Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

8 Mart Kadinlar Gunu

evrensel-insan

Önerilen İletiler

ewt ; smile.png Allah herseyi organize edendir .

Allah'i organize eden kurandir yani maddedir.

ne var ? nevar nevar never biggrin.png

maddenin akli yok ama ..

senin de mi aklin yok

Maddenin akli var ve ben de madde olarak akla sahibim.

ben tesadufen olusmasi imkansiz olan evreni insani dogayi ; yorungeleri hayvanlari Akilli bir iradenin ortaya cikardigini soyluyorum ;

Ben de Allah'i ortaya cikaranin madde oldugunu soyluyorum. Cunku Allah'ta tesadufen olusmasi imkansiz. Iste o akilli irade madde.

tesadufe ayriyetten sempatim var ;o da tesadufleri baz alarak hicbisey yapamayacagini sana gene tasadufler gosteriyor biggrin.png sen iste tasadufcunun tesadufcususun  smile.png

Evet Allah bir tesaduf ama madde degil.

tabi ki ;

maddenin akli olmadigi icin

maddenin yaptigi yorum da akil disi olucaktir biggrin.png sen maddesin biggrin.png

Maddenin akli var, Allah'a da akli madde veriyor yani kuran.

ben tabi ki maddeyim cnm ..

ama baz oldugum madde degil ; maddeyi kudret altinda tutan guctur ;

atom bile bir kuvvet altinda tutuldukca atom olabiliyor biggrin.png

madde hareketli bir enerjidir biggrin.png sana gore madde oludur biggrin.png takozdur biggrin.png

maddeyi kudretaltinda tutan guc maddenin kendisi. Allah'i kudret altinda tutan guc kuran yani madde.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Senin Allah'ina olan inancin Kuran'a dayan miyor mu?

Kuran=kitap=madde.

Hayir, eger kuran'a dayanmiyor sa; soyle de bilelim. 

:D

hala ayni kafa ..

Senin Allah'ina olan inancin Kuran'a dayan miyor mu?

Kurana dayaniyor

Kuran=kitap=madde.

Kuran=kitap=matematik kitabi=fen kitabi=kimya kitabi=biyoloji kitabi ... =bilim ansiklopedileri=madde

madde=atom=%99.99 bosluk=hiclik=yokluk=%0.01 yorunge kuvvetleri

madde sandigin sey = ilahi bir organizasyon

modern bilim = Kuran

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"Materyalistim" demekten hicap mı duyuyorsun.. smile.png

Ayni anlamda degil. Cunku burada yanitlar olarak materyalizm degil; hyloteizm yani madde tanriciligi soz konusu. :)

Bu konuda baslik var, istersen oku.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ayni anlamda degil. Cunku burada yanitlar olarak materyalizm degil; hyloteizm yani madde tanriciligi soz konusu. smile.png

Bu konuda baslik var, istersen oku.

atma

materyalistsin sen

materyal = madde

ham madde hatta ..

maddeciysen ingilizcedeki karsiligi ile materyalcisin

yani materyalistsin

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

biggrin.png

hala ayni kafa ..

Kurana dayaniyor

Kuran=kitap=matematik kitabi=fen kitabi=kimya kitabi=biyoloji kitabi ... =bilim ansiklopedileri=madde

madde=atom=%99.99 bosluk=hiclik=yokluk=%0.01 yorunge kuvvetleri

madde sandigin sey = ilahi bir organizasyon

modern bilim = Kuran

Eeee butun bunlari neden yazdin o zaman.

Kuran=madde.

Ilim=kuran

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

maddenin akli yoktur

ama madde bunun farkinda degildir

kendini madde sanan insanin da akli yoktur

o da bunun farkinda degildir biggrin.png

Bunlari sana yazdiran Allah'in da bir kuran oldugunun yani madde oldugunun farkinda degildir. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kuran=madde

madde = %99 bosluk

maddenin %99 u bosluktuir ne oksijen ne hava ! sadece baslik ve hiclik !

geri kalan % 1 i de (hatta daha azi) yorunge kuvetleri ve suuruz tanecikleri kontrolu altinda tutan ilahi organizasyondur !

Kuran maddeten kitaptir ; mealen Yaradanin ruhudur ; Kutsal ruhtur !

senin kendi ruhunun mantiksal cikarimlari kitaba islenicek olsa ; sacma sapan seyler cikar :D

Allahin ruhu ise kutsal ve Kitaba vahyedilmis hali iledir ! catlaklik yoktur ; heryin aciklamasi ve yaradanin kainat uzerindeki hakimiyeti haber verilir : ))

Allaha sukurler olsun ; ne guzel ne nurlu indirmis ; gani gani helal olsun : ))

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bunlari sana yazdiran Allah'in da bir kuran oldugunun yani madde oldugunun farkinda degildir. smile.png

senin gunlugun de bir madde ;

ama o gunlugu sana senin aklin yazditiyor ;

tarifini yapamayacagin aklin ; hafizan ve suurun !

metafizik seylerle kusatilmissin farkinda degilsin ; sinirle Kurana saldiriyorsun biggrin.png

zaten Kurandaki inanmayanlarin alametleri ortaya cikiyor; kontrollerini kaybettikleri ve mantik cikmalarinda olduklarini yazyor kuran .. sen tam da sifrelendigin gibisin : ))

bana dusmez ama sen zaten kendin soluyorsun inanmadigini ben de senin ayetlerini goruyorum .. iste o ayetler Kitapta durdugu gibi durmuyor ; yansima yapiyor biggrin.png

medem ki kitapta durdugu gibi durmuyor bir ayet ; demek ki kainatta maddeyi de kusatmis bir ayetleri serisi var .. : )) maddenin ardindaki sir ayet olur da kisinin ruhunu besler : )

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kuran=madde

madde = %99 bosluk

Senin Allah'in da bir kitap.

maddenin %99 u bosluktuir ne oksijen ne hava ! sadece baslik ve hiclik !

geri kalan % 1 i de (hatta daha azi) yorunge kuvetleri ve suuruz tanecikleri kontrolu altinda tutan ilahi organizasyondur !

Kuran maddeten kitaptir ; mealen Yaradanin ruhudur ; Kutsal ruhtur !

Ruhun % 100'u bosluktur hictir.

senin kendi ruhunun mantiksal cikarimlari kitaba islenicek olsa ; sacma sapan seyler cikar biggrin.png

Allahin ruhu ise kutsal ve Kitaba vahyedilmis hali iledir ! catlaklik yoktur ; heryin aciklamasi ve yaradanin kainat uzerindeki hakimiyeti haber verilir : ))

Allaha sukurler olsun ; ne guzel ne nurlu indirmis ; gani gani helal olsun : ))

Maddeye sukurler olsun ki sana Allah'ini vermis sende sukrediyorsun. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

senin gunlugun de bir madde ;

ama o gunlugu sana senin aklin yazditiyor ;

tarifini yapamayacagin aklin ; hafizan ve suurun !

metafizik seylerle kusatilmissin farkinda degilsin ; sinirle Kurana saldiriyorsun biggrin.png

Sen de maddeye saldiriyorsun. Ustelik suursuzca inatla luzumsuzca ve anlamsizca. Yani su saldirini akli olan bes yasindaki cocuk bile yapmaz. :)

zaten Kurandaki inanmayanlarin alametleri ortaya cikiyor; kontrollerini kaybettikleri ve mantik cikmalarinda olduklarini yazyor kuran .. sen tam da sifrelendigin gibisin : ))

bana dusmez ama sen zaten kendin soluyorsun inanmadigini ben de senin ayetlerini goruyorum .. iste o ayetler Kitapta durdugu gibi durmuyor ; yansima yapiyor biggrin.png

medem ki kitapta durdugu gibi durmuyor bir ayet ; demek ki kainatta maddeyi de kusatmis bir ayetleri serisi var .. : )) maddenin ardindaki sir ayet olur da kisinin ruhunu besler : )

Vallahi o kitabi yazam madde. Madde tek ilahtir ve ondan buyugu yoktur. Senin Allah'in sadece islami baglar, madde ise tum insanligi.

O ayet dediklerin yazidan ibarettir. Ben kendi yazdigima bakarim baskalarinin yazdigindan bana ne?

Aslinda sen bir aradan ciksan da, su Allah'in benim ile yazisabilse. Bak benim avukatim yok kendim yaziyorum. Soyle avukatina akli varsa kendi yazsin, ya da sen "BEN ALLAH'IM" de de bizde bilelim. 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

simdi 7 den 77 ye herkesin bildigi biseyi soliyim

madde tabi ki var : ))

ama aslolan madde degildir : ))

hakikatler dedigimiz seyler maddede degil maneviyatta tanim buluyor ; maddeyi, mana kusatmistir !

madde yok degil ki biggrin.png VAr madde ..

heryer madde ; beyin madde ; kaslarim ve sexi vucudum bile madde biggrin.png

mustada sandalin dedigi gibi ;

Onun arabasi var ama malesef ruhu yok biggrin.png

madde var : )) madde 1. perde .. sen maddede takili kalmissin ...

tamam madde var biggrin.png yok diyen oldu mu biggrin.png

maddenin ozundeki hakikati bile manevi bir kivilcimla hayat buluyor : ) maddeyi atomlar olusturuyor ve o atomlar dans etme halinde bir iradeyi gosteriyor ..

madde dedigi nseyin hakikati bile yorunge kuvvetine muhtac ; atomun sirlarini iyi arastir ,,

yasca buyuksun ama bu felsefeyle ortacagda yasamaktasin .. kaldi ki sinirlendin de cirkeflikleri araya sokmaya basladin ...

olabilir tabi ; inandigin gibi yasamalisin : ) Allah neyi yaratti ise onu haber verir ;

onlar dunya hayatinin sadece zahirde olanini bilirler (ayet)

maddiyata duskun kisilere ve elbette materyalistlere vurgu var : ))

gunesi biliyor ama gunesin kastini ve insana olay boyun egdirilmisligini bilemiyor .. manevi kismini anlamiyor :D

maymunda geldigine inaniyor : D: :D ona gore o maymun :D

kisacasi bana hicbirsey surpriz olmaz ben Kurandaki hakikatleri zaten insanlarin acik etmesi ile goruyorum  ..  senin ise tanimlamalarina cocuk olsa guler : ))

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sana yaniti ben degil, baskasi verecek; belki baskasinin dilinden beynini sinirladigin bilincalti sorgulanmazlarin ve kapattigin bilinc ve farkindaligin biraz etkilenir.

Bilim ile din aynı kaba sığmaz!

17 Mart 2013, 12:28

Cüneyt Ülsever

Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi’nde (CERN) geçen yıl gerçekleştirilen tarihi deneyde keşfedildiği düşünülen Higgs parçacığının bilim insanları tarafından daha güçlü bir şekilde doğrulandığı günün gecesinde bir haber kanalında bu konu tartışıldı.

Misafir konukların önemli bir bölümü fizikçiler olmakla beraber aralarında 1 felsefeci ve 1 de ilahiyatçı vardı.

Gece geç yayınlanan yayını uykuya direnebildiğim süre içinde ilgi ile izledim.

Net bir şekilde gördüm ki, fizik gibi deneye (müspet gözleme) dayanarak dünya hakkında kanaat edinen bir bilim dalı ile uğraşan insanlar ile akıl yürütme ve/veya referansa (kutsal kitaba ve/veya aşkın güce) dayanarak dünya hakkında kanaat edinen bir disipline dayanan insanları birbiri ile tartıştırmak nafile, hatta lüzumsuz ve dahi kafa karıştırıcı bir çabadır.

Ben bu görüşü uzun zamandır savunuyorum. O akşamki tartışma da bana uzun yıllar önce edindiğim kanaatimde ne kadar haklı olduğumu gösterdi.

Fizik, kimya, biyoloji ve hatta matematik gibi fen (müspet) bilimlerine bağlı çalışmalar, ilahiyat gibi tebliğ ve yoruma bağlı çalışmalar ve dahi felsefe gibi akıl yürütmeye bağlı çalışmalar hep birlikte “insan”ı (ben kimim?), “dünya”yı (çevrem ne?) ve “geçmiş üzerine inşa edilen geleceği” (nereden geldim/nereye gidiyorum?) anlamaya çalışıyorlar.

Ulaştıkları sonuçları, eğer mümkünse, insanın faydasına sunuyorlar.

Ancak ayrıştıkları bir nokta var:

Çabalarında kullandıkları metodoloji, dolayısı ile sordukları soru farklı.

İzlediğim tartışmada bir fizikçi, onu tutan el serbest bırakınca yere düşen bir maddeyi kast ederek:

“Biz maddeyi tutan el ile ilgili değiliz, serbest kaldığında madde neden yere düşüyor (yer çekimi) onunla ilgiliyiz!” dedi.

Maddeyi kimin düşürdüğü fiziğin araştırma alanına girmiyor.

Bence bu sözler çok ama çok önemli bir ayrıntıya parmak basıyor!

Fen bilimleri “olguları” kimin yaptığı ile değil, “olguların” neden/nasıl olduğu ile ilgileniyor!

Bu mantığa göre; biz istediğimiz kadar “Tanrı parçacığı” bulundu diyelim, CERN’de çalışan bilim adamları sadece ve sadece “evrim teorisi” çevresinde “kütlenin” (atomun/maddenin) nasıl oluştuğunu anlamaya, bu konuda geliştirilen tahminlerin (hipotezler) ne kadar doğru olduğunu “bilimsel metodlarla” (deneyle) çözmeye çalışıyorlar.

Tartışmanın bir yerinde ilahiyatçı kişi Kuran’ın evrime açık olduğunu söyledi. Benim bildiğim kadarı ile de kutsal kitaplar arasında bir tek Kuran “şeylerin” illa ki bugünkü hali ile var edildiğini iddia etmiyor. Diğer kitaplar ise “şeylerin” hepsinin bugünkü hali ile var edildiği, o halde tabiatta evrime hiç yer olmadığı iddiasındalar.

Bu saptama Kuran’ın diğer kutsal kitaplara oranla “evrim teorisi”ne daha yakın olduğunu gösterse de fen bilimlerinin bu yakınlaşmadan etkilenmesi beklenemez. Programdaki fizikçinin sözlerini mealen tekrar ediyorum:

“Fizikçi kim yaptı sorusu ile ilgilenmez, neden/nasıl oldu sorularına cevap arar."

Bu satırları 22 derece sıcaklıkta yaşadığımız bir cuma günü ertesi yerlerin aniden karla kaplandığı cumartesi sabahı yazıyorum. Şaşkınım ve kendi kendime:

“Bak şu Allah’ın işine! (kim yaptı)” diyorum.

Eminim, perşembe gecesi TV’de seyrettiğim fizikçi ise sıcacık bir günün ardından karlı bir güne uyandığında:
“Neden/nasıl oldu bu iş?”, diye kafa yoruyor.

Bence bilim ile dini rakip görmek veya kıyaslamak el ile top oynayan basketçi ile ayakla top oynayan futbolcuyu rakip görmek veya kıyaslamak gibi bir nafile gayret!

Bırakalım “sorulara” birden fazla cevap üretilsin!

Kimi “kim yaptı?” sorusu ile uğraşsın kimi “neden/nasıl oldu?” sorusuna kafa yorsun.

Kaldı ki, müspet bilimlerde bile bir “gerçek” ancak diğer bir “gerçek” onu reddedene dek yaşıyor!

Aynı soruya farklı cevaplar bulmaktan ürkmemek lazım!

Koyulastirdigim yerleri dikkatli oku, ama SEN OKU ALLAH'INA OKUTMA. Cunku Allah'in algilayamiyor, ama belki sen algilarsin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bilim ile din aynı kaba sığmaz!

bunu diyen kisi dindeki hakikatleri materyal bir uslupla anlatmis :D

tipki Kuranin sadece bir defter maddesi oldugunu ona surmek kadar sacma :D

icerigi me maneviyatina beyni kilitki kisi tabi ki felsefe yapicak :D

cern deneyini sana bir de ben anlatayim ...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sana yaniti ben degil, baskasi verecek

ben ona da yanit veririm ; benim icin cok kolay : )

ama once 200 evrimci itirafin vardi ; onlara cevap veremedin gecistirdin ..

cern deneyi daha taze dur bakalim ; oyle hayretler uyandiran gelismeler oldu ki .. bu kadari ile yetinmisler .. yakinda 200 kisi daha itiraf edicektir :D

dikkat et ; eski bilim adamlari maymundan geldik dedi inanadin ; eskiden gunes dunyanin etrafinda donuyor derlerdi inandin : ))

cern deneyinin tam sonuclari ortaya dokulsun ben sana onlari aciklarim merak etme : ))

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yahu bari okuda yanit yaz. Bak boyle giderse sana artik yanit yazmayacagim.

Cunku gozlemlerim senin alginin tamamen kapali oldugu yolunda.

Yalniz en azindan manasiz inadi birakta yazilanlari algilamaya calis. Yoksa inan sana yanit yazmayacagim, cunku bir anlami kalmiyor.

Yani yazismalar geyik sohbetine donusuyor ve sadece karsilikli inatlasmaya yoneliyor.

Benim amacim bu degil; bilgi ve dusunce paylasmak. Senin Allah'in artik kabak tadi verdi.

Bir kere de neden ve nasil sorusunu Allah'ini konusturmadan acikla.

Bunu yapamadigin surece benim yanitlarimin hic bir anlami yok.

Cunku senin yanitin belli "herseyi yapan/yaptiran Allahtir ve o her seye kadirdir ve de zaman ve mekandan muasftir" iyi de bu ezberi her basliga konuya tasimak ne anlam tasiyor?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben ona da yanit veririm ; benim icin cok kolay : )

ama once 200 evrimci itirafin vardi ; onlara cevap veremedin gecistirdin ..

cern deneyi daha taze dur bakalim ; oyle hayretler uyandiran gelismeler oldu ki .. bu kadari ile yetinmisler .. yakinda 200 kisi daha itiraf edicektir biggrin.png

dikkat et ; eski bilim adamlari maymundan geldik dedi inanadin ; eskiden gunes dunyanin etrafinda donuyor derlerdi inandin : ))

cern deneyinin tam sonuclari ortaya dokulsun ben sana onlari aciklarim merak etme : ))

Ben bir seyi gecistirmedim. Bilime inanc ve ideoloji katmak bilim kisisinin bilimsel degil; kendi kisisel degerlendirmesidir. Bilimi de baglamaz.

Inan bana senin sosyo-psikolojik sorunun var. Cunku ben ne maymundan gelmeyi ne gunesin dunyanin etrafinda dondugunu soyledigimi hatirlamiyorum.

Biraz agir konusursam; resmen iftira atiyor ve yalan soyluyorsun.

Ayrica beni sen ne hakla baskalarinin dediklerini demekle sucluyorsun?

Zaten burdan benim yazdiklarimi anlamadigin belli.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben sana

TANRI parcacigini iyice aciklarim : ) )

Senin onu aciklamaya beyin duzeyin yetmez. Ustelik o tanri parcacigi degil. O sadece kullanilmis bir alay bir ironi. Sen daha bunu bile anliyamiyorsun. Bilimin senin Allah'in ile ne isi olur ki!

Ayrica sen neden durmadan ozel Allah'ini genellestirerek hem tanri hem yaratici yerine kullaniyorsun.

"Tanri pasrcacigi" esprisini yapan bilim kisisi senin Allah'ini tanimaz bile. Eminim duymamistir da. Cunku dunyada senin Allah'in gibi o kadar cok ve cesitli olani varki, hepsini duymaya tanimaya kimsenin omru yetmez. Ustelik bilim genel olarak bu tur metafizigin fizik otesi uydurmalari ile de ilgilenmez.

Bilim icin ejderha ne ise, king kong ne ise, hayalet ne ise, cin, peri v.s. ne ise; spagetti canavari ne ise Allah ta odur.

Insanoglu tarihinde o kadar cok fizik otesi yaratik yazratmis ve bunlasri mitolojiye efsaneye masala v.s. tasimis ki; senin Allah'in bunlarin icinde sadece bir tanesidir.

Senin ateistten tek farkin, sen o kadar yaratilan fizik otesi yaratiktan biri olan Allah'a inanirsin, ateist senin inandigin Allah'ta dahil hic birine inanmaz. 

Burada senin ateist ile ortak noktan; Allah disinda kalan her turlu fizik otesi yaratima ikinizin de inanmamasidir.

Dolayisi ile bir ateist, her inanir ile onun inanmadiklari diger yaratimlar acisindan ortaktir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben bir seyi gecistirmedim. Bilime inanc ve ideoloji katmak bilim kisisinin bilimsel degil; kendi kisisel degerlendirmesidir. Bilimi de baglamaz.

bilime inanc ve ideoloji katmak olmaz ...

bilim dini dogrulasa bile tarafsizligini koruyacak ki ;herkez tarafsiz bilime bakacak !

bilimi din sahiplense bile bilim dinden bagimsiz bir ispat platformu olarak yaratilmistir !

ancak bu yuzden bilime ayetlerle mudahale edilemez ama ayetler bilime tam kusatmistir ;

anlatabildim mi ?

yargic haklidan yanadir ; ama hakli olan yargici kontrol altinda tutmak zorunda degildir ! hakli ise yargic zaten onu dogrular ...

bilim yargictir ; hakli olan Kurandir ! Kuran bilime uyumludur manen hakimdir ; hakli olan yargica manen nasil hakimse Kuran bilime o sekilde derin derin hakimdir !

olay bu !

bunu zaten anlattim ; yine anlatiyorum : )) rahatsiz olanlar olabilir : ) gonlunuzu rahat tutun

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ustelik o tanri parcacigi degil. O sadece kullanilmis bir alay bir ironi.

biggrin.png

ben de bilim adamlari  kelimeyi sahadet getirip te o parcacigi gorur gormez musluman oldular demedim ki ...

tabi ki ironi ... ! 

bilim kendi kazdigi kuyuya hep kendi dusmustur !

bircok seyi sakladilar yine o deneyde ..

tipki darvinistlerin sakladiklari fosillerin 150 yil sonra ortaya cikmasi gibi .. 300 den fazla muzelerde sergilenen fosil birden yok edildi ..

neden ? cunku gercek bilim kalintilar arasi uyumsuzlugu ortaya cikardi ? bunu bilmiyorlar miydi biliyorlardui biggrin.png

tanri parcacigi en kucuk parcacik degil ! is cozulmedi .. nereye acele ediyosun biggrin.png o parcacigin da ozundeki sirra uzanacaklar daha ! acele etme ...

acele ise bizde seytan sizde negatif enerji karisir biggrin.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bak lutfen yeter artik baslik "8 Mart kadinlar gunu" eger bu konuda bildigin bir sey varsa onu yaz. Cunku ben bu basligi senin Allah'ini konusturarak yazdigin mesajlarla yeteri kadar "kirlettigimizi" dusunuyorum.

Konumuz kadinlar gunu varsa bir bilgin otur yaz.

Senin bilimi bilmedigin ve ustelik algilamaya da beynini kapattigin yeteri kadar anlasildi.

Bilim ile din ayni kulvarda degildir ve biri digerini baglamaz.

Bu temelde senin Allah'in kuranin ve icinde yazan ayetlerinin bilim ile bilimsellik ile bilissellik ile uzaktan yakindan ilgisi yoktur.

Muhammedin bilimsel bilgisi olmadigi gibi boyle bir amaci da yoktur. Yazdigi ya da yazdirdigi ayetler de sadece onun 1400 yilonceki akil siniridir. Ne bugunu ne cagdasligi ne de tum insanligi ne de dunyayi evreni v.s. ilgilendirmez.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

biggrin.png

ben de bilim adamlari  kelimeyi sahadet getirip te o parcacigi gorur gormez musluman oldular demedim ki ...

tabi ki ironi ... ! 

bilim kendi kazdigi kuyuya hep kendi dusmustur !

bircok seyi sakladilar yine o deneyde ..

tipki darvinistlerin sakladiklari fosillerin 150 yil sonra ortaya cikmasi gibi .. 300 den fazla muzelerde sergilenen fosil birden yok edildi ..

neden ? cunku gercek bilim kalintilar arasi uyumsuzlugu ortaya cikardi ? bunu bilmiyorlar miydi biliyorlardui biggrin.png

tanri parcacigi en kucuk parcacik degil ! is cozulmedi .. nereye acele ediyosun biggrin.png o parcacigin da ozundeki sirra uzanacaklar daha ! acele etme ...

acele ise bizde seytan sizde negatif enerji karisir biggrin.png

Bilimin din kuyusu yokturve bilim inancla hele hele ozel yaratim Allah kuran ve ayetlerle de ilgilenmez. Senin seytanin senin sorunun kimseyi de ilgilendirmez. Lutfen basliklari kirletmekten vazgec. Bunu kendi adima degil, site ve okurlart adina senden rica ediyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bak lutfen yeter artik baslik "8 Mart kadinlar gunu" eger bu konuda bildigin bir sey varsa onu yaz.

anlayamadim !

Annemi , anneannemi kiz kardesimi kiz arkadasimi

tum kiz arkadaslarimi cok seviyorum ; kadini cok seviyorum : ))

bu konudaki amacim zaten kadinlar gununu kutlamakti : ))

ama sen de bir bak ilk mesajlara istersen ;

nezaketi ile kutlama yapilip birakilir benim bildigim ;

amma konu daha 5. mesajdan sonra ideolojilere dayanmis ..

iste hic olmazsa kadinlar gununde konuyu buraya getirmemeliydiniz : ))

konuyu baska basliga tasimaliydiniz ..

6. sayfada basliga mudahale ettin biggrin.png

ben yazdigim seylerin kadinlar icin sakincasi olmadigini dusunuyorum .. zira kadinlara dayali birsuru hurafe gecti konudan ;

Kuran ayetleri ile de acikca beyan etmeye calistim ; ben sitenin olgun kadinlarina karsi zaten en basta niyetimi belli ettim ;

SElam verdigim ilk mesajimda acikca anlattim niyetimi smile.png e benden baska bir tepki beklenmezdi ..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.