaba?

Selam ve dua ile...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben buna sonuna kadar katkıda bulundum ve bulunurum da...Ki , ben bu sayfadaki yazılarımda bile anlaşılmak adına kendimi izah ettim ama bana inanmayan altında farklı düşünceler arayan ise sizsiniz...

Sabahtan beridir aynı mevzular siz bana itham ettiniz bende sitenin yanlışı oldugunu ve benim bihaber oldugumu izah ettim...İnanmadınız ispat ettim ve teklrar tekrar yeniledim...Ama inanmayan sizlersiniz...

Şimdi siz oturun ve düşünün Gecekusu kim sagduyulu , objektif ve çözümden yana acaba?

Selam ve dua ile...

Oturup düşündüm ve senin ne kadar haklı olduğunu anladım Sevgili Berceste...

Afedersin böyle yapmamalıydım...

Birileri kalkıp yazılarda kalemde oynatsa...

Başkalarıda bunları burayada taşısa...bunları görmemezlikten gelmeliydim...

anladım ki böyle yapınca "demokratik ve objektif imajım çabuk yıkılı veriyor."..

Üzgünüm geç anladım....Bir daha böyle şeyler yapmamalıyım...

Onların bu yaklaşımlarının "objektif ve çözümden yana " ,

benim bunları görüp ifade etmemin bir itham olduğunu düşünmem gerekiyordu...

Bundan sonra susmalıyım, görmemeliyim, duymamalıyım...

Böyle olunca akıllı ,uslu çocuk olunacağını, demokratik ve objektif imajı kazanacağımı anladım...

Oturup düşündüm böyle yapmadığım için sagduyulu , objektif ve çözümden yana olmadığım kavradım...

Binlerce kere affına sığınıyorum ...birde şu linki okumanı istyorum...

http://www.turkish-media.com/forum/index.p...ndpost&p=233549

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Selam ve dua ile...

dostum seni en iyi anlayanlardan biriyim aynı olayları bendede yapmaya calıştılar hayatta nickini ismini görmedigim biri beni destekleyen bi yazısından dolayı benim yazdıgımı veya yazdırdıgım iftirasında bulunacak kadar cüretkar insanlar varken sen ne kadar anlatsanda boş...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Oturup düşündüm ve senin ne kadar haklı olduğunu anladım Sevgili Berceste...

Afedersin böyle yapmamalıydım...

Birileri kalkıp yazılarda kalemde oynatsa...

Başkalarıda bunları burayada taşısa...bunları görmemezlikten gelmeliydim...

anladım ki böyle yapınca "demokratik ve objektif imajım çabuk yıkılı veriyor."..

Üzgünüm geç anladım....Bir daha böyle şeyler yapmamalıyım...

Onların bu yaklaşımlarının "objektif ve çözümden yana " ,

benim bunları görüp ifade etmemin bir itham olduğunu düşünmem gerekiyordu...

Bundan sonra susmalıyım, görmemeliyim, duymamalıyım...

Böyle olunca akıllı ,uslu çocuk olunacağını, demokratik ve objektif imajı kazanacağımı anladım...

Oturup düşündüm böyle yapmadığım için sagduyulu , objektif ve çözümden yana olmadığım kavradım...

Binlerce kere affına sığınıyorum ...birde şu linki okumanı istyorum...

http://www.turkish-media.com/forum/index.p...ndpost&p=233549

Bu kadar yazıdan sonra bunu anladınız hı?

Pes artık pes...

Ben size burada yanlış varsa söylemeyin demedim ve yazının değiştirilmiş olması beni de şoke etti...Sadece o yanlıştan ben bihaber bir sekilde yayınladım dedim..Ve bunu defalarca yineledim...Bunu kabul edip benim sahsıma itham etmemeniz gerektigini söyledim...

O kadar anlatmama ragmen sizin anladıgınız bunlar demek hı?

Sadece demogoji...

Anlamayın gecekusu ve sizin zihniyetinizde ki arkadaşlar anlamayın bakalım...

Selam ve dua ile...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu kadar yazıdan sonra bunu anladınız hı?

Pes artık pes...

Ben size burada yanlış varsa söylemeyin demedim ve yazının değiştirilmiş olması beni de şoke etti...Sadece o yanlıştan ben bihaber bir sekilde yayınladım dedim..Ve bunu defalarca yineledim...Bunu kabul edip benim sahsıma itham etmemeniz gerektigini söyledim...

O kadar anlatmama ragmen sizin anladıgınız bunlar demek hı?

Sadece demogoji...

Anlamayın gecekusu ve sizin zihniyetinizde ki arkadaşlar anlamayın bakalım...

Selam ve dua ile...

bence sen daha anlamaya ve anlaşılır olmaya yönelik tavırlar sergilemelisin...

Bunu yapamazken "anlamayın bakalım" çümleleri havada kalıyor...

Üstelik..sana

"Sevgili 'berceste' Verdiğin Siteye girince haklı olduğun görülüyor...

Doğru söylemişsin sen başkalarının kalem oynatmalarını buraya taşımışsın..."

şeklinde bir ifadede bulunulmasına karşılık hala aynı yerede sek sek oynuyorsun...

O noktadan sonra vurgulanan şey artık telaffuz ettiğin gibi"Sadece o yanlıştan ben bihaber bir sekilde yayınladım dedim.." konusu...

Bu konuda daha öncede bu yaklaşımlarla saptırmalar yapıldığı için var olan güvensizliğin vurgulanması...

Bütün bunlar gerçekken kalkıpta bu yaklaşımları eleştirenleri, demokratik ve objektif olmamakla , sağduyusuz ve çözümden yana olmamakla suçlamak mı.? sagduyulu , objektif ve çözümden yana bir tavır...

suç üstü yakalanmış olmanın telaşıyla yazıp çizdikleriniz demogoji değil...Yapılanların gerçek yüzünü ifade edenler demogoji yapıyor öylemi.? Bir arkadaşın yaptığı tesbit çok doğru savunma adına yazdığınız her cümlede "Hedef saptırma sözü üzerinize çok uygun oturuyor "...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tamam Gecekusu siz ve sizin zihniyetinizde ki arkadaslar mukemmeller...

Sagduyulu , objektif ve çözümden yanalar....

Bizlerde sizler gibi olmaya çalışıyoruz ama sadece taklidiniz olabiliyoruz işte mazur görün lütfen...

Bizler hedef saptırıyoruz sizlerde düzeltiyorsunuz...

Çok çalışmanız gerekiyor çoookkkk.... :lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.